Yay Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

02.10.2019
Yay Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu erkeği, oldukça centilmen, renkli, sevecen ve ılımlı bir yapıya sahiptirler. Kibar ve son derece bilgilidirler, ayrıca sanatın her alanından hoşlanırlar, entelektüel bir yapıları vardır. İçtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar.

Yay burcu erkeği özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Yay Burcu Erkeği Genel Özellikleri

 • Tarih aralığı: 22 Kasım – 21 Aralık
 • Element: Ateş
 • Renk: Mavi
 • Gün: Perşembe
 • Yönetici Gezegen: Jüpiter
 • Uyumlu Burçlar: İkizler, Koç
 • Şanslı Sayılar: 3, 7, 9, 12, 21
 • Güçlü Yönler: Cömert, idealist, harika mizah anlayışı
 • Zayıf Yönler: Yapabileceğinden fazlasını vaat etme, çok sabırsız, bilgisi olmasa da konuşma
 • Sevdiği Şeyler: Özgürlük, seyahat, felsefe, açık havada dolaşmak
 • Sevmediği Şeyler: Yapışkan insanlar, kısıtlı olma, mantıksız teoriler, ayrıntılar

Yay Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

1. Özgürlüğüne düşkündür

Özgür ruhlu, en idealist, en vurdumduymazdır.

2. Çok enerjiktir

Bitmek bilmeyen enerjileri vardır. Ayrıca aşırı meraklıdırlar. Araştırmayı ve yeni bilgiler edinmeyi severler, sürekli kendileri geliştirirler ve bir aktivite peşinde koşarlar.

3. Oldukça sosyaldir, herkesle hemen kaynaşır

Oldukça sosyaldirler, yeni insanlarla hemen tanışıp, kaynaşabilirler. Dostluk kavramı onlar için çok ön plandadır. Yalnızlığı sevmezler, geniş bir çevreleri vardır.

4. Dürüstlüğe çok önem verir

Yay burcu erkeği için hayattaki en önemli şey dürüstlüktür, bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

Dürüst olmak adına bazen öyle açık sözlü davranırlar ki insanları şaşırtabilirler, hatta üzebilirler. Kimi zaman patavatsızlık boyutunda dürüst olabilirler.

Dürüstlüğünden kaynaklı olarak da sıkı bir eleştirmendir. Sergiledikleri bu tavır ile yay erkeği, hemen herkesi eleştirmeye bayılır. Kendisinin eleştirilmesini de pek fazla umursayan bireylerden değildir.

5. Neşelidir

Yay erkeği, oldukça neşelidir, bu yüzden dostları tarafından çok sevilir. Etraflarındaki insanlara pozitif enerji saçarlar.

6. Spor yapmayı sever

Doğa sporlarına ilgi duyarlar, grup halinde yapılan aktivitelerden büyük keyif alırlar. Toplu aktiviteler ve farklı insanlar ile kaynaşmak en çok hoşlarına giden şeydir.

7. Gezmeyi sever

Seyahat etmeyi çok severler, evcimen erkekler değillerdir. Evde kalmaktan pek haz etmezler, her an her dakika gezmek isterler.

8. Hayata bağlıdır

Yaşamayı çok seven ve hayata sıkı sıkıya bağlı olan bir burç olan yay, yaşarken bir şeyleri başarabilmek, her zaman hayatta bir iz bırakabilmek isterler.

9. Entelektüel insanlar

Sanata, felsefeye ilgi gösteren son derece entelektüel bir burçtur. Okumayı çok severler. Sanatsal her türlü aktiviteye ilgi duyarlar.

10. Genelde salaş giyinir

Giyim kuşama vakit harcamayan yay burcu erkeği, daha çok spor veya salaş kıyafetler giymekten hoşlanır. Moda ilgilerini çekmez.

11. Çok çabuk öğrenir

Kavrama yetileri çok gelişmiştir, her şeyi çabucak anlar ve öğrenirler.

İnternet’te, kitaplarda araştırma yapmayı severler. Özellikle savaş ve canlı yaşamları ile ilgili belgesel filmlere meraklı olan bu erkekler neredeyse her konuda bilgi sahibidir ve paylaşmaya da heveslidirler.

12. Yaptığı her hatadan ders çıkarır

Hatalarından ders almayı en iyi bilen tek burçtur denilebilir. Bu sebeple kuralları çiğnemeyi severler, ayrıca geleneklere aykırı davranışlar sergileyen bu erkekler, gençlikte yaptıkları hatalardan ders çıkartıp, aynılarını tekrarlamamaya özen gösterirler.

13. Pratik çözümler üretir

Pratik zekalıdır, ayrıca kavrama yetileri çok gelişmiş olduğundan, her şeyi çabucak anlar ve öğrenirler. Her alanda kendilerini geliştirmek isterler, yeniliklere açıktırlar.

14. Hayatı hızlı yaşar

Hareketsiz ve tekdüze yaşantıyı sevmezler. Dışa dönük bir karaktere sahiptirler. Hiperaktif bir yapıları vardır, ayrıca etrafındaki kişilere neşe ve keyif verdikleri için her zaman aranan kişilerdir. Hızlarına yetişmek oldukça zordur.

15. Cesurdur

Yay burcu erkeği, oldukça cesur ve gözleri karadır. Bu gözü kara tavırları yüzünden kimi zaman başlarına bela açarlar. Kimi zamanda gözü kara tavırları ile herkesi etkilerler.

16. Kendine güveni tamdır

Öz güvenleri çok yüksektir. Bu yüzden rahat tavırları kimi zaman rahatsız edici olabilir. Egosu biraz yüksek olan burç genelde girdiği ortamda ilgiyi üzerine çekmek ister.

17. Hayat onun için bir eğlencedir

Hayatı eğlence olarak görürler. Hayatın gerçekleriyle yüzleşmekten her zaman korkarlar. Tozpembe olarak gördükleri hayatta, yaşanan olaylara kayıtsız kalmalarına sebep olur.

18. Hep çocuk kalır

Yay erkeği, burçları gereği en geç olgulaşan erkeklerden biridir. Ruhları hep çocuk olarak kalır. Bu durumun iyi yanları olsa da onların içlerindeki o hiç büyüyemeyen çocuk en ufacık bir zorlukta pes etmelerine sebep olur. Hiç düşünmeden hareket ederler.

19. Doğa sporlarını sever

Açık alanlarda yapılan etkinliklere bayılırlar. Doğa ve ekstrem sporlar en sevdikleri hobiler arasındadır. Risk almayı çok severler.

20. Eli oldukça açıktır

Sevdiği ve değer verdiği insanlar için hiçbir masraftan kaçınmazlar, oldukça cömerttirler. Hatta savurganlık yapabilecek kadar ileri gidebilirler.

21. Duygusaldır

Yay burcu erkeği, hem duygusal hem de son derece eğlencelidir. Sürprizlerle doludurlar. Gerçekten sevdikleri insanlara karşı fazlasıyla duygusal olabilirler.

22. Hep yenilik arar

Her zaman yenilikçi bir yapıları vardır. Gelenekçi değillerdir, yeni ve farklı olan her şey ilgilerini çeker.

23. Yardım severdir

Bencillikten uzak, hakikatli ve yüce ruhludurlar. Ayrıca oldukça da yardım severdirler. Acil durumlarda başkalarına yardım etmeyi kendilerine görev bilirler.

24. Oldukça kültürlü ve esprilidir

Kültür birikimleri gibi mizah yetenekleri de oldukça gelişmiştir. Bu özelliklerden dolayı oldukça sevilip, saygı duyulan bir burçtur.

25. İyi niyetlidir

Yay erkeği, kimse için kötü düşünmez, daima iyi niyetli davranışlar içerisinde bulunur. İnsanlara değer verirler, hatta bazen fazla iyimser olabilirler. İçlerinde adeta bir Polyanna vardır.

26. Aile bağları kuvvetlidir

Kendi ailesine çok önem verir ve onlarla vakit geçirmekten hoşlanır. Özellikle sevdikleri insanlarla bütün günlerini geçirebilirler.

27. Hırslı bir yapıya sahiptir

Yeni deneyimler keşfetmek için canla başla çalışırlar. Bir şeye sahip olmak için ellerinden geleni yaparlar, tabi sıkılmadıkları sürece.

28. İkna konusunda oldukça başarılıdır

İkna kabiliyetleri oldukça yüksektir. Talı dilleri sayesinde insanlar ile nasıl konuşacaklarını ve yaklaşacaklarını bilirler, ona göre yaklaşırlar.

29. Meraklıdır

Oldukça meraklıdırlar ve öğrenme istekleri bir türlü son bulmaz, sürekli kendilerini geliştirme ve öğrenme eğilimindedirler.

30. Arkadaşlarına çok önem verir

Arkadaşları onlar için çok önemlidir, dostlarına fazlasıyla özen gösterir. Dostluk kavramı onlar için çok ön plandadır. Kimseyi yarı yolda bırakmazlar ve ihtiyacı olan biri olduğunda yardım etmekten asla çekinmezler.

31. Duygusaldır

Her ne kadar göstermeseler de aslında duygusal bir yapıları vardır. Fazla romantik olmasalar da, sevdiklerine karşı fazlasıyla duygusal olabilirler.

32. Yakışıklı ve karizmatiktir

Genellikle fiziksel olarak; uzun boy, çekici yüz hatları, kahverengi saçlar, pembe-beyaz tene sahiptirler.

Kendilerine daima güvenen ve iyimser bakışları vardır. Saçları genelde dalgalı ve dağınıktır, Ayrıca kirli sakal bırakmaktan çok hoşlanırlar.

Atletik bir vücuda sahip olan yay burcu erkeği, çok etkileyici ve keskin yüz hatlarına sahiptir.

Parlak, çekici gülümsemeleri ve sıra dışı, farklı giyim tarzları ile onları fark etmemek mümkün değildir.


Yay Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

1. Çabuk sıkılır

Yay burcu erkeği, genellikle maymun iştahlıdır ve her şeyden çok çabuk sıkabilir. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

Uzun süreli bir işin başında duramaz veya ilgilenemezler. Dikkatleri çok çabuk dağılır ve sıkılırlar.

2. İşlerin sonunu getiremez

Asla tek bir konuya odaklanamazlar, sürekli birkaç işi aynı anda idare etmeye çalışırlar. Bu sebeple asla bir işi tam yaptıkları görülmemiştir, çok çabuk sıkılırlar. Fakat zekalarını kullandıkları takdirde gerçekten başarıdan başarıya koşabilirler.

3. Sorumluluklarından kaçar

Yay erkeği, sorumluluk almaktan hiç hoşlanmazlar, hatta sorumluklardan mümkün olduğunca kaçmaya çalışırlar. Büyük işlerin altına girmekten çekinirler. Dünya umurlarında olmaz. Kendi dünyalarında çok mutludurlar ve bu dünyalarına karışılmasını istemezler.

4. Unutkandır

Oldukça unutkan bir yapıları vardır, verdikleri sözleri sürekli unuturlar ve bu durumu asla kabul de etmezler.

5. Evcimen değiller

Evcimen erkekler değillerdir, evde kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Her an her dakika dışarıda vakit geçirmek, spor yapmak ve eğlenmek isterler.

6. Sabırsızdır

Yay burcu erkeği, aşırı sabırsızdırlar. Üzerinde durdukları bir işi çok hızlı bir şekilde halletmek isterler.

7. Kriz anlarını yönetemez

Kriz yönetemezler. Kriz zamanlarında çabucak dağılırlar ve toparlanamazlar. Çabuk paniğe kapılırlar ve ne yapacaklarını bilemezler. Böyle zamanlarda paniğe kapılarak işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale sokabilirler.

8. Düşünmeden hareket eder

Dağınıktırlar. Ayrıca sadece sonuca yönelik hareket ettikleri için bunu başarabilecekleri en kısa yolu bulmaya çalışırlar. Bunu yaparken de asla yol yanlış mı, nasıl yaparım, ucu nereye çıkar diye düşünmezler.

9. Çok iyimserdir

Yay erkeği, aşırı iyimserdir. Bu durum tabii ki çok da kötü bir şey değildir ama hayat da onların gördüğü kadar tozpembe değildir. Bu yüzden yay burcunun çoğu adeta birer Polyanna gibi ortalıkta gezerler.

10. Değişken ruhludur

Yay burcu erkeği ile geçinmek çok kolay değildir. Ani değişen kararları ve çevresindekilere karşı gösterdiği tutumu ve yaklaşımları insanları olumsuz yönde etkileyebilir.

11. Oldukça şüphecidir

Huzursuz ve kuşkulu bir yapıya sahiptir, ayrıca çok da kincilerdir. Kendilerine yapılmış olan kötülükleri ve olumsuz davranışları asla unutmazlar. Bu yüzden kolay kolay kimseyi affetmezler.

12. Egosu yüksek

Kendisini fazla beğenmiş kişilik sergilerler ve etrafındakiler tarafından bu tavırları yüzünden bazen çok da hoş karşılamayabilirler.

13. Her zaman rahat hissedemez

Çalışma ortamlarında eğer rahat değiller ise huzursuz olurlar ve bir kez kendini huzursuz hissettiğinde hiçbir şey bunu değiştiremez.

14. Parayı ellerinde tutamaz

Yay erkeği, savurgandır ve paraların sonuna kadar hiç düşünmeden harcayabilirler. Gereksiz şeylere çok fazla para vermek onun doğasında vardır.

15. Dağınıklar

İnanılmaz derecede dağınıktırlar. Ev toplamak, temizlik hayatta en son yapacakları işler arasındadır. Bu durum düzeni seven kadınlar için biraz çıldırtıcı olabilir.


Yay Burcu Erkeğinin Anlaştığı Burçlar

Yay burcu erkeği, koç ve ikizler burcu ile oldukça iyi anlaşır.

Koç

Koç ve yay burcu, keyifli bir sosyal hayattan zevk alan ve yeni maceralara atılan aktif, eğlence düşkünü burçlardır.

Enerjik, neşeli yapılarıyla birbirlerine aşırı uyum sağlarlar. Birliktelikleri onlar için mükemmel derecede eğlenceli ve tatminkar olacaktır.

Uzun süreli bir birliktelik yaşayabilirler hatta en uyumlu evliliği gerçekleştirme potansiyeline sahiptirler.

Macera seven her iki burç kendi aralarında muhteşem ilişki kurabilirler. Ateşli fikir alışverişleri içerisinde bulunabilecekleri renkli bir ilişki yaşayabilirler.

Her ikisi de analitik düşen ve yönetici ruhlu kişiler olduklarından ilişkilerinde arada problem yaşayabilirler.

Peki, olası bir tartışmada aralarındaki problemi çözebilecekler mi?

>>> İLGİLİ: Yay Erkeği Koç Kadını Uyumu

İkizler

En az yay erkeği kadar enerjik ve çift karakterli olan ikizler kadınları, her zaman dikkatini çekebilir. Her iki burç da hayatı uç noktalarda yaşadıklarından çok iyi anlaşırlar.

Yüksek enerjileriyle etrafındakileri gerçekten eğlendirirken, kendileri de eğlencenin dibine vurur.

Çok iyi birer arkadaş olabilirler. Gezmeyi seven burçlar olduğundan beraber yeni keşiflere yelken açarlar.

Sosyal burçlar olduklarından, bolca arkadaşları vardır ve sohbet ederken birbirlerine anlatacakları çok şey olacaktır.

Peki, bu ilişki gerçekten uzun ömürlü mü?

>>> İLGİLİ: Yay Erkeği İkizler Kadını Uyumu


Yay Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Yay burcu erkeği, aşk hayatında neşeli, keyifli ve şanslıdır. Aynı zamanda tam bir adalet timsalidir.

Onların sıcaklığı bir anda içinizi ısıtabilir, aslında onlarla ilgili çok fazla kötü bir şeyde bulamazsınız. Tabi kimi zaman birazcık kararsız olmaları can sıkabilir fakat bu hiçte büyük bir problem değil.

Peki ya aşk? Merak ettiğiniz detayları şimdi öğrenmek için okumaya devam edin ve onu tam kalbinden vurun.

1. Hem duygusal hem de hareketlidir

Aşk hayatlarında hem duygusal hem de son derece eğlenceli bir yapıya sahip olan yay erkeği ile birlikte olmak adeta bilinmeyen dehlizlere yol almak gibidir.

Sevdikleri insanla bambaşka biri haline gelen bu erkek, ilişkilerinde oldukça hareketli ve eğlenceli olduğu kadar yeniliklere de açıktır.

2. Rahattır

Kısıtlanmaya hiç gelemedikleri için aşk hayatları oldukça karışıktır. Fazla rahatlarına ve özgürlüklerine düşkün olan yay erkeğinin evcimen olabilmesi için gerçekten aşık olması gerekmektedir.

Sevdiği kişiye sadık kalırlar. Fakat asla kısıtlamaya gelemezler o yüzden onları kendi hallerinize bırakmanız gerekmektedir.

3. Flörtöz yapıya sahiptir

Aşktan asla kaçmazlar. Tam tersine aşka kapılarını sonuna kadar açmaya hazırlardır. Bu yüzden biraz çapkın olabilirler.

Flört etmeyi çok severler, sempatik ve ince ruhlu yapıları sayesinde bu konuda oldukça da iyilerdir.

4. Farklı dünyası vardır

Bir yay burcu erkeğiyle birlikte olan kadınlar çok şanslıdır. Çünkü çok hareketli ve eğlenceli bir dünyaları vardır ve onların dünyasında olmak çok farklı bir deneyimdir.

Aktif bir hayatları olan bu erkekler, her türlü doğa sporundan hoşlanırlar. Onlara eşlik edeceğim diye oldukça yorucu bir gün geçirebilirsiniz. Enerjilerine yetişmek için sizinde en az onun kadar canlı ve enerjik olmanız gerekmektedir.

5. Çapkındır

Yay erkeği, biraz çapkındır. Gerçekten çok sevebilirler, ölümüne bağlanabilirler veya siz hiç yokmuşsunuz gibi davranabilirler. Başkalarına da aşık olabilir.

Fakat birlikte oldukları kişiyi nasıl mutlu edeceklerini çok iyi bilirler. Fakat konu evliliğe geldiğinde kaçacak yer aramaya başlarlar. Aşık olmak onlar için aslında bir çeşit kumar oynamakla eş değerdir.

6. Romantik değildir

Asla romantik ve duygusal erkekler değillerdir. Filmlerde görüp de hayalini kurduğunuz romantik davranışları, gülleri, mum ışığında yemekleri asla yay burcu erkeğinden beklemeyin.

Bu konuda oldukça beceriksizdirler ve yapamazlar. Sadece gerekten değer verdikleri insanlara karşı aşırı duygusal olan yayların böyle şeyler yapması için gerçekten kalbine girmeniz gerekmektedir.

7. Kendisi gibi birini arar

Ciddi bir ilişkiye başlamak için kendileri gibi neşe dolu eğlenceli, iyi bir arkadaş olabilecek kişi isterler. Ancak bu şekilde doğru kişiyi bulduklarına inanırlar. Eğer sizin ona uygun olduğunuzu düşünmüyorsa işiniz oldukça zordur.

8. Baskıdan hoşlanmaz

Kısıtlanmaktan, sahiplenilmekten ve kıskanılmaktan nefret ederler. Isrardan ve üzerinde baskı kurulmasından asla hoşlanmayan yay burcu erkeği, ancak kendi istedikleri zaman bir şeyi yaparlar.

Zorlama ile asla hareket etmezler. İstemedikleri şeyleri onlara yaptırmak imkansızdır, bunun için ikna kabiliyetinizin en az onunki kadar güçlü olması gerekmektedir.

9. Fazla savurgandır

Eğer söz konusu olan sevdiği insanlar ise onlar için paranın hiçbir kıymeti yoktur. Bir aylık maaşını bile değer verdiği birisi için bir gecede harcayabilir.

10. Sevgilisine sadıktır

Yay burcu erkeği, aşık olduğu andan itibaren partnerine karşı son derece sadık, canlı ve tutkulu olurlar.

Dürüst, eğlenceli, flörtüz tutumlarıyla her kadını baştan çıkarıp kendisine aşık edebilme potansiyeline de sahiptirler.

Özgürlüğüne fazla düşkün olma durumları onları bir yandan çekici yapar, diğer bir yandan ise ulaşılamaz, aynı zamanda elde tutulamaz konuma gelmesine neden olur.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.