Yay Burcu Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Yay Burcu Özellikleri Nelerdir?

Burçlar dünyasındaki en sıcakkanlı, en değişken ve en gezmeyi seven burçlarından biri yay burcudur. Erkeğinde, kadınında güzel veya kötü pek çok özellik barındırır. 24 Kasım- 22 Aralık doğum tarihlerine sahip kişilerdir. Burçlara inanan veya inanmayan herkes mutlaka bir defa dahi olsa burcuna bakar ve özelliklerini inceler. Bu özellikler kişinin kişilik özelliklerini gösterir. Burçlar gezegenlerin hareketlerine göre de farklı özellikleri yansıtırlar ve zaman içinde değişimlere uğrayabilirler.

Her burcun kendine özel takım yıldızı vardır. Yay takım yıldızının birinci dekanatında Kyra-Harp bulunur. Lyra yay burcunun neşeli, eğlenceli ,mutlu, pozitif ve memnun yanını temsil eder. Kuzey yarım kürenin en parlak yıldızı Vega da Lyra’nın içinde yer alır. Orta dekanatında Araplar tarafından Al Mugamra denilen Ara yer alır. Son dekanatta ise Al Waid, Thuban, Al Dib gibi yıldızları kapsayan Draco yani yıldız canavar kümesi bulunur. Bu astronomik bulgular yay burcunun özelliklerini yansıtır.

Yay Burcu Genel Özellikleri

Karakteristik özellikleri bakımından olumlu ve olumsuz özelliklere sahiptir. Her kişiye göre bu özellikler değişiklik gösterebilir. Bu özellikleri sayesinde yay burcu kişisi hakkında kesin bilgilere sahip olmak mümkündür. Kişiliğinden yansımalar bu özellikleri ile ortaya çıkar. Genel özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Grup: Ateş, erkeksi, değişken
 • Yönetici gezegen: Jüpiter ve Neptün
 • Renk: Mor ve turkuaz
 • Uğurlu taş: Firuze ve mavi topaz
 • Şanslı sayı: 3
 • Şanslı gün: Perşembe
 • Şehirler: Nottingham, Stuttgart, Toledo, Sydney, Köln, Toronto, Budapeşte, Napoli
 • Metal: Kalay
 • Ağaçlar: Meşe, huş, ıhlamur, dut, kestane, dişbudak, şeker kamışı, badem kayısı
 • Çiçekler: Kırmızı gül, karanfil, mor menekşe ve leylak
 • Kavrama yetenekleri gelişmiştir

Kavrama yetenekleri oldukça gelişmiştir. Önlerine konulan her işi rahatlıkla kavrayabilirler ve çabuk bir şekilde öğrenebilirler. Buda özellikle becerikli oldukları her işte başarıya ulaşabileceklerini gösterir. Çoğu zaman başarılı bir hayata sahip olurlar. El becerileri de oldukça gelişmiştir. Öğrendikleri şeyi çok çabuk bir şekilde uygulamaya dökebilirler. Bu sayede neredeyse hiçbir konuda zorlanmadan sonuca ulaşabilirler.

Özellikle ciddi işlerde ve felsefe konularında çok daha fazla başarılı olurlar. Bu nedenle yay burcunu tanımlayan sözcük ‘ Görüyorum’ olacaktır. Karşılarındaki kişinin herhangi bir işi bir kere anlatması yeterlidir, hemen anlarlar ve soru sormaya bile gerek duymazlar. Hatta bazı işlerde sadece izlemeleri bile yeterli olacaktır. İzlerler, öğrenirler ve uygulamaya dökerler. Bu sayede çoğu işlerini kısa sürede tamamlarlar, okul hayatında da oldukça başarılı bir öğrenci olurlar.

 • İyimser ve pozitifler

İyimser olma ve her konuya pozitif bir şekilde yaklaşma konusunda oldukça usta kişilerdir. Ön yargı onlara göre değildir. İlk olarak olayların iyi tarafına bakarlar ve ona göre davranırlar. Negatif düşündükleri zaman kötülüğü çağırdıklarını düşünürler, bu konuda haksız da sayılmazlar. Çoğu konuda başarılı olmalarının sebebi budur. İyimser davranırlar ve başaracaklarına inanırlar. Oldukça pozitif enerjiye sahip kişilerdir. Bu enerjilerini dışarıya da yansıtırlar, çevrelerindeki kişilerin bu güzel enerjiden etkilenmemesine imkan yoktur. Pozitif görüşleri dış görünüşlerine bile yansır, bulundukları durum, konum ne olursa olsun gülmeyi elden bırakmazlar. Her olaya gülerek yanıt verirler, sakin kalmayı becerebilirler.

 • Enerjikler

Oldukça enerjik bir kişiliğe sahiplerdir. Enerjileri asla bitmez, çok yorulsalar dahi enerjileri düşmez yada bunu dışarıya yansıtmazlar. Çevredeki insanlar yay burçlarını her zaman mutlu, enerjik ve pozitif görür. Onlar üzgünken dahi bunu diğer insanlara belli etmezler, içlerine atmazlar ancak diğer insanların motivasyonunu ve enerjisini düşürmek istemezler. Genel olarak enerjileri düşük olmadığı için bu durum çok nadirdir. Özellikle genç olanlar dikkatsiz, heyecanlı ve deli dolu bir hayat sürerler.

Geleneklere çok bağlı kalmazlar, kafalarına göre takılırlar ve akıllarındaki kişiyi örnek alarak hayatlarını şekillendirmeye çalışırlar. Bu dönemde kendi başlarına buyruk olmaları onları sıkıntılara sürükleyebilir ancak doğru yolu yine kendileri bulacaktır. Enerjilerini içlerinde asla tutamazlar, bir şekilde atmaya çalışırlar. Onlar için saatin bir önemi yoktur, enerji patlaması yaşıyorlarsa mutlaka onu atmak için bir şey yapacaklardır.

 • Ders alırlar

Özellikle gençliklerinde çok yanlış yapsalar da en çok geçmişlerinden ders alırlar. Yaşadıkları şeylerden ders çıkarmasını bilirler, hatalarını görmezden gelmezler, daha çok hatanın üstüne giderler ve düzeltmek için yol bulmaya çalışırlar. Yaşadıkları kötü olaylar onlar için sadece geçmişte kalmış bir hata ve gelecek için ders olarak kalır. Bu sayede yaptıkları hataları bir daha yapmazlar ve geçmişe takılı kalmazlar. Her zaman önlerine bakan kişilerdir, geçmişte yaşadıkları olaylar onları çok fazla üzmez, sarsmaz veya incitmez. Önlerine bakarlar ve hayatlarına kaldıkları yerden devam ederler. Her şeyde bir hayır vardır demesini bilirler ve bu sayede hiçbir şey onları kolay kolay yıkamaz.

 • Özgürlerdir

Oldukça özgür bir kişiliğe sahiplerdir. Çoğu zaman kimseyi takmazlar, yanlarında kimseyi istemezler. Kafalarına buyruk hareket etmekten çok hoşlanırlar. Eğer bir yanlış yapacaklarsa bunu yapıp ders çıkarmak ve yanlışın onları nasıl etkilediğini görmek isterler. Bu durum bir noktaya kadar iyidir, sonradan sıkıntılara neden olabilir. Özgür ruhları onları sınırsız yaşamaya zorlar, kimseye yada hiçbir duruma takılı kalmazlar, gitmek istedikleri yere ne olursa olsun giderler. Bu durum ikili ilişkilerde sıkıntı yaşamalarına neden olur. Kendilerini bir kişiye tam olarak veremezler ve bağlanamazlar. ilişki içinde dahi özgür hareket etmek isterler.

Bağlılık onlara göre değildir. Söz dinlemeyi beceremezler, kafalarına koydukları şeyi yapana kadar mücadele ederler. Genelde kendileri karar verip kimseyi sormazlar. Bu çok fazla özgür ruh halleri onları bazen yalnızlığa bazen sıkıntılı süreçlere sürükleyebilir. Yay burçları bunun bilincinde yaşarlar. Özellikle kısıtlanmaktan nefret ederler, sınırlar ona göre değildir. Kısıtlandıkları zaman kendilerini kafesteymiş gibi hissederler ve agresif bir hal almaya başlarlar. Kendilerini kurtarmak adına akılsızca risklere atılabilirler, kimseyi düşünmeden hareket edebilirler.

 • Yeniliklere açıklardır

Yeniliklere en açık olan burç kesinlikle yay burcudur. Gelenekten oldukça uzak kişilerdir. Eskiye bağlı kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Yeni moda, yeni teknoloji tam onlara göredir. Yeni olan her şeyi yakından takip ederler ve öğrenirler. Geride kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Hayatın yeniliklerine karşı oldukça meraklı bir yapıları vardır. Öğrenmek için bir sürü soru sorarlar. Yeni olan her şeye sahip olmak isterler, bu konuda biraz doyumsuzlardır. Yenilikçi yapıları her şeye çok çabuk adapte olmalarını sağlar, asla bocalamazlar ve hemen alışırlar. Konuya çok çabuk dahil olurlar. Günümüz şartları altında bu durum oldukça işlerine yarayacaktır.

 • Meraklılar

Oldukça meraklı bir yapıya sahiplerdir. Her konu hakkında bilgi sahibi olmak isterler, yeni bilgiler öğrenmeye bayılırlar. Yaşları kaç olursa olsun okurlar, öğrenirler ve araştırırlar. Merakları hiçbir zaman azalmaz. Öğrenmek istedikleri şeyi bir şekilde öğrenirler. Meraklarını yenmek için yurt dışına çıkmaları gerekse yine çıkarlar ve öğrenmeden gelmezler. Bu durum bazen olumlu bazen de olumsuz etkilere neden olur. Keşfetmeye meraklılardır, yeni yerler keşfetmeye bayılırlar.

 • Gezmeyi severler

Genel olarak gezmeyi en çok seven burçlardan biridir. Gezmek, yeni yerler keşfetmek tam onlara göredir. Asla yorulmazlar ve sıkılmazlar. Eğer yorgun hissediyorlarsa bu onların sıkıldıkları anlamına gelir. Onun dışında yorulmak nedir bilmezler. Keşfetmeyi çok severler. Tarihi ve modern dokuları incelemekten, bilgi almaktan büyük zevk alırlar. Yeni yeni kültürler öğrenmeye çalışırlar. Bir yayın hayalinin ne olduğunu sorduğunuz zaman muhtemelen dünyayı gezmek cevabını alırsınız. Her zaman bir seyahat planları vardır, bavulları her zaman hazırdır. Gittikleri yerlerde yeni insanlar ile tanışırlar ve sosyal ortamlarını genişletirler.

 • Çok yönlüler

Çok yönlü bir kişiliğe sahiptir. Genelde iki işi bir arada yürütme özelliğine sahiplerdir, kavrama özellikleri oldukça geliştiği için hiç zorlanmazlar. İkisine de rahat bir şekilde adapte olabilirler ve başarıyla sonuçlayabilirler. Özellikle ilgi alanları çok yönlü ise bu durum onları çok mutlu eder. Her zaman birçok işle meşgul olmak isterler, boş durmaktan nefret ederler. Boş oturmak kesinlikle onlara göre değildir. Kursa gidiyorlarsa bir başka daha kurs gidiyor olabilirler. Çok yönlü olmaları pek çok konuda bilgi sahibi olduklarını gösterir. Oldukça kültürlü kişilerdir.

 • Dışa dönükler

Dışa dönük demek oldukça sosyal bir kişiliğe sahip olduklarını gösterir. Yay burçları insanları seven, onları güzel geçinen ve çabuk kaynaşan kişilerdir. Yabancı bir ortamda asla sıkıntı çekmezler, hemen arkadaş bulurlar ve eğlenmeye başlarlar. Güzel enerjileri etraflarının her zaman dolu olmasını sağlar. Kalabalıkta olmaktan çok hoşlanırlar. Sosyal etkinliklere bayılırlar, eğlenceli ne varsa yay burçları da oradadır. Dışa dönük yapıları sosyal biri olmalarını sağlar, her ortamdan arkadaşları vardır. Değişik kültürlerden arkadaş yaparlar ve bu sayede kültür bilgilerini arttırırlar.

 • Şanslılar

Oldukça şanslı kişilerdir. Ellerini attıkları her işte başarılı olurlar, ortamı güzelleştirirler. Bu durumda iyimser ve pozitif olmalarının payı çok büyüktür. Şans her zaman iyiyi düşünmeleri sayesinde yanlarından hiç ayrılmaz. Bu durumun kendileri de farkındadır ve ona göre davranmasını bilirler. Şanlı olmalarında gezegenlerin payı da vardır. Jüpiter bolluğu ve bereketi temsil eder. Ayrıca şanslı olmasını sağlar, talih verir. Kafasını kullanırsa ve doğru tercihler yaparsa başarıdan başarıya koşacaktır.

 • Hayal güçleri yüksektir

Hayal güçleri oldukça gelişmiştir. Konu ne olursa olsun her zaman uçuk bir fikirleri vardır. Kendileri oldukça mutlu bir yapıya sahip oldukları için mutluluklarını hayal güçlerine yansıtırlar ve çok farklı fikirler ile çıkarlar. Özellikle meslek seçimlerinde çok işlerine yarayabilir. Çoğu zaman hayal güçlerinde yaşarlar. Bu durum bazen hayal kırıklığı yaşamalarına neden olabilir. Ancak çabuk toparlanırlar. Hayal güçlerinin renkli dünyasını her yerde yansıtırlar. Evleri, çalışma masaları, kıyafetleri her zaman bunun bir eseridir.

 • Renkli bir kişiliğe sahiplerdir

Oldukça renkli bir kişiliğe sahiplerdir. Bunu özellikle hareketleri ile gayet açık bir şekilde belli ederler. Yorulmak nedir bilmezler, enerjileri çok yüksektir ve olumlu bir ruh havaları vardır. Renkli yaşamları çok neşeli biri olmalarını sağlar. Kıyafetleri, saçları ve aksesuarları ile de bunu belli ederler. Normal kıyafetler onlara çok sıradan gelir, her zaman uçuk saçık giyinirler ve renkleri karıştırarak giyinmeye bayılırlar. Kimsede olmayan aksesuarlar yay burçlarında mutlaka vardır. Farklı olmayı severler, diğer insanlar ile bir olmak onlara göre değildir.

 • Dostlarına çok önem verirler

Dostlarına ve dostluklara çok önem verirler. Arkadaşlık onlar için hayatın bir parçasıdır. Çoğu zaman arkadaşlarının mutluluğu için kendi mutluluklarını görmezden gelirler. Fedakarlık yapma konusunda oldukça başarılardır. Dostlarını her zaman düşünürler, korurlar ve kollarlar. Ne olursa olsun onlara vakit ayırırlar ve asla arkalarından iş çevirmezler. Bir yay burcunun arkadaşı olmak oldukça şanslı bir durumdur.

Arkadaşlarının özel günlerini asla unutmaz, hediyeler alır ve onları sevindirecek bir şey yapmayı mutlaka bulurlar. Kesinlikle kötü gün dostudur. Sadece iyi günlerde arkadaşlarının yanında olmazlar, kötü günlerinde de ilk olacak kişi onlar olacaktır. Çoğu zaman arkadaşlık ve sevgililik arasında ayrım yapamazlar. Ancak ikili ilişkilerde önce arkadaşlığa önem verirler ve daha çok arkadaş olarak kalmaktan yana olurlar, evliliğe uzak bir yapıları vardır.

 • Cömertler

Oldukça cömert bir kişiliğe sahiplerdir. Hatta biraz savurgan olduklarını söyleyebiliriz. Paraya çok fazla önem vermezler. Hayatlarında paradan çok daha fazla önemli şeyler vardır ve para kazanmak, harcamak her zaman ikinci, üçüncü planda kalmıştır. Eğer yardıma muhtaç birisi varsa mutlaka yardımda bulunurlar, istedikleri bir şey varsa hiç düşünmeden alabilirler. Para biriktirme konusunda çok başarılı değillerdir. Ellerine geçen parayı hemen harcamak isterler.

Genelde eğlenceli şeylere, gezmeye, kıyafete para harcamayı severler. Para harcarken bencilce davranmazlar, hayatta hiçbir zaman bencil biri olmazlar. Kendilerine bir şey alırken mutlaka ailelerini, arkadaşlarını ve sevdiklerini de düşünürler. Hediye almaya bayılırlar, birinden hediye almakta onları çok mutlu eder.

 • İlgiyi severler

İlgiyi seven bir yapıları vardır, sevdikleri kişilerden her zaman ilgi görmek isterler. Sevdikleri kişilere karşı kedi gibi davranırlar, samimi bir havaları vardır. İlgisiz kaldıkları zaman mutsuz hissederler, onlarla ilgilenecek birini bulmaya çalışırlar. Onlar için ilgi sohbet etmek, beraber vakit geçirmek ve gezmek anlamlarına da gelir. Onlarla ilgilenen kişilere karşı hemen bir güven duygusu oluştururlar, ilk tanıştıkları kişilere çok çabuk güvenirler. Bu durum bazen tehlikeli olabilir.

 • Çift kişilikliğe sahipler

Bazı zamanlar kafası çok karışık olabilir. Ne yapacaklarını, nasıl davranacaklarını bilemezler. Hayatın yoğun temposunda kaybolurlar ve kendilerini büyük bir arayışın içinde bulurlar. Böyle bir dönemde çift karakterleri daha fazla ortaya çıkar. Burçlar kuşağında çift karaktere sahip dört burç vardır. Bunlardan biri de yay burcudur. Sürekli kafaları karışıktır, çok mutluyken bir anda akıllarına bir şey gelebilir ve moralleri düşebilir. Ancak çabuk toparlanmasını bilirler. Diğer burçlara göre daha değişkenli bir tavra sahiplerdir. İçlerinde iki farklı insan barındırırlar. Birinci kişi daha çok vücuduna önem verir. Diğeri ise kafa yapısına ve düşüncelerine önem verir.

Birinci kişiliği spor yapmasını, vücudunu geliştirmesini, sağlıklı beslenmesini ve kendine çok iyi bakmasını ister. Eğer birini kişiliğini dinlerse açık havada spor yapabilir. Hayatı bir koşu yarışı olarak görürler ve hızlı koşanın her zaman kazanacağına inanırlar. İkinci kişi ise daha çok mantıklıdır. Hayatına düşünceleri ile yön vermeye çalışır. Yüksek lisans yapmak, seyahate çıkmak, ticarete atılmak ikinci kişiliğin isteyeceği şeylerdir. Özellikle felsefeyle çok yakından ilgilenir, felsefi düşüncelere sahiptir. Hayatı sorgular ve neden var olduğunu anlamaya çalışır. Kafasını kullanarak çok büyük işlere imza atan kişiler genelde yay burçlarıdır.

 • Konuşkanlar

Oldukça konuşkan kişilerdir. Konuşmayı çok severler. Bulundukları bir ortamda en çok konuşan, konu açan kişi kesin yay burcudur. Farklı konular hakkında uzun sohbetler etmeye bayılırlar. Her konu hakkında bir fikirleri vardır ve bu fikirlerini insanlarla paylaşmaktan büyük zevk alırlar. Düşüncelerini paylaşmaktan asla çekinmezler, kimin ne diyeceğini umursamazlar. Konuşmaz tarzları da çok tatlıdır. Ses tonları ile herkesi kendilerine çekebilirler. Özellikle seçtikleri konuların farklılığı çevrelerindeki insanları oyalamaya yetecektir, sanki büyülenmiş gibi yay burcunu dinleyeceklerdir.

Neşeli bir ruh halleri olduğu için anlatım şekilleri de genelde neşeli ve komik olur. Espri seviyeleri oldukça yüksektir. En ince espriyi bile anlayabilirler. Ortamda en çok şaka yapan, herkesi güldüren kesinlikle onlardır. Yaratıcı oldukları için etraflarındaki insanlara komik hikayeler anlatabilirler, bu özellikleri sayesinde asla yalnız kalmazlar. Onunla oturan bir kişinin canı asla sıkılmaz çünkü mutlaka konuşacak bir konuları olur. Görmüş, geçirmiş biri olduğu için gezdiği ve gördüğü yerleri mutlaka anlatacaktır.

 • Umut dolular

İyimser ve pozitif olmaları umut dolu olmalarına da neden olur. Hayatı ve yaşamayı çok severler. Ne yaşarlarsa yaşasınlar umutsuzluğa kapılmazlar ve hayat ile bağlarını koparmazlar. Her zaman tutunacakları bir dal vardır. Hayatı neredeyse kimsenin sevmediği kadar severler. Her zaman iyi hatırlanan, iz bırakan olmak isterler ve bunun olması için çok çaba sarf ederler. Yardımsever bir kişiliğe sahiplerdir, hayatta kimsenin mutsuz, muhtaç ve umutsuz olmasını istemezler.

Kendi enerjilerini başkaları ile de paylaşırlar. Umutları tüm dünya tarafından takdir görmüş, güçlü ve üstün kişilere bağlarlar. Her zaman güçlü insanlara karşı farklı bir sevgi beslerler, onların etrafa yaydığı ışık ile beslenirler ve umut dolu olurlar. Güçlü yapılarını bu şekilde korurlar. Oldukça mütevazi bir yapıya sahiplerdir. Kendilerinin yaptıkları işlerden çok başkalarının yaptıkları işler ile övünürler. Kötü günlerde bile umutlarından bir şey yitirmezler ve asla pes etmezler.

 • Girişimciler

Girişim denince ilk akla gelecek olan isimlerden biri yay burcudur. Yeni olan ne varsa bilmek ve el atmak isterler. Oldukça motive edici özellikleri sayesinde pek çok konuda başarıya ulaşırlar. Çok yönetici gibi görünmeseler de aslında yönetici bir yapıları da vardır. Bu halleri sempatik yanlarını kaybetmelerine neden olabilir. Ancak yöneticilik vasfına erişmeleri anca olgunlaştıktan yani 30’lu yaşlardan sonra olacaktır.

Tıpkı kendilerinde olduğu gibi çevrelerine de motivasyon, güzel enerji, başarı ve yükselme isteği aşılarlar. Girişimci özellikleri sayesinde yeni olan şeyleri bulundukları konuma getirirler, dünyadaki pek çok yenilik yay burcu tarafından fark edilir. Yeni deneyimlerin peşinde koşmaktan asla vazgeçmezler. En önemli özelliklerinden biri de yaptıklarının arkasında durmalarıdır. Kötü bir şey olsa dahi arkasında dururlar ve desteklerler, kendilerini düşürecek her şeyden uzak durmaya çalışırlar.

 • Sorumluluk sahibiler

Sorumluluklarını bilen kişilerdir, onlara verilen görevi layığıyla yaparlar ve zamanında teslim ederler. Yay burcuna bir iş verdiyseniz en temiz, düzenli ve doğru haliyle geri alacaksınızdır. Sorumluluğu çok ufak bir şey dahi olsa onu büyütür ve önem verir. Görevini yerine getirmeden rahat hareket etmeye başlamaz.

 • Fiziksel özellikleri

Genel olarak fiziksel özellikleri belirgindir ve bildiğiniz taktirde o kişinin yay burcu olduğunu anlayabilirsiniz. Elbette fiziksel özellikler çok değişkenli oldukları için hep aynı kalmaları yada herkeste aynı olmaları mümkün değildir. Güzel enerjisi yüzlerine de vurmuştur. Yüzlerinde her zaman tatlı bir gülümseme olur, güzel enerjilerini dışarıya yansıtırlar. Moralleri bozuk olsa dahi gülümsemeyi ihmal etmezler.

Mutlu oldukları zaman gözlerinin içi bile güler. Bu gülüşlerinin arkasında kendilerine güvenen yapıları da saklanır. Genelde boyları uzundur ve incedirler. Yağsız bir bedene sahiplerdir. Çekici yüz hatları, kahverengi saçları ve beyaz tenleri vardır. Göz renkleri genelde kahverengi ve badem görünümünde olur. Yüzleri kemiklidir. Kıyafetleri renkli kişiliklerini ortaya koyar. Bu yüzden farklı tarzları ile onları tanımak mümkündür.

Ev ve Aile Hayatı

Yay burçları ev hayatı ve aile yapısı bakımından oldukça spesifik bazı özelliklere sahiplerdir. Kişisel özelliklerini bu konularda da belli ederler, herhangi bir farklılıkları yoktur.

 • Sorumluluk sahibidir

Ev hayatında oldukça sorumluluk sahibi bir yapıya bürünür, görevlerini bilir ve bu görevler doğrultusunda hareket eder. Evin sorumluluklarını mutlaka getirirler ve diğer işlerine sonradan başlarlar. Ev düzeni ve temizliği onlar için çok önemlidir. Eğer evlilerse evdeki herkese görev yüklerler ve bu görevlerin yerine getirilmesini beklerler. Sorumluluk sahibi yapıları sayesinde evin içindeki ve dışındaki hiçbir işleri aksamaz.

 • Temizliğe önem verirler

Evlerinin her zaman temiz ve düzenli olmasını isterler, dağınık bir ortamda asla duramazlar. Mutlaka en az haftada bir temizlik yaparlar, temizlik yapmaktan çok hoşlanırlar. Bu sayede kafalarının içini boşaltırlar, üstlerindeki yükü hafifletirler. Evin temizliğinin yanında kendi düşünce temizliklerini eklerler. Bir yay burcunun evi her zaman temiz ve güzel kokar, misafire hazırmış gibi bir havası vardır ama bir o kadar da rahat ve salaştır.

 • Ev dekorasyonu

Yay burcu denince ilk olarak akla özgürlük ve renkli kişilik gelir. Bu özgür ve renkli ruh hallerini evlerine de mutlaka yansır. Farklılıklar evlerinde eksik olmaz. Modayı takip ederler ve en yeni neyse onu alırlar. Genelde tutarsız bir yapı sergilerler. Beğendikleri her şeyi almaya çalışırlar, yeni çıkan hiçbir şeyden geri kalmazlar. Rahatlarına düşkün oldukları için evlerinde rahat mobilyalar, eşyalar kullanırlar. Evi huzur ve rahatlama buldukları yer olarak görürler ve ona göre döşerler. En sevdikleri renkler olan mor ve turkuazı sıklıkla tercih ederler. Denizi, deniz görüntüsü çok severler. Denizin uçsuz bucaksız görünümü onlara özgürlüğü çağrıştırır, bu nedenle evlerinde mavinin her tonunu kullanmaya çalışırlar.

Özellikle yatak odalarında çok sayıda mavi eşya görmek mümkündür. Mavinin dışında beyaz ve krem tonlarını da mutlaka kullanırlar. Olmazsa olmaz dekorasyon renkleri bunlardır. Bir diğeri de kendisine uğurlu geldiğine inandığı eşyalarıdır. Güzel enerji veren her şeyi evinde tutmak ister. Farklılığı sevdiği için evinde farklı eşyalara ve tarzlara rastlamak mümkündür. Evin bir köşesinde modern bir köşesinde eskitme eşyalar bulunur. Her şeyden ufak ufak olmasını isterler, hiçbir şeyde abartıya kaçmazlar.

Mutfak dekorasyonunda genelde beyaz, krem, yeşil ve mavi tonlarını tercih ederler. Modern döşemeden daha çok vintage döşeme tercih ederler. Eski dönemleri anımsatacak dolaplar ve tabaklar tam yay burcuna göre olan mutfağı temsil etmektedir. Düzenli bir mutfağı vardır, yemek yapmayı çok sevdiği için her şeyin elinin altında olmasını ister ama bir o kadar da yerlerinde olmasına özen gösterir. Özellikle yay kadınıysa mutfağında kendisinden habersiz değişiklik yapılması onu çileden çıkartacaktır. Banyoda daha çok ferah eşyalar tercih eder, asla bir renk cümbüşü göremezseniz. Geniş banyolara bayılırlar. Genel olarak küçük evleri sevmelerine rağmen hep büyük, geniş ve ferah evlerde yaşamak isterler. Bu tarz aydınlık evlerde daha mutlu ve huzurlu olurlar, enerjilerini atabilirler. Jupiterin genişliği yay burcunun evine de yansır.

 • Aile kavramı

Aile kavramı yay burcu için oldukça zor ve karmaşık bir kavramdır. Kendilerini her zaman bir yere ait hissetmek isterler ancak çift kişilikleri nedeniyle bu konuda zorluk çekebilirler. Ailelerine çok önem verirler hatta çoğu zaman kendilerinden çok ailelerini düşünürler, onların mutluluğu için çok fazla riske girebilirler, fedakarlıkta bulunabilirler. Genelde özgür ruh halleri nedeniyle kafalarına buyruk hareket ederler ve ailelerini dinlemezler ancak bu sevgilerini asla gölgelemez. Sadece özellikle gençlik dönemlerinde çok fazla aileleri ile vakit geçirmezler. Ama bir şekilde gönüllerini almayı başarırlar, kimseyle küs kalmazlar ve kendilerine kızgın bırakmazlar. Deli dolu ve çılgın yapıları yerlerinde durmalarına engel olur. Bazı yay burçları belli bir yaşa geldikten sonra ailelerinden ayrı eve çıkmak isteyebilirler. Bu onların özgür ruhlarından gelir. Kendi ayaklarının üzerinde durma isteği tüm bedenlerini sarar.

Aile kavramına çok önem verirler ancak aile kurma konusuna hep uzak dururlar. Güçlü bir karaktere sahiptir, çabuk yenilmezler ve pes etmezler. Onları korkutacak çok şey yoktur fakat evlilik yay burçlarını korkutur. Birine bağlı bir ömür geçirmek, aynı evi paylaşmak onlara özgürlüklerinin kısıtlandığı izlemini verir ve bu durum onları çok rahatsız eder. Eğer ki partnerlerinin doğru kişi olduğuna inanıyorlarsa ve ona gerçekten aşıklarsa o zaman aile kurmaya kendilerini yakın hissetmeye başlayabilirler. Önemli olan gerçekten sevildiklerini hissetmeleri, güven duygusu içinde bir ilişki sürebilmeleridir. O aman evliliğe çok sıcak bakmaya başlarlar.

Sağlık Hayatı

Genel olarak çok sağlam kişilerdir. Mental bakımdan kolay yıkılmamalarının yanında fiziksel bakımdan da yıkılmazlar. Oldukça enerjik olmalarının yanında neredeyse hiç yorgunluk hissetmezler. Bünyeleri boş oturmayı kaldıramaz, bir iş yapmadıkları zaman asıl hastalıklar ortaya çıkmaya başlar ve kendilerini kötü hissederler. Bir iş ile meşgulken sağlıklı hissederler.

 • Spor yapmayı severler

Oldukça sportif bir kişiliğe sahiptir. Atamadıkları fazla enerjiyi spor ile atarlar. Spor yapmaya bayılırlar her türlü spordan hoşlanırlar. Genelde heyecan ve adrenalin dolu sporlar yaparlar. Koşmak, tırmanmak, zıplamak tam onlara göredir. Farklı spor dallarımı keşfetmeye bayılırlar, tek bir spor ile sınırlı kalmazlar. Genelde iki sporu bir arada götürmeye çalışırlar. Yüzmeye de bayılırlar. Suyun verdiği o sakinliği ve huzuru çok severler. Koşturmacalı hayatlarının yanında sakinlik ve kafa dinleme arıyorlarsa kendilerini yüzmeye verirler, mavi rengi bir yay burcunu en rahatlatan şey olabilir.

Hayatları boyunca sporla ilgilenirler. Profesyonel olmasa dahi sağlık açısından mutlaka rutin olarak yaparlar. Kendilerine çok önem verdikleri için sporsuz bir hayat düşünemezler. Sağlıklarını koruma dışında dış görünüş içinde yaparlar. Dış görünüşlerine çok önem verirler ve mutlaka kilolarını korurlar. Eğer erkek yay burcuysa kas yapmak için çaba gösterecektir, kadın yay burcuysa yağ kontrolünü korumaya çalışacaktır.

 • Dinçlerdir

Kolay kolay yatağa düşmezler hatta ayakta bile hastalanmazlar. Hayatlarının büyük bir evresini sağlıklı, enerjik ve dinç bir şekilde geçirirler. Hareketli ve sosyal yaşamları onları her daim ayakta tutar, kendilerini iyi hissetmelerini sağlar. Ayrıca kendilerine çok dikkat ederler. Mutlaka sağlıklı beslenirler ve hastalanacaklarını anladıkları an önlem alırlar. Bu dikkatleri sayesinde kolay kolay hastalanmazlar.

 • Hastalığı önemsemezler

Bu durum çok büyük hastalıklar için geçerli değildir elbette, grip gibi hastalıkları asla önemsemezler ve hastalığın bile tadını çıkarmaya çalışırlar. Hatta bunun için kendilerini zorlarlar, iyi hissetmeseler dahi iyi görünmeye çalışırlar. Güzelce giyinirler ve her zamanki gibi dışarı gezmeye çıkarlar. Ancak kötü bir hale düşerlerse evde yatmaya karar verirler. İşin ilginç tarafı ise keyiflerine evde devam edecek olmalarıdır. Hastalığın tadını evde çıkarmaya devam ederler, hiçbir iş yapmazlar, uzun saatler boyunca yatakta yatarlar. Bu durumları tabi ki bir yere kadar devam edecektir. Evde boş durmaktan nefret eden yanları onları kalkmaya zorlayacaktır. Özellikle doktora gitmek hiç istemeyeceklerdir. Kendilerini güçsüz gösterecek her şeyden kaçabilirler.

 • Hastalıklar

Genel olarak karaciğeri, pankreası, kalça, uyluk ve baldırları yönetir. Yani bu bölgeler ile alakalı hastalıklara yakalanabilirler. Bu bölgelere dikkat etmeleri gerekir. Özellikle yaşlandıkları zaman romatizma hastalığına yakalanabilirler. Yemeğe, eğlenceye ve içkiye düşkün oldukları için zamanla mide bölgesinde sıkıntı yaşayabilirler, eğer kendilerini salarlar ise geri dönüşü olmayan kilolar alabilirler. Özellikle kalça ve baldır bölgelerinde yağlanmalar oluşabilir. Orta yaşlarda olan yay burçları bu konularda sıkıntı yaşayabilir. Karaciğer yay burcunun en çok dikkat etmesi gereken organlardan biridir, çok hassas olduğu için fazla alkollü içecekler tüketilmemesi gerekir.

 •  Yay burcu ve beslenme

Genel olarak beslenmesine önem veren bir yapıya sahiptir. Bu dış görünüşüne önem verdiği için olmaktadır. Önem vermesinin yanında bir o kadar da vermez. Yemek yemeyi ve alkollü içecekler tüketmeyi çok severler. Eğer dikkat etmezlerse sağlıklarından olabilirler. Kırmızı etten sakınmalılardır. Bağırsak sistemlerini dengede tutmak için daha çok lifli besinler tüketmelilerdir. Süt, peynir ve beyaz et vücutlarına daha iyi gelir. Genel olarak buharda pişmiş yemekleri tercih etmeleri önerilir, şekerli ve unlu besinlerden mutlaka kaçınmalılardır, zaten yüksek olan enerjileri daha da yükselebilir ve kontrolden çıkabilirler. Kendilerine uygun diyet programını seçip, diyete başlayabilirler. Sporu asla ihmal etmemelilerdir.

Eğlence Hayatı

Tam anlamıyla eğlence insanıdır. Eğlenmekten, eğlendirmekten çok hoşlanır. Neşeli yapısı ne durumda olursa olsun eğlenmesine izin verebilir. Genelde hayatı seven ve kötü olayların üzerinde durmayan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden fazla üzgün bir ruh hali yaşamaz, eğlence hayatına düşkündür. Geniş sosyal çevresi eğlence hayatından uzak kalmasına engel olur. Arkadaşlarına çok önem verdiği için onları kolay kolay kıramaz, davetlerini geri çeviremez. Zaten buna enerjik yapısı da izin vermez.

Kolay kolay evde oturacak biri değildir. Çift karakterli olduğu için eğlence anlayışı dönemden döneme değişiklik gösterebilir. Hayal dünyaları çok geniştir ve orada yaşamaktan zevk alırlar. Macera dolu olan her şey onların eğlence hayatlarını yansıtır. Bilmedikleri yerleri keşfetmek, seyahate çıkmak boş zamanlarını değerlendirmek için seçecekleri tercihler olacaktır. Eğlence hayatlarına sporu da mutlaka katarlar. Genelde basketbol, hokey ve beyzbol oynamaktan zevk alırlar.

 • Sevdikleri aktiviteler

Genel olarak heyecanlı ve adrenalin dolu etkinliklerden hoşlanırlar. Sıkıcı, oturmaları aktiviteler onlara göre değildir. Güçleri yetmese bile binicilik ve avcılık yapmak isterler. Tüfekle ateş etmek ve dart oynamak da sevdikleri aktiviteler arasında yer alır. Bu oyunlar oldukça fazla dikkat istediği için zorlanabilirler ve başarısız olabilirler ancak kesinlikle başarısız olduk deyip üzülmezler, deneyimledikleri için aksine sevinirler. Yay burçları başarılı olmaya çok önem verir ancak her konuda başarılı olamayacaklarının farkındadırlar, tecrübe sahibi olmanın da çok önemli ve değerli bir şey olduğunu düşünürler.

 • Müzik

Müzik dinlemekten çok hoşlanırlar, müziğin ruhun gıdası olduğuna inanırlar ve müzik dinleyerek rahatladıklarını hissederler. Genelde bir iş ile meşgulken müzik dinlerler, bu onların motivasyonunu arttırır. En çok modern, rock ve pop müzik dinlemekten keyif alırlar. Müzik eşliğinde dans etmeye de bayılırlar. Kendilerini müziğin akışına bırakırlar ve anın tadını çıkartırlar. Özellikle eğlence mekanlarını çok severler. Sevmelerindeki en büyük etkenlerden biri müzik olmasıdır. Kalabalık ve gürültülü yerleri severler, böyle ortamlarda bulunup özgür hissetmek ve sosyalleşmek isterler. Eğlence anlayışlarından birinde bu yatar.

 • Sohbet

Bir diğer eğlence anlayışları sohbet etmektir. Genel olarak macera dolu, kalabalık, gürültülü aktiviteleri sevseler de bu her zaman için değildir. Bazen daha çok sessiz ortamlarda, sevdikleri kişilerde vakit geçirmek isterler. Ufak ve tatlı bir kafede sevdiği insanlarla sohbet etmek bir diğer eğlence anlayışı olacaktır. Yay burcu neredeyse her konu hakkında bilgiye sahiptir, gezdiği ve gördüğü yerlerin sayısı da bir hayli fazladır. Bu yüzden her zaman anlatacak bir şeyi vardır, konuşkandır ve uzun sohbetler etmeye bayılır. Özellikle ciddi ve felsefi konularda konuşmaktan çok zevk alır.

İş ve Kariyer

Çalışma hayatına çok fazla önem vermez. Bunun sebebi paraya çok fazla önem vermiyor oluşundan gelir. Hayatta güzel şeyler yapmak ve mutlu olmak için illa paraya gerek olmayacağını düşünür. Parayı hayatının en son sıralamalarına koyar. Ancak bir o kadar da para harcamayı sever. Bir şeyler almak onu çok mutlu eder. Çoğunlukla cömert bir şekilde paralarını harcayabilir hatta çoğu zaman tutarsız davranır.

 • Para biriktiremezler

Yay burçları ellerine geçen tüm parayı harcamak isterler, para biriktirme konusunda oldukça kötülerdir. Biriktirmek yerine kendilerine ve sevdiklerine bir şeyler almak isterler yada yardıma muhtaç olan kişilere yardımda bulunmaya çalışırlar. Para konusunda tutarsız olduklarını söyleyebiliriz.

 • Parayı bulurlar

Para biriktirme konusunda kötü olsalar dahi bir şekilde parayı bulurlar. İşleri genelde kendilerine ve yaşam şartlarına uygundur, doğru işi bulma konusunda başarılı oldukları için para kazanma konusunda da başarılı olurlar. Girişimci yapıları sayesinde kendilerine en uygun işi bulabilirler yada üretebilirler. Mutlu hissetmedikleri bir işte de asla çalışmazlar, bu duyguları ve hareketlerinden anlaşılacaktır. İş haricinde son dakikada işi yoluna giren veya şans oyunlarından para kazanan birini tanıyorsanız o kişi çok büyük ihtimalle yay burcu olacaktır. En talihli burçtur, şans her zaman onlarla beraberdir.

 • Meslekler

Genel olarak onları mutlu edecek meslekleri seçerler. Seçim aşamasında da kafalarına buyruk hareket ederler, kimseden yardım yada fikir almazlar çünkü kendilerini en iyi kendilerinin bileceğini düşünürler. Özellikle yeniliklere açık ve bulundukları ortamı tanıyabilen, ihtiyaçlarını görebilen yapıları sayesinde işsiz kalma ihtimalleri olmaz.

 • Öğretmenlik

Öğrenmeye ve öğretmeye karşı her zaman ayrı bir sevgisi vardır ve bu sevgisini öğretmenlik ile devam ettirmek ister. Çocukları sever ve iyi anlaşır ayrıca ağzı çok iyi laf yapar. Öğretmenlik hayatları boyunca hep aynı heyecan ve istekle işlerine giderler.

 • Araştırmacı

Yay burçlarının bitmek bilmeyen öğrenme aşkları onları araştırmacı yada akademisyen olmaya zorlayabilir. Bilgiye aç ve meraklı bir yapısı vardır, merak ettiği şeyi öğrenmeden peşini bırakmaz, bilgilerin kolay öğrenilmesini istemez bu süreçte kendi çaba sarf etmek ve yorulmak ister. Aylarca hatta yıllarca araştırmak ve bulunca o heyecanı yaşamak ister.

 • Hostes

En sevdikleri şeylerden biri seyahat etmek olduğu için hosteslik tam onlara göre bir meslek olabilir. Ayaklarını yerden kesecek, heyecanlandıracak her şeye bayılırlar. Hosteslerin dış görünüşlerinin bakımlı ve çekici yapısı yay burçlarını bu mesleğe daha fazla yaklaştırabilir. Ayrıca enerjilerini de çok rahat bir şekilde atabileceklerdir.

 • Yaşam koçu

Pozitif ve iyimser yönleriyle bilinirler, hayatta ne yaparlarsa yaşasınlar hep olumlu yönden bakmaya çalışırlar, olumsuzu düşünüp çağırmazlar. Bu durum akıllara yaşam koçluğu mesleğini getirir çünkü motive etme konusunda çok başarılılardır. Yönlendirmeyi ve yardım etmeyi çok sever birde sportif yaşamları devreye girerse tam bu mesleğe uygun olabilirler.

 • Mimar

Yaratıcı yanlarını mimarlık ile ortaya çıkartabilirler. Oldukça başarılı olacakları bir meslektir. Hem modern hemde vintage yönlerini bu meslekte ortaya koyabilirler, hayal güçleri çok geniş olduğu için çılgın fikirler sunabilirler.

 • Pazarlamacı

Konuşkan kişilerdir, konuşmayı severler ve bir ürünü tanıtma konusunda oldukça başarılı olacaklardır bu yüzden pazarlamacı çok doğru bir tercih olabilir.

Yay Burcu Olumlu Özellikleri

Özellikleri bakımından olumlu ve olumsuz şeklinde ikiye ayrılabilir ve bu özellikleri sayesinde kişiliği, karakteri, yapısı, olaylara bakış açısı ortaya çıkabilir. Yay burcunun olumlu özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Keyifli ve neşelidir

Her zaman keyifli olmayı bilir. Bulunduğu durum çok kötü olsa dahi gülmeye çalışır ve neşesinden ödün vermez, hayatı çok fazla önemsemez. Neşeli yapısı sayesinde etrafındaki herkesi kendine çeker. Güler yüzü morali bozuk olan kişilere bile iyi gelir.

 • Eğlencelidir

Her durumda eğlenebilirler, eğlenmekten çok zevk alırlar. Hayatları genel olarak mutlu olmakla geçer. Oldukça şakacı bir yapıları vardır, mizah anlayışları çok gelişmiştir. Kaliteli espriler yapabilirler ve en ince espriyi bile anlayabilirler. Bu eğlenceli ve komik yanları beraberinde çok güzel özellikler daha getirir. Bir kişi yay burcuyla beraberken asla sıkılmaz hatta zamanın nasıl geçtiğini anlamaz bile, yaşadıkları anın bitmesini hiç istemezler.

 • Her işe açıktır

Öğrenmeye ve yeniliklere açık kişilerdir yani her konuya açıktır, bilgilenmek ve el atmak isterler. Bu özellikleri sayesinde pek çok konuda bilgi sahibi olurlar, söz hakkına sahip olabilirler. Yeniliklere açık bir yapıları vardır. Farklı şeyler onları daha fazla cezbeder. Yeni olan şeyleri mutlaka denemek ve tecrübe etmek isterler. İş konusu da da yeniliklere oldukça açıklardır. Yeni işler ile yaşadıkları döneme her anlamda ayak uydururlar.

 • Pozitiftir

Her koşulda ve durumda pozitif kalmayı başarabilirler. Yay burçları için en önemli özelliklerden biri budur. Bakış açıları hep aynıdır, iyimser ve pozitif. Kötü düşünmezler ve bu sayede kötüyü çağırmazlar. Çoğu işte başarılı olmalarının başlıca nedenlerinden biri budur. Pozitif yaklaşımlar onları her zaman kurtarır.

 • Özgürlüğüne düşkün

Bu özelliği bazen olumlu bazen olumsuz etkilere neden olur. Olumlu yönüne bakacak olursak özgürlüğüne bu kadar düşkün olması kendine güvendiğini ve kendi ayakları üzerinde durabildiğini gösterir. Her işi kendi başlarına yapmak isterler ve genelde başarılı da olurlar. Özgür yanları onları başarıya götürür.

 • Sosyaldir

İnsanlarla çok rahat bir şekilde iletişime geçebilirler, konuşmayı seven ve konuşacak bir şey mutlaka bulan yapıları onları arkadaş canlısı biri yapar. Oldukça sosyallerdir ve dışa dönüklerdir. İnsanlarla samimiyet kurarken hiç zorluk çekmezler. Hatta daha yeni tanıştıkları kişilere karşı çok faza güven duyabilirler.

 • Eğitimlidir

Genel olarak öğrenmeye açık insanlar oldukları için eğitim süreçleri asla bitmez, yaşları kaç olursa olsun okurlar ve öğrenirler. Çevrelerindeki insanların ne düşündüğünü asla önemsemezler, kendileri mutluysa devam ederler. Eğitimli oldukları için pek çok konuda bilgi sahibi olurlar, oldukça kültürlü kişilerdir.

 • Şanslıdır

Burçlar dünyasının en talihli burcu yay burcu olabilir. Her zaman şanslı bir yapıya sahip olurlar. Şans onlarla beraberdir, bu durum pozitif olmaları ile de bağdaştırılabilir. Kötüyü çağırmadıkları için şans yüzlerine güler. Özellikle şans oyunlarında hep kazanırlar, sınavlarda cevapları sallasalar neredeyse çoğu doğru çıkar.

 • Enerjiktir

Asla bitmeyen bir enerjiye sahiplerdir. Bu enerjik yapıları onları çok mutlu eder. Hayattan zevk almasını bilirler, boş vakit geçirmezler ve her anlarını dolu dolu geçirirler. Enerjileri hayatı soluksuz yaşamalarına yardımcı olur. Çok nadir hasta olurlar veya yorgun düşerler.

 • Sportiftir

Oldukça sportif bir yaşama sahiplerdir. Sporu hayatlarından asla çıkarmazlar, çok yoğun olsalar dahi spor yapmaya devam ederler. Bu sayede sağlıklı ve hoş görünümlü bir vücuda sahip olurlar. Spor onları her zaman ayakta tutar, dinç olmalarını sağlar ve heyecan dolu aktiviteler yapmalarını sağlar.

 • Hayal gücü gelişmiştir

Yay burçlarının hayal dünyası oldukça fazla gelişmiştir, tüm farklılıklar ondan çıkabilir, değişik düşünceleri vardır ve bu düşünceleri hayata geçirmeye çalışır. Genelde meslek seçiminde çok işine yarar. Hayal gücünü rahat kullanabilecekleri meslekler seçebilirler.

 • İyi niyetlidir

Genel olarak insanlara çok çabuk güvenir ve onlar hakkında kötü bir şey düşünmez. Her zaman iyi niyetle yaklaşırlar. Akılları kötülüğe çalışmaz. Hemen güven duymaları zarar görmelerine neden olabilir ancak iyi niyetli olmaları hep iyilikle karşılaşmalarına neden olur. iyilik eden iyilik bulur sözünün en güzel karşılığı yay burçlarıdır.

 • İyi bir dosttur

Gerçek birer arkadaşlardır. Asla arkadan iş çevirmezler, kötü niyetle yaklaşmazlar ve sadece iyi gün dostu olarak kalmazlar. Arkadaşlarının her anında yanlarında olurlar, kötü günlerinde mutlaka destek çıkarlar, yardımlarına koşarlar. Dostlarını düşünmeden bir işe kalkışmazlar. Hayatta en önem verdikleri şeylerden biri hiç şüphesiz dostluktur.

 • Kültürlüdür

Öğrenmeye açık yapıları sayesinde her konu hakkında bilgi sahibi olabilirler, yani oldukça kültürlü kişilerdir. Kendilerini geliştirmekten asla bıkmazlar, yaşları kaç olursa olsun kültür bilgilerine ekleme yaparlar. Özellikle çok gezmeleri ve görmeleri sayesinde farklı kültüler hakkında da bilgi sahibi olabilirler.

 • Duyarlıdır

Burçlar dünyasının en duyarlı burcu yay burcu olabilir. Yardımsever ve düşünceli yapısı duyarlı ve merhametli olmasını sağlar. İnsanlara, hayvanlara kısaca tüm canlılara sevgiyle yaklaşırlar, yardıma ihtiyacı olan kişileri görürler, yardımlarına koşarlar. Doğaya karşı çok duyarlı bir yapıları vardır, zarar verecek bir şey asla yapmazlar.

 • Affedicidir

Kavga etmekten nefret eder ve kavga ettiği zaman kendini çok huzursuz hisseder. Oldukça naif insanlardır, kavga ve gürültüden hoşlanmazlar. Küs kalmayı da beceremezler, kısa bir sürede affederler. Birine karşı asla kin besleyemezler. İyi niyetleri ve pozitif yanları onları affetmeye zorlar.

Yay Burcu Olumsuz Özellikleri

Olumlu özelliklerinin yanında olumsuz özellikleri de vardır. Bu özellikleri yay burcunun kötü biri olduğunu ortaya koymaz sadece düzeltmesi gereken özellikleridir. Olumsuz özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Aşırı iyimserdir

Her olaya çok fazla iyimser yaklaşırlar, neredeyse hiç kötüyü düşünmezler ve buna bağlı olarak önlem almazlar. Çünkü hep iyi şeyler olacağına inanırlar. Polyanna gibi olduklarını söyleyebiliriz. Ancak bu durum gerçekleri görmelerine engel olur, hep iyi şeyleri görmek bir süre sonra kötü olaylara karşı yabancılaşmaya ve böyle bir durumla karşılaşınca bocalamaya neden olur. Bu yüzden bu kadar iyimser olmak çok da iyi değildir.

 • Gürültücüdür

Eğlenceden, müzikten ve dans etmekten çok hoşlanan yay burçları gürültü çıkarmaktan da hoşlanırlar. Aslında duyarlı oldukları için insanları rahatsız etmek istemezler ancak doğalarında olan yüksek enerjiye dur diyemezler ve gürültü çıkarmak zorunda kalırlar. Çoğu zaman rahatsız edici boyutlara gelebilirler.

 • Aşırı ilgi isterler

Özellikle sevdikleri kişilerden çok fazla ilgi bekler ve bazen bunun dozunu kaçırabilirler, sadece kendileriyle ilgilenilmesini isteyebilirler ve bekledikleri ilgiyi göremezlerse sorun çıkartabilirler.

 • Kaprislidir

Genelde çabuk kapris yapabilirler. Özellikle ilgi konusunda yada başka istedikleri şey olmadığında sinirli, trip atan bir yapıya bürünebilirler. Bu özellikleri çekilmez olmalarına neden olabilir. Çünkü kaprisi fazla abartıp nedensiz yere olayın büyümesine neden olabilirler.

 • Sabırsızdır

Bir olayın hemen olmasını yada bir şeyin hemen alınmasını isterler. Bekleme yetenekleri kesinlikle yoktur. Bir şeyi yada kimseyi asla uzun süre bekleyemezler, hemen sıkılırlar ve sinirlenirler. Sabırsız oluşları fazla enerjik ve hareketli olmalarından gelir. Ancak bu konu yüzünden hayatlarında başarısız olabilirler.

 • Çabuk bıkar

Yaptığı işten çabuk bıkma özelliğine sahiptir, bir işi uzun süre devam ettiremez hemen sıkılır ve yeni bir işe başlamak ister. Pek çok konuda bilgi sahibi olması ve deneyimlemesi bu sayede olmaktadır ancak bir noktada hiçte iyi bir özellik değildir. Çabuk sıkıldığı için yaptığı işlerin sonunu göremez yada ilerleyemez, genel olarak yarım kalırlar. Bulunduğu ortamlar içinde geçerlidir. Bir yerde uzun süre duramaz, sıkılır ve bunalır. Hayatta bir şeye kesin olarak bağlanamaz, hep bir eksiklik hisseder.

 • Savurgandır

Parayı nasıl kullanacaklarını bilemezler, ellerine para geçtiği zaman hemen harcama isterler bu yüzden birikim yapamazlar ve gelecekte sıkıntı çekme ihtimalleri artar. Genel olarak savurgan olduklarını söyleyebiliriz, her yere paralarını saçabilirler. Maddiyata hiç önem vermezler.

 • Bağlanamaz

Genelde ikili ilişkilerde iyi değildir, birine bağlanmak ve hayatının tamamını onunla geçirmek oldukça zor bir karardır. Evliliği düşünmez, beraber olduğu kişiyi zor durumda bırakabilir. Özgür ruhlu olduğu için partnerini görmezden gelip kafasına göre takılabilir, ilişki insanı değildir.

 • Kafasına buyruktur

Her şeyi kendi başlarına becerebileceklerini düşünürler, genelde kimseye akıl danışmazlar ve yardım almazlar. Kafalarına buyruk bir yapıları vardır. Bu durum hayatta yalnız kalmalarına ve bir süre sonra desteklenmeyen biri olmalarına yol açabilir. Kendi bildiklerini okudukları için riskli işlere bulaşabilirler, tehlike peşlerini bırakmayabilir.

 • Açık sözlüdür

Açık sözlü olmak kötü bir şey değildir aksine ne kadar dürüst ve güvenilir biri olduğunu açığa çıkartır ancak yay burçları bu konuda aşırıya kaçabilir. Çoğu zaman açık sözlüyüm lafının arkasına saklanıp fazla ağır konuşabilirler, pot kırma konusunda ustadırlar. Özellikle eleştirmeyi çok severler ve dozunu ayarlayamazlar, bazen kırıcı olabilirler hatta söylememeleri gereken şeyleri herkesin içine söyleyebilirler.

 • Keyif düşkünüdür

Keyiflerine fazla düşkün olmaları bazen sorumluluk sahibi biri olmalarının önüne geçer ve görevlerinden uzaklaşırlar. Keyifleri istediği gibi davranmaktan çok hoşlanırlar, hayatı çok fazla dikkate almazlar. Günü yaşarlar ve diğer günleri çok fazla düşünmezler, onlar için önemli olan yaşadıkları andır. Bu kadar fazla keyif meraklısı olmaları hayatta sıkıntı çekmelerine neden olabilir.

Yay Burcu Aşk Hayatı

Aşk hayatında çift karakterli yapısını ortaya çıkartır, kafası karışıktır ve ne yapacağını, nasıl bir karar vereceğini bilememektedir. Genelde arkadaş olarak bilinen yay burcu aşktan biraz uzaktır. Aşk hayatındaki özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kafaları karışıktır

Çok fazla aşk insanı değillerdir. Bu yüzden ciddi düşünmekten korkarlar ve her zaman bu konularda geri planda dururlar. Beraber oldukları kişi ilişkilerinin nereye gittiğini sorarsa, büyük ihtimalle yay burcu bu sorudan kaçacaktır çünkü vereceği bir cevabı yoktur. Bu sorunun cevabını kendisi de bilmiyor olabilir. Kafasının içi aşk hayatında asla boşalmaz, nasıl davranacağını bir türlü bulamaz ve daima ilişkilerini sorgularlar. Aşk onlara göre değildir. Aşık oldukları zaman allak bullak olurlar mantıklı düşünemezler ve bu durumdan nefret ederler. Eğer kendilerine zarar geldiğini hissederlerse ilişkilerini bitirebilirler.

 •  Aşk hayatı hareketlidir

Genel olarak aşk hayatları çok hareketlidir, ne zaman ne olacağını kendileri bile kestiremezler. Birine bağlı kalmak onlar için çok zordur bu yüzden durmadan bir değişim, ayrılma, barışma söz konusudur. Bu yüzden de sabit bir ilişkileri hiçbir zaman olmaz. Korkusuz oldukları ve kendi içlerinde bazı kurallara sahip oldukları için ilişki içinde sıkıntı yaşayabilirler. Rutine dönüşmüş bir aşk hayatı kesinlikle ona göre değildir.

 • Bağlanma problemi yaşarlar

İlişkilerde yaşadığı en büyük problem bu olabilir, bağlanma konusunda sıkıntı yaşarlar. Birine tam anlamıyla, her şeyleriyle bağlanmaları çok zordur yada çok zaman alabilir. Özgür ruhları yüzünden bağlanmayı beceremezler. Bunun için çok sevmeleri gerekir. Çok sevdikleri zaman bu problemi aşabilirler ve bazı noktalarda fedakarlık yapmaya başlayabilirler.

 • Dürüstlerdir

Normal hayatlarında olduğu gibi aşk hayatlarında da oldukça güvenilir bir yapı sergilerler. Karşılarındaki kişi birde çok sevdikleri biriyse kesinlikle yalan söylemezler. Ne olursa olsun doğruyu söylemekten yana olurlar. Doğruyu söylemek çok riskli de olsa, aralarını bozulacağını bilse de yine yalan söylemeyi tercih etmezler. Bu yüzden ilişkilerde çok güvenilir bir partner olurlar. Kesinlikle arkadan iş çevirmezler. Yaptıkları hayatları dürüstçe partnerlerinin yüzlerine söyleyecek kadar cesurlardır. Dürüstlük konusunda asla sıkıntıya düşmezler hatta bu özellikleri sayesinde bazı hatalardan yırtabilirler.

 • Romantik ve sevecenler

İlişkilerde oldukça romantik bir yapıya bürünürler. Eğer çok sevdikleri biriyse onu mutlu etmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. İlişkilerde ufak şeylere takılmazlar. Ben hediye aldım o neden almadı deyip küsmezler. Hayatın kısa olduğunu ve böyle gereksiz küslüklere gerek olmadığını düşünürler. Buda istediklerinde ne kadar mantıklı ve olgun biri olduklarını gösterir. Sevdiklerine romantik sürprizler yapmaya bayılırlar. Güzel sözler her an ağızlarından çıkabilir. Tatlı ve sevecen bir yapıları vardır. Kendilerine kızdırsalar dahi yine affettirirler.

 • Özgürlerdir

Çok özgür ruhlu kişilerdir. Yani bağlılık konusunda çok sıkıntı çekerler. Kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Kısıtlandıklarını anladıkları an ilişkiyi düşünmeye başlarlar. İlişkilerde birbirine bağlılık, haber verme, izin isteme bunlar gayet normal olaylardır. Ancak yay burcu yaptığı işleri haber vererek yada izin alarak yapmak istemez, genelde kafasına göre takılır ve partnerine sonradan haber verir. Bu durum herkesin kaldırabileceği bir şey değildir. O yüzden ilişkilerde özgürlük, kısıtlanma sıkıntıları yaşayabilir.

 • Evliliği düşünmezler

Genelde bir ilişki içinde olsalar dahi evliliği çok zor düşünürler. Evliliği düşünmek için çok sevmeleri gerekir, kolay kolay birini sevmeleri de çok zordur. Doğru kişiyi bulmak ve onunla bir ömür geçirmek isterler. Bu süreçte çok fazla ve farklı kişiler ile deneyim kazanabilirler. Doğru kişiyi bulana kadar uzun uğraş vermeleri gerekir. Bu kişiyi buldukları zaman içlerinde gerçek aşığı, sıcaklığı ortaya çıkartacaklardır. Yinede evlilik hayatlarında her zaman ikinci hatta üçüncü planda olur. Rahatlarına düşkün oldukları için evlenip bunu bozmak istemezler, sorumluluk sahibi de olsalar belli bir yaşa kadar evlilik sorumluluğunu almakta zorluk çekerler.

 • İlgi isterler

İlişki içindeyken her zaman ilgi beklerler, ilgisizlik onlara göre değildir. Sevdikleri kişinin hep kendileriyle ilgilenmesini beklerler ve yeterli ilgiyi göremezlerse sinirlenirler. Kıskanç bir yapıya sahiplerdir ve partnerlerinin başka bir şeyle ilgilendiği görürlerse kıskançlık krizine girebilirler.

 • Çekicidirler

Dış görünüşlerine oldukça önem veren yay burçları aşk hayatlarında oldukça çekici tavırlar sergilerler. En ilginç burçlardan birisi oldukları için bunu açık bir şekilde belli ederler. Kendilerini çekici yanlarıyla belli etmekten çok hoşlanırlar. Ancak bir laf gelirse de asla altında kalmazlar, kendilerini savunmasını bilirler.

 • Bencil olabilirler

Normal hayatlarında çok bencilce hareketler sergilemeseler de aşk hayatlarında sergileyebilirler. Bazen sadece kendilerini düşünürler ve kendi istekleri doğrultusunda hareket ederler. Bu genelde ilişkilerinde uzun bir dönem geçtikten sonra ortaya çıkmaya başlar. Özgür yanları kendini belli etmeye başlar ve daha çok net davranışlar sergilemeye başlar. Genelde karşısındaki kişinin ne istediğini, düşüneceğini ve hissedeceğini önemsemeden hareket etmeye başlar. İçindeki patavatsız bir şekilde dışarıya aktarabilir. Bu bazen doğallık ve samimiyet olarak algılansa da bazen ilişkide kavgalara yol açabilir. Bu konuda kendini dengelemesi gerekir.

 • Destek çıkarlar

Aşk hayatlarındaki güzel özelliklerinden biri destek çıkıyor olmalarıdır. Partnerlerine konu ne olursa olsun destek çıkarlar, yanında olurlar ve yardımına koşarlar. Ellerinden ne geliyorsa yapmaya çalışırlar. Sevdikleri kişileri mutlu etmek ve rahatlatmak için yapmayacakları bir şey yoktur. Kötü anlarında mutlaka yanlarında olurlar, asla kaçmazlar hatta olayın daha fazla üstüne giderler, nasıl düzeltebiliriz diye yol aramaya başlarlar. Bir yay burcunun beraber olduğu kişi bu konuda çok şanslıdır çünkü zorda kaldığında yardım edecek bir sevgiliye sahiptir.

 • Rahatlardır

Kendilerinde kısıtlanma ve fazla sıkılmadan nefret ettikleri için karşı tarafa bunları asla yapmazlar. Partnerlerini sıkmazlar ve kısıtlamazlar, gayet rahat bir aşk hayatı süreceklerdir. Bu tarz nedenlerden dolayı çıkan kavgaları çok gereksiz bulmaktadırlar. Genelde kafalarının rahat olmasını isterler ve her şeyi fazla kafaya takmazlar, düşünmezler. Partnerlerine çok güvenirler, güvenmek isterler. Ona gözü kapalı izin vermek isterler. Aşık olmanın kişinin tatili olduğuna inanırlar, birbirine aşık kişilerin ufak sebeplerden dolayı kavga etmesini asla anlamazlar.

Yay Burcuna Ne Hediye Alınır?

Hediye almaktan ve vermekten çok hoşlanır. İnsanları mutlu etmek en büyük gayelerinden biridir ve asla bencilce hareket etmez. Eğer kendine bir şey alıyorsa mutlaka ailesine ve arkadaşlarına da alır. Para konusunda oldukça cömert hatta savurgan olduğu için hediye almak onun için hiç zor değildir. Özellikle sürpriz ile verilen hediyelere bayılır, sevdiği kişiye böyle bir plan hazırlayacaksa günler hatta aylar boyunca düşünür, planlamasını yapar ve her şeyin en iyi olmasını ister. Aynı şekilde hediye alırken sürprizli bir şekilde almaya bayılır. Genelde manevi hediyelere daha fazla önem verir.

Onun için önemli olan bir yerden hediye almak çok pahalı bir hediyeden on kat daha değerlidir. Sevildiğini ve önemsendiği hissetmek ister ve bunu hediyeler yoluyla çok iyi anlayabilir. Sezgisel gücü çok iyi olduğu için hediyelerin altında yatan mesajları çok rahat bir şekilde anlayabilir, gözünden hiçbir şey kaçmaz. Ona hediye seçmek biraz zor olabilir çünkü burçlar dünyasındaki en hayalperest burç odur ve hediyelerinin uçuk kaçık olmasını ister, hayallerindeki gibi bir şey çıkmazsa içten içe üzülebilir. Yay burcuna alınabilecek hediyeler şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Mükemmel anı

Mükemmel hediyeden ziyade mükemmel anıya odaklanır, hediyeyi veriş şekli yada onu şaşırtan o an hediyeden çok daha önemlidir. Eğer yay burcundan uzaktaysanız hediye göndermek yerine yanına bizzat kendiniz gidebilirsiniz. Buna o kadar çok şaşıracak ve mutlu olacaktır ki yıllar geçse de bu anı asla unutmayacaktır. Özellikle doğum günü gibi özel günlerinde hatırlanmaya ve o anı en harika şekilde yaşamaya çok önem gösterirler. En özel hediye, yaşadığı anı en özel an haline getirmektir.

 • Zambak

Yay burcu denince ilk akla gelen şeylerden biri temiz kalbi ve iyi yürekli oluşudur. Onların enerjik ve hiç büyümeyen yapıları, neşeleri, gülen yüzleri hiçbir zaman eksilmez. Kendilerine özel bir havaları vardır ve bunun çok iyi farkındadırlar. Müthiş enerjileri etrafa bir ışık gibi saçılır. Çiçekler arasında kendine has kokusu ve görünüşü ile bir çiçek varsa o da zambaktır. Zambak, saflığı ve güzelliği simgeler. Tıpkı yay gibi masum, çocuksu, duru ve sevecen bir çiçektir. Sanki siz ona bakarken oda size bakıyormuş izlenimi verir. Bir hediye alınacaksa zambak en güzeli ve doğrusu olabilir, yay burcu bu hediyeye bayılacaktır.

 • Renkli eşyalar

Bir hediye seçiminde renkli eşyalar yay burcunu yansıtabilir. Renkli kişilikleri ve özgür ruhları renkli, değişik eşyalara bayılmalarına neden olur. Kendi tarzları vardır ve bu tarzlarını bilen kişi hediye olarak onların tarzlarını yansıtacak eşyalar alabilirler. Yay burçları böyle jestlere bayılır, mutlaka evinde bir köşeye koyacaktır. Renkli ve mis kokulu mumlar, vintage tarzı mobilyalar, felsefi figürlerde biblolar ve renkli yastıklar yay burcuna alınabilecek hediyeler arasında olabilir.

 • Aksesuar

Değişik aksesuarlara bayılan yay burcu, hediye olarak takı aldığında çok mutlu olacaktır. Renkli takılar mutlaka kıyafetlerini süsleyen şeyler arasındadır, özellikle kolye takmaya bayılırlar. Kolye güzel bir tercih olabilir. Çok süslü değillerdir ancak farklı ve zarif takılara bayılırlar. Özellikle belli bir anlam taşıyan aksesuarlar onları mutluluktan deliye döndürür.

 • Kupa bardak

Evlerinde belkide 50’den fazla kupa bardak vardır ancak hediye olarak alsanız yine çok mutlu olacaktır. Kupalara karşı bir zaafı vardır, renk renk ve değişik renklerde bir sürü kupaya sahip olmak ister.

 • Nostaljik hediyeler

Özellikle bir antikacıya gidip mükemmel hediyeler seçebilirsiniz. Böyle anlamlı hediyelere bayılırlar. Eski zamanlardan kalmış, nostaljik hediyeler onları bambaşka boyutlara götürür. Eskiden kullandığı yada sevdiği eşyalardan oluşan bir kutu, nostaljik oyuncaklar, pikab, plak veya eski günleri hatırlatacak bir cd yay burcunu çok mutlu edecek hediyeler arasındadır.

 • Kendine özel hediyeler

Herkes gibi yay burçları da kendilerine özel olarak hazırlanmış hediyelere bayılırlar. Çerçeve, ismine özel yapılmış bir kutu veya kalem seti özel hissettirmeye yetecektir. Özellikle tasarım ürünlerine bayılırlar. Az ile yetinmeyi bilen insanlardır, maddiyata önem vermezler bu yüzden pahalı hediyeler istemezler. Böyle düşünceli hediyeler onları çok daha fazla mutlu eder.

 • Spor ile alakalı hediyeler

Spor yapmaktan çok keyif aldıkları için sporla alakalı hediyeler alınabilir. Bu onları çok mutlu edecektir ve işlerine yarayacaktır, kesinlikle kullanacaklardır. Ayrıca herkesin aklına gelmeyecek bir hediye olacağı için farkınızı da bu şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Yay Burcuna Nasıl Davranılmalı?

Bazı konulara çok fazla önem verir ve önem verdiği şeylere karşı saygı bekler. Karşısındaki kişi çok sevdiği biri olsa dahi kendi içindeki davranışlara verdiği değer çok farklıdır. İç dünyasını çok önemser ve sevdiklerinden de bu değeri almak ister. Yay ile beraber yada arkadaş olan biri mutlak bazı noktalara dikkat etmelidir ve ona göre davranmalıdır. Yay burcu kin güden biri değildir, asla küs kalamaz. Oldukça affedici bir yapısı vardır ve kolay kolay kızmaz fakat beklediği davranışlar yapılmazsa kırılabilir. Özellikle onun sevdiği ve inandığı şeylere laf gelmesi çok canını sıkar.

 • Özgürlüğüne karışmayın

Özgürlüklerine bağlı kişilerdir, bu konuda laf yemek çok canlarını sıkar. Yay burcuna kendinizi sevdirmek istiyorsanız kesinlikle bu konuda ona karışmamalısınız. Kendi özgürlük seviyesini kendisi belirler ve karışılmasını kesinlikle istemez. Kısıtlanmaktan, hükmedilmeye çalışmaktan ve emir almaktan nefret eder. Kendisini ve özgürlüğünü kısıtladığını düşündüğü kişilerle arasına mesafe koyacaktır. Özgür olmak onun için çok önemlidir.

 • Macera arzusuna karışmayın

Bir diğer çok önem verdiği şey macera düşkünlüğüdür. Maceradan maceraya koşmaya bayılır ve buna karışılmasından nefret eder. Gitmek istediği yere gider. Genelde kafasına göre yaşar ve risk olmaktan hoşlanır. Eğer siz onun aldığı risklere karışırsanız büyük ihtimalle aranız bozulur. Bu yüzden onu bu konuda kesinlikle kısıtlamayın, zaten yorulduğu zaman sıkıldığını ve bırakmasını gerektiğini kendisi anlayacaktır.

 • Dini ve felsefi konularda tartışmaya girmeyin

İnandığı konular üzerinde tartışmaya girmek istemez. Daha doğrusu kendi düşüncesine ve inancına zıt bir fikir varsa buna dayanamaz. Her konuda fikir sahibi olduğu için mutlaka söyleyecekleri olur ancak polemik yaşamaktan nefret eder ve bu yüzden tartışmaya girmek istemez. Bir yay burcuyla kesinlikle özel inanç ve diğer fikir konularında tartışmaya girmeyin, eğer konuşmaya başlarsa büyük ihtimalle susmayacaktır, ağır sözler söyleyecektir ve sizi alt etmeyi başaracaktır.

 • Cesaretini kırmayın

Neredeyse tüm konular üzerinde bir cesareti vardır ve her şey hakkında bilgi sahibi olmak ister. Başarısız olacağını bilse dahi tecrübe sahibi olmak ister. Onun için bir işe başlarken yapamazsın, gidemezsin gibi kelimeler kullanmayın. Buna çok sinirlenecektir çünkü başarısız olacağını bilse dahi deneyimlemek isteyecektir.

 • İyiliğini kullanmayın

Yay burçları belkide hayatınız boyunca göreceğiniz en iyi, pozitif insanlardır. Kimseye karşı kötü bir şekilde yaklaşamazlar ve arkalarından iş çevirmeyi akıllarından biri geçirmezler. Bu yüzden sakın yay burcunun iyiliğini kullanmayın, bunu yaparsanız hemen anlayacaktır çünkü sezgileri çok açıktır. İyiliğinin suistimal edildiğini düşünürse hemen iletişimi keserler çünkü bu kadar iyimser bir insanın hayal kırıklığına uğraması hiç iyi sonuçlanmaz. Genelde fazla kafasına takmayan bir yapısı olsa da böyle bir durumu düşünüp durabilir, altından kalkması zor olabilir.

 • Şansa inanmadığınızı söylemeyin

Burçlar dünyasındaki en şanslı kişileri olabilirler. Talih her zaman onların yanındadır. İyimser yanları sayesinde hep iyiliği çağırırlar, kötüyü düşünmezler bu yüzden şans hep onlarla beraber olur. Eğer şansa inanmadığınızı ve başlarına gelen şeyin şans dışında başka bir sebepten dolayı meydana geldiğini söylerseniz bu durum onları çok sinirlendirecektir.

 • Seyahatten hoşlanmadığınızı söylemeyin

Yay burçlarının yapmaktan en keyif aldıkları şeylerin başında seyahat etmek gelir. Eğer seyahat etmenin çok boş ve gereksiz bir şey olduğunu söylerseniz, gözünde 0 puanla başlarsınız. En sevdiği şeyi kötülemek denecek en son şeylerden biri olacaktır. Bu yüzden kesinlikle seyahat zevklerinizden bahsetmeyin, özellikle birbirinizle zıtsa.

 • Nazik davranın

Yay burcu kaba davranışlardan nefret eder. Kendisine kaba davranışlar sergileyen biriyle beraber olmak kesinlikle istemez. Hatta yanında bile durmaz. Enerjisini ve motivasyonun düşürecek her şeyden uzak durmaya çalışır. Nazik, iyimser ve kibar kişilerdir. Kendilerine de böyle davranılmasını beklerler, kötü konuşmalara gelemezler.

 • İlgili davranın

Eğer bir yay burcunun dikkatini çekmek istiyorsanız ona mutlaka ilgili davranın. Onunla ilgilendiğinizi belli edin. Fazla ilgiden sıkılmayacaktır hatta daha fazlasını isteyecektir. Arayın, halini sorun, düşündüğünüzü ve değer verdiğinizi belli edin, özel günlerinde mutlaka yanlarında olun, eğer gidemezseniz arayın. Değerli hissetmek isterler. İlgisizlere tahammülleri yoktur. İlginizi onlardan esirgemeyin.

Yay Burcu Nasıl Aşık Edilir?

Oldukça sevecen bir insandır bu yüzden onu kendine aşık etmek çok zor olamayacaktır. İnsanları sever ve ilk tanıştığı kişiye karşı bile çok fazla güvenir. Bu yüzden ilk konuşmayı yapmak çok zor olamayacaktır. Sosyal oldukları için bir şekilde aynı ortamda bulunabilirsiniz. Burada önemli olan sevdiği ve sevmediği şeyleri bilmektir. Bu bilgiler doğrultusunda yaklaşırsanız mutlaka içinde bir şeyler kıpırdamaya başlayacaktır. Çünkü kendini tanıyan ve değer veren kişilere daha farklı yaklaşır. Çok zor bir kişiliğe sahip olan yay burcu çift karaktere sahiptir. Bu yüzden ona yaklaşırken o an nasıl bir ruh hali içinde olduğunu bilmek çok önemlidir. Birkaç püf noktası ile yay burcunu kendinize aşık edebilirsiniz.

 • Doğal olun

Doğal olan kişilerle beraber olmak ister. Tıpkı kendileri gibi doğallıktan yana olanlar ile anlaşabilirler. Onu kendinize aşık etmek istiyorsanız doğal davranın, kasılmayın ve kendiniz gibi olun. Farklı bir havaya bürünürseniz yüksek sezgi gücü sayesinde anlayacaktır. Özellikle beğenilmek adına olmayan özelliklerinin varmış gibi gösterilmesi en nefret ettiği şeylerden biridir. Birine aşık olacaksa ve onunla birlikte olacaksa tüm gerçek özelliklerini bilmek ister, sahtelere ve oyunlara yer vermez. Tüm ilişkisini saf duygular üzerine kurmak ister.

 • Keşfetmesine izin verin

Konu ne olursa olsun keşfetmesine ve özgür olmasına izin verin. Onu kısıtlamayın ve özgürlüğüne karışmayın. Bir yer mi gitmek istiyor, yeni bir yemek mi denemek istiyor izin verin. Hatta ona eşlik edin. Karşısındaki bu kişinin ona macerasında deste çıkması ve yanında bulunması onu çok mutlu edecektir ve o kişiye karşı daha farklı bakmaya başlayacaktır. Çünkü en önem verdiği şeylere önem veren birini bulmak onun için oldukça önemlidir. Aşkı böyle birinde bulabilir.

 • Destek çıkın

Bir yay burcunu kendinize aşık etmek istiyorsanız mutlaka ona destek çıkmalısınız. Beraber olacakları kişide güven duygusu isterler, ona güvenmek ve sırtını yaslamak isterler. Hep yanlarında olmasını beklerler. Yanlış bir yolda olduğunda onu uyarın çünkü kötülüğü göremeyebilirler. Hep iyiyi düşünmeleri gerçekleri görmelerine engel olabilir. Fakat kararında kesinse önünü kesmeyin, yine destek çıkın ve denemesine izin verin. Eğer bunları uygularsanız yay burcu çok büyük ihtimalle size karşı derin duygular beslemeye başlayacaktır ve hayatının tamamını sizinle geçirmek isteyecektir.

 • Seyyah olun

Şu hayatta yapmaktan en keyif aldığı şey gezmek, seyahat etmek olabilir. Eğer sizde seyahat etmeyi ne kadar çok sevdiğinizi ona gösterirseniz, aşık etme yolunu bulmuş olabilirsiniz. Ansızın karşısına iki bilet ile çıkın ve sırt çantasını almasını söyleyin. Bir yay burcunu bundan daha çok mutlu edecek şey çok azdır. Gidilen yerin illa pahalı bir yer olmasına gerek yoktur, özellikle aşk konusundaysa isteklerini dikkate alabilirsiniz.

 • Hayallerini gerçekleştirin

Oldukça hayalperest insanlardır. Hayal kurmayı ve bu hayalleri içinde yaşamayı çok severler. Hangi yay burcuna sorarsanız mutlaka bir hayalleri vardır. Kendinize aşık etmek istiyorsanız hayallerini gerçekleştirmek çok güzel bir tercih olabilir. Bir anda karşısına hayaliyle çıkmak onu dünyanın en mutlu insanı yapacaktır, çok duygulanacaktır ve büyük ihtimalle boynunuza atlayacaktır.

 • Mutlu olun

Beraber olacağı kişinin somurtuk ve mutsuz biri olmasını kesinlikle istemez çünkü kendisi burçlar dünyasındaki en enerjik ve neşeli kişi olabilir. Sizde onunla beraber hep gülün, mutlu olun ve kafanıza hiçbir şeyi takmayın, onunla beraber geçirdiğiniz anın tadını çıkartın. Emin olun yay burcu ne kadar mutlu olduğunuzu ve hayattan zevk aldığınızı görünce size karşı bir şeyler hissetmeye başlayacaktır. Mutlu ve enerjik insanlara karşı zaafı vardır.

 • Arkadaşı olun

İlişkilerde sırnaşık, aşırı romantik ve aşırı yapış yapış olmaktan nefret ederler. Onlar için gerçek bir aşk bol keyifli, kahkahalı ve seyahatli olmalıdır. Beraber oldukları kişiyle sıradan bir aşk yaşamazlar daha çok arkadaş gibi sevgili olurlar. Eğer kendinizi yay burcuna aşık etmek istiyorsanız ona romantik jestler yapmayın, arkadaşı gibi davranın. Hemen evlenelim, yüzük takalım tarzı ilişkilerin insanı değildir. Arkadaşlığa çok önem veren, sevdiğiyle arkadaş gibi olan ilişkilerin insanıdır.

 • Bakımlı olun

Yay burcunu etkilemek istiyorsanız mutlaka bakımlı olmanız gerekir. Bakıma çok fazla önem verir ve beraber olacağı kişiden de bunu bekler. Bakımsız biriyle kesinlikle olamaz. Kendi zaten dağınık olduğu için daha düzenli biriyle olmak ister. Onun yanına gelirken güzel ve değişik kıyafetler giyin, kokular sürünün ve farkınızı ortaya koyacak aksesuarlar takın. Karşısındaki kişinin belli bir tarzı olması onun çok dikkatini çekecektir.

 • Onu güldürün

Eğlenmekten çok hoşlanırlar. Onunla beraberken espriler yapın ve mizahınızı konuşturun. Mizah anlayışı gelişmiş kişilerle beraber olmak isteyeceklerdir. Beraberken kasılmayın, rahat olun en önemlisi kendiniz ile dalga geçebilmeyi bilin, kasıntı ve kendiyle barışık olmayan insanlarla kesinlikle anlaşamaz. Onu güldüren insanlara karşı da farklı bir sempatiyle yaklaşır.

 • Hediyeler alın

Umursamaz gibi görünse de hediyelere çok önem verir. İllaki maddi bakımdan pahalı hediyeler almaya gerek yok, manevi değerinin yüksek olması onlar için yeterli olacaktır. Bir yay burcunu etkilemek istiyorsanız, yanına giderken mutlaka ufak bir hediye götürün. Minik bir çiçek dahi onları çok mutlu edecektir, değer gördüklerini hissetmek aşık olmalarına yetecektir.

Yay Burcu Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

Oldukça sevecen bir kişiliğe sahiptir. Bu yüzden genel olarak çevresindeki herkese sevgi gösterir, nefret ettiği kişi sayısı neredeyse sıfırdır. Bu yüzden sizi sevip sevmediğini anlamak biraz zor olabilir. Arkadaşlarına nasıl davranıyorlarsa aynı şekilde davranabilirler sadece ufak farklılıklar olur. Bu farklılıkları gördüğünüz zaman size karşı boş olmadığını anlayabilirsiniz. Duygusunun derinliğine göre yaptığı hareketler daha belirgin bir hale gelebilir.

 • Düşünceli davranır

Yay burcu aşık olmuşsa, aşık olduğu kişiye karşı çok daha fazla düşünceli davranmaya başlar. Onun her anını, hareketini düşünür ve ona göre davranmaya çalışır. Zarif davranışlar sergiler ve kesinlikle kırıcı hareketlerde bulunmaz. Diğer kişilerin göremeyeceği detayları görür ve ortaya çıkartır, sevdiği kişiyi en ince ayrıntısına kadar düşünür. Sık sık nasıl olduğunu sorar. Özellikle hastaysa düşünceli tavırlarını daha da arttırır. Bu düşünceli tavırlarından size aşk olduğunu anlayabilirsiniz.

 • Hayatınıza renk katar

Gerçekten seviyorsa o kişiyi mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Sürprizler, jestler, ansızın alınan uçak biletleri, tatiller yay burcu aşık olduğu kişinin hayatına farklı bir neşe ve eğlence katacaktır. Sevdiğinin hayatına asla üzüntü sokmaz, her anını güzelleştirir ve eğlenceli bir hale getirir.

 • Her anında yanında olur

Sevdiği kişinin hiç bir anını kaçırmak istemez, kötü veya iyi gününde hep yanında olmaya çalışır. Sevdiği kişiden bir dakika bile ayrı kalamaz, hemen özler. Uzaktan ilişkiler ona göre değildir. Eğer sizi seviyorsa bunu yanınızdan ayrılmamasından anlayabilirsiniz. İşiniz olsa dahi bir köşede bitmesini bekler. Onun için illaki romantik bir akşam yemeği yemeye gerek yoktur, bir bankta oturmak ve sadece sevdiğiyle beraber olmak yeterli olacaktır.

 • Fedakarlık yapar

Yay burçları gerçekten sevdikleri kişilere karşı çok daha fazla fedakarlık yaparlar. Hayatlarından bazı noktalarda uzaklaşabilirler ve bunu sadece sevdikleri için yaparlar. Eğer sizin için önemli konularda fedakarlık yapıyorsa mutlaka bir şeyler hissediyordur. Genelde kafasına buyruk hareket eder ve kafasında planladıklarından uzaklaşması çok zordur ancak sevdiği için bu planlardan dahi vazgeçebilir.

 • Bakışları ile belli eder

Bakışları ile aşık olduğunu açık bir şekilde belli edebilir. Diğerlerine baktığından çok daha farklı bakar. Özellikle çekici bakışını aşık olduğu için kullanır. Size bakışlarıyla bir mesaj verebilir. Oldukça çekici bakışlara sahiptir. Gözlerinden ne hissettikleri anlaşılır, size bakarken gözlerinin içi parlar.

 • İçlerini açarlar

Sevdikleri kişiler ile her şeyi paylaşmak isterler ve paylaşırlar, onlardan asla bir şey gizlemezler, arkalarından iş çevirmezler ve güvenlerini kırmazlar. Hayatları hakkında her şeyi anlatırlar, sevdikleri kişinin her şeyi bilmesini ve her şeyden haberlerinin olmasını isterler. Eğer günlerinin nasıl geçtiğini size anlatıyorlarsa büyük ihtimalle bir şeyler hissediyorlardır. Hayatı onun için çok önemlidir ve kimseye kolay kolay açmazlar. İçlerini size açıyorlarsa bilin ki kendilerini size teslim etmişler.

 • Zamanını sizin zamanınıza uydurur

Hayat boyu yaşadığı her an çok önemlidir ve her anın tadını doyasıya çıkarmak ister. Eğer kendi vaktinden ayırıp sizin vaktinize göre hareket ediyorsa bilin ki size aşık olmuştur. Yapmak istediği onca şeyi bir kenara bırakır ve sizin yanınızda olmak için kendi programını yeniden düzenler. Her fırsatı sizinle olmak için değerlendirecektir.

 • Kıskanır

Eğer sizi diğer insanlardan kıskanırsa bunu açık bir şekilde belli ederler. Özellikle aşıkken çok daha kıskanç olur. Bunu çoğu zaman abartabilirler ve sizi sıkıntıya sokabilirler, diğer insanlarla olan konuşmalarınıza kısıtlama getirmeyeceklerdir. Baskı görmekten hoşlanmazlar ve bu yüzden baskı uygulamazlar. Ancak alttan alttan kıskançlıkları belli ederler.

 • Sizi över

Bulunmadığınız bir ortamda sizi övecektir, sizi güzel kelimeler ile anlatacaktır. Genelde sevdikleri kişinin yüzüne karşı iltifat etmekten çekinirler ancak o yokken içlerindeki tüm güzellikleri dökerler, onu göklere çıkartırlar. Eğer siz yokken arkanızdan sizi övücü kelimeler kullanmışsa mutlaka size karşı bir şey hissediyordur.

Yay Burcu Hangi Burçlarla Anlaşır?

Kişisel özellikleri ve yapısı gereği yay burcu bazı burçlarla çok iyi anlaşır ve bazılarıyla anlaşamaz. Burçların özellikleri uyum yakalayıp yakalayamayacaklarını ortaya koyar. Arada elbette istisnalar çıkar, zıt özelliklerden uyumlar türeyebilir. Yay genel olarak herkesle anlaşabilir çünkü arkadaş canlısı ve samimi bir yapısı vardır, sosyal ortamlarda bulunmayı sever ancak derin bir bağ kuramaz. Arkadaşlığa çok önem verdiği için genelde uzun süreli arkadaşlıklar kurabilir, özellikle kötü gün arkadaşları seçer. Genel olarak anlaştığı burçları şu şekilde sıralayabiliriz;

Aslan

Aslan burcuyla benzer özelliklere sahiptir bu yüzden aralarında güzel bir arkadaşlık, ilişki olabilir. Uyumu yakalarlar ve hayata aynı yönden bakarlar. İkisi de yaşamdan zevk alır ve anın tadını çıkarmaya bakarlar, çevrelerindekilerin ne dediğini önemsemezler. Keşif yapmaya bayılırlar bu yüzden beraberken yeni yerler keşfedebilir, seyahate çıkabilirler. Deneyim yaşamaktan keyif alırlar ve enerjilerini asla yitirmezler. Durmadan yenilikler peşinde koşarlar. İki neşeli burç bir araya geldiğinde sıkılma ihtimalleri neredeyse yoktur, etraflarındaki kıskandıracak bir arkadaşlık ortaya çıkar.

Koç

En az yay kadar risk almasını seven, tehlikeden tehlikeye koşan bir burç varsa oda koçtur. İkisi de gözü kara ve kafalarının dikine giden insanlardır. Beraber bir maceraya atılırlarsa başlarına gelmeyecek şey kalmaz ancak beraber çok eğlenirler, tüm meydan okumalara karşı çıkarlar ve yapamazsın denenin üstüne giderler. İki maceraperest harika bir dostluk kuracaktır, enerjileri asla bitmez ve hayattan zevk almayı asla bırakmazlar.

İkizler

Eğlence konusunda bir numara olan yay, ikizler ile bu konuda çok iyi anlaşacaktır. İkisi de eğlenceden eğlendirmekten çok iyi anlarlar, beraberken sıkılma ihtimalleri neredeyse hiç yoktur. Gürültülü bir arkadaşlık olacaktır, kahkahalar, bitmek bilmeyen sohbetler bu ikilinin yanında olacaktır. Keyiflerine düşkün oldukları için beraber saatlerce keyif çatabilirler. Bu ikili bir araya geldiği zaman mutluluklarına mutluluk ve enerjilerine enerji katarlar. Pozitif enerjileri etrafa yayılır.

Terazi

Terazi burcu yay burcu ile neredeyse aynı özelliklere sahiptir. İyimser oluşu, herkesle iyi anlaşmaya çalışması, pozitifliği, merhameti, huzursuzluğunun bozulmasını istememesi ve bağlanmaktan korkması hepsi yay burcuyla aynı özelliklerdir. Bu yüzden harika bir uyum yakalayabilirler. Hem arkadaşlık hem de ilişki konusunda başarılı bir ikili olacaktır.

Boğa

Boğa ve yay çoğu konuda birbirlerini tamamlarlar, ortak noktaları çok fazladır. Aynı müzik stillerinden, filmlerden ve hatta yemeklerden hoşlanırlar. Bu yüzden tanıştıkları andan itibaren konuşacakları konuları hiç bitmez, uzun saatler boyunca koyu sohbetlere dalarlar, yanlarında kim var kim yok asla görmezler.

Yengeç

Yengeç çok naif bir karakterdir. Neredeyse herkesle iyi anlaşır, kibar ve samimi yapısı herkesin onu sevmesini sağlar. Yayla da iyi bir ilişkileri olur, hayatın her alanında birbirlerine saygı ve sevgi gösterirler. Kavga edecekleri konu neredeyse hiç yoktur çünkü kafa yapıları da aynıdır.

Başak

Başak titiz ve düzenli yapısı ile bilinir. Yay ise ona nazaran dağınık ve vurdumduymazdır, hayatı onun kadar dikkate almaz, daha çok anı yaşamaya bakar. Başak ise plan insanıdır. Bu ikili nasıl anlaşır dersiniz? Zıtlıkların birbirini çekmesiyle… İki zıt karakter birbirlerini tamamlar ve farklı bir yakınlaşma başlayabilir.

Akrep

Akrep gizemli, yay meraklı bir yapıya sahip olduğu için birbirlerini çözmeye çalışacak ve farklı bir uyum yakalayacaklardır. İkiside gezmeyi ve eğlenmeyi sever, mutlu olmak onların doğalarında vardır ve beraberken etrafa adeta ışık saçarlar. Aynı iş yerinde çalışıyorlarsa, enerjileri ile verimi en üste taşırlar.

Yay

İki yay bir araya geldi mi gitmedikleri mekan, görmedikleri ülke kalmaz. Adeta çılgınlar gibi seyahat ederler, alışveriş yaparlar, dans ederler ve sosyalleşirler. Sosyallik konusunda en iyi anlaşan ikili hiç şüphesiz yay-yay olacaktır. Birbirlerini gayet iyi anlarlar çünkü sanki ikizmiş gibi davranırlar.

Oğlak

Oğlak ve yay arasında değişik bir çekim olur. Çok benzer özellikleri yoktur ama yinede tanışmak, sohbet etmek isterler ve konuştukça açılırlar, muhabbetleri hiç bitmez. Birbirlerine çok şey katarlar, hem iyi hem de kötü anlamda ders almayı öğretirler. Hayata karşı birlikte mücadele ederler.

Kova

Kova sabırlı ve sakin bir yapıya sahiptir, yayın çılgınlıklarını idrak etmekte zorluk yaşar, onunla vakit geçirmek istemez çünkü kendisini yorduğunu düşünür. Fakat zaman geçtikçe yay onu açar, güler yüzünü ve çılgın yanını ortaya çıkarır. Birlikte çok değişik işlere imza atabilirler.

Balık

Balık duygusal ve romantik bir yapıya sahiptir. Yayla arkadaşlıkları onları değişik bir boyuta taşır, ikiside iyiki seninle tanışmışım cümlesini rahatlıkla kurabilir. Yıllar geçsede arkadaşlıkları bozulmaz, birbirlerini hep ararlar. Fedakar ve cefakar bir ilişkileri olur. Birbirlerini asla kırmazlar.

Yay Burcu Hangi Burçla Evlenmeli?

Evlilik konusuna oldukça uzaktır. Genelde ikili ilişkilerde flört döneminde kalır ve ileriye çok fazla gidemez. İlk tanıştığı kişiye asla sevgili gözüyle bakamaz, arkadaş olarak kalmak ister. Eğer gerçekten aşık hissederse ve doğru kişi olduğuna inanırsa evliliği de düşünmeye başlayabilir. Bu onun için oldukça zor bir süreç olacaktır, kafası karışacaktır, kaçmak isteyecektir ve yanlış yaptığını düşünecektir. Evlilik kafalarında hep bir soru işareti olacaktır. Ancak evlendikleri ve gerçek aşkı buldukları zaman tam bir sevgi kelebeği olacaklardır.

Eşleri için yapamayacakları şey yoktur, tüm fedakarlıkları yapabilirler. Eşleri mutlu olsun diye ellerinden gelen her şeyi yaparlar, romantik jestler, sürprizler yay burcunun evliliğinde mutlaka olacaktır. Ancak kesinlikle uyum yakaladığı biriyle evlenmelidir yoksa evliliği yürütemez. Kendini anlayan ve dinleyen birini ister. Tüm bunları bulursa evliliğini bir ömür yürütebilir. Evleneceği kişi onunla benzer özelliklere sahip olmalıdır. Genel olarak ikizler, terazi, balık ve yay burçlarıyla uyumlu bir sevgili olabilirler. Ancak evlilik için uyumlu olduğu burçlar şu ikisidir;

Koç

Koç ve yay ikilisi zodyakın en özel ilişkilerinden biridir, kolay kolay görülen bir uyum değildir çünkü mükemmel denecek bir uyum yakalarlar. Aralarındaki aşk herkesi kıskandırır, tam olarak örnek alınabilecek bir ilişkidir. Sevgililik dönemlerinden evliliğe uzanan yolda asla anlaşmazlık yaşamazlar, birbirlerini çok iyi anlarlar ve mutlu bir birliktelik geçirirler. İkisi de heyecanlı, enerjik, macera dolu, iyimser ve kafa dengi insanlardır. Özellikle kafa yapılarının uyuşması bu ilişkiyi ayakta tutan en önemli özelliklerden birisidir. Neredeyse hiç anlaşamadıkları, zıt düştükleri bir konu çıkmaz.

Beraber hayatı sonuna kadar yaşarlar, çok güzel anlar biriktirirler ve mutluluğu doyasıya tadarlar. Özellikle maceraperest ve risk almayı seven yanları onları bir bütün yapar. İkisi de sırt çantalarını alıp değişik yerler keşfetmekten büyük zevk alır. Evlilikleri seyahatler, geziler ve keşiflerle geçebilir. Espri anlayışları beraber sıkılmamalarını sağlar, ayrıca birlikte neredeyse her konu hakkında sohbet edebilirler. Evleri ruh hallerini yansıtır, renkli ve enerjiktir. İkili evlilikte birbirlerini asla sıkmaz, güvensizlik yapmazlar. Ancak tüm bu güzellikleri tek bir şey bozabilir, koçlar çok fazla kıskançlardır. Bu kıskançlıkları yay burçlarını bir süre sonra bunaltabilir. Eğer koç yaya hükmetmeye çalışırsa ve onu sıkarsa yay bu ilişkiye olan inancını kaybedecektir.

Aslan

Neredeyse yay kadar eğlenceli, gezmeyi seven, hayatın tadını çıkartan ve pozitif biri varsa oda aslan burcudur. Bu ikili arasındaki aşk dillere destan olacaktır ve evlilikle sonuçlanacaktır. İkisi de dış görünüşlerine çok önem verir bu da beraber bakım noktasında buluşacaklarını gösterir. Evleri kesinlikle temiz ve düzenli olacaktır. Yay burcunun dağınıklığını aslan burcu toplayacaktır ve farklı oldukları noktalarda bir bütün olacaklardır. İkisi de maceraperest, hayal gücü gelişmiş, pozitif, merhametli ve ateşli kişilerdir. Arada ego savaşları ortaya çıkabilir. Aslan burcu ego seviyesi çok yüksek bir burçtur ve karşısındaki kişiyi görmezden gelebilir.

İkisi de ilgi bağımlısı oldukları için birbirleriyle çok güzel ilgileneceklerdir ve bu beklentilerini karşılayacaklardır. İkisi de çocukları çok sever, evlilikleri çocuk ile şenlenebilir ancak bir noktada daha uyuşurlar oda hemen çocuk yapmak istemiyor oluşlarıdır. Evlilikleri eğlenceli ve macera dolu geçer, yeni yerler keşfederler ve farklı kültürlere giderler, beraber sosyalleşirler. Arkadaşlığa çok önem verirler. Buda arkadaşlarına beraber vakit ayıracaklarını gösterir. Kısaca uyumlu, mutlu, huzurlu ve bir ömür boyu devam eden bir evlilik bu ikiliyi bekler.

Yay Burcu Erkeği Özellikleri

Genel olarak modern, bilgili, duyarlı, meraklı ve neşeli kişilerdir. Merhamet duyguları gelişmiştir bu yüzden diğer insanlara ve canlılara karşı çok daha iyi davranışlar sergilerler. Onları üzecek ve kıracak hareketlerden kaçınırlar, oldukça kibar bir yapıları vardır. Düşüncelidirler. Arkadaşlığa çok önem verirler. Tam bir kötü gün dostu olduklarını söyleyebiliriz. Sosyal ortamları geniştir, çok çabuk samimiyet kurabilirler. Eleştirmeyi de çok severler bazen bunun dozunu fazla kaçırıp pot kırabilirler. Ayrıca oldukça gönlü bol insanlardır, para harcamaktan korkmazlar. Yay erkekleri birçok konuda bilgi sahibidir, öğrenmeye açık bir yapıları vardır, kültürlü ve deneyimli kişilerdir.

Özgürlüklerine çok düşkünlerdir ve bağlanma konusunda sıkıntı çekebilirler. Genelde evliliği düşünürken zorluk çekerler. Yalnızlıktan daha fazla keyif alırlar, ilişki onlara göre değildir. Ancak gerçekten aşık oldukları biri varsa gerçek bir bağ kurabilirler, evlenmekten korkmazlar. Çocukları çok severler ve araları çok iyidir. Sevdikleri kişiyle uzun ve anlamlı sohbetlerde bulunmaya bayılırlar, beraber eğlenebilecekleri kişilerle beraber olmak isterler. Özellikle kültürlü ve kafa dengi birisi olmasına çok dikkat ederler, güzellik daha ikinci plandadır.

Yay Burcu Kadını Özellikleri

Kültürlü, alımlı, eğlenceli, komik, iyimser ve pozitif bir kişidir. Dışarıdan bakan birinin dış görünüşünden etkilenmemesine ihtimal yoktur, oldukça alımlı ve güzeldir. Özellikle gözleri çok çekici bakar ve farklı bir tarza sahiptir. Kıyafetleri ve aksesuarları daha önce kimsede olmayan parçalardan oluşur. Kırılgan bir yapısı vardır ancak genelde fazla küs kalamaz hemen affeder, olayların hep iyi yönüne bakar, kötülüğü düşünmez ve oldukça şanslı bir yapıya sahiptir. Zekidir ve birden fazla konuyla aynı anda ilgilenebilir. Kavrama yeteneği oldukça gelişmiştir. Eğlenmekten ve müzikten çok hoşlanır fakat çabuk sıkılır. Bulunduğu ortamdan veya yaptığı işten kısa sürede sıkılabilir. Yüksek enerjisi vardır ve asla yorulmaz. Eğer bir işi yaparken yorgun hissederse büyük ihtimalle yorulduğu içindir.

Dost canlısı ve samimi bir yapısı vardır, oldukça meraklıdır ve öğrenmeye açıktır. Keşif yapmaya, yeni yerler gezmeye bayılır. Hayatı dolu dolu yaşamak ister, yaşadığı anın tadını çıkartır. Oldukça özgür bir ruh hali vardır. Özgürlüğünün kısıtlanmasından nefret eder, maddiyata neredeyse hiç önem vermez hatta oldukça savurgandır. Dostluklara çok önem verir. Aştan önce arkadaşları düşünür. Oldukça keyif düşkünü bir o kadarda sorumluluk sahibi birisidir. Ancak evliliğe karşı içten içe korkusu vardır, kendini bir türlü hazır hissedemez. Evlenmek için doğru kişiyi bekler ve evlendiği zaman çok keyifli bir eş olacaktır, çocuklara düşkündür, sevgilisi ile arkadaş gibi olmak ister.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.