Bacaklardaki Batık Lekeleri İçin Krem

24.12.2016
Bacaklardaki Batık Lekeleri İçin Krem

Kadınlar çeşitli yöntemlerle bacaklarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmaya çalışır. Tabii ki bu yöntemlerden ikisi yani elektrikli epilatörler ve ağda bacaklarda batıklara neden olmaktadır. Diğer yöntemlerden biri de jilet yöntemidir. Fakat bu yöntem ciltte tahrişe neden olmaktadır. Estetik acısından batıklar bacakların güzelliğini bozmaktadır. Batıkları bir iğne yardımıyla veya tırnaklarınızla çıkarmaya çalışmayın aksi takdir de batıkların yara olmasına sebep olursunuz. Bacaklardaki batıklarla bu şekilde oynamak yerine başka çözümlerle onlardan kurtulmak mümkün ve böylece bacaklarınızda yara veya lekeler olmamış olur. Rastgele kullanılan elektrikli epilatörler batıkların başlıca sebepleri arasında yer almaktadır. Çünkü epilatörler siz cihazı hangi yöne doğru tutarsanız tutun kıllarınızı alır. Aynı şekilde jilet yöntemi de batık oluşumun da etki yaratabiliyor. Cildi tahriş etme özelliği taşıyan jilet yöntemini üst üstte uygulandığında batıklara neden olmaktadır.

Ağda yöntemi ise tamamen cilt yapısıyla alakalı olup bacaklarda sivilcelenmeye neden olabilir. Ama tabii ki batık oluşumu bu yöntemlerle her kişi de olacak diye de bir kaide yok elbette. Batıklarla savaşmanın en bilinen yolu ise kesedir fakat bu yöntem hassas cilt tiplerine önerilmez. Eğer ki hassas bir cilt tipine sahip değilseniz ve bacaklarınızda batıklar var ise o zaman kuru bir keseyle batıklardan kurtulabilirsiniz. Bir diğer etken ise tüylerin çok uzun olmadan onlardan kurtulmaktır ve de mutlaka peeling uygulanmalı. Ağda yöntemini kullananlar ise peeling yapmalarına gerek yoktur çünkü zaten ağda tek çekişte bir çok kıllı beraberinde aldığı için aynı zamanda da ölü deriyi de birlikte almaktadır. Mutlaka günlük olarak bacaklarınıza nemlendirici kremler veya yağlar sürün. Cildin nemli olması batık oluşumunu engelleyebilir. Cildinizin hava alması ve nemli olması batık oluşumun önlenmesinde büyük bir etkendir. çünkü batıklara en çok sebep olan ölü deridir. Ölü deri alttan kalan kırılmış veya çıkacak olan kılların düzgün şekilde çıkmasına engel olmaktadır. Bu konu da peeling , losyonlar , nemlendiriciler ve yağlardan büyük ölçüde faydalanabilirsiniz. Kozmetik ürünleri satılan her yerde ve eczanelerden temin edebilirsiniz.

Bacaklarda batık olmaması için sürülen kremlerden biri  “felil batık krem “dir. Kremi sürmeden önce bacağın temiz olması gerekir. Temizledikten sonra krem sürülür ve beş dakika kadar bekletilmesi gerekiyor. Başka bir batık kremi ise  “coresatin “adlı üründür. İçerisinde aloe vera özütü, mineral yağ, nane yağı vs. bulunmaktadır. Temiz ve kuru cilde dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın.

Mecitefendi At Kestanesi Özlü Krem ise günde iki kez olmak üzere bacaklarda kullanılmaktadır.  “Redist “markalı batık ürünüdür. “ Cosmed “ adlı ürün tüylerin azalmasına ve epilasyon sonrası ortaya çıkan tahrişin azalmasına neden olur.

Epilasyon aletlerinin çoğu yön bakımından yanlış tutulduğu için batık lekelerine yol açabilmektedir. Epilasyon aletleri genelde kılları her yöne doğru aldıkları için batık oluşumu kaçınılmaz olmaktadır. Batık oluşumu sonrası oluşan sivilceler ise tamamen cilt yapısı ile ilgilidir. Cilt yapısı hassas olan insanlar da epilasyon sonrası kızarıklık, kaşıntı ya da sivilce oluşumu olabilmektedir.  Bir başka batık oluşumunu engelleyen yöntem ise kullanacağınız nemlendirici kremlerdir. Ağda sonrası ya da epilasyon sonrası nemlendirici kullanmanız batık oluşumunu engelleyebilir ve cildinizi de besler. Bacaklarınıza bazı yağlar da sürebilirsiniz. Böylelikle batık oluşumunu da engellemiş olursunuz. Bu yağların bazıları ise gül yağı ve biberiye yağı olarak bilinir.

Bunların haricinde ise ağda ya da epilasyon işlemi sonrası tüy azaltıcı losyonlar kullanabilirsiniz. Bu losyonların içinde bulunan maddeler batık oluşumunu engelleyerek cildinizi daha düzenli yapacaktır. Tüy azaltıcı losyonların içinde bulunan yumuşatıcı maddeler, batık lekelerinin oluşumunu da kısıtlayacaktır. Batık lekelerinin oluşumu bir bakımdan da sizin dikkatinize bağlıdır. Epilasyon yaparken dikkatli olursanız batık oluşumuna da engel olmuş olabilirsiniz. Epilasyon yaparken kıl köklerinin yönlerine iyice bakmalısınız. Böylelikle doğru yöne çekilebilir ve batık oluşumu engellenmiş olur.

Bacaklar da oluşan batıkları geçirmek için bazı kürler de kullanılabilir. Bu kürler arasında en bilinen kür ise aspirin kürü olarak bilinir. Aspirin kürü, kaynamış suyun içerisine 5 ya da 6 adet aspirin karıştırılması ile oluşturulur. Bu kürü haftada bir defa bacaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bunun haricinde ise limon ve şeker kürü de oldukça bilinen bir yöntemdir. Bu yöntem de ise 4 ya da 5 yemek kaşığı şeker ile yarım çay bardağından bir parmak geçecek şekilde limon suyu ile karıştırın. Bu kürü ise masaj yaparak bacaklarınıza sürebilirsiniz. Bu kür bacaklarınıza peeling etkisi yapacaktır ve oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yöntem ile bacaklarınızda ki ölü derilerden de kurtulabilirsiniz.

Bir de karbonat kürü vardır. Bu kür de ise 2 yemek kaşığı yoğurt ile 1 yemek kaşığı karbonat karıştırılır. Bu kür bacaklarınız da 15- 20 dakika bekledikten sonra bacaklarınızı durulayın. İşe yaradığınız göreceksiniz. Limon suyu bu konuda oldukça etkili olduğu için bir kür de daha limon suyu kullanabilirsiniz. Limon suyu ve soda ile hazırlayacağınız karışımı bacaklarınıza sürebilirsiniz ya da deniz tuzu ile limon suyu karışımını da uygulayabilirsiniz. Limon suyunun etkisi tartışılmazdır. Öyle ki böyle konular da da oldukça etkili bir çözüm olmuştur. Bir başka kür ise kil, Hint yağı, limon suyu ve yulaf unu ile hazırlanan kürdür. Bu kür de ise karışım kuruyana kadar bacaklarınız da kalmalıdır. Böylelikle karışım kuruduğunda yıkamalısınız. Ancak bu karışımı yıkar iken ovalayarak yıkamalısınız. Masaj yaparak da yıkamanız cildinize oldukça fayda sağlayacaktır.

Bacaklar da oluşan batık lekeleri için bazı kremler de tavsiye edilmektedir. Bunların başında ise Redist batık kremi gelmektedir. Redist batık kremi oldukça uygun bir fiyata sahiptir. Bu krem, batıklara sürüldüğünde oldukça fayda sağlamaktadır. Bunun haricinde bir başka önerilen krem ise Felil batık kremidir. Bu krem de batıklara uygulanan bir krem olmaktadır. Bu kremin fiyatı diğerine göre biraz daha pahalıdır. Bunların haricinde ise Fucidin batık kremidir. Bu krem de günde bir defa uygulanabilir ve batık olan bölgelere uygulanan bir kremdir. Bir diğer krem ise Body tone kremidir. Bu krem de oldukça kullanımı yaygın olan kremdir. Batık oluşumu için ya da batık lekeleri için kullanılabilir.

Fakat en yaygını ilk söylediğimiz Redist kremdir. Bu krem en çok kullanılan ve en çok tavsiye edilen kremdir. Bunların haricinde evde kendiniz de krem hazırlayabilirsiniz.  Özellikle kil ile yapacağınız krem oldukça yararlıdır. Ayrıca limon suyu da oldukça faydalıdır. Bunların yanı sıra bazı şeylere de dikkat etmeniz batık oluşumunu da engelleyecektir. Ağda sonrası batık oluşumu oldukça yaygın olduğundan ağda yapmayı bırakmalı ve başka epilasyon yöntemlerine başvurmalısınız. Böylelikle batık lekelerinde de kurtulmuş olabilirsiniz.

Lazer yöntemi de batık oluşumunu engelleyen bir yöntem olarak bilinmektedir. Lazer yöntemin de de kıl kökleri yakıldığından oldukça etkili olacaktır.  Birçok uzmana göre ise bu durum tamamen uyguladığınız epilasyon yöntemi ile ilgilidir. Epilasyon aletleri kıl yönlerine dikkat etmediğinden dolayı batık oluşumuna da zemin hazırlayabilir. Çok bilinen bir yöntem ise kuru kese yöntemi uygulamaktır. Duş öncesi yavaş yavaş uygulayacağınız kuru kese, batık oluşumunu engelleyeceği gibi cildinizdeki ölü derileri de atmaya yardımcı olacaktır. Böylelikle cildinizin de ferahladığını hissedebilirsiniz. Bunun haricinde eğer hala batık sorunu yaşıyor iseniz kesinlikle bir cilt uzmanına görünmelisiniz ve unutmamalısınız ki öncelikle cilt uzmanına gitmeli her duyduğunuz kremi kullanmamalısınız. Çünkü her insanın cilt yapısı birbirinden farklıdır. Sizin bazı bileşenlere alerjiniz olacağı gibi kullanan insanların olmayabilir. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Cildiniz ve sizin sağlığınız her şeyden önce gelmelidir ve sizin için oldukça önemli olmalıdır. Doktora gitmekten çekinmemelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.