Kahve Falında Cadı Görmek

15.04.2015
Kahve Falında Cadı Görmek

Kahve falında cadı görmek, fal sahibinin ilişkisinde tartışmalardan uzak durması gerektiği ve ilişkisinde yaşadığı sorunların yakın bir zamanda düzelmesi ile gönlünün ferahlayacağı anlamına gelir. Kişinin bu süreçte bulunduğu ortamlarda dedikodudan uzak durması ve sabırlı olması gerektiğine işaret eder.

Aşk Yorumu

Hayatınızda uzun zamandır kimsenin olmaması aşktan yana yaşadığınız olumsuz olaylar, güven sorunu yaşamanıza neden olmakta. Fakat herkesi aynı kefeye koymak hem kendinize hem de karşınızdaki kişiye haksızlık olur. Aşkta şanssız gibi görünseniz de aslında oldukça şanslı birisiniz sadece geçmişe takılı kalmışsınız. Geçmiş yaşandı ve bitti, önemli olan gelecek. Zaten siz ne kadar aşktan uzak durursanız durun karşınıza çıkan kişi tüm düşüncelerinizi değiştirip, aşk yeniden yaşamanıza sebep olacak.

Evlendiğinizden beri yaşanan bazı sorunlar aranızda gergin anların yaşanmasına neden oluyor. Fakat bu sorunların altında kişisel sorunlarınızdan ziyade aranıza giren ve dostunuz gibi görünen aile dostu diye içinize aldığınız kişiden kaynaklanmakta. Dost görünen fakat gerçek yüzünü göstermeyen bu kişiyle aranıza biraz mesafe koymanız aranızdaki sorunların ortadan kalkmasına ve bu güne kadar boş yere tartışmış olduğunuzun farkına varacaksınız.

Ailenizin onaylamadığı bir ilişkinin içinde olmanız, biraz zorlanarak onlara sevginizi ifade etmeye çalışmak zorunda kalacaksınız. Bu durum ikinizi üzse de onlarında sevginiz karşısında saygı göstereceğini düşünüyorsunuz. İlişkinizde bu duruma sebep olan yakın bir arkadaşınızın ailenize yaptığı olumsuz yorumdan kaynaklanmakta. Fakat aileniz onu tanıdıkça fikirleri değişerek bir an önce resmiyete dönmesi için ellerinden geleni yapacaklar.

Aile ve Yaşam Yorumu

Kahve falı yorumcularına göre ihtiyacınız olduğunda ailenizden beklediğiniz desteği göremediğiniz için içinizde tarifsiz bir sıkıntı var. Bunun adı kıskançlık veya fesatlık değil. Zamanında bireysel hareket etmeyip, kendinizi düşünmeden ailenizin yanında olmanız onlar için her türlü fedakarlığı yapmanız şimdi aynı fedakarlığı ailenizden beklemenize neden oluyor. Fakat herkesten aynı fedakarlığı bekleme gafletine düşmeniz sizi üzdüğü ile kalacağı için, yolunuza devam etmeli ve bundan sonra kendiniz için yaşamalısınız. Unutmayın camiye lazım olan kiliseye haramdır.

Sırf çocuklarınızı daha iyi yetiştirebilmek için köyden şehre geldiniz. Yıllarca çalışıp onlara iyi bir gelecek vermeye çalıştınız. Sıkıntılı anlarda dayanışma ve anlayış ile bir çok sorunun üstesinden gelmeyi başardınız. Yaşanan sorunlar ve baş etme yöntemleri aile bağlarının güçlenmesin de en önemli etken olacak.

Anne ve babalar çocuk yetiştirme konusunda doğal bir refleksle hareket ederler. Büyüklerinizin yaptığı hataları yapmamak için bilimsel yöntemlerden de destek almaları gerekir. Günümüz teknolojisi ve ilerleyen tıpta çocuk gelişimi için bir çok fonksiyonel yöntemler geliştirmekte. Bunlardan destek almaksa iyi çocuk yetiştirmekte etkili olacaktır. Fakat bunun için aile büyüklerinizi kırmadan onlara çocuğunuz için iyi ve güzeli yapmak istediğinizi ifade etmelisiniz.

İş ve Kariyer Yorumu

İş yerinde yaşanan stresli ve yoğun geçen günler kadar iki yüzlü ve riyakar insanlarla da uğraşmak sizi oldukça yıpratıyor. Sağlığınızı bile etkileyen bu durum karşısında kimseye bulaşmadan sadece işinize odaklanmak isteseniz de elinizde olmadan kendinizi olayların içinde buluyorsunuz. Birilerinin oyununa gelmeniz iyi niyetinizin kurbanı olmanızdan kaynaklanıyor ve herkes neyin ne olduğunun farkında olsa da meyve veren ağaç taçlanır misali her seferinde olayların merkezinde kalıyorsunuz. Bu durumdan iyice sıkılmış olmanız ve artık bu gidişata son vermek için son kozunuzu oynayarak herkese haddini bildirmek istiyorsunuz. Şansınız da yaver gidecek ve herkese hakkettiği dersi verme imkanı bulacaksınız.

Aklınız çok karışık, sessiz kalıp olayları seyretmeye içiniz almıyor, konuşsanız doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali suçlu konuma düşmekten korkuyorsunuz. Yine de her şeyin bir zamanı var deyip beklemek ve bu süreçte sessiz kalmak yapmanız gereken en doğru davranış olacaktır. Cadı kazanı olan işleriniz huzurlu çalışma ortamı yakalamak en büyük isteğiniz fakat bunu başarmak tek başına yapabileceğiniz bir durum değil. Ya yetki sizde olmalı yada yetkili kişi her şeyin farkına varmalı. Böyle yerlerde herkes her şeyin farkında olur fakat iki yüzlü kişilerden beslendikleri için işlerine gelir. Sizse dürüstlüğünüzden taviz vermeyip kimseyle muhatap olmayıp, çalışmaya devam ederek en doğrusunu yapmış olursunuz.

Para Yorumu

Beklediğiniz bir iş için oldukça fazla para harcamanıza rağmen hala bir sonuç alamamış olmanız bir müddet maddi zorluk yaşamanıza neden olacak. İşin hala çözüm bulmamasının altında yatan sebebi araştırmanız da bir sonuç vermeyecek. Hiç ummadığınız bir anda işin çözümlenmesi ve hakkınız olan komisyonu alarak tüm sıkıntılarınızdan kurtulup, rahat bir nefes almanıza bundan sonrası için ise daha konforlu bir hayat yaşamanıza sebep olacak.

İş hayatında ve sosyal hayatınızda sevilen ve takdir edilen biri olmanıza rağmen çevrenizde kıskançlık gösteren kişilerin oyunlarına da maruz kalmanıza neden oluyor. Hatta bazen restleşmelere kadar giden bu durum uzun zamandır çalışmakta olduğunuz işten ayrılma kararı vermenize de sebep olacak. Bunu üstleriniz pek onaylamasa da huzurlu bir çalışma ortamı sizin için her şeyden daha önemli. İstenen bir eleman olmanız seçim yapmanızda etkili olacak. Gittiğiniz bölümde daha iyi şartlarda huzurlu bir ortama kavuşarak, kaliteli insanlarla muhatap olmanın yanı sıra daha fazla kazanmanızı da sağlayacak.

Sağlık Yorumu

İş temposundan iyice yorgun düşen vücudunuz nerede ise iflas edecek noktaya gelmiş. Sinirlerinize hakim olamadığınız içinde çevrenizi kırma eğilimi göstermenize de sebep olmakta. Aileniz bu durumdan dolayı muzdarip ve size yeter artık işte bir yere kadar bize sen lazımsın diyerek tepki vermekte. Sizde onların ne kadar doğru söylediğinin farkında olsanız da işlerin yoğunluğu ve size olan ihtiyaç dinlenme talebinde bulunmanıza engel olmakta. Fakat hastalanıp yatağa düşerseniz ne olacak, bunu da göz ardı etmeyin. Hiçbir şey sizden değerli değil, siz varsanız dünya var o nedenle dinlenmeniz ve ailenizle güzel anlar geçirerek ruh sağlığınızı şarj etmeniz gerekmekte.

Yaşadığınız olumsuz bir kaza sonucu yıllarca kendinizle yüzleşmekten kaçarak kendinizi suçladınız. Benim yüzümden diyerek bu yükle yaşamak sizi mutsuz etmekten başka bir işe yaramıyor. Adı üstünde kaza, bunda sizin hiç bir suçunuz yok ve hayatınızın kalanını bu psikoloji ile geçirmek yerine kendinizle yüzleşmeniz duygusal yüklerden kurtulmanız için gerekli. İnsan psikolojisi beden sağlığı içinde önemli bir kriter. Birçok hastalığın altında psikolojik sebepler yatmakta, bugün bu durumla yüzleşip kendinizi tedavi etmezseniz, yarın öbür gün bedeninizi hasta ederek, başkalarından medet ummanıza sebep olacaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.