İkizler Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

18.03.2017
İkizler Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

İkizler burcu çocuğu, çok az uyuyan nadir çocuklardan birisi olarak anne ve babasını bu konuda çok zorlayan minik canavarlardır. Bu burç çocuklarının gözleri ışıl ışıl parlamaktadır. Hatta bu parıltı etrafında bulunan herkesin dikkatini çekmeyi başarır ve hoşlarına giden bir hal alır. Sürekli meraklı gözlerle her yeri incelerler ve merak ettikleri her şeye dokunmak isterler.

Özellikle de merak ettikleri şey yüksek bir yerde duruyorsa oralara ulaşmaktan büyük zevk alırlar. Bazı durumlarda anne ve babaları onları anlamakta çok büyük zorluklar yaşamaktadır. Çünkü çoğu kişininde duyduğu gibi bu çocuklar çift karaktere sahip yapıdaki çocuklardır ve sürekli olarak hareketlerinde değişimlere rastlanmaktadır. Fakat her ne olursa olsun çok neşeli ve sevimli bir yapıya sahip oldukları için oluşan sinirleri bu şekilde çok rahat yok etmeyi başarabilirler.

İkizler Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Oldukça hareketlidirler

İkizler burcu çocukları, ne yazık ki sürekli hareket halinde olmaktan çok mutlu oldukları için evi alt üst etmeyi başarırlar ve yine evdekileri çileden çıkarmayı sağlarlar. Tabi bütün bu dağınıklığa rağmen sevimli halleriyle kendilerini bir şekilde affettirmeyi başarmış olurlar. Sürekli hareket halinde olmaları onların aslında dansa ve sanata olan ilgisinin bir göstergesi de olabilir. Saatlerce durmadan dans edebilir ve üstelik bundan oldukça büyük zevk alabilirler.

Çabuk öğrenirler

Aynı zamanda konuşmayı vaktinden çok daha önce öğrenerek herkesi şaşırtmayı başarır bu küçük canavarlar. Fazla zeki olduklarından dolayı öğrendikleri her yeni kelimeyi farklı köşelere kayıt ederek kullanmaya başlarlar. Zeki oldukları kadar sevdiklerini de fazla kıskanan çocuklardır. Daha küçük yaşlardan onların ileride ne kadar kıskanç olacaklarını kestirmek çok kolaydır.

Kıskançtırlar

Özellikle anne ve babalarını fazlasıyla kıskanır ve kimselerle paylaşamazlar. Anne ve babalarının kendilerinden başka bir çocuğu daha çok sevdiğini gördükleri an deliye dönerler ve ilgiyi üzerilerine çekmek için ellerinden ne geliyorsa sergilemeye çalışırlar.

Kurallardan hoşlanmazlar

Disiplin kelimesi genelde bu çocukları mutsuz eder. Bu durumdan hiç hoşlanmazlar ve her şeyden bir anda soğumaya başlarlar. Fakat disiplinin neden yapıldığı onlara güzel bir dille anlatılırsa o zaman kurallara itiraz etmeden saygıyla uymaya başlarlar. Bu yüzden dolayıda okul hayatı ikizler burcu çocuğu için sıkıcı bir durum haline gelir ve onlar bu durumdan kendilerini tamamen soyutlayarak başarısız bir eğitim hayatı oluştururlar.

Bu duruma ne yazık ki anne ve babalarını çok üzülmektedir. Fakat burada en büyük sorun çözücü anne ve babalardır. Çocuklarını karşılarına alıp, gerekli bilgilerini anlattıkları sürece okulu onlara sevdirmeyi başarabilirler. Bu durumda da çocuk daha okulun en başında her şeyin doğrusu bilmiş olarak düşüncelerinden uzaklaşıp yeni düşüncelere kapılmaya başlar ve bunlar sonucunda bu kadar zeki bir çocuktan çok güzel bir eğitim hayatı görülmüş olur. Çocuğunuzu doğruyu ve yanlışı göstererek eğitmeye çalışın ki çocuğunuz başarılı ve bilinçli bir birey olsun.


İkizler Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Bol bol konuşulmalıdır

İkizler burcu çocukları fazlasıyla konuşmayı çok severler. Bu yüzden onlarla sürekli iletişim konuşup muhabbet etmelisiniz. Böylece sizi bir dostu ve sırdaşı olarak görecektir. Aynı zamanda bu burç çocukları gezip eğlenmekten fazlasıyla zevk alır.

Özellikle anne ve babalarının onların bu gezme meraklarına ses çıkarmayıp belli kurallar içerisinde onlara izin vermelidirler. Özgürlükten yana olan bu çocuklara anlayışlı olmalı ve ailesi olarak özgürlüklerini ellerinden almamalısınız. Yoksa sizi hiç bir zaman dinlemeyeceklerdir ve sizin dediklerinizin tam tersi hareketleri sergileyeceklerdir.

Olumsuzluklar yansıtılmamalıdır

Bu çocuklar, olumsuz durumlarda anında etkilenen son derece duygusal çocuklardır. Bu sebepten dolayı en ufak üzüntülü bir anda bile içlerine kapanıp kötü şeyler düşünmeye başlarlar. O halde olumsuz şeyleri bu çocuklara hemen belli etmemelisiniz. Olay ciddi bir hal almadığı sürece onlara belli etmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü siz ne kadar üzülüyorsanız onlarda size belli etmeden içten içe sizin kadar çok üzülürler.

İletişim kurmak gerekir

Aynı zamanda sürekli olarak bir şeyleri merak ederler ve bunların peşinden giderler. Bu durumda anne ve babalara düşen görevde bu mücadelesinde onlara yardımcı olup doğru yolu göstermeye çalışmaktır. Eğer ki bir hatası varsa doğrusunu anlatın ve aynı zamanda onların yanlarında olduğunuzu daima onlara hissettirin. Onlar sizin desteğinizi aldığını gördüğünde daha da çok heyecanlanacak ve hırs yapmaya başlayacaklardır. Böylece sizin desteğinizle dahada iyi işler yapacaklardır.

Bu çocuklar bazı durumlarda dile getiremedikleri yazı yazarak anlatmaya çalışırlar. O yüzden onlara küçük defterler alarak onların içlerini dökmelerine yardımcı olabilirsiniz. Bazen küçük kağıtlarda sizlere de mektuplar yazmalarını isteyebilir ve sizde onlara aynı şekilde mektuplar yazarak ayrı bir iletişim tarzı kurabilirsiniz. Böylece aranızdaki bağları dahada kuvvetli bir hale getirebilirsiniz.

Gezilere çıkılmalıdır

Bu çocukların en belirgin özellikleri seyahati sevmeleri ve kolay iletişim kurmalarıdır. Bu sebeple gezgin ve konuşkan çocuklar olarak yetişirler. Çocuğunuzla tarihi, kültürel ve doğa gezileri yapabilirsiniz. İletişim becerisini geliştirebileceği, arkadaşlarıyla konuşarak kendini daha iyi ifade edebileceği ortamlar yaratabilirsiniz. İkizler burcu çocukları yazmak, konuşmak, öğrenmek, öğretmek konularında yeteneklidir.

Bu yeteneklerini ön plana çıkarmasına yardımcı olabilirsiniz. Her çocuk oyuncakları sever ancak onların dikkatini daha çok kitaplar, kalemler, defterler çeker. Bu özelliklerini göz önünde bulundurarak bu çocuklara oyuncak yerine kitap, defter, kalem, boyama kitapları vb. alabilirsiniz. İkizler burcu çocukları entelektüel bir kişiliğe sahiptirler. Aynı zamanda bu yönünü kuvvetlendirmek amacıyla onunla çeşitli etkinliklere, sinemaya, tiyatroya gidebilirsiniz.

Yeri geldiğinde onları dinlemek gerekir

Çocuklar her şeyi merak eden canlılardır. İkizler burcu çocukları diğer burçların çocuklarına göre biraz daha meraklıdır. Sürekli soru sormaya bayılırlar. Elinizden geldiğince sorularını cevaplamaya çalışmalı, eğer sizin de bilmediğiniz şeyleri soruyorsa beraber araştırma yaparak öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bildiklerini paylaşmayı, anlatmayı çok severler. Eğer ikizler burcu bir çocuğa sahipseniz o konuşurken onu bölmemelisiniz.

Onu dinlemeli, dinlediğinizi belli etmelisiniz. Böylece öz güvenini kırmadan bu yeteneğini desteklemiş olursunuz. Bu çocuklar dışa dönük bir yapıya sahiptirler. Bu da onları arkadaşlarının arasında/okulda çok konuşkan, aktif bir birey haline getirir. Bu da çocuğunuzun göz önünde olan, eleştirilmeye açık bir çocuk olduğunu gösterir. Yapmanız gereken yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı onu sakinleştirebilecek alternatifler bulmaktır.


İkizler Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Genel olarak ikizler burcu özelliklerinden bahsettikten sonra bu çocukların okul hayatından bahsedelim. Bu burcun çocukları tam tabiri ile ”zeki ama çalışmıyor” çocuklarıdır. Dersi dinlemiyor gibi görünseler de aslında tüm söylenenleri akıllarına yazarlar. Masa başına oturtup ders çalıştırmak son derece zordur. Ancak sınavlarda umulmadık bir başarı gösterirler. Bu burcun çocukları genel olarak sosyaldirler. Bir köşeye çekilip çiçek olup oturmak bir yana çiçek olup oturan çocukları bile raydan çıkarabilirler. Eğer sizde bir ikizler burcu çocuğunun okul hayatı nasıldır merak ediyor iseniz buyurun yazımıza

Çok enerjik ve aktiftirler

Yaz aylarının uslanmak nedir bilmeyen ikizler, diğer burçlara nazaran biraz daha zordur. Ruhunda yaşadığı ikilemler, ikizler burcunun taşıdığı kararsızlık özelliği ve hiper aktiflik ile baş etmek kimi zaman için kendileri adına da zordur. Bu burcun çocukları tam olarak yetişken bir ikizlerin tüm özelliklerini kendisinde barındırır. Eğer ikizler burcu çocuğunuz var ise hayat bir tık zor olabilir. Çünkü ele avuca sığmayan, sürekli fikir değiştiren bir çocuğu yetiştirmek hem sabır hem de enerji ister.

 Çabuk sıkılan yapıları vardır

Çok fazla uğraştırıcı ödevler yapmak bu burç çocuğu için uygun değildir. Dakikalar içinde sıkılabilir ve ödev yapmayı reddedebilirler. Bu sebeple okul hayatında genel olarak çok fazla kitapların yüzüne bakmasa da başarılı olurlar ve baskı onlar için uygun bir tutum değildir.

Görevlerinin bilincinde olan bu çocukları yönlendirmek ve üzerinde baskı kurmak yerine fikir verip birlikte hareket etmek doğru bir adım olacaktır. Okul içinde eğer uyumsuz tutumlar sergiliyor ise ortamda kendini gösteremediği için bu takım sorunlar olabilir. Bu durumda sınıf değişimlerine başvurulabilir ve yeni bir ortam sağlanabilir. Genel olarak toplamak gerekir ise ders çalışmayı sevmeseler de başarılı çocuklardır.

Değişken ruhludurlar

Bu burç adından da anlaşılacağı üzere bu burç insanları iki karakterlidir. Bu çocuklar da yetişkin bir ikizler burcu kadını yahut erkeği ile aynı özellikleri birebir taşır. Bu çocukları anlamak bir hayli zordur. Bir gün beğendiği oyuncağı ikinci gün paramparça edebilirler. Bugün sevdikleri bir oyundan bir gün sonra nefret edebilirler. Anne ve babalar ikizler çocuğunda ki bu davranışları geçici bir süreç olarak algılasa da bu tutum ve düşünce yanlıştır. Çünkü bu burç çocukları büyüdüklerinde de aynı tutum içerisindedirler. Yani bir ömür bu ikilem onların hayatında hakimdir ve hayatlarında ki her insan bu burç insanını anlamakta güçlük çeker.

Yaramaz fakat sempatiktirler

İkizler burcu çocukları okul sürecinde genellikle ön planda olan çocuklardır. Yaramaz oldukları kadar sınıf içinde sevilirler. Arkadaşları tarafından değer gören her ortamda neşe kaynağı olan bu çocuklara ders çalıştırmak biraz zor olabilir. Ancak ders içinde dinledikleri ile büyük başarı gösterirler. Genellikle görsel hafızadan ziyade sayısal hafızları daha gelişmiştir.

Genel olarak tahtada yaramazlar yahut konuşanlar listesinde adının yanında çarpılar yer alan çocuklardır. Ancak son derece sempatik aynı zaman da çalışkan oldukları için hem arkadaşları tarafından hem de öğretmenleri tarafından sevilen çocuklardır. Okul hayatı boyunca birçok yaramazlık yapabileceği gibi anne ve babayı da sık sık yönetim ile buluştururlar.

Çok büyük problemler dışında ufak tefek yaramazlıkları vardır bu afacanların. Araştırmayı ve gözlemlemeyi severler, bu sebeple bu yönde ki derslerde büyük başarı gösterirler ve hafızaları son derece kuvvetli olduğu için ders adına tekrara genellikle ihtiyaç duymazlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.