İkizler Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

02.10.2019
İkizler Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

İkizler burcu kadını, enerjik ve sosyaldirler. Söyleyecek her zaman ilginç şeyleri vardır. Meraklıdır ve öğrenmeyi sever. Kararsız ve dengesizdir, ne zaman ne yapacağı bilinmez. Dürtüseldir ve her an farklı bir şeye odaklanabilir. Ona istemediği bir şeyi kesinlikle yaptıramazsınız.

İkizler burcu kadını özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

İkizler Burcu Kadını Genel Özellikleri

 • Tarih aralığı: 21 Mayıs – 20 Haziran
 • Element: Hava
 • Renk: Açık Yeşil, Sarı
 • Gün: Çarşamba
 • Yönetici Gezegen: Merkür
 • Uyumlu Burçlar: Yay, Kova
 • Şanslı Sayılar: 5, 7, 14, 23
 • Güçlü Yönler: Sosyal, akıllı, uyumlu, meraklı
 • Zayıf Yönler: Kararsız, dengesiz, düşüncesiz, umursamaz
 • Sevdiği Şeyler: Özgürlük, iyi niyet, cazibe, havalı şeyler
 • Sevmediği Şeyler: Kararsızlıkdedikodu, eleştiri, fazla önemsemek

İkizler Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

1. Dikkat Çekicidir

İkizler kadını pek çok açıdan dikkat çekicidir. Mesela partilerin değişmez insanıdır; ve her partide de göz bebeğidir. Giyimi kuşamı, konuşması, tarzı, söyledikleri hatta kahkahası dikkat çekicidir. Bir anda insanların onun etrafında toplandığını fark edebilirsiniz.

2. Zekidir

“Üstün zeka” denilince akla gelen bir burçtur ikizler burcu. Bunu meraklı yapısı ve çok okuduğu gerçeğiyle birleştirdiğimizde ne kadar akıllı bir kadın profiliyle karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlarız.

3. Meraklıdır

İkizler kadını meraklıdır. Bu merakının altında çevresindeki insanları kontrol etme arzusu da vardır. Etrafta ne olup bittiğini hiç kaçırmaz. Bu merak hali olumlu olarak da entelektüellik şeklinde kendini gösterir.

Sadece kendi mahallesinde değil dünyada ne olduğu da onun için önemlidir. Bu yüzden bol bol kitap okur, haber izler, gazeteleri takip eder.

Değişken yapısıyla çok farklı konulara da ilgi duyar. Bir konuda bilgi edinmek için birçok kişiye aynı soruları sorabilir. Amacı doğruya ulaşmak, konu hakkında mümkün olduğu kadar fazla bilgi edinmektir.

4. Kendini iyi ifade eder

Yazmak-çizmek, konuşmak ve dil en iyi oldukları konulardır. Dil bilimsel ve matematiksel zeka yönünden güçlüdür. Konuşma becerisi yüksektir. Kendini iyi ifade eder.

Burada tek sorun değişken yapısıdır. Kendi kafasında konular o kadar hızlı bir geçiş yapar ki bazen söylediği şeyler anlaşılamayabilir. Fakat bunu fark ettiğinde hemen düzgün konuşmaya başlayacak ve kendini ifade edebilecektir. Çünkü bu konuda gerçekten yeteneklidir.

5. Pratik Zekalıdır

Öte yandan belleği çok güçlü değildir. Aklı dağınıktır. Alakasız bir zamanda bir şey hatırlayıp, yersiz olarak dile getirebilir. Sezgileri ise güçlüdür. Çevreyi ve insanları çabucak analiz eder.

İkizler burcu kadını, pratik zekalıdır, bu nedenle hızlı düşünür ve hızlı hareket eder. Birçok işi bir arada yapar. Kaosun içinden çıkmayı iyi becerir. Eğer ortada bir problem varsa bunu en iyi şekilde çözer. İkna gücü de çok gelişmiştir. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

6. Havalı ve çekicidir

İkizler kadını çok cazibelidir ve erkekler tarafından çok beğenilir. Onun kendine has şık bir giyimi, özel bir tarzı vardır. Popüler, dikkat çekici ve daima aktiftir.

Bayan cazibe olması sadece tipi ve tarzıyla açıklanamaz. Her zaman yeni konular açabilir. Hatta açtığı konularla ortalığı karıştırabilir. Sorunu çözen ise yine kendisi olacaktır. Kültür, zeka ve tarz onda güzel bir bileşim oluşturur.

7. Özgürlükçü Bir İyilik Meleğidir

Sadece kendine özgür bir kadın değildir. Çevresindeki herkesi de özgür bırakır. Başta sevgilileri ve eşi olmak üzere. Çocuğunu da bağımsız ve özgür yetiştirecektir.

Bu özgürlük hali onun özgüvenli olmasıyla da bağdaşır. Kendi ayakları üzerinde durabilir. Bunu yapabileceğine inanır. Kimsenin onu kısıtlamaya hakkı yoktur. O, değerli bir insandır.

8. Kararları nettir

Karar verirken kimseye sormaz; zaten en iyi kararı vereceğinden emindir. Genellikle kararlarıyla ilgili pişmanlık yaşamaz. Gerçekten de en iyi sonuçlara ulaştığı görülür.

Özgürlük duygusu zekası ve öz güveniyle birleşince en doğru kararları alıp en başarılı sonuçlara ulaşması kaçınılmazdır.

9. İyi Niyetli ve Kesinlikle Masumdur

İkizler kadını çok iyi niyetlidir. Hiç kötülük düşünmez. Biraz haylaz hatta biraz da (meraklı olduğu için) dedikodu seven bir yapısı vardır. Ama kimse onun haset, fesat ve kötü niyetli olduğunu söyleyemez.

10. Yardım severdir

İkizler burcu kadını yardımcı olmayı çok sever. Yardım etmek için çok güzel projeler geliştirebilir ve gayet yaratıcı olurlar.

11. Sezgiseldir

Yenilikleri hemen uygular. Günceli ondan takip edebilirsiniz. Sezgilerinin gücünü de göz ardı etmeyin. Sahip olduğu bilgi ve deneyim, sezgi dünyalarını çok geliştirmiştir.

Bilginizin yetmediği yerde onun sezgilerine danışabilirsiniz. Pek de yanılmadıklarını görmek çoğu zaman şaşırtıcıdır.

12. Sosyal Kelebektir

Sosyallik onun işidir. İnsanları sever ve insanlar da onu sever. Bir yığın arkadaşı vardır. Siz de üzerine ölü toprağı serpilmiş pasif biriyseniz kimse sizi ondan daha iyi ayağa kaldıramayacaktır. Her gittiği yerde ilgi odağı olmasından da nasiplenebilirsiniz.

Seçiciliğini de göz ardı etmemelidir. Herkesi ortamına sokmaz. Aynı kafada olduğu insanlarla arkadaşlık yapmayı tercih eder.

13. Neşelidir

İkizler burcu kadını çok girişkendir. Hareketli, neşeli ve çok espritüeldir. Herkesin hayatına neşe getirir. En güzel espriler, fıkralar ondan çıkar. İnsanları eğlendirmeyi sever.

14. Enerji doludur

Enerjisi de çok yüksektir. Üzerindeki bu fazla enerjiyi atmasının en iyi yolu da sosyalleşmedir. İnsan içinde bulunmak onu motive eder. Konuşarak, dertleşerek, espri yaparak tüm fazla enerjisini atar. Bu anlamda dışarı çıkmak, seyahat etmek, gezmek de onun için önemlidir. Evde oturmayı fazla sevmez.

15. Entelektüeldir

Entelektüeldir; bilgi seviyesi çok yüksektir ve bilgi edinmeye de meraklıdır. Çok okur, etrafında olup bitenlerden fazlasıyla haberdardır. Gazeteleri ve haberleri daima takip eden tiplerdir.

Etrafında da bu tür insanlar ister. Gerek arkadaş, gerekse eş ve sevgili seçiminde dünyadan bihaber, kendini sadece gününü gün etmeye vurmuş insanlara yer yoktur.

Haliyle kültürlüdür de. Her konu hakkında az ya da çok malumatı vardır. Bu bilgilerin paylaşmak ve açıklamaktan da büyük bir memnuniyet duyar.

16. Gezmeyi sever

İkizler kadınının seyahat ve tatil sevgisine ayrı bir parantez açmak şarttır. Öğrenebileceği, yeni yerler keşfedeceği tatilleri sever. Uluslararası seyahatlere bayılır.

Uzun araç yolculuklarını sevmeyip gideceği yere bir an önce varmak için genellikle uçağı tercih etse de tren yolculuğu onun için bir istisna olabilir. Yemekli vagonda oturup değişik insanlarla sohbet etmek, özellikle de bir yurt dışı tatili söz konusuysa onun için çok eğlenceli olabilir.

Tatil onun için iletişim ve dil yeteneklerini kullandığı bir alandır. Plajda dümdüz yatmayı seven biri değildir. Böyle bir tatil bile yapsa en azından plajda birileriyle tanışır. Ya da oturur gördüklerini kağıda döker.

Mutlaka insanlara yakın olmalıdır. Issız dağ başı tatilleri ona göre olmadığı gibi tatil boyunca cep telefonu, bilgisayar gibi teknolojik aygıtlardan uzak kalmak zorunda olmak da onun için çok sıkıcı olacaktır.


İkizler Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

1. Özgüveni Abartabilir

İkizler burcu kadını, egoist ve umursamazdır. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir. Özgüvenli olması tabii ki iyi bir yönüdür. Ancak bu özgüveni bazen abartılı bir hal alır. Kendinden başka kimseyi düşünmeyen bir insan haline gelir.

Üstelik yapılan eleştirileri de hiç umursamaz. Hatta kendisini neden bu kadar eleştirdiğiniz konusunda üste çıkıp, sizin ona karşı olduğunuzdan daha eleştirel bile olabilir.

2. Sır Tutamaz

İkizler kadını sır tutamaz. Çenesi düşüktür. Biraz da dedikoduya meyillidir. Bu yüzden onun yanında her konuyu konuşmamak faydalı olabilir.

3. Ayakları Yere Zor Basar

Fazlasıyla hayalperesttir. Onu hayal dünyasından çıkartmanız çok zordur. Bazen dikkat çekmek için hayal dünyasında uydurduğu şeyleri gerçekmiş gibi anlatabilir. Çünkü dikkat çekmeyi çok sever. Şöhret ister. Bu hayalperestliği bazen aşırı umutlanma ve iyimserlikle birleşip hayal kırıklığı yaratır.

4. Eleştirir ama Eleştirilemez

Son derece sivri dilli, eleştirel bir kadındır. Sadece arkadaşlarını değil, örneğin kafedeki garsonu da acımasızca eleştirir. Eleştirilerini kibarlıkla yapmak gereği de duymaz. Aksine kızdığı zaman eleştirileri çok sert olur.

Bazen saldırgan olabilir. Özellikle eleştirildiği zaman. Zekasına çok güvendiği için eleştirilmekten hiç hoşlanmaz. Azarlanmak ve küçümsenmekten nefret eder. Kendisine değer verilmesini çok önemser.

Tepki almaktan korkmasa da tepki almayı sevmez. Her şeyden biraz biraz öğrendiği halde her şeyi en iyi kendisinin bildiğini iddia eder. Ve onunla bu konuda bir tartışmaya girmemenizi tavsiye ederiz.

5. Huysuz ve Tatlı Bir Arkadaştır

İkizler kadını herkesle hemen arkadaş oluverir. Birçok arkadaşı vardır ama gerçek dostlarının sayısı azdır. Bunun bir nedeni onun değişimine ayak uydurabilecek, bazen de bu aşırı değişim halinden olumsuz etkilenmeyecek insan sayısının az olmasıyken bir nedeni de kendisinin sadece kafa dengi bulduklarını gerçek anlamda hayatının içine sokmasıdır.

Söylediklerinden ve yaptıklarından sorumlu tutulmayı sevmez. Fikir ya da davranışını tutarsızca değiştirmesinin bu kadar yargılanmasına bir anlam veremez. Kendi değişen ruh hallerine uyum sağlayamayanların bu yönünü kendi kusurları olarak görür.


İkizler Burcu Kadını Anlaştığı Burçlar

Yay

İkizler kadını ve yay erkeği oldukça akıllı ve özgürlüklerine düşkündürler. Bol bol sohbet ve seyahat edebilirler. Aralarında kıskançlık diye bir şeyin adı olmayacaktır.

Yalnız yay erkeğini bir kadına bağlamak zordur. Zira o özgürlüğüne ikizler kadınından da daha çok düşkündür. Keza eğlenceye de.

Yay erkeğinin doğrucu dürüst yapısı, samimi ikizler kadınının ilgisini çekecektir.

Peki, bu ikili uyumlu bir çift olmayı başarabilecekler mi?

>>> İLGİLİ: İkizler Kadını Yay Erkeği Uyumu

Kova

İkizler kadını ve kova erkeğinin ortak noktaları zeka ve sosyalliktir. İlişkilerinde kıskançlık da olmayacaktır.

Kova erkeği, ortamlara girip çıkan, lider ruhlu bir erkektir. İkizler kadını bundan çok hoşlanır. Çünkü o saygınlık uyandıran, sosyal erkekleri çok sever.

Kova erkeği akıllı ve hümanisttir. Gelenekçi değildir. İkizler kadınına da öyle geleneksel bir kadın diyemeyiz. Kova erkeğinin gerçekçi ve ayakları yere sağlam basan halleri ikizler kadınını etkileyebilir.

Peki, karşılaştıkları bir sorunda birbirlerini tolere edebilecekler mi?

>>> İLGİLİ: İkizler Kadını Kova Erkeği Uyumu


İkizler Burcu Kadını Aşk Hayatı

İkizler burcu kadını, aşk hayatında oldukça tutkuludur. İlişkiye hızlı bir başlangıç yapabilir fakat bir anda büyük bir şok yaşatabilir. Oldukça zor ve karmaşık bir ilişkiye sahiptir.

Eğer ikizler kadını ile bir ilişki yaşamak istiyorsanız, bunun kesinlikle tek yolu onu gerçekten iyi anlamak olacaktır. Bu her ne kadar kulağa oldukça basit gibi gelse de ilişkiye başladığınızda bunu net bir şekilde hissedeceğinize emin olabilirsiniz.

1. Az Romantik Çok Tutkulu Bir Kadın

İkizler burcu kadını tutkuludur. Fakat bu tutkusunu çabuk kaybeder. Çocuksu bir yapısı vardır. Özel hayatında da bu durum açığa çıkar. Çok büyük bir tutku yaşayıp bir anda başkasına gönül verebilir.

Zaten çok duygusal yapıda bir kadın olduğu söylenemez. Tabii ki duygusuz değildir ama aşırı duygusallık da neredeyse midesini kaldırır. Onunla hayat hakkında konuşmak, seyahatler yapmak çok zevkli olabilir. Hayatın tadını çıkarmaya çalışan bir kişiliği vardır.

Özgürlüğüne de çok düşkündür. Bu da evliliğe karşı mesafeli halini açıklayabilir. Evet, tutkuludur. Ama o tutkulu hale gelmesi biraz zaman alır. İlgisiz, ulaşılmaz, zor görünür.

Onu o tutkulu hale getirmeden romantik teklifler yapmaya kalkışacak bir erkek büyük bir hata yapmış olur. Çünkü ikizler kadını bu hareketi çok sentimental bulacak ve arkasına bakmadan oradan kaçacaktır.

2. Onu Elde Edince İşiniz Bitmeyecek

O tutkuyu yakalayıp ikizler kadınını evlenmeye razı etmekle de işiniz bitmeyecektir. Tutkusu konusunda bir sorun yaşamasa da evlilikte sorun yaşayabilir. Bir kere evlilik statik bir kurumdur. Oysa ikizler kadını değişiklik olmadan yaşayamaz. O halde yapılması gereken evliliğin statik havasından sıyrılıp tutkuyu devam ettirecek eylemler gerçekleştirmektir.

Sık sık seyahat etmek, dışarıda yemek yemek, sürprizler yapmak, sevimli hediyeler almak iyi birer çözüm olabilir. Bu yüzden rutin ilişkiler isteyenler özellikle ikizler kadınından uzak durmalıdırlar. Kaybetmeye alışkın olmayanlar da ona yaklaşmamalıdır.

3. Flörtçüdür

İkizler kadını flörtçü ve üzen bir kadındır. Erkekler onu havalı ve kafası karışık olarak görseler de peşini bırakmazlar ve canları yanar. Küçümsenmemesi gereken bir sevgili adayıdır. En zor kişileri bile kendisine bağlar.

4. Uzun Süreli İlişki Yürütemez

Aşırı özgür yapıları, değişken halleri, fazla duygusal olmamaları bir ilişkiyi uzun süreli yürütmelerine engel teşkil edebilir. Aradıkları kişiyi bulduklarına inanırlarsa genç yaşta evlenirler. Genelde çift evlilik yaparlar.

5. Seçicidir

İlişkilerinde neşesiz, sevimsiz, durgun insanları sevmezler. Çünkü bu ruh hallerinden kendileri de etkilenir. Kolayca etki altında kaldıklarından karşılarındakinin kasveti hemen onların üstüne geçebilir. Romantik ilişkilerde karşılarındakinin ruh halini aynen yansıtırlar.

6. Sıradan Değildir

Güzel haber şu ki; bu kadınla bir şekilde ilişki kurmayı başardıysanız onun bazen olumsuz gelen değişimlerinin eğlenceli yanını da görebilirsiniz. Çünkü bu kadın içinde değişik özellikleri ve güzellikleri olan birçok kadın barındırır.

Her defasında karşısında yeni ve değişik bir kadın görüyor olmak erkeği mutlu edecektir. İlişkiyi sıradanlıktan kurtarmak konusunda ikizler kadınının üzerine düşeni yaptığı inkar edilemez.

7. Özgür Bir Kuştur

Tüm bu örneklerden çıkarılacak en önemli sonuç; ikizler kadınının özgürlüğüne, gezme, eğlenme, hayatın tadını çıkarma isteğine tahammül edemeyecek bir erkeğin onun yanında fazla barınamayacağıdır.

Defalarca söylesek de yetmez; o, hareketli ve entelektüel bir kadındır. Yaşam tarzı da ona göredir. Bir erkeğin kanatları ve emri altına girmek ona hiç uymaz. Böyle bir kadına, “gel kollarıma, ömür boyu bana yaslan” diyemezsiniz. Veya der ve ters cevaplar alırsınız. Siz bilirsiniz!


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.