Kova Burcu Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Kova Burcu Özellikleri Nelerdir?

Kova burcu, sıra dışı, bağımsız ve entelektüel bir karaktere sahiptir. Kova burcu özellikleri arasında en belirgin özelliği özgür ruhlu olmasıdır. Güçlü inancı ve özgüveni sayesinde son derece inatçı ve bir o kadar da asi bir yapıya sahiptir. Yardımsever, cömert, benzersiz ve mükemmeliyetçi bir kişiliği vardır.Kova Burcu Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 20 Ocak – 18 Şubat
 • Burç Sembolü: Kova
 • Zodyak Elementi: Hava
 • Renkleri: Açık Mavi, Gümüş
 • Uğurlu Günü: Cumartesi
 • Yönetici Gezegeni: Uranüs, Satürn
 • Uyumlu Burçlar: Aslan , Yay
 • Şanslı Sayıları: 4, 7, 11, 22, 29
 • Güçlü Yönleri: Özgün, yaratıcı, bağımsız, insancıl, fedakar, girişken, reformcu
 • Zayıf Yönleri: Duygusal ifade, mizaç, tavizsiz, mesafeli, dağınık, sorumsuz, isyancı, bağımsız
 • Sevdiği Şeyler: Arkadaşlarla eğlenmek, başkalarına yardım etmek, amaç uğruna mücadele etmek, entelektüel sohbet, iyi bir dinleyici
 • Sevmediği Şeyler: Sınırlamalar, tutulmayan sözler, yalnızlık, sıkıcı veya üzücü durumlar, kendilerine katılmayan insanlar

Kova Burcu Olumlu Özellikleri

Kova burcunun olumlu özellikleri arasında iyimser ve dost canlısı bir karaktere sahip olması yer alır. Son derece uyumludur ve önyargıları yoktur bu nedenle ikili ilişkileri oldukça güçlüdür. Mantıklı ve doğru kararları başarılı olmasını sağlar. Kova burcu, idealist bir düşünce yapısına sahiptir ve ileri görüşlüdür.
1. Uyumludur

Herkesle sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilir. Bu özelliği sayesinde de her ortamın aranılan kişisi olurlar. Bir ortama girdiğinde hemen uyum sağlayabilir ve tüm dikkatleri anında üzerine çekebilir.

2. Dinleyicidir

Kova burcu, insanların düşüncelerine oldukça saygı gösterir ve çok iyi bir dinleyicidir. Bu nedenle onunla sohbet etmeye başlandığında, söylenecek olan sözler sonuna kadar söylenebilir.

3. Sanatçıdır

Sanat onlar için her zaman kendilerini ifade etme yöntemidir. Ayrıca bağımsız kişiliği nedeniyle de kalabalığı takip etmek yerine sanatta her zaman kendi yollarını çizebilmektedirler.

4. Hoşgörülüdür

Hümanist özelliklerinin bir yansıması olarak herkese karşı her zaman hoşgörülü yaklaşırlar.

5. Yaratıcıdır

Dünyayı görme açıları son derece farklıdır. Bu özellikleri ile bilgileri birleşince de kimsenin akıl edemeyeceği birçok farklı konuda yaratıcı davranırlar.

6. Ön Yargısızdır

Açık fikirli olmalarından dolayı insanlara karşı son derece ön yargısız yaklaşmaktadırlar. Bu sebeple sorunların üzerinden kolaylıkla gelmektedirler.
7. Toplum Bilinci Gelişmiştir

Kova burcu, herhangi bir olayda her zaman büyük resmi rahatlıkla görebilir. Çünkü bu dünyada var olmasının sebebinin toplumu daha ileriye götürmek olduğunu düşünmektedir. Gerçekten de bunu yapabilecek enerjiye, tutkuya, adalete ideallere ve aksiyon arzusuna sahiptir.

8. Yenilikçidir

Aslında sabit bir burç olmasına rağmen yeniliğe aşıktırlar. Yeni olan her şey onları her zaman heyecanlandırır. Bununla birlikte kendilerini yenileme ve değiştirme konusunda da başarılıdırlar.

9. Çekicidir

Manyetik kişiliğe sahiptir ve çok çekicidirler. Hem dış görünüm olarak hem de entelektüel olarak girdikleri her ortamda hemen fark edilirler.

10. İdealisttir

Doğada ise idealist ve ilerici olabilirler, bu doğru olsa da onları her zaman diğer insanlardan uzaklaştırmaktadır. Her zaman toplumu daha yukarılara taşıyacak fikirlere sahip olurlar ve bunları gerçekleştirmek için de ellerinden geleni yaparlar.

11. Merhametlidir

Son derece düşünceli ve merhametlidir, yardıma ihtiyacı olan insanlara ilk yardım elini uzatandır. Bunu da hiçbir karşılık beklemeden yapmaktadırlar.

12. Herkese Güvenir

Partnerlerine çok fazla özgürlük vermektedir. Bu durumda güçlü iç sesi ona oldukça yardımcı olur.

13. İyimser ve Dost Canlısıdır

Kova burcu, son derece neşeli ve bir o kadar da eğlencelidir. Bir ortama girdiğinde kalabalık içerisinde kendisini oldukça mutlu hisseder. Bu yüzden sürekli olarak insanlar tarafından çevrelenmeye ihtiyaç duymaktadırlar. Sosyal iletişimdeki en büyük endişeleri ise insanların onlara nasıl davrandığı değil, onların insanlara olan davranış şekilleridir.
14. İleri Görüşlüdür

Uranüs ona vizyoner bir görüş açısı kazandırmaktadır. En güçlü özellikleri arasında ileri görüşlülük bulunmaktadır. Bu özellikleri sebebi ile gelecekteki 10 yada 15 yıl sonrasını kolaylıkla görebiliyorlar ve bu süre sonunda tam olarak nerede olacaklarını planlayabilirler.

15. Espirilidir

Sahip oldukları mizah duygusu herkesi etkilemektedir. Yaptıkları espriler insanlara büyük keyif verir ve ortamlarında kahkaha hiç eksik olmaz.

16. Entelektüeldir

Kova burcu, entelektüel ve analitik bir yapıya sahiptir. Zodyak’ın en entelektüel burçlardan birisidir, hava grubunda yer almasından dolayı her zaman aklını kullanır. Eğer bulundukları ortamda zihinleri besleyen herhangi bir uyarım yoksa o zaman o ortamdan çok çabuk sıkılırlar.

17. İradesi güçlüdür

En önemli özelliği hissettikleri duygulara sabit kalıp, onları uygun şekilde yaşamalarıdır.

18. Mantıklıdır

Zodyak’ta bulunan birçok burcun aksine hissettikleri şeyleri düşünebilmektedirler. Yani gelişen olaylara duygusal tepkiler vermek yerine tepkilerini bir mantık ve düşünce çerçevesinde oturmaktadırlar.

Güçlü bir tartışma sırasında duygusal tepki vermesini bekleyen insanlar olabilir. Tartışmalarda canları yansa bile her zaman için mantık çerçevesinde olmayı başarabilirler. Diğer insanlar onların nasıl bu kadar soğukkanlı kalabildiklerini her zaman sorgularlar.

19. Özgürdür

Kova burcunun sahip olduğu özgür ruhları sayesinde, onları kendileri olmaktan alıkoyacak bütün etmenlerin karşısında durabilmektedirler. Çığır açan fikirleri üzerinde çalışmak içinde bu özgürlüğe ihtiyaç duymaktadırlar.

20. Objektiftir

Olaylara her zaman dışarıdan objektif bir şekilde bakarlar ve gözlemleri hakkında mantıklı kararlar verirler.


Kova Burcu Olumsuz Özellikleri

Kova burcunun olumsuz özellikleri arasında oldukça inatçı olması yer alır. Soğuk ve mesafeli bir duruşa sahip olması ikili ilişkilerinde son derece anlaşılmaz olmasına neden olur. Dengesiz bir karaktere sahiptir ve adeta ütopyada yaşar. Kova burcu, bir şeyi ya tam yapar ya da hiç yapmaz bu nedenle arası yoktur.
1. İnatçı

Kova burcu, ne kadar değişime açık olsa da aslında sabit bir burçtur. Bu da inatçı insanlar olduklarını ve bir şeye karar verdikten sonra fikirlerini değiştirmenin gerçekten zor olduğu anlamına gelmektedir.

2. Mesafelidir

Hiç kimsenin onlara gereğinden fazla yaklaşmasına izin vermezler ve böylece her zaman diğer insanlarla aralarındaki mesafeyi korumuş olurlar. Gerçekten onunla diğer insanlar arasında her zaman görünmez duvarlar olmaktadır.

3. Asidir

Kova burcu, en sıradan sohbet konularını bile bir tartışma konusuna çevirebilir. Onlarla günlük meseleler hakkında konuşmak benzine ateş çakmaya benzemektedir. Üstelik orta yolun bulunması da imkansızdır çünkü sabit fikirlidirler.

4. Ukaladır

Merak ettikleri konularda en ince ayrıntısına kadar her şeyi araştırdıkları ve öğrendikleri doğrudur. Bazen bu tavırları ukalalığa sebebiyet vermesi de gayet normaldir.

5. Ütopyada Yaşar

Kova burcu, fütürist ve marjinal bir düşünce yapısına sahiptir. Bu özelliklerinden dolayı girdikleri her ortamda ilgiyi üzerine toplamayı başarırlar. Ancak bu özellikler bazen çok fazla ileri gider ve bulundukları ortamdan kendilerini soyutlarlar. Çevresindekiler için ise bu hal çekilmezdir.

6. Özgürdür

Çok fazla kişisel özgürlük isterler. Bu özellik göreceli olarak çok fazla kötü olmamakla birlikte özellikle ilişki sırasında çok fazla sorunlara neden olabilmektedir. Çünkü partnerini ayırdıkları süreden daha fazlasını kendilerine ve arkadaşlarına ayırmaktadır.
7. Arası yoktur

Olumsuz bir özelliği ise gri rengini bilmemeleridir. Onlar için siyah yada beyaz vardır. Bu sebeple herhangi bir tartışma içerisinde iseniz ya onun tarafını tutarsınız yada onun karşısında olursunuz.

8. Dengesiz İlişkiye Sahiptir

Kova burcu, özgürlüğüne düşkün olduğu için genellikle bir şeye bağlanmaktan kaçınır. Bu özelliklerinin yanında bir de çabuk sıkılma gibi bir huyları bulunmaktadır. İkisi bir araya geldiğinde uzun süren bir ilişki içerisinde dahi olsanız bir anda ilişkiyi bitirebilirler.

Ayrıca bazen tamamen ilişkiyi bırakmasalar bile ara sıra görünür bir sebep olmaksızın kendilerini ilişkiden uzaklaştırırlar. Bunun sebebi de genellikle kendi başlarına kalma istekleri ve düşünmeleri gereken birçok konunun bulunması olmasıdır.

9. Öngörülemez

İnsanlar tam onları tanıdıklarını düşündükleri sırada, insanları şaşırtacak şeyler yapmaktadırlar.

10. Tutarsızdır

Öngörülemez olmanın kova burcuna getirdiği bir başka handikap ise tutarsız olmalarıdır. Sürekli değişen ve gelişen bir kimliğe sahip olmaktadır. Bu sebeple insanlar onları zaman zaman tutarsız olarak görebilirler. Ancak bu halleri kim oldukları konusunda tutarsız olduklarından değil sürekli değişim içinde içerisinde olduklarından kaynaklanmaktadır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.