İkizler Burcu Özellikleri Nelerdir?

26.03.2020
İkizler Burcu Özellikleri Nelerdir?

İkizler burcu, oldukça etkileyici bir zekaya sahiptir. İkizler burcu özellikleri arasında en belirgin özelliği çift karakterli olmasıdır. Kimi zaman kararsız, güvenilmez ve çok meraklı bir karaktere bürünür. Üzerinde çocukça bir masumiyet taşır. Her zaman söyleyecek bir şeyi vardır ve esprili şakalar yapmayı sever.İkizler Burcu Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 21 Mayıs – 20 Haziran
 • Burç Sembolü: İkizler
 • Zodyak Elementi: Hava
 • Renkleri: Açık Yeşil, Sarı
 • Uğurlu Günü: Çarşamba
 • Yönetici Gezegeni: Merkür
 • Uyumlu Burçlar: Yay, Kova
 • Şanslı Sayıları: 5, 7, 14, 23
 • Güçlü Yönleri: Nazik, sevecen, meraklı, uyumlu, akıllı, öğretici, iletişimsel, çevik
 • Zayıf Yönleri: Gergin, tutarsız, kararsız, yüzeysel, konuşkan, aldatıcı, kurnaz
 • Sevdiği Şeyler: Müzik, kitaplar, dergiler, arkadaşlarla sohbetler, şehirde kısa seyahat
 • Sevmediği Şeyler: Yalnız olmak, kapalı olmak, tekrarlamak ve rutin olmak

İkizler Burcu Olumlu Özellikleri Nelerdir?

İkizler burcunun olumlu özellikleri arasında cesur olması yer alır. Ailesine düşkündür, enerji doludur ve neşeli tavırları ile dikkat çeker. Eğlenceli ve uyumlu olmasından dolayı oldukça sosyaldir. İkizler burcu, oldukça beceriklidir ve elinden her iş gelir. Bilim, kültür ve sanat düşkü bir entelektüeldir.
1. Uyumludur

İkizler burcu, sempatik tavırları ile dikkatleri üzerine çeker. Yüzünden gülücükler eksik olmayan, girdiği her ortama enerji saçan keyifli, hoş sohbet insanlardır. Her ortamda kendini sevdirir. Şeytan tüyü var dediğimiz cinstendir. Hayata her zaman pozitif bakar. Sevimli halleri onun en güçlü silahıdır. Dikkatli olun. Çekimine girerseniz etkisinden kurtulmanız güç olabilir.

Her duruma kolaylıkla ayak uydurabilen insanlardır. Alışkın olmadığı ortamlara girme konusunda çekinceleri olmaz. Her yaş grubundan insana konuşmaları ve davranışları ile uyum gösterirler.

2. Zekidir

En belirgin özelliklerinden biri kıvrak bir zekaya sahip olmasıdır. Tüm hava burçları gibi zekayı temsil ederler. Zodyak’taki diğer burçlara göre zihinsel enerjileri oldukça fazladır. Akıllarını meşgul eden mevzular hiç bitmez. Zihinleri sürekli çalışır dur durak bilmez.

Çok çabuk öğrenir. Aldığı kararları her zaman mantık süzgecinden geçirir. Keskin zekası sayesinde birden fazla işi aynı zamanda yürütebilme yeteneğine sahip olmasına rağmen her şeyden çabuk sıkılması bu yeteneğini köreltmektedir.

3. Entelektüeldir

Kültür, bilim, sanat gibi alanları sürekli takibe alır ve çok fazla okur. Meraklı ve bilgi toplamayı seven yapısı vardır, bu nedenle gündemi takip eder.

4. Beceriklidir

İkizler burcu, verilen her işin altından kolayca kalkabilecek potansiyele sahiptir. (Tabi sıkılıp yarıda bırakmaz ise) Tam bir yetenek abidesidir. Müthiş bir el becerisi vardır. Hünerleri ile herkesi şaşırtır. Elinden her iş gelir dediğiniz insanlardandır.

Hızlı oluşu, adaptasyon sorunu yaşanmayışı ve çok çabuk kavraması gibi özellikleri ona girdiği her işte acemilik dönemini kolaylıkla atlatmasına yardımcı olur. On parmağında on marifet sözü ikizler insanı için söylenmiş desek yeridir.

5. İkna Yönü Çok Güçlüdür

Ağzı laf yapan cinstendir. Onu bir dinleseniz “İkna olmamak mümkün mü?” dersiniz. “Yahu insan her tartışmadan haklı çıkar mı?” demeyin, ikizler burcuysa çıkar.

Çok yönlü düşünür. Alternatif cevaplar üretir. Her zaman bir B planı vardır. Asla yılmaz. Ne yapar eder yılanı deliğinden çıkarır. Aklınız varsa ikizler burcu ile tartışmaya girmeyin. Tartıştığınız konuda sizi bir şekilde ikna ederler. Onu tek şekilde alt edebilmeniz mümkündür: siz de ikizler burcuysanız.
6. Meraklıdır

İkizler burcu, Zodyak’ın en meraklı burcudur. Öğrenme tutkusu onun doğasında vardır. Sürekli yeni şeyler öğrenmek ister ve aynı zamanda iyi birer gözlemcidir. İçindeki tatmin edilemez merak duygusu ve öğrenme aşkı onu çoğu zaman başarılara götürse de bazı zamanlarda da istemediği durumlarla karşılaştırabilir. “İnsanın başına ne gelirse meraktan gelir.” sözü ikizler için söylenmiş desek yeridir.

7. Disiplinlidir

Özellikle iş hayatında disiplin temel ilkesidir. İpin ucunu asla kaçırmak istemezler. Yaptıkları her işi iyi bir plan dahilinde en iyi şekilde sonuçlandırmak isterler. Titiz çalışır. İnce eler sık dokur. Projesindeki her detayı sonuna kadar inceler. Eğer ortaya bir ürün çıkaracaksa her şeyiyle kusursuz olmalıdır. Yaptığı işlerdeki bu mükemmeliyetçi tutumu etrafındaki son derece zorlayabilir.

8. Pozitiftir

İkizler burcu, hayata her zaman olumlu gözlerle bakar. Neşeli ve dinamik yapısı vardır. Karşılaştığı zorluklar karşısında motivasyonunu hep üst seviyede tutar. Hatalardan ders çıkarmayı ve bardağa dolu taraftan bakmayı bilir.

9. Paylaşımcıdır

Fikirlerini, iyiliği, sevgiyi, mutluluğu paylaşmaktan büyük keyif alır. İnsanlara cömertçe yaklaşır. İyilik ve yardımseverliğin timsalidir. Sadece kendini değil başkalarını da düşünür.

10. Mizahtan anlar

İkizler burcunun renkli karakteri ve esprili kişiliği ile girdiği her ortamı şenlendirir. Yaptığı ince esprilere sempatik tavırları da eklenince bir anda sohbet ortamlarının vazgeçilmezi olurlar. Kaliteli esprilerle sevdiklerini güldürmekten hoşlanırlar. Bulunduğunuz ortamdaki varlığı bile yüzünüzü güldürmeye yeter. Özellikle stresli bir günün sonunda ikizler ile yapacağınız bol kahkahalı sohbet tüm günün yorgunluğunu üzerinizden atmanızı sağlayacaktır.
11. Cesurdur

Başarısının sırrı, aldığı riskleri her daim akıl ve mantık süzgecinden geçirmesidir. Risk yönetim sürecinde usta edası taşır. Risk almayan insanlar ona korkak gelebilir. Duygusal yönden alınan kararlar onun için tuhaf olabilir. Çünkü o aldığı kararlarda her zaman aklını kalbinden üstün tutar.

12. Enerji doludur

İkizler burcu asla yerinde duramaz. Süratli, aktif bir yaşam tarzı benimser. Sosyalleşmeyi sever. Dışa dönük bir tiptir. Tez canlı hareketleri ve yerinde duramayışı konusuna ayak uydurmakta güçlük çekebilirsiniz. Aslında aktifliğini ve hızını gezegeni olan Merkür’den alır. Merkür, Güneş etrafında turunu en hızlı tamamlayan gezegendir.

13. Ailesine Düşkündür

Onlar için ailesi çok kıymetlidir. Ailevi sorumlulukları üstlenmekten asla çekinmezler. Özellikle anne, babayla ve daha sonra kardeşlerle iletişimi iyidir. Onlarla sohbet etmekten, aktivite yapmaktan keyif alırlar.

İyi bir eştir. Kendini ve ihtiyaçlarını önemseyen insanları eş olarak seçerler. Onu her zaman önemseyin ve el üstünde tutun. Onunla birlikte yaşamaya başlayınca bu önerimizin aslında mutlu evliliğinizin sırrı olduğunu fark edeceksiniz.

Çocuklar ile iletişimleri oldukça iyidir. Kendilerini çocuklara sevdirirler. Çocukları güldürmekten, onlarla gülmekten büyük keyif alırlar. İyi birer anne baba olma potansiyeline sahiptirler.


İkizler Burcu Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

İkizler burcunun olumsuz özellikleri arasında çift karakterli olması yer alır. Bu nedenle ne zaman ne yapacağı belli olmaz ve bir anda farklı bir kişiliğe bürünebilir. Kararsızdır bu nedenle sürekli bir huzursuzluk içerisindedir. Kuşkucu ve fazla düşünceli yapısı hem kendisini hem de etrafındakileri çileden çıkartır.
1. Değişkendir

İkizler burcunun bir anı diğer anına uymaz. Bir gün önce ak dediğine ertesi gün kara diyebilir. Bir dakika önce gülen ikizleri bir dakika sonra ağlarken bulabilirsiniz. Dün iyiyse bugün kötü olabilir. Şaşırmayın dengesizlik onların ruhunda var. Ani değişimler hem fikir açısından hem de ruhsal yönden olabilir. Bu özelliği de onları anlaşılmaz kılmaktadır. Sergiledikleri değişken tavırlar karşı tarafın yanlış anlamasına sebep olabilir.

Onlara ayak uydurmak deveye hendek atlatmak kadar zordur. Çift karakterli oluşu sizi çılgına çevirse de üzgünüz, seviyorsanız değişken tavırlarını kabul etmek zorundasınız. Hayatınızda ikizler burcuna sahip biri varsa sizlere tavsiye onla tartışmayın, alttan alın. Ona uyum sağlayabildiğinizde emin olun daha mutlu olacaksınız.

2. Dedikoducudur

İkizler burcu sürekli konuşmak, var olan bilgisini başkalarına aktarmak ister. Bu bilgi insanların özel hayatları olsa da! Aslında dedikodusunu yaptığı kişiye karşı bir art niyeti yoktur. Dedikodu onun içindeki konuşma aşkını tatmin etme biçimidir. Niyeti asla insanlar hakkında atıp tutmak değildir. O sadece konuşmak olsun diye konuşur.

3. Kararsızdır

Çok basit konularda bile karar almakta güçlük çekebilir. Alacağı kıyafetin hangi renk olacağı konusunda saatlerce düşünebilir, bir karar verip aniden değiştirebilir. Çevrenizde ikizler insanı varsa duruma kendinizi alıştırmanızda fayda var. Aksi takdirde onun bu kararsız duruşu sizi deliye döndürebilir. “İnsan ne istediğini bilmez mi?” demeyin. İkizler burcuysa bilmez.

4. Kuşkucudur

Kimseye tam olarak güvenmez. İçinden her zaman “acaba?” sorusunu sorar. Hiçbir zaman hiçbir şeye körü körüne inanmaz. Sorgulayıcı tutumu çoğu kişi tarafından hoş karşılanmaz.

5. Huzursuzdur

Huzursuzluk onlar için kronikleşmiştir. Her şey yolunda gitse de onların içinde her zaman canını sıkacak bir şeyler vardır. Bu durumu da zihninin dur durak bilmeden birden çok şeye çalışmasına yorabiliriz. Mutlu olduğu anda bile yok yere olumsuz şeyler düşünüp canını sıkar. Asla bulunduğu anın tadını çıkarmaz.
6. Paniktir

İkizler burcu insanları çok telaşlıdır. Bir şeyler ters gittiği anda aşırı derecede panik olurlar. Onlar için olaylar her zamanki seyrinde ilerlemelidir. Plan dışı gerçekleşen durumlardan haz etmezler. Onlara dikkatlice bakarsanız panik hallerinin konuşma tarzlarına, hatta jest ve mimiklerine bile yansıdığını görebilirsiniz.

7. Sinirlidir

Pimi çekilmiş bomba desek herhalde üzerine cuk oturur. Neşeli görünümlerinin ardında anında yersiz sinirlenen bir insan gizlidir. Aman dikkat görüntüsünün ardını kurcalamayın. Yoksa haşlanacaklar listesinin başında yerinizi alırsınız. İkizler o kadar ani ve olup olmadık yerde sinirlenir ki neye kızdığını anlamazsınız.

8. Fazla Meraklıdır

Merak duygusu, keşfetme arayışı her insanda vardır. Bu durum gayet olağandır. Ama onun merakı olağanın dışındadır. Ona Zodyak’ın meraklı melahati diyebiliriz. Her durumu kafalarında netleştirmek isterler. Onlara göre hiçbir şey gizemli kalmamalıdır. Aşırı merakını tatmin etmeye çalışması sizi yorabilir. Bu meraklı tavrına hızlı konuşması da eklenirse kendinizi sorgu odasında hissedebilirsiniz.

9. Maymun İştahlıdır

Bir anda birden fazla konu ile ilgilenmekten zevk alırlar. Genelde başladıkları işi bitirmeden bir diğerine geçerler. Bu da iş hayatlarında olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Hevesleri, zevkleri çabucak değişir.

İkizler burcu insanları, üzerinde çalıştığı konudan çok çabuk sıkılır. Her alana kapak atmak ister. Ne isteğini bilemeyişi ve karasız tavırları karşısında şaşkınlığa uğrayabilirsiniz.

10. Kolay Kolay Affetmez

Sizleri bir kez kara listeye aldı mı o listeden çıkarması çok zordur. Onların güvenini sarsacak davranışlar asla sergilemeyin.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.