Yay Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

02.10.2019
Yay Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu erkeği, oldukça centilmen, renkli, sevecen ve ılımlı bir yapıya sahiptirler. Kibar ve son derece bilgilidirler, ayrıca sanatın her alanından hoşlanırlar, entelektüel bir yapıları vardır. İçtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar.Yay burcu erkeği özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Yay Burcu Erkeği Genel Özellikleri

 • Tarih aralığı: 22 Kasım – 21 Aralık
 • Element: Ateş
 • Renk: Mavi
 • Gün: Perşembe
 • Yönetici Gezegen: Jüpiter
 • Uyumlu Burçlar: İkizler, Koç
 • Şanslı Sayılar: 3, 7, 9, 12, 21
 • Güçlü Yönler: Cömert, idealist, harika mizah anlayışı
 • Zayıf Yönler: Yapabileceğinden fazlasını vaat etme, çok sabırsız, bilgisi olmasa da konuşma
 • Sevdiği Şeyler: Özgürlük, seyahat, felsefe, açık havada dolaşmak
 • Sevmediği Şeyler: Yapışkan insanlar, kısıtlı olma, mantıksız teoriler, ayrıntılar

Yay Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

1. Özgürlüğüne düşkündür

Özgür ruhlu, en idealist, en vurdumduymazdır.
2. Çok enerjiktir

Bitmek bilmeyen enerjileri vardır. Ayrıca aşırı meraklıdırlar. Araştırmayı ve yeni bilgiler edinmeyi severler, sürekli kendileri geliştirirler ve bir aktivite peşinde koşarlar.

3. Oldukça sosyaldir, herkesle hemen kaynaşır

Oldukça sosyaldirler, yeni insanlarla hemen tanışıp, kaynaşabilirler. Dostluk kavramı onlar için çok ön plandadır. Yalnızlığı sevmezler, geniş bir çevreleri vardır.

4. Dürüstlüğe çok önem verir

Yay burcu erkeği için hayattaki en önemli şey dürüstlüktür, bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

Dürüst olmak adına bazen öyle açık sözlü davranırlar ki insanları şaşırtabilirler, hatta üzebilirler. Kimi zaman patavatsızlık boyutunda dürüst olabilirler.

Dürüstlüğünden kaynaklı olarak da sıkı bir eleştirmendir. Sergiledikleri bu tavır ile yay erkeği, hemen herkesi eleştirmeye bayılır. Kendisinin eleştirilmesini de pek fazla umursayan bireylerden değildir.

5. Neşelidir

Yay erkeği, oldukça neşelidir, bu yüzden dostları tarafından çok sevilir. Etraflarındaki insanlara pozitif enerji saçarlar.

6. Spor yapmayı sever

Doğa sporlarına ilgi duyarlar, grup halinde yapılan aktivitelerden büyük keyif alırlar. Toplu aktiviteler ve farklı insanlar ile kaynaşmak en çok hoşlarına giden şeydir.

7. Gezmeyi sever

Seyahat etmeyi çok severler, evcimen erkekler değillerdir. Evde kalmaktan pek haz etmezler, her an her dakika gezmek isterler.

8. Hayata bağlıdır

Yaşamayı çok seven ve hayata sıkı sıkıya bağlı olan bir burç olan yay, yaşarken bir şeyleri başarabilmek, her zaman hayatta bir iz bırakabilmek isterler.
9. Entelektüel insanlar

Sanata, felsefeye ilgi gösteren son derece entelektüel bir burçtur. Okumayı çok severler. Sanatsal her türlü aktiviteye ilgi duyarlar.

10. Genelde salaş giyinir

Giyim kuşama vakit harcamayan yay burcu erkeği, daha çok spor veya salaş kıyafetler giymekten hoşlanır. Moda ilgilerini çekmez.

11. Çok çabuk öğrenir

Kavrama yetileri çok gelişmiştir, her şeyi çabucak anlar ve öğrenirler.

İnternet’te, kitaplarda araştırma yapmayı severler. Özellikle savaş ve canlı yaşamları ile ilgili belgesel filmlere meraklı olan bu erkekler neredeyse her konuda bilgi sahibidir ve paylaşmaya da heveslidirler.

12. Yaptığı her hatadan ders çıkarır

Hatalarından ders almayı en iyi bilen tek burçtur denilebilir. Bu sebeple kuralları çiğnemeyi severler, ayrıca geleneklere aykırı davranışlar sergileyen bu erkekler, gençlikte yaptıkları hatalardan ders çıkartıp, aynılarını tekrarlamamaya özen gösterirler.

13. Pratik çözümler üretir

Pratik zekalıdır, ayrıca kavrama yetileri çok gelişmiş olduğundan, her şeyi çabucak anlar ve öğrenirler. Her alanda kendilerini geliştirmek isterler, yeniliklere açıktırlar.

14. Hayatı hızlı yaşar

Hareketsiz ve tekdüze yaşantıyı sevmezler. Dışa dönük bir karaktere sahiptirler. Hiperaktif bir yapıları vardır, ayrıca etrafındaki kişilere neşe ve keyif verdikleri için her zaman aranan kişilerdir. Hızlarına yetişmek oldukça zordur.

15. Cesurdur

Yay burcu erkeği, oldukça cesur ve gözleri karadır. Bu gözü kara tavırları yüzünden kimi zaman başlarına bela açarlar. Kimi zamanda gözü kara tavırları ile herkesi etkilerler.
16. Kendine güveni tamdır

Öz güvenleri çok yüksektir. Bu yüzden rahat tavırları kimi zaman rahatsız edici olabilir. Egosu biraz yüksek olan burç genelde girdiği ortamda ilgiyi üzerine çekmek ister.

17. Hayat onun için bir eğlencedir

Hayatı eğlence olarak görürler. Hayatın gerçekleriyle yüzleşmekten her zaman korkarlar. Tozpembe olarak gördükleri hayatta, yaşanan olaylara kayıtsız kalmalarına sebep olur.

18. Hep çocuk kalır

Yay erkeği, burçları gereği en geç olgulaşan erkeklerden biridir. Ruhları hep çocuk olarak kalır. Bu durumun iyi yanları olsa da onların içlerindeki o hiç büyüyemeyen çocuk en ufacık bir zorlukta pes etmelerine sebep olur. Hiç düşünmeden hareket ederler.

19. Doğa sporlarını sever

Açık alanlarda yapılan etkinliklere bayılırlar. Doğa ve ekstrem sporlar en sevdikleri hobiler arasındadır. Risk almayı çok severler.

20. Eli oldukça açıktır

Sevdiği ve değer verdiği insanlar için hiçbir masraftan kaçınmazlar, oldukça cömerttirler. Hatta savurganlık yapabilecek kadar ileri gidebilirler.

21. Duygusaldır

Yay burcu erkeği, hem duygusal hem de son derece eğlencelidir. Sürprizlerle doludurlar. Gerçekten sevdikleri insanlara karşı fazlasıyla duygusal olabilirler.

22. Hep yenilik arar

Her zaman yenilikçi bir yapıları vardır. Gelenekçi değillerdir, yeni ve farklı olan her şey ilgilerini çeker.

23. Yardım severdir

Bencillikten uzak, hakikatli ve yüce ruhludurlar. Ayrıca oldukça da yardım severdirler. Acil durumlarda başkalarına yardım etmeyi kendilerine görev bilirler.

24. Oldukça kültürlü ve esprilidir

Kültür birikimleri gibi mizah yetenekleri de oldukça gelişmiştir. Bu özelliklerden dolayı oldukça sevilip, saygı duyulan bir burçtur.
25. İyi niyetlidir

Yay erkeği, kimse için kötü düşünmez, daima iyi niyetli davranışlar içerisinde bulunur. İnsanlara değer verirler, hatta bazen fazla iyimser olabilirler. İçlerinde adeta bir Polyanna vardır.

26. Aile bağları kuvvetlidir

Kendi ailesine çok önem verir ve onlarla vakit geçirmekten hoşlanır. Özellikle sevdikleri insanlarla bütün günlerini geçirebilirler.

27. Hırslı bir yapıya sahiptir

Yeni deneyimler keşfetmek için canla başla çalışırlar. Bir şeye sahip olmak için ellerinden geleni yaparlar, tabi sıkılmadıkları sürece.

28. İkna konusunda oldukça başarılıdır

İkna kabiliyetleri oldukça yüksektir. Talı dilleri sayesinde insanlar ile nasıl konuşacaklarını ve yaklaşacaklarını bilirler, ona göre yaklaşırlar.

29. Meraklıdır

Oldukça meraklıdırlar ve öğrenme istekleri bir türlü son bulmaz, sürekli kendilerini geliştirme ve öğrenme eğilimindedirler.

30. Arkadaşlarına çok önem verir

Arkadaşları onlar için çok önemlidir, dostlarına fazlasıyla özen gösterir. Dostluk kavramı onlar için çok ön plandadır. Kimseyi yarı yolda bırakmazlar ve ihtiyacı olan biri olduğunda yardım etmekten asla çekinmezler.

31. Duygusaldır

Her ne kadar göstermeseler de aslında duygusal bir yapıları vardır. Fazla romantik olmasalar da, sevdiklerine karşı fazlasıyla duygusal olabilirler.

32. Yakışıklı ve karizmatiktir

Genellikle fiziksel olarak; uzun boy, çekici yüz hatları, kahverengi saçlar, pembe-beyaz tene sahiptirler.

Kendilerine daima güvenen ve iyimser bakışları vardır. Saçları genelde dalgalı ve dağınıktır, Ayrıca kirli sakal bırakmaktan çok hoşlanırlar.

Atletik bir vücuda sahip olan yay burcu erkeği, çok etkileyici ve keskin yüz hatlarına sahiptir.

Parlak, çekici gülümsemeleri ve sıra dışı, farklı giyim tarzları ile onları fark etmemek mümkün değildir.


Yay Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

1. Çabuk sıkılır

Yay burcu erkeği, genellikle maymun iştahlıdır ve her şeyden çok çabuk sıkabilir. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

Uzun süreli bir işin başında duramaz veya ilgilenemezler. Dikkatleri çok çabuk dağılır ve sıkılırlar.
2. İşlerin sonunu getiremez

Asla tek bir konuya odaklanamazlar, sürekli birkaç işi aynı anda idare etmeye çalışırlar. Bu sebeple asla bir işi tam yaptıkları görülmemiştir, çok çabuk sıkılırlar. Fakat zekalarını kullandıkları takdirde gerçekten başarıdan başarıya koşabilirler.

3. Sorumluluklarından kaçar

Yay erkeği, sorumluluk almaktan hiç hoşlanmazlar, hatta sorumluklardan mümkün olduğunca kaçmaya çalışırlar. Büyük işlerin altına girmekten çekinirler. Dünya umurlarında olmaz. Kendi dünyalarında çok mutludurlar ve bu dünyalarına karışılmasını istemezler.

4. Unutkandır

Oldukça unutkan bir yapıları vardır, verdikleri sözleri sürekli unuturlar ve bu durumu asla kabul de etmezler.

5. Evcimen değiller

Evcimen erkekler değillerdir, evde kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Her an her dakika dışarıda vakit geçirmek, spor yapmak ve eğlenmek isterler.

6. Sabırsızdır

Yay burcu erkeği, aşırı sabırsızdırlar. Üzerinde durdukları bir işi çok hızlı bir şekilde halletmek isterler.

7. Kriz anlarını yönetemez

Kriz yönetemezler. Kriz zamanlarında çabucak dağılırlar ve toparlanamazlar. Çabuk paniğe kapılırlar ve ne yapacaklarını bilemezler. Böyle zamanlarda paniğe kapılarak işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale sokabilirler.

8. Düşünmeden hareket eder

Dağınıktırlar. Ayrıca sadece sonuca yönelik hareket ettikleri için bunu başarabilecekleri en kısa yolu bulmaya çalışırlar. Bunu yaparken de asla yol yanlış mı, nasıl yaparım, ucu nereye çıkar diye düşünmezler.

9. Çok iyimserdir

Yay erkeği, aşırı iyimserdir. Bu durum tabii ki çok da kötü bir şey değildir ama hayat da onların gördüğü kadar tozpembe değildir. Bu yüzden yay burcunun çoğu adeta birer Polyanna gibi ortalıkta gezerler.
10. Değişken ruhludur

Yay burcu erkeği ile geçinmek çok kolay değildir. Ani değişen kararları ve çevresindekilere karşı gösterdiği tutumu ve yaklaşımları insanları olumsuz yönde etkileyebilir.

11. Oldukça şüphecidir

Huzursuz ve kuşkulu bir yapıya sahiptir, ayrıca çok da kincilerdir. Kendilerine yapılmış olan kötülükleri ve olumsuz davranışları asla unutmazlar. Bu yüzden kolay kolay kimseyi affetmezler.

12. Egosu yüksek

Kendisini fazla beğenmiş kişilik sergilerler ve etrafındakiler tarafından bu tavırları yüzünden bazen çok da hoş karşılamayabilirler.

13. Her zaman rahat hissedemez

Çalışma ortamlarında eğer rahat değiller ise huzursuz olurlar ve bir kez kendini huzursuz hissettiğinde hiçbir şey bunu değiştiremez.

14. Parayı ellerinde tutamaz

Yay erkeği, savurgandır ve paraların sonuna kadar hiç düşünmeden harcayabilirler. Gereksiz şeylere çok fazla para vermek onun doğasında vardır.

15. Dağınıklar

İnanılmaz derecede dağınıktırlar. Ev toplamak, temizlik hayatta en son yapacakları işler arasındadır. Bu durum düzeni seven kadınlar için biraz çıldırtıcı olabilir.


Yay Burcu Erkeğinin Anlaştığı Burçlar

Yay burcu erkeği, koç ve ikizler burcu ile oldukça iyi anlaşır.
Koç

Koç ve yay burcu, keyifli bir sosyal hayattan zevk alan ve yeni maceralara atılan aktif, eğlence düşkünü burçlardır.

Enerjik, neşeli yapılarıyla birbirlerine aşırı uyum sağlarlar. Birliktelikleri onlar için mükemmel derecede eğlenceli ve tatminkar olacaktır.

Uzun süreli bir birliktelik yaşayabilirler hatta en uyumlu evliliği gerçekleştirme potansiyeline sahiptirler.

Macera seven her iki burç kendi aralarında muhteşem ilişki kurabilirler. Ateşli fikir alışverişleri içerisinde bulunabilecekleri renkli bir ilişki yaşayabilirler.

Her ikisi de analitik düşen ve yönetici ruhlu kişiler olduklarından ilişkilerinde arada problem yaşayabilirler.

Peki, olası bir tartışmada aralarındaki problemi çözebilecekler mi?

>>> İLGİLİ: Yay Erkeği Koç Kadını Uyumu

İkizler

En az yay erkeği kadar enerjik ve çift karakterli olan ikizler kadınları, her zaman dikkatini çekebilir. Her iki burç da hayatı uç noktalarda yaşadıklarından çok iyi anlaşırlar.

Yüksek enerjileriyle etrafındakileri gerçekten eğlendirirken, kendileri de eğlencenin dibine vurur.

Çok iyi birer arkadaş olabilirler. Gezmeyi seven burçlar olduğundan beraber yeni keşiflere yelken açarlar.

Sosyal burçlar olduklarından, bolca arkadaşları vardır ve sohbet ederken birbirlerine anlatacakları çok şey olacaktır.

Peki, bu ilişki gerçekten uzun ömürlü mü?

>>> İLGİLİ: Yay Erkeği İkizler Kadını Uyumu


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.