Akrep Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Uyumu

Akrep Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Uyumu
30 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.060 kez okundu.

Çoğu zaman kalabalık içinde duran ya da mutlaka etrafı birden bire kalabalıklaşan bir insan görürseniz mutlaka o bir yay burcu erkeğidir. Yalnız kalmayı sevmez ve arkadaşları tarafından oldukça sevilir ayrıca, bir hayli saf olabilirler. Polyanna’cılık oynamayı çok severler ve oldukça iyi niyetli olabilirler. Bunun yanı sıra güven konusunda da oldukça verici taraftır. Güvenmek konusu onlar için çok doğal bir durumdur. Herkese güvenebilir, bu yüzden de çoğu zaman iyi niyeti suistimal edilebilir. Bu özelliğinin dışında bir de şans konusunda oldukça şansı yaver gidenler grubunda yer alır.

Akrep burcu kadını ise oldukça güzelliği ve fiziği ile ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra bilgi sahibi olması ile bilinir, merakı sayesinde oldukça bilgilidir. Özellikleri bakımından oldukça ön plandadır, gururlu ve hırslı yapısı ile de pes etmek nedir bilmez. Bunun haricinde temizlik hastası olduğunu da söylemek yanlış bir bilgi olmayacaktır. Genel itibari ile temizlik hastalarının çoğu bu burçtan çıkar.

İkilinin uyumu ise sorunlu bir birliktelik olacaktır. Akrep burcu kadını çok fazla kendinden ödün vermeyen bir yapıya sahip olsa da karşısında net bir insan isteyecektir. Bunun yanı sıra yay burcu erkeğinin fazlaca olan saflığı, kadını çileden çıkarmaya yetecektir. Yay burcu erkeğinin açık sözlü olması ve bazı zamanlarda pot kırması ile akrep burcu kadını sinir krizleri de geçirebilir.

Akrep burcu kadını, oldukça bilgili yapısı sayesinde yay burcu erkeğine bir şeyler öğretebilir. Yani bu ilişkinin zor da olsa bir oluru da vardır. Kadının kendinden ödün vermeyen gururlu yapısı yay erkeği ile biraz da olsa kırılacak ve duygusal bir bağ yaşamalarına zemin hazırlayacaktır. Bunun yanı sıra akrep burcu kadını, derin duygu ve düşünceli yapısı sayesinde oldukça ön plana çıkarken yay burcu erkeği de entelektüel yapısı ile göz önüne çıkacaktır.

Akrep kadını eğer bir yay erkeği ile ilişki yaşamayı kabul etmişse, yalnız uyumayı da kabul etmiş demektir. Çünkü yay erkeği tam bir serseri ruhtur, özgürlüğüne fazlasıyla düşkün biridir. Onun için çingene benzetmesi yapmak yerinde olacaktır. Sık sık arkadaşları ile dışarıda vakit geçirmek isteyip, aslında size uygun bir partner olmadığını vurgulayacaktır.

Akrep kadını da yay erkeğinin eğlence anlayışından ve sürekli gözünün dışarda olmasından bunalıp zamanla bu duruma sinirlenebilir. Ancak yay erkeği, bu eğlencelere bir kere de olsa akrebi davet ederse bu durum akrep kadını açısından da çok eğlenceli olacaktır. Yay erkeği her zaman konuşacak şeyler bulabilecek bir tiptir. Son derece eğlenceli ve paylaşımcı bir yapısı da vardır. Ancak bu paylaşımı gerçekleştirmeyi kendisi istemek zorundadır. Ayrıca arkadaşlarını sık sık eve davet edecektir. Bu durum da akrep kadınının onun sevgisinden şüphe etmesine sebep olur. Yay erkeği de aslında gerçekten her şeyi ile sevgisini gösteremeyebilir. Çünkü sevmek aynı zamanda bağlanmak demektir ve yay erkeği bağlanmayı doğası gereği kabul etmez.

Birbirlerinden çok farklı özelliğe sahip olan akrep kadını ve yay erkeğinin uyumuna baktığınız zaman oldukça düşük puanlı bir ilişkinin var olabileceğini görebiliyoruz ama her şeye rağmen zıt kutupların birbirini çekme özelliğine göz attığımız zaman olabilme ihtimali de var olabileceğini söylemeden edemeyeceğiz. Akrep kadını sevdiği zaman sevdiğine son derece sadık olan ve sevdiğini kimseyle paylaşamayan aynı zamanda sevdiği erkeği son derece sıkan ve kendini kafeste hissetmesine sebebiyet verebilecek yapıdaki bir kadındır. Fakat yay burcu erkeği her ne olursa olsun kimi severse sevsin her zaman bir tarafının özgür kalmasını isteyen ve kısıtlanmak da asla ve asla hoşlanmayan özgür bir erkektir. İşte en çok bu sebepten dolayı bu ikili arasında gerginliklerin yaşanma ihtimali çok yüksektir ve yay kadını çok fazla sıkboğaz edilmekten hoşlanmayacağı ve bu ilişkiye kısa süre içerisinde nokta koymak isteyecektir.

Akrep burcu kadını her zaman çekici olmayı başaran göze güçlü gözüken son derece seksi bir kadındır. Girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi çok rahat bir şekilde başaran akrep kadını bu özelliği ile yay erkeklerini etkilemenin çok rahat bir şekilde başarabileceklerdir. Yay erkekleri sosyal olmayı çok sevdikleri için girdiği her ortamda ki aktiflikleri ve hayatın nasıl yaşanması gerektiğini bilmeleri akrep kadının dikkatini çekmeyi ve onların gözünden daha çekici bir hal almasını sağlamayı başaracaktır. Fakat bu ilişkinin ilerleme ihtimali tamamen akrep kadının hal ve hareketlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Eğer ki olur da akrep kadını kısıtlamalara son vermeyi dener ve bu adamı bir şekilde elde tutmak için çaba sarf eder ise bu ilişkinin uzun süreli olarak sürebileceğini söylemek diye bir ihtimal söz konusu olabilir. İşte böyle bir durumda zıt kutuplar birbirini çeker kelimesini en güzel bu ikiliye yakıştırmak mümkün olacaktır.

Akrep burcu kadını oldukça kuvvetli sezgilere sahip kadındır. Genellikle yorum yaptığı bir şey hakkında sezgilerini her zaman güvenen ve mantığını her zaman çalıştıran bu kadın ne olursa olsun bir süre sonra yorumunda haklı olduğunu görmektedir. İşte bu sebepten dolayı bizim yay burcu erkeğine en büyük tavsiyemiz bu kadının size söylemiş olduğu sözlere önemle kulak vermenizdir. Eğer bir gün olur da bu kadını dinlemez ve bu kadının size demiş olduğu şey bir gün gerçekten ortaya çıkarsa işte o zaman bu kadının çenesinden gerçekten çekeceksiniz demektir. Özellikle akrep kadınının tutkulu halleri yay erkeğini etkilemeyi başaracaktır.

Akrep burcu kadınında şeytan tüyü dediğimiz o şey vardır. Yani bu kadın hangi ortama girerse girsin ne kadar çirkin olursa olsun her zaman dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Bu sebepten dolayıdır ki bir ortama girdiği zaman bakışları ile çok rahat bir şekilde yay erkeğinin dikkatini çekmeyi başarabilmeyi sağlayacaktır. Fakat yay erkeğinin bu kadına yaklaşırken iki kez düşünmesinin tavsiye ederiz. Çünkü birbirlerinden farklı karaktere sahip bu iki kişi arasındaki ilişki adeta bir şans oyununa benzemektedir. Eğer ki bu iki kişi birbirini gerçekten seviyorsa birbirleri için çok ama çok çaba sarf etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde bu ilişkinin uzun süreli bir ilişki olduğunu söylemek çok zordur. Fakat az önce de bahsettiğimiz gibi bu ikili herkesi çok şaşırtan, oldukça mutlu bir ilişkiye de adım atmayı sağlayabilirler. Her şey tamamen bu ikilinin ellerinin içindedir. Bu ikiliye birbirlerini daha çok çekecek ya da birbirlerini daha çok gidecektir.

Akrep Burcu ile Yay Burcu Uyumu

Akrep burçlarını diğer burçlardan ayıran en önemli özellik bu burçtaki şeytan tüyüdür. Cazibeleri ile gönülleri fethederler. Giridikleri her ortamda dikkat çekmeyi ve beğenilmeyi başaran özel bir burçtur akrepler. Akrep burcu dışarıdan vurdum duymaz, ve soğukkanlı görünse de aslında içinde ne fırtınalar koptuğunu onu çok yakından tanıyanlar bilir. Akrep burcunun iç dünyasına inen kişiler dünyanın en şanslı insanlarıdır. Çünkü akrep burcu sevdiklerinin üzerine titrer. Yay burcu özgür ruhlu bir burçtur ancak akrebin tutkusuna ve sevgisine kapılıp ona derinden bağlanabilir. Yay burcu akrep burcuna beklediği güveni veremezse akrep burcu yay burcunu hayatından silip atabillir. Bu nedenle yay burcunun akrep burcuna gereken güven duygusunu vermesi önemlidir. Yay burcu akrep burcunun vurdum duymaz tavırlarını sevemeyebilir. Bu yüzden anlaşmaları bazen zor olabilir. Fakat yine de bu burçlar çok iyi anlaşabilien burçlar arasındadır.

Akrep burcu tutkulu ve duygu dolu bir insandır. Ve burçlar arasında kıskançlığı en tavanda olan burçtur. Sevdiği zaman gereğinden fazla sever, gereğinden fazla sahiplenir. Asla sevdiği insanı başka biri ile paylaşmak istemez. Yay burcu ise özgürlüğüne düşkündür. Bu nedenle akrebin aşırı sahiplenici tavırlarından yay burcu ürkebilir. Akrep burcu güvenmeyi çok geç öğrenir. Bu yüzden kıskançlık duygusu ağır basar. Eğer ona güven verebilirseniz.kıskançlığı azalabilir. Akrep burcu sevdiği kadar sevilmek ve ilgi görmek ister. Bu nedenle yay burcu akrep burcunu her zaman el üstünde tutmalı, sevgisini ona göstermelidir. Bu iki burç arasında öyle bir çekim vardır ki birbirlerini delice sevebilirler. Tabi bu sevgi bazen tartışmalara da yol açabilir. Zaten akrep burcunun delici bakışlarından, asi duruşundan etkilenmemek elde değildir.

Yay burcu gezmeyi ve eğlenmeyi çok seven bir burçtur. Yanında onu neşelendiren insanlar olsun ister eğer bir akrep burcu yay burcunu güldürebilirse çok iyi arkadaş olurlar. Zamanlarını birlikte geçirmeye başlarlar. Her iki burçta eğlenmesini bilir fakat yay burçları daha eğlenceli gözükür. Bu arada akrep burcu ile birlikte olan her insanın bilmesi gereken bir şey vardır. Akrep burcu yapılan hataları asla unutmaz, kin tutmaya meyillidir. Onunla birlikteyseniz söylediğiniz sözlere ve yaptığınız davranışlara dikkat edin. En ufak hatanız bile belleğinde iz bırakır. Siz yaptığınız yanlışları unuttuğunu sanırsınız hiç beklemediğiniz bir zamanda size yanlışınızı hatırlatır. Bu yüzden aman siz, siz olun aman akrebin belleğinde iz bırakacak hatalar yapmamaya çaba gösterin.

Akrep ve Yay Aşk Uyumu

Yay burcu erkeği sıcakkanlı, hoş sohbet ve bir türlü bağlanamayan biridir. Akrep burcu kadını ise aşık olduğunu kıskanan ve zaman içerisinde ağırbaşlı olduğu kadar kibirli yüzünü de gösterecek bir özelliktedir.. Bu iki burç karşıt noktalarda olduğundan dolayı birbirine büyük bir çekimle bağlanırlar. Yay burcu erkeği özgürlüğüne düşkün biri olsa da akrep burcu kadını hırsı ve ihtiraslı duyguları ile yayı kendisine aşık edecektir. Yay erkeği düzenden pek hoşlanmadığı gibi eşiyle birlikte bir program yapmadığı içinde akrep burcunu tek bırakabilir. Evlilik süreci ilerledikçe yay akrebin ne kadar eğlenceli olduğunu farkına varacak ve bağlanmaya başlayacaktır. Huzurlu bir aşk hayatından çok eğlenceli ve sıra dışı bir aşk onları bekliyor olacaktır.

Yay kadını konuşmayı seven, neşeli ve kolay kolay bağlanmayan biridir.. Akrep burcu erkeği ise sevdiğine sıkı sıkı bağlanır ve ihtiraslı bir aşkla birlikte hırslı bir aşk hayatı da yaşamak ister. Yay kadını akrep burcu erkeğini kolay bir şekilde ele geçirebilir ve niyeti evlilik ve yuva kurmak değilse akrep erkeğini adeta parmağında oynatır. Yay kadını ev içerisinde sadece anne ve eş olma rolünü üstlenemez. Bu nedenle akrep erkeğinin onu zaman zaman özgür bırakması ve çalışma hayatına karışmaması lazımdır. Bütün bunları yerine getiren akrep erkeğine karşı yay kadını da hem iyi bir anne hem de iyi bir ev hanımı olabilir. Evlilik hayatlarının mutlu geçmesi için iki tarafında bazı zamanlar ufak fedakarlıklar yapması gerekir. Eğer akrep gerçekten sevmişse yay burcunu asla bırakmaz istemez yay burcunun bunun için dikkatli olması gerekir. Akrep burcunu kendine bağlamadan önce bu ilişkiden emin olmalıdır. Çünkü akrep burcu yay burcu gibi günlük ilişkiler peşinde koşmaz. O sevdiği insana sadık kalmak ister.

Akrep ve Yay Evlilik Uyumu

Genel olarak mutlu, heyecanlı,eğlenceli bir evlilik yaşayan akrep ve yay burçları bazı zamanlar evliliklerinde kendi tavırları yüzünden birbirlerini kırabilirler. Yay özgürlük ister ve bazı zamanlar yalnız kalmayı sever fakat akrep burcu yay burcunun üstüne çok düşerse bu evlilikte sorunlar yaşanabilir. Ekonomik olarak yay burcu akrep burcuna göre para harcamayı daha çok sever. Bu nedenle akrep burcu evin ekonomisini daha iyi belirler. Akrep burcu kıskanç olduğu için sürekli eşini kontrol etmeye çalışır. Yalnız bunu yaparken çok ileri gitmeden yapmalıdır. Yoksa yay burcu bu durumdan rahatsız olabilir. Dengeli bir evlilik yaşamak istiyorsanız aranızdaki sorunları evlenmeden önce aşın ve birbirinizin hakkında sınırlarınızı bilin. Böyle olursa bu evlilik çok mutlu geçer.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git