Boğa Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Boğa Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?
15 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.142 kez okundu.

Tüm çocuklar sevgiye, ilgiye ve şefkate muhtaçtır. Her çocuk ailesi için değerlidir ve her çocuk birbirinden farklıdır, farklı davranırlar, farklı huylara sahiptir. Tabii bu farklılıkları etkileyen bir etmen olarak ta şu an yazacağımız konu yani burçların etkisi de oldukça büyüktür. Onların ilerleyen yaşamlarında daha güçlü bir kişiliğe sahip olmaları ve toplumda bir yer edinmesi için elimizden geleni yaparız. Çocuklar birbirinden farklı oldukları için onlara karşı tutum ve davranışlarımız da farklılık göstermektedir. Çocuğunuzun doğasını ve iç dünyasını bilip ona göre hareket etmek gelişimi açısından fayda sağlayacaktır.

Hepimiz uzaktan yada yakından bir şekilde burçlarla ilgiliyizdir. Dünya o kadar karmaşık bir hal almış ki bazen içinden çıkılmaz gibi durabilir. Bu konuda insanlar bir yol göstericiye ihtiyaç duyar. Kimine göre yanlış kimine göre doğru olan bu astroloji dalı hayatımızı kapsamıştır. Çocuğunuzun burcunu bilerek bir yerde ona göre davranmanız size kolaylık sağlayacağı gibi davranışlarını anlamlandırmak için yol gösterici olacaktır.

Nasıl Davranılmalı ?

Ufak şeylerle mutlu olmayı başarır

Bu burcun çocukları genelde en ufak şeyle bile mutlu olabilecek bir özelliklere sahiptir. Çok az sevgi ve ilgi gösterdiğinizde bile yüzlerinin nasıl güldüğüne çok rahat şahit olabilirsiniz. Doğal olarak böyle mutlu gülücükler saçınca da herkes tarafından çok sevilmeyi başarırlar. Sıcakkanlı oldukları için toplum arasında her daim çok sevilen çocuklar arasında yer almışlardır. Daha doğduğu andan itibaren dikkatleri üzerine toplamayı başarırlar ve evin en dikkat çekici üyesi haline gelirler. Onun bu tavırları için ödüllendirmek ve ilgiyi üzerinden eksik etmemek önemlidir.

Çocukluklarında sabırsız olabilirler

Özellikle çocukluklarından itibaren kendilerine özgü güvenilir hareketleriyle her zaman imrenilen kişiler olmayı başarırlar. Bu burç aslında çok sabırlı bir kişiliğe sahiptir fakat çocukluk çağları için bunu söylemek pek doğru olmayacaktır. Çünkü bu burç çocukları, çocukluk çağlarında çok sabırsız hareketler sergilerler. Sürekli ailesinden ilgi ve yemek beklemektedir. İşte bunların bir tanesi bile olmadığı zaman delice ağlamaya başlayarak evi inletir ve anne babayı hayrete düşürmeyi başarır. Bu sebepten dolayı aslında sabırsız gibi gözükür. Her zaman sevgi ve ilgiyi fazla fazla beklerler.

Tasarruflu olmayı çocuklukta edinirler

Çocukların çoğu parasını farkına bile varmadan delice harcar. Fakat boğa burcu çocuğu tasarrufludur ve daha küçük yaştan itibaren parasını tasarruflu kullanmayı öğrenirler. Ailelerine maddi anlamda fazla zorluk çıkarmazlar. Artan parasını kumbaraya atmaktan büyük zevk alırlar. Ne yazık ki pahalı ve dikkat çekici hediyeleri çok severler. Bunlara ulaşmak içinde kumbarada paralarını biriktirirler ve en sonunda istediklerini elde ederler. Biriktirmesine ve istediği şeyi almasında aileninde teşvik edici olması onu mutlu edecektir.

Kendi doğrularını kabul ederek inatlaşırlar

Boğa burcu çocukları, bazı durumlarda dile getirmek istedikleri şeyi bir türlü söyleyemezler. Bu sebepten dolayı bazen arkadaş çevresinde bazende kardeşleri arasında sürekli yanlış anlaşılmalara sebep olur ve anlaşmazlıklar yüzünden kavga edebilirler. Çok fazla inatçı olan bu çocuklar, kendi doğrularını tek doğru bilirler. Fakat olur da inatlarını bir kenara bırakmayı başarabilirlerse gerek aile gerekse arkadaş çevresinde çok iyi anlaşmalar yakalayabilirler. Özellikle bu çocuklar aile kavramına çok büyük önem verirler. Aile onlar için her şeyi ifade etmektedir. Aileleriyle yaptıkları her paylaşım onların yüzlerini bir kat daha güldürmeyi başarır.

Sessiz ve kendi kendilerine yetebilen çocuklardır

Çok yavaş çocuklardır. Fakat bir o kadar inatçı bir yapıya sahiptir. Anne babaları onlar hakkında genel olarak çeken bilir terimini kullanır. Fakat inatları dışında sorun yaratan başka huyları yoktur. Genelde sessiz ve yavaş olarak takılırlar. Oyuncaklarıyla hiç ses çıkarmadan oturup saatlerce oynayabilmektedirler.

Güvensizlik hissederse içe kapanır

Yalnızlıktan nefret ederler bu yüzden hayatın paylaşınca daha güzel olacağına inanırlar. Duygusal yapılarıyla bilinen bu çocuklar çoğu konuda mantıklarını devre dışı bırakabilirler. Doğru karar verme konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Ailenin bu süreçte onların yanında olmaları gerekir. Ailesinin ona olan güvenini hissederse daha mutlu bir çocuk olup ve daha girişken olacaktır.

Aç kalmaya asla tahammülleri yoktur

Boğa burcu çocukları adeta sevgi için yaşayan çocuklardır. Sürekli olarak sevilmek ve ilgi görmek isterler. Bir de hiç aç kalmak istemezler. Onun dışında pek fazla problem çıkarmazlar ve ailelerini zor durumda bırakan bir çocuk olmazlar. Ama o damarları tuttuğu zaman ailesini adeta huzursuz ederek fazlaca canlarını sıkmayı başarırlar.

Uyumlu bir yapıya sahip olan boğa burcu çocukları okul hayatları boyuncada uyumlu hareketlerini sergilemekten asla geri kalmazlar. Onların arkadaşlarıyla kavga ettikleri çok nadir görülmektedir. Yalnız okulda arkadaşlarından bile sürekli ilgi beklemektedirler. İlgi göremedikleri her dakika yüzleri dahada düşmektedir. Onların yüzlerinin gülmesini istiyor iseniz onlara olan ilginizi hissettirmekten geri kalmamalısınız. Özellikle anne ve babalara bu durumda fazla görev düşmektedir. Özellikle ve özellikle onların önünden yemekleri hiç eksik etmemelisiniz.

Onunla inatlaşmadan sorunları çözüme kavuşturun

Boğa burcu çocukları oldukça zekidirler, burçlarından kaynaklı biraz inatçıdırlar. Kendi dediklerinin olmasını isterler. Çok soğuk durabilirler ama içten içe oldukça duygusaldırlar. Arkadaş çevresinde oldukça sevilen bu çocuklar doğayla iç içe olmayı severler. Dünyada hep güzel şeyler olacağına inanırlar.

Bilinmesi gereken en önemli özelliği, inatçı olmasıdır. Yani ona doğrusunu ne kadar anlatmaya çalışırsanız çalışın yine de o kendi bildiğini okuyacak ve yapılmasını isteyecektir. O yüzden çocuğunuzla inatlaşmanız olayın büyümesine sebep olacağından, o anda çocuğunuzdan biraz daha geri planda kalabilirsiniz. Sonrasında tabi ki doğrusu neyse konuşabilirsiniz.

Kırılgan ve içe kapanık olabilirler

Diğer önemli özelliklerinden bir tanesi de sevmeyi, sevilmeyi çok severler. Çok ince, kırılgan bir yapıları vardır. Özellikle kendilerine değer verildiğini görmek isterler. O yüzden çocuğunuz geldi ve size yaşadığı bir olayı anlatmaya çalışıyor, her ne yapıyorsanız bırakın ve o anda çocuğunuzu dinleyin. Bu hareketiniz ona, değer verdiğinizi, anlatacaklarını önemsediğinizi gösterir. Bu da çocuğunuzun sizinle her şeyi paylaşmasını, sizden bir şeyler saklamamasını sağlar. Müthiş derecede kendini, sizin gözünüzde değerli hisseder.

İnatlaşmaktan objektif bakmayı beceremezler

Boğa burcu çocuğu, dediğim dedik yapılarından dolayı olaylara objektif bakamayabilir. Ona bir şey yaptırmak istiyorsanız bunu olabildiğince tatlı bir dille söyleyin. En nefret ettikleri şeylerden birisi karşı tarafın ona kaba davranmasıdır. Değersiz olduğunu hissederse içine kapanır ve size hiçbir şey anlatmaz. Kararsız bir yapıya sahip olan bu çocuklar hayatının çoğunda ebeveynlerine ihtiyaç duyarlar.

Ona bir şey yaptırmak istiyorsanız, rica etme yöntemi çok daha kolay ve etkili olacaktır. Çünkü ona emir verilmesi ve sert üslupla konuşulması en sevmeyeceği şeydir. Gerçi bu ve bir yukarıda sayılan bütün davranışların burcu yoktur, çocuklara hatta herkese karşı yapılması gereken ortak bir davranış şeklidir.

Okul Hayatı Nasıl Olur?

Meraklı ve öğrenmeye açık çocuklardır

Çalışmaktan sıkılmadıkları için sürekli bir şeyleri merak edip öğrenmek isteyecektir. Özellikle öğrenme çağlarında renkli nesneler fazlasıyla dikkatini çekecektir. Okul zamanında anne ve babanın ona sürekli hadi ders çalışmaya demesine gerek yoktur. Onlar bir şekilde kendileri kalkıp derslerini çalışırlar. Bu sebeptendir ki okulda birinciliği hep kendileri alırlar.

Sahiplenir ve paylaşmak istemezler

Boğa burcu çocukları, yaşları büyükçe daha da sevimli bir hal alırlar ve zaten genel olarak sıcak kanlı bir yapıları vardır. Buda çevresi tarafından daha çok sevilmelerine yol açar. Boğa çocukları çok fazla sahiplenici özelliğe sahiptir. Yani birisini çok severse veya bir eşya onun olursa onu kimseyle paylaşamaz. Bir tek benim ilkesi bu çocuklar için geçerli olabilir. Okul hayatına düşkün olan çocuklar arasında yer alırlar.

Başarılı, çalışkan ve hırslı olurlar

Boğa burcu çocukları okul hayatları boyunca oldukça başarılı olurlar. Başarılarının sebebi de azimlerinden gelmektedir. Fazla sabırlı oldukları için istedikleri şeye ulaşmak ne kadar zor olsa bile, bir şekilde yolunu bulup ulaşırlar. Bu durum dersleri içinde geçerliliğini gösterir. Bazı öğrencilere göre elbet sevmedikleri derslerden en az bir tanesi çok zordur. Fakat bu çocuklara göre öyle bir durum yoktur. Onlar eğer ki hepsini başarmak istiyorlarsa, bir şekilde hepsini başarıyla verip herkesi hayrete düşürmeyi başarırlar.

Okul arkadaşları ile hemen kaynaşamazlar

Bu çocuklar içlerine fazla kapanık yapıdaki çocuklardır. Bu sebepten dolayıda toplum arasına girdiklerinde herkesle hemen kaynaşamazlar. Bu durum aynı şekilde okul dönemlerinde de kendisini gösterir. Yeni arkadaşlarının arasına girip onlarla kaynaşması uzun zamanlarını almaktadır. Fakat onlarla kaynaştıktan sonra sıcakkanlı yanlarını onlara göstererek kendilerini sevdirmeyi daha ilk dakikadan başarırlar.

Anne babalarının gurur kaynağıdırlar

Anne ve babaları toplantılara gittiklerinde genelde çocukları hakkında olumlu şeyler duyarlar. Zaten yavaş olan çocukları okulda da aynı şekilde hareketler sergiledikleri için kimseyi rahatsız etmezler. Zaten zeki ve azimli oldukları içinde derslerinde büyük başarılara el atarlar ve ailelerini gururlandırırlar.

Güçlü görünmek için göz yaşlarını saklamayı becerirler

Tek sorun bu çocukların çok hassas olmalarıdır. Arkadaşları veya başka birisi tarafından ters tepki aldıkları zaman, hemen kendi iç dünyalarına çekilir ve orada sessizce yaşarlar. Aslında sessizliklerinin altında göz yaşları yatmaktadır fakat her ne kadar çocuk yaşta bile olsalar bunu belli edemeyecek yapıdadırlar.

Disiplinli olmayı severler kurallara uyarlar

Bu çocuklar diğer çocuklar gibi disiplin kelimesine asla itiraz etmezler. Hatta disiplinli olmaktan son derece mutlu bile olurlar. Bu sebepten dolayıda okul hayatı boyunca oluşan bütün disiplin kurallarını gözlerini dört açarak uyum sağlarlar. Okulun en uyumlu ve en çalışkan çocukları olarak bile adlandırılabilirler.

Ders çalışma sorumluluğunu taşırlar

Boğa burcu çocuğu, disiplinden fazlasıyla hoşlandıkları için ders çalışmaktan da hiç rahatsız olmazlar. İtiraz etmeden kendi çalışma ortamlarını kendileri kurarak ders çalışmaya başlayabilirler. Hatta ve hatta ailelerinin onlara çalış demesine bile çoğu zaman gerek kalmaz. Aynı zamanda düzen kelimesini de çok sevdikleri için hayatları, ne kadar küçük yaşta olursa olsun hep bir düzen içerisinde olsun isterler. Bu sebepten dolayıda okul hayatları onlara her zaman düzen anlamını ifade etmektedir. Düzenli bir şekilde kurdukları disiplin kurallarıyla beraber eğitiminin son gününe kadar aynı düzende son hızla devam ederler. Hal böyle olunca da başarıları arka arkaya getirmeyi çok iyi başarırlar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git