Göğüs Uçları Neden Kararır ve Koyulaşır ?

25.02.2017
Göğüs Uçları Neden Kararır ve Koyulaşır ?

Göğüs uçlarının zaman içerisinde kararması bir kaç farklı durum sonucu oluşabilmektedir. Bazı yerlerde bir hamilelik belirtisi olarak gösterilse de bu durum her zaman için böyle değildir. Zaman içerisinde olgunlaşan bir bayanın bazı hormonların artması sebebi ise göğüs uçları giderek koyulaşabilmektedir. Ancak bu durum kesinlikle bir hamilelik belirtisi de olabilmektedir. Eğer göğüs uçları giderek kararıyorsa, göğüs uçlarında çekirdeksi yapılar beliriyorsa ve göğüste toplardamar ciddi anlamda belirgin bir hale gelmiş ise bu durum bir hamilelik belirtisi de olabilmektedir.

Hamile olan bayanlarda bir takım hormonlar daha fazla salgılandığı için bu gibi durumların oluşması da daha fazla olabiliyor. Ancak yine dediğim gibi ergenlik döneminde olgunlaşmaya başlayan bir kızda da bu durum görülebilmektedir. Göğüs uçlarının zaman içerisinde giderek koyulaşması tamamen hormonların etkisi ile mümkün olan genetiksel bir olaydır. Nasıl bazı bayanların göğsü büyük bazılarının ki ise küçükse bu durumda aynı şekildedir. Bazı bayanlarda göğüs ucu kararması erken yaşta olurken bazılarında daha ilerleyen yaşlarda olmaktadır.

Kanser ya da başka bir hastalıkmış gibi endişe duymaya kesinlikle gerek yoktur. Çünkü bu durum gayet normal bir durumdur. Hemen hemen her bayanın göğüs uçları özellikle gebe kaldığı zaman kararmaktadır. Tabi bu durum kişiden kişiye az ve çok olmak üzere değişiklikler göstermektedir. Bazı bayanların göğüs uçları fazla koyulaşırlar bazı bayanların daha az miktarda koyulaşmaktadır.

Göğüs uçlarının kararması da olgunlaşmanın bir belirtisi olduğundan dolayı bu durumu da hoş karşılamak gerekir. Tamamen hormonların etkisi ile meydana gelen göğüs ucu kararmasının korkulacak hiç bir tarafı yoktur. Aksine doğurganlığın ve dişiliğin bir belirtisi olan bu durum oldukça sağlıklı ve normal olunduğunun bir göstergesidir. Göğüs uçlarının zamanla giderek koyulaşması kesinlikle korkulacak ve özgüven kıracak bir durum değildir. Bazı bayanlar koltuk altı ve vajina karaması ile eş değerde görür bu durumu. Ancak kesinlikle yanlıştır. Çünkü göğüs ucu kararması vajina ve koltuk altı kararması gibi değildir. Tamamen genetikseldir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.