Kova Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

01.10.2019
Kova Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Kova burcu kadını, çekici, tutkulu, parlak ve ilginçtir. Meydan okumayı sever ve oldukça sıcak kalplidir. Üstün zekasıyla bilinir ve zihni onun eşsiz derinliğidir. İlgisini çeken bir şey olmazsa çabuk sıkılır ve hemen uzaklaşır. Meraklı, eğlenceli ve maceraperesttir.

Kova burcu kadını özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Kova Burcu Kadını Genel Özellikleri

 • Tarih aralığı: 20 Ocak – 18 Şubat
 • Element: Hava
 • Renk: Açık Mavi, Gümüş
 • Gün: Cumartesi
 • Yönetici Gezegen: Uranüs , Satürn
 • Uyumlu Burçlar: Aslan, Yay
 • Şanslı Sayılar: 4, 7, 11, 22, 29
 • Güçlü Yönler:  Zeka, adalet, mizah, sadakat
 • Zayıf Yönler: Aşırı düşünceli, değişkenlik, tutarsız
 • Sevdiği Şeyler: Macera, açık fikirlilik, samimiyet
 • Sevmediği Şeyler: Tatlı romantizm, çatışma, dedikodu

Kova Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

1. Özgürdür

Onun için her şeyden önce özgürlüğü gelir. Özgürlüğünü kaybetmemek veya kazanmak için her şeyden vazgeçebilirler. Bu mücadeleci ruhları ve kararlılıkları ile bu özellik onlara bambaşka bir hava katar.

2. Mantıklıdır

Kova burcu kadını, her zaman karşılaştığı sorunları mantığına göre ölçerek karar verir. Hiçbir zaman duygularının kararlarını etkilemesine izin vermez. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

3. Sosyaldir

Kova kadını her zaman parti havasındadır, arkadaşları ile beraber parti yapmaktan çok hoşlanır

Sosyallik onun için önemlidir bu yüzden müzik, dans, kalabalık ortam onun çok hoşuna gider.

Partilerin aranan yüzüdür ve ortama girdiği andan itibaren tüm dikkatlerini üzerine çekmeyi başarır, bir anda tüm gözler ona çevrilir ve bu durum çok hoşuna gider.

Elegan tavırları onu diğerlerinden ayırır, her zaman ön planda olmak ister.

4. Zekidir

Farklı düşünce tarzları ve bakış açıları ile zekalarını kendilerine özgü bir şekilde gösterirler. Belki daha önce kimseden duymadığınız bilgileri ve görüşleri onlardan duyabilirsiniz.

5. Gezgindir

Yolculuk etmekten, yeni yerler keşfetmekten keyif alırlar. Yol arkadaşı arıyorsanız onunla doğru adrestesiniz.

İlla pahalı bir otelde kalmasına da gerek yok, kamp yapsın yada ufak bir kulübede kalsın ona yeter. Önemli olan etraftaki güzellikleri en ince ayrıntısına kadar görebilmesidir. Yolculuğa en sevdikleri ile çıkarken kimi zaman tek başına da gidebilir.

6. Umursamazdır

Onlar için her şey mantıklı bir şekilde ilerliyorsa, başkalarının onlar hakkında ne düşündüklerini umursamazlar ve hayatlarına devam ederler yada umursamıyor gibi görünürler.

7. Psikolog olsalar yeridir

Bir sorunu, olayı yada herhangi bir şeyi dinlemekten keyif alırlar. Kendileri ile bir şeyler paylaşılmasını sevdikleri için çok iyi birer dinleyicidirler.

Kelimelerle arası iyidir ve aynı zamanda mantıklı insanlar oldukları için her zaman güzel nasihatler verir ve bilgi paylaşımı yaparlar. Bu yüzden çevrelerindeki insanlar onların düşüncelerine değer verirler.

8. Mesafelidir

Mesafeli olmaları her zaman soğuk olacakları anlamına gelmez, ilk başta alışıp güvenmediği insanlara karşı samimi olmakta zorlanırlar ve bu şekilde kendilerini korurlar. Fakat sizi alışıp sevdikleri zaman o mesafeden eser kalmaz.

9. Yardımseverdir

İhtiyacı olan her insana yardım etmekten hoşlanırlar. Yardımseverlik onlarla o kadar bütünleşmiştir ki toplumda dünyayı daha iyi bir yere dönüştürmek isteyen ve insanlara büyük faydaları olmuş yada olabilecek kişilerin kova burcundan olması muhtemeldir.

10. Kendisine yetebilir

Her alanda, her şeyi kendi başlarına halletmekten gocunmazlar, aksine bundan keyif alırlar. Böylece kendini daha özgür hisseder.

11. Kıskançlıktan bir haberdir

Kova burcu kadını ister aşk ilişkileri, ister arkadaşlık ilişkileri olsun ilk başta arasına ördüğü duvarı kaldırıp güvendikten sonra karşısındaki insanı asla kıskanmaz ve bunun için bunaltmaz.

12. Adaletlidir

Son derece adil ve tarafsız davranırlar. Kim haklıysa onun yanında olurlar. Haksız taraf sevdiği biriyse dahi onu savunmaz, kul hakkına inanır ve kimsenin hakkına girmek istemez.

13. İdealisttir

İdealleri ve hayatta belirli amaçları olan kadınlardır. Bir şeyi kafalarına koydukları zaman onun olması için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

14. Marjinaldir

Herkesin barındırdığı özellikleri yada düşünceleri barındırmadıkları için her zaman aradan sıyrılarak farklılığı yakalayabilirler.

Hayata ve olaylara bakış açısı onu farklı kılan özelliklerdendir. Bir ortama girdikleri zaman tüm dikkatleri kesinlikle üzerlerine çekerler.

15. Yenilikçidir

Yeniliklere kolay adapte olurlar ve onlarla yeni bir şey denemekten keyif alırsınız.

Geleneksel bir yapıları hiç yoktur hatta geleneksele karşı gelirler, yeni ve modern ne varsa onun peşinden koşarlar.

16. Hayalperesttir

Hayalperest oluşları sıra dışı zekaları ile birleştiğinde ortaya çok güzel ürünler çıkarabilirler. Fakat bu hayalperestlik onlar için mantığa uymayan şeyler değildir. Aksine mantıklı fakat hayal gücünü zorlayan düşüncelere sahiptirler.

17. Belirsizlikten uzaktır

Kesin ve net bir yaşam sürmek isterler. Belirsizlik onları oldukça yorar ve yıpratır. Bu nedenle eğer hayatlarında belirgin giden bir şey varsa onu çözmeye çalışır. Eğer bunu çözemezse hayatından çıkarır.

18. Sinema Tutkunudur

Bugün ne yapsak? sorusuna sinemaya gidelim diyebilir. Özellikle yeni çıkmış filmleri asla kaçırmaz, vizyona girer girmez gitmek ister. Herkesten önce izlemek ve girdiği ortamlarda anlatmak ister. Sinemaya gidemiyorsa da eve sinemayı getirir ve eğlencesine evde devam eder.

19. Çok yönlüdür

Pek çok ilgi alanı olabilir ve bunların hepsine adapte olmak ve ilgilenmek onlar için kolaydır. Kendisini sürekli geliştirmeye çalışır.


Kova Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

1. Dışarıdan duygusuz gibi görünebilir

Duygusallığı yerine mantığıyla hareket etmeyi tercih ettiği için çevresindeki insanlar tarafından çoğu zaman duygusuz biri olarak gözükebilir.

Hayata farklı açıdan bakmaları, sivri dilli olmaları sebebiyle girdikleri konuşmalardan tartışmayla ayrılma olasılıkları yüksektir. Çünkü amaçları o olmasa bile söyledikleri kelimeler karşısındakilere kırıcı yada acımasızca gelebilir.

2. Öfkesine hakim olamayabilir

Kova burcu kadını, mantığının duygusal tarafına ağır basması nedeniyle sinirlendiğinde öfkesine hakim olamayabilir. Bu öfke ile söylediklerine dikkat edemeyebilir. Empati yapmaktan uzaktır. Bu huyu kalp kırmasına neden olur. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

3. Eğlenceye çok düşkündür

Eğlenmek elbette güzel bir şeydir ancak dozunda… Kova kadını bunu asla dozunda yaşamaz, aksine bir orada bir buradadır. Onu otururken yakalamak çok zordur, bu yüzden de sorumluluk almakta zorluk çekebilirler.

4. Bazen anlaşılmaz biri olabilir

Arkadaş canlısı olsalar da bazen nedensizce kendilerini yalnızlaştırmak isteyebilirler. Bu da çevreleri tarafından anlaşılmayabilir ve hoş karşılanmayabilir.

5. Eleştirilmekten hoşlanmaz

Kendileri öğüt vermeyi sevmelerine rağmen, başka insanların ne dediklerini umursamayan yapıları nedeniyle kendilerine nasihat edilmesini ve eleştiri yapılmasını umursamazlar. Bu da insanlar tarafından hoş karşılanmayabilir.

6. Dik kafalıdır

Bir konuda karar almışlarsa yada bir şey akıllarına yatmışsa ve mantıklıysa onları o konudan geri döndürmek mümkün değildir. Bu da  ‘’dik kafalı’’ olarak tanınmalarına sebebiyet verir.

7. Bazen alaycı tavırlar sergiler

Zeka ve mantığın hayatında büyük bir yeri olan bu kadınların, bazen bunların eksikliğine tahammül edememesi nedeniyle yada bazen kasıtlı olmayarak fazla alaycı davranışlar sergilemesi muhtemeldir. Bu da aşırıya kaçtığında rahatsız edici olmaktadır.

8. Patavatsızdır

Çoğu zaman ağzından çıkanı kulağı duymaz, düşünmeden konuşur. Bu yüzden oldukça patavatsız olduğunu söyleyebiliriz. Karşısındaki kırılacak mı, acaba yanlış anlar mı hiç düşünmez. Aklında ne varsa pat diye dile getirir.

Mantığı ile hareket ettiği için her şeyi dobra dobra söyler, onun doğruları her zaman doğrudur ve aksi iddia edildiği zaman kırıcı davranışlar sergiler.

Birde bu özelliğine öngörülemez oluşu eklenirse vay halinize… Çünkü genelde çok deli bir yapıya sahiptir, ne yapacağı ve ne diyeceği çoğu zaman kestirilemez.

9. Değişkendir

Bir gün öyle bir gün böyle davranışlar sergileyebilir. Çoğu zaman ne yapacağı belli olmaz, her an ruh halleri değişebilir ve bir anda çok öfkeli birine dönüşebilirler. Bu yüzden onlara ayak uydurmak oldukça zordur.

10. Sorumluluk alırken zorlanır

Genel olarak kova kadını sorumluluk almakta çok zorluk yaşar. Bir şeye adapte olmaları zaman alır, verimli bir iş başarabilmeleri için kendilerini tamamen vermeleri gerekir ama akılları fikirleri hep farklı yerdedir.

İş yerinde bile eğlenceyi düşünebilirler bu da sorumluluklarını yerine getirmelerini zorlaştırır yada hatalı işler sunarlar. Özellikle iş hayatına yeni girdilerse sorumluluk alırken çok sıkıntı çekerler, ne yapacaklarını bilemezler.


Kova Burcu Kadını Anlaştığı Burçlar

Aslan

Kova kadını ve aslan erkeği, dışa dönük karakterlere sahiptir. Bu yanları onları oldukça eğlenceli bir çift yapabilir, böylece birlikte keyifli zaman geçirebilirler.

Yeniliklere her zaman açıktırlar bu nedenle akıllarına gelen herhangi bir şeyi istedikleri zaman yapabilirler ve bundan inanılmaz keyif alırlar.

Peki, bu ikili örnek çift olarak parmak ile gösterilebilir mi?

>>>İLGİLİ: Kova Kadını Aslan Erkeği Uyumu

Yay

Yay erkeği, kova kadını gibi eğlenmeyi, macerayı ve keşfetmeyi sever. Bu nedenle gezip görmek ve eğlenmek onların birleştirici noktası olacaktır.

Her ikisi de yardımseverlik ve dünyaya yararlı olma duyguları gelişmiş insanlardır. Bu nedenle bu iki burcun enerjileri tutacaktır.

Kova burcu kadınının yeniliklerden hoşlanan ve ayak uyduran yapısına, hayatı yeniliklerle dolu yay erkeği büyük bir renk katacaktır.

Şimdi sıra onlara bir göz atmakta!

>>>İLGİLİ: Kova Kadını Yay Erkeği Uyumu


Kova Burcu Kadını Aşk Hayatı

Kova burcu kadını, aşk hayatında her zaman özgürlüğün ön planda olmasını ister. Aşık olmak onun için her ne kadar zor olsa da partneri ile önce arkadaş olmak ister. Aşık olduğu andan itibaren onun için dünya farklı dönmeye başlar ve gözü başka kimseyi görmez.

Mantıkları duygularından ağır basan bu kadınlar için konu aşka gelince neler oluyor öğrenmek ister misiniz?

O halde okumaya devam edin.

1. Özgürlüğüne saygı duyulsun ister

Kova kadını için her şeyden önce özgürlük gelir. Birine ne kadar çok aşık olursa olsun araya belli bir sınır çizer, bu sınır onun özgürlük alanıdır.

Belli dönemlerde yalnız kalmak ister, partneri bu konuda ona anlayışla yaklaşmazsa aralarında çok sıkıntı çıkabilir. Çünkü özgürlüğünün kısıtlandığını anladığı an ilişkiyi bitirebilir.

2. Partneriyle arkadaş gibi olur

Kova kadınları partnerleri ile arkadaş gibi olurlar, ilişkilerinde çok aşkım, canım, cicim hareketleri yaşatmazlar ve yaşamak da istemezler. Bu onları boğar, daha rahat bir ilişki ister.

3. Fedakarlık yapar

Kova kadını, gerçek aşkı bulduğunu düşündüğü zaman çoğu konuda fedakarlık yapabilir. Hatta bazı zamanlar sırf partneri seviyor diye sevmediği şeylere bile katlanabilir, hobilerini değiştirebilir. Yeni şeylere kolay adapte oluşu ona bu konuda çok yardımcı olur.

4. Dikkat çekicidir

Girdiği ortamda dikkat çekmek onunda hoşuna gider, bundan zevk alır. Bu yüzden kolay bir şekilde partner bulabilir.

Dikkat çekici olmak için bir şey yapmasına gerek bile yoktur çünkü o zaten kendi has yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaracaktır.

Bu, önemli bir özelliktir çünkü bu sayede insanlarla çok çabuk iletişime geçebilir, flört aşamasına girebilir. Tabii ki hemen hayatının aşkını bulamaz…

5. Hemen aşık olmaz

Onlar için ilk görüşte aşk kavramı pek tanıdık değildir, karşısındakileri tanımak ve mümkün olduğunca vakit geçirmek isterler.

Karşısındakini tam tanımadan, ona güvenmeden duvarlarını kaldırmaz ve bir ilişkiye başlamaz. Bu konuda gayet net davranır ve her şeyi açıkça söyleyip belli eder.

6. Zekadan etkilenir

Onun için zeka çok önemlidir, kendi zekasına çok güvenir ve aynı şekilde karşı tarafında zeki olmasını ister. Zeki olmayan insanlara karşı tahammülü hiç yoktur.

İlişkilerinde zeki hamleler yaparak partnerini şaşırtabilir, arkasında iş çevriliyorsa bunu hemen anlar, bir bakış yada değişik ses tonu yakalamasını sağlar.

7. Aşk onun için bir başkadır

Kova burcu kadını, aşık olduğunda ise karşısındaki insana karşı çok kibar ve anlayışlı olur. Her zaman sevgisi için mücadele eder ve gereksiz kıskançlıklarla partnerini boğmaz. Çatışmalardan hiç hoşlanmaz ve nedensizce kavga çıkarmayan ideal bir ilişki insanıdır.

8. Sorunlarla mücadele eder

İlişkide sorun varsa çekip giden taraf olmaz, pes etmek ona göre değildir. Bencilce hareket etmez, mantıklı şeyler düşündüğü için sevdiğinin her zaman yanında olur.

9. Duygularını zor belli eder

Kova burcu kadını hayatındaki insanın onun için doğru insan olduğuna eminse ve çok aşıksa, karşısındakinin sosyal statüsü, ne kadar para kazandığı yada ona neler sağlayabileceği umurunda olmaz. Çünkü sevdikten sonra her şeyin, her yerde ve her şekilde yapılabileceğine inanır.

Partnerine sevgisini kolay kolay belli etmez. Elbette size olan sevgisini belli edecektir fakat kendine özgü yollarla!

10. Sadıktır

Sadık ve güvenilirdir. Eğlenceye ve özgürlüğüne çok düşkün olduğu için acaba aldatmaya meğilli mi? gibi bir soru aklınıza gelebilir ancak aksine sevdiğine sonsuza kadar bağlıdır, aklından ayrılmak bile geçmez.

Elbette onunda bir tahammül sınırı vardır. Ancak yalandan nefret ettiği için asla doğru sözden uzaklaşmaz, ne olursa olsun sözünün arkasında durur. Güvenilir biri olduğu için aşk hayatında partnerine bu konuda sıkıntı yaşatmayacaktır.

11. Romantik değildir

Genelde ilişkilerde kadınlar erkeklerden romantiklik bekler ve kadınlar onlara göre daha romantik olur ancak kova kadını hiç romantik değildir.

Partnerine ağzından çıkan her şeyi rahat bir şekilde söyleyebilir, ilişkilerinde karşı tarafla daha çok arkadaş gibi olur.

Romantik aşk sözcükleri içini bayar, istese bile öyle birine dönüşemez. Partneri de öyle biri olmazsa aralarında sıkıntılar çıkabilir.

Duygusallık çok da kova kadınına göre bir kavram değildir, o daha çok mantıklı hareket eder.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.