Akrep Burcu Kadını: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası

Akrep Burcu Kadını: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası

Kalabalık ortamda karizmasıyla, bakışıyla ve beden hareketleriyle göze çarpan biri mi var? O zaman çok büyük olasılıkla bahsettiğimiz kişi, akrep burcu kadını olsa gerek. Çünkü özgünlüğü, kendine öz güveni ve çekiciliğiyle cümle kurmasına gerek kalmadan ilgili ortamda sadece duruşuyla “ben buradayım” diyebilen kişidir.

Akrep kadını zorlukların ve zorların kadını olarak güçlü duruşunun yanında yine bu güce yakışır simaları da yanında bulunduracak olandır. Şayet bir ortamda kalabalıklar içerisinde yalnız ise emin olun orada pasif kişiler bulunmaktadır. Bir yönüyle de sıradanlığa meydan okuyan kişidir de…En ciddi bir ortamda bile gerek giysi, gerek tavrıyla kendini belli eden ve adeta “bu detay da benden gelsin” diyen de protest tavrın da sahiplerindendir.

Akrep burcu kadını özellikleri içerisinde pek çok önemli nokta söz konusu olup bu konumuzda bizzat bu detayların en ortaya konulmuş halini okuyor olacaksınız. Ayrıca kafanızda pek çok sorunun cevabını bulmuş olacağınız gibi akrep kadını ile ilgili pek çok bilmediğiniz özellikleri de buradan öğrenmiş olacaksınız.

Akrep Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Akrep kadını karakteristik özelliklerinin temel detayı duygu ve düşünce dünyasının uçlarda olmasıdır. Bunların sonucu ise aşağıda sıraladığımız özellikler oldukça öne çıkmaktadır. Bunlar ise..:

Akrep kadını, hayatının her alanına tutkuyla yaklaşmaktadır ve bu karakteristik özellikleri içerisinde kendini en fazla ön plana koyan özelliğidir. Birini veya bir işi severse o artık o işe, kişi-kişilere adanmıştır demektir. Hiçbir kişi veya olaya iş olsun diye yaklaşmaz. Çünkü genel olarak hayatında gri renge izin vermez. Onun için ya siyah ya beyaz renktir söz konusu olan. Dolayısıyla bağ kurduğu kişi ve olaylara yönelik sonsuz enerjisini kullanır ve ilgili alanda gözünün karartarak sonsuz adanmışlıkla emek verir.

Tutkuludur ve içten içe şımartılıp övülmeyi bekler. Ama ondaki o durum adeta “istemem yan cebime” durumudur. Yani güçlü ve kararlı yanının hayatındaki öneminden dolayı bu durumu önemsemiyormuş gibi yapıp yine de önem hanesine artı koyarak o kişileri değerlendirir. O işinde en idealist olanıdır. O tutkusuyla en üst kademelere gelecek olandır çünkü tutkusunun ortamda fark edilmemesi mümkün değildir.

O eşini sevmez; hep aşıktır. Bunu da bizzat tutku kavramından gelen özellikle en yoğun ve uç noktalarda yaşamaktadır. Ama o gerek iş gerekse de özel ilişkilerde bu kadar tutkuyla yaklaştığı insanların ona karşı olumsuzluklarını da fark etti mi tutkusundan gelen gücünü, enerjisini sizi bitirmek için de kullanacak olan kişidir. Yani en can iken can düşmanınız olmasını sağlayacak olan yine sizin tavrınızdır. Çünkü akrep kadını tutkuyla size bağlılığından dolayı sonsuz vericiliğini eksik etmemiş biri olarak aksi durumda hesabı muhakkak da almak isteyen olacak ve o hesap alınana kadar rahat ne nefes alabilecek ne de rahat nefes alınmasına izin vermeyecek olan kişi olarak hayatınızın kabusu da olabilecek olan profildir.

Akrep kadını hiçbir burçta olmayan kıvrak zekanın sahibidir. Sizler başka bir şeyden bahsederken belki de sizin bile farkında olmadığınız alt metninizi, bilinç altınızı bile anlamlandırabilecek güçtedirler. Çoğu zaman akrep kadını arkadaşları olanlar “ben iyi bir şey dedim ama neden bu tavır” diyenleri sık sık duymak tam da bu alt metinler konusunda ve detaylara olan ilgideki ileri boyut özellikleriyle doğrudan bağlantılıdır.

Akrep kadını varlığına önem verir ve kendi gibi zeki insanların olduğu ortamları sever. Oldukça da açık sözlüdür ve hatta bu durum karşısındakinin kalbini kırıyor da olabilir; bu kendisi için o anda önemsiz bir detaydır. Buradan da gayet net anlaşılacağı üzere hayatındaki akrep kadınının tavrını siz belirleyeceksiniz. İster dost ister düşman. Yani uçların kadını sizinle olan ilişkisinde de elbette ki uçları yaşatacak olandır. Seçim ise size kalmıştır…

Olumlu Özellikleri

Akrep kadını olumlu özellikleri aslında say say bitmeyen özelliktedirler. Başarı ve sonuç odaklıdırlar. Adalet ve vicdan ikilisinin en üst seviyede geliştiği kişilik özelliklerinin sahibidir. Para kazanmayı gücü sevmelerinden severler ama asla bu onların bireysel hayatlarına yatırımlarıyla sınırlı kalmazlar.

Toplum, doğaya ve pek çok konudaki duyarlılıkları nedeniyle yardım amaçlı yaklaşımları söz konusudur. Sokaktaki bir şarkıcıdan etkilenip ceplerindeki tüm parayı kişiyi onurlandırma adına sunabilirler. Pintilik ile hiç arası olmayan bir burçtur. Sevdikleri kişiler parasının adeta ortağıdır ve kadın da olsalar ortamın en bonkör kişileridir. İş, okul hayatının en başarılı kişileri olup bulundukları ortamın kural ve disiplinine en kolay adapte olan kişilerdir. Sevdiklerine sonsuz adanmışlıkları ve müthiş sırdaşlıkları ile aranılan özelliklerin sahibidirler.

Akrep kadını ile ilgili genel yargı yani ön yargı, dış görünümünün soğukluğunun iç dünyasıyla eş tutulmasıdır. Oysa ki ilk başta hem size hem de kendisine tanışma fırsatı sunar. Daha sonrasında da şayet onu hak ederseniz hayatındaki özel insanlara sunduğu renkli ve sımsıcak dünyasını sizi dahil eder. Araştırmaların da gösterdiği üzere en sessiz ve yüksek çaplı yardımları akrep kadınları yapar. Siz onu çok gerekli olmadığı sürece çok gerekli olmadığı sürece deklere ettiğini veya ettirdiğini göremezsiniz. İş hayatında çok katı bir yönetici olan bir akrep kadınını; bir çocuk evinde çocuklarla en çılgın ve samimi durumlarda görmeniz mümkündür.

Olumsuz Özellikleri

Akrep kadını olumsuz özellikleri, olumlu özellikleri kadar karşı tarafa tesiri derinden olan özelliklerdir. Gerek burcundan gelen özellikler gerekse de kadın olmasının da verdiği iki özellikle detaylarda adeta boğulan bir tiptir. Çünkü o sadece söylenileni değil söylenilenin arka planının da derdindedir. Bu özelliği ise maalesef güven problemi gibi bir ciddi sorunu olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer anneniz ise ve sizin bir kere de olsa yalanınızı yakaladıysa bütün ömür sizin onun gözünde güven kazanmanız içi adete parende atmanız gerekecektir.

Eşiyseniz kıskançlık duygularının da etkisiyle özellikle yalnız katıldığınız topluluklardan sonra kendisinin adeta çapraz sorgusuna hazırlıklı olmalısınız. Akrep kadını zekasını kindarlığı ile oldukça uç noktalara taşımaktadır. Kendisine yapılan yanlışı ve kişiyi yıllar sonra bile hatırlar ve o kişi artık kendisi için tüm kötü manevralarının olası planlamalarında yer alacaktır. Kin, kıskançlık ve güven problemi gibi en belirgin olumsuz özellikleriyle sadece düşmanları için değil sevdikleri için de kabus dolu günlerin baş kahramanıdır.

Akrep kadını çoğu kişinin bilmediği özellik olan vicdan ve adalet duygusuyla “yanlış yapan benden de olsa hesabı görülür” ifadesinin en kuvvetli örneklerindendir. Olumlu özelliklerinde bahsettiğimiz durumlara ayırdığı zamanın daha da fazlasını kendisi veya kendisi dışındakilere göstermek için değerlendirecektir. Bu durumu sizin onun kardeşi, yakın arkadaşı eşi veya flörtü olmanız değiştiremeyecektir. Hayatının özelinde yer alan insanlara o sonsuz adanmışlıkla yer alışının hesabını en ufak yanlışında muhakkak ödetecektir.

Akrep kadınını kızdırmış veya ona göre kırmızı çizgilerini aştı iseniz akrep olmanın da beraberinde getirdiği kendini sokma, yok etme sonucuyla da karşılaşacak olması onun atacağı adımlara engel olamaz. O anda kafasındakini gerçekleştirir. Hem de sonunu düşünmeden. Sonra mı ne olur? Olayın sıcaklığı da geçince en vicdanından gelen özelliğiyle en çok o üzülür ama belki bunu karşı taraf ömrünün sonuna kadar öğrenemez. Çünkü bu sefer de o katı gururu ve zayıf görünmeme yaklaşımı devreye girecektir.

Aile ve Ev Hayatı

Akrep kadını için ev hayatı ve aile adeta bir kutsallığa sahiptir. Sosyal yaşamda ve iş hayatında göz doldurmaya enerjisi olduğu gibi aile hayatına da gerekli zamanı ve enerjisini ortaya koyan özelliktedir. Kendine ve dolayısıyla kendinin kan bağı olan kişilere koşulsuz sevgi ve aidiyetle bağlıdır. “Çocuk da yaparım kariyer de yaparım” sloganının adeta ilham kaynağıdır.

Zeka, görsellik ve başarı kavramlarının güçlü ve etkileyici bütünleşmesini aile yapısına da yansıtır. Onun eşi ve varsa çocukları da toplumda diğerlerine göre göze çarpar. Çünkü çocuğunun okul, aile veya sosyal çevredeki her probleminde adeta süper kadın gibi yetişip konum alır. Eşinin toplum içerisinde en olumlu tepkileri için kendini ortaya koyar ve evde muazzam bakımlı ev hanımı olabilmekte iken diğer yanda eşinin de gıptayla bakıldığı giyim tarzının da adeta tasarımcısı, belirleyicisidir.

Akrep kadını her ne kadar öz güven ve özgünlüğün sahibi de olsa toplum da onun için önemsiz değildir. Güçlü aile bağlarının yanında toplumda aile bireylerinin en yüksek konumlardaki taktirini kazanma adına da gerekli çabanın sarf edicisidir. Çünkü taktir edilmeyi seven ve bekleyen bir özelliğin de sahibidir. Eğer eş olarak gerek dolaylı gerek doğrudan onu onaylamaz veya taktir etmezseniz, yemekleriniz ve giysileriniz sabote edilebilir. Sebebi size ders vermek ve sizden hak ettiği onurlandırmayı bekliyor olmasıdır.

Anne veya eş olması durumunda ona zorla değil yapılacak olan eylemin gerçekten mantığına uyması veya sadece kendisi istediği için veya karşı tarafı sevdiği için yapacaktır. Onu zorlamanız durumunda ise istediği ve doğru bulduğu davranışın tam tersini yapıyor olarak onu görmeniz olasıdır. Burçlar içerisinde aslana göre itaati dolaylı olarak bekler ama muhakkak bekler. Onun için eş, anne, kardeş olan akrep kadınına “sensin” durumunu hissettiriyor olmanız çoğu şeyi çözmüş olduğunuz anlamına gelecektir.

Akrep kadını gerilim, çatışmadan çekinmez. Bunun için direterek istemediği davranışta bulunan aile bireylerinin Pamuk Prensesten adeta Zeyna’ya (savaşçıya) dönüşümünü görmeleri de en sıradan durumlardan birini oluşturacaktır. Sonuna kadar sizi sevecek ama yeri gelecek mantığına uymayan bir durumda savaş alanının komutanı nidasıyla da mücadele vermeniz gerekecektir. Ve de bu savaş barışa dönüşse de zekası ve kin tutma özelliğiyle size bunun acısını hayatın belli dönemlerinde muhakkak yaşatıp hatırlatacaktır. Eşinin sadakatsizliği veya genel olarak aile bireylerinin yalan söylüyor olması savaş ilanının en belirgin sebeplerindendir.

Sağlık Hayatı

Akrep kadını, gücü sevdiği için hastalıklara karşı özellikle adeta büyük alerjisi vardır. Nasıl olmasın ki o bulunduğu iş ortamıysa orada en iyisi olmalı, eğer aşk hayatında biri varsa onun için en güzel ve hoş halini ortaya koyan kişi olmalı, evlat sahibiyse onlar için en iyi anne görevlerini aksatmadan yerine getirmeli. Üstelik genellikle akrep kadını hiperaktiftir ve hastalık onun hareket alanını azaltıp hızını düşürüp pasif hale getirecektir. Hiç olacak iş mi?? Ama maalesef o da bir insandır ve her ne kadar fiziksel ve psikolojik sağlamlıkta da olsa rahatsızlıklar yaşayabilir.

Hırsı ve çevikliği ile de bilinir. Ve eğer onun gerçekten sinir sisteminde kırmızı çizgileri aşmakla alakalı bir durum oluşturduysanız bu onu yiyip bitirir ve psikolojik olarak çöker. Akrebin kendini sokması durumunu yaşar. Hırsı kibri onu psikosomatik (psikolojik nedenli fiziksel, nörolojik rahatsızlıklar) kaynaklı rahatsızlıkların kucağına iter.

Akrep kadını “aman sen de” diyebilecek yapıda olmadığı için kendi kişiliğine ters hareketleri adeta saplantı yapıp yıllarca kurup depresyon sebebi yapacak negatif ve mantığı sıfırlayan özellikleri de içerisinde barındırmaktadır. Psikolojik sebepli olanların dışında akrep kadını ile adeta yan yana bilinen ve en sık rahatsızlık ise en hassas bölgeleri olan mide organıdır.

Aktif kadını temsil eder ve iş hayatının en hırslı kadın profillerindendir. Bu nedenle de günlük koşturmada iş kolik olması özelliğiyle de ayak üstü dikkatsiz ve özensiz beslenme yollarını seçebilen kadınlardandır. Yalnız midesindeki hassasiyet nedeniyle çok sık bu özensizliğine bağlı sağlık problemleri yaşayabilmektedir. Yine stres, hırs durumlarının uç noktaları da öncelikle mide daha sonra da üreme organları yoluyla düzensiz adet veya üreme organlarına bağlı çeşitli diğer sağlık sorunlarına sebep olur.

Sağlık problemleri yaşadığında da tahammül seviyesi oldukça düşüktür. Çünkü aktif hayatın içerisinde muhakkak olmayı en uygun bulduğu kişidir. Akrep kadını bulunduğu ortamın en aranılan önder kişiliklerinden olup ortamda yokluğu oldukça belirgindir. İnat yapıp ilaç tedavisini erken bitirmesi ve çoğu zaman hastalığını kabul etmemesi de aktif hayattan kopmayı bir eksiklik bir kompleks olarak algılamasından kaynaklı durumlardır. Ne de olsa o gücün simgesidir kendine göre.

Eğlence Hayatı

Akrep kadını sosyal bir kadındır. Fakat onun sosyalliği diğer burçlara ve kadınlara göre oldukça farklıdır. Eğlenceyi sever. Fakat hayatının diğer alanlarında da olduğu gibi ya gerçekten istediği, sevdiği kişi-kişilerle eğlenmeye gider ya da hoşlanmadığı kişi-kişiler olacağına sonsuz da öz güveniyle kendi başına gider ve bildiği gibi eğlenir.

Eğlence hayatı incelendiğinde her şeye bir hak ediş olarak bakan bu profilin eğlenceyi de kendine hak ediş olarak gördüğü fark edilir. Mesela bir akrep kadını iş, aile, okul ve sevdiklerine rağmen bir eğlenceyi tercih etmez. O gerek kariyeri gerekse duygusal ilişki ağındaki gerekli sorumlulukları yerine getirmiştir ve ancak eğlenceye zaman gelmiştir. Yani pek çok kişinin tersine akrep kadını dolu ve sorunlu kafayla değil sorumluluklarını fazlasıyla yerine getirmiş bir hava ve psikolojiyle ancak eğlenebilir veya eğlenmeyi kendine hak görebilir.

Elinden geldiği kadarıyla en klas eğlence ortamları tercih eder ve en gözde olacak ve kendini fark ettirecek giysi ve makyajıyla gözlerin üzerinde olduğu ortamları yaratmaya özel bir önem gösterir. Işıklar onun üzerinde olmalı ama yine de sevdiği kişi yanındaysa sadece onu görmeli. Değişik bir egonun sahibidir. Eğlence ortamında normal erkek arkadaşlarının (özel hayatındaki erkek arkadaşı gereken fazlasıyla yapmalıdır) da bulunduğu bir grup arkadaşla gittiyse önce onun eli cebine girer. Aynı zamanda değer verdiklerine sınırsız bonkörlüğü ile de bilinir.

Kariyer ve Para

Akrep kadını çalışma hayatının fırtınasıdır adeta. Azmi, hırsı, mükemmeliyetçiliği onu gerek iş bulmada gerekse de girdiği işlerde en üst noktaya yükselmede oldukça kolaylıkla taşıyan özellikleridir. Her nerede kısa sürede kariyer basamaklarının en üs noktasına ulaşan birileri varsa emin olun onların çoğunluğu akrep kadınlarıdır. Çünkü onlar çoklu özelliklerin bileşimine sahiptirler.

Bir bilim kadını da olsa, bir iş kadını veya kolluk kuvveti çalışanı fark etmeyecektir. Hem alanında en iyi bilginin sahibidir hem de donanımının yanında gözlere estetik şöleni yaşatan kişi de o olacaktır. Gerek özel gerek devlet kurumu hiç fark etmeyecektir. Zira her iki sektör de donanımla estetiği bir arada bulmuş olan sektörler olacaktır. Bir siyasetçiyse kitleleri ardından sürükleyecek, bir eğitimciyse otorite ve işindeki adanmışlığıyla gençlerin vizyonuna hayatları boyunca unutulmayacak eklemeler yapacak olan kişidir. Olumsuz kısmıyla da kendini uzun süre unutturmayacak olan madalyonun adeta iki yüzünün hakkını veren de olacaktır.

Akrep kadınları bulundukları ortamda en iyi yönetici burçlar arasında gösterilir. Öyle ki adı konulmuş resmi yönetici konumu olmasa da yönetici koltuğundaki kişileri bile yönlendirecek ve yeri geldiğinde yönetici ve makam gözetmeksizin en sert dille doğruları uğrunda eleştirecek olan kişilerdir de aynı zamanda. Onun için iş bulmaları nasıl ki sorun değilse iş kaybetmeleri de (gerek kendi sebepli uç yaklaşımları gerekse de mantığına uymamaya başlayan ve adalete düşkün yaklaşımları nedeniyle adaletsizliği sezdikleri iş ortamında parayı bile düşünmeyecek net tavırları sebepleriyle) bir o kadar kolay olan kişilerdir.

Akrep kadının genel olarak güçten kopmama eğiliminde olan bir karakter olarak işlerinde de en iyi maddi koşulları oluşturmak için elinden geleni ortaya koyar. Hatta kariyerinde yükselip maddi koşullarını düzeltebilmek, en üst seviyelere ulaşma anlamında kendisini geliştirici eğitimlere maaşının tamamını da yatırabilir. Bu onun için bir bedeldir ama koşulsuz başarının bedelidir. İş hayatında en üstün başarıları elde etmek için riske girmekten ve bedel ödemekten çekinmez.

İş hayatındaki yeniliklere ve vizyon açıcı projelere de baktığımızda genel olarak akrep kadını merkezli oldukları tespit edilmiştir. Yenilikten korkmaz ve iş hayatının fark yaratanı olma anlamında da adından bahsettirmeyi bilendir. Kazandığı parayı ise sevdikleri için bonkörce harcamaktan kendini alamaz. Mantıklıdır ama para tasarrufu konusunda kendini pek de ortaya koyabilen özelliklere sahip değildir. Onun için para sevdikleri için kazanılır ve zaten bu kadar harika potansiyel de sürekli ve en iyi paraları kazanacaktır düşüncesini barındırır.

Kara günleri düşünen ve bunu planlayan bir kafa yapısını pek bulundurmaz. En basitiyle tüm yardımsever derneklere yapılan bağışçılar incelendiğinde yoğun olarak kadın akreplerin oluşturduğu görülür. Özellikle hayvan severlik ve vicdani gelişimleri onları bu alanda da sınırsız yardım maratoncusu olma durumlarının en önemli sebeplerindendir. Düşmanına ve rakibine de bu sebeple eyvallah dedirten nadir kişilerdendir. Bunun için değil midir ki toplumu, kitleleri kadın olarak yönlendiren kişilerin çoğunun akrep burcu olması. Bu asla tesadüf değildir elbet.

Gözü karalığı her şeyi kaybedecek olsa bile adeta ona “sonunu düşünen kahraman olamaz” repliğini hatırlatır ve çok rahat iş vereniyle ipleri kopartma pahasına ve doğru bildiğini sadece kendisi için de değil diğerleri için bir önder misali haykırmaktan kendini alamaz. O iş ortamında en iyisi olmak zorundadır. Bu onun için kuraldır ve onun hakkıdır. En iyisi olamayacak olduğunun en ufak durumun sezerse de işi maddi koşullarını düşünmeden bırakır gider çünkü onu için ego da oldukça önemlidir.

Akrep Burcu Kadını Aşk Hayatı

Akrep kadını ile ilgili daha önceki ifadelerimizde yer verdiğimiz tutku ve uçların insanı olma özellikleri aslında bu burç kadınının profili ile ilgili ip uçlarını açığa çıkartmaktadır. Öncelikle başlangıç kısmı olan flört veya eşini seçme yani hayatına alacağı erkeğin özellikleri ile ilgili bilgi vermek önemli olacaktır düşüncesindeyiz.

Akrep kadını ortamdaki “en”i kendine seçer

Bu durum ise akrep kadınının güç kavramına diğer burçlara oranla çok özel bir yer vermesinde hatta olmazsa olmazlarından olmasından kaynaklanmaktadır. Akrep kadını en zor günlerden bile kendine güç katmayı başarabilen, adeta anka kuşu gibi küllerinden tekrar tekrar kendini var etmeyi başarabiliyor olmasına da bağlı olarak hayatına alacağı erkekten kendisinden bile fazlasını bekler. Asla aşırı duygularını belli etmez ve pasif bir erkekle normal hayatta biler merhabasını mahrum eder. Pasif erkeklerin özel hayatındaki olasılığı bile akrep kadınları için yok hükmündedir. Akrep kadınının aşk hayatı asla düz bir istatistikte gitmez. Çünkü güçlü tutkularla ve gücünü fark ettiği erkeği hayatına alıp kendisine sonsuz enerjisi ve sadakatiyle yola devam ederken kendisinden de fazla bir enerjiyi partneri-eşinden bekleyecektir. Hayatının hiçbir alanında rutinlik ve yetinme kavramına yer vermezken hayatının merkezinde bulundurduğu özel hayatındaki adamdan da beklentisi yüksek olacaktır elbet.

Akrep Kadını Aşıksa Kaçabilir

Akrep kadını her ne kadar tutkularıyla ön planda bir yaşam sürse de mantığını ve gücünü kaybetmeyi pek sevmez. Kaybedecekse de gerçekten ruh eşini bulduğunu ona hissettirmeli ve ona hayatının tek ve en önemli varlığı olduğunu gösterip ilgili güveni vermelisiniz. Sizi gerek fiziki gerekse kişilik özellikleriyle tam olarak beğenmiş olması yeterli gelmeyecektir kendisine.

Sizi bir çok fark ettiğiniz ve fark edemeyeceğiniz içerikte testlere tabi tutacaktır. Size teslim olacaksa adeta komando gibi yeri geldiğinde sürünecek ve söke söke kendisini kazanabiliyor olmanız gerekecektir. Gücü bırakıp tamamen teslimiyet onun için sizlerden gelen büyük bedellerle mümkün. Akrep kadını tabiri caizse karbondioksitini bile istemediği kişi ile paylaşmazken sizleri karşı cins olarak sıklıkla çeşitli bahanelerle arıyor ve gözlerindeki parlaklık herkese karşı olan parlaklıktan daha yoğunsa onun için ifade ettiğiniz boyut derinleşmiş demektir. Ama yine de test aşamasında kendini sizden yoksun edip bu durumda kendisini ne kadar önemsediğinizi anlamaya çalışacak; onun ifadesiyle kendisini ne kadar hak ettiğinizi sınama yoluna gidecektir.

Gerçekten onu hak ettiğinizi anlaması kısa sürmeyecektir ve aşırı sabır gerektirecektir. Ama kafada ve kalpte aşk konusunda netleştiğinde adeta pamuk prensese dönüşecektir. Eğer flörtünü sık sık aramayan ve gidip geldiğiniz yer ve durumlarla ilgili hesap vermeyen bir karaktere sahipseniz şimdiden vazgeçmeniz en hayırlısı olacaktır. Çünkü bu durumda pamuk prenses en acımasız cadılık durumlarını yaşatacak olan ikinci yüzünü de ortaya çıkaracaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi onun hayatınızdaki davranışlarını yine sizin ona olan davranışlarınız belirleyeceğinden adımlarınızı oldukça iyi hesaplıyor olmanız gerekli. Zekası ile de oldukça belirgin olan akrep kadını sizler için her daim bir plan aklında bulunduruyor olacaktır. Akrep kadını gerçek anlamda aşkı bulduğu zaman sonsuz adanmışlığı yaşattığı gibi karşı taraftan da misli bir durumu bekleyecektir Aksi durumda çatışmalara hazırlıklı olun. Akrep kadınına asla sıradanlığı hissettirmeyin zira bu kendisi için bir savaş ilanı anlamına gelecektir ve emin olun bu savaşın galibi odur ve zarar ziyan yıllarca unutulmayacak etkide olacaktır.

Akrep Kadınının Hayatında Yeriniz Olduğunu Gösteren İp Uçları

Sizinle tanıştığı ilk günden sonra ekstra bir özen ve gözlerde pırıltı söz konusuysa aşk hayatında olma olasılığınız güçlü demektir. Diğer ortak da olsa kız arkadaşlarınıza olan normal ve her zamanki davranışlarınızda bile anlamsız gerilimler yaşıyorsa sizi sahiplenmiş ve en fazla ilgiyi kadın olarak kendisine talep ediyor olduğunun işaretlerini veriyordur demektir. Sizi sahiplenmiştir ve sizi potansiyel bir kıskançlık psikolojisiyle yakından takip ediyordur aşık akrep kadını.

Akrep Kadını Dünyasında Aşk Acısı Çekmek

Akrep kadını zaten hayatına türlü test ve kendine göre yeterliliklerle aldığı kişiden ayrıldığında iki türlü belirgin tepki verecektir. Bir kere eğer sadakatsizlik ve yalan sezdiyse hiç şansınız yoktur. Sizi sadece terk etmeyecek elinden gelen en uç noktadaki intikam planlarını uygulayıp belli bir müddet dünyayı size dar etmekle ilgili olacaktır.

Diğer türlüsü eğer aşkını kaçınılmaz son olan ölümle kaybettiyse bu sefer dünya ona dar gelecektir. Çünkü aşık akrep kadını adanmıştır ve hayatının merkezine erkeğini almıştır. Hayatının anlamını kaybetmiş ve muhakkak boşluğu en uç noktalarda yaşayacak olandır. O dışarıda soğukkanlı ve erişilmez kadın iken aşkının sahibine sonsuz adanmışlığı ile adeta oyuncağı elinden alınmışa dönen bir çocuğa dönecektir böylesi bir kayıpta. İsyan edecek, kendini belli bir süre dış dünyadan soyutlayacak ve mutlu çift görmeye tahammül edemeyecektir. Aşkının gücü doğrultusunda aşk acısını da yaşayacaktır ve bu günleri onun oyunculuk anlamda da kabiliyetini ortaya koyacağı günler olacaktır. Çünkü o her şeye rağmen sosyal-iş yaşamında çok güçlü ve her şey yolunda imajını korumayı yine hayati bir önemde tutmaya çalışan kişi de olacaktır. Akrep kadını aşk acısında dahi aşırı kontrol ve güç kavramından ayrı kalamayacak olandır.

Akrep Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

Akrep kadını ne hediye alınır sorusundan daha önce bilinmesi ve üzerinde önemle durulması gereken önemli nokta akrep kadınının hediye kavramını herkesten kabul etmediği durumudur. Sizler muhakkak hayatının bir yerinde anlam bulmuşsunuzdur ki sizin hediyenizi kabul etme olasılığı söz konusu olabilsin. Aksi bir durum varsa hediyeyi sizinle birlikte yok etme yolunu seçebilir.

Birinci aşamayı geçtik diyelim akrep kadını bir şekilde iletişim içerisinde olduğunuz biri ve hediye vermeye karar verdiniz. Öncelikle hediye her ne olacaksa asla sıradan bir sunum ve özellikte olmamalı. Akrep kadının bilinilirliğine uygun olmalı. Yani herkesin alışveriş ettiği mağazadan bir tişört olmamalı mesela. Sevdiği renkler olan siyah, mavi ve kırmızının en orijinal tonu olan bordo renginden herhangi bir renkte ve mümkünse butik işi olmalı. Yani sayıca fazla çeşidi olmayan bir giysi olmalı.

Akrep kadınlarının etkileyici gözlerinin yanı sıra elleri de genelde güzeldir ve onların bilek kısmına abartıdan uzak ama hoş narin bir bileklik hediye ederseniz etkisine girme olasılığınız artar. Sonbahar ve kış mevsimini seven bir özellikte olduğundan iyi bir marka ve orijinal renkte bir şemsiye onu oldukça etkileyecektir. İş kolik olmasından dolayı da kendisine gerçek deriden şık bir iş çantası hediyesi onun gözünde yerinizi sağlamlaştıracaktır. Çünkü hayatının en önemli ve uzun soluklu alanına bir katkıda bulunmuş olacaksınız. Akrep kadını hijyen ve özellikle güzel kokuya ayrı önem veren biri olarak özellikle de çiçeksi veya meyveli hoş parfüm hediyenizden çok etkileneceğinden bu olasılığı değerlendiriyor olmanız da onun gözünde puanlarınızı yükselten durumlardan olacaktır.

Çiçek, parfüm elbise en çok hediye olarak sunulan şeylerdir. Yanlışlıkla moda olması adına ve herkesin üzerinde olan bir elbise, gözlük vb kendisine hediye edilirse akrep kadını iç dünyasında sorgulamaya başlar. Emin olun önce kendine “ben bu insana sıradanım kodunu ne zaman verdim” der; bu kısa sürer çünkü her haliyle özgünlüğünün farkındadır ve farkında olunmasını bekler ve sizi gözünde bitirmese de hanenize sıfır notunu geçer.

Akrep kadını yukarıda da bahsettiğimiz gibi özgünlük ve iş kolik yanının da etkisiyle işiyle ilgili hediyeler seçebilirsiniz. Elbette ki toplumsal yönü de çok kuvvetlidir ve moda trendine yakın ve bilgisi dahilindedir. Ama karşınızdaki detaylarda boğulan bir kadın ve sizlerin de detaylara dikkat etmeniz gerekecektir. Çok şık ve trend bir çanta seçmişsinizdir fakat onun en nefret ettiği renklerdeyse durum fiyaskoyla sonuçlanacaktır. Kendisi öğretmendir okumayı sever ve yazar tercihlerini de biliyorsunuz; ama sunacağınız kitap hediyesini “sana kitap aldım” ifadesi veya sıradanlığı atmosferinde değil de mesela sizden uzaklaştığında hoş bir notla oturduğu masaya bırakın kitap hediyesini. Akrep kadınını kendini övdüğü zekasını kullanmaya itin. Bakın o zaman neler oluyor..

Akrep Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Bu soru elbette ki herkes gibi olmayan, ortamda karizmasıyla fark edilen, herkesin gözdesi ama akrep kadınından başkasına bakmayan burç özelliklerini taşıyan profil olacaktır. Kendisine prenses muamelesi gösteren gerek görsel gerekse zeka düzeyi en yüksekte olan erkekten hoşlanır.

Akrep kadını test eden bir kadın olduğu için mücadele eden ve onun en olumsuz durumunda bile yanında olan, vazgeçmeyen erkekten hoşlanır. Sürekli şaka yapan değil, yerine göre ve dozunda şaka yapan, gülerken düşündüren erkeklerden hoşlanır. Yeri geldiğinde konuşulmadan anlaşılabileceği donanıma sahip erkeklerden hoşlanır. Sadakati sonsuz ve asla kıskandırma stratejisini seçmeyen, kendisini hayatının merkezine alan ve her anlamda gücü ön planda olan erkeklerden hoşlanır.

Sadakat Yoksa Akrep Kadını Da Olmayacaktır

Akrep kadını ilişki başlatana kadar erkeğinden emek bekler ve pek çok tersten geçirir ve sonunda “evet bu kişidir” dedikten sonra sonsuz sadakat ile yaklaşan tavrına eş tavır bekler. Sadakatsizlik söz konusu olduğunda, sevgi-aşk boyutu ne kadar da yüksek olsa akrep kadını mutlaka sizi silecektir hem de hayatınızdan unutmayacak sinsi bir planla da bunu sizde iz olarak bırakmak için var olan tüm enerjisini sonuna kadar kullanarak yapacaktır.

Güven Verirseniz Hayatında Yer Alabilirsiniz

Akrep kadını dürüstlüğe çoğu zaman da düz, dolaylı olmayan iletişimi sever. Bir erek olarak gerek beden diliniz gerekse kurduğunuz cümlelerde adeta sizi çapraz sorguya tutar ve en ufak çelişkide sizi kafada bitirir. Buna bir nevi akrep kadınının sıfır risk stratejisi diyebiliriz. Çünkü hep güçlü kalmalı. Sevimsiz sürprizlerle enerjisini düşürmemek adına bu en önem verdiği erkek özelliklerindendir.

Daha Etkin Olduğu Bir Özelliğiniz Olmalıdır

Bilmemiz gerek bir şey varsa da akrep kadını arkası dönük olsa da değil sadece arkasındaki kişiye, ortamındaki herkese 360 dereceyle iletişim halindedir. Kendisine kıymet vermesinden dolayı çevresindekilerin de ne kadar kendisine yaraşır olduğunu veya yaraşır olanların olup olmadığını takip eder. Nasıl mı? O arkası dönük olsa da ses tonunu yani diksiyonu duyacaktır. Ya da konuşmalar içinde kurulan cümlelerde kendi beğenisiyle ilgili algıda seçiciliğini yapıyor olacaktır. Farklı olma adına yapılan çiğlikleri de elbet fark edeceğinden, akrep kadını alıcılarını ona göre yönlendirecektir. En basitiyle harika bir erkek parfümü kokusunu es geçmeyecektir. Ortam içerisinde bakımıyla, konuşma tarzıyla, duruşuyla ne fazlaca şaka bombardımanı yapanı ne de tamamen soğuk nevale durumunda olanları yakın bulacaktır. Onun için sizin kendine has ve çiğ olmayan dengeli ve mümkünse de fazlaca da ilgili olmayan tavrınızla onun dikkatini çekebilirsiniz. Mücadele ve emek vererek hayatının özeline insanları aldığında o kişilere yaklaşımı da o denli sağlam temellere oturtulmuş olur.

Akrep Burcu Kadını Nelerden Hoşlanır?

Bu sorunun temel iki cevabı vardır. Birincisi “asla bilindik sıradan yollarla olamayacağı” ikincisi ise “uzun zaman mücadele yolunu seçerek olur” olacaktır. Öncelikle kişilik olarak bir akrep kadınını etkilemeniz gerekecektir ki bu da yukarıda sık sık bahsettiğimiz üzere gerek dış gerekse iç donanımınızı ortaya koyabiliyor olmanızı gerektirecektir. Yani akrep kadını kendisi için mücadele, emek veren bir erkek olmadığı sürece asla kılını bile kıpırdatmayacak olan kişiliktir.

Sadece emek yetecek mi? Elbette ki hayır. Akrep kadını istikrar bekler. Yani sizin belli süre sürpriz yapıyor olmanız veya kendisinin muhteşem görüntüsüne övgüler sunmanız kesintiye uğramamalıdır. Egosu istikrarlı ve düzenli bir şekilde tatmin edilmeli. Akrep kadınına her şeyin en doruk noktasını yaşatıyor olmanız ve hepsinden öte güvenini kazanabilen biri olmanız adeta şart. Özel hissettirilmeli ve sık sık bunun dolaylı ya da doğrudan altı çizilmelidir.

Mücadele ve emek sever ama size zaten kafadan sıfır net verdiyse zorlamanız onu düşmanınız haline de getirebilir ki bunu hiç tavsiye etmiyoruz. Ona olan ilginizi gözüne doğrudan sokmaktansa onun aradığı erkek kriterlerini ortaya koyun. Yani güven verin ve onu sık sık var olan özellikleriyle gururunu okşayın. Akrep kadını size açıkça teşekkür etmeyebilir ama bu tavırlarınızı artı hanenize ekler ve gelecekte hayatında yer almanızdaki olasılığınız yüksek seviyede olur.

Görüldüğü üzere akrep kadını güç kavramından yoksun hiçbir şeyi hayatında barındırmama eğilimi olan ve “kolay” kavramına oldukça yabancı özellikte. Hayatınızın herhangi bir yerinde akrep kadını varsa kendinizi özel hissetmeniz boşuna olmayacaktır.

Akrep Burcu Kadını Hangi Burçlarla Anlaşır?

Bu sorunun aslında tek cümlelik net cevabı “pasif olmayan ve kendisini pasife düşürmeyen burçlarla anlaşır” olarak verilebilir. Akrep burcu kadını pasif duruşlu kişileri sevmez bu nedenle kendine benzerlikler gösteren burçlarla iyi ilişkiler kurabilir. Bunlar ise kendisinin en belirgin özellikleri olan dıştan soğuk, kesinlikle olmazsa olmaz zeki ve karizmatik olma özellikleri olan burç gruplarıdır elbet. Bunlar ise oğlak, boğa, ikizler, balık, yengeç ve başak burcu olarak sıralanabilir. Sizler için aşağıda oğlak, başak ve boğa ile olan iletişim içerikleri hakkında bilgi vermeyi uygun bulmuş bulunmaktayız..:

Akrep ve Oğlak Uyumu

Soğuk ve karizmatik dış görüntüsü akrep kadınına adeta “işte benim gibi biri” cümlesini kurdurtur. Oğlak erkeğinin kolay beğenmeyen ve kendini önemseyen tavrını benze bulur. Oğlak erkeği olarak özellikle kafanızda bir akrep kadınını netleştirdi iseniz kendisi için inatla onu elde etme mücadelenize cevap verme olasılığı yüksek olacaktır.

Akrep ve Başak Uyumu

Akrep kadını, zekası ve çalışkanlığı ile bütün burçlar arasında parmakla gösterilen ve bundan dolayı da herkesin kendisine oldukça dikkatli yaklaşmasını gerektiren bir durumdadır. Normal sohbette bile belli zeka seviyesi arayan akrep kadını başak burcunda aradığı zeka kıpırtılarını fazlaca bulabildiği için hayatının her alanında başak burcuyla oldukça iyi anlaşabilmektedir. Özellikle iş hayatında bir idareci ise yardımcısını veya çalışma arkadaşlarını sözünü bir kerede anlayabilecek zekadaki başak burçlarından seçme eğilimindedir.

Akrep ve Boğa Uyumu

Özellikle “zıt kutuplar birbirini çeker”in bir değişik boyutudur. Boğa ver akrep kadını hayat enerjileri yüksek ve farklı olmalarına rağmen bu özellikte birleşen burçlardır. Akrep kadını eğlenmek ve farklı bir gün geçirmek istediğinde muhakkak boğa burcundan bir arkadaşla olmak isteyecektir. Buradaki detay arkadaş ve sosyal ortamını paylaşma tercihidir. Eş olarak asla kolay kolay boğa ile anlaşamayacaktır.

Akrep Burcu Kadını Hangi Burçla Evlenmeli?

Bu sorusunun cevabı aslında hem zor hem de kolay cevaplandırılabilecek özelliktedir. Kolay olan yanı, onun artılarını-eksilerini, tüm özelliklerini olduğu gibi kabul ederek ve bunları yücelterek hayatında yer alabilecek burçlarla evlenmelidir. Fazla eleştirmeden kendisine bol bol hak verecek erkekleri sever. Ama bunu yaparken de pasiflikle değil zeka manevraları ile yapılmasını bekleyecektir.

Akrep kadını sadece fiziksel gücüyle ön planda olmayan aynı zamanda sezgisel gücü yüksek olmasıyla onu anlayabilecek ve onun yanında pasif kalmayacak olan bir erkeği tercih edecektir. Akrep burcu, zor bir burçtur ve bu nedenle evlenilmesi önerilen burçların dahi dönemsel olarak akrep kadının inişli çıkışlı psikolojik anlarını ve sinirsel harplerini göğüsleyebilecek durumları da göz önünde bulunduran, ilgili gücü içinde bulunduran özelliklere sahip olmalıdırlar.

Evlilikle ilgili en çok önerilen burçlar ise balık, yengeç, ve başak olarak sıralanabilir. Balık burcuyla özellikle gizlediği yoğun duygusallığına yakın ve benzer bir durum bulacak ve romantizm ortaklığında uyumlu bir çifti oluşturabileceklerdir. Yengeç erkeği akrep kadınını anlama konusunda derinliği ile iyi gelen bir burçtur. Zira akrep burcu çoğu kişilerin anlamlandırabileceği bir burç değildir. Başak burcu ile temel iki noktada zaten aynılıklar yaşamaktadır, bunlar ise zeka ve çalışkanlıktır. Sohbetlerinde, şakalarında oldukça uyumlu frekansı yakalayabilen bir burç olarak özellikle tavsiye edilen burçlardır. Fakat başak burcunun aşırı titizlik durumu akrep kadınına ve dolayısıyla başak erkeğine sevimsiz dönemler de yaşatabilecektir.

Akrep ve Balık Uyumu

Balık erkeği gerek olumsuzluklara takılmaması gerekse de akrep kadınına en dip psikolojik durumunda sağlayacağı renklilikle tavsiye edilen bir burçtur. Akrep kadını her koşulda sesini yüksekte tutabilen özellikleri ile balık erkeğinin alttan alabilen tevazusuyla tam bir dengelenme yaşayabilecektir. Sadakati olmazsa olmaz gören akrep kadınına da bu özellikte oldukça uygun düşen bir burçtur balık erkeği.

Akrep ve Yengeç Uyumu

Akrep kadını fiziksel özellikleri ve tavrıyla her burcun ilgisinin çekebilecek özellikler fazlasıyla sahipken onun özelinde uzun soluklu kalabilmek için bunlar yeterli özellikler değildir. Onun konuşulmadan da anlaşılmaya hatta konuşmasına gerek kalmadan anlaşılmaya olan ihtiyacı azımsanamaz. Anlaşılmayı ister ve bunun için size açık mesajlar vermektense onu keşfetmenizi, emek vermenizi ister. İşte yengeç erkeği akrep kadınına bu anlamdaki analiz gücüyle ruhani kısmına da iyi gelecek olan burçtur. Sezgi dünyaları ve hayallerindeki özgünlük özellikleri aynıdır.Hem akrebin kafasındaki dolulukla da alakalı dağınıklığına ve evdeki durumları toparlama gibi sıkıntıları evcimen ve toparlayıcı bir eş özelliği de olan yengeç yardımıyla aşacaktır.

Akrep ve Boğa Uyumu

Akrep kadını zorlu ve ilişkilerde baskın olmayı severken boğa erkeği otoritesi ve kararlılığıyla akrep kadınına “işte güçlü ve ne istediğini bilen erkek” cümlesini kurdurur. Sadece bu özelliği değil boğa erkeği karşı tarafa ne istediğini doğrudan, net şekilde ifade eden tavrıyla da akrep kadınını etkileyip hayatına da girdiğinde sahiplenişiyle otorite özelliğini bir nevi ılımlı hale getirebilecektir. Bir de tutkusuyla akrep kadınına da en iyi cevap verebilecek özelliğiyle inişli çıkışlı, otoriteler çarpışması içerisinde hareketli bir çifti oluşturabilecektir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.