Akrep Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

02.10.2019
Akrep Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu kadını, inanılmaz derece çekici ve güzeldir. Aşkına ve tutkusuna kimse karşı koyamaz. Sevdiği zaman ömür boyu sever. Olağanüstü sezgiseldir, kolay şüphelenir ve kıskanır. Son derece özel bir kişidir ve güçlü bir iradeye sahiptir. Sınırını aşarsanız sizi affetmez.

Akrep burcu kadını özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Akrep Burcu Kadını Genel Özellikleri

 • Tarih aralığı: 23 Ekim – 21 Kasım
 • Element: Su
 • Renk: Sarı, Turuncu
 • Gün: Salı
 • Yönetici Gezegen: Plüton, Mars
 • Uyumlu Burçlar: Boğa, Yengeç
 • Şanslı Sayılar: 8, 11, 18, 22
 • Güçlü Yönler: Cesur, sadık, dürüst, hırslı, oto kontrol
 • Zayıf Yönler: İnatçı, kırılgan, kıskanç, affetmez
 • Sevdiği Şeyler: İlgi alaka, mizah, gizem, sosyallik
 • Sevmediği Şeyler: Yalan, kararsızlık

Akrep Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

1. Yardımseverdir

Toplum, doğaya ve pek çok konudaki duyarlılıkları nedeniyle yardım amaçlı yaklaşımları söz konusudur. Sokaktaki bir şarkıcıdan etkilenip ceplerindeki tüm parayı kişiyi onurlandırma adına sunabilirler.

2. Zekidir

Akrep burcu kadını, siz başka bir şeyden bahsederken belki de sizin bile farkında olmadığınız bilinç altınızı bile anlamlandırabilecek güçtedir. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

Çoğu zaman akrep kadını arkadaşları olanlar “ben iyi bir şey dedim ama neden bu tavır” diyenleri sık sık duymak tam da bu alt metinler konusunda ve detaylara olan ilgideki ileri boyut özellikleriyle doğrudan bağlantılıdır.

3. Açık Sözlüdür

Oldukça da açık sözlüdür ve hatta sözleriyle kimi zaman karşısındakinin kalbini istemeyerek kırabilir.

4. Tutkuludur

Akrep kadını, hayatının her alanına tutkuyla yaklaşmaktadır. Her zaman hayatı yoğun ve uç noktalarda yaşar.

Birini veya bir işi severse o artık o işe, kişi veya kişilere adanmıştır demektir. Hiçbir kişi veya olaya iş olsun diye yaklaşmaz. Çünkü genel olarak hayatında gri renge izin vermez.

5. Doğuştan Liderdir

Doğuştan bir lider olarak doğduğundan hayatının her alanında liderlik yapmak ister. Özellikle iş hayatında bu özellikleri daha ön plana çıkarak çalışma arkadaşlarına başarılı bir şekilde öncülük eder.

6. Sıcak Kalplidir

Akrep kadını ile ilgili genel ön yargı, dış görünümünün soğukluğunun iç dünyasıyla eş tutulmasıdır. Oysaki ilk başta hem size hem de kendisine tanışma fırsatı sunar. Daha sonrasında da şayet onu hak ederseniz hayatındaki özel insanlara sunduğu renkli ve sımsıcak dünyasına sizi dahil eder.

7. Sadıktır

Onun için bir yol çıkmak kadar o yolun devamını getirmek de önemli olduğundan iş arkadaşlarını veya hayatındaki diğer insanları hiçbir zaman yarı yolda bırakmamaya gayret gösterirler.

Yaptığı işe ve hayatındaki insanlara sadakatle bağlı olduğundan zorluklar karşısında yılmayarak mutlaka ilerlemeye devam eder.

8. Güçlüdür

Zorluklar karşısında havlu atmak kesinlikle bu kadına göre değildir. Zorluklar onu güçlendirir, daha emin adımlarla ilerlemesini sağlar.

9. Sabittir

Değişimden pek fazla hoşlanmaz ve hayatındaki şeylerin de sabit olarak kalmasını tercih eder. Zaman zaman heyecanlanmak ve farklı şeyler deneyimlemek istese de çoğunlukla bu isteği gelip geçicidir.

Hayatını kökten değiştirecek kararlar almaktan hoşlanmaz, büyük değişikliklerden kaçınır. Kendisini ancak kendi bildiği durumlarda ve yerlerde tam anlamıyla rahat hisseder.

10. Kararlıdır

Kendisine ve verdiği kararlara sonuna kadar güvendiğinden çoğunlukla bu kararların yanlış olduğuna inanmaz, kendi bildiklerinin doğru olduğunu düşünür. Bu yüzden kararlarına sıkı sıkıya bağlanır ve onlardan kolay kolay vazgeçmek istemez.

11. Tarafsızdır

Her konu hakkında mutlaka bir fikri ve desteklediği bir düşünce bulunsa da bunu kolay kolay belli etmez. Özellikle apolitik davranışlarıyla dikkat çeken akrep kadını bu özelliği sayesinde çoğu insan tarafından güvenilir bulunur. Bir davranış veya fikir ona yanlış gelse bile mevcut durumda haklı ve doğruysa bunu dile getirmekten asla çekinmez.

12. Dürüsttür

Dürüstlük onun için önemli bir hayat felsefesidir. Her zaman söylediklerinin arkasında durur ve yalan söylememeye özellikle dikkat eder.

Dürüst olmalarından dolayı genellikle insanların fikir danıştığı bir kişi haline gelir. Onun ağzından çıkan her kelimenin gerçek düşüncesi olduğu insanlar tarafından bilindiğinden hiçbir zaman kimseyi ikilemde bırakmaz.

13. Özgürdür

Çevresindeki insanlar tarafından baskı görmekten ve kontrol edilmeye çalışılmaktan nefret eden akrep kadını bu özelliği sayesinde hayatının her alanında bağımsız olmaya dikkat eder.

14. Bilgedir

Bitmeyen bir öğrenme açlığı olduğu için hemen hemen her konu hakkında bir bilgisi vardır. Bildiklerini insanlara aktarmada ve kendi hayatına uygulama konusunda da son derece başarılı olduğundan, bilgeliği sayesinde hem kendi hayatına hem de başkalarının hayatına dokunur.

15. Sırdaştır

Hem çok iyi bir dinleyici hem de sırdaştır. Özellikle kendi sırları konusunda çok hassas olduğundan aynı özeni başkalarının sırlarına da gösterir.

16. Ailesine Düşkündür

Akrep kadını için ev ve aile adeta bir kutsallığa sahiptir. Sosyal yaşamda ve iş hayatında göz dolduran enerjisi olduğu gibi aile hayatına da gerekli zamanı ve enerjisini ortaya koyar.

Kendine ve dolayısıyla kendinin kan bağı olan kişilere koşulsuz sevgi ve aidiyetle bağlıdır. “Çocuk da yaparım kariyer de yaparım” sloganının adeta ilham kaynağıdır.

17. Eğlenmeyi sever

Elinden geldiği kadarıyla en klas eğlence ortamları tercih eder ve kendini fark ettirecek en gözde giysi ve makyajıyla gözlerin üzerinde olduğu ortamları yaratmaya özel bir önem gösterir.


Akrep Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

1. Detaylarda Boğulur

Akrep burcu kadını, oldukça detaycıdır. Sadece söylenileni değil, arka planını da oldukça merak eder. Bu özelliği ciddi güven problemi yaşamalarından kaynaklanır. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

2. Kıskançtır

Partneri iseniz kıskançlık duygularının da etkisiyle özellikle yalnız katıldığınız topluluklardan sonra kendisinin adeta çapraz sorgusuna hazırlıklı olmalısınız.

3. Yanlışın Mutlaka Karşılığını Verir

Akrep kadını çoğu kişinin bilmediği özellik olan vicdan ve adalet duygusuyla “yanlış yapan benden de olsa hesabı görülür” ifadesinin en kuvvetli örneklerindendir.

4. Egoisttir

Kendisini her anlamda çok beğendiğinden yüksek bir egoya sahiptir. Görünüşü ve düşünceleri onun için kusursuz olduğundan her daim kendinden emindir.

5. Bencildir

Akrep kadını için öncelik her zaman kendisinin istekleridir. Bir kişiye güvendiğinde ve onu sevdiğinde kendinden ödün vermeye çalışsa da özellikle arasında bir duygu bağının bulunmadığı kişilere karşı son derece bencildir.

6. Eleştireldir

Herkesi ve her şeyi eleştirebilme potansiyeli bulunmakla birlikte son derece dürüst olduğundan lafını yumuşatma gibi bir amaç gütmez. Durum böyle olunca eleştirileri çoğunlukla acımasız olmakla suçlanır. Aynı za

7. Sabit Fikirlidir

Kendi fikirlerine ve hayatına sonuna kadar bağlı olduğundan kolay kolay değişimi istemez. Bu nedenle çevresindeki insanlar tarafından sabit fikirli olmakla eleştirilir.

8. Agresiftir

Gerçekten sinirlendiğinde yaptıklarının ve sözlerinin bir sınırı olmadığından çoğunlukla hem kendisini hem de karşısındaki insanı büyük bir zarara uğratır.

9. Duygularını İçinde Yaşar

Duygusallığını göstermenin onu zayıflatacağına inandığından özellikle fazla samimi olmadığı veya güvenmediği insanların yanında duygusal yönünü belli etmeyi tercih etmez.

10. Gizemlidir

Başkalarını tanıman hususunda büyük bir arzusu bulunsa da kendisini tanıtmak konusunda son derece ketumdur. Kendisi hakkında konuşmayı sevmez, onu tanımalarına yalnızca kendi koyduğu sınırlar çerçevesinde izin verir.

11. Manipülatördür

Özellikle psikolojik manipülasyon konusunda oldukça başarılıdır. Çoğunlukla sakin bir konuşma tarzında karşısındaki kişinin düşüncelerine konuşarak yön verir, kendi istekleri yerine getirilene kadar da buna devam eder.


Akrep Burcu Kadını Anlaştığı Burçlar

Boğa

Akrep kadını ve boğa erkeği, hayat enerjileri oldukça yüksek, eğlenceli ve sosyal karakterlere sahiptirler.

Aralarındaki ilişkinin türü ne olursa olsun temelini mutlaka güvenden alacaktır. Dürüstlüğe bakışları hemen hemen aynı olduğundan ilişkilerini zorluk çekmeden devam ettirmeleri neredeyse garantidir.

Akrep kadını boğa erkeğinin öncelikle korumacı tavrından etkilenir. Bir dost, partner veya iş arkadaşı olarak ona sırtını dayayabileceğini hisseder. Böylelikle ilişkinin özellikle ilerleyen dönemlerinde arkasında duran partnerinden cesaret alarak yeni kararlar almaya daha yatkın bir hale gelir.

Hayatlarında gerçekleşecek değişime açık olmakla birlikte büyük farklılıklar istemezler.

Peki, bu ikilinin ilişkileri bir süre sonra tekdüze bir hal alabilir mi?

>>>İLGİLİ: Akrep Kadını Boğa Erkeği Uyumu

Yengeç

Akrep kadını, anlaşılmayı ister ve bunun için partnerine açık mesajlar vermekten çekinmez. İlişkisi için her zaman emek vermek ister. Yengeç erkeği, partnerinin ruhuna iyi gelecek ve birbirlerini anlayabileceklerdir. Sezgi dünyaları ve hayallerindeki özgünlük özellikleri aynıdır.

Akrep kadını dönem dönem gezmek, arkadaşlarıyla vakit geçirmek isterken yengeç erkeği her zaman evinde kalmayı arzulayacaktır.

Peki, bu duruma karşı orta bir yol bularak ilişkilerini dengede tutabilecekler mi?

>>>İLGİLİ: Akrep Kadını Yengeç Erkeği Uyumu


Akrep Burcu Kadını Aşk Hayatı

Akrep burcu kadını, aşk hayatında her zaman zoru tercih eder. Eğer bir ilişki yaşanılacaksa bunun için emek verilmesi ve gerekirse fedakarlık gösterilmesi gerektiğine inanır. Sıradan ilişkiler kesinlikle ona göre değildir.

İlişkilerine adım atarken nelere dikkat ediyor, nasıl bir partner istiyor merak ediyor musun?

O halde okumaya devam edin.

1. Ortamdaki en’i kendine seçer

Akrep kadını, asla duygularını aşırı belli etmez ve pasif bir erkekle normal hayatta bile selamlaşmaz. Pasif erkeklerin özel hayatındaki olasılığı bile akrep kadınları için yok hükmündedir.

Akrep kadınının aşk hayatı asla düz bir istatistikte gitmez. Gücünü fark ettiği en tutkulu erkeği hayatına alarak yoluna devam eder.

Hayatının hiçbir alanında rutinlik ve yetinme kavramına yer vermez. Bu nedenle partnerinden beklentisi oldukça yüksektir.

2. Aşıksa Kaçabilir

Akrep kadını her ne kadar tutkularıyla ön planda bir yaşam sürse de mantığını ve gücünü kaybetmeyi pek sevmez. Bu nedenle partneri ona gereken ilgiyi ve güveni sonuna kadar göstermelidir.

3. Partnerini Test Eder

Gerçekten onu hak ettiğinizi anlaması bir hayli zaman alacaktır ve aşırı sabır gerektirecektir. Eğer ilişkisini hem kalbinde hem de kafasında netleştirirse bir anda pamuk prensese dönüşecektir.

4. Gözleri parlıyorsa aşıktır

Sizinle tanıştığı ilk günden sonra ekstra bir özen gösteriyorsa ve gözleri parlıyorsa, aşk hayatında olma olasılığınız oldukça güçlü demektir.

Eğer ortamda, ortak kız arkadaşlarınıza karşı her zamanki davranışlarınızda bile anlamsız gerilimler yaşıyorsanız sizi sahiplenmiş demektir. Bu nedenle kendisine daha fazla ilgi gösterilmesi gerektiğini mesajı verir.

Flört döneminde eğer sizden beklediği ilgiyi alamazsa bir anda hayatından çıkartır, ne olduğunu bile anlayamazsınız.

5. Aşk acısı çekmez

Akrep kadını, ince eleyip sık dokuyarak bir ilişkiye başladığı için aşk acısı çekmez. Çünkü ilişkilerini sadece sadakatsizlik ve ölüm sonlandırabilir.

Sadakatsizlik ve yalan sezdiyse hiç şansınız yoktur. Sizi sadece terk etmeyecek elinden gelen en uç noktadaki intikam planlarını uygulayıp belli bir müddet dünyayı size dar etmekle ilgili olacaktır.

Aşkını kaçınılmaz son olan ölümle kaybettiyse bu sefer dünya ona dar gelecektir. Hayatının anlamını kaybetmiş bir şekilde kendini dünyadan soyutlamaya çalışır.

6. Kıskanç Bir Aşıktır

Sevdiğinin kendisine özel olmasını isteyen akrep kadını, partnerini çoğunlukla kıskanır hatta yoğun duygularıyla onu kısıtlayabilir.

7. Destekler ve Geliştirir

Kendisinin her zaman en iyisine layık olduğunu düşündüğü için birlikte olduğu kişinin de en iyisi olmasını ister. Biriyle birlikteyse o kişinin mutlaka onun isteklerini karşılıyor veya karşılayabilecek olması gerekir.

8. Kontrol Edilmek İstemez

Kendi bağımsızlığına ve fikirlerine oldukça düşkün olduğundan dolayı özellikle ilişkisinde partneri tarafından kontrol edilmekten veya kontrol edilmeye çalışılmasından nefret eder.

9. Zoru Arar

Bir erkeği tanıdıkça onu daha fazla keşfetmek ister. Aşk hayatında ona kendisini hemen anlatan, ona kolayca boyun eğen erkeklerden uzak durur. Her zaman gizemli bir yanı olan, zor erkeği tercih eder ve böyle bir partner ile uzun süre birlikte olabilir.

10. Mutlu Olmak İster

Onun için bir ilişkide bulunmanın iki önemli sebebi aşk ve mutluluktur, biri olmazsa diğerinin de bir önemi olmadığına inanır. Bu yüzden daima aşkın yanında mutluluğu da arar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.