Boğa Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

02.10.2019
Boğa Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Boğa burcu erkeği, ciddi ve sakin bir yapıya sahiptir. Boğa burcu erkeğinin özellikleri arasında gerçekçi ve pratik olması yer alır. Zaman zaman korumacı, materyalist ve muhafazakar bir karaktere bürünebilir. Kişisel seçimlerine ne olursa olsun sadıktır ve bireysel ilişkiler konusunda oldukça güvenilirdir.Boğa Burcu Erkeği Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 20 Nisan – 20 Mayıs
 • Burç Sembolü: Boğa
 • Zodyak Elementi: Toprak
 • Renkleri: Yeşil, Pembe
 • Uğurlu Günü: Cuma, Pazartesi
 • Yönetici Gezegeni: Venüs
 • Uyumlu Burçlar: Akrep, Yengeç
 • Şanslı Sayıları: 2, 6, 9, 12, 24
 • Güçlü Yönleri: Güvenilir, sabırlı, pratik, özverili, sorumlu, istikrarlı
 • Zayıf Yönleri: İnatçı, sahiplenici, uzlaşmaz
 • Sevdiği Şeyler: Bahçıvanlık, yemek pişirme, müzik, romantizm, kaliteli kıyafetler
 • Sevmediği Şeyler: Ani değişiklikler, karışıklık, her türlü güvensizlik, yalan

Boğa Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

Boğa burcu erkeğinin olumlu özellikleri arasında duygusal olması yer alır. Hassas, sakin, romantik ve güvenilir bir kişiliğe sahiptir bu nedenle ikili ilişkileri son derece güçlüdür. Ailesine düşkündür ve sorumluluk sahibidir. Boğa erkeği, sabırlı, hırslı, mantıklı ve dayanıklı bir yapısı ile oldukça güçlüdür.

1. Duygusaldır

Boğa burcu erkeği, dışarıdan bakıldığında ilk başta çok güçlü bir yapıya sahip olduğu anlaşılır. Fakat onu tanıdıkça romantik, hassas ve son derece duygusal olduğu fark edilir. Sadece arkadaş çevresi veya eşi konusunda değil, her konuda çok duygusal olabilirler. Romantik sürprizler yapmaktan hoşlanırlar. Aynı şekilde kendilerine de sürpriz yapılması oldukça hoşlarına gider.
2. Gururludur

Çok gururludurlar, kararlılıkla yola çıkarlar. Her soruna meydan okumayla karşılık verirler. Rekabeti severler.

3. Sabırlıdır

Aşırı sabırlıdırlar. Bu sebepten pek çok konuda soğukkanlılık gösterir ve aceleci davranmaz. Her zaman yapabileceklerinin en iyisini yapmak istediklerinden çok uzun zaman sabredebilirler.

4. Yemek yemeye bayılır

Farklı yemek çeşitleri ve tatlar denemeyi çok severler. Boğazlarına düşkün olan bu kişilerin kalplerine giden yol midelerinden geçmektedir. Yemek yemeleri için asla aç olmalarına gerek yoktur, her an her dakika hazırlardır.

5. Dayanıklıdır

Kırılgan yapıya sahip olsalar da kolay dağılmazlar ve kendilerini hemen toparlayabilirler. Kuvvetlidirler, hedeflerine varmak için daima ileri atılmaya gayret ederler.

6. Rahatına düşkündür

Konforlarına ve lükslerine aşırı düşkündür, kendini konfor ve lüksle kuşatmak için çalışır. Evlerinde olsa bütün gün yatarak geçirebilirler.

7. Gelenekseldir

Geleneksel ve ihtiyatlıdır. Geleneklere saygı göstermenin yanı sıra, eskiyi yaşatmaktan da keyif alırlar. Utangaç, düşünceli ve tatlı bir yapıya sahip olan bu kişiler köklerine bağlı yaşamayı severler. Sevdiklerine, eşyalara ve hatta rutinlere karşı oldukça duygusal olabilirler. Bu yüzden değişimden hoşlanmazlar.
8. Kibar ve naziktir

Boğa burcu erkeği, son derece nazik, düşünceli, dengelidir. Aynı zamanda tatlı, iri, hüzünlü gözleri ile utangaç bir cazibeye sahiptirler. Etrafına karşı kırıcı tavırlar asla sergilemezler. Bu nazik yapıları konuşma tarzlarına bile yansımaktadır. Kibar ve sessiz bir şekilde konuşmaktan hoşlanırlar.

9. Pratiktir

Her şeye pratik çözümler bulmakta üstlerine yoktur. En karmaşık durumu bile kısa sürede çözüme kavuşturabilirler. Bir sorun üzerine saatlerce düşünmek yerine anlık olarak çözüm bulup geçmek isterler.

10. Evcimendir

Hayattaki temel amaçları rahat bir ev, sıcak bir ocak ve gerçek bir eştir. Aynı zamanda iyi bir yaşama sahip olmaktır. Bunun içi her şeyi yapabilirler. Bağlılık ve sadakat konusuna oldukça hassastırlar, güvenmek ve bağlanmak isterler.

11. Kararlıdır

Boğa erkeği, her zaman kararlı ve soğukkanlıdır. Kafalarına koydukları şeyi her zaman yaparlar. Nerede nasıl davranacaklarının farkındadırlar. Kimseyi yüz üstü bırakmaz ve başladığı içi mutlaka bitiren bu burcun kararlılığının altında inatçılığı da vardır.

12. Şık olmayı sever

Her zaman şık ve bakımlıdırlar. Dış görünüş onlar için oldukça önemlidir. Karşılarındaki insanın da öyle olmasını isterler. En salaş hallerinde bile zevkli olmak isterler. Ayrıca şık olmak için para harcamak da hoşlarına gitmektedir.

13. Entelektüeldir

Müzik, resim ve diğer sanat dallarına ilgisi vardır sakin ve huzurlu ortamlardan hoşlanır. Sanatın hemen hemen her dalına ilgi duyarlar ve bunlardan konuşmayı severler.

14. Sakin yapılıdır

Boğa burcu erkeği, sakin yapılıdır, sesi ve tarzı genellikle yatıştırıcı ve hatta şifa vericidir. Bu yüzden kolay kolay sinirlenmezler. Sevecen ve sabırlı bir yapıya sahiptirler. Yüksek ses ve gürültü onlara göre değildir.
15. Güvenilirdir

Sadakat ve güven onlar için hayattaki en önemli şeydir. Güvenmek ve güvenilmek isterler. Güven onlar için zor kurulan fakat çabuk yıkılan bir şeydir.

16. Açık sözlüdür

Açık sözlüdürler, söylemek istediklerini doğrudan dile getirirler. Lafı dolandırmaktan hiç hoşlanmazlar, karşılarındaki insandan da aynı şeyi beklerler.

17. Mantıklıdır

Boğa erkeği genellikle mantığıyla hareket eder. Mantıklı gelmeyen bütün davranışlardan kaçınırlar. Risk alacakları hiçbir işin içine girmek istemezler.

18. Üretmeyi sever

Üretkendirler. Yeni yeni fikirler, projeler boğa erkeğinden çıkabilir. Sabırlı yapıları sayesinde de bu fikirlerini hayata geçirebilirler. Her zaman ortaya yeni şeyler çıkarabilir, denemeler yapabilirler.

19. Arabulucudur

Duyarlı ve barışçıl yapıları vardır. Kavga etmekten hoşlanmazlar. Genellikle ara buluculuk yaparlar. Başı sıkışan bir dostu varsa her zaman yanında olur ve yardım etmekten asla çekinmez.

20. Sorumluluk sahibidir

Sorumluluklarının daima farkındadır. Üzerlerine düşeni mutlaka yerine getirir, yapması gerekenlerden kaçmazlar. Gerektiğinde yeni görevlere atılmak için girişkenlik gösterirler ve başarılı olurlar.
21. Enerji doludur

Boğa burcu erkeği, aslında sakin gözükse de enerji doludur ve yerinde duramaz. Sürekli gezmek ve keşfetmek ister. Eşsiz bir seviyede bir mizaha sahiptir.  Sevdikleri veya vakit geçirmekten hoşlandıkları insanların yanında oldukça enerjik adeta bambaşka bir insan olurlar.

22. Ailesine değer verir

Ev hayatı onlar için oldukça önemlidir ve ailesiyle birlikte vakit geçirmekten keyif alırlar. Bu sebeple aşırı sosyal bir hayata sahip değildirler. Ayrıca ciddi ve sakin yapıları ile iyi bir aile reisi olmaya adaydırlar.

23. Hırslıdır

Son derece azimli, çalışkan ve bilgili bir kişiliğe sahiptirler. İstedikleri şeyi mutlaka elde ederler. Yapıcı ve kararlı yapıda olmaları onlara uzun vadeli, kazançlı sonuçlar getirir.

24. Yardımseverdir

Son derece yardımseverdir, kendisine danışan kişileri asla geri çevirmez. İnsanlarla her zaman dertleşir ve onları dinler. Hiçbir dostuna sırtını çevirmez ve asla yarı yolda bırakmaz.

25. İkna edicidir

Boğa burcu erkeğinin ikna kabiliyeti çok yüksektir. İnsanlara kendi düşüncelerini istediği şekilde, etkileyici bir yoldan aktarır ve uygulatır. Asla pes etmeyen yapıları olduğundan istediklerini almak için her yolu denerler.

26. Cömerttir

Cömert bir erkektir. Sevdiği, değer verdiği insanlar için para harcamaktan asla kaçınmazlar. Bazen kendi sınırlarını bile aşabilirler. Para kazanmaya ve maddiyata çok önem verseler de sevdiği insanlara karşı oldukça eli açıktır.


Boğa Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Boğa burcu erkeğinin olumsuz özellikleri arasında inatçı olması yer alır. Bu nedenle her zaman kendi doğrularına inanır ve ona göre hareket eder. Kıskanç bir yapısı vardır ve bu kimi zaman ilişkilerinde bir sorun yaşamasına neden olabilir. Boğa erkeği, tembel ve keyfine oldukça düşkün olduğu için zorla bir şey yapmaz.

1. Oldukça inatçıdır

Boğa burcu erkeği, son derece inatçıdırlar. Kendi bildiğini okuyan bir yapıya sahiptirler. Etrafındakilerin fikirleri alır, onları kırmamak için dinlerler fakat yine bildiklerinden şaşmazlar. Kısacası hataları tecrübe ederek öğrenen cinstendirler.
2. Kıskançtır

Aşırı kıskançtırlar. Ailesi ve sevdiği arkadaşları da buna dahil olmak üzere, onları herkesten her şeyden kıskanırlar. Birlikte olduğu kadınla sürekli yakın olmak ister ve kimseyle paylaşamaz.

3. Açgözlüdür

Çok açgözlü karaktere sahip bu erkekler gözleri doymayan bir kişiliğe sahiptirler. Azla yetinemezler, her şeyin daha fazlasını isterler.

4. Keyif insanıdır

Konforlarına ve keyiflerine aşırı düşkünlerdir. Rahatlarına olan bu düşkünlükleri sebebiyle gamsız gibi gözükebilirler.

5. Duygusal ve kırılgandır

Dışarıdan çok güçlü bir kişilikmiş gibi gözükseler de iç dünyalarında oldukça duygusal ve kırılgan bir yapıları vardır. Duygularını yoğun ve derinden yaşadıkları için meydana gelebilecek en ufak olumsuzlukta dünyaları başlarına yıkılabilir.

6. Bencildir

Boğa erkeği kimi zaman dünya sanki kendi etrafında dönüyormuş gibi davranır ve düşünür. Bu nedenle etrafındakiler onu bencil olarak görür. Genellikle kendi istedikleri olsun isterler ve bu konuda ısrarcı davranırlar.

7. Zorla bir şey yapmaz

İstemediği bir şeyi asla yapmaz. Hatır için hiçbir şey yapmaz ve dediğim dedik bir yapıları vardır. Verdikleri bir kararın üstüne bir şey söylenmesinden, eleştirilmesinden asla hoşlanmazlar.

8. Yavaş hareket etmeyi sever

Sakin ve aşırı ağır kanlıdırlar. Bu sebeple tez canlı olan burçlarla çok anlaşamazlar. Oldukça yavaş hareket eden boğaların bu durumu konuşmalarına da yansımaktadır. Bazen dinleyeni sıkacak kadar ağır ve sessiz konuşabilirler.
9. Sinirlendiğinde çok tehlikeli olabilir

Damarlarına basıldığında birer canavara dönüşebilirler. Fakat temel sloganları bana dokunmayan yılan bin yaşasındır. Sabırlı tavırları, içlerinde biriktirmelerine neden olur ve buda bir süre sonra bir bomba gibi patlamaya sebep olabilir.

10. Garanticidir

Çok sağlamcıdırlar. Bir işe başlamadan önce fizibilite çıkarır, boşa doldurur, doluyu boşaltır, uygun koşulların gelişmesi için bekler. Kısacası hevesinizi kursağınızda bırakır, sorduğunuza soracağınıza pişman olursunuz. Risk almak onlara göre değildir ve asla yapmazlar.

11. Değişiklikleri sevmez

Boğa burcu erkeği, köklerine çok bağlıdır ve hayatında fazla değişiklik yapılmasından hoşlanmaz. Bulundukları yere aşırı bağlanırlar ve hatta duygusal bir bağ bile kurabilirler. Bu nedenle olası bir değişiklik onları depresyona sokabilir. Bir ömür boyu aynı yerde ve yanında istediği kişiler ile yaşama potansiyeline sahiplerdir.

12. Fazla sosyal değildir

Tanımadıkları insanların arasında rahat edemezler ve yeni insanlarla tanışıp, kaynaşması zor olabilir. Kalabalık ortamlardan hoşlanmazlar. Hatta bazen asosyal bile oldukları söylenebilir. Gürültüyü fazla sevmeyen bu insanlar sessiz, sakin yerlerde olmayı tercih ederler.

13. Tembeldir

En tembel burçtur. Boğa erkeklerinin tembelliği insanın içini çeker. Ağır aksak hazırlanır, rahatını bozmaz, gözle görünür bir hantallığı vardır ve hiçbir şey keyfini bozmasına izin vermez.

14. Sorunları çözmek yerine görmezden gelir

Sorunları çözmek yerine onlardan kaçarlar. “Tartışmayı sevmem” deyip köşesine çekilen boğa erkeğinin, her zaman ağzından dökülecek iki kelimeye hasret kalabilirsiniz. Çoğu zaman mantıklı iletişim kurma gayretlerinize de hiçbir şekilde cevap alamayabilirsiniz.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.