Kova Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

09.03.2016
Kova Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Kova burcu kadını aslan erkeğine nazaran daha mantıklı ve sağduyuludur. Sadece samimiyet kurduğu insanlarla eğlenebilen bu kadın dış dünyada oldukça ağır başlı ve hanımefendi bir çizgiye sahiptir, dışarıdan izlenimi, kendini beğenmiş, egosu yüksek, kibirli ve özgüvenlidir. Fakat bu tabir onları tanıyanlar için değişmektedir. Göründüğünün aksine cilveli, eğlenceli, muzip, hayat dolu ve zeki bir kadındır. Daima çevresine yön vererek kendini fark ettirmektedir. Yaratıcı ve yetenekli ruhuyla başaramayacağı bir iş yoktur.

Onu asla kimse elleri içerisinde tutamaz. Her zaman benim dediğim olacak diye düşünen bu kadın herkes ile rahat bir şekilde anlaşamaz. Sıkılmaya asla gelemez fakat karşısında yer alan kişiyi de bir hayli sıkıya sokabilir.

Aslan burcu erkeği duygusallığını gizleyen ve bunu hemen göstermeyen bir yapıya sahiptir. Karakteristik özellikleri hemen anlaşılmamakla beraber girdikleri ortamda hemen sevilmektedirler. Bir bakıma şeytan tüyleri vardır, bu da onlara aşık olanlar için vazgeçilmezlik duygusunu ortaya çıkarır. Pek belli etmeseler de aile onlar için apayrı bir yere sahiptir. En özel ve en mahrem noktada bulunmaktadır. Aslan erkeği için ulaşılmaz bir yerdedir daima. Bu kavramı kendi zihninde kutsallaştırır. Asla yalan söylemeyi sevmezler. Sivri dilleriyle tanınmaktadırlar.

Bazen size şakayla söylediği bir detay, sizin için uyarı niteliğindedir. Yada sizi uyardığı konu gerçekten rahatsızlık duyduğu bir konudur. Bu nedenle yapılması gereken aslan erkeğinin sevmediği şeylerden kaçınmaktır. Ayrıca kadına apayrı bir değer verirler ve son derece çapkındır. Tezat bir durumdur bu fakat, çapkınlıkları sadece zaman geçirme adınadır. İki burcun birbiri ile uyumlu olup olmadığını anlamak için her ikisini de kendi başına değerlendirip burçların uyumunu öyle değerlendirmek gerekir. Bu yüzden iki burcu da ayrı ayrı değerlendireceğiz.

Kova Kadını ile Aslan Erkeği Aşk Uyumu

Asaletin ve zekanın burcu olan kova, akıl ve cesaretin burcu olan aslan ile farklı bir uyuma sahiptir. Bu iki burcun birbirine uyumu, karşılıklı olarak daha kaliteli bir yaşamın sağlanmasını sağlar. Fakat her ikisinin de kendine has ayırıcı özellikleri bulunmaktadır. Farklılık gösteren özelliklerin ise tamamen yükselenden ötürü ortaya çıktığı savunulmaktadır. Peki bu iki burcun uyumu nasıldır? Bu soruya cevap verebilmek için ayrı ayrı her iki burcu da ele almak gerekir. Öncelikle kova burcu insanına değinmeli.

Hayata bakış açıları benzerdir

Bu ikiliye göz attığımız zaman aslında her ikisinin de hayata bakış açılarının birbirlerine çok benzediklerini görmekteyiz. Fakat bu benzerlik nedense onları bir araya geldiğini pek uyumlu bir şekilde etkilememektedir. O yüzden beraberliklerinin pek uzun süreli olabileceğini söyleyemem. Aslında bakıldığı zaman daha ilk aşamada her ikisi de birbirine zıt burçları olduğundan dolayı birbirlerini oldukça çekmektedirler. Fakat durum ilerledikçe bu çekim gücü daha da azalmakta ve aralarında zorlu günlerin yaşanmasına şahit olmaktadır.

Zıtlıklardan uyum doğar

Aslan burcu erkeği dışarıdan bakıldığı zaman oldukça sert biri gibi gözükse de aslında içerisinde enerji dolu küçük bir çocuk ve aynı zamanda bir o kadar da duygusal bir erkek yatmaktadır. Eğer ki kova kadını onu merak edip iç dünyasında almak isterse işte o an bunu fark edebilecektir. Bunu fark edince de ondan vazgeçmek istemeyecektir. Macera düşkünü kova kadını ve enerjik olan aslan erkeği eğer ki birbirlerini ayak uydurup bir ilişkiye yürütebilirler ise oldukça eğlenceli günlere beraber şahit olabilirler. İşte her ne kadar zıt olsalar da mıknatısın birbirini çektiğini görebilecek bu ikili aynı zamanda zıtlığın bazen çok güzel bir uyum olduğunu da fark edebileceklerdir.

Kova kadını sahiplenen, fedakar, ileri görüşlü, daima B planı olan, geleceğe yatırım yapan, yarınını düşünen tam bir ev erkeğidir. Bu yüzden içine kapanık, eğlenceli fakat sadece sevdiği kişilere bu yanını gösteren, sevimli, anaç, inatçı ve egolu aslan erkeği ile mükemmel bir uyum gösterir. Bu demek değildir ki sorunsuz yüzde yüz bir uyum görülecek. Aksine , yaşanan sorun ve tartışmalar ile güçlenen bir ilişki meydana gelir. Bu ilişki çoğu ilişkiden farklı olarak tartışma ve atışmaların zevkli olmasını sağlar ve bu uyum tamamen benzer özelliklerin, benzer olmayan özellikler ile çatışması ile pekişir.

Bir taraf baskın olmayı sağlamalıdır

İşte bu iki burcun birbirine uyumu gayet mümkün fakat birbirinin bam teline dokunmadıkları müddetçe. Bu iki burç beraber olacak ise iki de özgüven konusunu karşılıklı olarak abartmamalı. Her iki tarafta ilişkide baskın olmayı isteyeceği için kova kadınının bu konuda geri adım atması gerekir. Söylenmeyi sevmez, sorunu yaşandığı an çözmek onun için en önemli olan şeydir. Fakat partneri içine atar.

Alttan alıyor dediğiniz şeyi içine atıp uzun zaman sonra bunu istemeden de olsa yüzünüze vurabilir. Bu nedenden dolayı bu kadın, söz konusu baskın olmak veya hatayı kabul etmemek olduğunda geri adım atması gerekir. Yoksa aralarında sorun oluşabilir ve buda ilişkiyi olumsuz etkileyebilir. Eğer bu iki burç beraberlik yaşayacak ise, bu diğerine oranla daha mümkün. Zıt yapı sinyalleri veren aslan erkeği ile kova kadınına nazaran, daha büyük bir gözle görülür şekilde fark edilmektedir.

Hassas noktalarına saygı göstermelidirler

Özet olarak ikili arasında asla olmazsa olmaz denilecek noktalar yoktur. Sadece her iki burcun kendi hassas noktaları bulunmaktadır. Birbirinin hassasiyet gösterdiği konulara karşı saygı göstermesi gerekir. Geri adım atmak asla size kendinizi kötü hissettirmemeli. Her iki taraf için de zor olan bir durumdur bu. Ama ilişkinizin uzun sürmesini istiyorsanız bu gibi ufak fedakarlıklar yapabilirsiniz. Anlayış göstermeniz, tartışmalarda çok yükseliş göstermemeniz, ilişkinizi olumlu yönde etkileyecektir. Bu özellik her iki burç için ortak olan bir durum olduğu için her iki tarafın da buna dikkat etmesi ile uyum etkisini arttıracaktır.

Aileye çok önem verirler

Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ailedir. Her iki taraf için aile ilk sırada yer almaktadır. Kavga esnasında aileye yanlışlıkla taş atılması ciddi sorunlar doğurabilir. Asla aslan kadını, kova erkeğini kendisi ve annesi arasında bir seçime zorlamamalıdır. Bu olduğu takdirde seçimin bir önemi kalmaz, sizin değeriniz onun için aşağı çekilmiş olur. Kuralcı ve baskın kova erkeği, akılcı ve kıskanç aslan kadınının uyumu ancak bu gibi ince nüanslar dikkate alındığı zaman mümkün olabilir.

Uyumsuzluk süreci

Kova kadını ilişki açısından göze alınacak olunursa her zaman ilişkinin ortasında yer almak ve tüm her şeye müdahale etmek istemektedirler. İlişkisinde yer alabilecek insanın bu şekilde olmalarını isterken partneri buna müdahale etmediğini görürler. Bu erkeklerin fazla enerjik yapısından dolayı çevresinde yer alan herkese etkilemekte ve aynı şekilde kova kadını da bu şekilde kendisine ilk başlarda çekmeyi başarmaktadır. Fakat bu enerji zaman ilerledikçe kovalar için çekilmez bir hal almaya başlar ve uyumsuzluk süreci işte bu esnada kendini göstermeyi başarır.

Eğer ki her şeye rağmen bu iki kişi bir ilişki yaşamak istiyorsa burada en büyük çaba sarf etmesi gereken kişinin ve en büyük rolü düşecek kişinin kova kadını olduğunu söylemek gerekmektedir. Eğer ki kendini değil de partnerini hayatının merkezine tutmak ister, bir bunun için çaba sarf ederse işte bu zaman uzun sürebilecek bir ilişkinin temellerini atmış olduğunu görebilir. Ateş grubuna sahip olan aslan ve su grubuna sahip olan kova. Ateşten olan aslan son derece sezgilerine güvenen yapıdaki bir erkektir. Partneri ise daha çok mantığı ile ilerlemeyi seven bir kadın olduğundan dolayı bir tarafın sezgileri ve bir tarafın mantı arasında anlaşmazlıklar meydana gelmektedir.

Kova sahiplenme duygusu yüksek olan bir erkektir

İkilinin uyumu aslan erkeğini tutkusuyla daha da ateşlenecektir. Masum ve çocuksu bir aşk sunan aslan erkeğine karşı koymak partneri için çok zordur. Onu memnun etme ve ilişkiyi mutluluk çizgisinin her zaman üstünde tutmaya çalışan aslan erkeğine karşı koymak onun için çok zordur.

Kovanın da dikkatini çeken ilgi alanları olan bir yerdir sizin yeriniz. Sizin yaratıcılığınız sevildiğinizi hissettiğiniz zaman artarken kova burcunun özgür olduğunda artar. Aslan sevdiğini sahiplenmeye çalışır ama partneri buna asla gelemez. Özgür ruhlu kovayı sıkmamak gerekir. Pire için yorgan yakacak iki burç olmaları sebebiyle sakin mizaçlı olmaları tavsiye edilirken azla yetinmeyi bilmeleri, samimi, saygılı birey olma özelliğinin her burçta olduğunu göz önüne alarak bu iki burca da bunu öneririz.

Emir kipiyle konuşmak sıkıntı olur

Sezgisel olarak güçlü olan aslan karşısındaki kovayı konuşmadan bile anlayabilir.

Emir vermeyi seven kova kadınının bir erkek ile anlaşabilmesi için, karşısındaki için canından bile vazgeçebilecek kadar çok sevmesi gerekmektedir. Aslan burcu erkeği ise onun ile aynı özellikleri üzerinde taşıyabilir. Hem kendini sıkıştırmayıp karşısındakine de adeta baskı uygulayan bu erkekler onunla asla anlaşamaz. Biri hava birinin de su burcu olması ile birlikte oldukça çok çekişeceklerdir.

Kovanın emirlerine asla tahammül edemeyen aslan erkeği, kendi emir verme yollarını da tercih edeceği için bu ilişki asla sevgi olmayıp her iki taraf için de zindan haline gelecektir. Aslanda aynı partneri gibi herkes ile rahatlık ile anlaşamayıp, bunun yerine sürekli karşısında yer alan kişinin alttan almasını beklemesi ile birlikte sizler bu ilişkiden asla hayır gelmesini beklemeyin.

Kova Kadını ile Aslan Erkeği Evlilik Uyumu

Evlilik uyumu dediğimiz konu iki bireyin evlilikle alakalı beklentileridir. Uyumlu olması demek beklentilerin uyuşması olarak algılanırsa uyuşmaması demekte beklentilerin karşılanmamasıdır. Peki, bu beklentiler nelerdir? Kova ve aslan burcu arasında nasıl bir uyum vardır?

Birbirleri için ideal eştir

Aslan burcu erkeklerinin yaşam tarzına baktığımız zaman lüks zevkine fazla düşkün olduklarını görmekteyiz. Bu durum aslında bir yandan da partnerinin hoşuna gidecek ve kendisine daha fazla çekmesine yardımcı olacaktır. Bu durum karşısında birbirlerini tanımaktan çekilmeyecek olan bu iki kişi aslında zaman ilerledikçe uyumlarını fark edebilirler ise yolların sonunda evliliği görebilirler ve bu evlilik çok mutlu bir evlilik olabilir.

Aslan erkeği eşini mutlu etmeyi başarır

Aslan erkeği çocuk ruhuna sahip olduğu için oldukça masum olarak görüldüğünden dolayı partnerinin oldukça hoşuna gitmeye başarabilecektir. Hatta bu durum bazı kadınlar için onu ideal bir eş yapar. Aslan erkekleri her zaman hayatlarına yer alan kadını mutlu etmek istediklerinden dolayı partnerinin mutlu olabilmesi için elinden geleni yapacaktır ve bu durum karşısında kova kadını mutlu olacak ve onun için o da bazı fedakarlıklarda bulunabilecektir. En büyük bulmaca fedakarlığı ise özgürlüğünden vazgeçemeyen kadının bu erkeğe sadık olmasıdır…

Evlilikte birbirlerini anlarlar

İkisi de hareketli, eğlenceli bir burç olduğundan uyum sağlarlar. Birinin isteğine karşılık diğeri kayıtsız kalamaz. Aslanın girişken, uyumlu, romantik, lükse, gösterişe düşkün olması sebebiyle partnerinin dikkatinin çekecektir. Evliliklerinde kovanın duygusallığını anlayıp ona iyi gelebilecek bir burç olduğundan karşılıklı isteklerine cevap verebilmeleri bu ikisini uyumlu yapıyor. Her ikisi de zeki, dışa dönük, hareketli, samimi ve neşeli insanlar olduğundan böyle ruh haline sahip iki kişinin kavga etme sebebi deve de pire aramaya benzetilse yanlış olmaz. Her iki bireyin aynı kişilikte olması bazen kişilik çatışmasına yol açabilir.

Evlilikte tamamen geleneksel kurallara ve örflere dikkat eden aslan erkeği huzursuz, kendini yıpratacak olan, istekleri bitmeyen biriyle yapamaz. Evlendiği insanı, eğlenceli fakat ağır başlı kadınlar arasından seçer. Kendilerine olan öz güvenleri oldukça yüksek olduğundan ötürü, elleri ince işçiliğe ve sanata yatkındır. Bu özelliklerde olan iki burcun anlaşma düzeyi mükemmeldir. Mutlu ve tutkulu bir ilişki yaşarlar. Kova burcunun partnerinin gururunu sürekli okşaması, onu bir tık daha fazla yüceltmesi ikisi arasındaki çatışmayı engelleyecektir.

Evlilik hayatları da bir o kadar coşku dolu geçmektedir

Mutlu olmaları için bu kadının inatçı ruhunu törpüleyip kıskançlık duygusu ile özgür ruhlu aslan erkeğini boğmaması gerekir. Uzun vadeli evlilik sürdürebilecek iki burçtur. Beraber gayet kaliteli ve keyifli vakit geçirirler. Örneğin, dışarı çıkmak, gezmek isteyen kova, karşısında evde oturmayı seven bir insanla yapamaz.

Uzun vadeli evlilik sürdürebilecek iki burçtur. Beraber gayet kaliteli ve keyifli vakit geçirirler. Örneğin, dışarı çıkmak, gezmek isteyen kova, karşısında evde oturmayı seven bir insanla yapamaz. Kendisi gibi hareketli olsun ister ve kovayı hareketliliği, ruhunun canlılığı, çocukluğu ile dikkatini çekecek olan aslan anlar onun halinden. Çok duygusal olmasa da yine de duygusal olan kova mantığını aslandan alır. Çok güzel bir evliliğin öncesinde çok güzel, samimi bir arkadaşlık yaşayacağın burçtur. Bu iki burcun kurduğu yuva da mutluluk, eğlence ve aksiyon eksik olmaz.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.