Yükselen Burç Hesaplama

Doğum bilgilerinizi (gün/ay şeklinde doğum tarihi ve doğum saati) aşağıdaki tabloya girerek yükselen burcunuzu öğrenebilir ve burcunuzla ilgili yorumları okuyabilirsiniz.DOĞUM SAATİNİZ
DOĞUM TARİHİNİZ


Astroloji, doğum planı olarak kabul edilen eşsiz bir kozmik imzayı ortaya çıkartmak için gezegenleri, burçları ve yükselenleri kullanan eski bir dildir. Doğum haritasına baktığınızda size ayın, gezegenlerin, güneşin ve diğer yıldızların doğrum tarihini ve saatini gösterir. Bu hayattaki, kişisellik, ilişkiler ve yaşam amacınız için çerçeve oluşturan şey de tam da budur.

Doğum çizelgenizde, karakteristik özelliklerini belirleyen üç ana gezegen noktası, ayınız, güneşiniz ve yükselişinizdir. Birçok kişi güneşin işaretlerini bilir fakat kimileri ise ay ve yükselen işaretlerinin varlığından haberdar değildir. İşte bu sebeple “Senin burcun ne?” sorusu, “Akrep” gibi verilecek basit cevaptan çok daha karmaşıktır.

Peki, yükselen burcunuzu öğrenmenin en iyi yolu nedir? Güneşiniz, ayınız ve yükselen burcunuzun size ne söylediğini öğrenerek doğum haritanızda hangi 12 burç işaretinden hangisinin sizi gösterdiğini bu sayfada yer alan yükselen burç hesaplama aracını kullanarak bulabilirsiniz.

Güneş, ay ve yıldız, doğum haritanızda yer alan size özel burçta bulunur. 12 burç işaretleri ise, temel bir özellik (su, ateş, toprak, hava), temel bir standart (değişken, sabit, kardinal) ve gezegen cetveli ise bağlantılıdır. Bunların bir araya gelmesi ile birlikte, bu gezegensel noktaların yaşamınızda kendilerine nasıl yer bulduğunun temelini oluşturur.

Yükselen Burç Nedir?

Yükselen işaretler, aynı zamanda yükseleniniz olarak da bilinir ve bu aslında sosyal kişiliğinizdir. Siz doğduğunuzda doğu ufkunda yer alan burç işaretiyle ilgili olarak insanlarla nasıl etkileşim kurduğunuzdur. Yükselen burcunuz, sizin dış stilinizi ve fiziksel bedeninizi temsil etmektedir. Adeta iç ve dış dünyanızın dışa vurumudur. Örneğin, yükselen burcunuzun işaretleri, genel hayata yaklaşımınızın nasıl olduğu ile ilgili bilgiler verirken aynı zamanda enerjinizin türünü ve yaklaşımını da anlamaya yardımcı olur.

Eğer yükselen burcunuz hava, ateş veya su işareti arasında ise farklı bir yoruma sahiptir.

Yükselen işaretler genellikle “giydiğiniz maske” olarak bilinir fakat aslında öyle değil, çok daha fazlası. İnsan olmak ve fiziksel bir bedene sahip olmak aslında “giydiğiniz maskedir”. Bu nedenle yükselen burcunuz ise sizin içinizde yer alan ruh, ruh ve bilinç arasındaki enerjidir. Bir başka ifadeyle, yükselen burcunuz kimin için çok daha önemli ve vazgeçilmez çıkartabileceğiniz bir maskeden çok daha fazlasıdır. Bu yüzden ihmal etmeyin ve yükselen burcunuzu hemen öğrenin.

  • Hava : Kova, Terazi, İkizler:

Arkadaş canlısı, meraklı, zeki ve genellikle kendinizi sözlü olarak ifade ediyorsunuz. Hayatınızda olup bitene ya da kiminle karşılaştığınızın anlamını arama arzusuna sahipsiniz ve bu nedenle hayatınızı sıklıkla sorguluyorsunuz.

  • Ateş: Yay, Aslan, Koç:

Sonuç odaklı, kendinden oldukça emin ve lidersiniz. Özellikle insanların kalbine dokunmaya çalışıyorsunuz ve yaptığınız işlerle dünyada iz bırakmak istiyorsunuz. Genellikle büyük bir fiziksel enerjiye sahipsiniz.

  • Su: Balık, Akrep, Yengeç

Siz oldukça hassas, empatik ve çevrenizden oldukça kolay bir şekilde etkileniyorsunuz. Sık sık hayata duygusal bir açıdan yaklaşıyor ve kimi zaman bundan dolayı oldukça kırılıyorsunuz.

Güneş, ay ve yükseleniniz hakkında gerçek bir farkındalık geliştirmek, kişisel astrolojinizi anlayarak öğrenmeye başlamak için harika bir yoldur. Daha fazla öğrenmek istiyorsanız, bizi takip edin. Keşfetmek mutluluktur!
Ne Zaman Doğdun Bilmiyor Musun? Endişelenme

  • Ebeveynlerine sor
  • Doğum belgenizi inceleyin
  • Hastaneye sor

Her 2 saatte bir yükselen burç işaretinin değiştiğini biliyor muydunuz? Eğer doğum zamanınızı bulamıyorsanız, yükselen tüm işaretlerini inceleyebilirsiniz. Onlardan bir tanesi size ait. Seçtiğiniz yükselen burcun size uyup uymadığını, sizi tanıyan yakın bir arkadaşınıza sorabilirsiniz.

Yükselen Burcum Yanlış!

Diğer internet sitelerinde farklı bir sonuç aldım, yükselen burç öğrenme aracı yanlış! mı diyorsunuz?

İnternette yer alan herhangi bir sitedeki hesaplama araçlarının birçoğu doğru saat dilimini kullanmaz (gün ışığından yararlanma saati dahil). Her 2 saatte bir yükselen işaretleri değişmektedir. Bu nedenle, gerçek sonuca ulaşmak istiyorsanız, doğru zamanı bilmeniz oldukça önemlidir.

Yabancı sitelerde yer alan ve Türkiye’ye özgü olmayan hesaplayıcılar, ülkemizin en son kullandığı yaz saati geçiş tarihlerini baz alarak hesaplama yapmazlar. Halbuki ülkemizde 1950 yılından itibaren birçok kez yaz saati uygulaması değişmiş, kaydırılmış, uzatılmış ve hatta bazen uygulanmamıştır. Hesaplamayı sağlarken birçok noktaya dikkat ederiz, bunlardan bir tanesi ise; ülkemizin 1950′ yılından bu yana yaptığı tüm yaz saaati uygulama farklarını dikkate almak. Çok hassas ve gerçek sonuç bir aracımız var, bu nedenle aracımızı kullananlar doğru sonucu elde ederek yükselen burcunu öğrenebilir.