Balık Burcu Kadını ile Kova Burcu Erkeği Uyumu

Balık Burcu Kadını ile Kova Burcu Erkeği Uyumu
2 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.006 kez okundu.

Kadını en duygusal ve naif olan burç grubudur. Kararsız kalmaları,fikir ayrılıkları, yanındaki insana bağımlı olma özelliği bulunan balık kadını, genellikle bu özelliklerinin farkında değildir. Verdikleri kararları yanında değer verdikleri birine danışarak verirler. Sağlam adım atmaya çalışırlar bu yüzden çok sorgularlar. Sevdikleri zaman aşkı en zirvede yaşarlar. Duyguları coşkulu ve haz vericidir partneri için. Ailevi değerleri çok kutsal görüp buna önem veren bir hayat arkadaşı ararlar.

Hatta ilk aradıkları nitelik budur sevgiden sonra. İlgi görmek, sevgiyi hissetmek onlar için en büyük mutluluktur. Ufacık şeylerden haz duyabilirler. Yeter ki sevgiyle verilmiş olsun. Ayrıca büyük hayalleri olmayan balık burcu kadını hayalperestliği tamamen yaşadığı ilişkisi ve yaşadığı duygusal durumlar üstündedir. Kova burcu erkeği ise onun aksine duygularını belli etmeyen bir yapıya sahiptir. Daha ağır başlı ve serinkanlı bir duruşu vardır.

Tutkulu ve çılgınca bir ilişki yaşarlar. Partnerini her konuda tatmin edip, güven verirler. Bu sayede kaliteli bir beraberliğin adamı olarak da görülmektedir. Yetenekli ve zeki olan kova erkeği yeteneğini onu sakinleştiren ve ona zevk veren konular üzerinde kullanır. Kendini asla kasmaz, daima rahatını düşünür ve karşısındaki insanı incitmemeye çalışır ve oldukça sabırlı olduğu için çabuk kızmaz. Sakin olan duruşunu koruyarak bir yere kadar tutar kendini. Ne zamanki bam teline dokunursunuz işte o zaman çıldırır. Sinirinin geçmesini bekler, sakinleşince gelir. Sağduyulu oluşu da buradan gelmektedir.

Birbiri ile uyumu olan bu iki burç eğer karşılıklı olan duyguları barındırıyor ise anlaşabilir ve uzun bir ilişkiyi yürütebilir. Yalnız, bu beraberlikten baskın olan taraf erkektir. Karakter açısından daha baskın olacak olan erkek korumacı ve nezaketli tavrı ile kadını adeta tesiri altına alır. Balık kadını ise fedakar ve merhametli tavrı ile erkeğin beğenisini kazanır. Eğer tartışmamak ve uzun süreli bir ilişki yaşamak istiyor iseniz sorularınız ile kova erkeğini sıkmamalı, aynı şekilde erkeğinde şüpheci tavırlardan kadını ürkütmemesi gerekmektedir. Karşılıklı özveri ve anlayış ile uyumlu bir çift ortaya çıkabilir.

Her ilişkinin ilk günlerinde olan çekim gücü ile birbirleri ile iyi anlaşan burçlar zamanla kendilerini göstermeye karakterleri doğrultusunda hareket etmeye ve birbirlerini tanımaya başladıklarında sorunlarda kendini göstermeye başlayacaktır. Bir ilişkinin en temel özelliği beklentileriniz ve ihtiyaçlarınıza cevap bulabilmektir. Bu iki burcun farklı yapıları nedeni ile birbirlerini tamamlamaları biraz zordur. Her iki burç karakteristik özellikleri açısından birbirlerinden öğrenecekleri çok şey olmasına rağmen bazı beklentilerine cevap bulamadıkları için ilişkilerine gereken önemi veremeyerek kendiliğinden bitirirler. Özgür bir ruha sahip olan kova, duygusal olan balık burcu kadını mutlu etmesi için gereken özveriyi gösteremeyecektir.

Kova burcu erkeği için duygusallıktan daha önemli gelen reel yaklaşımlar ve mantık kuralları balığın ağır basan romantizmine oldukça basit gelecek ve aralarında anlaşmaları mümkün olmayacaktır. Oluşan ilişkilerinde ihtiyaçlarına cevap alamayan tarafın tepkisi ve zodyaktan etkilenen her iki burç yan yana iken bir şekilde ilişkilerini götürürken karşı karşıya geldiklerinde ise kıyamet kopar ve ilişkilerine toptan zarar verirler. İyi başlasa da kötü biter. Erkeklerin cinselliğe daha düşkün olmasına rağmen duygusal olan balık kadını cinselliği bir sevgi göstergesi olarak algılamakta kova ise kendin kaptırmayıp kontrollü hareketleri ile gereken tavrı koyarak duygularını kamufle etmektedir. Bu durumda ilişkinin zarar görmesi için en büyük sebep olmaktadır.

Balık Burcu ile Kova Burcu Uyumu

Farklı karakterlere sahip ve bu karaktere bağlı olarak farklı inanışlar geliştirmiş bir sürü insan var. Çayı şekerli içenler ve şekersiz içenler. Çay içenler ve kahve içenler. Burçlara inanmayanlar ve inananlar. Eğer burçların sizi temsil ettiğine ve hayatınızı yansıttığına inanıyorsanız; kalbinizi çarptıran kişinin burcunun da en az sizin burcunuz kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Siz bir kova burcuyken sevdiğiniz kişi balık burcu mu? Ya da siz duygusal bir balık burcuyken o bilgiç bir kova mı? İşte iyi haber! Bu ilişkiyi betimleyen iki kelime mevcut; uyum ve eğlence!

Gözleriyle dikkatleri üzerine çeken balık burcu Zodyak sıralamasında en sonda yer almaktadır. Bu nedenle her burçtan bir şeyler taşıdığı düşünülebilir. İleriye değil, şimdiye odaklanır. Sezgiseldir. Çift karakterli burçlardan birisidir. Aslında bir nevi okyanus gibidir. Hem sakin hem hırçındır. Sürekli duygu değişimleri yaşar. Dışarıdan sanılanın aksine oldukça ciddi görünebilirler. Ancak okyanus nasıl derinleştikçe farklılaşıyorsa Balık burcu insanları da öyledir. Hisli, hayalci, filozof kişilikli kimselerdir. Hayalcilikleri öyle üst bir düzeydedir ki, şizofreniye en yatkın burç olarak bilinir. Karmaşık yapılarıyla çözülmesi zor bir görünüm çizerler. Bu da gizemi seven kova burcu insanının dikkatini çekecektir. Konuşan, merak eden ve sorgulayan kimselerdir. İdeallerini ve isteklerini bilirler.

Konuşmalarıyla ilgiyi kendi üzerine toplamayı başaran kova burcu Zodyak sıralamasında sor sıralarda yer alır; oğlak burcundan hemen sonra gelir. En ilginç burçlardan biridir. Marjinal ve normal olmayan her şeyi sever. Onun için hayat normal olmayan bir düzine şeyden ibarettir. Bilgili ancak biraz tembeldir. Eğlenmeyi bilir. Aykırıdırlar ve maddiyatı pek önemsemezler. Onlar için önemli olan o andır. Kova burcu insanlar meraklı, özgürlükçü ve muhalefet yapılarıyla tanınır. Lider özellikleri vardır. Kova burcu insanları balık burcu insanları kadar hassas değillerdir. Detaycılıkla araları da yoktur. Detaylarla uğraşmak yerine yaratıcı fikirler üzerinde zaman harcarlar. Her zaman için muhabbet konusu olabilecek yaratıcı fikirleri ve muhabbeti başlatabilecek pozitif bir enerjileri vardır.

Balık ve Kova Aşk Uyumu

Kova burcu insanların ideal tipi zeki ve nazik insanlardır. Kova burcu insanları karşısındaki kişiyle önce arkadaş olabilmeyi hedefler. İki arkadaş gibi eğlenebilecekleri, dertleşebilecekleri, fikir alışverişinde bulunabilecekleri kimseler kova burcu insanlarının kalbini hızlandırabilir. Ona tercihlerinde, gideceği yerlerde ve giyeceği kıyafetlerde karışmayacak birisiyle bir birliktelik yürütebilir ancak. Aksi takdirde ilk günden daha sabrı tükenecektir. O şort giymek isterse şort, burkini giymek isterse burkini giyecektir. Yardımsever, sağduyulu ve kültürlü kimselerden hoşlanır.

Balık burcu insanlarının ideal tipi romantik ve ilgisini ona yönelten insanlardır. Balık burcu insanları karşılarında kibar insanlar görmez isterler. Yaratıcı insanlardan çok çabuk etkilenebilirler. Bakımlı ve ilgi çekici giyinmiş kişilerle de ilgilenebilirler. Merhametli, ilgili, sevgi dolu insanlarla birlikte olmak isterler. Balık burcu insanları sadakate çok önem verir. Onlara sadık kalacaklarına inandıkları, o kadar güvenebildikleri kişilerle bir ilişki yürütebilirler. Sanatsal aktivitelerle meşgul olan ve bu dallardan birinde başarılı olan insanlar daha kolay dikkatlerini çeker.

Sorunlar bu ikili ilişkilerinde bazı sorunlar yaşayabilirler. Ancak iki tarafın da özverisiyle bu birliktelik mutlu sonla bitecektir. Balık burcu insanı sevdikleri kişilerden yoğun bir ilgi isterler ancak Kova burcu insanları bu talepleri karşılamada biraz sorun yaşayabilirler. Balık burcu insanları aşık olduklarında zihinlerini tamamen sevgililerine adarlar. Hayalci yanları daha çok ortaya çıkarak onlar için mükemmel dünyayı kurgular. Sürekli Kova burcunun ilgisini isteyen Balık burcu bir süre sonra Kova burcunu sıkabilir ve bunu dile getirebilecek kadar dobra olan Kova burcuna, Balık burcu kırılabilir. Böyle bir durumda sevgisi yara alacaktır. Kova burcunun bu hususta daha özverili olması gerekmektedir.

Kova burcu insanları aşk hayatlarında oldukça dürüsttür. Karşı taraftan ne istediklerini ve ne verebileceklerini söylerler. En önemlisi Kova ve Balık arasındaki iletişimdir. Bu iki burç muhteşem bir iletişim içerisinde olabilirler. Ortak hobileri olma ihtimali oldukça yüksektir. Bu yüzden ilişkilerinde Kova burcunun istediği arkadaş muhabbetini yakalayacaklardır ve bu da Kova burcunun Balık burcuna daha çok bağlanmasına sebebiyet verecektir. Balık burcunun en çok seveceği şeylerden biri romantizmdir ve bunu sezinleyen Kova burcu sevgilisine sürekli romantik sürprizler yapmaktan çekinmeyecektir. Bu aralarındaki bağı derinleştirecektir. Bu ikilinin evliliğe kesin gidip gitmeyecekleri bilinmese de, beraber geçirdikleri günleri ileride en eğlenceli günler olarak niteleyebilirler.

Balık ve Kova Evlilik Uyumu

Evlilik aşamasında gelindiğinde başka bir zıtlaşma yaşanabilmektedir. Kova burcu insanları daha mantıksal ilerlerken, Balık burcu insanları ise daha duygusaldır. Kova burcu Balık burcunun bu isteğini anlayamayabilir ve Balık burcu bundan dolayı içine kapanabilir. Burada Balık burcunun yapması gereken şey Kova burcuyla konuşmaktır. Konuşarak bu sorunu aşabilirler. Balık burcu insanları çok kırılgandır. Kova burcunun bu konuda oldukça dikkatli olması gerekecektir.

Kova burcu ve Balık burcunun evleri dikkat çekici olacaktır. Evde sürekli değişik aktiviteler yapılacak ve eğlenceli dakikalar geçirilecektir. Evliliklerinin ilerleyen zamanlarında Kova burcu da Balık burcu da harika ebeveynler olacaktır. Bazı sorunlarla karşılaşsalar bile en uyumlu çiftler listesini sonundan yakalayabilirler. Kova sorunlara çözüm bulacak kadar pratik, Balık pes etmeyecek kadar bağlıdır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git