Kova Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

01.10.2019
Kova Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Kova burcu kadını, son derece çekici ve tutkuludur. Kova burcu kadınının özellikleri arasında meraklı, eğlenceli ve maceraperest olması yer alır. Üstün zekaya sahiptir ve zihni onun eşsiz derinliğidir. Oldukça sıcakkanlı, yardımsever ve neşelidir. Hayalperest ve yenilikçidir bu nedenle sürekli kendini geliştirir.Kova Burcu Kadını Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 20 Ocak – 18 Şubat
 • Burç Sembolü: Kova
 • Zodyak Elementi: Hava
 • Renkleri: Açık Mavi, Gümüş
 • Uğurlu Günü: Cumartesi
 • Yönetici Gezegeni: Uranüs, Satürn
 • Uyumlu Burçlar: Aslan , Yay
 • Şanslı Sayıları: 4, 7, 11, 22, 29
 • Güçlü Yönleri:  Zeka, adalet, mizah, sadakat
 • Zayıf Yönleri: Aşırı düşünceli, değişkenlik, tutarsız
 • Sevdiği Şeyler: Macera, açık fikirlilik, samimiyet
 • Sevmediği Şeyler: Tatlı romantizm, çatışma, dedikodu

Kova Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Kova burcu kadınının olumlu özellikleri arasında özgür ruhlu olması yer alır. Mantıklı kararlar alır ve hedefine doğru güçlü adımlar atarak ilerler. İyi bir dinleyicidir ve çevresindeki insanların düşüncelerine değer verir. Kova kadını, girdiği bir ortamda marjinal karakteri ve zekası ile dikkatleri üzerine çeker.

1. Özgürdür

Onun için her şeyden önce özgürlüğü gelir. Özgürlüğünü kaybetmemek veya kazanmak için her şeyden vazgeçebilirler. Bu mücadeleci ruhları ve kararlılıkları ile bu özellik onlara bambaşka bir hava katar.
2. Mantıklıdır

Her zaman karşılaştığı sorunları mantığına göre ölçerek karar verir. Hiçbir zaman duygularının kararlarını etkilemesine izin vermez.

3. Sosyaldir

Kova burcu kadını, her zaman parti havasındadır ve arkadaşları ile eğlenceli vakit geçirmekten büyük keyif alır. Sosyallik onun için önemlidir bu yüzden müzik, dans ve kalabalık bir ortam oldukça hoşuna gider. Partilerin aranan yüzüdür ve ortama girdiği andan itibaren tüm dikkatlerini üzerine çekmeyi başarır. Zarif ve çekici tavırları onu diğerlerinden ayırır ve her zaman ön planda olmak ister.

4. Zekidir

Farklı düşünce tarzları ve bakış açıları ile zekalarını kendilerine özgü bir şekilde gösterirler. Belki daha önce kimseden duymadığınız bilgileri ve görüşleri onlardan duyabilirsiniz.

5. Gezgindir

Yolculuk etmekten, yeni yerler keşfetmekten keyif alırlar. Yol arkadaşı arıyorsanız onunla doğru adrestesiniz. İlla pahalı bir otelde kalmasına da gerek yok, kamp yapsın yada ufak bir kulübede kalsın ona yeter. Önemli olan etraftaki güzellikleri en ince ayrıntısına kadar görebilmesidir. Yolculuğa en sevdikleri ile çıkarken kimi zaman tek başına da gidebilir.

6. Umursamazdır

Onlar için her şey mantıklı bir şekilde ilerliyorsa, başkalarının onlar hakkında ne düşündüklerini umursamazlar ve hayatlarına devam ederler yada umursamıyor gibi görünürler.

7. Psikolog olsalar yeridir

Kova burcu kadını, çok iyi bir dinleyicidir. Bu nedenle yakın çevresinin sorunlarını dinler ve onlara elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışır. Hitabetleri oldukça güçlüdür ve düşünceleri mantıklı olduğu için etrafındaki insanlara tecrübelerini aktararak güzel nasihatler verir. Bu nedenle çevresindeki insanlar onun düşüncelerine değer verir.
8. Mesafelidir

Mesafeli olmaları her zaman soğuk olacakları anlamına gelmez, ilk başta alışıp güvenmediği insanlara karşı samimi olmakta zorlanırlar ve bu şekilde kendilerini korurlar. Fakat sizi alışıp sevdikleri zaman o mesafeden eser kalmaz.

9. Yardımseverdir

İhtiyacı olan her insana yardım etmekten hoşlanırlar. Yardımseverlik onlarla o kadar bütünleşmiştir ki toplumda dünyayı daha iyi bir yere dönüştürmek isteyen ve insanlara büyük faydaları olmuş yada olabilecek kişilerin kova burcundan olması muhtemeldir.

10. Kendisine yetebilir

Her alanda, her şeyi kendi başlarına halletmekten gocunmazlar, aksine bundan keyif alırlar. Böylece kendini daha özgür hisseder.

11. Kıskançlıktan bir haberdir

Kova burcu kadını, ikili ilişkilerinde ilk başta herkese karşı mesafeli davranır. Fakat karşısındaki insana güvendiği takdirde kendini tüm gerçekliğiyle ortaya koyar. Sevdiği insana son derece sadıktır ve kıskanç tavırları ile bunaltmaz.

12. Adaletlidir

Son derece adil ve tarafsız davranırlar. Kim haklıysa onun yanında olurlar. Haksız taraf sevdiği biriyse dahi onu savunmaz, kul hakkına inanır ve kimsenin hakkına girmek istemez.

13. İdealisttir

İdealleri ve hayatta belirli amaçları olan kadınlardır. Bir şeyi kafalarına koydukları zaman onun olması için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

14. Marjinaldir

Herkesin barındırdığı özellikleri yada düşünceleri barındırmadıkları için her zaman aradan sıyrılarak farklılığı yakalayabilirler. Hayata ve olaylara bakış açısı onu farklı kılan özelliklerdendir. Bir ortama girdikleri zaman tüm dikkatleri kesinlikle üzerlerine çekerler.
15. Yenilikçidir

Yeniliklere kolay adapte olurlar ve onlarla yeni bir şey denemekten keyif alırsınız. Geleneksel bir yapıları hiç yoktur hatta geleneksele karşı gelirler, yeni ve modern ne varsa onun peşinden koşarlar.

16. Hayalperesttir

Kova burcu kadını, hayalperest bir kişiliğe sahiptir. Bu düşünceleri sıra dışı zekası ile birleştiğinde ise üretkenliği artar. Böylece karşılaştığı sorunlara farklı pencerelerden bakarak pratik ve mantıklı çözümler geliştir.

17. Belirsizlikten uzaktır

Kesin ve net bir yaşam sürmek isterler. Belirsizlik onları oldukça yorar ve yıpratır. Bu nedenle eğer hayatlarında belirgin giden bir şey varsa onu çözmeye çalışır. Eğer bunu çözemezse hayatından çıkarır.

18. Sinema tutkunudur

Bugün ne yapsak? sorusuna sinemaya gidelim diyebilir. Özellikle yeni çıkmış filmleri asla kaçırmaz, vizyona girer girmez gitmek ister. Herkesten önce izlemek ve girdiği ortamlarda anlatmak ister. Sinemaya gidemiyorsa da eve sinemayı getirir ve eğlencesine evde devam eder.

19. Çok yönlüdür

Pek çok ilgi alanı olabilir ve bunların hepsine adapte olmak ve ilgilenmek onlar için kolaydır. Kendisini sürekli geliştirmeye çalışır.


Kova Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Kova burcu kadınının olumsuz özellikleri arasında patavatsız olması yer alır. Fazla açık sözlü olduğu için konuşmasıyla karşısındaki kişiyi üzebilir. Dik kafalı bir yanı olduğu için her zaman kendi düşünceleri doğrultusunda hareket eder. Kova kadını, kimi zaman öfkesine hakim olamayabilir ve eleştirilmekten hoşlanmaz.

1. Dışarıdan duygusuz gibi görünebilir

Duygusallığı yerine mantığıyla hareket etmeyi tercih ettiği için çevresindeki insanlar tarafından çoğu zaman duygusuz biri olarak gözükebilir. Hayata farklı açıdan bakmaları, sivri dilli olmaları sebebiyle girdikleri konuşmalardan tartışmayla ayrılma olasılıkları yüksektir. Çünkü amaçları o olmasa bile söyledikleri kelimeler karşısındakilere kırıcı yada acımasızca gelebilir.
2. Öfkesine hakim olamayabilir

Kova burcu kadını, mantığının duygusal tarafına ağır basması nedeniyle sinirlendiğinde öfkesine hakim olamayabilir. Bu öfke ile söylediklerine dikkat edemeyebilir. Empati yapmaktan uzaktır. Bu huyu kalp kırmasına neden olur.

3. Eğlenceye çok düşkündür

Eğlenmek elbette güzel bir şeydir ancak dozunda… Kova kadını bunu asla dozunda yaşamaz, aksine bir orada bir buradadır. Onu otururken yakalamak çok zordur, bu yüzden de sorumluluk almakta zorluk çekebilirler.

4. Bazen anlaşılmaz biri olabilir

Arkadaş canlısı olsalar da bazen nedensizce kendilerini yalnızlaştırmak isteyebilirler. Bu da çevreleri tarafından anlaşılmayabilir ve hoş karşılanmayabilir.

5. Eleştirilmekten hoşlanmaz

Kendileri öğüt vermeyi sevmelerine rağmen, başka insanların ne dediklerini umursamayan yapıları nedeniyle kendilerine nasihat edilmesini ve eleştiri yapılmasını umursamazlar. Bu da insanlar tarafından hoş karşılanmayabilir.

6. Dik kafalıdır

Bir konuda karar almışlarsa yada bir şey akıllarına yatmışsa ve mantıklıysa onları o konudan geri döndürmek mümkün değildir. Bu da ‘’dik kafalı’’ olarak tanınmalarına sebebiyet verir.

7. Bazen alaycı tavırlar sergiler

Zeka ve mantığın hayatında büyük bir yeri olan bu kadınların, bazen bunların eksikliğine tahammül edememesi nedeniyle yada bazen kasıtlı olmayarak fazla alaycı davranışlar sergilemesi muhtemeldir. Bu da aşırıya kaçtığında rahatsız edici olmaktadır.
8. Patavatsızdır

Kova burcu kadını, çoğu zaman düşünmeden konuşur ve ağzından çıkanları kulağı duymaz. Bu nedenle oldukça patavatsızdır. Karşısındaki kişi acaba kırılacak mı veya yanlış anlar mı diye hiç düşünmez. Aklında ne varsa pat diye dile getirir. Mantığı ile hareket ettiği için her şeyi dobra dobra söyler. Kendi doğruları her zaman doğrudur ve aksi iddia edildiği zaman kırıcı davranışlar sergiler. Birde bu özelliğine öngörülemez oluşu eklenirse vay halinize.

9. Değişkendir

Bir gün öyle bir gün böyle davranışlar sergileyebilir. Çoğu zaman ne yapacağı belli olmaz, her an ruh halleri değişebilir ve bir anda çok öfkeli birine dönüşebilirler. Bu yüzden onlara ayak uydurmak oldukça zordur.

10. Sorumluluk alırken zorlanır

Genel olarak kova kadını sorumluluk almakta çok zorluk yaşar. Bir şeye adapte olmaları zaman alır, verimli bir iş başarabilmeleri için kendilerini tamamen vermeleri gerekir ama akılları fikirleri hep farklı yerdedir. İş yerinde bile eğlenceyi düşünebilirler bu da sorumluluklarını yerine getirmelerini zorlaştırır yada hatalı işler sunarlar. Özellikle iş hayatına yeni girdilerse sorumluluk alırken çok sıkıntı çekerler, ne yapacaklarını bilemezler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.