Boğa Burcu Erkeği: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası

Boğa Burcu Erkeği: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası

Boğa burcu erkeğinin özelliklerini yakından tanımaya ne dersiniz? Genellikle ciddi ve sakin yapıları vardır. İyi birer aile reisi olurlar. Doğuştan baba özelliklerine sahiptirler. Bireysel ilişkiler konusunda oldukça güvenilirdir. Finans ve yatırım konuları oldukça ilgilerini çeker.

Boğa erkekleri fiziksel olarak, kısa boylu, sağlam bir boyun yapısına sahip, genellikle esmer tenli olup, koyu ve sıcak bakışlara sahiptirler. Yaramaz çocuk enerjisine sahiptirler. Genelde sözlerine itiraz etmeden her sunduğu fikri onaylayarak, yapılanların, kendi istedikleri olduğuna inandırmak onlarla başa çıkabilmek için iyi bir yoldur. Boğa, zodyağın 12. burcudur ve döngüsü her yılın 20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında başlar. Toprak grubuna ait bir burçtur. Bu burcun gizli tutkuları arasında her şeyin en iyisine sahip olmak yatmaktadır.

Genel olarak en sevdiği şeyler arasında, fotoğraf çekmek, dağlar, güzel müzik, gurme yemek, yemek pişirmek, bahçecilik, romans, kaliteli giysiler giymek vardır. Astrolojide güzellik ve sevgi timsali olarak nitelendirilmektedir. Bu burçlar ulaşılmamış mükemmelliğin peşinde koşarlar. Müzik tarzı olarak senfonilerden hoşlanan boğaların, tercih ettiği kokular karanfil, müge, elma çiçeğidir.

Boğa Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Romantik ve ince ruhludurlar

Başta biraz kaba görünebilirler, ancak tanıdıkça romantik ve ince oldukları fark edilir. Romantik sürprizler yapmaktan hoşlanırlar. Aynı şekilde kendilerine de sürpriz yapılması oldukça hoşlarına gider. Ayrıca çocukluklarından itibaren sevgi ve aşırı ilgiye ihtiyaç duyarlar.

Gururludurlar

Çok gururludurlar, kararlılıkla yola çıkarlar. Her soruna meydan okumayla karşılık verirler. Rekabeti severler. Kalıcılığın ve gücün özeti olan boğa burcu, gurur ve kararlılıkla yola çıkan her soruna meydan okumayla karşılık verir.

Agresif yapıları vardır

Boğa burcu sıcak ve her an alevlenebilecek bir öfkeye sahiptir. Yeri geldiğinde onu serbest bırakmaktan asla çekinmezler. Sıcak bir öfkeye sahiptirler ve her an patlamaya hazır bomba gibi dolaşırlar. Aşırı sabrının altında büyük ve derin bir öfke yatmaktadır.

Sabırlı ve işlerine düşkündürler

Sabırlı ve işkolik olan bu burç ayrıca her şeyin güzelini ve iyisini ararlar. Yapabileceklerinin en iyisini yapmak isterler. çok uzun zaman sabredebilirler, fakat içlerinde biriktirmeye meyillilerdir ve bu birikimin sonucu büyük bir öfke patlaması olabilir.

Maddiyatı severler

Boğa burcu erkekleri, fiziksel özelliklere dikkat eder, aynı zamanda maddiyatı sever. Para kazanmak onlar için dünyadaki en önemli şeydir. Kendini konfor ve lüksle kuşatmak için çalışan boğa burcu, adeta para kazanmak için dünyaya gelmektedir.

Yemek yemeği severler

En sevdiği hobiler arasında yemek yemek vardır. Farklı yemek çeşitleri ve tatlar denemeyi çok severler. Boğazlarına düşkün olan bu kişilerin kalplerine giden yol midelerinden geçmektedir. Yemek yemeleri için asla aç olmalarına gerek yoktur, her an her dakika hazırlardır.

Rahatlarına düşkünlerdir

Konforlarına ve lükslerine aşırı düşkündür, kendini konfor ve lüksle kuşatmak için çalışır. Ellerinde olsa bütün gün yatarak geçirebilirler. Miskinlikte en baş sıradaki burçlardan biridir. Hayatlarındaki genel amaçları, rahat bir ev, sıcak bir ocaktır.

Gelenekseldirler

Geleneksel ve ihtiyatlıdır. Geleneklere saygı göstermenin yanı sıra, eskiyi yaşatmaktan da keyif alırlar. Utangaç, düşünceli ve tatlı bir yapıya sahip olan bu kişiler köklerine bağlı yaşamayı severler. Sevdiklerine, eşyalara ve hatta rutinlere karşı oldukça duygusal olabilirler. Bu yüzden değişimden hoşlanmazlar.

Kibardırlar

Düşüncelidirler. Aynı zamanda tatlı, iri, hüzünlü gözleri ile utangaç bir cazibeye sahiptirler. Sevdiklerine karşı oldukça nazik ve kibar davranışlar sergilerler ve aynı şekilde dönüş beklerler.

Evcimendirler

Hayattaki temel amaçları rahat bir ev, sıcak bir ocak ve gerçek bir eştir. Aynı zamanda iyi bir yaşama sahip olmaktır. Bunun içi her şeyi yapabilirler. Bağlılık ve sadakat konusuna oldukça hassastırlar, güvenmek ve bağlanmak isterler.

Ne yapacaklarını bilirler

Kariyerinden, hayatından ve sevgisinden ne bekleyebileceğini biliyor olmaktan her zaman hoşlanır. Nerede nasıl davranacaklarının farkındadırlar. Duygusal ve zihinsel olarak kararlı, akıllı olan bu burç, oldukça iyimserdir.

Şık olmayı severler

Giyim konusunda son stil sahibidir. Spor yaparken hatta uyurken bile giysilerinin zevkli ve kaliteli olmasına dikkat ederler. Ayrıca karşılarındaki insanın şık olmasına dikkat eden boğa burcunun dikkatini şık ve güzel giyinen insanlar her zaman çeker. Spor yaparken bile giysilerinin şık ve zevkli olmasına dikkat ederler.

Fazla sosyal değillerdir

Tanımadıkları insanların arasında rahat edemezler ve yeni insanlarla tanışıp, kaynaşması zor olabilir. Kalabalık ortamlardan hoşlanmazlar. Hatta bazen asosyal bile oldukları söylenebilir. Gürültüyü fazla sevmeyen bu insanlar sessiz, sakin yerlerde olmayı tercih ederler.

Kıskançtırlar

Son derece kıskanç olabilirler. Romantik ve aşk erkeğidir. Sevdiklerini paylaşmakta hoşlanmazlar. Ayrıca kıskanılmakta isterler. Kur yapmanın romantik keyfini yaşayan bir burç olmasının yanı sıra son derece kıskanç da olabilirler.

Sakin yapıları vardır

Sakin yapılı erkeklerdir, sesi ve tarzı genellikle yatıştırıcı ve hatta şifa vericidir. Bu yüzden kolay kolay sinirlenmezler. Sevecen ve sabırlı bir yapıya sahiptirler. Yüksek ses ve gürültü onlara göre değildir.

Güven isterler

Güvenmek ister ve güven onlar için oldukça önemlidir. Hem güvenmek hem güvenilmek isterler. bütün hayatlarını dürüstlük ve güven üzerine kuran bu burç ile iletişim kurmak için size güvenmesi gerekmektedir.

Açık sözlüdürler

Açık sözlüdürler, söylemek istediklerini doğrudan dile getirirler. Lafı dolandırmaktan hiç hoşlanmazlar, karşılarındaki insandan da aynı şeyi beklerler.

Elleri sıkıdır

Onlar için para kazanmak kolaydır ve yıllarca aynı işte çalışabilirler. Parayı israf etmekten nefret ederler. Hayattaki tek amaçları para kazanmaktır. Materyalist ve maddi açıdan güvenli bir yaşam tarzı elde etmek için her türlü çabayı göstermekten asla çekinmezler.

Görev insanıdırlar

Ona verilen görevleri yerine getirme yetenekleri muazzamdır. Aslında bu da onları mükemmel çalışanlar haline getiren bir özelliktir. Güvenilir ve azimli olan bu burç, üstlendiği görevi mutlaka bitirir. İçerisinde bulunacakları tüm projelerin maddi yönlerini ve ödüllerini göz önünde bulundurarak hareket ederler.

Enerjik yapıları vardır

Aslında sakin gözükseler de aslında yerinde duramayan, sürekli gezmek isteyen bireylerdir. Eşsiz bir seviyede bir mizaha sahip olan boğa burcu, duygusal ve zihinsel olarak kararlı ve enerjik bir yapıya sahiptir. Sevdikleri veya vakit geçirmekten hoşlandıkları insanların yanında oldukça enerjik adeta bambaşka bir insan olurlar.

Ev hayatlarına fazla düşkündürler

Ev hayatı onlar için oldukça önemlidir, buna bayılırlar ve ailesiyle birlikte vakit geçirmekten keyif alırlar, isterler. Bu sebeple aşırı sosyal bir hayata sahip değildirler. Ayrıca  ciddi ve sakin yapıları ile, iyi bir aile reisi olmaya adaydırlar.

Değişiklikleri sevmezler

Köklerine çok bağlı olan bu burç, hayatında fazla değişiklik yapılmasından hoşlanmaz. Olduğu yere aşırı bağlanan hatta neredeyse duygusal bağ kuran bu burçlar için değişiklik onları depresyona sokabilir. Bir ömür boyu aynı yerde ve yanında istediği kişiler ile yaşama potansiyeline sahiplerdir.

Duygusal ve kırılgandırlar

Dışarıdan çok güçlü bir kişilikmiş gibi gözükseler de iç dünyalarında oldukça duygusal ve kırılgan bir yapıları vardır. Duygularını yoğun ve derinden yaşadıkları için, meydana gelebilecek en ufak olumsuzlukta dünyaları başlarına yıkılabilir.

Olumlu Özellikleri

Dayanıklıdırlar

Dayanıklı bir burçtur. Kırılgan yapıya sahip olsalar da, kolay dağılmazlar ve kendilerini hemen toparlayabilirler. Kuvvetlidirler, hedeflerine varmak için daima ileri atılmaya gayret ederler.

Mantıklıdırlar

Mantıklarıyla hareket ederler. Mantıklı gelmeyen bütün davranışlardan kaçınırlar. Risk alacakları hiçbir işin içine girmek istemezler.

Güvenilirdirler

Güven onlar için hayattaki en önemli şeydir. Güvenmek ve güvenilmek isterler. Güven onlar için zor kurulan fakat çabuk yıkılan bir şeydir.

Asosyaldirler

Fazla kalabalıktan hoşlanmazlar, kendi kendilerine yetebilen, kendi ile de vakit geçirebilen bir yapısı vardır. Bu yüzden fazla arkadaşları yoktur, daha çok kendi kendilerine vakit geçirmekten hoşlanırlar.

Arabulucudurlar

Duyarlı ve barışçıl yapıları vardır. Kavga etmekten hoşlanmazlar. Genellikle ara buluculuk yaparlar. Başı sıkışan bir dostu varsa her zaman yanında olur ve yardım etmekten asla çekinmez.

Sabırlıdırlar

Aşırı sabırlıdırlar. Bu sebepten pek çok konuda soğukkanlılık gösterir ve aceleci davranmaz. İçlerinde biriktirirler. Her zaman yapabileceklerinin en iyisini yapmak istediklerinden çok uzun zaman sabredebilirler.

Üretmeyi severler

Üretkendirler. Yeni yeni fikirler, projeler boğa erkeklerinden çıkabilir. Sabırlı yapıları sayesinde de bu fikirlerini hayata geçirebilirler. Her zaman ortaya yeni şeyler çıkarabilir, denemeler yapabilirler.

Naziktirler

Son derece nazik ve dengeli bir yapıları vardır. Etrafına karşı kırıcı tavırlar asla sergilemezler. Bu nazik yapıları konuşma tarzlarına bile yansımaktadır. Kibar ve sessiz bir şekilde konuşmaktan hoşlanırlar.

Arkadaşlarına bağlıdırlar

Dost ve arkadaşlarına aşırı bağlıdır, dostlarını seçerken dikkatli davranan boğa erkekleri dost ve arkadaşlarına her zaman destek olur. Yardıma ihtiyacı olan bi r arkadaşı varsa hiç düşünmeden, yardım etmek için elinden geleni yapmaya hazırdır.

Güvenilirdirler

Sadık ve güvenilirdir. Bu yüzden saygınlar için en önemli unsurlardan biridir. Kendilerine verilen bir sırrı asla kimseye söylemezler. Ayrıca hayatlarının her alanında güven isterler ve ararlar. İnsanlara güvenmeleri kolay olmaz.

Entelektüeldirler

Müzik, resim ve diğer sanat dallarına ilgisi vardır sakin ve huzurlu ortamlardan hoşlanır. Sanatın hemen hemen her dalına ilgi duyarlar ve bunlardan konuşmayı severler.

Gürültü sevmezler

Kavga ve gürültüden hoşlanmaz, sorunsuz ve sıkıntısız ilişkiler yaşamayı tercih eder. Çevrelerinde sorun çıksın istemezler. Bu yüzden pek sosyal olmayan bu burç, genellikle kendi halinde takılmaktan hoşlanır.

Dış görünüşe önem verirler

Her zaman şık ve bakımlıdırlar. Dış görünüş onlar için oldukça önemlidir. Karşılarındaki insanın da öyle olmasını isterler. En salaş hallerinde bile zevkli olmak isterler. Ayrıca şık olmak için para harcamak da hoşlarına gitmektedir.

Pratiktirler

Her şeye pratik çözümler bulmakta üstlerine yoktur. En karmaşık durumu bile kısa sürede çözüme kavuşturabilirler. Bir sorun üzerine saatlerce düşünmek yerine anlık olarak çözüm bulup geçmek isterler.

Kararlıdırlar

Her zaman soğukkanlı ve kararlı bir yapıları vardır. Kafalarına koydukları şeyi her zaman yaparlar. Kimseyi yüz üstü bırakmaz ve başladığı içi mutlaka bitiren bu burcun kararlılığının altında inatçılığı da vardır.

Zorla bir şey yapmazlar

İstemediği bir şeyi asla yapmaz. Hatır için hiçbir şey yapmaz ve dediğim dedik bir yapıları vardır. Verdikleri bir kararın üstüne bir şey söylenmesinden, eleştirilmesinden asla hoşlanmazlar.

Hırslıdırlar

Son derece azimli, çalışkan ve bilgili bir kişiliğe sahiptirler. İstedikleri şeyi mutlaka elde ederler. Yapıcı ve kararlı yapıda olmaları onlara uzun vadeli, kazançlı sonuçlar getirir.

İnatçıdırlar

Kendilerine belirledikleri hedefe ne yapıp ne edip ulaşırlar. Asla pes etmezler ve alana kadar da uğraşırlar. İstediği her şeye sahip olmayı seven bu burç, istedikleri olmadığında agresif tavırlar sergileyebilirler.

Sorumluluk sahibidirler

Sorumluluklarının daima farkındadır. Üzerlerine düşeni mutlaka yerine getirir, yapması gerekenlerden kaçmazlar. Gerektiğinde yeni görevlere atılmak için girişkenlik gösterirler ve başarılı olurlar.

Sıcakkanlıdırlar

Sıcakkanlı bir kişiliğe sahiptir. Neredeyse ütün insancıl özellikler bu burçta toplanmıştır. Başka hiçbir burcun erkeği boğa erkeği kadar insancıl değildir.

Fedakârdırlar

Gerçekten sevdiği ve değer verdiği insanlar için yapamayacağı fedakarlık yoktur. Bu yüzden karşılık görmediklerinde çabuk kırılırlar. Kimseyi yüz üstü bırakmayacak olan bu burç, sevdiği insanlar için her şeyi yapmaya hazırdır.

Yardımseverdirler

Son derece yardımseverdir, kendisine danışan kişileri asla geri çevirmez. İnsanlarla her zaman dertleşir ve onları dinler. Arkadaşları arasında da oldukça güçlü bir bağ kuran bu burç, arkadaşlarını sever, sayar ve yeri geldiğinde yardım etmekten çekinmez. Hiçbir dostuna sırtını çevirmez  ve asla yarı yolda bırakmaz.

İkna edicidirler

İkna kabiliyeti çok yüksektir. İnsanlara kendi düşüncelerini istediği şekilde, etkileyici bir yoldan aktarır ve uygulatır. Asla pes etmeyen yapıları olduğundan istediklerini almak için her yolu denerler.

Duygusaldırlar

Çok duygusaldır. Dışarıdan bakıldığında çok güçlü bir yapısı olan boğa erkeklerinin iç dünyası çok hassas ve duygusaldır. Sadece arkadaş çevresi veya eşi konusunda değil, her konuda çok duygusal olabilirler. Eşyaları ile bile duygusal bağ kurdukları için ayrılmaları oldukça zor olur. Bu yüzden değişimi sevmezler.

Cömerttir

Cömert bir erkektir. Sevdiği, değer verdiği insanlar için para harcamaktan asla kaçınmazlar. bazen kendi sınırlarını bile aşabilirler. Para kazanmaya ve maddiyata çok önem verseler de, sevdiği insanlara karşı oldukça eli açıktır.

Tutumludurlar

Lükse düşkün oldukları halde müsrif değillerdir. Paranın değerini bilerek harcamalarını yaparlar, boş yere harcamaktan kaçınırlar.

Ailesine değer verir

Ev hayatlarına aşırı değer verirler, her zamana ailesiyle birlikte olmak isterler. Genellikle evde, ailesiyle birlikte vakit geçirmek ister. Bu nedenle sosyal bir hayata sahip değildirler, daha çok yalnız ev hayatın bayılırlar.

Olumsuz Özellikleri

Oldukça inatçıdırlar

Boğa erkekleri son derece inatçıdırlar. Kendi bildiğini okuyan bir yapıya sahiptirler. Etrafındakilerin fikirleri alır, onları kırmamak için dinlerler fakat yine bildiklerinden şaşmazlar. Kısacası hataları tecrübe ederek öğrenen cinstendirler.

Sevdiklerini kimseyle paylaşmazlar

Aşırı kıskançtırlar. Ailesi ve sevdiği arkadaşları da buna dahil olmak üzere, onları herkesten her şeyden kıskanırlar. Birlikte olduğu kadınla sürekli yakın olmak ister ve kimseyle paylaşamaz.

Açgözlüdürler

Çok açgözlü karaktere sahip bu erkekler gözleri doymayan bir kişiliğe sahiptirler. Azla yetinemezler, her şeyin daha fazlasını isterler.

Keyif insanıdırlar

Konforlarına ve keyiflerine aşırı düşkünlerdir. Rahatlarına olan bu düşkünlükleri sebebiyle, gamsız gibi görünen boğa erkeklerinin, rahatlıkları genellikle böyle yapıda olmayanlara batar.

Bencildirler

En bencil olan burçlarda biridir, sadece kendilerini düşünürler, dünya onların etrafında dönüyormuş gibi davranırlar. Genellikle kendi istedikleri olsun isterler ve bu konuda ısrarcı davranırlar.

Yavaş hareket etmeyi severler

Sakin ve aşırı ağır kanlıdırlar. Bu sebeple tez canlı olan burçlarla çok anlaşamazlar. Oldukça yavaş hareket eden boğaların bu durumu konuşmalarına da yansımaktadır. Bazen dinleyeni sıkacak kadar ağır ve sessiz konuşabilirler.

Sinirlendiklerinde çok tehlikeli olabilirler

Damarlarına basıldığında birer canavara dönüşebilirler. Fakat temel sloganları bana dokunmayan yılan bin yaşasındır. Sabırlı tavırları, içlerinde biriktirmelerine neden olur ve buda bir süre sonra bir bomba gibi patlamaya sebep olabilir.

Garanticidirler

Çok sağlamcıdırlar. Bir işe başlamadan önce fizibilite çıkarır, boşa doldurur, doluyu boşaltır, uygun koşulların gelişmesi için bekler. Kısacası hevesinizi kursağınızda bırakır, sorduğunuza soracağınıza pişman olursunuz. Risk almak onlara göre değildir ve asla yapmazlar.

Tembeldirler

En tembel burçtur. Boğa erkeklerinin tembelliği insanın içini çeker. Ağır aksak hazırlanır, ahesteliğini bozmaz, gözle görünür bir hantallığı vardır ve hiçbir şey keyfini bozmasına izin vermez.

Sorunları çözmek yerine görmezden gelirler

Sorunları çözmek yerine onlardan kaçarlar. “Tartışmayı sevmem” deyip köşesine çekilen boğa erkeklerinin, her zaman ağzından dökülecek iki kelimeye hasret kalır, çoğu zaman mantıklı iletişim kurma gayretlerinize de hiçbir şekilde cevap alamayabilirsiniz.

Muhafazakardırlar

Muhafazakar bir yapıda olduğu için fazla flörtçü olmayan boğalar, ilişkilerinde güvenlik ve sağlamlık arar.  Yine bu özellikleri sebebiyle kendilerini geliştirmekte zorlanabilir.

Aile ve Ev Hayatı

Aile Hayatı

Ailelerine oldukça düşkündür. Hatta neredeyse hayatlarının merkezinde aileleri vardır bile demek mümkündür. Onlarla vakit geçirmeyi severler. Dışarıda başkaları ile olmaktansa evinde, ailesiyle ve sevdikleri ile birlikte olmayı tercih ederler ve bundan hoşlanırlar. Profesyonel iş hayatı ve aile hayatı arasında çelişkilerin oluşmamasına özen gösteren boğa erkekleri, aile bireylerine karşı aşırı merhametlidirler. Onlara karşı asla fedakarlıktan kaçınmazlar. Boğa erkekleri için evlilik hayatı da oldukça önemlidir, inatçılıkları ve sakin yapılarıyla onlar için imkansız iye bir şey yoktur.

Ev Hayatı

Rahatlarına ve konforlarına düşkün olduklarına kadar düzen ve disiplinlerine de çok özen gösteren boğa erkekleri, yaşadıkları alanı mümkün olduğunca toplu ve düzenli tutarlar. Temizlik konusunda da oldukça hassas olan boğa erkekleri, yaşadıkları alanı temizliğine önem verirler. Eğer bir boğa burcu ile yaşıyorsanız ve ya evliyseniz evde değişebilecek bir düzen, dağınıklık ciddi bir tartışmaya sebep olabilir.

Sağlık Hayatı

 • Sakin yapılarına rağmen, yorulmak bilmeyen bir enerjiye sahiptiler.
 • Boğa burcunu ense ve boğaz bölgesi yönetmektedir. Bu sebeple anjine ve soğuk algınlığına çok çabuk yakalandığı hastalıklar arasındadır.
 • Tiroit hormonları çok fazla salgılanır, bu yüzden sürekli kilo problemleri yaşarlar.
 • Genelde sağlıklı ve kalıplı bireylerdir.
 • Acıya çok dayanıklıdırlar.
 • Hastayken oldukça sabırlıdırlar, doktorun öğütlerini aynen yerine getirirler ve ilaçlarını düzgün kullanırlar. Özellikle kış aylarında, dikkat etmedikleri takdirde boğaz ağrısı, ses kısıklığı ve bronşit yakınmaları meydana gelir. Yemek düşkünüdürler.
 • Hemen kilo almaya müsait bir yapıları vardır ve kilo ile ilgili tüm rahatsızlıklar onları bulur.
 • Şeker hastalığı ve kalple ilgili problemler sağlıklarını çokça tehdit eder. İleri yaşlarda tansiyon problemleri en çok boğa kişilerinde görülebilir.
 • Sebze yemeklerinden fazla hoşlanmazlar, ilgilerini çekmez. Fakat bağırsaklarının düzenli çalışması için, lifli yiyecekler yemeye ihtiyaçları vardır.
 • Tiroit bezlerinin iyi çalışmasını sağlamak için ve iyot ihtiyaçlarını gidermek için en az haftanın üç günü balık yemeleri gerekmektedir.
 • Özellikle 35 yaşından sonra daha çok vitamin almaya özen göstermelidirler.
 • Özellikle A ve E vitamini zengin gıdalarla beslenmeli, bunlara çokça yer vermelidirler. Ayrıca kepekli gıdalar yemelidirler.
 • Sağlıkları için sevmeseler bile düzenli olarak da spora ağırlık vermelidirler.
 • Kolay kolay hastalanmayan dirençli bir bünyeleri vardır.
 • Sinir sistemi problemleri de baş gösterebilir.
 • Ufak yaralanmalar, eklem ağrıları da boğa burcu erkeklerinin karşılaşabileceği rahatsızlıklar arasındadır.
 • Ense ve boğaz kısımlarını temsil ettiğinden, eklemlerinde, boyunda yaşayabilecekleri tutulmalar yaşama ihtimali de yüksektir.
 • Kendilerine iyi bir beslenme programı oluşturmalıdırlar.

Eğlence Hayatı

Boğa burcu her şeyi planlayarak yaşar. Eğer eğlence ve parti havasında ise gecenin mükemmel bir ev sahibi olabilir. Eğlencesine aslında acayip düşkündürler ve eğer canları istemiyorsa hiçbir şey yapmazlar. Genelde kendi bildiği arkadaş çevresiyle beraber olan ve eğlenen boğa erkekleri, yeni ortamlara adapte olmakta zorlanırlar ve keyifleri kaçabilir. Konfor ve keyiflerine düşkündürler fakat eğlence, hareketli gece hayatı her zaman onlara göre değildir. Eğlenmeyi çok iyi bilirler fakat üşengeçtirler.

Kariyer ve Para

Çalışma Hayatı

 • Boğa erkeklerinin aşırı disiplinli yaşam tarzı ve bu disipline verdiği önem, ayrıca her şeyi kendi sistemleri içinde çözmeye çalışması birçok kişiye ters gelebilir.
 • Pratik çözümleri olan bu burç, sağlama yapmadan hiçbir şeyden emin olamaz ve acele yapılan işlerden nefret ederler.
 • Maddiyat onlar için çok önemlidir, kariyer ve popülerlik de onlar için parayla eş anlamlıdır. Bu burçlar finans ve banka işlerinden zevk alırlar. Eğer bir işte geleceğini görürse azimle çalışır ve kazanır. İş sahibi olmak onlar için cezbedici olsa da bazen bunu gereksiz bir teşebbüs ve cesaret olarak da görebilirler.
 • Rahat, güvenilir ve iyi organize olmuş bir şirkette daha fazla başarılı olacaklarına inanırlar ve bu doğrultuda çalışırlar. Eğer boğa erkekleri birisinin yanında çalışıyorsa, her zaman teşvik ve takdir beklerler.
 • Rutin bir şekilde yavaş yavaş kendini geliştirirler, işlerinde kendilerini güvende hissetmek isterler, bu çok önemlidir.
 • Maaşlarını düzenli şekilde almak isterler. Eğer işlerinde mutlu olurlarsa çok uzun süre aynı işte kalıp, sadık bir çalışan haline gelirler. Fakat ağır ve metodik yaklaşımları ve disiplinleri çevresinde çalışan diğer insanları çileden çıkarabilir. Sürekli teşvik bekler.
 • İnatçı ve geleneksel patrondur, çoğu kez teknolojik gelişmelerden yararlanmak istemez, hatta bunu zararlı bile görebilirler, biraz eski kafalıdırlar.
 • Hatta bilgisayarları genellikle süs olarak tutarlar veya masası başında sadece açıp kapamasını öğrenen kişiler bile çıkabilir. Bu davranışların sebebi, insanlarla birebir iletişim kurmayı daha sağlıklı buluyor olmalarıdır.

Para Durumu

 • Daha öncede bahsedildiği gibi boğa erkekleri oldukça para düşkünüdür. Maddiyatı çok severler ve her zaman zengin, rahat ve lüks olabilecek bir hayat sürmek isterler.
 • Zodyak’taki bankacılardır. Tıpkı bir banker gibi hareket ederler. Finansal konularda son derece titiz, sabırlı ve planlı davranarak, kendi yaşam koşullarını belli bir standartta sürdürebilmesi için gerekli kaynakları bilmesi ve bulabilme yeteneği ile tüm burçlardan ayrılmaktadır.
 • Toprak grubundan olduğu için üretime yatkındır. Bu sebeple para kazanma ve hayatta kalma özelliklerini oldukça gelişmiştir.
 • Mutlaka kenara ayrılmış paraları vardır. Eğer olmazsa kendilerini güvende hissedemezler. Bu sebeple önce ruhsal sonra fiziksel sağlık sorunları yaşamaya başlayabilirler.
 • Borç konusu boğa burcu için sıkıntı yaratan bir durumdur. Ne almayı ne de istenmeyi severler.
 • Kimseye muhtaç yaşamak istemezler, bunu başarabilmek için de farklı çözümler üretip ve hemen uygulamaya geçerler.
 • Boğalar ne kadar zengin olursa olsun, kendilerini gelir kaynaklarıyla ne kadar özdeşleştirirse özdeşleştirsinler, paralarıyla asla hava atmaz, savurganlık yapmazlar. Bir yatırımın altına imza atmadan önce en ince detayına kadar araştırır. Eğer kendisi için güvenli ve kazanç getiren bir sistem ve ya yatırım ise kabul eder, ve ya böyle bir istem bulana kadar pes etmez.
 • Finansal anlamda gelecek korkusu hissetmek ya da finansal sıkıntıya düşmek en korkulu rüyalarıdır.
 • Ayrıca emlak ve arazi alanlarına yapılan yatırımları da onaylarlar. Hatta kendisi de özellikle onlara daha çok kazanç getireceklerinin bildiklerinden katılırlar. Ancak Borsa gibi risk barındıran alanlar asla ve asla boğa erkeklerinin uzak durmayı tercih ettiği bir alanlardır.
 • Bir boğa burcu, rahat rahat para harcıyor ise kendini, sorumluluğunda gördüğü insanları ve özellikle de geleceğini garanti altına almış demektir.
 • Dış görünümüne önem verirler ve iyi kıyafetler, emniyetli bir araba, lüks ve zevkli döşenmiş bir ev ve güzelliklere duyduğu düşkünlüğü yansıtacak, bu alanlarda para harcayacaktır.
 • Ayrıca en büyük zevki yemek yemek olan bu burçlar için pahalı ve lüks restoranlarda ödeyeceği yüksek meblağlara üzülmeyeceklerdir.
 • Cebinde bir akreple dolaştığı sanılsa da aslında boğa burçları özellikle sevdiği kişilere hediyeler almaktan, onlar için para harcamaktan büyük bir zevk alırlar.
 • Kendi parasını asla paylaşmayı sevmez ve erkekleri yakın gördüğü insanların kendi gelir kaynaklarını yaratmalarında fikirsel ve fiziksel yardımlarda bulunmaktan hiçbir zaman geri durmazlar.

Boğa Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Romantiktirler

Oldukça romantik olan boğa erkekleri, küçük sürprizler yapmayı çok severler ve aynı şekilde yapılmasından çok hoşlanırlar. Aşk konusunda ne aradığını bilen bu erkekler, oldukça duygusal, aldatmayı ve yalanı sevmeyen kişilerdir.

Gerçek aşkı ararlar

Gerçek aşka inanırlar ve onu ararlar. Aşık oldukları zaman onu tanımakta oldukça zorlanabilirsiniz. . Kısa süre önce tanıştığı bir kadınla asla birlikte olmazlar, tanıdıktan sonra, onu elde etmek için önüne çıkan her yolu denemekten de çekinmezler. Aşık olduklarında aşırı romantik olan bu erkekleri tanımakta zorlanırsınız.

Aşırı kıskançtırlar

Aşırı derecede kıskançtır, birlikte olduğu kadını başkalarıyla paylaşmak istemez, sürekli yanında olmasını ister. Sevdiklerini bütün erkeklerden ciddi derecede kıskanırlar. Aynı zamanda kıskandıklarını belli etmekten, dışarıya vurmaktan da asla çekinmezler.

Kolay kolay ilişkiye başlamazlar

Birlikte olacağı insanı önce tanımak ister. Kısa süre önce tanıştığı bir kadını hayatına hemen almaz. Öncelikle tanıyıp, güvenmek onlar için çok önemlidir. Bütün ilişki ve evlilik hayatlarını bu güven üzerine kurarlar. Bu güveni kurduktan sonrada kendilerini ailelerine adarlar, ve onları mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar.

Kolay pes etmezler

Eğer birinden hoşlandıysa, elde etmek için önüne çıkan her yolu dener ve asla vazgeçmez. Sahip oldukları kararlı veinatçı yapıları ile beğendikleri kişiyi elde edene kadar uğraşırlar. Sevdikleriyle her an ve her dakika beraber olmak isterler.

Saygılıdırlar

İlişkilerinde zeki, sevecen ve duyarlıdırlar. Fikirlere saygı gösterirler. Aynı şekilde karşılarındaki insanlardan da saygı beklerler. Saygı ve güven boğa erkekleri  için oldukça önemlidir, neredeyse hayatlarını üzerlerini kurdukları iki şeydir.

Sadıktırlar

Son derece romantik ve partnerine düşkündürler, ayrıca kadınına son derece sadık ve güvenilir adamlardır. Muhteşem bir aile babası adayı olan boğa erkekleri, bağlandıkları kişilerden kopamazlar. Beraber oldukları kişiye inanılmaz bağlanırlar ve kendilerini onu mutlu etmeye adarlar. Bu yüzden gözü dışarıda olan kadınlara karşı asla tavizleri yoktur.

Güvenmek isterler

Aşk konusunda ne aradıklarını bilirler. Aşka çok fazla önem verirler, yalan ve sadakatsizlikten nefret ederler. Ayrıca kendine olan güveniyle oldukça yüksek ve güçlü görüntü yansıtır. İkiyüzlülük hayatlarında en nefret ettikleri şeylerden biridir. eğer güvenini kaybederse onu tekrar tamir etmek imkansızdır.

Hayatlarını ilişkilerine adarlar

Birlikte olduğu kadın ile sürekli yakın ve beraber olmak, onunla zaman geçirmek isterler. Beklenmedik derecede romantik  ve partnerine düşkün olan bu erkekler, tam bir aşk adamıdır. Hayatlarını birlikte oldukları kişiye adarlar. Ellerinde olan tüm imkanları onun için kullanabilme potansiyeline sahiplerdir.

Lider ruhludurlar

Yeri geldiğinde karşısındaki kadını yönetmek isterler. Bu sebeple ısrarcı ve illa ki benim dediğim olacak diyen kadınlardan hoşlanmazlar. Dominant ve baskıcı karakterleri onun etrafında bulamazsınız. Yeri geldiğinde yönetebileceği ve onun sözünü dinleyecek kadınları tercih ederler.

Zevk sahibidirler

Zevkli bir kişiliğe sahiplerdir. dış görünüşe oldukça önem verirler. Sadece giyimde değil, sahip oldukları her şeyde zarafet ve incelik ararlar. Sanata düşkün oldukları için, sanatçı ve estetik ruhları oldukça gelişmiştir. Zarif ve estetik olan her şeyi kolayca beğenirler.

Boğa Burcu Erkeğine Ne Hediye Alınır?

Sürprizleri severler

Boğa burcu erkeğine hediye aramaya başlamadan önce bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri de azimli, çalışkan ve de bilge oluşlarıdır. Hediye alırken oldukça dikkatli ve seçici olunmalıdır. Boğa burcunu en mutlu edecek hediyelerden biri hazırlanmış olan ilginç doğum günü sürprizleridir. Bu gerçekten mutlu edecektir.

Tatil onlar için en güzel hediyedir

Tatil, masaj ya da sauna gibi sürprizler de ona huzur vereceği için gönlünü çalacak, oldukça hoşuna gidecektir. Hatta alınacak bir uçak bileti onun için unutulmaz bir hediye olacaktır. Hatta bu tatilde ona eşlik etmeniz daha da hoşlarına gidecektir. Beraber geçireceğiniz birkaç gün birbirinizi yakından tanımanıza yardımcı olabilir.

Sanata düşkündürler

Resim ve müzik gibi sanat dallarına da oldukça ilgisi olan boğa erkeğine alınabilecek bir başka hediye de, sevdiği bir sanatçının konserine bilet almaktır. Bu onu oldukça mutlu edecektir. Tiyatro, müzikal, sinema, film festivali, resim sergilerini takip etmeyi çok severler. Yeni gelecek bir müzikal bileti de güzel bir hediye olabilir.

Rahat edeceği mekanlar tercihidir

Tembellikten hoşlanırlar ve eğer sürpriz yapacaksanız, daha farklı bir seçim yapmalı ve ona kendisini özel hissettirecek bir hediye tercih edebilirsiniz, alınan konforlu bir televizyon koltuğu onun için oldukça makbule geçen bir hediye olacaktır. Rahat ve sıcacık evlerinde vakit geçirmeyi seven boğalar için dekorasyon da bir o kadar önemlidir. Evlerine renk katacak bir koltuk örtüsü, yumuşacık bir battaniye ya da yastıklar, evde giyebilecekleri rahat giysiler de alternatifler arasında değerlendirilebilir.

Romantizm oldukça hoşlarına gider

Sakinlikten hoşlanan bu burçlara, romantik bir sürpriz de yapabilir, romantik bir sofra hazırlayabilir, güller ve  mum ışığında karşılayabilirsiniz. Bu muhteşem sürpriz kesinlikle onların hoşuna gidecek ve oldukça duygulandıracaktır. Ayrıca rahatına düşkün olan bu erkeklerin arada sırada yapacağınız kısa ve  romantik tatil sürprizleri de oldukça hoşuna gidecektir.

Ufak şeylerden mutlu olurlar

Onları mutlu etmek çok kolaydır, küçük şeylerden mutlu olabilirler. Aslında görmek istedikleri aşkınız, bağlılığınız ve de güveninizdir. Abartıdan hoşlanmazlar. Ona özel hazırlayacağınız, içerisinde fotoğraflarınız olan bir albüm oldukça hoşuna gidecektir. Laf olsun diye bir  hediye almak yerine, onun için hazırlayacağınız lezzetli kurabiyeler daha anlamlı olacaktır. Yemeye de düşkün olan bu erkeklerin oldukça hoşuna gidecektir.

Dikkat çeken hediyeleri severler

Evde geçirdiği zamanı televizyon karşısında değerlendiren boğa erkeklerine, özel tasarlanan bir içecek bardağı veya ajanda oldukça hoşuna gidebilir. Üstelik ismine özel olarak hazırlatabilecek olan bu hediye dikkat çekici ve şık olabilir. Unutmayın boğa erkekleri her ne kadar lüks sevse de, kendilerini değerli ve özel hissettiren hediyeler onlar için her zaman daha değerli olacaktır.

Dış görünüşe önem verirler

Güzel ve şık giyinmeye önem verirler ve giysi ya da aksesuar da tercih edilebilecek hediyeler arasındadır. Aksesuarlar arasında alınabilecek en sadece hediye şık spor bir cüzdan olabilir. Şıklığı ile göz kamaştıran bir zippo çakmak da güzel bir hediye olabilir. Dokunulası, yumuşacık kumaşlardan yapılmış dış giyim ürünleri onlar için harika bir seçim olacaktır. Kendilerini özel hissedeceklerdir.

Sanatın her alanına meraklıdırlar

Müzik yetenekleri varsa bunu çoktan keşfetmiş olan bu burçlara, kitap, enstrüman gibi hediyeler de alınabilecekler arasındadır. Okumayı seven boğa burçları, değişik konularda bilgi sahibi olmaya meraklıdırlar. Özellikle yemek yapmayı çok seven bu erkeklere alabileceğiniz bir yemek kitabı onu oldukça mutlu edebilir. Sevdiği müzik türüne göre yeni çıkan bir albüm de alınabilecek hediyeler arasındadır.

Boğa Burcu Erkeğine Nasıl Davranılmalı?

Zarif ve kibar davranışlar dikkatlerini çeker

Zarafeti ve kibarlığı sever. İlk olarak asla kibarlık elden bırakılmamalıdır. Biraz geleneksellerdir, nezaket kurallarına çok önem verir ve bu kurallara uyum en çok boğa erkeklerinde rastlanır. Nerde nasıl davranacağını bilen herkes bu erkeklerin dikkatini kolayca çekebilir. Ayrıca bu burcun erkeği zevklidir ve zevkli olduğunun da bilincindedir, bu yüzden daha temiz, daha bakımlı görünen insanlar onun ilgisini çeker. Abartıdan hoşlanmayan, doğal erkeklerdir.

Güzel konuşmak onlar için önemlidir

Son derece duygusal ve alıngan bir burç olan boğa, sevgi dolu sözlerden hoşlanır ve etkilenir. İçten ve samimi davranışlar hoşuna gider, ne kadar ılımlı yaklaşırsanız size o kadar ılımlı bir şekilde dönüş yapar. Sevgisini içinde tutamayan bu erkekler sevgiyi ne kadar hissederlerse o kadar karşılık verirler. Dingin, sakin bir yaşam sürmeyi tercih eden boğalar, huzurlu bir yuva ararlar, bu yüzden kavga ve gürültüden mümkün olduğunca uzak, huzurlu bir ortam yaratılmalıdır.

Savurganlıktan hoşlanmazlar

Maddiyata çok önem verir, asla maddi güvensizliğe tahammül edemez, maddi konuları asla gündeme getirmemeniz gerekmektedir. Sizin ne kadar tutumlu olduğunuzu görürse bu onun o kadar hoşuna gider. Maddiyat boğalar için çok önemlidir. Hayatlarındaki tek amaçları para kazanmaktır. Kendi işlerinde bile her şeyi ince eleyip sık dokurken, partnerinin savurgan olması onu uzaklaştıracaktır.

Saygı onlar için çok önemlidir

Saygısızlığa asla tahammülü yoktur bu yüzden asla ona karşı saygı çizgini geçmemeniz gerekmektedir. Oldukça kibar ve saygılı olan bu burç, çevresinde de aynen kendisine benzeyen kişiler ister ve kendisi gibi olanlar ilgisini çeker. Ilımlı ve baskın olmayan tavırlardan hoşlanan bu erkekler, saygı sınırlarını bariz şekilde belli ederler. Bir kez aşıldığında, tekrar kalplerine girmek neredeyse imkansızdır. Bu yüzden düzenli ve güzel bir ilişki yaşamak için öncelikle içinizdeki dingiliği bulmanız gerekmektedir.

Meraklı insanlar ilgilerini çeker

Venüs etkisinde olan bir burç olduğu için aşırı meraklıdırlar. Bu yüzden gizemli ve sırlarla dolu görünmelisiniz. Sizi keşfetmesine izin verin, merakı sebebiyle keşfetmeyi de sevdiğinden, boğa erkeğinin sizden sıkılması da pek mümkün olmayacaktır. Ayrıca kendisi de bir o kadar meraklı olduğundan birlikte macera arayabileceği birisini yanında ister.

Her zaman mutlu olmak isterler

Her zaman ona karşı mutluluk vaatler yapmalısınız. Özellikle boğa erkekleri mutlu bir evlilik ve ilişki hayal etmektedir ve bu tarz vaatler onu çok mutlu edecek ve heyecanlanmalarına sebep olacaktır. Mutluluk onun yaşam kaynağıdır. Hayatında olumsuzluklar olduğunda adeta dünyası başına yıkılıp, depresyona giren bu erkekler, her zaman mutlu etmek ve edilmek isterler.

Güvende olmayı severler

Kendinize olan güveninizi ve hayatta kalmak için ona ihtiyacınız olmadığını her zaman ona hissettirmelisiniz. Sakın unutmayın ki bu boğa erkekleri için çok önemli ve hassas bir konudur. Hayatta hiçbir şeyi asla riske atmayan bu erkekler için az riskli ve rahat bir hayat sürmek her zaman birinci sıradadır. Rahat olmak ve rahat hissetmek isterler, bu yüzden kesinlikle tolere edemeyeceği şey baskıcı tavırlardır. Bu yüzden konfor alanının dışına çıktığında da kendini güvende hissetmesi sağlanmalıdır.

Sosyal aktiviteler tam onlara göredir

Onları çeşitli aktivitelere davet edebilirsiniz. Bu durum sosyal aktivitelerden hoşlanan bu erkeklerin oldukça hoşuna gidecektir. Fazla sosyal ve hareketli olmayan bu erkekler, konu sevdikleri birisi olunca bambaşka bir insana dönüşürler. Onlarla her türlü aktiviteye katılmaktan asla çekinmeyeceklerdir. Sevdikleri insanla yeni yerler görmek, yeni yemekler denemek, yeni şeyler yapmak isteyecektir fakat aynı zamanda tüm bunların konfor alanına uygun olması gerekmektedir.

Lider ruhludurlar

Zaman zaman sizi yönlendirmesine izin verin. Her ne kadar güçlü, sağlam karakterli kadınlardan hoşlansalar da kimi zaman onları yönlendirmek de isterler ve tavsiyelerinin uygulandığını görmek onların hoşuna gidecektir. Fakat ne olursa olsun sizin sorumluluğunuzu alması gerektiği hissine kapılmasını önlemelisiniz. Yönlendirmekten hoşlansalar da karşılarında karakterli ve güçlü kadınlar görmek isterler.

Realist yapıları vardır

Her zaman faydacı ve gerçekçi olmalısınız, kendisi de bu yapıda olan boğa erkekleri aslında kendileri gibi kadınlar ararlar. Konu ne olursa olsun doğru ve dürüstlükten yanadırlar. Kendi hayatlarında, onlar da hep dürüst ve doğrucu oldukları için her şeyin doğrusunu isterler ve beklerler. Yalan söylendiğinde aşırı tepkiler verebilirler.

Güzel olan her şey ilgisini çeker

Güzel olan her şeye karşı yoğun bir ilgisi vardır, dikkatini güzellik ve çekiciliğinizle çekebilirsiniz. Aynı zamanda dış görünüşe de oldukça önem veren boğa erkekleri, her zaman şık ve zarif kadınlara ilgi gösterirler. Kendileri de her zaman şık ve zevkli giyinirler.

Samimiyeti severler

İçten ve samimi davranışlar gösterilmelidir. Yapmacık hal ve tavırlardan asla haz etmezler. Ayrıca komik oldukları için partnerlerinin de espri anlayışının üst düzey olması gerekir. Zeki kadınlardan hoşlanan bu erkekler aynı zamanda samimiyet ve içtenlik de ararlar.

İlgi isterler

İlginizi asla esirgemeden, onu sevdiğinizi belli etmelisiniz. Kendisi de aynı şekilde ilgisini asla sevdiğinden esirgemez her an her dakika onunla beraber olmak isteyeceğinden bu durumun karşılıklı olması gerekmektedir. Özellikle hasta olduğu zamanlarda fazlasıyla bencil davranabilirler. Çocuklarından başlayan bu ilgiyi üzerinde isteme durumu büyüdüklerinde de devam eder.

Güvenmeden ilişkiye başlamazlar

Güven bu burcun erkeğinin adeta yaşam tarzıdır. Koşulsuz olarak güven sağlanması gerekmektedir, bu yüzden yalan söylenmemesi onun için yeterli olacaktır. Ayrıca ne kadar ne kadar mutlu edilirse o kadar çok etkilenir. Güveni kırılan bir boğa erkeğini, bunu asla affetmez. Geri dönüşü imkansız gibi bir şeydir, bu yüzden her zaman kendisine karşı dürüst ve güvenilir tavırlar sergilenmelidir. Hemen başlayan ilişkilerin adamı olmayan boğa erkekleri için “kaçan kovalanır” cümlesi tam onlara uygundur. O yüzden öncelikle karşısındaki insanı uzun uzun tanımak ve güvenmek isterler.

Boğa Burcu Erkeği Nasıl Aşık Edilir?

Gereksiz kavga çıkarılmamalıdır

Huzuruna çok düşkün olan boğa erkeği, dingin, sakin bir yaşam sürmeyi tercih eder. Gereksiz kıskançlıklardan, adı konmayan triplerden, durduk yere tat kaçıracak davranışlardan, incir çekirdeğini doldurmayacak konulardan da kesinlikle uzak durup, huzursuzluk yaratılmamalıdır. Huzurlarına oldukça düşkün olduklarından dingin, sakin bir yaşam sürmeyi tercih ederler. Gereksiz kıskançlıklardan, adı konmayan triplerden, durduk yere tat kaçıracak davranışlardan, incir çekirdeğini doldurmayacak konulardan tartışma çıkarmak asla gelemeyecekleri şeylerdir.

Dış görünüşe dikkat etmelisiniz

Boğa burcu fiziksel özelliklere oldukça önem vermektedir. Bir boğa burcu erkeğini etkilemek istiyorsanız, dış görünüşünüze gerçekten özen göstermelisiniz, temiz, daha bakımlı görünen kadınlar bu burcun erkekleri için adeta birer mıknatıs gibidir. Abartıdan çok hoşlanmazlar, bu nedenle yanında sade, bakımlı ve güzel görünebiliyor olmak, onun kalbine giden yolu yarılamak demektir. Bakımlı ve güzel kadınlar onun için adeta mıknatıs gibidir. Aynı zamanda oldukça zevkli olan bu erkekler abartıdan hoşlanmazlar, her zaman daha doğal çaba harcamadan bakımlı ve güzel olan kadınları tercih ederler.

Sabırlı olunmalıdır

Hemen başlayan ilişkiler onlara göre değildir, partnerlerini yakından tanımadan ilişkiye başlamak istemezler. Bu sebeple flört döneminizi olabildiğine uzun tutman yararınıza olacaktır. Bu süreçte sizinde en az boğa burçları kadar sabırlı olmanız gerekmektedir. Hızlı başlanan ilişkilerin devamlılığı olmadığını hisseder ve böyle başlayan ilişkileri kaçamak olarak adlandırabilir. Bu yüzden onlara göre flört dönemi olabildiğine uzun tutulmalıdır. Uzun bakışmalar, minik temaslar, ufak flörtöz hareketler, biraz gizem ilişkiyi gerçek bir ilişkiye dönüştürmekte onlar için olmazsa olmazdır.

Huzursuz edecek davranışlardan kaçınılmalıdır

Dingin olmanız ve iç huzuru yakalamanız onun ilgisini çekecektir. Aradıkları tek ve en önemli şey huzur olduğundan, ilgisini ancak siz de gerçekten huzurlu olursanız çekebilirsiniz. Her şeyden nem kapabilen bu erkeklerden kendilerini huzursuz hissettikleri zaman bulundukları ortamdan hemen ayrılırlar. İlişkilerinde de en çok dikkat ettikleri güvenli ve huzurlu bir yuvadır. Mutlu olması ve size daha da çok bağlanması için mutlaka ona huzurlu bir ortam yaratılmalıdır. O zaman dünyanın en mutlu erkeği olabilir.

Baskıdan nefret ederler

Baskıcı olunmamalıdır. Sürekli yeni bir şeyler denemeye zorlamamalı, bir şeyler yaptırmak için üstünde baskı kurmaya çalışmamalısınız. Dürüst, güvenilir ve huzurlu olmanız her zaman en iyisi olacaktır. Aşırı dominant olan karakter ile çatışan bu burçlar gerektiğinde yönetebilecekleri kadınlar ile birlikte olmak isterler. Bu erkekler bir şeye zorladıklarını hissederse, bundan hoşlanmaz ve sonsuza kadar uzaklaşabilirler.

Kendinize güvenmelisiniz

Kendinize güvenmelisiniz. Sizin sorumluluğunuzu da alması gerektiğine dair bir hisse kapılmaz ise, sizin yanınızda kalmaya devam edecektir. Kendilerine olan güvenleri her zaman tam olan bu erkekler karşılarında aynı kendileri gibi güçlü karakterde ve kendine güvenen kadınlar isterler. Asla donuk insanlardan hoşlanmazlar. Kendinize güvenip, huzuru sağlayın fakat tutkunuzu asla kaybetmemelisiniz. Abartıdan uzak bir şekilde içinizdeki tutkuyu görmesine izin vermelisiniz. Özgür ve ayaklarının üzerinde duran bir kadın olduğunuzu her zaman göstermelisiniz.

Farklı hobileriniz olmalıdır

Onların günlük rutinini bozmamanız ilişkiniz açısından daha sağlıklı olacaktır. Çünkü boğa burcu erkekleri kendi alışkanlıklarını, rutinini, düzenini yaratır. Ayrıca onlara çok düşkündür. Beraber yapabileceğiniz aktivitelerde keşfedebilirsiniz fakat onun konfor ortamına uygun olanlar tercih edilmelidir. Yeni bir şeyler denemeye zorlanmamalı, üzerinde baskı kurulmamalıdır.

Zorlanmaktan hoşlanmazlar

Sabit fikirli olduklarından, onu kesinlikle hiçbir şeye zorlamamanız gerekmektedir. Boğa erkekleri istemedikleri sürece hiçbir şey yapmazlar. Ayrıca kararlarından döndürmeniz de bir hayli zordur, bu yüzden üstüne gitmemelisiniz. Her zaman sakin ve huzurlu yerler arayan bu adamların rahat olması onlar için çok önemlidir. Yeni bir şey deneyeceklerse bile bunun onların konfor alanlarına uygun olması gerekmektedir. Bir şeyler yaptırmak için üstünde baskı kurulup, çekiştirilirse kaçarlar.

Tatlı konuşulmalıdır

Tatlı sözler duymak oldukça hoşlarına gider. Onlara tatlı sözler söyleyerek etkilemeyi de başarabilirsiniz. Bu erkekler ne kadar mutlu olursa o kadar etkilenirler. Söylediklerine ve isteklerine fazla agresif çıkışlar göstermediğiniz sürece iyi anlaşabilirsiniz. Hem kalitenizi arttırmaya hem de birlikte yaşayacağınız güzel günler için dingin ve iç huzurunuz yerinde olmalıdır. Dünyada aradığı en önemli şey huzur olan bu adamların ilgisini ancak gerçekten huzurlu olursanız çekebilirsiniz.

Farklı aktiviteler ilgisini çeker

Sosyal aktiviteleriniz olması, hareketli ve enerjik olmanız onun oldukça ilgisini çekecektir. Normalde hareket etmeyi sevmeyen boğa erkekleri, konu etkilendiği birisi olursa bambaşka biri haline gelebilir. Yapabileceğiniz eğlenceli ve enerjik aktiviteler bulabilirsiniz. Fakat bunlar yapılacağı zaman kesinlikle zorlanmamalıdır. Hatta onun kendine uygun olanı bulmasını isteyebilir sizde ona eşlik edebilirsiniz. Bu ona fikirlerine değer verildiğini gösterecek ve daha çok hoşuna gidecektir.

Yemek yapabilmek onlar için önemlidir

Onların kalplerine giden yol midelerinden geçtikleri için, öncelikle çok güzel yemek yapabilmeli ve bunu isteyerek yapıyor olmanız da onlar için önemli olacaktır.

Güçlü kadınları severler

Güçlü olmasınız, kendi ayakları üzerinde durabilen sağlam kadınlar her zaman onların dikkatini çeker. Aynı zamanda zeki kadınlara bayılırlar, zekânızla onun ilgisini fazlasıyla çekebilirsiniz. Zekanın yanı sıra pratik çözümler olan, onları fazla uğraştırmayacak kadınların yanlarında olmayı tercih ederler. Ne olursa olsun arada sizi kontrol etmek, yönlendirmek isteseler de erkekler de kendilerine bağımlı olmayan, kendileri dışında da hayatları olan kadınlardan hoşlanırlar.

Gerçekçilikten yanadırlar

Her zaman realist olun, bu konuda oldukça hassas olan boğa erkeklerinin ilgisini, faydacı ve realist kadınlar çeker. Her zaman dürüst, güven verici ve güçlü kadınları tercih ederler. İkiyüzlü insanlardan nefret ederler. Ayrıca kendi alışkanlıklarını, rutinini, düzenini yaratan bu erkekler, bunların kolay kolay bozulmasını istemez.

Duyguların belli edilmesini isterler

Sizde ona aşık olduğunuzu belli etmelisiniz ve en önem verdiğiniz şeyin mutluluk olduğunu göstermelisiniz. Sevgisini göstermekten çekinmeyen insanlardan etkilenen bu erkekler, sevdikleri zaman aşırı derecede duygusal olurlar.

Boğa Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Güzel yemek yapan kadınlar ön plandadır

Boğa erkekleri boğazlarına oldukça düşkün olduklarından, kalplerine giden yol midelerinden geçer. Dolayısıyla hoşlandığı kadından en büyük beklentisi özellikle güzel yemek yapmasıdır. Güzel ve zarif sofralar bekler.

İlgili olan kadınları tercih ederler

Bu erkekler kendine bakan, kendiyle ilgilenen, şık, zarif giyinen, modayı takip eden, konuşma üslubunu bilen, toplum içinde güzel hareket eden, çevresi olan ve iletişimi güçlü olan kadınlardan hoşlanırlar.

Sosyal kişiler ilgilerini çeker

Toplum içinde yer almayı ve iletişim kurmak gibi sosyal aktivitelerde bulunmayı çok severler, bu yüzden iletişimi kuvvetli kadınlardan hoşlanırlar. Silik kadınlardan nefret ederler. Çünkü onlara göre silik kadınlar ona göre zayıf karakterlidir.

Aşırıya kaçan hareketlerden hoşlanmazlar

Dominant kadınlardan hiç hoşlanmazlar, orta karadaki davranışları tercih ederler. Aşırı inat, kapris ve yalana gelemeyen bu burç, emir olmaktan da hiç hoşlanmaz. Daha çok doğallıktan yana olan bu erkekler, çaba harcamadan olduğu gibi görünen, sahte olmaya çalışmayan ve rol yapmayan kadınlardan etkilenirler.

Mantıklı insan ararlar

Her erkek gibi mantıklı ve ayakları yere basan ve aynı zamanda kendisinin de yönettiği bir kadın ister. Karşısındaki kadında mantığın yanı sıra zeka da arayan bu erkekler, zeki kadınlara ilgi duyarlar. Kendilerini anlayabilecek seviyede insanları etraflarında isterler.

Arada akıl hocalığı yapmak isterler

Kendine akıl danışılmasını ister. Uçlarda yaşayan her şeyi ben biliyorum diyen ve ya ona muhtaç olan kadınlar asla onlara göre değildir. Her erkek gibi onlarda kendilerine bağımlı olmayan, kendileri dışında da hayatları olan kadınlardan hoşlanırlar. Özgür, ayaklarının üzerinde durabilen fakat arada ona akıl danışacak kadınlar isterler.

Duygular ile hareket edilmesinden hoşlanırlar

Genellikle duygularıyla hareket eden, huzurlu kadınlardan hoşlanırlar. Aşkta onlar için mantık duygulardan sonra gelir. Duygularını yansıtabilen, hissettirebilen tüm kadınlar ilgisini çekecektir. Bu duyguların kendileriyle paylaşılması oldukça hoşlarına giden boğa erkekleri aşkı ve tutkuyu hissetmek isterler.

Zayıf kadınlara tahammül edemezler

Basit, pasif ve güçlü olmayan kadınlardan pek etkilendikleri söylenemez. Onlar için kadınlar, sağlam karakterli, kendi ayakları üzerinde durabilmeyi başarabilen kadınlardan olmalıdır. Senin sorumluluğunu da alması gerektiğine dair bir hisse kapılmaması engellenmelidir. Her zaman kendinize güvenmeli, bunu sadece boğa burcu erkeğini etkilemek için yapmamalısınız.

Aktif insanlar ilgilerini çeker

Sosyal aktivitelerle ilgilenmeyi çok sevdiklerinden, kendileri gibi sosyal aktiviteleri olan kadınlardan hoşlanırlar. Kendilerinin de özel ilgi alanları olduğu için sosyal yönden faal olan kişiler ilgilerini çeker. Kendi alışkanlık ve rutinlerinin dışına çıkılmadığı sürece, dengeli bir ilişki sürdürebilir. Bu durum, ilişkinizi sağlıklı bir hale getireceği gibi, birbirinize duyduğunuz saygıyı da arttıracaktır.

Kendine güveni tam olan kadın ararlar

Kendine güvenen, kendi ayakları üzerinde durmak için onlara ihtiyacı olmayan kadınlardan hoşlanırlar. Sadece onlara bağlı, her istediklerini yapan kadınlar onlar için yetersiz olacaktır. Özellikle bu erkekler için karşılarında kendine güvenen kadınlar olması oldukça önemlidir. Ona muhtaç olmayan, olmasa da ayakları üzerinde durabilen kadınlar ilgilerini çeker.

Dürüst karakterleri ararlar

Aynı kendileri gibi faydacı ve doğrucu yapıda olan kadınlardan hoşlanırlar. Boğa burcu için güven en önemli şeydir bu yüzden güven kırıcı tüm hareketler onu uzaklaştıracaktır. Onlar için güven her ilişkinin temel taşıdır. Bu yüzden güvenini kazanmak ve bu güveni sarsmamak için elinizden gelenini en iyisini yapmalısınız. En başta ona karşı dürüst olmanız size güvenmesini sağlar ve size güvendiğinde hayatının kapılarını sonuna kadar size açacaktır.

Sakin hareket edebilen kadınlar tercihleridir

Olayları aceleye getirmeden spontane hareket edebilecek kadınlar ilgilerini çeker. Ağırkanlı ve sakin yapıya sahip olan boğa erkekleri kendileri gibi kadınları daha cazip bulurlar. Uzun, düzenli ve güzel bir ilişki yaşamak için mutlaka iç huzurun ve dinginliğin bulunması gerekmektedir. Öncelikle siz kendi içinizde bu dengeyi yakalarsanız zaten sizdeki bu dengeye çekilecektir.

Hesabını bilen

Maddi konularda ne kadar tutumlu olduğunuzu ona her zaman göstermelisiniz. Tutumlu kadınlardan etkilenir. Maddiyat onlar için çok önemlidir, adeta para kazanmak için yaşayan bu burcun savurganlığa asla tahammülü yoktur. Hesabını bilen, harcamalarını yerinde yapan, tutumlu kadınlar her zaman ilgilerini çeker. Savurganlığa tahammülü olmadığı gibi, cimriliğe de tahammülleri yoktur.

Boğa Burcu Erkeği Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

İletişim kurar

Burçlar arasında istikrarlı ilişki yürüten nadir burçlardan biri boğa burcudur. Bu adamın sizi sevdiğini anlamanın ilk ve tek yolu, onunla iletişim kurmaktır. Sevdiğini saklama girişiminde bulunmazlar. Açık açık belli edecek davranışlarda bulunurlar.

Hislerini gösterir

Sevgisinin her daim arkasında duran boğa, inandığı sevginin sonuna kadar gider ve gerçekten severse bunu kolaylıkla dile getirir. Oyunlara, dolambaçlı laflara gerek duymazlar. Yalnızca romantik bir ortamın zamanını kollayacaklardır. Vücut dili önemlidir, bedensel olarak yaptığı her hareket aslında sizinle ilgilenip ilgilenmediğini çok rahat bir şeklide gösterir.

İlişkisi için elinden geleni yapar

Hislerini anlamanın diğer yolu ona sevgi sorumlulukları vermektir ilişkiniz için elinden geleni yapıyor ise, bu size değer veriyor demektir. Özellikle değer vermediği kadın için asla enerji harcamazlar. Önemsiyorsa sizi elde etmek için elinden geleni yapacaktır. İnce düşünceli ve ileriye dönük ilişki arayan bu erkekler, size gerçekten değer veriyorlarsa kaybetmemek için ellerinden geleni yapacaklardır.

Romantik davranırlar

Bu erkekler, hislerini içinde tutamama huyu, onların bir sürprizle ilan-ı aşk etmesine neden olabilir. Bunun haricinde ilgisini tavırlarından da anlamanız mümkündür. Eğer sizden gerçekten hoşlanıyorsa gözleri hep sizin üzerinizde olacak ve her hareketinizi izliyor olacaklardır. Özellikle kalabalık içerisinde hareketlerini gözlemleyebilirsiniz. Diğer erkekler gibi soğuk kalamayacak bu burcun erkekleri eğer sizden hoşlanıyorsa mutlaka sizin ilginizi kendi üzerine çekmek için bir şeyler yapacaktır.

Kıskanç tavırlar sergilerler

En basit örneği kıskanç olan boğalar, sevdiği kadını başka bir erkeğin yanında görmeye kim olursa olsun asla tahammül edemezler. Arkadaşlarınızdan, ailenizden kıskanmaları sevdiğini anlamak için yeterli olacaktır. bu kıskançlıklarını bariz bir şekilde belli eden bu erkeklerin , davranışlarından sizden gerçekten etkilenip etkilenmediğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Siz olaylara objektif bakamıyorsanız en yakın arkadaşınız mutlaka bunu başaracaktır. Durumu yakın bir arkadaşınız ile paylaşabilirsiniz.

Dikkat çekmek isterler

Yüzünüzü güldürebilecek her hareketi yapar, kendine amaç bilir. Hislerini çabuk bir şekilde dışa yansıtırlar. Eğer onu dikkatle izlerseniz hoşlanıp hoşlanmadığını kısa zaman içinde kolaylıkla fark edebilirsiniz. Ayrıca her zaman size karşı çok daha nazik ve iyi niyetli davranırlar. Dış dünyaya karşı sert yapıları olsa da size karşı sert kalamayacaklardır.

Utangaç davranırlar

Hoşlandığını genelde gözleri ile belli eden boğalar, kaçamak bakışlar atıyor, sürekli gözlerini kaçıyor ve siz baktığınız anda kafasını önüne eğiyor ise size karşı boş değil demektir. Bunun için onları çok iyi gözlemlemeniz gerekmektedir. Hangi olaya nasıl tepkiler verdiğiniz, yalnız kaldığınız bir ortamda size olan yaklaşımlarını dikkatlice değerlendirmelisiniz.

Hisleri yüzlerine vurur

Bir diğer bir yol ise jest ve mimikleridir. Çabucak değiştirdiği yüz hatları, ani gülmesi, aniden ciddi bir görüntü sergilemesi, kaşlarını çatıp bakması da sizden hoşlandığının belirtileri arasındadır. Duygu ve düşüncelerini asla gizleyemeyen bu erkekler duygularını veya rahatsızlıklarını mutlaka dışarı vururlar. Mimiklerinden ve kaçamak bakışlarından  kolayca anlayabilirsiniz.

Ne yapacaklarını bilemezler

Elleri sürekli bir hareket halinde olur, birsinden hoşlandıkları zaman konuşurken ellerini kollarını nereye koyacaklarını bilemezler. Rahat olmayan davranışlarda bulunurlar. Dikkatli baktığınız, izlediğiniz zaman hareketlenmeleri ve telaşı kolaylıkla fark edilir.

Sahiplenici tavırlar sergilerler

Babacan ve sahiplenici tavırları ve yapısı ile de rahatlıkla sizden hoşlandığını belli eder, fark ettirir. Sizi her zaman koruyup, kollamaya çalışır. Ayrıca etrafınızdaki bulunan başka insanlardan rahatsızlık duyar ve bunu belli eder. Size gerçekten değer veren bir boğa burcu erkeği her durumda sizin yanınızda olur ve koruyup, kollamaya çalışır.

Boğa Burcu Erkeği Hangi Burçlarla Anlaşır?

Boğa erkeklerinin kalabalıklar oluşturan bir çevresi yoktur. Güvendiği, yaşamına almakta bir sakınca görmediği insanlarla arkadaşlık kurarlar. Ayrıca rahatını kaçıracak arkadaşlıklardan, yeterince güvenmediği insanlardan çok hoşlanmazlar. Bu doğrultuda anlaşabildiği burçlar arsında, Oğlak, Başak, Balık, Yengeç ve Akrep vardır.

Oğlak ve Boğa Uyumu

Bu ikilinin bir araya gelmesi ile yastık altında biriken para boyun ağrıtabilir, ikili başarılarının ortaklığını harika bir kutlamayla da taçlandırılabilir. İş konusunda oldukça uyumlu ve başarılı olabilecek olan bu ikilinin prestijleri artar, başarıları kurdukları ortaklıkla herkesin takdirini kazanır ve istikrarlarıyla harika işlere imza atarlar. İki mantık gücüyle hareket eden bu burçlar, her zaman birbirleriyle savaş ve rekabet içinde olmayı severler. Aralarında uzun tartışmalar olmaz. Birbirlerinin zaaflarını çok iyi bildiklerinden saygının ön planda olduğu kaliteli bir beraberlik ya da arkadaşlık yaşanabilir.

Başak ve Boğa Uyumu

Bu uyumda başak çok enerjik bir burçtur ancak enerjisini boşa harcamaya da bir o kadar meyillidir. Boğa burcunun da harekete geçmesi uzun sürer fakat başladığı işi bitirmeden bırakmaz. Bu iki burç birleşince birbirlerinin eksiklerini tamamlarlar. Harika bir bütün olan bu ikili boğanın bereketini ve iş bitiriciliğini, başak burcunun stratejisini ve enerjisini konuşturur. Sakin ve sabırlı olan bu iki burç birbirlerini ilişkide de tamamlar. Aynı ı hayat görüşüne ve karaktere sahip olduklarından oldukça uyumlu bir ilişki yaşarlar. Aşkta huzuru ve sevgiyi arayan boğa burcuna, başak karşılık verir. Ömür boyu birlikte olma potansiyeline sahip bu iki burç, hayatın zorluklarına birlikte göğüs gererler.

Balık ve Boğa Uyumu

Bu iki sanat aşığı olan bu burçlar birleştiğinde mükemmel işler ortaya çıkabilir. Balık burcunun hayal gücüyle, boğanın estetik algısı birleştiğinde yaratıcılıkları yükselir. Balık burcu boğanın yaratıcılığını arttırarak, mükemmel dokunuşlarıyla hayatını renklendirir. Boğa fazla maddeci bir burçtur. Beş duyusuna hitap etmeyen şeylerin varlığını kabul etmez. Sanata olan yatkınlığına rağmen hayal gücü bu noktada mantığıyla kısıtlanır, bu noktada onu balık tamamlar. Birbirlerine aşkla bağlanabilen bu iki burç, birbirlerinin duygularını besler. Romantik ve sevgi dolu enerjisi olan balık burcu, Boğa için uyumlu bir partner olur. Sadece değişken ruh halleri arada sorun olmasına neden olabilir. Aralarındaki sorunları hallettiklerinde uzun soluklu bir ilişki yaşayabilirler.

Yengeç ve Boğa Uyumu

Güven temelli harika bir hem sevgili hem arkadaş ilişkisi kurabilirler. Şefkatle sevmeyi ve sevilmeyi arzulayan boğaların yengeç ile mutlu olmaması imkansızdır. Boğa sahip olmak, yengeç de ait olmak istediğinden dolayı, harika bir birliktelik doğar. Aynı zamanda mükemmel bir ilişki ve evlilik uyumu örneğidirler. İkisi de uzlaşmacı ve aşka önem veren yapılarından dolayı, evlilik sembolü olmaya da adaydırlar. İlişkide iyi anlaşması beklenen bu iki karakter de huzura önem verir. Sevdiklerine sadıktırlar ayrıca, ikisi de aşka önem verir. Boğa burcunun mantığı Yengeç burcunun duygusallığını dengeler. Her ikisi de iştahlarına düşkün olduklarından beraberken oldukça iyi vakit geçirebilirler ve kilo almaya da yatkınlardır. Ortak noktalarının fazla  olduğundan uyumlu ve uzun soluklu bir ilişki yaşanacaktır.

Akrep ve Boğa Uyumu

İlişkisinin arkadaşlığından şüphe edilmez. Ancak sevgililik mükemmel denebilecek kadar uyumludur. Bu iki burç arasında güven hattı bağlantısı kurulur. İkisinin de hayatta en çok önemsediği duygu güvendir. Şüphenin karanlığına hemen düşebilirler. Bu sebeple birbirlerini çok iyi anlayıp, güven temelli harika bir ilişki yaşarlar. Aslında birbirlerine oldukça zıt olan bu iki burç, zorlukları severler. Aşık olduklarında uzun süreli bir beraberlik yaşayabilirler. Her ikiside kendinden ödün vermediği için başlarda anlaşamayacaklarını düşünebilirler. Fakat birbirlerinin eksiklerini tamamlarlar. Akrep burcu, boğa burcunun aradığı güven duygusunu fazlasıyla karşılar. Bu yüzden uzun süreli bir ilişki yaşanabilir.

Boğa Burcu Erkeği Hangi Burçla Evlenmeli?

Boğa erkeği için eğer dış görünüş ikinci planda ise, Başak, Terazi, Boğa, Balık ve Akrep burcu insanlardan etkilenebilirler. En önemli kriterleri güvendir ve Yengeç, Başak ve Oğlak ile çok mutlu bir evlilik kuracaklardır.

Boğa ve Başak Evlilik Uyumu

Enerjilerinin çok da tuttuğu söylenemez. Genellikle beraber iş ilişkisi yürütebilen boğa ve başak ilişki ve evlilik için zor iki burçtur. Fakat eğer birbirlerini iyi tanıyorlar ise, seviyeli bir ilişki yürütebilirler. Başak ilk etapta çekimser olduğundan boğa ya çekici gelecektir, çünkü Boğa içtenlikten ve samimiyetten yanadır. Eğer başak boğanın fedakar duruşuna karşılık uzlaşmacı yaklaşır ise evlilikte de umut vardır. İhtiraslı ve derin duyguların insanı olan boğa, başak için kendini evine adayacak mükemmel bir eş adayıdır. Hayal gibi bir beraberlik ve evlilik yaşayabilirler. Her ikisi de toprak grubu olduğundan birlikteliğinden sokağa çıkmayan, para harcamayan, evim evim güzel evim modunda bir ilişki açığa çıkar.

Boğa ve Terazi Evlilik Uyumu

Kalıcı bir beraberlik söz konusu olabilir. Terazi genellikle alttan alan taraf olmalıdır yoksa ciddi kavgalar söz konusu olabilir. Anlama, dinleme kabiliyeti yüksek olan bu iki burç mensubu aralarında hoş vakitler geçirebilirler, aralarında yeniliklere açık güzel bir ilişki doğacaktır. Bu iki Venüs insanı, gülüşü ve zarafeti ile çevresini büyüler. Konuşmayı ve düşünmeyi çok seven terazi burcu son derece ve net bir şekil de kararlı bir yapıya sahiptir. Bu özelliği bakımından boğa burcunu biraz yorabilir. Fakat orta yolu bulduklarında oldukça duygusal ve romantik bir çift meydana gelecektir. Ara ara gerginlikler yaşayabilecek olan bu ikili, orta yolu her zaman bulabilirler. Bazı zıt özellikleri ile birbirlerini dengeleyeceklerdir.

Boğa ve Boğa Evlilik Uyumu

Gerçekten çok güzel bir beraberlik yaşayabilirler, fakat evlilik durumu onlar için biraz karışık olabilir. Bu ikili kolay anlaşabilen, rahat, huzur ve sükunet adına her türlü anlaşmazlıktan kaçınan bir çift olur. Son derece kıskanç oldukları için, bu ilişki içinde karşılıklı birbirlerinin hareketlerini kısıtlama durumu olabilir. Fakat bu ilişkide değişimlerin yaşanması neredeyse imkansızdır. Bu iki burç oldukça çalışkan, evine bağlı, tutkulu ve bir o kadar da inatçı bir ilişki yaşayacaktır. Eğer doğru kişiyi bulduklarına inanıyorlarsa anlaşmakta kesinlikle zorluk çekmeyeceklerdir. Hayattan beklentileri olan ve bu beklentiler karşısında da ne istediği bilen bir yapıya sahip oldukları için birbirlerini anlayacaklardır.

Boğa ve Balık Evlilik Uyumu

Bu iki burcun uyumu çok iyidir, tutkulu bir aşk ve geleceği olan bir evlilik umudu çok yüksektir. Birbirlerini tamamlayan özellikleri vardır, zevkleri ortaktır. Sanatçı bir ruha sahiptir olan ve yaşamı farklı algılayan bu iki burç, sakin ve kendi dünyasında yaşayan kişilerdir. Özellikle bu iki burcun sahiplenme duyguları ve koruma içgüdüleri oldukça yoğundur. Evliliğe yatkın, çiftlerin rahatlıkla karı koca olabileceği bir ilişki ortaya çıkacaktır. Balığın oldukça sosyal yapısı ve boğanın maddiyatçı yapısı bütün bunların altında mutlu ve birbirini eğlendirebilen ve birbirine bağlı bir ilişkinin temellerini atacaktır. Sürekli bir beklentisi olmayan balık, egosu da oldukça düşük olduğu için saçma sapan takıntılara kapılmayacaktır. Sadece birbirlerinin eksik kalan yönlerini tamamlamak yerine anlamaya çalışarak sorunların üstesinden rahatlıkla gelinebilinir. Mutlu bir evlilik yaşayabilirler.

Boğa ve Akrep Evlilik Uyumu

Sağlam ve derin bir aşk yaşarlar. Evlilikte ise hoşgörü ile sağlamlık gerekmektedir. Ayrıca her ikisi içinde güven çok önemlidir. Aralarında güven hattı bağlantısı kurulmaktadır. Şüphe duydukları anda aşırı kıskanç birer ikiliye dönüşebilirler. İkisi de çok büyük arzulara, fikirlere ve kararlı bir yapıya sahiptir. r. Hiç bir konuda asla alttan almazlar bu yüzden evlilik yürütebilmeleri için birbirlerine çok aşık olmaları gerekmektedir. Aslında fazla benzer özelliği olan bu burç, olanı biteni anlatmadan karşısından yorum bekler. Para konusunda bir harika olan akrep burcunun bu özelliği konusunda boğa ile inanılmaz bir uyum yakalar. Birbirlerine olan davranışlarının nasıl olduğu ve isteklerin karşılanıp karşılanmadığıdır. Bu şekilde mükemmel bir ilişki ortaya çıkabilir.

Boğa ve Oğlak Evlilik Uyumu

Bu ikili tutkulu ve derin bir aşk değil daha çok mantıkla başlanmış bir ilişki ve ya yapılmış bir evlilik olur. Uzun vadeli bir beraberlik olasıdır ve karşılıklı güven sağlandıkça da devam eder. Boğa kadar şüpheci ve kıskanç olan oğlak, tam bir konuşma özürlüdür ve asla duygularını açığa çıkarmayı sevmez. Aralarında güven bağı kurulduğu takdirde hiçbir şey asla sorun olmayacaktır. Bu iki burcun sezgisel yönünün zengin olması birbirini fazlaca tamamlamalarını sağlar. Uyumlu olan bu iki burç birlikte mutlu ve huzurlu olabilir, ayrıca finansal açıdan oldukça başarılı ve istikrarlıdırlar. Aynı zamanda müzik ve sanattan anlayan bu iki burcun çok fazla ortak noktası bulunmaktadır bu yüzden evliliklerinde kısa sürede uyumu yakalayacaklardır.

Boğa ve Yengeç Evlilik Uyumu

Bu ilişkide eğer evlilik yapmaya niyetliyseniz doğru eş adayınızdır. Yengeç duygusal olduğu kadar aynı zamanda da güvenilirdir. Mantığı yuva kurmak üzerine olduğu için boğa erkeğinin en doğru seçimi olamaya adaydır. İkisi de uzlaşmacı ve aşka önem veren burçlar olduğundan, örnek evliliği sembolize edeceklerdir. Su-toprak karışımı olan bu ikili oldukça uyumludur. Fedakarlık ve koruma iç güdüsü bulunan bu iki burç, her konuda birbirlerine destek olurlar. Birbirlerine uygun birer insan olan bu ikili, birbirlerine karşı her zaman açık, net ve dürüst olmaktan yana olacaklardır. Sevdiğine sadık olan yengeç, bu konuda da boğa ile uyum sağlamaktan geri kalmayacaktır. Bu evlilikte her iki taraf da mutlu ve inanılmaz güzel zamanlar geçirebilirler. Yengeç burcu, boğa için oldukça iyi bir partner olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.