Dudak Kenarında Çıkan Sivilce Nasıl Geçer ?

Dudak Kenarında Çıkan Sivilce Nasıl Geçer ?
10 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.928 kez okundu.

Dudak kenarında çıkan sivilce nasıl geçer konusuna geçmeden önce nasıl oluştuğunu bilmek gerek. Bir sorunun kesin çözümü için o sorunun altında yatan neden bilinmelidir. Bu nedenin de bilinmesi o sorunun tekrarlanmaması için yapılması gerekenleri bilmek demektir. Sivilce kapanan gözeneklerin hava almaması sonucu içinde biriken kirle beraber iltihaplanmasıdır. Bu iltihaplanma derinin hava alma ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Deriniz vücudunuzu çepeçevre sarmalayan ve onu koruyan bir yapıdır. Ve görsel estetiğinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Onun bütünlüğü ve güzelliği sizin ruh sağlınız için önemlidir.

dudak sivilcesi tedavisi
Dudak çevresinde oluşan sivilceler kir, yağ, makyaj kalıntıları vb. gibi etkenlerle ortaya çıkar. Eğer ki bide yağlı bir cilde sahipseniz bundan kaçma şansınız nerdeyse yok gibi. Buna karşı yapmanız gereken cildinizin temizliği ve düzenli bakımıdır. Makyajınızı silmeden uyumayın. Ve makyaj ürünü seçerken kaliteli ve cilde dost olmasına dikkat edin. Dudak çevresinde öncelikle kızarıklık olarak ortaya çıkar daha sonrasında siyah nokta yada iltihaplanma ile dudakta sivilce ortaya çıkar. Cilt temizliğinden sonra yapmanız gereken bakımdır.

Dudakta Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer ?

  • Sivilcenizin üstüne akşam yatmadan sarımsak sürebilir ve bunu haftada iki kez uygulayabilirsiniz.
  • Temiz cilde kil maskesi uygulayabilir ve haftada bir tekrar ederek kurtulabilirsiniz.
  • 5,6 damla limon, bir çorba kaşığı yoğurt ve maske kıvamına gelene kadar da karbonat ekleyip maske yapabilir ve hafta iki kez uygulayarak sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.
  • Sivilcelerinizin üstüne bir çorba kaşığı soğan suyu ve bir çay kaşığı limon karışımı yaparak günde 3 kez uygulayarak bir haftada sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.                                                                                         Dudak kenarında çıkan sivilce nasıl geçer ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git