Yay Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Yay Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu kadını, dürüst, eğlenceli ve neşelidir. Yay burcu kadınının özelikleri arasında özgür ruhlu olması yer alır. Baskı ve zorlanmaktan hiç hoşlanmaz. Her zaman hayatın tadını sonuna kadar çıkarmak ister. Girdiği her ortama rahatlıkla uyum sağlar. Sakin bir yapıya sahiptir fakat sinirlendiğinde kırıcı olabilir.Yay Burcu Kadını Genel Özellikleri:

 • Tarih aralığı: 22 Kasım – 21 Aralık
 • Burç Sembolü: Yay
 • Zodyak Elementi: Ateş
 • Renkleri: Mavi
 • Uğurlu Günü: Perşembe
 • Yönetici Gezegeni: Jüpiter
 • Uyumlu Burçlar: İkizler, Koç
 • Şanslı Sayıları: 3, 7, 9, 12, 21
 • Güçlü Yönleri: Hayal gücü, dürüstlük, samimi
 • Zayıf Yönleri: Tutarsız, dikkat dağınıklığı, umursamaz, sinirli
 • Sevdiği Şeyler: Müzik, felsefe, seyahat, eğlenme
 • Sevmediği Şeyler: Stres, kıskançlık, yapışkan insanlar

Yay Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Yay burcu kadınının olumlu özellikleri arasında dürüst ve güvenilir olması yer alır. Yalandan nefret eder ve her zaman doğru olandan yanadır. Kültür ve sanata, bilime ilgi duyar; yeniliğe açıktır ve kendini sürekli geliştirir. Yay kadını, zekası, yüksek özgüveni ve güçlü hitabeti ile karşısındaki kişiyi etkiler.

1. Şanslıdır

Onun kadar şanslı kimse yoktur. Şanslı oluşları onların başta gelen özelliğidir.
2. Dürüsttür

Yay burcu kadını, dürüstlüğü ve açık sözlülüğü ile bilinir. Yalandan nefret eder ve kendisine söylenen bir yalanı hemen fark eder. Bu nedenle sosyal çevresi bir hayli geniştir. İyi bir dost ve sırdaştır; kimseyi yarı yolda bırakmaz.

3. Meraklıdır

Merak onların doğasında vardır. Sürekli bir sorgu içindedirler. Oldukça sosyal olmaları sayesinde yeni insanlarla tanışıp hemen kaynaşmayı başarırlar.

4. Pozitiftir

Her zaman coşkulu enerjileri sayesinde çevrelerindeki insanların da pozitif olmalarını sağlarlar. Onun yanında olumsuz düşünceye sahip olmak oldukça zordur.

5. Cesurdur

Yay burcu kadını denildiğinde akla ilk gelen şey adanmış olduklarıdır. Oldukça cesurdur ve karşısındaki insanları da cesaretlendirir.

6. Bilgiye Açıktır

Enerjileri sayesinde öğrenmeye aç, sürekli yeni bilgiler ve yeni maceralara atılmayı seven, yerinde duramayan ve kendisi gibi arkadaşlarını da canlandırarak harekete geçiren biridir.

7. Huzurludur

Tartışma ortamlarından pek hoşlanmazlar, genellikle bu durumlardan uzak dururlar. Fakat herhangi bir tartışma söz konusu olduğunda bulundukları olaya daha da hararetlenme katarlar.

8. Özgüveni Yüksektir

Kendilerine çok güvenirler. Her zaman dikkatleri çekip ön planda olmayı başarmaları onların neşeli, dinamik, sevecen, samimi ve sosyalleşme eğiliminde olmalarından kaynaklanır. Bu özellikleri ise özgüvenin aşırı yüksek olmasını tetikler.

9. Konuşması Etkileyicidir

Konuşma yetenekleri de oldukça güçlü ve etkileyici şekildedir. Yeteneklerinin farkında oldukları için etrafındaki kişilere söylemek istediklerini etkileyici dil ile ifade edip dikkatleri üstüne çekmeyi başarırlar.

10. Hayata Bağlıdır

Hayata sımsıkı tutunurlar ve yaşama sevinci yüksektir. Bu nedenle sürekli yenilik peşindedir. Bağlı kalmayı sevmediklerinden gelenekler ile pek araları yoktur. Sevdikleri ortamlar, onların yenilikçi fikirlerini ortaya atabileceği bağımsız ortamlardır.
11. Gezmeyi sever

Gezmek ve yeni yerler keşfetmek yay kadını için olmazsa olmazdır. Öğrenmeye her zaman açık oldukları için yeni yerlere gitmek, orada değişik şeyler keşfederek öğrenmek isterler.

12. İlgi çekicidir

Ufak hareketlerle ve ayrıntılarla ilgilerin üzerlerinde toplanmasından büyük haz duyarlar. İnsanların onlarla ilgilenmesi ve girdikleri ortamda ilgi odayı olmak onları içten içe tatmin eder. Sahip oldukları neşeli tavırları ve yüksek enerjileriyle insanları etkilemeyi severler.

13. Zekidir

Yay kadını, kıvrak zekaları ile her zaman ön plandadır. Her zaman mantıklı davranmaya ve doğru kararlar almaya özellikle dikkat eder.

14. Neşeli ve Enerji Doludur

Neşeleriyle herkese pozitif enerji yayarlar. Mantıklı hareket eder ve özel hayatında da sosyal olmak onun doğasında vardır. Kavga gibi gerilimli ortamlardan oldukça uzak durur.

15. Kültürlüdür

İnsanlarla sohbet etmeyi sever ve bu sohbetlerinin de ilgi çekici konulardan oluşmasını bekler. Çok fazla okudukları ve araştırdıkları için bilgi birikimleri genellikle son derece yüksektir. Bu sebeple karşısındaki insanla konuşurken çok geniş bir alandan sohbet edebilir ve çabucak konudan konuya atlayarak bilgisiyle herkesi şaşırtabilirler.

16. Duyarlıdır

Yay burcu kadını, çevresinde gelişen olaylara, insanlara ve hayvanlara karşı son derece duyarlıdır. Her ne kadar yalnızlığı sevse de yanında olup bitenlere karşı her zaman duyarlıdır. Çevresindeki insanların sıkıntılarını bilir, onlardaki en ufak bir değişikliği bile kolayca algılayabilir. Çoğunlukla sevdiği insanların dertlerine, onlara hissettirmeden çözüm bulmaya çalışır.

17. Özgürlüğüne Düşkündür

Özgürlüğüne düşkündür. Başkalarının dayatmalarından veya kısıtlamalarından hoşlanmazlar. Çoğu zaman da onlara bir şey yaptırılmak istendiğinde işi inada bindirir, onlar için gerçekleştirmesi çok kolay bir istek olsa bile onlara dayatıldığı için kıllarını dahi kıpırdatmazlar.

18. Şık Görünmeyi Sever

İhtişamı sevdiklerinden dolayı görünüş onlar için oldukça önemlidir. Her şeyin en güzeli olsun isterler.

19. Ailesine Düşkündür

Kendi ailesine, eşine, eşinin ailesine oldukça önem verir ve benimser.


Yay Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Yay burcu kadınının olumsuz özellikleri arasında açık sözlü olması yer alır. Düşünceleri oldukça keskindir ve konuşmasıyla kimi zaman karşısındaki kişiyi üzebilir. Disiplinsiz ve sıkılgan bir yanı olduğu için başladığı bir işin sonunu getiremez. Yay kadını, umursamaz ve rahat tavırları ile insanı çileden çıkartabilir.

1. Açık Sözlüdür

Dobra ve kimi zaman da biraz patavatsızdırlar. Karşısındaki kişinin hiç beklemediği bir anda utandırıcı veya şok edici konuşabilirler. Bu durumu onu sevilir kılsa da pot kırdığı için bazen başka bir duruma da düşürebilir.
2. Duruma Göre Bencil Olabilir

Sözlerine güvenilmeyeceği ve eğer güvenilirse ortada kalınabileceği unutulmamalıdır. Kimsenin kötülüğünü istemese de kendilerini darda hissettiği zaman bir başkasını ortada bırakabilir. Bu nedenle biraz bencil oldukları söylenir.

3. Fırtınalı Aşk Yaşar

Yay burcu kadını, kopan fırtınalar içerisinde hareketli bir aşk yaşar. Hata yaptıklarını düşünüyorlarsa partnerine veya arkadaşlarına çekinmeden direk söyleme cesaretleri vardır. Bağlılık onlara göre olmadığı için baskı ve zorlamalara karşı hiç tahammülleri olmayacaktır. Eş seçiminde doğru kişiyi bulmak onlar için oldukça zordur. Özgür yaşamayı sevdiklerinden partnere ayak uydurmaları biraz güç olacaktır.

4. Kontrolsüz Davranış Sergileyebilir

Oldukça enerji dolu olmasından dolayı kimi zaman kontrolsüz davranışlar sergileyebilir. Genellikle bundan kendileri de rahatsızdır ve hatalarından oldukça pişmanlık duyarlar.

5. İnsanı Çileden Çıkarabilir

Rahat halleri ile kimi zaman insanı çileden çıkarabilirler. O kadar rahatına düşkündür ki karşısındaki kişi buna katlanmakta zorlanır hatta katlanamaz. Gelecek günler hakkında en ufak bir endişeye kapılmaz, anı yaşar ve hiçbir şekilde sorumluluk altına girmezler.

6. Sorumluluk Üstlenmez

Yay burcu kadını, özgürlüğüne oldukça düşkün olduğundan dolayı sorumluluk almaz ve eğer kendisine bir iş verileceğini hissederse ortamdan hemen uzaklaşır. Onunla beraber en eğlenceli, en komik anların dibine vurulsa da yaşamın en zor anlarında ona yaslanmak hayatı iyice zindan edecektir.

7. Zor Güvenir

Genel halleri kuşkulu ve huzursuz olduğundan dolayı herkese karşı bir şüphe içinde olup kimseye kolay kolay güvenmezler. Hiçbir zaman kolayca affetmeyip, kolay kolay sakinleşmezler. Affedilme konusunda kesin bir süre olmayıp bu süre çok uzun yıllar sürebilir.
Dobra ve patavatsız olduklarından çok fazla kişiyle diyaloğa giremezler, özellikle haksızlığa uğradıklarında kendilerini sakinleştirmeye başaramayıp kontrolsüzce tepki gösterebilirler.

8. Disiplinsizdir

Değişken bir ruh halinde olduklarından dolayı disiplin içine girmek onların özgürlüklerini kısıtlayacağından pek mümkün olmaz. Açgözlü oldukları için hiçbir şey ile yetinmeyi bilmezler.

9. Eğlence İnsanıdır

Eğlence ve macera tam onlara göredir ve gamsız bir yapıları vardır. Kibirli ve kırıcı konuşmaları nedeni ile çok kişiyle tartışmalar yaşayabilirler. Yerine göre bazen fazla cimri oldukları bilinmekte ve hayatı bencil şekilde yaşamayı sevmektedirler.

10. Kuralları Çiğneyebilir

Kısıtlanmayı sevmedikleri için kuralları pek önemsemezler. Bu nedenle huzursuz oldukları durumlarda işlerini aksatabilir ve zor durumda kalabilirler.

11. Sıkılgan Yapılıdır

Sıkılgan doğasıyla tanınır. Enerjilerinin her zaman yüksek olmasını istedikleri için onları uğraştıracak ya da mutsuz edecek durumların içerisinde bulunmak istemezler. Böyle durumlarla karşı karşıya kaldıklarında da çabuk vazgeçerler. Bu davranışları da çoğunlukla sıkılgan olarak tanımlanır, onların enerjilerini düşürebilecek her şeyden çabucak uzaklaşırlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.