Cilt Lekeleri İçin En İyi 28 Leke Giderici Krem

20.07.2017
Cilt Lekeleri İçin En İyi 28 Leke Giderici Krem

Yüzde veya cildin herhangi bir bölgesinde sivilce, siyah noktalar, hormanal değişiklikler, genetik faktörler, ilaç yan etkileri, elfamasyon, yara, iritasyon, diabet, egzama gibi sağlık sorunları nedeniyle cilt lekeleri oluşabilir.

Cilt lekeleri ciltteki melanin adı verilen renk pigmentlerinin aşırı artması ya da hasar görmesi sonucunda oluşmaktadır. Oluşumunda rol oynayan birçok dış etken mevcuttur. Fakat en önemli sebebi zararlı güneş ışınlarıdır. Bu zararlı güneş ışınlarına aşırı miktarda maruz kalmak sadece bu lekelerin oluşumuna değil, oluşmuş lekelerin koyulaşmasına hatta cilt kanserine bile yol açmaktadır. Özellikle güneş ışınların dik açıyla geldiği saatler aralığında güneşten kaçınılmalı ve mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Öncelikle uzman bir dermatolog muayenesinden geçilmeli ve onlar tarafından takip edilmelidir. Cilt lekeleri için leke giderici kremler listemize göz atabilir, doktorunuza danıştıktan sonra lekelerden kurtulmak için kullanabilirsiniz.

Madecassol Krem

Madecassol Krem

Madecassol krem, cildi yenileyerek onarır ve lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Bu krem yalnızca eczanelerde satılır.


Expigment Krem

Expigment Krem

Expigment krem, iltihaplı sivilce sonrasında ciltte geçmeyen lekeler, güneş lekeleri, siyah noktadan sonra oluşan cilt tonu eşitsizlikleri gibi birçok nedenle oluşan lekelerin giderilmesine yardımcı olur.


Contractrubex Jel

Contractubex Jel

Contractrubex jel, ameliyat izleri, dikiş izleri, bir türlü geçmeyen yaraların olası izlerine karşı oldukça etkilidir. Kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Yalnızca eczanelerde satılan bir kremdir.


Fito Krem

Fito Krem

Fito krem, sivilce sorunları olanlar ve cilt lekelerini gidermek isteyenler için en çok tercih edilen kremler arasındadır.


Nadixa Krem

Nadixa Krem

Nadixa krem, ciltte yer alan zararlı organizmaların gelişimini engeller ve ciltteki lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Yalnızca doktorların reçete ettiği bir kremdir.


Biolog Leke Kremi

İçeriğinde bulundurduğu papatya yağı, jojoba yağı, kayısı çekirdeği yağı, meyan kökü, buğday yağı ve vitaminler ve SPF 15 sayesinde, hem güneşin zararlı UV ışınlarına karşı cildin korunmasını desteklerken hem de cilt tonunu eşitlemeye, cildin pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. % 100 bitkisel aktifler içerir.

Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

Yan Etkileri

% 100 bitkisel aktifler içerdiğinde herhangi yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat cildin herhangi bir alerjik tepkime vermesi durumda dermatoloğa başvurulmalıdır. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.


Kıehl’s Ultra Facial Cream

Hafif yapılı formülü ile cilde 24 saat süren nemlendirme sağlar. Buzul glikoproteinleri ve zeytinden elde edilen skualan ile nemlendirici, koruyucu ve cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur. Bütün cilt tiplerinin kullanımı için uygundur.

Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

Yan Etkileri

Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.


La Roche Posay Nemlendirici Krem

Yüz, boyun ve ellerdeki koyu lekeler, pigment kusurlarını düzeltmeyi hedefleyen bu krem, mat ve düzensiz görünümlü ciltler için kullanıma uygundur. Uzun süren etkinliğe sahiptir. Aynı zamanda UVA ışınlarına karşı etkili filtre sistemi SPF30 koruması mevcuttur.

Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. Güneşe çıkmadan öncede uygulanabilir.

Yan Etkileri

Bütün cilt tiplerinin kullanımı için uygun olan bu krem alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir.


Caudalie Leke Karşıtı Glikolik Gece Bakım Kremi

Leke Karşıtı Glikolik Gece Bakım Kremi lekelerin görünümünü azaltır. Pürüzlü cilt görünümünü ve gözenekleri giderir. Asma öz suyuna sahip glikolik asit ve papaya enziminin birleşiminden oluşan bu Bio-peeling kompleksi ile cildi arındırır. Renk tonunu eşitler.

Nasıl Kullanılır?

Akşamları cilt temizledikten sonra yüz ve boyun bölgesine uygulanır. Göz çevresine uygulanmamalıdır.

Yan Etkileri

Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Bütün cilt tiplerinin kullanımı için uygun olan bu krem alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir.


Nivea Hyaluron Cellular Filler Leke Giderici Serum

Melaninin cilt pigmentinin üretimini yavaşlatmak için özel olarak geliştirilmiştir. Yaşlılık lekelerinin görünümünü azalmasına yardımcı olur. İçeriğinde oldukça etkili bir melanin inhibitörü vardır.

Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. Sürekli kullanımdan Düzenli kullanımda sadece 4 hafta sonra sonuçlar gözlenebilir. 12 haftalık kullanımdan sonra ise gözle görülür iyileşme olur.

Yan Etkileri

Cildi kurutmaz ve kolayca uygulanabilir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Bütün cilt tiplerinin kullanımı için uygun olan bu krem alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir.


Prof Saraçoğlu Organik Leke Kremi

İçerik maddeleri: Kocayemiş Ekstraktı, Organik argan yağı, Organik Mersin Suyu, Organik Zeytin Yağı, Karakafes Ekstraktı, Organik Kekik Suyu, Yaban Mersini Ekstraktı, Organik Lavanta Suyudur. Lipozom teknolojisiyle üretilmiştir. Yaban Mersini antioksidan ve C vitamini yönünden zengin olduğundan cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olur.

Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

Yan Etkileri

Organik sertifikalı bir üründür, tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. GDO ve Paraben bileşenler içermemektedir.


Avene D-Pigment Legere

Avene D-Pigment Light, lekeli ciltler için özel olarak geliştirilmiş leke karşıtı kremdir. Renk tonu farklılıklarınına karşı bakım yapan bu renk renk tonunu eşitler. Yüzeysel kahverengi lekelerin rengini açar. Cildi nemlendirir, aydınlık ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.

Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

Yan Etkileri

Cildi kurutmaz, GDO ve paraben bileşenler içermez. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir.


Erica Leke Kremi

Yüz, boyun ve ellerdeki koyu lekeler, pigment kusurlarını düzeltir. Cilt tonunu eşitlemeye, cildin pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. Düzenli kullanımda sadece 4 hafta sonra sonuçlar gözlenebilir.

Yan Etkileri

Paraben ve renklendirici içermez. Cildi kurutmaz. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. Göz ile temasından kaçınılmalıdır.


HC Pigment Control Leke Kremi

Renk tonu farklılıklarına karşı bakım yapan bu renk renk tonunu eşitler. Mat ve düzensiz görünümlü ciltler için kullanıma uygundur. Uzun süren etkinliğe sahiptir.

Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. Düzenli kullanımda gözle görülen sonuçlar gözlenebilir.

Yan Etkileri

Cildi kurutmaz ve kolayca uygulanabilir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Paraben ve renklendirici içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir.


Biogeniq Beauty Leke Karşıtı Krem

İçerdiği multi vitaminler ve bitki özleriyle homojen olmayan ten rengi görünümünün ve hiperpigmentasyonların düzenler.C ildin UV ışınlarına karşı direncinin arttırır, elastikiyet kazanmasına, sağlıklı cilt yapısı görünümün korunmasına yardım eder.

Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

Yan Etkileri

PH değeri cilt ile uyumludur. Yüz, boyun ve dekolte bölgesi için kullanılır. Ciltte yağlı bir doku bırakmaz. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Paraben ve renklendirici içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir.


Rochcell Leke Giderici Cilt Kremi

Bu krem ciltteki çillerin renginin açılmasına yardım eder aynı zamanda güneş lekesi ve diğer lekelerin görünümünü azaltır. Cildin pürüzsüz ve aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlar. İçeriğindeki meyan kökü, kınakına ve shea yağı ile cilt renginin korur, cildi besler.

Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

Yan Etkileri

Paraben ve renklendirici içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.


New Essentials Kahverengi Leke Kremi

Bu krem kırışıklık önleyici yosun Bitki Kök Hücre + C vitamini içerir, ciltteki lekelerin tonunu ana deri ile eşitler. İçerdiği hyaluronik asit ile cildin su tutma kapasitesini arttırır. Cildin nemlenmesini sağlar. Cildin protein sentezini güçlendirir ve dengeler. Antioksidan etkiye sahiptir.

Nasıl Kullanılır?

gün içerisinde 1 doz serum ve 2 kez gece ve gündüz leke kremi kullanılmalıdır. Serumun 1 dozdan fazla kullanılması önerilmemektedir. Cilt Lekelerine 1′ inci haftadan itibaren etki eder.

Yan Etkileri

Tüm cilt tipleri için uygundur. Dermatolojik Olarak Test Edilmiştir. Paraben ve renklendirici içermez. Göz çevresi için de kullanıma uygundur.


Achromin Leke Kremi

Cilt lekesi problemlerine karşı geliştirilmiştir. Melanin sentezini dengeleyerek lekelerin görünümünü azaltır. İçeriğinde pigmentasyon azaltıcı etken maddeler ve E, B3 vitaminleri vardır. Bunlar sayesinde kahverengi ve koyu lekeler azalır, cilt tonundaki düzensizlikler eşitlenir. UV Filter faktörü korumasıyla, cildi koruma altına alır. Yeni leke oluşumunu önler.

Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. En az 3 haftalık düzenli kullanım sonucunda gözle görülür etki gözlenir.

Yan Etkileri

Paraben ve renklendirici içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.


Evoderm Cilt Lekelerine Karşı Yoğun Bakım Kremi

İçeriğindeki Beta Vulgaris kök ekstresi, mısır nişastası, aktifleri ile, derinin kuru ve hassas olduğu durumlarda gün boyu etkin bir nemlendirme sağlar. Hassas cilt tiplerine uygun olan bu kremin, nemlendirici , hücre yenileyici, tahriş giderici ve yaslanma karşıtı etkisi vardır. Cilde ışıltılı ve canlı bir görünüm kazandırır. Cildin nem tutma kapasitesini arttır. Elastikiyetini korumaya yardımcı olur.

Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

Yan Etkileri

Paraben ve renklendirici içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Hassas ciltler için kullanıma uygundur.


White Botanical – Leke Karşıtı Gençleştirici Krem

Bu krem sağladığı leke karşıtı bakım ile kısa sürede ciltteki lekelerin küçülmesini ve kırışık görünümünün azalmasını sağlar. Cildi yapılandırır, dolgun, berrak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. İçeriğinde beyaz meyankökü tozu,melanin biosentezini artırmaya yardımcı enzimler bulunmaktadır. Emiliminin arttırmak için uygulanacak miktar avuç içinde ısıtılarak uygulanmalıdır.

Nasıl Kullanılır?

Her gün sabah ve akşam olmak üzere temizlenmiş cilde uygulanmalıdır. Düzenli kullanıldığında, 1 ay sonunda leke ve kırışıkların görünümü azalır. Cilt berraklık ve gençlik kazanır.

Yan Etkileri

Mineral yağ, renklendirici ve paraben içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.


Beauty Collection Beauty Face Krem

Bu krem lekeli ve matlaşmış ciltler için geliştirilmiştir. Cilt yüzeyinde oluşan koyu halkaları ve lekeleri azaltmaya yardım eder. Anti-aging özelliği sayesinde ince çizgileri de azaltır. Renk değişimi görünen tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

Nasıl Kullanılır?

Her gün sabah ve akşam olmak üzere temizlenmiş cilde uygulanmalıdır. Düzenli kullanımda gözle görülen sonuçlar gözlenebilir.

Yan Etkileri

Mineral yağ,renklendirici ve paraben içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Cildin herhangi bir alerjik tepkime vermesi durumda dermatoloğa başvurulmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.


Tritone Leke Giderici Krem

İçerdiği %2 Alfa-Arbutin, %2 kojik asit, %0.1, glabridin , %2 vitamin C , %6 glikolik asit ile Cilt yüzeyinde oluşan koyu halkaları ve lekeleri azaltmaya yardımcı olur. Kahverengi ve koyu lekeler azalır, cilt tonundaki düzensizlikler eşitlenir. Leke karşıtı bakım ile kısa sürede ciltteki lekelerin küçülmesini sağlar. Cildin renk tonunu eşitler. Yüz, boyun ve ellerdeki koyu lekeler, pigment kusurlarını düzeltmeyi hedefler.

Nasıl Kullanılır?

Her gün sabah ve akşam olmak üzere temizlenmiş bölgeye uygulanmalıdır. Sadece lekenin üzerine uygulanması gerekmektedir.

Yan Etkileri

Kullanılmaya başlandıktan sonra güneş koruyucu ile birlikte kullanılmalıdır aksi halde daha fazla leke oluşumuna sebep olabilir. Cildin herhangi bir alerjik tepkime vermesi durumda dermatolog ve ya eczacıya başvurulmalıdır. Mineral yağ, renklendirici ve paraben içermez. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.


Bioderma White Objective Active Cream

İçerdiği C vitaminiyle renk eşitsizliğini gideriyor, B3 vitaminiyle cilde nem kazandırıyor. Hassas ciltler için çok uygun olan bu kremi her gün uygulayabilirsiniz.


Caudalie, Vinoperfect Radiance Serum

İçerisindeki üzüm özleriyle hem cildinizi aydınlatmada hem de leke gidermede çok etkili bir üründür.


Lancome Bright Expert Dark Spot Corrector

Hafif yapılı ve jel yapılı olan bu ürün antioksidan olması özelliği ile koyu güneş lekelerini minimuma indiriyor. 4 haftalık kullanım sonrasında cilt lekelerini eşitliyor.


Estee Lauder Cyberwhite HD Advanced Spot Correcting Essence Serum

Bu ürün cildin cansız görünümünü yok eder. İçerdiği Cvitaminiyle ciltteki renk eşitsizliğini giderir. Akşam ve sabah uygulayabileceğiniz bu serum güneş lekelerini ve cilt lekelerini yok eder.


Clinique Even Better Clinical Dark Spot Corrector Kremi

Bu ürün 12 haftada lekelerin görünümünü %58’e kadar azaltmayı vaad ediyor. İçerisinde lekelerle savaşan C ve B3 vitaminleri bulunuyor.


Ren Radience Perfection Serum

Serumun içerisinde acı portakal çiçek suyu, cilt beyazlatmayı sağlayan meyan kökü, portakal ve limon özleri, maya ve gingseng özütleri bulunuyor. Düzenli kullanımla güneş ve cilt lekelerini geçirmeyi iddia ediyor.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.