Kova Burcu Yükseleni Özellikleri

14.10.2019
Kova Burcu Yükseleni Özellikleri

Kova burcu yükseleni, Uranüs gezegeni etkisinde bir hava elementi burcudur ve sabit tabiatlıdır. Kova burcu ile benzer özelliklere sahiplerdir. İnsanlarla kolay iletişim kurabilen, sosyal ve ileri görüşlü insanlardır. Olumlu özellikleri de vardır olumsuz özellikleri de. Her özelliği kendine hastır ve insanlar kendi burçlarının yanında yükselen burcuna da bakarak kişiliklerini daha iyi tanıyabilirler. Yükselenler, burçlar kadar önemlidir ve etkileyicidir. Kişilik analizinde en az burçlar kadar etki eder.

Kova Burcu Yükseleni Genel Özellikleri

İletişimi severler

Yükselen kova burcu, özellikleri bakımından kova burcuyla benzer özellikler taşır. Diğer insanlarla kolay iletişme geçerler. Rahat ve konuşkan oldukları için yeni insanlarla hızlı bir tanışma ve kaynaşma gerçekleştirirler. Her zaman anlatacakları bir hikayeleri olduğu için ve konuşmayı çok sevdikleri için iletişim kurmakta ve sohbeti ilerletmekte hiç zorluk çekmezler. Bazen bu konuşma esnasında patavatsız davransalar da o kadar çok konuşurlar ki patavatsızlıkları görmezden gelinebilir.

Çekicidirler

Her zaman çekici ve güzel görünmeyi başarır. Çoğu zaman hareketleri ilginç ve göze çarpan şekildedir. Bazen de utangaç hareketleri dikkat çeker. Nasıl bir hareket ve davranış içerisinde olurlarsa olsunlar çekici olurlar. Hem konuşmaları hem de dış görünüşleri ile kendilerini belli ederler.

Heveslidirler

Oldukça hevesli bir tiptir. Hedefledikleri işlere ulaşmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışırlar. Kolay kolay pes etmezler ve hangi işe başlarsa başlasınlar buna hevesli bir şekilde devam ederler. Çünkü onlara göre hevesli olmak başarılı olmanın ilk adımıdır. Hevesle başlanmış ve devam edilen işin başarıyla sonuçlanacağından emindir. Ayrıca bu hevesli olma konusun da oldukça inatçıdır. İnandıkları şey için her şeyi yapmaya hazırlardır ve sonuna kadar savunurlar. İnandıkları şeyler uğruna önlerine çıkan her şeyi atlarlar ve savaşırlar. Bu yönleri ne kadar idealist olduklarının da bir göstergesidir.

İleri görüşlüdürler

Yükselen kovalar, oldukça ileri görüşe sahiptir. İleride olabilecekleri önceden kestirip ona göre hayatlarını şekillendirirler. Vizyon sahibi ve öngörülü oluşları başarılı ve idealist olmalarını sağlar. İleri görüşlü olmak her zaman başarıya ulaştırmasa da oluşabilecek sorunlara karşı daha erken önlem alınmasını ya da hiç başlanmaması için karar verilmesini sağlar. Gerçekçi ve mantıklı yönleri il her zaman dikkat çekerler. Bu konu da onlar oldukça başarılıdır.

Nazik ve hoşgörülüdürler

Her zaman nazik ve sevimli olmayı başarırlar. Sevdiklere insanlara karşı sevgi dolu yaklaşırlar ve her zaman yanlarında olmaya çalışırlar. Bu bakımdan oldukça sadık olduklarını söyleyebiliriz. Sadık oldukları için sevdikleri insanları asla yarı yolda bırakmazlar. Bazen yardımcı olmak adına kendi fikirlerinden ve kurallarından vazgeçerler. Bu ne kadar yardımsever ve düşünceli ayrıca sadık olduklarının bir göstergesidir. İnsanlara araları her zaman çok iyi olduğu için kolay arkadaşlık kurabilirler ve bu arkadaşlıkları uzun vadeli devam eder. Arkadaşlarına karşı her zaman sadık ve hoşgörülü davranırlar, iyi ve kötü anlarında yanlarında bulunmaktan kaçınmazlar.

Yeniliklere açıklardır

Oldukça yenilikçi bir kişiliğe sahiptir. Hem iş hem de günlük hayatların da her aşamada yeni şeyler yapmaya ve düşünmeye açıklardır. Çoğu zaman bunu fazla abartırlar ve geleneksel yöntemlerden uzaklaşırlar. Bu kova burcu yükseleninin olumsuz özelliklerinden biridir çünkü çoğu zaman geleneksel yöntemler kullanması gerekirken bile kullanmaz ve daha modern yollar tercih ederler. Bu tarz konularda da kendilerine fazla güvenirler, egoist ve kendine fazla güvenen, burnu hava da bir tavır takınabilirler. Hoşgörülü ve sevecen yönlerinin yanında burnu hava da bir tavırları da vardır. İnatçı ve dik başlı yönleri bazen ağır basabilir.

Faydalı olmak isterler

Her zaman topluma faydalı olmak için bir şeyler yapmak isterler. Planladıkları şeylerle ve ileri görüşleri ile farklı fikirler ortaya çıkarırlar. Ayrıca hayal güçleri de oldukça gelişmiştir ve hayal kurarak değişik fikirler üretmeye çalışırlar. Buldukları bu değişik fikirleri de insanlığa fayda sağlayacak şekilde ayarlarlar. Yardıma muhtaç herkese ulaşmak ve yardım etmek isterler.

Toplumsal olaylar onlar için oldukça önemlidir, her zaman takip ederler ve ellerinden ne gelir diye düşünüp dururlar. İleri görüşlü yönlerini burada da konuşturup, olacak olanlar için önceden önlem alabilirler. Bu yüzden meslek seçme konusunda da topluma fayda sağlayacak meslekler tercih ederler. Takım çalışmalarında da oldukça iyilerdir. Hem yenilikçi hem de sabit fikirli oluşlarıyla kendi içlerinde bile savaşabilirler. Fakat eninde sonunda topluma fayda sağlayacak bir fikir üretirler.

Romantiklerdir

Oldukça fazla romantik bir kişiliğe sahip olurlar. Aşık olmayı ve sevdikleri kişiler ile bir ömür geçirmeyi isterler. Aşk hayatların da her zaman tutarlı ve istikrarlı olurlar. Gerçekten sevdikleri kişiler ile bir ömür boyu devam ederler. Sadık yanlarını aşk hayatlarında da belli ederler. Sanata olan düşkünlüklerinden dolayı aşk hayatlarında fazla romantik ve duygulu olabilirler. Şiir ve edebiyatı çok severler. Ayrıca bu konular da oldukça yeteneklilerdir.

Dürüstlerdir

Kova burcu kadar dürüst başka bir burç yoktur. Her zaman ve her koşulda doğru sözün yanında olmaktan vazgeçmezler. Zorda kalsalar bile sözlerinin arkasında kalırlar. Cesur yönlerinden dolayı da sözlerini söylemekten vazgeçmezler. Bazı zamanlar fazla açık sözlü ve patavatsız gözükseler de bu onların ne kadar doğrucu olduklarının bir göstergesidir.İçten tavırları ile dikkat çekerler. Özellikle çevrelerindeki kişiler tarafından güven oluştururlar. Sevdikleri bir sorun altında oldukları zaman hemen, onların yanına gelebilir. Onlar her zaman doğruyu söyler ve bu yönüyle insanlar tarafından güvenilmeyi başarır.

Fiziksel özellikleri

Genel olarak orta ya uzun boylu olurlar. Bundan dolayı kambur olabilirler. Genelde geniş omuz, el ve ayaklara sahiplerdir. Dış görünüşleri çoğu zaman güzel ve çekicidir. Koyu ve kalın saçlara sahiplerdir. Yüz ifadeleri çoğunlukla ciddidir ancak bu görünüş onlarla bütünleşir ve hoş bir görünüm oluşturur. İdealist ve hevesli oluşları gözlerine bile yansır ve kocaman, parlak gözleri ile canlı bir yaşam sevinci içinde olduklarını belli ederler. Yüzlerinde en belirgin ve göze çarpan yerleri gözleridir. Her an nerede olurlarsa olsunlar şaşırtıcı ve güzel görünebilirler. Kıyafet konusunda da geleneksel ve alışılmış olmaktan kaçınırlar. Daha çok modern ve değişik bir giyim tarzına sahiplerdir. Kendilerine güvenen halleri dış görünüşlerine de yansır hem duruşları hem de giyinişleri ile bunu gösterirler ve canlı yapıları ile her zaman dikkat çekerler.

Sağlık durumları

Genelde dolaşım, nefes, göz ve kafadan ayağa kadar olan kemik problemleri görülür. Bu noktalara daha fazla önem göstermeliler ve asla ihmal etmeliler. Kemik ağrıları kan ve dolaşım ile ilgili hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalabilirler. Kan ve dolaşım hastalıkları gördükleri için kalple alakalı hastalıklara kapılma ihtimalleri de oldukça fazladır. Kramp girmeleri, kemik ağrıları sık sık görülür. Strese dayalı sorunlar da karşılarına çıkabilir. Fazla stresli her şeyden uzak kalmalılar ki sinirleriyle alakalı fazla sorun yaşamasınlar. Alerjilere karşı da kendilerini mutlaka korumaları gerekir.


Yükselen Kova Burcu Kadını Özellikleri

Yükseleni kova burcu olan kadınlar için belli başlı bazı özellikler vardır. Yükselen burçlar, normal burçlara göre daha az etkilerini gösterse de yine de önemlidirler. Bu yüzden özellikle kadınlar yükselen burçlarını kişiliklerini daha iyi tanımak adına araştırırlar. Hatta yeni tanıştıkları insanların özellikle erkeklerin de yükselen burçlarını oldukça merak ederler. Bu bakımdan kadınlar erkeklere daha fazla yükselen burç araştırması yapar. Yükselenler, insanlar üzerinde farklı etkilere sahiptir. Hem kadında hem erkekte etki olarak değişiklikler gösterir. Fakat genel özellikler çoğunlukla aynı kalır.

Romantiktir

Belirgin özelliklerden bir tanesi kesinlikle çok romantik ve duygusal olmalarıdır. Özellikle ikili ilişkilerinde fazla romantik davranışlar sergileyebilirler. Sanata olan düşkünlükleri ve yeteneklerinden dolayı ilişkilerinde şiirler, edebi sözler sıklıkla kullanırlar. Sevdikleri kişileri mutlu etmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazırlardır. Fakat tüm bu duygusal ve romantik hareketlerin karşılığını aynı şekilde beklerler ve göremezlerse çok büyük hayal kırıklığına uğrarlar. Sürprizleri ve eğlenceli aktiviteleri çok severler ve sevdikleri kişiler ile her zaman verimli vakitler geçirmek isterler.

Pratiktir

Yükselen kova kadını, her anlamda pratik olmayı başarır. Konuşmaları ve hareketleri hızlıdır. Bazen hızlarına yetişmek bile zorlaşabilir. Bu pratik yanları okul, iş ve günlük yaşamlarında çok işlerine yarar. Çoğunlukla iş hayatlarında başarıyı yakalamış, zeki kadınlar olarak tanınırlar. İş ortamlarında sevilip, sayılırlar ve bu onların en çok hoşuna giden şeylerden biridir. İyi eğitim almış kişiler oldukları için, bildikleri her konuda doğru ve mantıklı açıklamalarda bulunabilirler. Kendilerini bu pratik konuşmaları ve zekaları sayesinde her alanda belli ederler ve ön plana çıkartırlar. Bu yüzden genelde bulundukları konumda üst seviyelerde olurlar.

Moderndir

Her koşulda ve ortamda modern görünüş ve fikirlerini korurlar. Onlar için birincil ilke modern olmaktır. Kıyafet seçerken, ya da eşya alırken elleri hep modern olanlara gider. Geleneksel olan her şeyden kıyafet ya da yöntemler, hep kaçarlar. Bu durum bazen çevresindeki insanlar tarafından yadırganabilir. Ancak inatçı tavırlı olması, modern görüşlerinden vazgeçmemeleri için bir nedendir. Yenilikçi olmak, çoğu konuda iyidir ve bu kadınlar yenilikçi olmada ustadırlar. Yeni şeyler keşfetmek, yeni fikirler üretmek ve yeni gelişen olayların akışına ayak sağlamak konusunda çok başarılıdır.

Anne olmak

Anne olma konusunda biraz zorluk çekebilirler. Annelik gerçekten zor ve kutsal bir görevdir ve bunu gerçekleştirmek ciddi bir meseledir. Herkesin kolaylıkla ayak uydurması zordur. Özellikle kariyer alanında ilerlemek isteyen ve hırslı kadınlar çoğu zaman işleri ve anne olma görevlerini birbiriyle karıştırabilirler. Özellikle küçük çocuklarını daha büyükmüş gibi hissetmeleri ve öyle davranmaları bazen çocuklarının ilgisiz kalmasına neden olabilir. Ya da abla gibi davranıp onlarla daha büyüklermiş gibi bir iletişim halinde olup o şekilde ilgilenirler. Çocukları annelerini sever ve çok eğlenirler.


Yükselen Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Yükselen burcu kova olan erkekler, çoğunlukla yükselenlerinin kova olduğunu uzun bir zaman sonra, çoğunlukla kadınlar tarafından öğrenirler. Fakat belli başlı bazı özellikleri, kişiliklerini, kültürlerini ve davranışlarını etkiler.

Pratiktir

Oldukça pratiklerdir. Pratiklik olarak hem konuşmaları hem de davranışları geçerlidir. Hızlı yaşayıp hareket etmeyi severler. İşlerinde ve gidecekleri yerde geç kalmaktan nefret ederler. Bulundukları ortam da pratik davranışları ile bilinirler. İleri görüşlü yapıları ile başarıyı da kolaylıkla yakalayabilirler. Olaylara bakış açıları da çoğunlukla sakin ve mantıklıdır. Stres olup, ne yapacaklarını bilmeden davranmazlar. Kontrol her zaman onların altındadır. Kolay kolay zorlandıkları konularda panik davranışlar sergilemezler. Bu yüzden meslek seçimlerinde de bu yönlerini kullanırlar. Özellikle politika alanında panik olmadan ve mantıklı tercihler sergileyerek çözüm yolu bulabilirler. Bu yüzden politika alanında yükselen kova erkeği çok başarılı olur.

Oyuncudur

Gerçekten oldukça oyuncu insanlardır. Bulundukları ortamı neşelendirip, komik şakalar yaparlar. Bu yüzden aranan ve sevilen insanlar olurlar. Oyuncu kabiliyetlerinin bu kadar gelişmiş olması nedeni ile bazı zamanlar toplum önünde bile rol yapabilirler. Öğrenmeye açık ve çabuk öğrenebilme özellikleri sayesinde rolü çabuk kaparlar ve kimse onların rol yaptığını anlayamaz. Oldukça mükemmeliyetçi oldukları için işlerinin her zaman çok iyi olmasını isterler. Ne kadar ciddi görünseler de aslında oldukça rahatlar, konforlular.

Ayrıntılara önem verir

Oldukça ayrıntıya düşkün insanlardır. Yaptıkları hem işte en ince ayrıntıya kadar inceleme yaparlar. Yaptıkları işin en iyi şekilde sonuçlanması onlar için çok önemlidir. Her zaman yaşadıklara olaylara karşı kuşkulu ve şüpheci yaklaşırlar. Bu yönleri sayesinde her alanda başarıyı yakalarlar. Çoğu zaman kimsenin göremediği ayrıntıları onlar görürler. Bu da bulundukları ortamda her zaman önde olmalarını sağlar. Zeki ve akıllı insanlar oldukları için neyi ne zaman yapma konusunda gayet bilinçli yaklaşırlar.

İleri de olacakları önceden görme yetenekleri oldukça fazladır ve bu özellikleri sayesinde neyin ne zaman, nasıl olacağını kestirip ona göre erken önlem alırlar. Önlem alma esnasında da ayrıntıları tek tek incelerler ve ona göre neyin doğru neyin yanlış olduğunu tespit ederler. İş yerlerinde, okul ve günlük yaşamlarında her zaman kimsenin göremediği ayrıntıları buldukları için her zaman üst seviyede olurlar. Bir iş yerindeki yönetici, okuldaki birinci kim diye soracak olursanız muhtemelen o kişi yükseleni kova olan erkektir.

Çocuklarla arası iyidir

Çok iyi baba olabilirler. Babalık, onlar için çok önemlidir. Çocuklarına çok değer verirler. İlgilerini hiç eksik etmezler ve çocukları da babalarını çok severler. Her zaman anlatacakları bir hikayeleri vardır. Çocukları da bu hikayelere bayılır. Özellikle teknoloji ile araları çok iyi olduğu için çocukları bu yönden de babalarına bayılır. Çocuklarının her zaman yanında olmak isterler ancak belli bir yaştan sonra kendi ayaklarının üstünde durmaları gerektiğinin de farkına varırlar ve çocuklarını yalnız bırakmaya çalışırlar.

Şüpheci yaklaşıp, arkalarını çaktırmadan korurlar ancak çocuklarının kendilerine daha fazla güvenmeleri ve hayata alışmaları için bu yöntemi kullanırlar. Çocuklar belli bir yaştan sonra hayata atılmalı ve kendi ayakları üstünde durmayı öğrenmelilerdir. Bu sayede hayattaki zorluklara karşı daha sağlam kalabilmeyi başarabilirler. Onlarda bunun farkındadır ve ona göre davranırlar. Çocuklarını erken yaşta hayata alıştırıp, başarıya ulaşmalarını kolaylaştırırlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.