Balık Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

15.03.2017
Balık Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Bu burcun çocukları en hızlı konuşmayı çözen çocuklar arasında yer alırlar. Ailelerinin onlara sürekli hikayeler anlatmasını veya okumasını isterler. Bu ileride de devam eder ve okul çağındayken okumayı öğrendikten sonra sürekli hikaye kitabı okumak ister. Okumaktan adeta zevk alırlar. Bu sebepten dolayıda ileride de edebiyat üzerine yönelmeleri çok yüksektir. Hayal güçleri en kuvvetli burç olan balık burcu, doğal olarak çocuklarında da hayal gücü kuvvetli olmaktadır.

Hayal gücü kuvvetli çocuklar okudukları hikayelerin devamını da kendi hayallerinde çok güzel ilerletmeyi başarırlar. Balık burcu çocuğu, kalabalık ve sürekli muhabbet edilen bir ortamda doğru karar veremez. Daha sakin ve kimsenin olmadığı bir ortam seçerler ve o zaman doğruyla yanlışı ayırt edebilirler. Aynı zamanda çok sulu göz yapıya sahip çocuklardır ve bir o kadar duygusal yapıları bulunmaktadır. Duygusal yapılarından dolayı en ufak şeye içerleyip ağladıklarına rastlayabilirsiniz.

Balık Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Duygularını güzel ifade ederler

Balık burcu çocukları, duygularını kelimelere çok güzel vururlar ve bu yüzden dolayıda kedilerini çok güzel ifade etmeyi başarabilirler. Dürüst tarafları ise çocukluktan itibaren oluşmaktadır. İnsanlara karşı hassas ve nazik oldukları kadar hayvanlara karşıda aynı özveriyi sergilemekten geri kalmazlar. Hassas narin tavırlarını insanlara ve hayvanlara sergilemeleri, aslında onlarında ne kadar hassas olduğunu gösterir bize. Bu sebepten dolayı duygusal yapılarıyla onları bir o konuda kandırmak çok kolaydır. O yüzden ailelerine burada çok büyük iş düşmektedir. Onları bu konuda daha sert ve hemen inanmamaları gerektiği yönünde eğitmeleri lazım. Duyguları çok güçlü olduğu için gerek ailesine gerek de arkadaşlarına çok fazla bağlıdır bu burç çocukları.

Dikkat çekerler

Gösterdikleri narin hareketlerle aile içerisinde dikkati çeken çocuk olurlar. Bu çocuklar, duygularını asla saklayamaz ve direk o an o dakika gösteri verirler. Hatta bu duygular bir yağmur damlası gibi sürekli gözlerinden süzülüverir. Fakat onlar çok duygusal çocuklar oldukları için, onların gönlünü almakta hiç zorlanmazsınız. İki tatlı sözle veya ufak bir hediyeyle bile gözyaşlarını mutluluk tebessümlerine çok rahat dönüştürmeye başarırsınız. Siz hemen atakta bulunduğunuz vakit bu çocukların gözyaşları bir o kadar çabuk biter.

Sabırsızdırlar

Bu çocukların en kötü özelliklerinden birisi sabretmek nedir bilmemeleridir. Hemen her şey oluversin isterler. Fakat sabırsız oldukları kadar da fazla zekidir bu çocuklar. Anne ve babalarının onlara karşı yaklaşımlarını ilk olarak iyice gözlemlerler. Ardından aile üyelerinin hassas noktalarını sinsice öğrendikten sonra hemen atakta bulunurlar ve onları nereden kandırıp ele alabileceklerini çok iyi bilirler. Böylece eve yöneten üye unvanını kendilerine almış olurlar. Bu çocuklar gerek ailesine gerekse kardeşlerine veya ağabey ablalarını çok fazla bağlıdırlar. Bu sebepten dolayı onları kimseyle paylaşmaz istemezler. Onların başka birine sevgi gösterdiklerini duydukları andan itibaren huzursuz hareketler sergilemeye başlayarak onları çileden çıkarmayı başarırlar. İlgi sadece onların üzerinde olsun ve bir tek onlar sevilsin isterler.


Balık Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Balık çocuğu gerçeklerle yaşadığı kadar bir o kadar çokta hayalleriyle yaşayan bir çocuktur. Hatta bu çocuklar da küçük yaşlarda hayali arkadaşlar olur ve o hayali arkadaşlarıyla büyürler. En bilinmesi gereken yönü ise bu çocukların çok fazla duygusal olduklarıdır.

İlgili olunmalıdır

Bu çocuklar çok duygusal bir yapıya sahip oldukları için sürekli olarak ilgi beklemektedirler. Bu sebepten dolayı ona olan ilginizi eksik etmemeli ve ona hep ilgili davranmalısınız. Özellikle bu çocukların bünyeleri çok hassastır ve en ufak bir hava değişikliğinde hastalanmaya çok meyillidir. Bu sebepten dolayı ailesinin desteğine hep ihtiyaçları olacaktır, onları yalnız bırakmamalı bu evrede nazını çekmelisiniz. Ona sıkı bir yönetim sistemi uygulamamalısınız. Bu durum onları fazlasıyla yoracaktır ve daha çok hayal dünyalarına yönelmelerine sebep olacaktır. Sürekli hayal dünyalarıyla yaşayacaklardır. Bu yüzden onları kısıtlama malısınız ve biraz özgür bırakıp sizinle yaşamasını sağlamalısınız.

Ona bir çocuk gibi değilde arkadaşınız gibi yaklaşmalı ve onunla samimi konuşmalarda bulunmalısınız. Bu şekilde ılımlı yaklaştığınız taktirde balık burcu çocuğu, sizi kendisine yakın hissedecek ve çoğu şeyini anlatmaya çalışacaktır. Anlattıkça yavaştan hayal dünyalarından bahsedecek ve sizde bu şekilde hayal dünyasında neler kurduğunu öğrenmiş olacaksınız. Ona nasıl davranmanız gerektiğini nasıl bir yol çizmeniz gerektiğini bir kez daha anlamış olacaksınız.

Samimi davranışlardan hoşlanırlar

Ona samimi ve içten yaklaşarak davranın ve ona ilginizi belli edin. İlgisiz kaldıkları zaman gözyaşları sel olur adeta. Sulu göz çocuktur balık çocukları çünkü. Çok hassas oldukları için kırılmaları da çok kolay olur ve en ufak bir şeyde gözleri çok kolay dola bilmektedir. Bu yüzden onlar hassas olduğu kadar sizde ona karşı bir o kadar hassas olmalısınız. Yoksa bu çocuğun dahada sessiz bir hale girmesine neden olur.

Sevildiğini bilmek ister

Bu çocuklar, duygusal yapısı ile dikkat çeker. Bu nedenle ona bazı zamanlarda daha dikkatli yaklaşmak gerekebilir. Bu burç, sevildiğini bilmek ister ve kendisini güvende hissetmediği bir yerde bulunmaktan huzursuzluk duyar. Balık çocuğu, sevecen ve can yakın tavırları ile herkese kendisini sevdirmeyi başarır ve toplumda önemli bir yere sahiptir. Bu burç, en hassas olduğu konularda üstüne gidilmesinden hiç hoşlanmaz. Onları çocuğunu başkaları ile karşılaştırmaktan olabildiğince kaçınmalısınız.

Bu burç insanı, sevilmediğini hissettiği bir yerde bulunmak istemez ve oradan uzaklaşmak için bin bir tane bahane bulabilir. Balık burcunun duygusal yönü ön planda olduğu için onlara olabildiğince hoşgörülü ve anlayışlı davranmalısınız. Aynı zamanda çok alıngan bir burçtur ve onun bu özelliği kimi zaman yanlış anlamalara sebebiyet verebilir. Onun bu özelliğini yenmesinde ona yardımcı olmalısınız. Genellikle inatçı bir tutuma sahiptir. Ama o kesinlikle bunu kabul etmez. Kafasını koyduğunu yapmadan o işin peşini bırakmaz. Hırslı ve hemen pes etmeyen bir yapısı vardır. Bu sayede pek çok zorluğun üstesinden tek başına gelebilecek güce sahiptir. Aslında çok zayıf görünse de her zorluğun üstesinden gelebilecek güce sahiptir.

Dikkati dağıtılmamalıdır

Balık çocuğu, genellikle çok başarılı bir okul hayatı geçirir. Bunun için tek önemli olan şey ise, kafasını kurcalayan ya da dikkatini dağıtan başka şeylerin olmamasıdır. Bunu sağlamak için ona yardımcı olduğunuz zaman çok büyük işler başardığını görerek gururlanabilirsiniz. Çocuğun ilgi ve yeteneklerini göz önünde bulundurarak ona göre davranmalısınız. Resim yapmak istiyorsa buna engel olmak, onun diğer derslerine karşı da ilgisizleşmesine neden olabilir.


Balık Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Hayal dünyası geniştir

Bu burç çocukları hayal güçleriyle yaşayan çocuklarıdır. Yemek yerken, yolda gezerken, banyo yaparken, birilerini dinlerken, oyun oynarken kısacası her anında sürekli hayal dünyasında bir şeyler kurar. Hayal kurmadan geçirmediği tek bir saniye bile yoktur. Her ne kadar haya dünyası zekasından çok daha üstün bir hale gelse bile bu çocuklara zeki demeden geçemeyiz. Oldukça zeki olan balık çocukları konuşmayı bile çok kısa bir süre içerisinde çözmektedir. Konuşmayı kısa zaman içerisinde çözmesinin yanı sıra bununla beraber okumayı da en kısa zamanda öğrenmek isterler ve bu durum için çok çaba sarf ederler. Okumayı öğrendikten sonra sürekli hikaye kitapları okumak isterler ve okudukça kelimelerini dahada genişletirler.

Zekidirler

Bu çocukları okulda başarılı veya başarılı değil gibi sınıflandırmak çok zordur. Çünkü onlar zeki çocuklardır ve okul hayatında da başarılarını ortaya güzel bir şekilde koyarlar. Fakat onlar çok hassas ve duygusal oldukları için, okul zamanında üzerine en ufak bir konuda gelindiğinde veya kızıldığında anında okuldan soğuyabilirler ve ellerini her şeyden çekerler. Ömür boyu okuldan kendilerini soyutlayarak yaşamaya başlarlar.

Narin yapıları vardır

Balık burcu çocuğu, çok çabuk alınabilen ve kırılabilen bir yapıları oldukları için okul hayatlarında bazen arkadaşlarıyla anlaşmakta zorluklar yaşayabilirler. Normalde her koşula çok rahat ayak uydurabilen çocuklardır bu çocuklar. Fakat onlara ufak bir sesle bile kızılsa bile hemen alınıp bir kenara çekilip ağlayabilirler. Okuldan çıkıp eve gittiklerinde, anne babaları kapı önünde onun gözyaşlarıyla kapının açılmasını beklediğini çok görür. Bu durum zamanla ailenin artık alışkanlığına gelir ve durumu yadırgamaz. Okulda da arkadaşları tarafından bu durum çok garip gözükse de, bir süre sonra birbirlerini iyice tanıdıktan sonra onlarda durumu anlar ve daha özenli davranmaya çalışırlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.