Balık Burcu Özellikleri Nelerdir?

04.04.2020
Balık Burcu Özellikleri Nelerdir?

Balık burcu, yaratıcı, akıllı ve sezgiseldir. Balık burcu özellikleri arasında en belirgin özelliği uyumlu olmasıdır. Her şeyi derinden hissedebilir ve güçlü içgüdüsel tepkiler verebilir. Oldukça hassastır ve ruhunu dinlendirmek için; okur, yazar ve yeni bir şeyler üretir. Son derece cömert, sempatik ve uyumludur.Balık Burcu Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 19 Şubat – 20 Mart
 • Burç Sembolü: Balık
 • Zodyak Elementi: Su
 • Renkleri: Leylak, Mor, Menekşe, Deniz yeşili
 • Uğurlu Günü: Perşembe
 • Yönetici Gezegeni: Neptün, Jüpiter
 • Uyumlu Burçları: Başak, Boğa
 • Şanslı Sayıları: 3, 9, 12, 15, 18, 24
 • Güçlü Yönleri: Şefkatli, sanatsal, sezgisel, nazik, bilge, müzikal, yaratıcı, hassas, romantik, mistik
 • Zayıf Yönleri: İtaatkar, uyuşuk, melankolik, bağımlı, sınırsız, korkak, hayalci, aşırı güven
 • Sevdiği Şeyler: Yalnız olmak, uyumak, müzik, romantizm, görsel medya, yüzme, manevi temalar
 • Sevmediği Şeyler: Her şeyi bilen, eleştirilen, geçmişin peşini bırakmayan, her türlü zulüm

Balık Burcu Olumlu Özellikleri

Balık burcunun olumlu özellikleri arasında yaratıcı bir kişiliğe sahip olması yer alır. Oldukça etkileyici bir karaktere sahiptir. İlişkilerinde son derece eğlenceli ve romantiktir. Cömerttir, naif ve inançlı yapısı ile etrafındakilere elinden geldiğince yardımcı olur. Balık burcu, sezgisel ve gerçekçidir.
1. Yardımseverdir

Onlara uzatmış olduğunuz yardım eli asla karşılıksız kalmaz ve size karşılık vererek zor zamanlarınızda yanınızda olmayı başarır. Etrafında yer alan kişilere karşı son derece naziktirler. Bu yüzden bulunduğu toplumda her zaman saygıyı hak eden ve bu saygıyı gören kişilerdir.

2. Yaratıcı

Balık burcu, güçlü duygulara sahiptir ve sürekli olarak hayal kurduğu için genellikle hayalperest olarak bilinir. Sanat, müzik ve yazı gibi alanlarda başarılarından dolayı büyük bir üne sahiptir. Başkalarının göz ardı edebileceği veya kolay kolay kabul etmeyeceği yeni yolları keşfedebilir. Mantığına her zaman tam olarak güvenmez bu nedenle yeni fikirlere açıktır.

3. Sezgiseldir

İlk bakışta karşısındaki kişiyi kolay bir şekilde çözümleyebilir. Eğer kötü bir şey sezerse içerisinde bulunduğu hemen terk eder.

4. Eğlencelidir

Bir çocuk kadar eğlenmeyi iyi bilir. Onunla birlikte bir çocuk gibi mutlu anlar geçirebilirsiniz.

5. Empatiktir

Eğer bir derdiniz varsa yaslanacak bir omuz arıyorsanız, içerisinde bulunduğunuz durumdan bir türlü çıkamıyorsanız, mutlaka bir Balık’a danışmalısınız. Balık burcu, inanılmaz derece duygularla uyum içerisindedir ve oldukça güçlü empati yapabilir. Eğer birinin yardıma ihtiyacı olduğunu görürse, mutlaka onunla temasa geçerek nasıl yardım edebileceğini öğrenmek ister.
6. Cömerttir

Balık burcu, son derece cömerttir. Bir başkasının herhangi bir ihtiyacı olduğunda, her şeyini kolaylıkla ortaya koyabilir. Sevdikleri insanların mutlu olmaları, onlar için oldukça önemlidir. Bu nedenle kimi zaman sevdikleri için kendi mutluluklarını göz ardı edebilirler. Her zaman nazik yapıları ile bir şekilde etrafındakilere yardımcı olmanın bir yolunu bulurlar.

7. Romantiktir

Balıklar romantik bir yapıya sahiptir. Aşık olmayı severler fakat duygulardan yoksun tozpembe bir ilişki istemezler.

8. Etkileyicidir

Gerçek fikirleri, yüksek sadakatleri hatta karakterleri etrafındakilerin mutlaka dikkatini çeker. Kalabalıklar içerisinde adeta bir yıldız gibi parlayabilirler.

9. Sakindir

Doğasına oldukça düşkündür ve bu nedenle oldukça hassastır. Kimi zaman dış dünyanın stresi ve yorgunluğunu atmak için ruhlarını dinlendirmek ve yatıştırmak için kaçışa, hoşgörüye ve rahatlığa yönelirler. Gürültüden ve kalabalıktan hoşlanmaz, çok fazla inişi çıkışı olmayan sakin ve sıradan bir hayat geçirmeyi amaçlarlar.

10. Sanatsaldır

Balık burcu, sanatçı bir ruha sahiptir. Yaratıcılık konusunda üzerine kimseyi tanımazlar. Sahip oldukları yaratıcı ve sanatsal yetenekler, hayata her zaman benzersiz bir bakış açısı ile bakmalarını sağlar.

11. Merhametlidir

Bir balığın kalbini kırmakla büyük bir hata yapmış olabilirsiniz, eğer bir çözüm arayışı içerisinde iseniz bu hiçte sandığınız kadar zor değil. Çünkü balık burcu oldukça merhametlidir. Sıcacık bir kalbi olduğunu hiçbir zaman unutmayın.
12. Sevgi Doludur

Bir balığın şefkat ve merhamet dolu kalbinin sıcaklığı adeta bir buzu bile eritebilir.

13. Gerçekçidir

Balık burcu, arkadaşlık ve aşk ilişkilerinde hiçbir zaman yüzeysel değildir. İlişkilerini boş zaman harcamak üzerine sürdürmezler. Bunun yerine daha anlamlı ve sağlam olan bir ilişkiye yönelirler. Onların etrafında hiçbir zaman bir yığın arkadaş göremezsiniz. Onlar için gerçek dostluklar gibisi yoktur.

14. Gizemlidir

Çözülmesi oldukça zor kapalı bir kutu gibilerdir. Her zaman onun dikkatini neyin çektiğini ve kendi dünyasında neler yaşadığı merak konusudur.

15. İnançlıdır

Balık burcunun ruhani yönleri, herhangi bir insandan çok daha güçlüdür. Her zaman evrenle arasında derin bir bağ olduğuna inanırlar. Herhangi bir stres altında kaldıklarında inançlarına sarılarak rahatlamaya çalışırlar. Bu özellikleri daha büyük bir resme odaklanmalarına kolaylık sağlar.

16. Uyumludur

Kişiliğinden dolayı etrafındaki insanlara veya çevreye hızlı bir şekilde uyum sağlayabilir. Hemen herkesle ortak bir paydada buluşabilir ve onları rahatlıkla anlayabilir.


Balık Burcu Olumsuz Özellikleri

Balık burcunun olumsuz özellikleri arasında aşırı duygusal olması yer almasıdır. Aklı bir karış havada olduğu için genellikle başladığı bir işe tam olarak odaklanamaz. İnsanlara çabuk inanır ve kimi zaman aldatılmasının üzüntüsünü yaşar. Balık burcu, eleştirilmekten hiç haz etmez ve fazla alınganlık gösterir.
1. Eleştirilmekten Nefret Eder

Eleştirilmekten kesinlikle ve kesinlikle hoşlanmazlar. Yüzleri hemen düşer ve alınganlık yaparak ortamı hemen terk etmek isterler.

2. Aşırı Duygusaldır

Balık burcu, son derece duygusaldır. Etrafında yer alan herhangi biri ona duygusal yaklaşımda bulunur ve kendine çekmeye çalışırsa hiç düşünmeden karşı tarafa yönlenecek bir adımda bulunur.

3. Hayalcidir

Daima bulutlar üzerinde gezerler. Akılları çok karışık olduğundan çoğu zaman işine odaklanamaz. Bu özelliği kimi zaman onu oldukça yorabilir.

4. Kolay inanırlar

Balık burcunun idealist yanları kimi zaman başına dert açabilir. Her zaman en iyisini aradıkları ve iyimser oldukları için genellikle etrafındaki insanlara son derece kolay bir şekilde güvenebilirler. Gerçekleri kimi zaman göz ardı edebilirler. Doğru bildiklerine her zaman kendilerini kaptırırlar. Bu nedenle genellikle büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler.
5. Yavaştır

Sakin ve rahat tavırları kimi zaman etrafındakileri çileden çıkartabilir. Başladıkları bir işi kolay kolay bitiremezler. Hiçbir zaman acele etmezler ve pratik bir yapıları yoktur.

6. Kararsızdır

Balık burcu, zaman zaman oldukça kararsız olabilir. Yanlış bir karar vermek ve bunun sonucunda üzülmekten oldukça korkarlar. Bazen içerisinde bulunduğu durum karşısında karar vermemeleri karşısında yakın çevresindeki arkadaşları çılgına dönebilir. Onlar için hayatın birçok seçeneği vardır ve arkadaşları onlara tam olarak yardımcı olamaz.

7. Simetriye önem verir

Her şeyde simetri aramak gibi bir özelliği vardır. Özellikle eşyalarını belli bir simetrik düzen içerisinde yerleştirmeye özen gösterir, bazı durumlarda kendilerine hakim olamayarak aşırıya kaçabilirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.