İkizler Burcu Özellikleri Nelerdir?

26.03.2020
İkizler Burcu Özellikleri Nelerdir?

Enerjik ve yerinde duramayan halleri ile etrafına neşe saçan, dengesiz tavırları ile insanı çileden çıkaranların burcu; İkizler. Çevrenize dikkatlice bakın. İkizler burcu olup da taşıdığı özellikleri yansıtmayan insan sayısı emin olun ki bir elin parmaklarını geçmez. İkizler burcu, zıtlıkların dengesi üzerine kurulmuştur. Ani fikir değişimleriyle şaşkın bakışları üzerine toplayan ikizler, size çözmesi imkansız bir bulmaca gibi görünebilir. Bu durum sizi korkutmasın. Onu tanımaya başlayınca gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Yazı İçindekiler

İkizler Burcu Genel Özellikleri

Zodyak’ın çift bedenli burcu ikizler, Güneş sisteminin en küçük gezegeni olan Merkür’ün yönetimindedir. Hızlı olması, mantıklı kararlar alması gibi özelliklerini bu gezegene borçludur.

Neşeli, Güler Yüzlü İnsanlardır

Yüzünden gülücükler eksik olmayan, girdiği her ortama enerji saçan keyifli, hoş sohbet insanlardır. İkizler, sempatik tavırları ile dikkatleri üzerine çeker. Her ortamda kendini sevdirir. Şeytan tüyü var dediğimiz cinstendir. Hayata her zaman pozitif bakar. Sevimli halleri onun en güçlü silahıdır. Dikkatli olun. Çekimine girerseniz etkisinden kurtulmanız güç olabilir.

Adaptasyon Sorunu Yaşamazlar

İkizler burcu Zodyak’ın dört değişken burcundan biridir. Bu özelliği sayesinde girdiği her ortama ve duruma oldukça çabuk adapte olur. Doğası gereği uyumlu bir yapıya sahiptir. Değişen şartlara her daim hazırdır. Değişim karşında tıpkı bir bukalemun gibi tavır sergiler. Yenilikten, değişimden asla çekinmez. Alışık olmadığı bir ortama girdiği andan kısa bir süre içinde o ortamın parçası olur. Çünkü ayak uydurmak onların işidir.

Değişken Bir Yapıya Sahiptirler

Geldik en sinir bozucu özelliklerine. İkizler burcu insanlarına ayak uydurmak deveye hendek atlatmak kadar zordur. Çift karakterli oluşları sebebiyle sergilediği tavırlar sizi çıldırtma noktasına getirebilir. Bir dakika önce gülen ikizleri bir dakika sonra ağlarken bulabilirsiniz. Dün iyiyse bugün kötü olabilir. Şaşırmayın dengesizlik onların ruhunda var. Ani değişimler hem fikir açısından hem de ruhsal yönden olabilir. Bu özelliği de onları anlaşılmaz kılmaktadır. Sergiledikleri değişken tavırlar karşı tarafın yanlış anlamasına sebep olabilir.

İletişim Becerileri Kuvvetlidir

İnsan ilişkileri çok iyidir. Bu özelliğini gezegeni olan Merkür’den almaktadır. Merkür iletişim gezegenidir. Bu gezegenin etkisinde kalan ikizler burcu, sohbetinin güzelliği ile insanları etkisi altına alır. Karşısındaki kişiyi eğlendirmekten hoşlanır. Jest ve mimikleri çok iyi kullanır. Konuşmalarını her zaman mantık çerçevesinde yapar. Dedikoduyu çok sever. Sohbetleri keyiflidir. Hızlı ve tane tane konuşurlar. Genellikle girdikleri ortamın en gevezesi olurlar. Onunla pek çok konuda saatlerce konuşabilirsiniz. Her konuda söyleyecek şeyleri vardır. Konudan konuya atlama huylarına alışmanız gerekir. Alışamadığınız takdirde hem hızlı konuşması hem daldan dala atlaması sizi yorabilir.

Maymun İştahlıdırlar

Bir anda birden fazla konu ile ilgilenmekten zevk alırlar. Genelde başladıkları işi bitirmeden bir diğerine geçerler. Bu da iş hayatlarında olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Hevesleri, zevkleri çabucak değişir. İkizler burcu insanları, üzerinde çalıştığı konudan çok çabuk sıkılır. Her alana kapak atmak ister. Ne isteğini bilemeyişi ve karasız tavırları karşısında şaşkınlığa uğrayabilirsiniz.

Aktif Olmayı Severler

İkizler insanı enerji doludur. Asla yerinde duramaz. Süratli, aktif bir yaşam tarzı benimser. Duraksamak ona göre değildir. Sürekli hareket halinde olmaktan mutlu olur. Sosyalleşmeyi sever. Dışa dönük bir tiptir. Tez canlı hareketleri ve yerinde duramayışı konusuna ayak uydurmakta güçlük çekebilirsiniz. Aslında aktifliğini ve hızını gezegeni olan Merkür’den alır. Merkür, Güneş etrafında turunu en hızlı tamamlayan gezegendir. Haliyle bu burcun insanları da bu durumdan nasibini almıştır.

Paylaşmayı Severler

Paylaşmaktan zevk alır. Karşısındaki kişiyi paylaşımları ile mutlu etmeyi sever. İnsanlara cömertçe yaklaşır. Asla doyumsuz ve aç gözlü değildir. O iyilik ve yardımseverliğin timsalidir. Sadece kendini değil başkalarını da düşünür. Fikirlerini, iyiliği, sevgiyi,mutluluğu paylaşmaktan büyük keyif alır.

Becerikli İnsanlardır

Verilen her işin altından kolayca kalkabilecek potansiyele sahip bir burçtur. (Tabi sıkılıp yarıda bırakmaz ise) Tam bir yetenek abidesidir. Müthiş bir el becerisi vardır. Hünerleri ile herkesi şaşırtır. Hızlı oluşu, adaptasyon sorunu yaşamayışı ve çok çabuk kavraması gibi özellikleri ona girdiği her işte acemilik dönemini kolaylıkla atlatmasına yardımcı olur. On parmağında on marifet sözü ikizler insanı için söylenmiş desek yeridir. Bu burç insanları cerrahlık, mimarlık, ressamlık, kuaförlük tarzı ekstra el becerisi gerektiren mesleklerde oldukça başarılıdır.

Meraklıdır

Zodyak’ın en meraklısı desek emin olun sizleri yanıltmış olmayız. Sürekli yeni şeyler öğrenmek isteyen bu arkadaşlar aynı zamanda iyi birer gözlemcidir. Öğrenme tutkusu onların doğasında vardır. İçindeki tatmin edilmez merak duygusu, öğrenme aşkı onu çoğu zaman başarılara götürse de bazı zamanlarda da istemediği durumlarla karşılaştırabilir. “İnsanın başına ne gelirse meraktan gelir.” sözü ikizler için söylenmiş desek yeridir.

Kolay Kolay Affetmezler

Sizleri bir kez kara listeye aldı mı o listeden çıkarması çok zordur. Onların güvenini sarsacak davranışlar asla sergilemeyin. İkizler, kendini rakipsiz hissettiği konularda küçümsenmekten nefret ederler.

İkna Yönü Çok Güçlüdür

Ağzı laf yapan cinstendir. Onu bir dinleseniz “İkna olmamak mümkün mü?” dersiniz. “Yahu insan her tartışmadan haklı çıkar mı?” demeyin. İkizler burcuysa çıkar. Çok yönlü düşünür. Alternatif cevaplar üretir. Her zaman bir B planı vardır. Asla yılmaz. Ne yapar eder yılanı deliğinden çıkarır. Aklınız varsa bu burcun insanları ile tartışmaya girmeyin. Tartıştığınız konuda sizi bir şekilde ikna ederler. Onu tek şekilde alt edebilmeniz mümkündür: siz de ikizler burcuysanız.

Risk Almak Onların İşidir

Bu burç risk alarak cesaretini gösterir. Aldığı risk ona çoğu zaman başarıyı getirir. Başarısının sırrı, aldığı riskleri her daim akıl ve mantık süzgecinden geçirmesidir. Risk yönetim sürecinde usta edası taşır. Risk almayan insanlar ona korkak gelebilir. Duygusal yönden alınan kararlar onun için tuhaf olabilir. Çünkü o aldığı kararlarda her zaman aklını kalbinden üstün tutar.

Güçlü Mizah Yeteneğine Sahiptir

Renkli karakteri, esprili kişiliği ile girdiği her ortamı şenlendirir. Yaptığı ince esprilere sempatik tavırları da eklenince bir anda sohbet ortamlarının vazgeçilmezi olurlar. Kaliteli esprilerle sevdiklerini güldürmekten hoşlanırlar. Bulunduğunuz ortamdaki varlığı bile yüzünüzü güldürmeye yeter. Özellikle stresli bir günün sonunda ikizler ile yapacağınız bol kahkahalı sohbet tüm günün yorgunluğunu üzerinizden atmanızı sağlayacaktır.

Zekidir

En belirgin özelliklerinden biri kıvrak bir zekaya sahip olmasıdır. Tüm hava burçları gibi zekayı temsil ederler. Zodyak’taki diğer burçlara göre zihinsel enerjileri oldukça fazladır. Sürekli hesaplama yaparlar. Akıllarını meşgul eden mevzular hiç bitmez. Zihinleri sürekli çalışır dur durak bilmez. Keskin zekası sayesinde birden fazla işi aynı zamanda yürütebilme yeteneğine sahip olmasına rağmen her şeyden çabuk sıkılması bu yeteneğini köreltmektedir.


İkizler Burcu Olumlu Özellikleri

21 Mart-20 Haziran tarihleri arasına denk gelen İkizler burcunun kendine has, olumlu özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Uyumlu

Her mekana her duruma kolaylıkla ayak uydurabilen insanlardır. Alışkın olmadığı ortamlara girme konusunda çekinceleri olmaz. Her yaş grubundan insana konuşmaları ve davranışları ile uyum gösterirler.

Zeki

Merkür, ikizler üzerindeki etkisini en fazla bu özellikte gösterir. Bu burcun anlama ve kavrama yeteneği oldukça üstündür. Çok çabuk öğrenir. Aldığı kararları her zaman mantık süzgecinden geçirir.

Entelektüel

Bu burç kültür, bilim, sanat gibi alanları sürekli takibe alır. Çok fazla okur. Meraklı ve bilgi toplamayı seven yapısı vardır. Gündemi takip eder.

Becerikli

Özellikle ellerini kullanarak yaptığı işlerde oldukça beceriklidir. Elinden her iş gelir dediğiniz insanlardandır.

Konuşkan

Kendini ifade etme becerisi oldukça kuvvetlidir. İnsanlarla iletişim kurmaktan keyif alırlar. Konuşkan ve hoş sohbet olmaları yeni arkadaşlıklar edinmesini kolaylaştırır.

Yeniliğe Açık

İkizler burcu insanı asla yerinde saymaz. Yenilik ve değişim onların ruhunda vardır. Sabit fikirlerden hoşlanmazlar.

Disiplinli

Özellikle iş hayatında disiplin temel ilkesidir. İpin ucunu asla kaçırmak istemezler. Yaptıkları her işi iyi bir plan dahilinde en iyi şekilde sonuçlandırmak isterler.

Pozitif

Hayata her zaman olumlu gözlerle bakarlar. Neşeli ve dinamik yapıları vardır. Hatalardan ders çıkarmayı, bardağa dolu taraftan bakmayı bilirler. Karşılaştığı zorluklar karşısında motivasyonunu hep üst seviyede tutarlar.

Paylaşımcı

İkizler burcu paylaşmayı sever. Paylaştığı şey kimi zaman sevgisi, üzüntüsü, fikirleri olabileceği gibi kimi zamanda yiyeceği, eşyası ya da parası olabilir.


İkizler Burcu Olumsuz Özellikleri

Zodyak’ın enerjik ikilisi, bunca iyi özelliğe karşın olumsuz özellikler de barındırmaktadır.

Değişken

Bir anı diğer anına uymayan insanlardır. Bir gün önce ak dediğine ertesi gün kara diyebilir. Çift karakterli oluşu sizi çılgına çevirse de üzgünüz, seviyorsanız değişken tavırlarını kabul etmek zorundasınız. Hayatınızda ikizler burcuna sahip biri varsa sizlere tavsiye onla tartışmayın, alttan alın. Ona ayak uydurduğunuzda emin olun daha mutlu olacaksınız.

Dedikoducu

Bu özelliği en çok konuşkan yapılarından kaynaklanmaktadır. İkizler burcu sürekli konuşmak, var olan bilgisini başkalarına aktarmak ister. Bu bilgi insanların özel hayatları olsa da! Aslında dedikodusunu yaptığı kişiye karşı bir art niyeti yoktur. Dedikodu onun içindeki konuşma aşkını tatmin etme biçimidir. Niyeti asla insanlar hakkında atıp tutmak değildir. O sadece konuşmak olsun diye konuşur.

Kararsız

Çok basit konularda bile karar almakta güçlük çekebilir. Alacağı kıyafetin hangi renk olacağı konusunda saatlerce düşünebilir, bir karar verip aniden değiştirebilir. Çevrenizde ikizler insanı varsa duruma kendinizi alıştırmanızda fayda var. Aksi takdirde onun bu kararsız duruşu sizi deliye döndürebilir. “İnsan ne istediğini bilmez mi?” demeyin. İkizler burcuysa bilmez.

Kuşkucu

Kimseye tam olarak güvenmez. İçinden her zaman “Acaba?” sorusunu sorar. Hiçbir zaman hiçbir şeye körü körüne inanmaz. Sorgulayıcı tutumu çoğu kişi tarafından hoş karşılanmaz.

Huzursuz

Huzursuzluk kronikleşmiştir. Her şey yolunda gitse de onların içinde her zaman canını sıkacak bir şeyler vardır. Bu durumu da zihninin dur durak bilmeden birden çok şeye çalışmasına yorabiliriz. Mutlu olduğu anda bile yok yere olumsuz şeyler düşünüp canını sıkar. Asla bulunduğu anın tadını çıkarmaz.

Panik

İkizler burcu insanları çok telaşlıdır. Bir şeyler ters gittiği anda aşırı derecede panik olurlar. Onlar için olaylar her zamanki seyrinde ilerlemelidir. Plan dışı gerçekleşen durumlardan haz etmezler. Onlara dikkatlice bakarsanız panik hallerinin konuşma tarzlarına, hatta jest ve mimiklerine bile yansıdığını görebilirsiniz.

Sinirli

Pimi çekilmiş bomba desek herhalde üzerine cuk oturur. Neşeli görünümlerinin ardında anında yersiz sinirlenen bir insan gizlidir. Aman dikkat görüntüsünün ardını kurcalamayın. Yoksa haşlanacaklar listesinin başında yerinizi alırsınız. İkizler o kadar ani ve olup olmadık yerde sinirlenir ki neye kızdığını anlamazsınız.

Fazla Meraklı

Merak duygusu, keşfetme arayışı her insanda vardır. Bu durum gayet olağandır. Ama onun merakı olağanın dışındadır. Ona Zodyak’ın meraklı melahati diyebiliriz. Her durumu kafalarında netleştirmek isterler. Onlara göre hiçbir şey gizemli kalmamalıdır. Aşırı merakını tatmin etmeye çalışması sizi yorabilir. Bu meraklı tavrına hızlı konuşması da eklenirse kendinizi sorgu odasında hissedebilirsiniz.


İkizler Burcu Ev Hayatı ve Aile

Aynı anda pek çok işe odaklanmayı sevdiği için ev ve iş hayatını birlikte yürütme taraftarıdır. Bu konuda çok büyük bir olasılıkla da başarı gösterir. Bu başarıdaki en büyük pay, bitmek bilmeyen enerjisine aittir. Hayata karşı pozitif yaklaşımı, onu bu zorlu süreçte zinde tutmaya yarar.

Çocuklar ile iletişimleri oldukça iyidir. Kendilerini çocuklara sevdirirler. Çocukları güldürmekten, onlarla gülmekten büyük keyif alırlar. İyi birer anne baba olma potansiyeline sahiptirler. Bu burç için ailesi çok kıymetlidir. Ailevi sorumlulukları üstlenmekten asla çekinmezler. Özellikle anne, babayla ve daha sonra kardeşlerle iletişimi iyidir. Onlarla sohbet etmekten, aktivite yapmaktan keyif alırlar. Ailece sinemaya gitmek veya güneşli bir günde birlikte piknik yapmak onlar için paha biçilemezdir.

Her ortama kolay adapte olduğundan yeni ev hayatına alışmak onlar için hiç de zor değildir. Evlerinde sakin bir hava mevcuttur. Sadelikten yana bir tarzda döşenmiştir. İyi bir eştir. Kendini ve ihtiyaçlarını önemseyen insanları eş olarak seçerler. Onu her zaman önemseyin ve el üstünde tutun. Onunla birlikte yaşamaya başlayınca bu önerimizin aslında mutlu evliliğinizin sırrı olduğunu fark edeceksiniz.


İkizler Burcu Sağlık Hayatı

Ani değişen fikirleri ve hareketleri ikizlerin sinir sistemini hassaslaştırır. Özellikle aynı anda pek çok işle uğraşması ve aklının sürekli meşgul olması onu hem bedensel açıdan hem de ruhi yönden oldukça yorar. Hızlı yapısı ve değişken fikirleri ile sinir sistemine hasar veren ikizler dinlenmeye çok fazla vakit ayırmaz. Zihinleri aralıksız çalıştığından uyku sorunu yaşayabilirler. Uyku evresine geçişleri kolay olmayabilir. Uzun süreli uykusuzluk ve yorgunluk onlarda strese ve sinirliliğe sebep olur. Bu dönemlerde ikizlere çok fazla yaklaşmanızı önermeyiz. Adeta patlamaya hazır bomba gibidirler. Çatacak yer ararlar.

Hassas akciğere sahiptir. Kolaylıkla üşütebilir. Özellikle soğuk günlerde kendilerine kesinlikle dikkat etmeleri gerekir. Aksi takdirde grip, soğuk algınlığı, bronşit, zaatüre gibi hastalıklara yakalanabilirler. Özellikle sonbahar kış aylarında kalın giyinmelerinde fayda vardır. Dikkatli olmadıkları esnada hemen şifayı kaparlar.

Sindirim sisteminin hızlı çalışması yönünden oldukça şanslıdırlar. Kolay kolay kilo almazlar. Geneli fit bir görünümdedir. Sürekli hareket halinde oluşu da sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını etkileyen en önemli tetikleyicidir.

Hızlı, sabırsız ve dağınık dikkatli oluşları ara sıra sakatlanmalara yol açabilir. Özellikle uzun süreli ve dikkat gerektiren işlerde bu durum geçerlidir. (Araba sürmek gibi) Spor yaparken çok dikkatli olmalıdır. Ele avuca sığmayışı yaralanma ve sakatlık gibi istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir.

Zodyak’ın dengesiz burcu ikizler Merkür etkisinde olduğu için vücuduna aldığı vitamin ve minerallerin dengesine dikkat etmelidir. Dengesiz ve abur cubur ağırlıklı beslenmesi bu dengenin bozulmasına yol açabilir. Vücudundaki dengesine bilhassa dikkat etmesi gereken vitamin ve mineralleri şu şekilde sıralandırabiliriz:

  • D vitamini
  • B1 vitamini
  • B6 vitamini
  • B12 vitamini
  • B15 vitamini
  • Kalsiyum
  • Potasyum
  • Fosfor
  • Magnezyum
  • Nisain

Hastalandığı zamanlar yaptığı nazlara katlanamayabilirsiniz. Hastalık kendini iyice hissettirince çekilmez bir hal alırlar. Karnım doysun lokmam dursun misali, hastalıktan kurtulmak ister ama doktora gitmek istemezler. Doktora gitseler bile uyarılarını pek önemsemezler. Hastalık sürecinde kendilerine dikkat ettikleri pek de söylenemez.


İkizler Burcu Eğlence Hayatı

Parti ortamlarının aranan insanıdır. Eğlence nerede ikizler orada desek yanlış olmaz. Bu burca mensup kişiler kendilerini eğlendiren her türlü aktiviteye varım der. Monoton ilerleyen yaşam tarzı onları bunaltır. Bu bunalımdan çıkmak ve hayatına renk katmak için çeşitli yollar dener. Bu yollar gün içinde bir kafede yakın arkadaşla samimi bir sohbet olacağı gibi geç saatleri bulan çılgın partiler de olabilir.

Sanatsal yönü gelişmiş olan ikizler tiyatro, sergi, sinema gibi faaliyetlerden keyif alırlar. Entelektüel bir yapıları vardır. Pek çok konuya hakim oluşu her yaştan insana sohbet olarak ayak uydurmasını sağlar. Sizinle resim, edebiyat, müzik hakkında saatlerce konuşabilirler. Bu uzun konuşmaları sohbet devam etsin diye değil zevk aldıkları için yaparlar.

Konuşkan yapısından ötürü çabuk arkadaş edinir. Çevresi geniştir. Onlar için ne kadar geniş çevre o kadar farklı ve eğlenceli ortam demektir. Yeni ortamlara da çabucak adapte olduklarından alışma süreci gerginliğini üzerinden atar ve ortamın tadını çıkarırlar.

Yeni yerler gezip görmek, maceralara atılmak onlara müthiş derecede haz verir. Ufkunu geliştirecek, heyecanlı deneyimler yaşatabilecek her türlü aktiviteye dahil olmak ister. Tatile gittiklerinde otel içinde dinlenmek yerine gittikleri bölge hakkında bilgi toplayıp o bölgenin gezip görülecek tarihi ve turistik alanlarından ayrılmazlar. Gittikleri yerleri her anlamda keşfetmek onlar için heyecan verici bir deneyimdir.

İkizler sohbet ortamlarının entelektüel kişisi, partilerin yaramaz çocuğudur. O eğlenmek ve eğlendirmek için her zaman bir neden bulur. Statik yaşam tarzına tahammülü yoktur. Onlar bu kısa hayatın değerini bilen insanlardır. Bu sebeple yaşadığı hayatın her anından zevk almaya bakar.


İkizler Burcu İş ve Kariyer Hayatı

Bu burca sahip kişiler bildiğiniz üzere iletişim yönü yüksek ve ikna edici insanlardır. Hızlı konuşur, hızlı düşünür ve hızlı karar alır. Bu özellikleri çalışacağı sektörde ne derece başarılı olacağını fazlasıyla etkiler.

İnsanlarla iletişim becerisi, yeni durumlardan haberdar olma istediği, meraklı tavrı onu medya ve haberleşme sektörüne çekebilir. Gazetecilik, muhabirlik, spikerlik onların bitmek bilmez merakını doyurmak anlamında ideal meslek gruplarıdır. Ayrıca insan ilişkilerinde başarılı olduğundan halkla ilişkiler, müşteri hizmetleri, insan kaynakları gibi alanlara da yönlenebilir.

Yerinde duramayan yapıları nedeniyle bir mekana bağlı olmadan çalışma tarzından hoşlanırlar. Tüm gün masa başında oturmak yerine sahada aktif rol almayı tercih ederler. Yine insanlarla kurduğu iyi ilişkiler ve ileri derecedeki ikna kabiliyetleri onları satış ve pazarlama alanındaki işlere yöneltebilir. İkna edici ve hoş sohbet konuşması müşterileri dize getirir.

Yaratıcılığının yeteneğiyle buluşması onu moda tasarım, yazarlık, mimarlık gibi alanlara da yönlendirebilir. El becerileri gerektiren işlere oldukça yatkın olan ikizler iş hayatlarında harika tasarımlara imza atarlar. Parlak fikirleri ve kıvrak zekası onu diğer çalışanlardan her zaman bir adım önde tutar.

Disiplinli insanlardır. Bu disiplini iş hayatına yansıtması ona başarıyı getirir. Verilen işleri zamanında tamamlar. Verilen görevi başarı ile neticelendirmek adına her zaman planlı programlı ilerler. İşe başlamadan her zaman kendine bir yol haritası çizer ve bu doğrultuda gider. Yapacağı işte plan ve programının aksamasında hiç hoşlanmaz. Bu durum onu çıldırtır.

Titiz çalışır. İnce eler sık dokur. Projesindeki her detayı sonuna kadar inceler. Eğer ortaya bir ürün çıkaracaksa her şeyiyle kusursuz olmalıdır. Onların ortaya çıkardığı üründe hataya yer yoktur. Yaptığı işlerdeki bu mükemmeliyetçi tutumu ekip arkadaşlarını zorlayabilir.

Eğer çalıştığı sektörü kendine göre görmüyor ve durağan buluyorsa potansiyelinin tamamını ortaya çıkarmazlar. Verilen işler onlara sıkıcı gelirse yarıda bırakabilirler. İş onlar için monoton kaçıyorsa hemen farklı alanlara yönelirler. İş değişiminden çekinmezler. Çünkü yeniliği sever ve çabuk adapte olurlar.

İş hayatında yönetici pozisyonunda çalışan ikizler, elemanlarının fikirlerine her daim önem gösterir ve onların motivasyonunu arttırıcı her yola başvurur. Elemanlarının istek ve ihtiyaçlarını her zaman karşılamaya çalışır. Çalışanlarından özenli ve disiplinli çalışma bekler. Onlarla patronluk yapmaz, arkadaşça yaklaşır. Çalışanlarına bu şekilde yaklaşımı onu suistimal edilmeye açık hale getirebilir. Bu istenmeyen durumun gerçekleşmemesi adına bilhassa dikkatli olması gerekir.

Maddi açıdan inişler ve çıkışlar yaşayan bir burçtur. Onun tez canlı yapısı hızlı kararlar alışı para harcama durumunu etkisi altına alır. Ani kararıyla satın aldığı bir ürünü ertesi gün gereksiz bulabilir. İhtiyacı olmayan gereksiz bir ürünü aniden satın alabilir. Yani parayı elinde tutması ruh haliyle doğru orantılıdır. Bir dönem aşırı derecede tutumlu davranarak birikim yaparken başka bir dönem birim yaptığı dönemin aksine aşırı savurgan davranabilir. Bu durum içinde yaşadığı zıtlıklardan kaynaklanır. Onu bu konuda yargılamamak en iyisidir.


İkizler Burcu Aşk Hayatı

Hayatlarının her alanında dikkat çekici olmayı bilen İkizler burçları için aşk hayatlarında da partnerlerinin dikkatlerini kendilerine çekmelerini hiç zor değildir. Çoğunlukla değişken yapılarını aşk hayatlarına da yansıtmalarından dolayı bazı durumlarda partnerlerini yorsalar da bu özellikleri sayesinde kurdukları aşk ilişkileri her zaman monotonluktan uzak ve heyecan vericidir.

Bu burcun kadınları ve erkekleri enerjilerini aşk hayatlarında da korur. Onlarla birlikte olmak özellikle heyecanlı bir aşk hayatı yaşamak isteyen ve her yeni güne merakla uyanmayı bekleyen insanlar için idealdir.

Eğlenceliler

İkizler burcu mensupları daha ilk buluşmadan itibaren partnerlerini eğlenceli mizaçları ile etkilerler. Genellikle ilk buluşmalarında konuları açan ve karşılarındaki insanları konuşmaya davet eden taraf onlar olur. Gergin olsalar dahi bunu belli etmeyerek kendilerinin ve partnerlerinin güzel bir buluşma geçirmesi için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Sıkıcı olmaktan uzak karakterleri dolayısıyla buluşmaları çoğunlukla eğlenceli geçer ve böylelikle ilk andan itibaren partnerlerinin beğenisini kazanırlar.

Bilgili İnsan Severler

Bu burcun üyeleri yüksek genel kültürleri ve bilgi birikimleri ile tanınırlar. Her zaman yeni şeyler öğrenmeye meraklı ve yatkın bir karakterleri olduğu için partnerleriyle bir şeyler paylaşabilmek isterler. Partnerlerini kültürel anlamda geliştirmek isterken onların da kendilerini geliştirebilmesini beklerler. Belli bir kültürel seviyede olan insanlarla yaşayacakları aşk onları hem ilişkileri açısından hem de öğrenme iç güdüleri açısından tatmin edeceği için özellikle bu tip insanlarla yaşadıkları beraberliklerde başarılı olurlar.

Çift Karakterliler

Kişisel hayatlarında olduğu gibi aşk hayatlarında da çift karakterleri olabilirler. Bazen partnerlerinin yanında anlık değişimler yaşayarak çok sinirliyken mutlu olabilir ya da bir anda nedensiz yere öfkelenebilirler. Bu özellikleri ilişkinin başlangıcında partnerlerini son derece yorsa da ikizlerin bu özelliğine alışılmasının ardından onlardaki değişimler gözlemlenebilir boyutlara inecektir.

Dürüst Davranmayabilirler

Kendi düşündüklerini değil de karşısındaki kişinin duymak istediklerini söylemek konusunda son derece başarılı oldukları için kimi zaman ilişkilerinin zedelenmemesi adına partnerlerine dürüst olmayabilirler. İkizlerin özellikle ilişkilerinin ilk dönemlerinde duyguları konusunda ne kadar açık olduğunu kestirmek son derece güçtür. Çoğunlukla kendi düşüncelerini açıkça dile getirmedikleri için partnerleri onları ilişkilerin ilk dönemlerinden ziyade ilerleyen dönemlerinde daha iyi tanırlar.

Güvenmek İsterler

Kendileri duygularını çoğunlukla her ne kadar kendilerine saklasa ve bazen de partnerlerinin duymak istediklerini bildikleri için yalan söyleseler de partnerlerinden tam tersini beklerler. İkizler burcunun kadınları da erkekleri de ilişkilerinde onlara dürüst davranacak ve kendilerini güvende hissedecekleri kişilerle birlikte olmak isterler. Eğer partnerlerinin onlara karşı dürüst davrandığını hisseder ve onlara güvenirlerse kendileri de duyguları hakkında dürüst ve açık olmaya başlar. Böylelikle güven temelli bir ilişkide uzun bir süre yol almaya hazır hale gelirler.

Zor Bağlanırlar

Karakter yapıları dolayısıyla aynı anda birden fazla şeyi isteyebilir ve istemeyebilirler. Bir yanları partnerlerine bağlanmak isterken diğer yanları daha özgür olmak ister, ilişkilerinde değişiklik ararlar. Özellikle bir ilişkiye başladıkları ilk dönemlerde bu çatışma sürekli olarak içlerinde sürse de ilişkilerine ve partnerlerine güvenmelerinin ardından bu çatışma sona erer, partnerlerine bağlanırlar.

Uğraşmak İsterler

Onlar için bir aşkın en tatmin edici yanı onu elde etmek için uğraşmış olmalarıdır. Heyecanı ve bir şeyi elde etme hissini sevdikleri için aşkı da zor yoldan kazanmak isterler. Bu sebeple çoğunlukla onları uğraştıracak, aşka hemen teslim olmayacak kişilere karşı duygular beslerler. Onları peşinden koşturan ve çaba harcamalarını gerektiren kişilerle bir ilişki yaşamak ikizler burçları için daha uygundur. Bu sayede ilişkilerinde aradıkları heyecanı bulacaklarından çabuk sıkılmazlar.

Gizli Kıskançlar

İlişkilerinde partnerlerini çoğunlukla kıskanır ancak bunu belli etmemeye çalışırlar. Kıskançlığın ilişkilerini zedeleyeceğini düşündükleri için kıskansalar bile bunu belli etmez, kendi içlerinde çözerler. Bu sebeple partnerlerinden de aynı şeyi bekler, karşılıklı olarak birbirlerine güvenerek kıskançlığın ilişkilerini zedelemesine engel olmak isterler.

Özgürlükçüler

Kişisel hayatlarındaki özgür olma arzularını aşk hayatlarında da sürdürürler. Partnerlerini kısıtlamaz veya onlara baskı yaparak kendi isteklerini yerine getirmek için zorlamazlar. Kendileri partnerlerine karşı böyle bir tutum sergilerken onlardan da aynı şeyi beklerler. Onlara göre ideal bir ilişki kısıtlamalardan ve baskılardan uzakta yaşanmalıdır.

Partnerlerini Denerler

Bir kişiye hemen teslim olmak ve onunla bir ilişki yaşamak onlara göre değildir. Bir ilişkiye başlasalar bile partnerlerini sürekli olarak test eder, kendilerine uygun sınavlardan geçirirler. Bu sebeple İkizler burcuyla yaşanacak bir ilişkinin özellikle ilk dönemleri oldukça zorlayıcı geçmektedir. İkizler her ne kadar partnerleriyle aralarında aşka güvendiklerini söyleseler de bunu gerçekten hissedene kadar bu duruma devam eder, partnerlerini türlü sorunlarla sınarlar.

Hareketli Bir Aşk Beklerler

Yapıları gereği her daim hareketli oldukları için sıkıcı ve durağan bir ilişki onlara göre değildir. Onların içerisinde bulunduğu ilişki daha hareketli ve heyecanlıdır. Partnerinin onların her türlü çılgınlıklarına uyum sağlamasını beklerler. Kendileriyle birlikte yorulmadan maceraların peşinde koşacak kişilere aşık olur, onlarla bir ömür sıkılmadan yaşarlar.

Arkadaşlarına Aşık olurlar

İkizler burçları çoğunlukla yeni tanıştıkları birilerinden ziyade bir süredir arkadaşlık ettikleri kişilere aşık olurlar. Onlar için hem arkadaş olmak hem de aşk yaşamak ideal bir uyumdur. Bir kişiyle arkadaş olmaları için ideal bir paydada buluşmaları gerekir. Onlarla uyumlu olan, onlara ayak uydurabilen arkadaşlarıyla ilişkilerini kolaylıkla aşk ilişkisine dönüştürürler. Bu kişileri zaten çok iyi tanıdıkları ve güvendikleri için ilişkileri şaşırtıcı bir hızla ilerleyebilir, çok kısa bir sürede ciddileşebilir.

Aşırı Duygusal Değiller

Bu burcun kadınları da erkekleri de aşırı duygusal değillerdir. Daha çok mantıklarıyla hareket etmeyi tercih ettiklerinden aşk hayatlarında da mutlaka bu mantıklarını kullanmaya çalışırlar. Yoğun duygu patlamaları yaşamaz veya abartılı sözcüklerle sevgilerini belli etmezler ancak romantizme de hayır demezler. Onların romantizm anlayışları başkaları için son derece sönük olsa da aslında çoğunlukla altında çok ince düşünülmüş bir mesaj bulunur.

Aşkı Ararlar

Hiçbir zaman aşkın onlara gelmesini beklemezler. Daima aşkı arar ve önlerine çıkan fırsatları değerlendirmekten geri durmazlar. İkizler için aşk aranınca bulunacak bir şeydir, aşkın onların ayağına bir anda geleceğine inanmazlar. Bu sebeple aşkı aramaktan da aşık olmaktan da çekinmezler. Büyük hedeflerin peşinde koşmaz, olmayacak hayaller için ellerindekinden vazgeçmezler.

Tartışmayı Tercih Ederler

Onlar için ilişkilerinde bir sorun bulunuyorsa bu sorunun tartışılması gerekmektedir. Susmak veya konuyu kapatmak onlara göre bir davranış değildir. Partnerleriyle ilişkilerini etkileyen her türlü sorunda tartışmaya açıktırlar. Kendi fikirlerini dile getirecekleri gibi karşısındaki kişinin de özgürce düşüncelerini söylemelerini sağlarlar. Bu şekilde hem ilişkilerinin dinamiklerini koruduklarını hem de gelecekte daha büyük sıkıntılar yaşatabilecek sorunları en başta çözdüklerine inanırlar.

Mutluluğu Amaçlarlar

Aşk ilişkilerinde hem mutlu olmak hem de mutlu etmek isterler. Mutlu olmadıkları, onları günden güne yoran uzun süreli ilişkiler yaşamaktansa onları mutlu eden ancak oldukça kısa süren ilişkileri tercih ederler. Onlar için aşk mutlu olmak için yaşanmalıdır. Eğer karşısındaki insanla mutlu değillerse ve birbirlerini yıprattıklarını hissederlerse o ilişkiyi fazla vakit kaybetmeden sonlandırırlar.

Çapkındırlar

İkizler burcunun üyeleri gerçek aşkı bulana kadar deneme yanılma yöntemiyle hareket etmekten çekinmezler. Flört etmeyi severler ve bunu asla inkar etmezler. Kimi durumlarda çapkınlıklarıyla nam salarlar. Onlar için birini gerçekten sevmediklerinde bağlanmaları son derece zor olduğu için şanslarını başka kişilerle denemekten çekinmez, kısa bir sürede bir ilişkiden başka bir ilişkiye geçebilirler. İlişkiler konusunda çoğunlukla şaşırtıcı bir hızları olduğundan bahsetmek mümkündür, kimi zaman bu özelliklerinden dolayı fazla maymun iştahlı olarak algılanır ve çevrelerindeki kişiler tarafından eleştirilirler.

İlgi Beklerler

İlişkilerinde partnerlerinden ilgi beklerler. Tek başlarına çaba gösterdikleri bir ilişki onlara göre kesinlikle değildir. Onlar için partnerlerinin onlarla ilgilenmesi, ilişkilerine önem verdiklerini göstermesi son derece önemlidir. Kendileri ilişkilerine bağlandıkları zaman hiçbir zaman ilgilerini partnerlerine göstermekten çekinmedikleri için aynı şeyi onlardan da beklerler. Ancak ikizler burçlarının ilişkilerdeki ilgi anlayışları hiçbir zaman boğucu değildir. Yerinde, zamanında ve dozunda gösterilecek ilgi onlar için yeterlidir, daha fazlasını göstermez ve talep etmezler.

Cömertler

Maddiyata değer verirler ancak maddi güçlerini partnerleri için kullanmaktan hiçbir zaman geri durmazlar. Birlikte oldukları kişileri küçük hediyelerle veya yolculuklarla mutlu etme fikri onların en belirgin özelliğidir. Gerektiği zaman aşık olduğu kişi için tüm maddi varlığını kullanabilir ve bunu hiçbir beklentiye girmeden gerçekleştirebilir. Ancak bunları karşılıksız yapsalar da partnerlerinden de aynı inceliği kimi zaman beklerler. Partnerlerinin de onlar için ellerindeki bütün fırsatları kullanabileceğini bilmek onlar için yeterlidir, bunun illa somut bir şekilde kanıtlanmasına gerek yoktur.

Eleştirilmekten Nefret Ederler

Özellikle ilişkilerinin ilk dönemlerinde, partnerleriyle birbirlerini yeni yeni tanırlarken onlar tarafından eleştirilmek istemezler. Yaptıklarının ve verdikleri kararların her zaman doğru olduğunu savunmazlar ancak en ufak bir hareketlerinin bile eleştiri konusu yapılarak yüzlerine vurulmasından nefret ederler. Onlara göre hatalar kibar bir dille karşısındaki insanı incitmeden dile getirilmelidir. Hatalarının sürekli yüzlerine vurulduğu ve acımasızca eleştirildikleri bir ilişkiyi fazla vakit kaybetmeden mutlaka sonlandırırlar.

Meraklılar

İkizler burçları birini gerçekten sevmediklerinde o kişi hakkında daha fazla bilgi edinmeyi çoğunlukla talep etmezler. Anca birine karşı yoğun duygular besliyorlarsa o kişi hakkında mutlaka daha fazla ayrıntı öğrenmek isterler. Bu meraklarını çoğunlukla karşısındaki kişiye sezdirmeden ustaca oyunlarla gidermeye çalışsalar da bazen açık açık da sorabilirler. Aşık oldukları insanın başından geçen, sevdiği sevmediği her şeyi öğrenmek onlar için zor derece önemlidir. Zira her ne kadar çapkın olsalar da birine gerçekten aşık olduklarında tamamen o kişiye bağlanırlar ve ilişkileri hakkında ciddi düşünmeye başlarlar.

Yönlendirirler

Birlikte oldukları kişilerini yönlendirme konusunda son derece başarılılardır. Bunu çoğunlukla sezdirmeden kendi ikna kabiliyetlerini kullanarak yaparlar. Partnerlerinin bir şeyi yapmalarını veya yapmamalarını istediklerinde bunu direkt dile getirmek yerine ustaca atacakları adımlarla onları yönlendirirler. Birlikte oldukları kişiler çoğunlukla ilişkilerinin hakimiyetlerinin onlarda olduğunu düşünseler de bu durum aslında hiç de öyle değildir. Öyle akıllıca laflar eder, öyle hesaplı adımlar atarlar ki partnerleri yaptıklarının kendi kararları olduğunu düşünür.

Benciller

İlişkilerinde kendilerini daha fazla önemseme huyları vardır. Görünüşte partnerlerine ve isteklerine çok fazla değer verir gibi görünürler ancak aslında kendi isteklerini her daim partnerlerininkinin önünde tutarlar. İlişkilerinde açıkça bunu belli etmeseler bile kendi isteklerinin yerine getirilmesini zorunlu kılarlar. Hiçbir zaman partnerlerini zorlamazlar ancak yaptıkları hareketlerle, söyledikleri sözlerle karşılarındaki kişileri ister istemez buna mecbur bırakırlar. Bu özellikleri ilişkilerinin ilk dönemlerinden ziyade daha ileriki dönemlerinde ortaya çıkar. Ancak partnerlerin güvendikleri zaman kendi isteklerini dile getirmeye ve yaptırmaya başlarlar.

Şıpsevdilerdir

Zodyak’ın dengesiz ikilisi şıpsevdiliği ile meşhurdur. Hızlı düşünüp hızlı karar alma özelliğini aşk hayatında da uygular. Görür görmez aşık olabilir. Onu bir gün önce başkasının aşkından yanıp tutuşur iken görüp ertesi gün farklı biri için ölüp bittiğini görürseniz şaşırmayın. İkizler burcu bu. Dengesizlik tabiatında var. Tüm yaşamınız boyunca belki bir iki istisna görebilirsiniz. Bu burca sahip kişiler sık sık partner değiştirirler. Hareketli ve sıkılgan yapıları uzun süreli ilişkilere müsaade etmez. Bağlanmak onlar için çok zordur. Birden aşık olup birden sıkılırlar. Eski aşkları onu kalpsiz olması ile suçlasa da aslında pamuk gibi bir kalbi vardır. Bu sebeple ikizler burcu ile bir ilişkiye başlayacaksanız bir daha düşünün. Ani değişen ruh hallerine ayak uydurmanız ve onu kendinize bağlamanız konusunda şimdiden başarılar dileriz.


İkizler Burcuna Ne Hediye Alınır?

İkizler burcu insanına ne hediye alayım diye tasalanmayın. Hediye alma konusunda en sorunsuz burçlardan biridir. Beğendikleri şeyler bellidir. Siz de onun beğenilerini yansıtan bir hediye seçerseniz emin olun çok beğenecektir.

İkizler burcu tam bir kitap aşığıdır. Okumayı çok sever. Ona seveceği türden bir kitap hediye edebilirsiniz. Başka bir alternatif ararsanız hediye edeceğiniz ürün okuma lambası da olabilir. İçindeki okuma aşkı bu hediyelere asla hayır diyemez. Okumak demişken bu kitap kurdu sadece okumayı değil bir şeyler karalamayı, yazıp çizmeyi de çok sever. Duygu ve düşüncelerini kağıda dökmesi için ona güzel bir defter ve kalem alabilirsiniz. Vereceğiniz bu özel hediye kesinlikle onu çok sevindirecektir.

Yeni yerler keşfetmek, farklı kültürler tanımak için seyahat etmek ikizler için bir tutkudur. Onun bu seyahat tutkusu öğrenme ve keşfetme özelliğinden kaynaklanır. Ona alacağınız minik ve kullanışlı bir bavul gideceği kısa tatillerin vazgeçilmezi olacaktır. Gitmek istediği bir yer varsa ona uçak ya da otobüs biletini alarak jest yapabilirsiniz. Keyif alacağı kısa bir tatil ya da keşfetmekten zevk alacağı yerlere minik bir tur ayarlayabilirsiniz.

Özellikle ikizler kadınları çiçekleri çok sever. Rengarenk çiçekleri onun renkli kişiliğiyle bağdaştırabiliriz. Canlı renklerdeki kır çiçeklerinden güzel bir buketi asla geri çeviremez. Vereceğiniz kişi erkek dahi olsa bu bukete hayran kalacaktır. Hazırlattığınız bukete özenle yazıp koyacağınız not, onun bu hediyeye karşı olan sevincini iki katına çıkaracaktır.

Birçok kişiye belli bir yaştan sonra alınan oyuncak hediyeler çocukça gelir. Ama ikizler burcu için aynı durum söz konusu değildir. Bu burç çocuk ruhludur. Ona alınan oyuncak hediyeler her zaman kıymetlidir. Hediye verilen oyuncaklara derin anlamlar yüklerler. İkizler kadınına oyuncak ayı alırsanız kaç yaşında olursa olsun emin olun geri çevirmez. Erkeğe de aynı şekilde çocukluğunu anımsatacak oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Çocukluğuna dair hatırlatıcı hediyeler onları her zaman mutlu eder.

Bu burç gündemi takip etmekten oldukça zevk alır. Yeni şeyler öğrenmek, yenilikleri takip etmek onun işidir. İletişim kurmaya yarayan her türlü ürünü sever. Bu sebeple alacağınız hediyeyi teknolojik ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Bu hediyeyle merakını gidererek yegane amacına ulaşabilir. Telefon, bilgisayar, kulaklık gibi teknolojik ürünler onun için ideal hediyeler olacaktır.

İkizler burcu değişkenliğini giyim tarzına da yansıtmıştır. Onu kimi zaman şık kıyafetler içerisinde kimi zaman da aşırı salaş kıyafetlerle bulabilirsiniz. Fikir ve düşünceleri gibi giyim tarzı da sıklıkla değişkenlik gösterir. Farklı görünmeyi severler. Bu sebeple ona kıyafet ya da aksesuar almaya yönelebilirsiniz. “Beğenir mi?”, “Acaba kullanır mı?” diye hiç kafanızı yormayın. Bu değişken tarzı devam ettiği sürece günün birinde aldığınız hediyeyi illaki kullanacak bir yer bulacaktır.

Tasarım ürünlere bayılır. Ürünün orijinal olması onu her zaman etkilemiştir. Kendi gibi aykırı olan her türlü hediye bu burcun hoşuna gider. Herkeste olan ürünler onda istek uyandırmaz. Ona alacağınız hediye benzersiz olmalıdır. Bu sebeple ona hediye seçerken mutlaka tasarım olmasına dikkat edin.

İkizler burcu insanları oldukça sosyaldir. Bu burç ele avuca sığmayan ruh hali sebebiyle uzun süreli aynı ortamda kalamaz. Sürekli yer değiştirir. Evde oturduğu pek görülmemiştir. Sinema, tiyatro, konser, parti gibi aktif olacağı her türlü faaliyetten zevk alırlar. Tabi sürekli dışarıda olukları için kıyafetlerine özen gösterirler. Kıyafetlerini tamamlayacak aksesuarlar almanız onları çok mutlu edecektir. Aldığınız aksesuarlar yardımıyla hem kıyafetlerini ön plana çıkaracak hem de kullandıkça sizi anacaktır.


İkizler Burcuna Nasıl Davranılmalı?

Zodyak’ın bir günü bir gününe tutmayan burcu ikizlere nasıl davranacağınız konusunda hiçbir fikriniz olmadığına eminiz. Bu zor insanlarla başa çıkmak her babayiğidin harcı değildir. Dengesiz ikizler ile yaşamı daha güzel kılmak vereceğimiz küçük ama etkili formüllerle mümkündür.

Onu önemseyin

Astrolojinin sanatçı ruhlu burcuna yapmaktan keyif aldığı şeyler ile ilgili asla umursamaz bir tavır takınmayın. Hobilerini, kabiliyetini her zaman önemseyin. Onun pek çok alanda var olan potansiyel yeteneği ortaya çıkarmasına yardımcı olun. Onu bu konuda desteklemeniz oldukça hoşuna gidecektir.

Özgür bırakın

İkizler burcu insanı özgürlüğüne çok düşkündür. Onu kısıtlayan her ortam ve kişiden uzak durmaya çalışırlar. Siz de onu kendinizden uzaklaştırmak istemiyorsanız onun yaşam alanına, fikir ve düşüncelerine her zaman saygı duyun. Özellikle aşk hayatında partneri tarafından sergilenen kıskanç tavırlar onu ilişkiden soğutur. Özgür bir kuş gibidir. Onu kafese kapattığınız anda hayata küser. Onu seviyor ve önemsiyorsanız kafese kapatarak özgürlüğünü elinden almayın.

Azarlamaya çalışmayın

En tahammül edemedikleri şey azar yemektir. Onu kötü sözle karşılamanız, tüm nefretini üzerinizde toplamasına yol açar. İster kusurlu ister kusursuz olsun hiçbir konuda paylanmayı asla kabul etmez. Bir yanlışı olsa dahi ona her zaman yumuşak bir ses tonuyla, anlayışlı cümlelerle yaklaşın. Bu olumlu yaklaşımız onda kesinlikle yapıcı etkiler uyandıracaktır.

Değiştirmeye çalışmayın

Bu burç bazı özellikleri sebebiyle sıkça eleştiriye maruz kalmaktadır. Onunla iyi geçinmek istiyorsanız siz siz olun onun bu özelliklerini görmezden gelin. Onun inançlarını, hayata bakış açısını, tabiatını değiştirmeye çalışmayın. Onu hatalarıyla sevin. Eğer onu değiştirmeye kalkışırsanız, bunu hissettiği an sizden uzaklaşabilir.

Her hareketine anlam yüklemeyin

İyi ilişkiler geliştirmek istiyorsanız ani değişen fikirlerini, hareketlerini göz ardı etmeniz gerekir. Bu ikiniz için en idealidir. Onun değişken ruh hallerini, ışık hızında değişen kararlarını anlamaya çalışmayın. Sergilediği hareketlere az ve öz yorum yapın. Gösterdiği her davranışa anlam yüklemeniz onun sinirini bozacaktır. Özellikle şuna da dikkat edin; hal ve hareketleri karşında uzun süreli sessiz kalmayın. Aksi takdirde onun fikir ve düşüncelerini önemsemediğiniz hissine kapılabilir.

Eleştiriden kaçının

İkizler burcu insanı eleştiriye pek açık değildir. Onu sürekli eleştirmeniz kaybetmenize sebep olabilir. Yapıcı da olsa çoğu zaman eleştirilmekten haz etmez. Birinin onu fikirleri konusunda yargılaması kırmızı çizgisidir. Asla sınırı aşmayın. Arada onun iyiliği için tabi ki eleştirebilirsiniz. Yerinde ve kararında olmak kaydıyla…


İkizler Burcu Nasıl Aşık Edilir?

İkizler burcu insanı kolay lokma değildir. Onu kendinize aşık etmeniz zaman alabilir. “Ama nasıl başaracağım?” diye kendinizi yeyip bitirmenize hiç gerek yok.

Entelektüel bir görünüm sergileyin

İkizler insanı bilgi açısından donanımlı insanları gözüne kestirir. Çünkü onlar bilmeye ve öğrenmeye her zaman açlardır. İflah olmaz merakı da bu açlığı kamçılar. Bu sebeple pek çok konuda birçok fikre sahip insanlardan hoşlanırlar. Yenilikleri, gündemi takip edin. Onun seveceği tarzda konulardan bahsedin. Onun bulunduğu ortamlarda konuşmaları ile dikkat çeken, aydın görünümlü bir tavra bürünürseniz onu kendinize bir mıknatıs gibi çekersiniz.

Onunla asla üstünlük yarışına girmeyin

Zodyak’ın çok bilmişi ikizler ile sohbetinizde ona asla üstünlük taslamayın. Yoksa hayalini kurduğunuz ilişki başlamadan son bulur. O her konudan az da olsa bir fikre sahiptir. Sıkılgan yapısı bir alanda uzmanlaşmasına müsaade etmez. Kendi gibi gündemi, gelişmeleri takip eden insanları sever tabi ama kendinden daha fazla bilen, onu bilgisiyle geride bırakan insanlara tahammülü yoktur. Hava grubunun zeka temsilcisi ile asla bu tip yarışlara girmeyin. Üzülen siz olursunuz.

Onu mutlaka dinleyin

Dur durak bilmeden konuşması sizi yorabilir farkındayız ama onu etkilemek istiyorsanız konuşmalarını can kulağıyla dinlemelisiniz. Sabrınızın taştığı durumlarda dinliyormuş gibi de yapabilirsiniz, ona çaktırmayın yeter. İkizler onu dinleyen fikir ve düşüncelerini merak eden insanlardan çok hoşlanır, saatlerce sohbet edebilir. Eğer onu elde etmek istiyorsanız başarıya giden yolda çekilen çile kutsaldır diyerek dişinizi sıkmalısınız. Onla mutlu bir birlikteliğe başladığınızda tüm bunları yaptığınıza değdiğini göreceksiniz.

Birlikte yapacağınız etkinlikler düzenleyin

Enerjisini atacak ortamlara götürün. O kültürel etkinliklerden, bilmediği maceralara atılmaktan zevk alır. Kısa bir kaçamak, iyi bir konser, gösterişli bir parti onu etkilemeye yeterlidir. Onun için gerçekleştirdiğiniz bu çaba sonucunda sizden etkilenmemesi neredeyse imkansız hale gelecektir.

Özgür bırakın

İkizler özgürlüğünün kısıtlanmasından nefret eder. Onu etkilemeye çalışırken sıkıştırmayın. Onu etkilemeye çalışırken istemeden de olsa bunaltabilirsiniz. Kalbine giden yolda ilerlerken yavaş ve dikkatli olun. Yapacağınız bu minik hata ilişkinizin başlamadan bitmesine sebep olabilir.

Rahat davranın

Samimiyetten hoşlanır. Onu etkilemek istiyorsanız rahat olun ve doğal davranın. Kendinizi kasarsanız onu kendinizden uzaklaştırırsınız.

Yenilikçi olun

Rutini bozmak ikizlerin en sevdiği şeydir. Standart şeyler ona heyecan vermez. Yenilik ve değişkenlik onların kanında vardır. Onu etkilemek istiyorsanız monotonluktan kaçının. Yeni ve farklı durumlara açık olun.

Karakterinizden ödün vermeyin

İkizler insanını kendinize aşık etmek istiyorsanız asla karakterinizden, kişiliğinizden ödün vermeyin. Tabi ki onu etkilemek adına küçük fedakarlıklar yapabilirsiniz ama bu fedakarlıklar yerinde ve kararında olmalı. Onun her istediğini yaparak etkileyeceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü ikizler karakteri sağlam insanları kendine eş olarak seçer.

Her zaman mantıklı olun

İkizler mantığı ile hareket eden burçtur. Aldığı kararlarda kalbinden çok mantığının sesini dinler. Onu kendinize aşık etmek istiyorsanız mantıklı tavırlar sergilemelisiniz. O çocuksu düşüncelerden, duygusal açıdan alınmış kararlardan pek haz etmez.


İkizler Burcu Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

Çoğu insanın duygusuz olarak nitelendirdiği ikizler, sevgisini bu şekilde belli eder;

Artık susup seni dinlemeye başladıysa

İkizlerin sustuğu nerede görülmüş? Onu susturup kendinizi dinlettirmeye başladıysanız tebrikler onun kalbini çalmayı başarmışsınız. Onun durmaksızın konuşmalarını dinlediğinize değdiğini işte bu anda fark edeceksiniz. Ağzınızdan çıkan her cümleyi dikkatle dinleyen ikizlerin bu hallerini görünce şaşkınlığınızı mutlaka gizlemeye çalışın. Çünkü bu konuda pot kırmanız onu üzebilir.

Sana karşı daha sabırlı davranıyorsa

Tez canlılığıyla ve sabırsızlığı ile bilinir. Hiçbir şeyi uzun süre bekleyemez. Her şey hızlı bir şekilde, bir an önce gelişmelidir. Günlük hayatında en basit konularda bile sabırsızlanır, sinirlenir. Ama aşık olursa durumlar değişir. O sevdiğine karşı sabırsız tavırlarını törpülemeye çalışır. Tez canlılığı ve yerinde duramayışı ile sevdiğinin canını sıkmak istemez.

Seninle konuşurken daha heyecanlı ve hareketliyse

İkizler burcu insanlarla iletişim kurmaktan keyif alır. İletişim kurarken göz teması kurmaya, jest ve mimiklerini kullanmaya özen gösterir. Normalde iletişim kurarken yerinde duramayan bu burç, aşık olunca çok daha fazla heyecanlanır ve hareketlenir. Daha hızlı konuşmaya başlar, avuçları terleyebilir. Heyecanı sesine yansır. Dikkatli bir seyirciyseniz sizden etkilendiğini çok kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Senle sürekli zıtlaşıyorsa

Şaşırtıcı değil mi? İnsan sevdiğiyle zıtlaşır mı? demeyin. İkizler burcu ise zıtlaşması gayet doğal. Bu burç kendi içinde zıtlıklar yaşadığından hoşlandığı kişiye karşı zıtlaşarak sevgisini belli eder. Ufak tefek sürtüşmeler ilişkiyi durağanlıktan kurtarır. Onun size laf atmasına, sürekli ters düşmesine canınızı sıkmayın. Anlaşamıyoruz diye düşünmeyin. Zıtlıkların dengesini bünyesinde barındıran ikizler için zıtlaşmak, sevgi gösterisinden başka bir anlam içermez.

Seni kıskanıyor ve sana karışıyorsa

Özgürlüğüne düşkün bir burç olduğundan kimsenin kimseye karışmasını istemez. Ama konu aşk olduğunda onun için durumlar değişebilir. O aşkını sahiplenir. Sevdiği kişinin hayatına karışma hakkını kendinde bulur. Tabi bu müdahaleci tavrı sizi bunaltacak seviyede değildir. Çünkü o kendisine yapılmasını istemediği hareketleri sevdiğine yapmaz. Sevdiğini kıskanır ama onu kısıtlamaz.

Seni sosyal hayatına dahil ediyorsa

Her türlü eğlence ortamının aranan insanı ikizler, sizi gittiği ortamlara çağırıyor, arkadaşları ile tanıştırıyorsa bunun tek bir cevabı var: Size sırılsıklam aşık. Çünkü normal şartlarda kendi ortamına çağırma ihtimali oldukça azdır. Size meraklı gözlerle bakacak kalabalığa rağmen yanınızda duruyorsa bilin ki bir sebebi vardır.

Yanınızdayken çok mutlu oluyor, gözlerini üzerinizden alamıyorsa

Kendini yanınızda huzurlu hissediyor ve bunu dile getiriyorsa sizden hoşlanıyor demektir. Duyguları belli edemeyen ikizler size bunları söylüyorsa emin olun çok şanslısınız. Sadece yanınızdaki mutluluğundan değil gözlerinden de sizi sevdiğini çok net bir şekilde anlayabilirsiniz. Aşık ikizlerin partnerine baktıkça gözlerinin içi güler, eli ayağına dolaşır. Gözlerinin her daim üzerinizde olmasına şimdiden alışmanızı öneririz.

Seninle vakit geçirme isteği arttıysa

İkizler insanı yalnızlıktan hoşlanmaz. Sosyal bir kişiliğe sahip olduğundan hem ortam hem de çevre değiştirmeyi sever. Aynı arkadaş ortamında ya da aynı kişiyle sıkça buluşmaktan uzun süreli vakit geçirmekten sıkılır. Eğer onun hayatında buluşmaktan sıkılmadığı, sıkça aradığı bir insan olmayı başardıysanız ne mutlu size. Onun bu davranışları sergilemesinin tek bir sebebi var: Size kör kütük aşık olması.


İkizler Burcu Hangi Burçlarla Anlaşır?

İnsan ilişkilerinde uyum esastır. Bir annenin çocuğuyla, bir çocuğun arkadaşıyla, eşlerin birbirleri ile uyumunun en önemli belirleyicisi burçlarıdır. Zodyak’ın 12 burcu 12 farklı karakteri temsil eder. Bu karakterler arası mükemmel uyumu yakalamak imkansız görünse de istenen bu uyuma yaklaşmak karakterlerin birbirini tamamlamasıyla mümkündür.

Terazi

Merkür ve Venüs’ün muhteşem uyumu bu ikilide görebilirsiniz. İkizler ve terazi hava grubu burçlarıdır. Çok iyi anlaşır birbirlerini tamamlarlar. Karakteristik özellikleri birbirine benzer. Terazi burcunun ikizlerin bitmek bilmeyen konuşmalarına karşı tahammülü ayakta alkışlanacak cinstendir. İkizlere ayak uydurabilen ender burçlardandır. Bu iki burç da eğlence düşkünüdür. Terazi eğlence konusunda daha sakin yerleri tercih ederken ikizler eğlencenin dur durak bilmediği mekanları seçer. Teraziye nazaran daha hareketlidir. Bu sebeple onun rutinini bozabilir. Ama yinede birlikte zaman geçirmekten çok çok keyif alırlar.

Kova

Yine bir hava grubu uyumu ile karşı karşıyayız. İkizler ve kova dostluğu düşman çatlatacak cinstendir. Bu iki burcun yaşam görüşü birbiriyle örtüşür. İkizler bir anda pek çok şeyi öğrenmek istediğinden hemen hemen her konuda az buz bilgiye sahiptir. Kova ise tek bir konuda uzmanlaşmayı sever. Eğer bu ikili hakim oldukları ortak bir konuda konuşmaya başlarlarsa bu sohbet saatlerce sürebilir. Sohbetlerinde muazzam uyumu yakalarlar. Konuşmaları hızlı ve sürükleyicidir. Bu ikilinin çekimine yakalanırsanız kurtulmanız zor olabilir.

Koç

Terazi ve kova burcu kadar olmasa da ikizler ve koç burcu da iyi anlaşır. Ateş ve havanın heyecan verici birlikteliği imrenerek bakılası cinstendir. Koç cesareti, ikizler heyecanı temsil eder. Bu ikili bir araya gelişi aksiyon filmlerine taş çıkarır. Adrenalin yüklü ikilimiz ortamların tozunu attırır. Koç zeki ve girişimcidir. Bu özellikler ikizlerde hayranlık uyandırır. Çok çabuk sıkılan ikizler koç insanından sıkılmaz. Kendilerini meşgul edebilecek nitelikte olan her türlü uğraşı arar bulurlar.

Yay

Ateş grubunun maceraperest burcu yay ile hava grubunun çok bilmişi ikizler, şahane bir uyuma sahiptir. Bu birliktelikte Zodyak’ın en büyük gezegeni Jüpiter ile en küçük gezegeni Merkür’ün etkisini ciddi şekilde hissedebilirsiniz. Bu ikili birbirleri ile vakit geçirmekten büyük keyif alırlar. İkisi de keşfetmeyi, macerayı sever. Birlikte çıkacakları tatilden fazlasıyla zevk alırlar. İkisi de konuşmayı oldukça sever. İkizler burcunun hızlı şekilde yay burcu da abartılı biçimde konuşması bu sohbeti dinleyenleri fazlasıyla yorabilir.

Boğa

Kısa vadede çekim gücü ile yakaladıkları uyumu uzun vadede göstermeleri için biraz çaba ve saygı gerekmektedir. Zıtlıkların çekimi olan bu ilişkide ikizler burcu zeki, hareketli ve burçların en hızlısıdır. Belli bir süre sonra dolu dolu yaşayan ikizler için boğa burcunun sakin yaşamı sıkıcı gelebilir.

İkizler

İkisi de hızlı ve çok hareketli bir yaşamın parçası oldukları için bir araya gelmekte zorluk çekeceklerdir. Akşam spor salonunda buluşuruz, yada sabah ofiste görüşürüz gibi sözlerle kendilerine ancak fırsat yaratırlar. Ama maalesef bu ilişkide romantizim ve duygu fazla yer almaz. İyi iletişim kurarlar, sohbetleri oldukça güncel ve doyurucu olur. Zaten kafaca saygı duymadıkları biri ile birlikte olmaları mümkün olmaz o yüzden birbirlerini çok iyi anlar ve anlaşırlar. İki yaramaz çocuk gibi evde zaman geçirebilirler.

Yengeç

Ne kadar farklı yapıda da olsalar biraz çaba sarf ederlerse mükemmel bir ilişki yaşayabilirler fakat ikizler elinde bavulu her daim bir seyahat planı yaparken, yengeç burcu kök salmak ve düzenli bir hayat yaşamak ister. Bu açıdan ilişkiye ikizler burcunun arayış yolculuğunun hangi aşamasında olduğu karar verecektir. Aşk bile onu kolay kolay bu arzusundan durdurmaya yetmez. Belli bir süre sonra sakin hayatından sıkılır ve depresyona girer.

Başak

İşkolik ve üretken bir yapıya sahip olan başak burcunun bu yapısından oldukça etkilenen ikizler burcu da oldukça meşgül biri olduğu için birbirleri ile plan yaparak görüşme imkanı bulacaklardır. İkizlerin kolay organize olma becerisi ile başak burcunun her konuda yardımcı olma çabası ile hayatınızı düzene sokabilirsiniz. Aralarında uyumlu oldukları noktaları bulurlarsa ikili uzun vadede bir birliktelik yaşayabilirler. Yoksa hızlı trene binmiş gibi bir ilişki yaşamış olurlar.

Akrep

Pozitif ve oldukça havai ikizler ile gizemli ve karanlık akrep burcunun klasik bir ilişkilerinin olması beklenemez. Konuşkan olmayan akrep her şeyi derinlemesine inceler ve günlerce konuşmadan zaman geçirebilir. Sevdiğinde oldukça tutkuludur ve hayat felsefesi ya hep ya hiçtir. Onun bu sofistike yönü ikizleri cezbetmek için bile yeterli gelecektir. İkizler burcu, akrep burcunun değişken ruh hallerine ve kıskanç tavırlarına katlanmayı becerirse uzun süreli bir ilişkileri olabilir.

Oğlak

Oğlak burcu insanın toplumdaki yerini, iş, statü ve disiplini sembolize eder. Oldukça seçici, soğuk ve burnu biraz havadadır. Amaçları doğrultusunda sosyaldir. İkizler ise herkesle kolay iletişim kurabilir, demokratik ve değişken niteliklere sahip olduğu için uyumludur. Para konusunda da birbirinizin tam zıddı karakterlere sahip kişiler oldukları için ilişkilerinde dengeyi sağlamak biraz zor olabilir. Fakat birbirlerinin farklılıklarının farkında ve saygılı olurlarsa uzun vadede bir dargın, bir barışık ilişkilerini yürütebilirler.

Balık

Aralarında çok farklılıkların olması ilişkide iniş ve çıkışlarında çok olmasına neden olacaktır. Uyumu yakalamak bu noktada kişilerin isteklerine bağlı olarak gelişecektir. Kalbi kafanda olan ikizler için balık burcu çok duygusal ve hisleri ile hareket eden hassas biridir. İkizler konuşmaktan ve gün içinde olan her şeyi sözlere dökmekten hoşlanır. Balık burcu ise gün içinde zaten dinlemekten yorulmuş olacağı için konuşmaya hali kalmayacak ve bu durum onu fazlası ile yıpratacaktır.


İkizler Burcu Hangi Burçla Evlenmeli?

Hayatının aşkını bulduğuna karar kıldığı anda onla tüm hayatını korkusuzca paylaşabilir. Bir adım atmadan önce her zaman iki defa düşünen bu burç, hayat arkadaşını seçerken ince eleyip sık dokur. Her ne kadar onu verdiği ani kararlar ile tanısak da evlilik konusunda vereceği kararlarda daha dikkatli davranır. Kendine eş olarak seçeceği kişiyle aynı arzuları, aynı istekleri paylaşmak ister. Evleneceği kişiyi seçerken sadece kalbinin sesi ile hareket etmez. Bu seçimde her zaman mantığını devreye sokar. Evlilik onun için sadece duygusallıktan ibaret değildir. İki kişinin sadece aşk olarak değil mantık olarak da uyumlu olması fikrindedir.

Evlilik müessesesini mantık temeli üzerine oturtmaya çalışan ikizler insanı koç, yay, kova ve terziyle oldukça uyumludur. Ama evlilik konusundaki tercihini bu dörtlü içerisinden hava grubundan olan burçlardan yani kova ve teraziden yana kullanır.

Terazi

İkizler ve terazinin aşkının uyumu muazzam derecededir. Bu burçlar birbirlerinin evlilik üzerine olan beklentilerini oldukça iyi bir biçimde karşılar. İkisinin uyumu herkesin onlara imrenerek bakmasına sebep olur. Terazi evlilik hayatından büyük keyif alır. Evde eşi ikizler ile saatlerce vakit geçirebilir. Fakat yerinde duramayan ikizler için aynı durum söz konusu değildir. O, evde uzun süreli vakit geçirmekten hoşlanmaz. Sürekli ortam değiştirmek ister. Terazi ikizlerin bu özelliğini iyi bildiğinden onu mutlu etmek adına ikizlerin isteklerini bir bir gerçekleştirir. İkizler de terazinin bu inceliklerine karşı minik sürprizlerle ona jest yapar. Her daim birbirlerini mutlu etmeyi bilirler. İkisininde iletişimi kuvvetlidir. Sorunlarını görmezden gelmez konuşarak çözmeye çalışırlar. Bu yönleri sebebiyle de her evlilikte olan ufak tefek sorunlar büyüyerek daha büyük sorunlara yol açmaz. Terazi Venüs yönetiminde olduğundan romantizmi sever. Ama ikizler onun bu romantikliklerinden hoşlansa da ona karşı duygularını tam olarak belli etmez. İkizler insanını terazi ile kıyaslarsak romantizmden pek de nasibini almamış diyebiliriz.

Kova

İkizler ve kova evliliğinde ise eşsiz uyumları evlilik hayatlarına da yansır. İkisi de mantık insanıdır. İlişkilerinde romantikliğe pek yer yoktur. Dışarıdan mantık evliliği yapmışcasına bir görüntü sergileseler de bağlanma problemlerine rağmen birbirlerine aşk ile bağlanmışlardır. Onlar meraklı ve keşfetmeyi seven ikilidir. Çıkacağı kısa tatiller ilişkilerine her zaman iyi gelir. İletişimleri çok kuvvetlidir. Birbirleri ile iletişim kurmak için konuşmalarına gerek yoktur. Aşkla bakan gözleri konuşmadan anlaşmalarına yeterlidir.

Aslan

Aslan ise en iyi seçenek olacaktır. İkizler burcunun sempatik tavırları aslan burcunu kendine çeker. Aslan da kusursuz görünümü ile ikizlerin aklını başından alır. İlerleyen süreçte evlilik kararı alan bu ikili ömür boyu sürecek mutluluğa adım atmış olur. Zamanla gelişen saygı da bu birlikteliği perçinlemiş olur. Birbirlerine bağlılıkları düşman çatlatacak cinstendir. İkizler aslanın en büyük zaafıdır. Ona tutkuyla bağlanır. Aslanı ne kadar sevse de duygularını açıkça belli edemez. Bu durum evliliklerinde küçük problemler yaratabilir. Aslan her yerde olduğu gibi evlilik hayatında da ön plana çıkmak ister. Bu durum ikizlerin hoşuna gitmeyebilir. Zaman zaman her iki tarafın da kendini bir adım geriye çekmesiyle bu huzursuzluk kısa sürede ortadan kalkar.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.