Akrep Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

02.10.2019
Akrep Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu kadını, inanılmaz derece çekici ve güzeldir. Akrep burcu kadınının özellikleri arasında sadık olması yer alır. Aşkına ve tutkusuna kimse karşı koyamaz fakat sınırları aşıldığı takdirde affetmez. Güçlü bir iradeye sahiptir ve özgüveni yüksektir. Olağanüstü sezgiseldir, kolay şüphelenir ve kıskanır.Akrep Burcu Kadını Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 23 Ekim – 21 Kasım
 • Burç Sembolü: Akrep
 • Zodyak Elementi: Su
 • Renkleri: Sarı, Turuncu
 • Uğurlu Günü: Salı
 • Yönetici Gezegeni: Plüton , Mars
 • Uyumlu Burçlar: Boğa, Yengeç
 • Şanslı Sayıları: 8, 11, 18, 22
 • Güçlü Yönleri: Cesur, sadık, dürüst, hırslı, oto kontrol
 • Zayıf Yönleri: İnatçı, kırılgan, kıskanç, affetmez
 • Sevdiği Şeyler: İlgi alaka, mizah, gizem, sosyallik
 • Sevmediği Şeyler: Yalan, kararsızlık

Akrep Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Akrep burcu kadınının olumlu özellikleri arasında yardımsever olması yer alır. Dürüst ve açık sözlüdür ve yalandan nefret eder. Neşeli ve eğlencelidir bu nedenle sosyal çevresi geniştir. Doğuştan lider bir karakteri vardır ve zekası ile dikkat çekicidir. Akrep kadını, sıcacık bir kalbe sahiptir ve sevdiğine sadıktır.

1. Yardımseverdir

Toplum, doğaya ve pek çok konudaki duyarlılıkları nedeniyle yardım amaçlı yaklaşımları söz konusudur. Sokaktaki bir şarkıcıdan etkilenip ceplerindeki tüm parayı kişiyi onurlandırma adına sunabilirler.
2. Zekidir

Akrep burcu kadını, siz başka bir şeyden bahsederken belki de sizin bile farkında olmadığınız bilinç altınızı bile anlamlandırabilecek güçtedir. Çoğu zaman akrep kadını arkadaşları olanlar “ben iyi bir şey dedim ama neden bu tavır” diyenleri sık sık duymak tam da bu alt metinler konusunda ve detaylara olan ilgideki ileri boyut özellikleriyle doğrudan bağlantılıdır.

3. Açık Sözlüdür

Oldukça da açık sözlüdür ve hatta sözleriyle kimi zaman karşısındakinin kalbini istemeyerek kırabilir.

4. Tutkuludur

Akrep kadını, hayatının her alanına tutkuyla yaklaşmaktadır. Her zaman hayatı yoğun ve uç noktalarda yaşar. Birini veya bir işi severse o artık o işe, kişi veya kişilere adanmıştır demektir. Hiçbir kişi veya olaya iş olsun diye yaklaşmaz. Çünkü genel olarak hayatında gri renge izin vermez.

5. Doğuştan Liderdir

Doğuştan bir lider olarak doğduğundan hayatının her alanında liderlik yapmak ister. Özellikle iş hayatında bu özellikleri daha ön plana çıkarak çalışma arkadaşlarına başarılı bir şekilde öncülük eder.

6. Sıcak Kalplidir

Akrep kadını ile ilgili genel ön yargı, dış görünümünün soğukluğunun iç dünyasıyla eş tutulmasıdır. Oysaki ilk başta hem size hem de kendisine tanışma fırsatı sunar. Daha sonrasında da şayet onu hak ederseniz hayatındaki özel insanlara sunduğu renkli ve sımsıcak dünyasına sizi dahil eder.

7. Sadıktır

Onun için bir yol çıkmak kadar o yolun devamını getirmek de önemli olduğundan iş arkadaşlarını veya hayatındaki diğer insanları hiçbir zaman yarı yolda bırakmamaya gayret gösterirler. Yaptığı işe ve hayatındaki insanlara sadakatle bağlı olduğundan zorluklar karşısında yılmayarak mutlaka ilerlemeye devam eder.

8. Güçlüdür

Zorluklar karşısında havlu atmak kesinlikle bu kadına göre değildir. Zorluklar onu güçlendirir, daha emin adımlarla ilerlemesini sağlar.

9. Sabittir

Akrep burcu kadını, değişimden pek fazla hoşlanmaz ve hayatındaki şeylerin de sabit olarak kalmasını tercih eder. Zaman zaman heyecanlanmak ve farklı şeyler deneyimlemek istese de çoğunlukla bu isteği gelip geçicidir. Hayatını kökten değiştirecek kararlar almaktan hoşlanmaz ve büyük değişikliklerden kaçınır. Kendisini ancak kendi bildiği durumlarda ve yerlerde tam anlamıyla rahat hisseder.
10. Kararlıdır

Kendisine ve verdiği kararlara sonuna kadar güvendiğinden çoğunlukla bu kararların yanlış olduğuna inanmaz, kendi bildiklerinin doğru olduğunu düşünür. Bu yüzden kararlarına sıkı sıkıya bağlanır ve onlardan kolay kolay vazgeçmek istemez.

11. Tarafsızdır

Her konu hakkında mutlaka bir fikri ve desteklediği bir düşünce bulunsa da bunu kolay kolay belli etmez. Özellikle apolitik davranışlarıyla dikkat çeken akrep kadını bu özelliği sayesinde çoğu insan tarafından güvenilir bulunur. Bir davranış veya fikir ona yanlış gelse bile mevcut durumda haklı ve doğruysa bunu dile getirmekten asla çekinmez.

12. Dürüsttür

Akrep kadını, dürüsttür ve dürüstlük onun için önemli bir hayat felsefesidir. Söylediklerinin daima arkasında durur ve her zaman doğru olandan yanadır. Dürüst olmasından dolayı genellikle insanların fikir danıştığı bir kişi haline gelir. Onun ağzından çıkan her kelimenin gerçek düşüncesi olduğu insanlar tarafından bilindiğinden hiçbir zaman kimseyi ikilemde bırakmaz.

13. Özgürdür

Çevresindeki insanlar tarafından baskı görmekten ve kontrol edilmeye çalışılmaktan nefret eden akrep kadını bu özelliği sayesinde hayatının her alanında bağımsız olmaya dikkat eder.

14. Bilgedir

Bitmeyen bir öğrenme açlığı olduğu için hemen hemen her konu hakkında bir bilgisi vardır. Bildiklerini insanlara aktarmada ve kendi hayatına uygulama konusunda da son derece başarılı olduğundan, bilgeliği sayesinde hem kendi hayatına hem de başkalarının hayatına dokunur.

15. Sırdaştır

Hem çok iyi bir dinleyici hem de sırdaştır. Özellikle kendi sırları konusunda çok hassas olduğundan aynı özeni başkalarının sırlarına da gösterir.

16. Ailesine Düşkündür

Akrep kadını için ev ve aile adeta bir kutsallığa sahiptir. Sosyal yaşamda ve iş hayatında göz dolduran enerjisi olduğu gibi aile hayatına da gerekli zamanı ve enerjisini ortaya koyar. Kendine ve dolayısıyla kendinin kan bağı olan kişilere koşulsuz sevgi ve aidiyetle bağlıdır. “Çocuk da yaparım kariyer de yaparım” sloganının adeta ilham kaynağıdır.

17. Eğlenmeyi sever

Elinden geldiği kadarıyla en klas eğlence ortamları tercih eder ve kendini fark ettirecek en gözde giysi ve makyajıyla gözlerin üzerinde olduğu ortamları yaratmaya özel bir önem gösterir.


Akrep Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Akrep burcu kadınının olumsuz özellikleri arasında egoist ve bencil olması yer alır. Sabit fikirleri vardır ve her zaman kendi doğrularına inanır bu nedenle etrafındakileri genellikle dinlemez. Kıskanç olduğu için ikili ilişkilerinde sorun yaşar. Akrep kadını, fazla detaycı olduğu için odaklanmakta zorluk çeker.

1. Detaylarda Boğulur

Akrep burcu kadını, oldukça detaycıdır. Sadece söylenileni değil, arka planını da oldukça merak eder. Bu özelliği ciddi güven problemi yaşamalarından kaynaklanır.
2. Kıskançtır

Partneri iseniz kıskançlık duygularının da etkisiyle özellikle yalnız katıldığınız topluluklardan sonra kendisinin adeta çapraz sorgusuna hazırlıklı olmalısınız.

3. Yanlışın Mutlaka Karşılığını Verir

Akrep kadını çoğu kişinin bilmediği özellik olan vicdan ve adalet duygusuyla “yanlış yapan benden de olsa hesabı görülür” ifadesinin en kuvvetli örneklerindendir.

4. Egoisttir

Kendisini her anlamda çok beğendiğinden yüksek bir egoya sahiptir. Görünüşü ve düşünceleri onun için kusursuz olduğundan her daim kendinden emindir.

5. Bencildir

Akrep burcu kadını, kendi isteklerine her zaman öncelik verir. Her ne kadar güvendiği ve sevdiği kişilere karşı kendinden ödün vermeye çalışsa da özellikle duygu bağının bulunmadığı kişilere karşı son derece bencildir.

6. Eleştireldir

Herkesi ve her şeyi eleştirebilme potansiyeli bulunmakla birlikte son derece dürüst olduğundan lafını yumuşatma gibi bir amaç gütmez. Durum böyle olunca eleştirileri çoğunlukla acımasız olmakla suçlanır.

7. Sabit Fikirlidir

Kendi fikirlerine ve hayatına sonuna kadar bağlı olduğundan kolay kolay değişimi istemez. Bu nedenle çevresindeki insanlar tarafından sabit fikirli olmakla eleştirilir.
8. Agresiftir

Gerçekten sinirlendiğinde yaptıklarının ve sözlerinin bir sınırı olmadığından çoğunlukla hem kendisini hem de karşısındaki insanı büyük bir zarara uğratır.

9. Duygularını İçinde Yaşar

Duygusallığını göstermenin onu zayıflatacağına inandığından özellikle fazla samimi olmadığı veya güvenmediği insanların yanında duygusal yönünü belli etmeyi tercih etmez.

10. Gizemlidir

Başkalarını tanıman hususunda büyük bir arzusu bulunsa da kendisini tanıtmak konusunda son derece ketumdur. Kendisi hakkında konuşmayı sevmez, onu tanımalarına yalnızca kendi koyduğu sınırlar çerçevesinde izin verir.

11. Manipülatördür

Özellikle psikolojik manipülasyon konusunda oldukça başarılıdır. Çoğunlukla sakin bir konuşma tarzında karşısındaki kişinin düşüncelerine konuşarak yön verir, kendi istekleri yerine getirilene kadar da buna devam eder.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.