Dudak Kenarında Çıkan Yaralara Ne İyi Gelir ?

24.02.2017
Dudak Kenarında Çıkan Yaralara Ne İyi Gelir ?

Sevgili hanımlar ve beyler dudak kenarında sık sık yara çıkması sorunu ile karşılaşıyorsanız bu yazı tam da size göre. Dudak kenarında çeşitli sebepler nedeni ile sık sık yaralar çıkar. Bu kalıtsal bir durum olabildiği gibi kişinin bünyesi ile de alakalı olan bir durumdur. Kimi insanlarda çok sık ağız yarasına rastlanır. Bu stresten kaynaklı olabildiği gibi, vitaminsizlik yada ruhsal değişimler ile de alakalı bir durum olabilir. Bu nedenle çok dikkat etmek gerekir.

Dudak kenarında çıkan yaralar çoğu zaman kişiyi çok rahatsız eder ve rahat rahat yemek yemesini yada herhangi bir şey içmesini engeller. Kişiyi bu derece rahatsız eden bu tür yaraların elbette bir çözümü vardır.

Bunlardan ilki , tuzlu su ile ağzı bir müddet çalkalamaktır. Tuzlu su ağzı yaksa da bir süre sonra yaraları tamamen yok eder. En etkili ve en kolay yöntemlerden biri budur. Her ne kadar zor bir yol olsa da ağız yarası acısına dayanmaktan bu yol daha iyidir. Bir başka yöntem ise kara dut şurubu almak ve bununla ağızda yara oluşan bölgenin üzerine bir süre masaj yapmaktır. Kara dut şurubu dudak kenarında çıkan yaralara en iyi çözüm yoludur. Kalıcı bir çözüm yolu arıyor iseniz kara dut şurubunu mutlaka denemelisiniz. Her eczanede bulunan bir ilaçtır ve bir çok hekim tarafından da tavsiye edilir. Eğer dudak kenarında yaralar sizi sürekli ziyaret ediyorsa; bunlara en kesin çözüm yolu bir hekime başvurmak ve bunun altında yatan sebebi öğrenmektir. Bu sayede hem bu yaraların sebebini öğrenebilir hem de sürekli olarak çıkmasına bir dur diyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken hekim önerisi ile doğru ilacı kullanmaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.