İkizler Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

02.10.2019
İkizler Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

İkizler burcu kadını, oldukça enerjik ve sosyaldir. İkizler burcu kadınının özellikleri arasında meraklı ve yenilikçi olması yer alır. Kararsız ve dengesizdir, ne zaman ne yapacağı bilinmez. Dürtüseldir ve her an farklı bir şeye odaklanabilir. Pratik zekalı olduğu için karşılaştığı sorunları kısa sürede çözer.İkizler Burcu Kadını Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 21 Mayıs – 20 Haziran
 • Burç Sembolü: İkizler
 • Zodyak Elementi: Hava
 • Renkleri: Açık Yeşil, Sarı
 • Uğurlu Günü: Çarşamba
 • Yönetici Gezegeni: Merkür
 • Uyumlu Burçlar: Yay, Kova
 • Şanslı Sayıları: 5, 7, 14, 23
 • Güçlü Yönleri: Sosyal, akıllı, uyumlu, meraklı
 • Zayıf Yönleri: Kararsız, dengesiz, düşüncesiz, umursamaz
 • Sevdiği Şeyler: Özgürlük, iyi niyet, cazibe, havalı şeyler
 • Sevmediği Şeyler: Kararsızlıkdedikodu, eleştiri, fazla önemsemek

İkizler Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

İkizler burcu kadını olumlu özellikleri arasında zeki ve yardımsever olması yer alır. Güzelliği ve cazibesi ile oldukça havalıdır ve tüm dikkatleri üzerine çeker. Enerjisi oldukça yüksektir ve neşelidir bu nedenle sosyal çevresi bir hayli geniştir. İkizler kadını, entelektüel karakteri ile kendini sürekli geliştirir.

1. Dikkat Çekicidir

Pek çok açıdan dikkat çekicidir. Mesela partilerin değişmez insanıdır; ve her partide de göz bebeğidir. Giyimi kuşamı, konuşması, tarzı, söyledikleri hatta kahkahası dikkat çekicidir. Bir anda insanların onun etrafında toplandığını fark edebilirsiniz.
2. Zekidir

İkizler burcu kadını, üstün zekası ile dikkat çeker. Bu özelliğine meraklı yapısı ve çok okuduğu gerçeğiyle birleştirdiğimizde ne kadar akıllı bir kadın profiliyle karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlarız.

3. Meraklıdır

İkizler kadını meraklıdır. Bu merakının altında çevresindeki insanları kontrol etme arzusu da vardır. Etrafta ne olup bittiğini hiç kaçırmaz. Bu merak hali olumlu olarak da entelektüellik şeklinde kendini gösterir.

Sadece kendi mahallesinde değil dünyada ne olduğu da onun için önemlidir. Bu yüzden bol bol kitap okur, haber izler, gazeteleri takip eder. Değişken yapısıyla çok farklı konulara da ilgi duyar. Bir konuda bilgi edinmek için birçok kişiye aynı soruları sorabilir. Amacı doğruya ulaşmak, konu hakkında mümkün olduğu kadar fazla bilgi edinmektir.

4. Kendini iyi ifade eder

Yazmak-çizmek, konuşmak ve dil en iyi oldukları konulardır. Dil bilimsel ve matematiksel zeka yönünden güçlüdür. Konuşma becerisi yüksektir. Kendini iyi ifade eder.

Burada tek sorun değişken yapısıdır. Kendi kafasında konular o kadar hızlı bir geçiş yapar ki bazen söylediği şeyler anlaşılamayabilir. Fakat bunu fark ettiğinde hemen düzgün konuşmaya başlayacak ve kendini ifade edebilecektir. Çünkü bu konuda gerçekten yeteneklidir.

5. Pratik Zekalıdır

İkizler burcu kadını, pratik zekalıdır, bu nedenle hızlı düşünür ve hızlı hareket eder. Birçok işi bir arada yapar. Kaosun içinden çıkmayı iyi becerir. Eğer ortada bir problem varsa bunu en iyi şekilde çözer. İkna gücü de çok gelişmiştir. Öte yandan belleği çok güçlü değildir ve aklı dağınıktır. Alakasız bir zamanda bir şey hatırlayıp, yersiz olarak dile getirebilir. Sezgileri ise güçlüdür, çevreyi ve insanları çabucak analiz eder.

6. Havalı ve çekicidir

İkizler kadını çok cazibelidir ve erkekler tarafından çok beğenilir. Onun kendine has şık bir giyimi, özel bir tarzı vardır. Popüler, dikkat çekici ve daima aktiftir. Bayan cazibe olması sadece tipi ve tarzıyla açıklanamaz. Her zaman yeni konular açabilir. Hatta açtığı konularla ortalığı karıştırabilir. Sorunu çözen ise yine kendisi olacaktır. Kültür, zeka ve tarz onda güzel bir bileşim oluşturur.
7. Özgürlükçü Bir İyilik Meleğidir

Sadece kendine özgür bir kadın değildir. Çevresindeki herkesi de özgür bırakır. Başta sevgilileri ve eşi olmak üzere. Çocuğunu da bağımsız ve özgür yetiştirecektir. Bu özgürlük hali onun özgüvenli olmasıyla da bağdaşır. Kendi ayakları üzerinde durabilir. Bunu yapabileceğine inanır. Kimsenin onu kısıtlamaya hakkı yoktur. O, değerli bir insandır.

8. Kararları nettir

Karar verirken kimseye sormaz; zaten en iyi kararı vereceğinden emindir. Genellikle kararlarıyla ilgili pişmanlık yaşamaz. Gerçekten de en iyi sonuçlara ulaştığı görülür. Özgürlük duygusu zekası ve öz güveniyle birleşince en doğru kararları alıp en başarılı sonuçlara ulaşması kaçınılmazdır.

9. İyi niyetli ve masumdur

İkizler kadını çok iyi niyetlidir. Hiç kötülük düşünmez. Biraz haylaz hatta biraz da (meraklı olduğu için) dedikodu seven bir yapısı vardır. Ama kimse onun haset, fesat ve kötü niyetli olduğunu söyleyemez.

10. Yardım severdir

Yardımcı olmayı çok sever. Yardım etmek için çok güzel projeler geliştirebilir ve gayet yaratıcı olurlar.

11. Sezgiseldir

Yenilikleri hemen uygular. Günceli ondan takip edebilirsiniz. Sezgilerinin gücünü de göz ardı etmeyin. Sahip olduğu bilgi ve deneyim, sezgi dünyalarını çok geliştirmiştir. Bilginizin yetmediği yerde onun sezgilerine danışabilirsiniz. Pek de yanılmadıklarını görmek çoğu zaman şaşırtıcıdır.

12. Sosyal kelebektir

İkizler burcu kadını oldukça uyumlu ve sosyal bir karaktere sahiptir. İnsanları sever ve insanlar da onu sever. Bir yığın arkadaşı vardır. Siz de üzerine ölü toprağı serpilmiş pasif biriyseniz kimse sizi ondan daha iyi ayağa kaldıramayacaktır. Her gittiği yerde ilgi odağı olmasından da nasiplenebilirsiniz. Seçiciliğini de göz ardı etmemelidir. Herkesi ortamına sokmaz. Aynı kafada olduğu insanlarla arkadaşlık yapmayı tercih eder.
13. Neşelidir

Çok girişkendir. Hareketli, neşeli ve çok espritüeldir. Herkesin hayatına neşe getirir. En güzel espriler, fıkralar ondan çıkar. İnsanları eğlendirmeyi sever.

14. Enerji doludur

Enerjisi de çok yüksektir. Üzerindeki bu fazla enerjiyi atmasının en iyi yolu da sosyalleşmedir. İnsan içinde bulunmak onu motive eder. Konuşarak, dertleşerek, espri yaparak tüm fazla enerjisini atar. Bu anlamda dışarı çıkmak, seyahat etmek, gezmek de onun için önemlidir. Evde oturmayı fazla sevmez.

15. Entelektüeldir

İkizler burcu kadını, entelektüel bir karaktere sahiptir. Bilgi seviyesi çok yüksektir ve bilgi edinmeye de meraklıdır. Çok okur, etrafında olup bitenlerden fazlasıyla haberdardır. Gazeteleri ve haberleri daima takip eden tiplerdir. Etrafında da bu tür insanlar ister. Gerek arkadaş, gerekse eş ve sevgili seçiminde dünyadan bihaber, kendini sadece gününü gün etmeye vurmuş insanlara yer yoktur. Haliyle kültürlüdür de. Her konu hakkında az ya da çok malumatı vardır. Bu bilgilerin paylaşmak ve açıklamaktan da büyük bir memnuniyet duyar.

16. Gezmeyi sever

İkizler kadınının seyahat ve tatil sevgisine ayrı bir parantez açmak şarttır. Öğrenebileceği, yeni yerler keşfedeceği tatilleri sever. Uluslararası seyahatlere bayılır. Uzun araç yolculuklarını sevmeyip gideceği yere bir an önce varmak için genellikle uçağı tercih etse de tren yolculuğu onun için bir istisna olabilir. Yemekli vagonda oturup değişik insanlarla sohbet etmek, özellikle de bir yurt dışı tatili söz konusuysa onun için çok eğlenceli olabilir.

Tatil onun için iletişim ve dil yeteneklerini kullandığı bir alandır. Plajda dümdüz yatmayı seven biri değildir. Böyle bir tatil bile yapsa en azından plajda birileriyle tanışır. Ya da oturur gördüklerini kağıda döker.

Mutlaka insanlara yakın olmalıdır. Issız dağ başı tatilleri ona göre olmadığı gibi tatil boyunca cep telefonu, bilgisayar gibi teknolojik aygıtlardan uzak kalmak zorunda olmak da onun için çok sıkıcı olacaktır.


İkizler Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

İkizler burcu kadınının olumsuz özellikleri arasında çift karakterli olması yer alır. Dengesiz ve kararsız olduğu için ne zaman ne yapacağı asla bilinmez bu nedenle ikili ilişkilerinde geçimsizdir. Hayalperest kişiliği ile ayakları yere zor basar. İkizler kadını, güvenilmezdir ve eleştirilmekten oldukça nefret eder.

1. Özgüveni Abartabilir

İkizler burcu kadını, egoist ve umursamazdır. Özgüvenli olması tabii ki iyi bir yönüdür. Ancak bu özgüveni bazen abartılı bir hal alır. Kendinden başka kimseyi düşünmeyen bir insan haline gelir. Üstelik yapılan eleştirileri de hiç umursamaz. Hatta kendisini neden bu kadar eleştirdiğiniz konusunda üste çıkıp, sizin ona karşı olduğunuzdan daha eleştirel bile olabilir.
2. Sır Tutamaz

Çenesi düşük olduğu için sır tutamaz. Biraz da dedikoduya meyillidir. Bu yüzden onun yanında her konuyu konuşmamak faydalı olabilir.

3. Ayakları Yere Zor Basar

Fazlasıyla hayalperesttir. Onu hayal dünyasından çıkartmanız çok zordur. Bazen dikkat çekmek için hayal dünyasında uydurduğu şeyleri gerçekmiş gibi anlatabilir. Çünkü dikkat çekmeyi çok sever. Şöhret ister. Bu hayalperestliği bazen aşırı umutlanma ve iyimserlikle birleşip hayal kırıklığı yaratır.

4. Eleştirir ama Eleştirilemez

Son derece sivri dilli, eleştirel bir kadındır. Sadece arkadaşlarını değil, örneğin kafedeki garsonu da acımasızca eleştirir. Eleştirilerini kibarlıkla yapmak gereği de duymaz. Aksine kızdığı zaman eleştirileri çok sert olur.

Bazen saldırgan olabilir. Özellikle eleştirildiği zaman. Zekasına çok güvendiği için eleştirilmekten hiç hoşlanmaz. Azarlanmak ve küçümsenmekten nefret eder. Kendisine değer verilmesini çok önemser.

Tepki almaktan korkmasa da tepki almayı sevmez. Her şeyden biraz biraz öğrendiği halde her şeyi en iyi kendisinin bildiğini iddia eder. Ve onunla bu konuda bir tartışmaya girmemenizi tavsiye ederiz.

5. Huysuz ve Tatlı Bir Arkadaştır

İkizler kadını herkesle hemen arkadaş oluverir. Birçok arkadaşı vardır ama gerçek dostlarının sayısı azdır. Bunun bir nedeni onun değişimine ayak uydurabilecek, bazen de bu aşırı değişim halinden olumsuz etkilenmeyecek insan sayısının az olmasıyken bir nedeni de kendisinin sadece kafa dengi bulduklarını gerçek anlamda hayatının içine sokmasıdır.

Söylediklerinden ve yaptıklarından sorumlu tutulmayı sevmez. Fikir ya da davranışını tutarsızca değiştirmesinin bu kadar yargılanmasına bir anlam veremez. Kendi değişen ruh hallerine uyum sağlayamayanların bu yönünü kendi kusurları olarak görür.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.