Boğa Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

15.03.2017
Boğa Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Tüm çocuklar sevgiye, ilgiye ve şefkate muhtaçtır. Her çocuk ailesi için değerlidir ve her çocuk birbirinden farklıdır, farklı davranırlar, farklı huylara sahiptir. Tabii bu farklılıkları etkileyen bir etmen olarak ta şu an yazacağımız konu yani burçların etkisi de oldukça büyüktür. Onların ilerleyen yaşamlarında daha güçlü bir kişiliğe sahip olmaları ve toplumda bir yer edinmesi için elimizden geleni yaparız. Çocuklar birbirinden farklı oldukları için onlara karşı tutum ve davranışlarımız da farklılık göstermektedir. Çocuğunuzun doğasını ve iç dünyasını bilip ona göre hareket etmek gelişimi açısından fayda sağlayacaktır.

Hepimiz uzaktan yada yakından bir şekilde burçlarla ilgiliyizdir. Dünya o kadar karmaşık bir hal almış ki bazen içinden çıkılmaz gibi durabilir. Bu konuda insanlar bir yol göstericiye ihtiyaç duyar. Kimine göre yanlış kimine göre doğru olan bu astroloji dalı hayatımızı kapsamıştır. Çocuğunuzun burcunu bilerek bir yerde ona göre davranmanız size kolaylık sağlayacağı gibi davranışlarını anlamlandırmak için yol gösterici olacaktır.

Boğa Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Boğa burcu çocuğu, yapı bakımından sessiz ve sakindir, çevresi ile iyi anlaşır, arkadaşları ile kavga etmez ve güzel görünüşlü çocuklardır. O istemediği bir şeyi zorla yapmaz, kendisine kibar davranılmasından hoşlanır. Yetenekleri vardır ve bu yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmeleri halinde başarıları artar. Küçük şeylerle yetinerek mutlu olabilirler, inatçı yapıları ile doğru bildikleri şeylerden vazgeçmezler. Duygusaldır, duyguları mantığının önüne geçer ve hisleri ile hareket etmesine yol açar.

Ona zor kullanarak bir şey yaptıramazsınız

Ona yapmak istemediği şeyi zorla yaptıramazsınız ve onu zorlamanız halinde öfkelenmesine yol açarak keyfinin kaçmasına ve mutsuz olmasına yol açar.

Sevgi doludur

Sevgi dolu bir çocuktur, sevgiye ve ilgiye önem verir bu nedenle onu sevdiğinizi ve önemsediğinizi hissettirin. Sıcak kanlıdır bu özelliği ile insanlar tarafından sevgi ve ilgi görmesine neden olan boğa burcu çocukları güzel çocuklardır ve güzellikleri ile ön plana çıkarlar

Pastel tonlardan hoşlanır

Renklere ve seslere karşı sempati duyar ve genel olarak parlak renk tonlarından hoşlanmaz ve bu nedenle ona bir hediye almak istenirse pastel tonlar tercih edilmelidir.

Kendisi ile yumuşak konuşulmasını tercih eder

Kendisine yüksek sesle konuşulması veya bağırılmasından hoşlanmaz ve ailesinin ona güvenmesini arzu eder ve bu duyguyu hissetmeleri halinde, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerini sağlar.

Portatif eşyalar onu mutlu eder

Hediye olarak tüylü kazaklar, güzel uzun saçlı bebekler, pijamalar ve portatif mutfak eşyaları almanız  onun mutlu olmasına sebep olacaktır.

Müzik aletleri ve spor malzemeleri onu mutlu edebilir

Boğa burcu çocuğuna alınabilecek sevdiği eşyalar arasında hayvan resmi bulunan oyuncaklar, müzik aletleri ve spor malzemeleri içeren hediyeler onu mutlu edecektir. Açık havada oynamaktan hoşlanan bu burcun çocukları, aynı zamanda ise müziğe ilgi duyar ve müzik dinlemek onu rahatlatabilir.

Kararlıdır

Kararlı yapısı ile onu ikna etmekte zorlanmanız nedeni ile onu inatçılıkla itham etmiş olabilirsiniz bunun yerine, ona yeterince açıklayıcı ve doğru bilgi vermeniz halinde, kararlı duruşunun yumuşadığını ve sözünüzü dinlediğini göreceksiniz.

Yeteneklidir

Boğa burcu çocuğu oldukça büyük yeteneğe sahiptir ve gelecek vaad eder bu nedenle çocuğunuzun özelliklerini ve becerilerini yakından takip edin.

Her şeye ağlamaz

İstediği şeyleri ağlayarak elde etmek gibi düşüncelere sahip değildir ve zaruri ihtiyaçları dışında nadir olarak ağlayabilir ve açlığa dayanamazlar, ağladıkları zamanda onu susturmak güç olabilir.

İlgi ve alakayı severler

Oldukça ciddi görüntü sergileyebilir ve ilgi ve sevgi beklemiyor gibi görünseler de kişilik yapıları onları ilgi ve alaka beklemelerine nedendir. Bebeğiniz kendisine gösterdiğiniz sevgiyi bilir ve bu onu oldukça mutlu eder.

Boş zamanında uyumayı tercih eder

Evin içerisinde uğraşacak bir meşguliyeti yoksa, uyumayı tercih eder ve sizi yaramazlık yaparak üzmez. Kendisini evinin sıcak ortamında güvende kabul eder.

Özel eşyaları onları dışarı çıktığınızda rahatlatır

Dışarı gezmeye gittiklerinde huzursuz bir ruh haline bürünürler ve bu nedenden ötürü onun özel eşyalarını yanınızda bulundurmanız, onu rahatlatarak sakinleşmesine yol açar. Kendisine ait özel eşyalarına değer verir ve onları saklamaktan hoşlanır.

Düzeni sever

Boğa burcu çocuğu, hayatının belli bir düzen içerisinde geçmesini ister ve anlık değişimler onu mutlu etmeyerek huzursuz bir ruh haline bürünmesine neden olur. Evde yapılacak olan değişimleri ona anlatarak ikna edebilirsiniz ve bu şekilde huzursuzlanma sının önüne geçebilirsiniz.

Sorumluluk sahibidir

Kendi işlerini yapmaktan hoşlanan yapıları vardır ve neler yapabilecekleri konusunda  araştırmalar yapmak ve öğrendiklerini uygulayarak hayata geçirmek tercihleri arasındadır.

Kendisine verilen sorumluluğun farkındadır ve evcil bir hayvana sahip olması sonucu, elinden gelen bütün gayreti sarf ederek üzerine aldığı sorumluluğa göre davranışlarını şekillendirir.

Kurallara uyumludur

Okul kurallarına son derece iyi uyum sağlayan bir yapıya sahip oluşu, nedeni ile okul hayatında her hangi bir sorunla karşılaşmayıp, aynı zamanda kuralların bulunması onu mutlu eder.

İstediğini elde edinceye kadar gayret eder

İstediği bir şeyi elde edinceye kadar yoğun bir gayret ve sabır gösterir ve çevresi ile uyum içerisindedir ve arkadaşları ile de uyum içerisindedir ama bazı durumlarda ise kavgacı olabilmektedirler.

Duyguları ile hareketlerine yön verirler

Boğa burcu çocuğu genel olarak duyguları ile hareket eder sevgi ve ilgi gördükleri zaman bu onları oldukça mutlu eder ve yüzlerinden gülücük eksik olmaz ve nedenle onlara olan sevginizi ifade etmeniz onların mutlu olmaları için gereklidir.

Olaylara pozitif yönden bakarlar

Pozitiftir ve her şeye olumlu yönleri ile bakarlar, duyguları mantıklarının önüne geçer ve bazı durumlarda yanlış karar verebilirler.

Güvenilirdir

Sorumluluk sahibidir ve ona yapmasını istediğiniz bir şey söylediğinizde yapacağını bilecek kadar ona güven duyarsınız ve bu yönleri ile ne kadar güvenilir olduklarını ispatlarlar. Arkadaşları ile birlikte oynadığı oyunda dahi adaletli ve tutarlı davranış sergiler, adildir nasıl hareket edebileceği  tahmin edilebilir bir karaktere sahiptir.

Küçük yaşında sabırsız hareketler sergiler

Boğa burcu çocuğu henüz küçükken oldukça sabırsız hareketler sergileyebilir, her şeye ağlar ve kendinden beklenilmeyen bu hareketleri yapmaları şaşkınlıkla karşılanır.

Savurgan değildir

Küçük yaştan itibaren, para kontrolünü sağlamayı başarır ve paralarını idareli harcayarak kumbaralarında para dahi biriktirmeyi başarabilirler.

Kaliteli ürünleri tercih eder

Beğendikleri ve almak istedikleri ürünler için para biriktirirler ve ailesinden bu konuda destek görmesi onu oldukça mutlu eder. Hisleri kuvvetli olması nedeni ile güzel ve kaliteyi anlarlar ya beğenirler yada hiç hoşlanmazlar.

İçe kapanıktır

Bazı durumlarda kendilerini ifade etmekte zorluk yaşarlar ve ne istediklerini anlatamaya bilirler ve durum yanlış anlaşılmasına yol açabilmektedir.

Aldıkları karardan asla vazgeçmezler

Doğru bildikleri konulardan asla taviz vermezler ve bu konuda onlarla tartışma yapmak zaman kaybına yol açar onları ikna edemezsiniz, aldıkları karardan vazgeçmezler.

Aile onlar için önemli bir kavramdır

Ailesine değer verir ve onları oldukça önemserler ve ailesi ile bir arada yapacakları etkinlikler onları fazlasıyla mutlu eder ve yüzlerini güldürerek neşelendirir.

Yavaş hareket ederler

Bir şey yaptıkları zaman aceleci davranmazlar ve yaptıkları işe konsantre olurlar ve başarı sağlarlar ve oyuncakları ile oyun oynadıklarında hiç sıkılmazlar. Sessiz ve sakin bir şekilde oyununu oynarlar, neşeli çocuklardır ve aynı zamanda ise bu çocuklar oldukça fazla güce ve kuvvete sahiptirler.

Sürprizden hoşlanmaz

Yalnız kalmayı sevmezler ve yalnız olmak onları mutsuz eder ve onlar sürprizlerden hoşlanmaz bu yüzden ona dikkatli davranın.

Alışkanlıkları vazgeçilmezdir

Boğa burcu bebeği kucağa alınmaktan hoşlanır ve beslenme sırasında da dikkatli olunması gerekmektedir. Alışkanlıklarından kolay vazgeçemeyen boğa burcu çocukları, ağızlarından parmaklarını çıkarmazlar ve emzik vermeniz halinde ise ondan kolay kolay vazgeçmezler.

Yemek seçer

Seçicidir ve yemek konusunda sevdikleri bellidir, her şeyi yemeyebilir ve ona yeni tatlar yedirmekten vaz geçmeyin ve değişik tatlar vererek çocuğunuzun yemek kültürüne alışmasına yardımcı olun.


Boğa Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Ufak şeylerle mutlu olmayı başarır

Bu burcun çocukları genelde en ufak şeyle bile mutlu olabilecek bir özelliklere sahiptir. Çok az sevgi ve ilgi gösterdiğinizde bile yüzlerinin nasıl güldüğüne çok rahat şahit olabilirsiniz. Doğal olarak böyle mutlu gülücükler saçınca da herkes tarafından çok sevilmeyi başarırlar. Sıcakkanlı oldukları için toplum arasında her daim çok sevilen çocuklar arasında yer almışlardır. Daha doğduğu andan itibaren dikkatleri üzerine toplamayı başarırlar ve evin en dikkat çekici üyesi haline gelirler. Onun bu tavırları için ödüllendirmek ve ilgiyi üzerinden eksik etmemek önemlidir.

Çocukluklarında sabırsız olabilirler

Özellikle çocukluklarından itibaren kendilerine özgü güvenilir hareketleriyle her zaman imrenilen kişiler olmayı başarırlar. Bu burç aslında çok sabırlı bir kişiliğe sahiptir fakat çocukluk çağları için bunu söylemek pek doğru olmayacaktır. Çünkü bu burç çocukları, çocukluk çağlarında çok sabırsız hareketler sergilerler. Sürekli ailesinden ilgi ve yemek beklemektedir. İşte bunların bir tanesi bile olmadığı zaman delice ağlamaya başlayarak evi inletir ve anne babayı hayrete düşürmeyi başarır. Bu sebepten dolayı aslında sabırsız gibi gözükür. Her zaman sevgi ve ilgiyi fazla fazla beklerler.

Tasarruflu olmayı çocuklukta edinirler

Çocukların çoğu parasını farkına bile varmadan delice harcar. Fakat boğa burcu çocuğu tasarrufludur ve daha küçük yaştan itibaren parasını tasarruflu kullanmayı öğrenirler. Ailelerine maddi anlamda fazla zorluk çıkarmazlar. Artan parasını kumbaraya atmaktan büyük zevk alırlar. Ne yazık ki pahalı ve dikkat çekici hediyeleri çok severler. Bunlara ulaşmak içinde kumbarada paralarını biriktirirler ve en sonunda istediklerini elde ederler. Biriktirmesine ve istediği şeyi almasında aileninde teşvik edici olması onu mutlu edecektir.

Kendi doğrularını kabul ederek inatlaşırlar

Boğa burcu çocukları, bazı durumlarda dile getirmek istedikleri şeyi bir türlü söyleyemezler. Bu sebepten dolayı bazen arkadaş çevresinde bazende kardeşleri arasında sürekli yanlış anlaşılmalara sebep olur ve anlaşmazlıklar yüzünden kavga edebilirler. Çok fazla inatçı olan bu çocuklar, kendi doğrularını tek doğru bilirler. Fakat olur da inatlarını bir kenara bırakmayı başarabilirlerse gerek aile gerekse arkadaş çevresinde çok iyi anlaşmalar yakalayabilirler. Özellikle bu çocuklar aile kavramına çok büyük önem verirler. Aile onlar için her şeyi ifade etmektedir. Aileleriyle yaptıkları her paylaşım onların yüzlerini bir kat daha güldürmeyi başarır.

Sessiz ve kendi kendilerine yetebilen çocuklardır

Çok yavaş çocuklardır. Fakat bir o kadar inatçı bir yapıya sahiptir. Anne babaları onlar hakkında genel olarak çeken bilir terimini kullanır. Fakat inatları dışında sorun yaratan başka huyları yoktur. Genelde sessiz ve yavaş olarak takılırlar. Oyuncaklarıyla hiç ses çıkarmadan oturup saatlerce oynayabilmektedirler.

Güvensizlik hissederse içe kapanır

Yalnızlıktan nefret ederler bu yüzden hayatın paylaşınca daha güzel olacağına inanırlar. Duygusal yapılarıyla bilinen bu çocuklar çoğu konuda mantıklarını devre dışı bırakabilirler. Doğru karar verme konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Ailenin bu süreçte onların yanında olmaları gerekir. Ailesinin ona olan güvenini hissederse daha mutlu bir çocuk olup ve daha girişken olacaktır.

Aç kalmaya asla tahammülleri yoktur

Boğa burcu çocukları adeta sevgi için yaşayan çocuklardır. Sürekli olarak sevilmek ve ilgi görmek isterler. Bir de hiç aç kalmak istemezler. Onun dışında pek fazla problem çıkarmazlar ve ailelerini zor durumda bırakan bir çocuk olmazlar. Ama o damarları tuttuğu zaman ailesini adeta huzursuz ederek fazlaca canlarını sıkmayı başarırlar.

Uyumlu bir yapıya sahip olan boğa burcu çocukları okul hayatları boyuncada uyumlu hareketlerini sergilemekten asla geri kalmazlar. Onların arkadaşlarıyla kavga ettikleri çok nadir görülmektedir. Yalnız okulda arkadaşlarından bile sürekli ilgi beklemektedirler. İlgi göremedikleri her dakika yüzleri dahada düşmektedir. Onların yüzlerinin gülmesini istiyor iseniz onlara olan ilginizi hissettirmekten geri kalmamalısınız. Özellikle anne ve babalara bu durumda fazla görev düşmektedir. Özellikle ve özellikle onların önünden yemekleri hiç eksik etmemelisiniz.

Onunla inatlaşmadan sorunları çözüme kavuşturun

Boğa burcu çocukları oldukça zekidirler, burçlarından kaynaklı biraz inatçıdırlar. Kendi dediklerinin olmasını isterler. Çok soğuk durabilirler ama içten içe oldukça duygusaldırlar. Arkadaş çevresinde oldukça sevilen bu çocuklar doğayla iç içe olmayı severler. Dünyada hep güzel şeyler olacağına inanırlar.

Bilinmesi gereken en önemli özelliği, inatçı olmasıdır. Yani ona doğrusunu ne kadar anlatmaya çalışırsanız çalışın yine de o kendi bildiğini okuyacak ve yapılmasını isteyecektir. O yüzden çocuğunuzla inatlaşmanız olayın büyümesine sebep olacağından, o anda çocuğunuzdan biraz daha geri planda kalabilirsiniz. Sonrasında tabi ki doğrusu neyse konuşabilirsiniz.

Kırılgan ve içe kapanık olabilirler

Diğer önemli özelliklerinden bir tanesi de sevmeyi, sevilmeyi çok severler. Çok ince, kırılgan bir yapıları vardır. Özellikle kendilerine değer verildiğini görmek isterler. O yüzden çocuğunuz geldi ve size yaşadığı bir olayı anlatmaya çalışıyor, her ne yapıyorsanız bırakın ve o anda çocuğunuzu dinleyin. Bu hareketiniz ona, değer verdiğinizi, anlatacaklarını önemsediğinizi gösterir. Bu da çocuğunuzun sizinle her şeyi paylaşmasını, sizden bir şeyler saklamamasını sağlar. Müthiş derecede kendini, sizin gözünüzde değerli hisseder.

İnatlaşmaktan objektif bakmayı beceremezler

Boğa burcu çocuğu, dediğim dedik yapılarından dolayı olaylara objektif bakamayabilir. Ona bir şey yaptırmak istiyorsanız bunu olabildiğince tatlı bir dille söyleyin. En nefret ettikleri şeylerden birisi karşı tarafın ona kaba davranmasıdır. Değersiz olduğunu hissederse içine kapanır ve size hiçbir şey anlatmaz. Kararsız bir yapıya sahip olan bu çocuklar hayatının çoğunda ebeveynlerine ihtiyaç duyarlar.

Ona bir şey yaptırmak istiyorsanız, rica etme yöntemi çok daha kolay ve etkili olacaktır. Çünkü ona emir verilmesi ve sert üslupla konuşulması en sevmeyeceği şeydir. Gerçi bu ve bir yukarıda sayılan bütün davranışların burcu yoktur, çocuklara hatta herkese karşı yapılması gereken ortak bir davranış şeklidir.


Boğa Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur?

Meraklı ve öğrenmeye açık çocuklardır

Çalışmaktan sıkılmadıkları için sürekli bir şeyleri merak edip öğrenmek isteyecektir. Özellikle öğrenme çağlarında renkli nesneler fazlasıyla dikkatini çekecektir. Okul zamanında anne ve babanın ona sürekli hadi ders çalışmaya demesine gerek yoktur. Onlar bir şekilde kendileri kalkıp derslerini çalışırlar. Bu sebeptendir ki okulda birinciliği hep kendileri alırlar.

Sahiplenir ve paylaşmak istemezler

Boğa burcu çocukları, yaşları büyükçe daha da sevimli bir hal alırlar ve zaten genel olarak sıcak kanlı bir yapıları vardır. Buda çevresi tarafından daha çok sevilmelerine yol açar. Boğa çocukları çok fazla sahiplenici özelliğe sahiptir. Yani birisini çok severse veya bir eşya onun olursa onu kimseyle paylaşamaz. Bir tek benim ilkesi bu çocuklar için geçerli olabilir. Okul hayatına düşkün olan çocuklar arasında yer alırlar.

Başarılı, çalışkan ve hırslı olurlar

Boğa burcu çocukları okul hayatları boyunca oldukça başarılı olurlar. Başarılarının sebebi de azimlerinden gelmektedir. Fazla sabırlı oldukları için istedikleri şeye ulaşmak ne kadar zor olsa bile, bir şekilde yolunu bulup ulaşırlar. Bu durum dersleri içinde geçerliliğini gösterir. Bazı öğrencilere göre elbet sevmedikleri derslerden en az bir tanesi çok zordur. Fakat bu çocuklara göre öyle bir durum yoktur. Onlar eğer ki hepsini başarmak istiyorlarsa, bir şekilde hepsini başarıyla verip herkesi hayrete düşürmeyi başarırlar.

Okul arkadaşları ile hemen kaynaşamazlar

Bu çocuklar içlerine fazla kapanık yapıdaki çocuklardır. Bu sebepten dolayıda toplum arasına girdiklerinde herkesle hemen kaynaşamazlar. Bu durum aynı şekilde okul dönemlerinde de kendisini gösterir. Yeni arkadaşlarının arasına girip onlarla kaynaşması uzun zamanlarını almaktadır. Fakat onlarla kaynaştıktan sonra sıcakkanlı yanlarını onlara göstererek kendilerini sevdirmeyi daha ilk dakikadan başarırlar.

Anne babalarının gurur kaynağıdırlar

Anne ve babaları toplantılara gittiklerinde genelde çocukları hakkında olumlu şeyler duyarlar. Zaten yavaş olan çocukları okulda da aynı şekilde hareketler sergiledikleri için kimseyi rahatsız etmezler. Zaten zeki ve azimli oldukları içinde derslerinde büyük başarılara el atarlar ve ailelerini gururlandırırlar.

Güçlü görünmek için göz yaşlarını saklamayı becerirler

Tek sorun bu çocukların çok hassas olmalarıdır. Arkadaşları veya başka birisi tarafından ters tepki aldıkları zaman, hemen kendi iç dünyalarına çekilir ve orada sessizce yaşarlar. Aslında sessizliklerinin altında göz yaşları yatmaktadır fakat her ne kadar çocuk yaşta bile olsalar bunu belli edemeyecek yapıdadırlar.

Disiplinli olmayı severler kurallara uyarlar

Bu çocuklar diğer çocuklar gibi disiplin kelimesine asla itiraz etmezler. Hatta disiplinli olmaktan son derece mutlu bile olurlar. Bu sebepten dolayıda okul hayatı boyunca oluşan bütün disiplin kurallarını gözlerini dört açarak uyum sağlarlar. Okulun en uyumlu ve en çalışkan çocukları olarak bile adlandırılabilirler.

Ders çalışma sorumluluğunu taşırlar

Boğa burcu çocuğu, disiplinden fazlasıyla hoşlandıkları için ders çalışmaktan da hiç rahatsız olmazlar. İtiraz etmeden kendi çalışma ortamlarını kendileri kurarak ders çalışmaya başlayabilirler. Hatta ve hatta ailelerinin onlara çalış demesine bile çoğu zaman gerek kalmaz. Aynı zamanda düzen kelimesini de çok sevdikleri için hayatları, ne kadar küçük yaşta olursa olsun hep bir düzen içerisinde olsun isterler. Bu sebepten dolayıda okul hayatları onlara her zaman düzen anlamını ifade etmektedir. Düzenli bir şekilde kurdukları disiplin kurallarıyla beraber eğitiminin son gününe kadar aynı düzende son hızla devam ederler. Hal böyle olunca da başarıları arka arkaya getirmeyi çok iyi başarırlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.