Leke Kremi – Cilt Lekelerini Gidereci En Etkili Kremler

20.07.2017
Leke Kremi – Cilt Lekelerini Gidereci En Etkili Kremler

Cilt lekeleri ciltteki melanin adı verilen renk pigmentlerinin aşırı artması ya da hasar görmesi sonucunda oluşmaktadır. Oluşumunda rol oynayan birçok dış etken mevcuttur. Fakat en önemli sebebi zararlı güneş ışınlarıdır. Bu zararlı güneş ışınlarına aşırı miktarda maruz kalmak sadece bu lekelerin oluşumuna değil, oluşmuş lekelerin koyulaşmasına hatta cilt kanserine bile yol açmaktadır.

Dış etkenler haricinde, genetik yatkınlık, gebelik, doğum kontrol hapları başta gelmek üzere, kullanılan birçok ilaç, akneler, kullanılan kozmetik ürünleri ve cilt hastalıkları da bu lekelere sebep olabilmektedir.

Cilt lekelerin başlıca nedenleri: güneşe fazla maruz kalmak, hamilelik döneminde yaşanan hormonal değişimler, sivilcelerin vücutta bıraktığı renksel koyuluklar, kortizon içerikli ilaçlar, ailesel (genetiksel) faktörler, doğuştan gelen pigmentasyon hastalıkları, (Leucoderma gibi) ve vitiligodur.

Cilt lekelerinin bazıları maalesef önemli sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir. Bu yüzden öncelikle uzman bir dermatolog muayenesinden geçilmeli ve onlar tarafından takip edilmelidir. Özellikle güneş ışınların dik açıyla geldiği saatler aralığında güneşten kaçınılmalı ve mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Ciltte oluşan bu lekelenmeler için çeşitli çözüm yolları vardır. Bu çözüm yolları lekelerin şiddetine ve ya cildin ne kadar zarar aldığına bağlı olarak değişir. Basit oluşmuş lekeler çeşitli dermo kozmetik kremler ile yok edilebilirken, bazı koyu renkli, yerleşmiş olan lekeler için medikal müdahaleler gerekebilir. Yüzde oluşan bu lekeler için kullanılabilecek olan leke kremleri:

Cilt Lekeleri İçin En İyi Leke Giderici Kremler

Biolog Leke Kremi

İçeriğinde bulundurduğu papatya yağı, jojoba yağı, kayısı çekirdeği yağı, meyan kökü, buğday yağı ve vitaminler ve SPF 15 sayesinde, hem güneşin zararlı UV ışınlarına karşı cildin korunmasını desteklerken hem de cilt tonunu eşitlemeye, cildin pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. % 100 bitkisel aktifler içerir.

 • Kullanım şekli

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

 • Yan etkileri

% 100 bitkisel aktifler içerdiğinde herhangi yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat cildin herhangi bir alerjik tepkime vermesi durumda dermatoloğa başvurulmalıdır. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

Kıehl’s Ultra Facial Cream

Hafif yapılı formülü ile cilde 24 saat süren nemlendirme sağlar. Buzul glikoproteinleri ve zeytinden elde edilen skualan ile nemlendirici, koruyucu ve cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur. Bütün cilt tiplerinin kullanımı için uygundur.

 • Kullanım şekli

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

 • Yan etkileri

Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

La Roche Posay Leke Görünümünü Azaltmaya Yardımcı Bakım Kremi

Yüz, boyun ve ellerdeki koyu lekeler, pigment kusurlarını düzeltmeyi hedefleyen bu krem, mat ve düzensiz görünümlü ciltler için kullanıma uygundur. Uzun süren etkinliğe sahiptir. Aynı zamanda UVA ışınlarına karşı etkili filtre sistemi SPF30 koruması mevcuttur.

 • Kullanım şekli

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. Güneşe çıkmadan öncede uygulanabilir.

 • Yan etkileri

Bütün cilt tiplerinin kullanımı için uygun olan bu krem alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir.

Caudalie Leke Karşıtı Glikolik Gece Bakım Kremi

Leke Karşıtı Glikolik Gece Bakım Kremi lekelerin görünümünü azaltır. Pürüzlü cilt görünümünü ve gözenekleri giderir. Asma öz suyuna sahip glikolik asit ve papaya enziminin birleşiminden oluşan bu Bio-peeling kompleksi ile cildi arındırır. Renk tonunu eşitler.

 • Kullanım şekli

Akşamları cilt temizledikten sonra yüz ve boyun bölgesine uygulanır. Göz çevresine uygulanmamalıdır.

 • Yan etkileri

Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Bütün cilt tiplerinin kullanımı için uygun olan bu krem alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir.

Nivea Hyaluron Cellular Filler + Şekillendirici Leke Giderici Serum

Melaninin cilt pigmentinin üretimini yavaşlatmak için özel olarak geliştirilmiştir. Yaşlılık lekelerinin görünümünü azalmasına yardımcı olur. İçeriğinde oldukça etkili bir melanin inhibitörü vardır.

 • Kullanım şekli

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. Sürekli kullanımdan Düzenli kullanımda sadece 4 hafta sonra sonuçlar gözlenebilir. 12 haftalık kullanımdan sonra ise gözle görülür iyileşme olur.

 • Yan etkileri

Cildi kurutmaz ve kolayca uygulanabilir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Bütün cilt tiplerinin kullanımı için uygun olan bu krem alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir.

Prof. Saraçoğlu Organik Leke Kremi

İçerik maddeleri: Kocayemiş Ekstraktı, Organik argan yağı, Organik Mersin Suyu, Organik Zeytin Yağı, Karakafes Ekstraktı, Organik Kekik Suyu, Yaban Mersini Ekstraktı, Organik Lavanta Suyudur. Lipozom teknolojisiyle üretilmiştir. Yaban Mersini antioksidan ve C vitamini yönünden zengin olduğundan cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olur.

 • Kullanım şekli

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

 • Yan etkileri

Organik sertifikalı bir üründür, tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. GDO ve Paraben bileşenler içermemektedir.

Avene D-Pigment Legere

Avene D-Pigment Light, lekeli ciltler için özel olarak geliştirilmiş leke karşıtı kremdir. Renk tonu farklılıklarınına karşı bakım yapan bu renk renk tonunu eşitler. Yüzeysel kahverengi lekelerin rengini açar. Cildi nemlendirir, aydınlık ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.

 • Kullanım şekli

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

 • Yan etkileri

Cildi kurutmaz, GDO ve paraben bileşenler içermez. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir.

Erıca Leke Kremi

Yüz, boyun ve ellerdeki koyu lekeler, pigment kusurlarını düzeltir. Cilt tonunu eşitlemeye, cildin pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

 • Kullanım şekli

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. Düzenli kullanımda sadece 4 hafta sonra sonuçlar gözlenebilir.

 • Yan etkileri

Paraben ve renklendirici içermez. Cildi kurutmaz. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. Göz ile temasından kaçınılmalıdır.

HC Pigment Control Cilt Aydınlatıcı Leke Kremi

Renk tonu farklılıklarına karşı bakım yapan bu renk renk tonunu eşitler. Mat ve düzensiz görünümlü ciltler için kullanıma uygundur. Uzun süren etkinliğe sahiptir.

 • Kullanım şekli

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. Düzenli kullanımda gözle görülen sonuçlar gözlenebilir.

 • Yan etkileri

Cildi kurutmaz ve kolayca uygulanabilir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Paraben ve renklendirici içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir.

Biogeniq Beauty Leke Karşıtı Krem

İçerdiği multi vitaminler ve bitki özleriyle homojen olmayan ten rengi görünümünün ve hiperpigmentasyonların düzenler.C ildin UV ışınlarına karşı direncinin arttırır, elastikiyet kazanmasına, sağlıklı cilt yapısı görünümün korunmasına yardım eder.

 • Kullanım şekli

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

 • Yan etkileri

PH değeri cilt ile uyumludur. Yüz, boyun ve dekolte bölgesi için kullanılır. Ciltte yağlı bir doku bırakmaz. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Paraben ve renklendirici içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir.

Rochcell Leke Giderici Cilt Kremi

Bu krem ciltteki çillerin renginin açılmasına yardım eder aynı zamanda güneş lekesi ve diğer lekelerin görünümünü azaltır. Cildin pürüzsüz ve aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlar. İçeriğindeki meyan kökü, kınakına ve shea yağı ile cilt renginin korur, cildi besler.

 • Kullanım şekli

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

 • Yan etkileri

Paraben ve renklendirici içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

New Essentials Kahverengi Leke Kremi

Bu krem kırışıklık önleyici yosun Bitki Kök Hücre + C vitamini içerir, ciltteki lekelerin tonunu ana deri ile eşitler. İçerdiği hyaluronik asit ile cildin su tutma kapasitesini arttırır. Cildin nemlenmesini sağlar. Cildin protein sentezini güçlendirir ve dengeler. Antioksidan etkiye sahiptir.

 • Kullanım şekli

gün içerisinde 1 doz serum ve 2 kez gece ve gündüz leke kremi kullanılmalıdır. Serumun 1 dozdan fazla kullanılması önerilmemektedir. Cilt Lekelerine 1′ inci haftadan itibaren etki eder.

 • Yan etkileri

Tüm cilt tipleri için uygundur. Dermatolojik Olarak Test Edilmiştir. Paraben ve renklendirici içermez. Göz çevresi için de kullanıma uygundur.

Achromin Leke Kremi

Cilt lekesi problemlerine karşı geliştirilmiştir. Melanin sentezini dengeleyerek lekelerin görünümünü azaltır. İçeriğinde pigmentasyon azaltıcı etken maddeler ve E, B3 vitaminleri vardır. Bunlar sayesinde kahverengi ve koyu lekeler azalır, cilt tonundaki düzensizlikler eşitlenir. UV Filter faktörü korumasıyla, cildi koruma altına alır. Yeni leke oluşumunu önler.

 • Kullanım şekli

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. En az 3 haftalık düzenli kullanım sonucunda gözle görülür etki gözlenir.

 • Yan etkileri

Paraben ve renklendirici içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

Evoderm Cilt Lekelerine Karşı Yoğun Bakım Kremi

İçeriğindeki Beta Vulgaris kök ekstresi, mısır nişastası, aktifleri ile, derinin kuru ve hassas olduğu durumlarda gün boyu etkin bir nemlendirme sağlar. Hassas cilt tiplerine uygun olan bu kremin, nemlendirici , hücre yenileyici, tahriş giderici ve yaslanma karşıtı etkisi vardır. Cilde ışıltılı ve canlı bir görünüm kazandırır. Cildin nem tutma kapasitesini arttır. Elastikiyetini korumaya yardımcı olur.

 • Kullanım şekli

Her sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.

 • Yan etkileri

Paraben ve renklendirici içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Hassas ciltler için kullanıma uygundur.

White Botanical – Leke Karşıtı Gençleştirici Krem

Bu krem sağladığı leke karşıtı bakım ile kısa sürede ciltteki lekelerin küçülmesini ve kırışık görünümünün azalmasını sağlar. Cildi yapılandırır, dolgun, berrak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. İçeriğinde beyaz meyankökü tozu,melanin biosentezini artırmaya yardımcı enzimler bulunmaktadır. Emiliminin arttırmak için uygulanacak miktar avuç içinde ısıtılarak uygulanmalıdır.

 • Kullanım şekli

Her gün sabah ve akşam olmak üzere temizlenmiş cilde uygulanmalıdır. Düzenli kullanıldığında, 1 ay sonunda leke ve kırışıkların görünümü azalır. Cilt berraklık ve gençlik kazanır.

 • Yan etkileri

Mineral yağ, renklendirici ve paraben içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

Beauty Collection Beauty Face Krem

Bu krem lekeli ve matlaşmış ciltler için geliştirilmiştir. Cilt yüzeyinde oluşan koyu halkaları ve lekeleri azaltmaya yardım eder. Anti-aging özelliği sayesinde ince çizgileri de azaltır. Renk değişimi görünen tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

 • Kullanım şekli

Her gün sabah ve akşam olmak üzere temizlenmiş cilde uygulanmalıdır. Düzenli kullanımda gözle görülen sonuçlar gözlenebilir.

 • Yan etkileri

Mineral yağ,renklendirici ve paraben içermez. Alerjik ve dermatolojik testlerden geçmiştir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Cildin herhangi bir alerjik tepkime vermesi durumda dermatoloğa başvurulmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

Tritone Krem

İçerdiği %2 Alfa-Arbutin, %2 kojik asit, %0.1, glabridin , %2 vitamin C , %6 glikolik asit ile Cilt yüzeyinde oluşan koyu halkaları ve lekeleri azaltmaya yardımcı olur. Kahverengi ve koyu lekeler azalır, cilt tonundaki düzensizlikler eşitlenir. Leke karşıtı bakım ile kısa sürede ciltteki lekelerin küçülmesini sağlar. Cildin renk tonunu eşitler. Yüz, boyun ve ellerdeki koyu lekeler, pigment kusurlarını düzeltmeyi hedefler.

 • Kullanım şekli

Her gün sabah ve akşam olmak üzere temizlenmiş bölgeye uygulanmalıdır. Sadece lekenin üzerine uygulanması gerekmektedir.

 • Yan etkileri

Kullanılmaya başlandıktan sonra güneş koruyucu ile birlikte kullanılmalıdır aksi halde daha fazla leke oluşumuna sebep olabilir. Cildin herhangi bir alerjik tepkime vermesi durumda dermatolog ve ya eczacıya başvurulmalıdır. Mineral yağ, renklendirici ve paraben içermez. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

Bioderma White Objective Active Cream

İçerdiği C vitaminiyle renk eşitsizliğini gideriyor, B3 vitaminiyle cilde nem kazandırıyor. Hassas ciltler için çok uygun olan bu kremi her gün uygulayabilirsiniz.

Caudalie, Vinoperfect Radiance Serum

İçerisindeki üzüm özleriyle hem cildinizi aydınlatmada hem de leke gidermede çok etkili bir üründür.

Lancome Bright Expert Dark Spot Corrector

Hafif yapılı ve jel yapılı olan bu ürün antioksidan olması özelliği ile koyu güneş lekelerini minimuma indiriyor. 4 haftalık kullanım sonrasında cilt lekelerini eşitliyor.

Estee Lauder Cyberwhite HD Advanced Spot Correcting Essence Serum

Bu ürün cildin cansız görünümünü yok eder. İçerdiği Cvitaminiyle ciltteki renk eşitsizliğini giderir. Akşam ve sabah uygulayabileceğiniz bu serum güneş lekelerini ve cilt lekelerini yok eder.

Clinique Even Better Clinical Dark Spot Corrector Kremi

Bu ürün 12 haftada lekelerin görünümünü %58’e kadar azaltmayı vaad ediyor. İçerisinde lekelerle savaşan C ve B3 vitaminleri bulunuyor.

Ren Radience Perfection Serum

Serumun içerisinde acı portakal çiçek suyu, cilt beyazlatmayı sağlayan meyan kökü, portakal ve limon özleri, maya ve gingseng özütleri bulunuyor. Düzenli kullanımla güneş ve cilt lekelerini geçirmeyi iddia ediyor.

Güneş Lekeleri İçin En İyi Leke Giderici Kremler

Ultra viyole ışınlar insan derisinde bazı lekelere neden olabilmektedir. Özellikle yaz sıcağında güneşte fazla ve korumasız kalmak bu durumda ekilidir. Ancak bu lekelerin çabucak iyileşmesi için birçok krem bulunmaktadır. Alacağınız kremin ya bir eczane çalışanından onaylı olarak alınmasına yada bir cilt doktoru tarafından önerilen bir krem olarak alınmasını size şiddetle tavsiye ederiz. Kısaca bunlardan bahsetmek gerekirse:

Clinique Even Better Clinical Dark Spot Corrector

Kullanıcıları tarafından çokça tavsiye edilen bu ürün cilt yüzeyindeki renk dengesizliklerini ortadan kaldırmak için üretilmiştir. Aynı zamanda cildi genç tutarak aknelerin de önüne geçen bu krem pek çok dermatolog tarafından da tavsiye edilmektedir. İyileştirme süresi olarak cilde göre değişmekle birlikte en geç 12 hafta öngörülmüştür. Ayrıca ilk sonuçlarını birkaç hafta içerisinde veren ürün özellikle koyu renkli cilt dengesizliğini ve lekelerini ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca ürün set olarak da satılabilmekte ve bu şekilde kullanılması halinde daha etkili olabilmektedir. İlacın iyileştirici etkisi içerisindeki C vitamininden kaynaklanmaktadır. Bunun yanı sıra üretimi sırasında kullanılan pek çok vitaminli ürün bir arada işlenmiştir. Bu sayede ölü hücreleri ortadan kaldırıp yüze canlılık kazandırmakta ve kan dolaşımını tekrar sağlamaktadır. Bu yönüyle güçlü bir antioksidan olan bu ürün bakteri oluşumu karşısında da vücudun direnç kazanmasını sağlar. Bu da uzun süreli koruma sağlayıp cildin ileride tekrar eski haline dönmesini önlemektedir. Ürünü günde iki kez uygulamak yeterlidir.

Cosmed Alight Leke Karşıtı Krem

Piyasada çeşitleri bulunan bu kremin çeşidi yüzdeki lekenin türüne göre değişebilmektedir. Yüze sürüldüğü andan itibaren canlılık kazandıracak olan bu ürün nem eksikliğinden kaynaklı lekelere adeta savaş açmaktadır. Bir bakıma kan hücrelerinin yenilenmesi sayesinde yüzdeki kuruluk ortadan kalkacaktır. Bu da özellikle kahverengi lekelerin ortadan kalkması anlamına gelir. Cilde sabah ve akşam olmak üzere iki kez uygulanması gereken ürünün göz ve çevresine yakın yerlere sürülmemesi gerektiğine dikkat edilmelidir. Ürün beyaz kalıntılar için de etkilidir. Diğer yandan makyaj öncesi bazı olarak da tercih edilebilmektedir. Bu krem baobab olarak bilinen ağaçtan elde edilen yağ ile üretilmektedir. Bu yağ ise vücuda derinlemesine nüfuz edecek ve nemlenme sağlayacaktır. Ürünün yaz güzelliği paketi ise set olarak satılmaktadır. Bu ürün aynı zamanda ultraviyole ışıklardan koruma sağlamaktadır. Diğer yandan yüzdeki kızarıklarla da başa çıkabilen kremin yüze sürülerek yarım saat bekletilmesi tavsiye edilir. Ürün aynı zamanda makyaj yapmanıza da engel değildir. Öte yandan suya ve tere karşı dirençli olan bu ürünü hem erkekler hem de kadınlar rahatlıkla kullanılabilir.

Physicians Formula Dark Spot Corrector & Skin Brightener

Bu ürün serum özelliği ile karşımıza çıkar. Koyu noktalara ve lekelere, yaşlılık lekelerine ve aknelere karşı etkili bir kremdir. Ayrıca çevreden gelecek etkilere karşı da koruma sağlayacak ürünün oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır. Ürünün içerikleri ihtiyaca göre farklı farklı etkilere sahip olduğu için alacak kişilerin en çok hangi içeriğin işe yarayacağını bilerek tercih etmesi gerekir. 2 Bellis Perennis Flower Extract parlak bir görünüm isteyenler için üretilmiştir. Diğer yandan 2 Hydralized Pea Peptide Blend ise nem tutarak yüzün nemli kalmasını sağlamaktadır. 2 Laminaria Algae Complex Kahverengi Yosun Algleri ürünü ise protein bakımından zengindir. Özellikle yaşlanma lekelerine karşı etkili çözümler üretir ve yaşlanmayı da önler.

Khel’s Cilt Kremi

Ürünün Dark ve White versiyonu bulunmaktadır. Bu nedenle lekenin durumuna göre farklı türü tercih edilebilir. Clearly Corrective Spot Solution olarak isimlendirilen bu ürün serum kremdir. İçeriğinde c vitamini bulundurması en önemli özelliğidir. Etkili bir ürün olan bu krem ışıltılı bir cilt sunmayı hedeflemektedir. Düzenli kullanılması şartıyla yüzdeki renkler arasındaki dengeyi sağlayacaktır. Aynı zamanda ileride oluşabilecek güneş yanıklarına karşı da koruma sağlamaktadır. Lekeli bölgeye 2 veya 3 damla olacak şekilde yuvarlak hareketlerle sürülür. Günde 2 defa uygulanması tavsiye edilmektedir. İçeriğindeki beyaz huş ağacı özü sayesinde temizleyici ve cildi ferahlatıp yatıştırıcı etki yaptığı bilinmektedir. Ayrıca salistik asit içermesi sayesinde ölü hücreleri canlandıracaktır. Kremin üretiminde çeşitli bitkilerden faydalanılmaktadır. Bu da etkili bir antioksidan olan E vitamininin oluşmasını sağlar. Kullanıcılarından da tam not alan bu krem gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Lancome Dreamtone Serum

Dermatologlar tarafından tavsiye edilen bu ürün birkaç çeşidi ile karşımıza çıkar. Bu bakımdan kişiye özel tasarlandığını söylemek mümkündür. Üretim çeşitliliği sayesinde hem beyaz tenli hem de esmer tenliler tarafından tercih edilebilmektedir. 4 farklı renk tonuna uygun etki yapabilen krem makyaj yapmanıza gerek kalmayacak şekilde bir cilt güzelliği sunmaktadır. Diğer yandan sararmış ciltler üzerinde de etkili olan krem serum tarzındadır ve kullanımı yine damlatarak olacaktır. 3 profil sunan ilaç üreticileri açık ten için 1, buğday esmerliği için 2, kolay bronzlaşan veya koyu renge sahip tenler için 3 numaralı profili önermektedir. Ayrıca boyun bölgesi için de kullanılabilecek bu krem günde 2 defa olmak üzere uygulanır. Ürünün temel hedefi cildin doğal güzelliğini yansıtmak ve makyajsız da güzel olunabileceğini göstermektir.

NUXE Brightening Program

Uzak doğuda tasarlanmış olan bu krem sürüldüğü cilt tarafından çabucak emilmektedir. Bu sayede derinin altına işeyerek daha kolay bir etkiye neden olacaktır. Cildi hem güneş lekesine karşı koruyan hem de lekelerin iyileşmesinde işe yarayan bu krem piyasada rahatlıkla bulunmaktadır. Kremi tercih edilebilir kılan en önemli özelliği ise tek çeşitle bütün vücut renklerine karşı koruma sağlamasıdır. Diğer yandan bu ürün özellikle dudak çevresindeki lekeleri rahatlıkla dengeleyebilektedir. İl sürüldüğü anda gözeneklerde var olan lekeleri ört bas etmektedir. Zamanla bu lekelerin iyileştiği de görülecektir. Ayrıca göz altı morluklarına da iyi gelen kremin vücutta renge dengelemesi sağladığı bir gerçektir. Kullanıcı yorumlarından da tam not alan kremin kullanımı da çok kolaydır. Sürülen yere iyice yedirilmesi gereken krem fırça darbeleri ile uygulanabilir. Diğer yandan çizgisel olarak oluşmuş lekeleri kapatması da bir diğer tercih sebebidir.

Bioderma White Objective Krem

Bu krem beyaz lekeleri kapatmak için kullanılmaktadır. 2 türü ile ön plana çıkar. Birincisi Foaming Cleanser’dir. Daha çok renk dengeleyici bir üründür. Tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilmiştir. Nemli bölgelere uygulanması gereken krem iyice köpürtülmeli ardından güzelce durulanmalıdır. Ayrıca haftada bir defa da maske olarak kullanılabilecek olan ürünün göz çevresine temas etmemesi gerekir. Ürünün diğer versiyonu ise WHITE OBJECTIVE H2O’dur. Bu krem daha çok nemlendirici özelliğe sahiptir. Hassas ciltlere özel olarak tasarlanmıştır. Bu versiyon özellikle kahverengi lekeler üzerinde de etki etmesi ile ön plana çıkar. Diğer yandan gözeneklerin hava almasına engel olmaması önemlidir. Bu sayede hem koruyucu etki yapar hem de hızlı iyileşme sağlar. Kuru cilde pamuk yardımı ile uygulanan krem ardından yıkanmalı ve temizlenmelidir.

Lierac Leke Kremi

Bu kremin bazıları ikili olarak satılmaktadır. Bu nedenle ikisinin birlikte uygulanması tavsiye edilir. Fakat tekli ve farklı versiyonları ile de görebilmek mümkün. Ürünün her versiyonu farklı bir amaç üzere üretilmektedir. Yani güneş yanığı için ayrı, güneş sonrası için ayrı hatta koruma için ayrı versiyonları görülmektedir. Genelde pompalı tüp şeklinde satılan kremin genelde nemlendirici özelliğe sahip versiyonları üretilmektedir.

Arap Kızı Kremi

Berrak, ışıltılı, sağlıklı ve daha genç görünen bir cilde sahip olmak ister misiniz? Arap kızı kremi, doğal yapısı nedeniyle özellikle son dönemlerde tercih edilen bir ürün konumuna gelmiştir. Kremin içeriğinde gliserin, gliserol, E ve B vitaminleri bulunmakta ayrıca Arabistan’a özgü geleneksel bir karışım olan “hevadiye kremi” özlerini de ihtiva etmektedir. İçeriğinde buluna etken maddeler sebebiyle özellikle güneş ve diğer cilt lekelerine, yara izlerine, sivilcelere, çillere, güneş lekelerine ve daha birçok zararlı dış etken sebebiyle önceki rengini kaybeden ciltlerin beyazlamasına ve tekrar eski halini kazanmasın sağlanmasına yönelik olarak kullanılan bir kremdir.

Faydaları

 • Antiseptik özelliği nedeniyle cilt üzerinde meydana gelen akne oluşumunu engelleyici bir özelliğe sahip olup cildinizin sivilcelerden kurtulmasında etkili sonuçlar verir.
 • Zamanla koyulaşmalar görülen cildinizin bir kaç ton açık renge kavuşmasını sağlar.
 • Zamanla güneşin zararlı ışınlarından kaynaklanan, yüz ve cildinizde meydana gelen lekelerin giderilmesinde etkili sonuçlar verir.
 • Yoğun kıvamı ve içeriğindeki vitaminler sayesinde güneşin zararlı ışınlarından cildinizi koruyarak kaybettiği nemi geri kazanmasını cildinizin rahatlaması sağlar. Ancak güneş ışınlarına karşı tek başına koruyucu özelliğinin olmadığının bilinmesi gerekir.
 • İçerdiği vitaminler sayesinde vücutta meydana gelen yaraları tedavi edici ve iz kalmasını önleyici özelliği bulunmaktadır.
 • Güneş nedeniyle oluşacak çillerin giderilmesinde de etkili bir kremdir.

Kullanım Şekli

Öncelikle cilt tipinize uygun ürünün seçilmesi gerekmektedir. Sonrasında ilk kullanımda vücudunuz herhangi bir bölgesinde alerjik reaksiyon oluşup oluşmadığı kontrol edilmelidir. Kremin günde 1 kez kullanılması yeterlidir. Kullanılmadan önce kremin uygulayacağı bölgenin temiz olduğuna dikkat edilmelidir. Kremin özellikle gece uygulaması ve uygulanan bölgenin sabahları yıkanarak temizlenmesi önerilir. Açık yaralarda ve önemli cilt sorunlarının yaşandığı durumlarda kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Sinoz Leke Kremi

Özellikle doğal bir içeriğe sahip olduğu için kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Sinoz leke kremi, mavi anemon çiçeği kremi, yüz bakım kremi, cilt kremi, göz çevresi kremi ve yüz bakım jelinin karışımından oluşan bir kremdir. Doğallığı ve birçok ürünün özelliklerinin barındırması nedeniyle son yıllarda kadınların dikkatini çekmeyi başarmış ve olumlu etkileriyle beğenilerini toplamıştır. Kremin etken maddeleri; Kollajen, Kinetin, Pantenol, C vitamini ve Aloe veradır.

Etken maddeleri ve içerdiği birçok ürünün özellikleri nedeniyle güneş lekelerinin giderilmesine iyi gelen krem, temizlenmiş ve makyajsız cilde parmak uçları ile ince bir tabaka halinde yedirilerek uygulanır. Sabah ve akşamları olmak üzere günde iki kez kullanılabilir.

Diğer kremlerin aksine çil ve epilasyon sonrası oluşmuş lekeleri dahi çıkarabilen bir güneş leke kremidir. Bu yönüyle çok daha kısa sürede etki ettiğini söylemek mümkündür. Genelde lekeleri küçük parçalar halinde imha etmektedir. Sürüldüğü zaman aşama aşama lekerin azaldığı fark edilecektir. Diğer yandan salatalık özlü temizleme jeli ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir. Her cilt tipine uygun olan bu ürün hassas ciltler için daha avantajlıdır.

Bepanthol Krem

Cilde güzel bir görünüm kazandırmayı hedefleyen kremin ayrıca bir de merhemi bulunmaktadır. Güneş lekeleri için krem olanı tavsiye edilmektedir. Krem yağsızdır. Kullananlar tarafından bepanthol krem hakkında yapılmış bazı olumsuz eleştirilere rastlamak mümkündür. Uzun süre kullanımda tüylenmeye neden olduğu söylenmektedir.

Expigment Krem

Etken Maddesi Hidrokinon’dur. Expigment krem, deride veya dokuda bulunan pigmentlerin (Pigment; vücutta bulunan saç, alyuvarlar, iris gibi yapılara mevcut rengini veren maddedir.) aşırı derecede artması sonucunda, ciltte meydana gelen koyu renkli lekelerin renginin açılmasını sağlamak için kullanılan bir ilaçtır. Güneş lekeleri ile birlikte deri üzerinde lekeler halinde veya yaygın şekilde görülen koyu renkli veya siyahımsı lekelenmelerin, yüz ve diğer bölgelerde görülen ve cilt üzerinde düzensiz bir şekilde ve büyüklükte olan koyu kahverengi lekeler şeklinde meydana gelen renk değişikliklerinin ve ayrıca yaşlanmadan kaynaklanan çillerin tedavisinde de kullanılır.

Kullanım Şekli

Doktorunuz tarafından başka şekilde kullanılması tavsiye edilmediği sürece kremin tedavi edilecek bölgenin dışına taşmayacak şekilde temiz ve kuru cilt üzerine sürerek uygulanması gerekir. Krem 2 ay boyunca sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanmalıdır.

Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • İlacın etken maddesine karşı bir alerjisi olanlarda bu ilacın kullanılması önerilmemektedir.
 • Expigment Krem, ciltte meydana gelen koyu renkli lekelerin renginin açılmasını sağlayan bir ilaçtır.
 • Kurumuş, çatlamış, rüzgâr yanığı olan, güneş yanığı olan ya da açık yaralı ciltlerde kullanılmaz.
 • Eğer böbrek hastalığı ya da karaciğer rahatsızlıklarında dikkatli olunmalı bir doktorla görüşülmeden kullanılmamalıdır.
 • İlacın ağız içi, burun içi ve göz ile temas ettirilmemesi gerekir. Bu durumun meydana yaşanması halinde ise bol su ile yıkanması gerekir.
 • Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, şampuanlar, saç boyası türleri, tüy dökücüler krem veya spreyler ile alkollü cilt ürünlerinin kullanılmaması gerekir.
 • Tedavi süresince gerek güneş ışınlarından gerekse yapay ultraviyole ışınlardan kaçınılması gerekir. Çünkü bu kremin kullanılması cildi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirmektedir.
 • İki aylık düzenli kullanım sonucunda tedavi edilen bölgede renk açılması ya da beyazlama gibi iyileşme belirtilerinin görülmemesi halinde ilacın kullanılmasının bırakılması gerekmektedir.
 • Kremin 12 yaşından küçük olan çocuklarda kullanılmaması gerekmektedir.
 • Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktora danışılmadan kullanılmaması gerekir. Çünkü kremin gebelik döneminde anneye ve doğmamış bebeğe herhangi bir zararlı etkisinin olup olmadığı ve doğum sonrasında emzirme döneminde anne sütüne geçip geçmediği hakkında tam ve kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Tretin Krem

İlacın etken maddesi Tretinoin’dir. Tretın Krem, cilt hücrelerini besleyerek, cildin yenilenmesine yardımcı olur. İlaç esas olarak A vitamininin cilde sürülebilen bir krem haline getirilmiş halidir. Deriye uygulandığında derinin en üst tabakasındaki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Aşırı keratin oluşumunu engeller ve derinin kendisini onarma hızını artırır. Cilt altındaki yağ ile kir tabakasının birleşmesinden kaynaklanan siyah noktaları giderir. İçi irinle dolu kabarcıkların ve derideki küçük kabartılar ile birlikte görülen sivilcelerin tedavisinde kullanılır. Balık pulu hastalığı, deri kalınlığının artması ve güneş lekelerinin giderilmesinde endikedir.

Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • İlacın etken maddesine karşı bir alerjisi olanların kullanmaması gerekmektedir.
 • Uygulandığında, ciltte geçici bir sıcaklık ve batma hissi meydana gelirse tedaviye ara verilmesi faydalı olur.
 • Tedavinin ilk haftalarında iltihaplı lezyonlarda artış meydana gelme ihtimali olabilir. Bunun nedeni ilacın lezyonlar üzerindeki etkisi olup bu durum ve ilacın kesilmesini gerektirmez.
 • İlacın etki göstermediğini düşünülse dahi reçete edilen sürenin tamamı boyunca kullanmak gerekir.
 • Cildinizde iyileşmeler görülmesi 2-3 haftayı bulabilir, fakat tam fayda sağlaması için 6 haftadan fazla kullanmanız gerekebilir.
 • Ağız, burun ve göz ile temas ettirilmemelidir.
 • Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay ultraviyole ışınlarından kaçınılması gerekmektedir.
 • Tedavi süresince, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, şampuanlar, saç boyası, tüy dökücü ve alkol içeren cilt temizleme ürünleri kullanılmamalıdır.
 • Onliki yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

Kullanım Şekli

Doktorunuz tarafından başka şekilde kullanılması tavsiye edilmediği sürece önce ilacı uygulayacağız bölgeyi temizlemeniz, ardından kremi parmağınızın ucuyla lezyonlu deri bölgesine hafifçe sürerek uygulamanız gerekmektedir. Günde bir kez geceleri uygulanması tavsiye edilir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.