Terazi Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

18.03.2017
Terazi Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Zodyak’ın en ilgi çekici burçlarından biri olan Terazilerin karakter özellikleri ve gelecek hayatlarında yapacakları seçimler daha küçük yaşlarından itibaren kendilerini belli etmeye başlarlar. Bu burcun çocukları küçüklük çağlarından itibaren sergiledikleri tutumlar ile gelecekte olacakları kişi hakkında ipuçları verirler.

Kendilerine has bir düşünce tarzları ve karakterleri bulunan bu burcun küçük üyelerini daha iyi tanımak adına onların karakteristik özelliklerine daha yakından bakılmalı ve onlara nasıl davranılması gerektiği iyi bilinmelidir.

Terazi Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Sakinler

Terazi burcu çocuklarına sahip anne babaların oldukça şanslı oldukları söylenebilir. Çünkü bebeklik dönemlerinin diğer bebeklere göre daha sorunsuz geçmektedir. Fazla ağlamazlar, bırakıldıkları ortamlarda kendi başlarına oynayarak saatlerini geçirebilirler.

İlgi Beklerler

Bu burcun çocuklarından esirgememeniz ve es geçmemeniz gereken bir değer olarak onlara karşı ilginizi sürekli olarak korumanız gerekmektedir. Anneler ya da babalar çocukların bu tutumunu görünce onları ilgilerinden mahrum bırakabilirler. Eğer böyle olursa çocuklar zaten kişilikleri gereği hislerini kolay kolay dile getiremediklerinden bu kırgınlıklarını kendi içlerinde yaşarlar. Karakterlerinin çok yönlü olmasına bağlı olarak da bu gibi durumlarda çok çekingen olabilirler.

Görüntülerine Önem Verirler

Bu çocuklar yaşları daha küçük olsa da dış güzelliklerine önem verirler. Terazilerin hayatlarının ilk yıllarından itibaren güzellik ve estetik anlayışları çok yönlü olarak gelişmeye başlar ve öncelikli olarak kendi dış görünüşlerine önem vermeye başlayarak bu yönlerini açıkça belli ederler.

Nazik ve Saygılılar

Bu burcun küçük bireyleri genç yaşlardan itibaren nazik, duygusal ve saygılı bir kişiliğe sahip olurlar. Bu huylarıyla büyükleri ve akrabaları tarafından çok sevilirler.

Hızlı Öğrenirler

Herhangi bir konuyu hemen kavrayabilme yetenekleri ile dikkatleri üzerilerine çekerler. Bu özellikleri onların okul hayatlarında da pozitif bir etki yaratır, öğretmenleri tarafından fark edilirler. Gelecekte başarılı bireyler olabileceklerinden terazi çocuklarının ilgilerinin ne yöne olduğunu keşfedip onlara kılavuz olmak için ebeveynlerinin ya da öğretmenlerinin onlara ve ilgilerine karşı dikkatli olması gerekir. Bunu yapmak ilerleyen yaşlarda bu çocuklar için oldukça yararlı olacaktır. Bu burcun çocuklarının ileride iyi yerlere gelip başarılı olmaları sadece yeteneklerini keşfetmeleri değil, anne babalarına da bağlıdır. Ebeveynlerin çocuklarından ilgilerini eksik etmemeleri ve daha sakin aileler olmaları gerekmektedir.

Kavgadan Hoşlanmazlar

Sürekli kavga eden, bağıran ailelerde yetişen çocuklar hayal kırıklığına uğrayabilir. Böyle durumlarda olayları içlerine atarlar. Hayal kırıklığına uğrarlar ve mutsuz olurlar. Fakat bunu üzerilerinden atmak için ağlamak yerine uyumayı tercih ederler. Bu sebeple de çoğunlukla sosyalleşmeleri okul ile başlar.

Sosyaller

Terazi burcu çocuğu ile anlaşmak, genellikle çok kolaydır. Çünkü çok uyumlu ve arkadaş canlısı bir yapısı vardır. Okula başladıkları dönemlerde pek çok arkadaş edinirler ve arkadaş çevreleri de genellikle geniş olur. Arkadaş çevrelerine küçük yaşlardan itibaren önem verirler.

Kararsızlar

Bazı kararları almalarında ebeveynlerinin onlara yardımcı olması gerekebilir. Çünkü bir konuda karar vermeye çalışırken çok zorlanırlar. Seçim yaptılarsa bile ondan vazgeçebilirler. Daha sonradan pişmanlık, üzüntü gibi duygular yaşamamaları için kararlarını almaları noktasından aileleri onlara yardımcı olabilir. Ancak bunu da hissettirmeden yapmaları gerekmektedir. Böylelikle kendilerine olan güvenleri gelişir.

Ailelerinin Eğitimine İhtiyaçları Vardır

Ebeveynlere terazi çocuklarının gelişim dönemlerinde de oldukça önemli roller düşer. Onlara aşk konusunda, karşı cinsle olan ilişkilerinde bilgi vermeleri gerekir. Bunun izah edilmesi belki diğer burçların çocukları için farklı algılanabilir fakat terazi burcu çocukları için pozitif etki verecek ve bu konularda hata yapma olasılığını düşürecektir.

Eleştirilmekten Hoşlanmazlar

Eğlenceli, parlak, barış ve güven dolu bir hayat onlar için yaşanılması gereken bir hayat olur. Her çocuk gibi büyükleri tarafından onlar da eleştirilmek istemezler. Bu nedenle karşısındaki insandan çoğu zaman hoşlarına gitmeyen bir eleştiri aldıklarında ters cevap verebilirler. Bu durum karşısında büyüklerinin de anlayışlı olmaları gerekir.

Bu çocuklar olumlu düşüncelere sahip oldukları için sizin tatlı dille anlattığınız her şeyi düşünüp anlamaya ve hak vermeye çalışacaklardır. Siz onlara böylece tatlı dille doğruyu ve yanlışı öğrenmiş olacaksınız. Onlara gülümsemekten kendinizi eksik etmeyin. Hassas olan bu çocuklar bu durumdan çok mutlu olacaklardır.

Cezalandırılmak İstemezler

Onlara ceza gibi yaptırımlarla yaklaşmamalı, aksine yaptığının olumlu olumsuz yönlerini ona fark ettirerek mantığına yaklaştırarak anlatmalıdır. Alıngan olmaları sizin ona anlatmak istediğiniz doğru düşünceyi, yanlış anlamalarına yol açabilir. Bu nedenle konuyu yanlış anlaması durumunda, bir terazi ailesinin ona karşı olan ilgisini onlara karşı koz, silah olarak kullanabilir. Tabi büyükleri de uyarmak bu konuda ağır eleştiri yapmamalarını söyleme görevi ebeveynlere düşer. Zira terazi burcu çocuğunun diğer çocuklara benzemediği bilinmelidir.


Terazi Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

Onları Tedirgin Etmemeye Özen Gösterilmeli

Terazi burcu çocukları daha küçük yaşlardan itibaren romantik bireyler olarak büyürler. Oldukça duygusal ve romantik olan bu çocuklar adeta sanatsal bir ruha sahiplerdir. Onlara huzurlu bir şekilde yaklaşmalısınız. Çünkü bu burcun küçük üyeleri barış dolu huzurlu ortamları severler ve iyi yaklaşımlar onları her zaman mutlu ederek yüzlerinin gülmesine sebep olur. Özellikle ufak tartışmalar da dahil olmak üzere en ufak bir pürüzsüzlük bile onların yüzlerinin düşmesine sebep olabilmektedir.

Sanatsal Yönleri Geliştirilmeli

Belli bir algılama yaşına geldikten sonra bu çocuklara müzik aletleri gibi küçük enstrümantal hediyeler alabilirsiniz. Hem kendilerini geliştirmelerini hem de bazı deneyimler öğrenmelerine yardımcı olmuş olursunuz. Onların bu müzikal şeylere ilgisine saygı gösteren ve bunu desteklediğinizi belirtmek amacıyla onları imkanınız oldukça sergilere veya konserlere götürün. Onlar yetenekleri olan konularda sizlerin de arkalarında olduklarını görünce kendilerine bir o kadar güvenecek ve sizin de desteğinizle daha da iyi yerlere gelebilecektir.

Onlarla Konuşulmalı

Bu çocuklar sohbet etmeyi oldukça fazla severler fakat bunları dile getirmekte başlarda zorlanabilirler. Siz onlara bu konuda destek olmalı ve yüreklendirerek size açılmasına yardımcı olmalısınız. Çocuklarınıza anne veya baba veya ağabey abla olarak değil de bir arkadaş gibi davranmalısınız.

Desteğinizle Yanınızda Olmalısınız

Terazi burcu çocukları, sürekli olarak her yaptıklarının arkasında etrafındaki kişilerin desteğini beklerler. Gördükleri ve hissettikleri destekler onları fazlasıyla güçlendirmekte ve kendilerine güvenlerini sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı onları yaptığı şeyler tarafından eleştirmek yerine ilk olarak neden yaptığını anlamaya çalışmalı ve onlara yanlış dahi yapıyorlarsa ılımlı olarak yaklaşmalısınız.

Onu Zorlamamalısınız

Bu burcun üyeleri, genellikle dengeli ve hassas kişilikleri ile dikkat çeker. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür ve planlarlar. Ders çalışması için baskı yapmanız gerekmez. Çünkü o kendi geleceğini kendi planlayacak olgunluktadır. Ona arkadaş gibi yaklaşır ve büyük gibi konuşursanız sizi daha iyi anlayacak ve daha dikkatli davranacaktır.

Şımarmasına Müsaade Etmemelisiniz

Hayatının her alanında başarılı olmayı amaçlar ve buna göre adımlarını atar. Çocuğu şımartmak yerine, varlığı da yokluğu da öğrenmesini sağlamalısınız. Siz hayır dediğinizde bir şey için ısrar etmeyi bırakması gerektiğini ve her istediğinin anında olmayacağını bilmesi oldukça önemlidir.

Kendi Davranışlarınıza Dikkat Etmelisiniz

Ailesine çok düşkündür ve rol model olarak aile büyüklerini alır. Bu nedenle ona her zaman doğruyu gösterecek davranışlarda bulunmalısınız. Ona bir şeyi yapmaması gerektiğini söylediğiniz zaman siz onu kendiniz yaparsanız çocuğun gözünde itibarınız azalacak ve sözünüzü daha az dinlemesine neden olacaksınız. Bunu engellemek için onun yanında yapmasını istemediği hiçbir şeyi yapmamaya özen göstermelisiniz.

Çocuğunuzu televizyon ve bilgisayar gibi zararlı şeylerden uzaklaştırmak ve ona okuma alışkanlığı kazandırmak için akşamları okuma saati yapabilir ve bir süre tüm ailecek kitap okuyabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz kitap okumanın gerçekten de gerekli bir eylem olduğunu anlayarak bunu hayatının diğer zamanlarında da uygular. Çocuğunuzun her istediğini ona vermek yerine bir şeyler başararak ancak bunlara ulaşabileceğiniz ona anlatmalısınız.


Terazi Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur?

Mantığı Daha Ön Plandadır

Terazi burcu çocukları mantıksız hiçbir şey yapmazlar. Bundan 10 yıl sonra ne yapacağını, hangi mesleklerle uğraşacağını ve nerede olmak istediğini terazi çocuğu çok daha küçük yaşlarda belirler. Bu nedenle önünde engel olacak her şeyi öncelikle aşmak ister, onlarla mücadele eder.

Motive etmek ve derslerin de daha iyi olmasını sağlamak için sık sık ona hayallerini hatırlatmalı, ona hayalleri ile ilgili sıkmadan küçük sorular sormalısınız. Böylelikle ne yapmak istediği hep aklında canlı kalacak ve dikkati başka yönlere dağılmayacaktır.

Konsantrasyonları Bozulabilir

Depresyona girdiğinde ya da bir şeye kafası fena takıldığında konsantrasyonunun tamamen bundan etkilenerek derslerindeki başarının birdenbire düşebilir. Terazi çocuğu, hayatının her alanında mantık ile kalbin dengesini kurmak için plan ve hesap yaparak yoluna devam eder. Hiçbir zaman kalbinin mantığından öne geçmesini istemez ve bundan korkar. Bu sebeple zaman zaman aklının karıştığı olsa da çabuk toparlanır. Kendi bildiğini okumaktan ve hayallerini gerçekleştirmekten hiç korkmazlar. Sadece bunalım zamanlarında ya da çok stres yaptıkları anda derslerindeki başarısı düşebilir.

Sorumluluk Bilinci Yüksektir

Hayatının her diliminde olduğu gibi okul hayatında da oldukça disiplinli ve titizdir. Bu nedenle derslerinde genellikle başarılı olur. Sorumluluk bilincine sahip bir birey olarak yetişir. Bu nedenle ona katı kurallar koymanıza gerek yoktur. O zaten kendisine göre kafasında planlarını kurar ve gerçekleştirmek istediği hayallerine adım adım yaklaşmak için siz söylemeden de ne gerekiyorsa yapar.

Baskıdan Hoşlanmaz

Bu burcun küçük üyelerine baskı yaptığınızda bu durum ters tepebilir. Bir anda çocuğunuzu başka şeylerle meşgulken ve derslerini boşlamışken bulabilirsiniz. Çünkü baskı kurarak ders çalışmak istemez ve kendilerini hapiste hissederler. Bu nedenle onun üstüne gitmeden ve ona çok hissettirmeden motive etme yollarını denemelisiniz. Örneğin dersine çalışırken ona güzel küçük şekilli kurabiyeler ve kahve ikram ederek motivasyonunu arttırabilirsiniz.

Mükemmeliyetçiler

Hayatının her alanında dengeyi sağlamaya çalışan bir yapıya sahiptir. Mükemmeliyetçi bir kişiliğe sahiptir. Bu nedenle yaptığının her zaman en iyisi olması için uğraşır. Her zaman derslerinde kendisi ile yarışır ve hep daha iyisini yapabilmek için çaba harcar.

Dağınıklığı Sever

Bu burcun bazı üyeleri dağınıklığı tercih eder. Kafası ne kadar dağınık ise, odası ve çevresi de bir o kadar dağınık olur ve bu durumdan hiç rahatsız olmaz. Dağınık ortamda kendisini daha rahat hisseder ve aradığı şeyleri daha kolay bulur. Aslında bu bir kafa karışıklığı ve bir bunalım halinin dışa vurum şeklidir. Derslerinde her zaman titiz davranır ve ödevlerini günü gününde yapmaya özen gösterir. Lider ruhlu ve özgür bir kişiliğe sahip olduğu için öneri dışındaki yönlendirmelere çok itibar etmez.

Sözel Zekalılar

Özellikle sözel zekaları çok iyidir. Ezberleri iyi olduğundan sözel derslerde çok rahat başarı elde edebilir ve sınavlara daha kısa sürede hazırlanabilirler. Bu sebeple yaşamlarının ileriki dönemlerinde daha çok sözel alanlarda ihtisas sahibi olurlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.