Ağız Kenarında Çıkan Yaralar Nasıl Geçer ?

Ağız Kenarında Çıkan Yaralar Nasıl Geçer ?
10 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.033 kez okundu.

Hemen hemen herkesin ömründe bir dahi olsa ağızında yaralar oluşmuştur ve bu yaralar özellikle konuşurken veya bir şeyler yiyip içerken daha çok rahatsız edici oluyor ve ağrıyor. Tabii vücudumuzun diğer bölgelerinde oluşan yaralardan daha uzun bir süreçte iyileşiyor , bunun sebebi ise dudaklarımızın sürekli nemli olmasıdır. Ağız yaralarının nedenleri dudak ısırması , enfeksiyon veya sivilce de olabiliyor. Şimdi biz size birkaç doğal yöntem önereceğiz dudaklarınızdaki ve kenarlardaki yaraların iyileşme hızını artırmak için. Şayet ki bu yöntemlerle yaralarınız iyileşmiyor ise mutlaka bir hekime gitmelisiniz çünkü altında başka sebepler yatıyor olabilir ve bunları araştırmalısınız. Peki, ağız kenarında çıkan yaralar nasıl geçer ?

ağız kenarında çıkan yara

Ağız Kenarında Çıkan Yaralara Ne İyi Gelir ?

E Vitamini Yağı 

E vitamini yağı dudaklarınıza pürüzsüzlük ve parlaklık kazandırırken aynı zamanda ise yaralarınızın da iyileşme sürecini azaltmış olur. Yağı yaralarınızın üzerine uygulamaktan kacınmayın. Eczanelerde satılan kapsülleri de aynı görevi görmektedir.

Zeytin Yağı

Yarların sebebi sivilce ise zeytin yağını uygulayın. Uygulayacağınız bu yöntem de günde 2 defa yaranın üzerine zeytin yağını uygulayıp 10 bekletmek olacak. Fakat zeytin yağı uygulamasında dikkat edilmesi gereken bir husus var ki , o da bu uygulama esnasında yarım saat yemekten ve içecekten uzak durulmasıdır.

Aloe Vera Jeli

Sık sık karışımıza kozmetik dünyasından çıkan aloe vera cilt problemlerine iyi geldiği gibi dudak ve kenarlarındaki yaralara da iyi gelmektedir. İsterseniz aloe vera jelini uygulayın yaralarınıza isterseniz de içeriği aloe vera olan bir cilt bakım ürününü. Her ikisi de iyileşmeyi hızlandıracaktır.

Limon ve Bal 

son zamanlarda uzmanların sık sık dile getirdiği balın ve limonun mucizesi dudak ve kenarlarındaki yaralarda da kendini gösteriyor. 2 çay kaşığı bal ve taze sıkılmış limonun suyunu karıştırıp yaranıza uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Tabi ki bu uygulama kurumamış yaralarda biraz ağrılı olabilir.

Ağız kenarında çıkan yaralar nasıl geçer ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git