Akrep Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

30.01.2016
Akrep Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

Akrep burcu kadını oldukça güzelliği ve fiziği ile ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra bilgi sahibi olması ile bilinir, merakı sayesinde oldukça bilgilidir. Özellikleri bakımından oldukça ön plandadır, gururlu ve hırslı yapısı ile de pes etmek nedir bilmez. Bunun haricinde temizlik hastası olduğunu da söylemek yanlış bir bilgi olmayacaktır. Genel itibari ile temizlik hastalarının çoğu bu burçtan çıkar.

Çoğu zaman kalabalık içinde duran ya da mutlaka etrafı birden bire kalabalıklaşan bir insan görürseniz mutlaka o bir yay burcu erkeğidir. Yalnız kalmayı sevmez ve arkadaşları tarafından oldukça sevilir ayrıca, bir hayli saf olabilirler. Polyanna’cılık oynamayı çok severler ve oldukça iyi niyetli olabilirler. Bunun yanı sıra güven konusunda da oldukça iyi bir taraftır. Güvenmek konusu onlar için çok doğal bir durumdur. Herkese güvenebilir, bu yüzden de çoğu zaman iyi niyeti suistimal edilebilir. Bu özelliğinin dışında bir de şans konusunda oldukça şansı yaver gidenler grubunda yer alır.

Akrep kadını ve yay erkeği uyumu ise biraz sorunlu bir birliktelik olacaktır. Akrep kadını çok fazla kendinden ödün vermeyen bir yapıya sahip olsa da karşısında net bir insan isteyecektir. Bunun yanı sıra partnerinin fazlaca olan saflığı, onu çileden çıkarmaya yetecektir. Yay burcu erkeği, açık sözlü olması ve bazı zamanlarda pot kırması nedeniyle partnerine sinir krizi geçirtebilir.

Akrep Kadını ile Yay Erkeği Aşk Uyumu

Zıt özellikleri aralarında çekim sağlar

Akrep kadını her zaman çekici olmayı başaran, göze güçlü gözüken ve son derece seksi bir kadındır. Girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi çok rahat bir şekilde başaran kadınlar, bu özelliği ile yay erkeklerini etkilemeyi çok rahat bir şekilde başarabileceklerdir.

Yay erkekleri, sosyal olmayı çok sevdikleri için girdiği her ortamda ki aktiflik olurlar ve hayatın nasıl yaşanması gerektiğini iyi bilirler. Bu özellikleri, akrep kadınının dikkatini çekmeyi ve onların gözünden daha çekici bir hal almasını sağlamayı başaracaktır. Fakat bu ilişkinin ilerleme ihtimali tamamen akrep kadınının hal ve hareketlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Eğer ki olur da akrep kadını kısıtlamalara son vermeyi dener ve bu adamı bir şekilde elde tutmak için çaba sarf eder ise bu ilişkinin uzun süreli olarak sürebileceğini söylemek diye bir ihtimal söz konusu olabilir. İşte böyle bir durumda zıt kutuplar birbirini çeker kelimesini en güzel bu ikiliye yakıştırmak mümkün olacaktır.

Akrep kadınlarında şeytan tüyü vardır. Yani bu kadın hangi ortama girerse girsin ne kadar çirkin olursa olsun, her zaman dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Bu sebepten dolayıdır ki bir ortama girdiği zaman bakışları ile çok rahat bir şekilde yay erkeğinin dikkatini çekmeyi başarabilmeyi sağlayacaktır. Fakat bu erkeklerin, akrep kadınlarına yaklaşırken iki kez düşünmesinin tavsiye ederiz. Çünkü birbirlerinden farklı karaktere sahip bu iki kişi arasındaki ilişki adeta bir şans oyununa benzemektedir.

Eğer ki bu iki kişi birbirini gerçekten seviyorsa birbirleri için çok ama çok çaba sarf etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde bu ilişkinin uzun süreli bir ilişki olduğunu söylemek çok zordur. Fakat az önce de bahsettiğimiz gibi bu ikili herkesi çok şaşırtan, oldukça mutlu bir ilişkiye de adım atmayı sağlayabilirler. Her şey tamamen bu ikilinin ellerinin içindedir. Bu ikiliye birbirlerini daha çok çekecek ya da birbirlerini daha çok gidecektir.

Birbirlerinden çok farklı özelliğe sahip olan bu ikilinin burç uyumuna baktığınız zaman oldukça düşük puanlı bir ilişkinin var olabileceğini görebiliyoruz ama her şeye rağmen zıt kutupların birbirini çekme özelliğine göz attığımız zaman olabilme ihtimali de var olabileceğini söylemeden edemeyeceğiz.

Birbirlerini dinlemeleri gerekir

Akrep burcu kadını oldukça kuvvetli sezgilere sahiptir. Genellikle yorum yaptığı bir şey hakkında sezgilerini her zaman güvenir ve mantığını her zaman çalıştırır. Ne olursa olsun bir süre sonra yorumunda haklı olduğunu görmektedir. İşte bu sebepten dolayı bizim yay erkeğine en büyük tavsiyemiz partnerinizin size söylemiş olduğu sözlere önemle kulak vermenizdir.

Eğer bir gün olur da bu akrep kadınını dinlemez ve size demiş olduğu şey bir gün gerçekten ortaya çıkarsa işte o zaman çenesinden gerçekten çekeceksiniz demektir. Özellikle tutkulu halleri yay erkeğini etkilemeyi başaracaktır.

Kıskançlık duygusu aralarına sıkça girebilir

Yay burcu erkeği sıcakkanlı, hoş sohbetli ve bir türlü bağlanamayan biridir. Akrep kadını ise aşık olduğunu kıskanan ve zaman içerisinde ağırbaşlı olduğu kadar kibirli yüzünü de gösterecek bir özelliktedir. Bu iki burç karşıt noktalarda olduğundan dolayı birbirine büyük bir çekimle bağlanırlar. Yay burcu erkeği özgürlüğüne düşkün biri olsa da akrep kadını hırsı ve ihtiraslı duyguları ile onu kendisine aşık edecektir. Bu erkekler düzenden pek hoşlanmadığı gibi eşiyle birlikte bir program yapmadığı içinde onu tek bırakabilir.

Yay burcu da konuşmayı seven, neşeli ve kolay kolay bağlanmayan biridir. Akrep burcu ise sevdiğine sıkı sıkı bağlanır ve ihtiraslı bir aşkla birlikte, hırslı bir aşk hayatı da yaşamak ister. Aynı zamanda bu kadınlar partnerini kolay bir şekilde ele geçirebilir ve niyeti evlilik ve yuva kurmak değilse yay erkeğini adeta parmağında oynatır. Akrep kadını ev içerisinde sadece anne ve eş olma rolünü üstlenemez. Bu nedenle partneri onu zaman zaman özgür bırakması ve çalışma hayatına karışmaması lazımdır. Bütün bunları yerine getiren yay erkeğine karşı hem iyi bir anne hem de iyi bir ev hanımı olabilir. Evlilik hayatlarının mutlu geçmesi için iki tarafında bazı zamanlar ufak fedakarlıklar yapması gerekir.

Sadık kalmak isterler

Eğer akrep kadını gerçekten sevmişse partnerini asla bırakmaz istemez, onların da bunun için dikkatli olması gerekir. Partnerini kendine bağlamadan önce bu ilişkiden emin olmalıdır. Çünkü bu  yay erkeği gibi günlük ilişkiler peşinde koşmaz. O sevdiği insana sadık kalmak ister.

Akrepler, cazibeleri ile gönülleri fethederler. Girdikleri her ortamda dikkat çekmeyi ve beğenilmeyi başaran özel bir burçtur. Dışarıdan vurdum duymaz, ve soğukkanlı görünse de aslında içinde ne fırtınalar koptuğunu onu çok yakından tanıyanlar bilir. Onun iç dünyasına inen kişiler dünyanın en şanslı insanlarıdır. Çünkü onlar sevdiklerinin üzerine titrer.

Akrep burcu kadını, oldukça bilgili yapısı sayesinde partnerine bir şeyler öğretebilir. Yani bu ilişkinin zor da olsa bir oluru da vardır. Kendinden ödün vermeyen gururlu yapısı yay erkeği ile biraz da olsa kırılacak ve duygusal bir bağ yaşamalarına zemin hazırlayacaktır. Bunun yanı sıra akrep kadını, derin duygu ve düşünceli yapısı sayesinde oldukça ön plana çıkarken partneri de entelektüel yapısı ile göz önüne çıkacaktır.

Birbirlerini kısıtlamamalıdırlar

Akrep kadını sevdiği zaman sevdiğine son derece sadık olan ve sevdiğini kimseyle paylaşamayan aynı zamanda sevdiği erkeği son derece sıkan ve kendini kafeste hissetmesine sebebiyet verebilecek yapıdaki bir kadındır. Fakat yay burcu erkeği her ne olursa olsun kimi severse sevsin her zaman bir tarafının özgür kalmasını isteyen ve kısıtlanmak da asla ve asla hoşlanmayan özgür bir erkektir. İşte en çok bu sebepten dolayı bu ikili arasında gerginliklerin yaşanma ihtimali çok yüksektir. Yay kadını çok fazla sıkboğaz edilmekten hoşlanmayacağı ve bu ilişkiye kısa süre içerisinde nokta koymak isteyecektir.

Akrep kadını eğer bir yay erkeği ile ilişki yaşamayı kabul etmişse, yalnız uyumayı da kabul etmiş demektir. Çünkü bu erkekler tam bir serseri ruhtur, özgürlüğüne fazlasıyla düşkün biridir. Sık sık arkadaşları ile dışarıda vakit geçirmek isteyip, aslında size uygun bir partner olmadığını vurgulayacaktır.

Ortak zevklere sahiptirler

Yay burcu gezmeyi ve eğlenmeyi çok seven bir burçtur. Yanında onu neşelendiren insanlar olsun ister eğer bir akrep kadını, onu güldürebilirse çok iyi arkadaş olurlar. Zamanlarını birlikte geçirmeye başlarlar. Her iki burçta eğlenmesini bilir fakat yay erkekleri daha eğlenceli gözükür. Bu arada akrep burcu ile birlikte olan her insanın bilmesi gereken bir şey vardır. O yapılan hataları asla unutmaz, kin tutmaya meyillidir.

Birbirlerine karşı anlayışlı olmalıdırlar

Akrep kadını, partnerinin anlayışından ve sürekli gözünün dışarıda olmasından bunalıp zamanla bu duruma sinirlenebilir. Ancak yay erkeği, bu eğlencelere bir kere de olsa akrebi davet ederse bu durum her ikisi içinde çok eğlenceli olacaktır, çünkü bu erkekler her zaman konuşacak şeyler bulabilecek bir tiptir.

Son derece eğlenceli ve paylaşımcı bir yapısı da vardır. Ancak bu paylaşımı gerçekleştirmeyi kendisi istemek zorundadır. Ayrıca arkadaşlarını sık sık eve davet edecektir. Bu durum da kadınının onun sevgisinden şüphe etmesine sebep olur. Yay erkeği de aslında gerçekten her şeyi ile sevgisini gösteremeyebilir. Çünkü sevmek aynı zamanda bağlanmak demektir ve onlar bağlanmayı doğası gereği kabul etmez.

Asla unutmazlar

Onunla birlikteyseniz söylediğiniz sözlere ve yaptığınız davranışlara dikkat edin. En ufak hatanız bile belleğinde iz bırakır. Siz yaptığınız yanlışları unuttuğunu sanırsınız hiç beklemediğiniz bir zamanda size yanlışınızı hatırlatır. Bu yüzden aman siz, siz olun aman akrebin belleğinde iz bırakacak hatalar yapmamaya çaba gösterin.

Kıskançtırlar

Akrep burcu tutkulu ve duygu dolu bir insandır. Burçlar arasında kıskançlığı en tavanda olan burçtur. Sevdiği zaman gereğinden fazla sever, gereğinden fazla sahiplenir. Asla sevdiği insanı başka biri ile paylaşmak istemez. Yay burcu ise özgürlüğüne düşkündür. Bu nedenle akrebin aşırı sahiplenici tavırlarından ürkebilir.

Zor güvenirler

Akrep burcu güvenmeyi çok geç öğrenir. Bu yüzden kıskançlık duygusu ağır basar. Eğer ona güven verebilirseniz.kıskançlığı azalabilir. Sevdiği kadar sevilmek ve ilgi görmek ister. Bu nedenle yay erkeği, partnerini her zaman el üstünde tutmalı, sevgisini ona göstermelidir. İkili arasında öyle bir çekim vardır ki birbirlerini delice sevebilirler. Tabi bu sevgi bazen tartışmalara da yol açabilir. Zaten akrep kadınlarının delici bakışlarından, asi duruşundan etkilenmemek elde değildir.

Akrep Kadını ile Yay Erkeği Evlilik Uyumu

Birbirlerine derinden bağlanabilirler

Yay erkeği özgür ruhludur fakat partnerinin tutkusuna ve sevgisine kapılıp ona derinden bağlanabilir. Fakat beklediği güveni veremezse, akrep kadını onu hayatından silip atabilir. Bu nedenle birbirlerine gereken güven duygusunu vermesi önemlidir. Yay burcu kimi zaman akrebin vurdum duymaz tavırlarını sevemeyebilir. Bu yüzden anlaşmaları bazen zor olabilir. Fakat yine de bu burçlar çok iyi anlaşabilen burçlar arasındadır.

Kendilerini kontrol etmeleri gerekir

Genel olarak mutlu, heyecanlı, eğlenceli bir evlilik yaşayan bu ikili bazı zamanlar evliliklerinde kendi tavırları yüzünden birbirlerini kırabilirler. Yay özgürlük ister ve bazı zamanlar yalnız kalmayı sever fakat akrep kadını partnerinin üstüne çok düşerse bu evlilikte sorunlar yaşanabilir. Ekonomik olarak yay erkeği, partnerine göre para harcamayı daha çok sever. Bu nedenle akrep kadını evin ekonomisini daha iyi belirler. Ayrıca kıskanç olduğu için sürekli eşini kontrol etmeye çalışır. Yalnız bunu yaparken çok ileri gitmeden yapmalıdır. Yoksa eşi bu durumdan rahatsız olabilir. Dengeli bir evlilik yaşamak istiyorsanız aranızdaki sorunları evlenmeden önce aşın ve birbirinizin hakkında sınırlarınızı bilin. Böyle olursa bu evlilik çok mutlu geçer.

Evlilik süreci ilerledikçe yay akrebin ne kadar eğlenceli olduğunu farkına varacak ve bağlanmaya başlayacaktır. Huzurlu bir aşk hayatından çok eğlenceli ve sıra dışı bir aşk onları bekliyor olacaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.