Terazi Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

29.04.2020
Terazi Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu erkeği, barışçıl ve güvenilir bir karaktere sahiptir. Terazi burcu erkeğinin özellikleri arasında akıllı ve disiplinli olması yer alır. Her zaman dikkatli, pozitif, çalışkan ve çözüm odaklı olduğu için başarılıdır. Denge, adalet, eşitlik onun için çok önemlidir. Hayatının merkezinde aşk ve sanat yer alır.Terazi Burcu Erkeği Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 23 Eylül – 22 Ekim
 • Burç Sembolü: Terazi
 • Zodyak Elementi: Hava
 • Renkleri: Pembe, Yeşil
 • Uğurlu Günü: Cuma
 • Yönetici Gezegeni: Venüs
 • Uyumlu Burçlar: Koç, Yay
 • Şanslı Sayıları: 4, 6, 13, 15, 24
 • Güçlü Yönleri: İşbirlikçi, diplomatik, zarif, adil fikirli, sosyal
 • Zayıf Yönleri: Kararsız, kavgalardan kaçınır, öfke, kin, kendi küçük görme
 • Sevdiği Şeyler: Uyum, nezaket, başkalarıyla paylaşmak, açık havada dolaşmak
 • Sevmediği Şeyler: Şiddet, adaletsizlik, gürültücü, uygunluk

Terazi Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

Terazi burcu erkeğinin olumlu özellikleri arasında lider ruhlu olması yer alır. Zeki, hırslı ve çalışkan yapısı ile oldukça başarılıdır. Dengeli ve uyumlu karakteri ile âdeta arkadaş canlısıdır. Ailesine düşkündür ve sorumluluk sahibidir. Terazi erkeği, sakin, rahat, meraklı ve entelektüel bir kişiliğe sahiptir.
1. Esprilidir

Terazi burcu erkeği, güldürmeyi sever ve konuşma yetenekleri oldukça üstündür. Konuşmalarında diksiyona çok önem verir. Bu özellikleri ile insanların hemen dikkatini çekmeyi başarır. Özellikle kadınlar yaptığı zekice esprileri hayranlıkla seyreder.

2. Yalnızlıktan Nefret Eder

Havalı yapıları ve yalnızlığı sevmeyen yönleri ile öne çıkarlar. Asla yalnız yaşayamazlar. Bu nedenle erken evlenmeyi tercih ederler ve oldukça kalabalık olan bir arkadaş ortamları vardır.

3. Dengelidir

Hayatının her noktasında bu özelliği ile ön plana çıkar. İş hayatından tutun da aşk ve aile hayatına kadar tüm ilişkilerinde denge kurabilir. Ayrıca girdiği her ortamda büyüleyici yapısı tüm gözlerin üzerinde olmasını sağlar.

4. Adaletli Davranır

Ortaklık, eşitlik ve adalet kavramları onun için çok önemlidir. Adaletsiz verilen kararlara asla saygı duymazlar. Fakat huzursuzluk çıkmasını istemedikleri için de böyle durumlarda pek müdahale etmezler.

5. Hırslı ve Rahatına Düşkündür

Terazi burcu erkeği, özgür yapılı olmayı severler ve gittikleri ortamda rahat edemezler ise hemen oradan ayrılırlar.

6. Lider Ruhludur

Arkadaş ortamlarında öne çıkmayı ve yapılacak herhangi bir parti ya da toplantıyı organize etmek isterler. İlişkilerinde ise hep dediğinin yapılmasından hoşlanır.

7. Sadık ve Güvenilirdir

Özellikle arkadaşlık ve aşk ilişkilerinde karşısındaki kişiye bir kez bağlandı mı sonuna kadar sadık kalmaya özen gösterir. Yapısı itibariyle yalandan hoşlanmadığı ve dürüstlüğü tercih ettiği için sadakati kendisine daha çok yakıştırır.
8. Duygusaldır

Terazi erkeği, genel anlamıyla duygusal bir yapıları olduğu için karşısındaki insanı üzmemek için ekstra bir çaba harcar. İnsanları kırmamaya ve onları anlamaya çalışmak onun en önemli özelliklerinden biridir. Çoğunlukla özel hayatındaki olaylara duygusal yaklaştığı için kırılsa bile sert çıkışlar yapmaz, sakince derdini anlatmaya çalışır.

9. Sakin Bir Yapısı Vardır

Hayatının her noktasında sakinlik ve huzur aramaktadır. Kavgacı insanlardan nefret ederler. Çevrelerindeki huzursuzluk yaratan insanları hayatlarından silerler. Yumuşak mizaçlı kadınlar ilgilerini çeker.

10. Bakımlıdır

Çok bakımlıdır ve temizliğe önem verir. Dolayısıyla çevresinde de böyle insanlar olmasını ister.

11. Kültürlüdür

Terazi burcu erkeği sahip olduğu entelektüel birikim ile tanınır. Öğrenmeye önem verdiği gibi aynı zamanda sahip olduğu bilgileri başka insanlarla paylaşarak tartışmaktan zevk alır. Onun için kendi fikirleri kadar başkalarının da fikirleri önemlidir. Bu sebeple sık sık insanlarla farklı konularda tartışır, kültürel anlamda kendini geliştirmeye çalışır.

12. Meraklıdır

Hayatındaki hemen hemen her şeyi merak edebilme potansiyeline sahiptir. Onun için yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmek bu hayattaki en önemli gayelerinden birisidir.

13. Objektiftir

Terazi burcu erkeği, bir sorunla karşılaştığı zaman mutlaka olayı her yönüyle ele almaya çalışır. Özellikle biri ona bir konu hakkındaki görüşünü söylemesini istemişse kimi zaman bu durum onu yorar. Olabildiğinde objektif davranmaya çalışarak herkesi mutlu etmek için çabalar. Eşitlik ve adalet anlayışı son derece gelişmiş olduğu için haksızlık yapmak istemez.

14. Kibar ve Naziktir

Kibarlık ve zariflik özellikle ikili ilişkilerde onun için son derece önemlidir. Konuşma tarzı son derece güzeldir, kelimelerini özenle seçerler, diksiyonuna özen gösterirler. Bu nedenle konuşarak ikna edemeyecekleri kimse yoktur. Etrafındaki insanlara karşı kibar ve nazik davranırlar. Kaba insanlar ile iletişim kurmaktan kaçınırlar. Özellikle partnerine karşı her daim zarif davranmaya çaba gösterir.
15. Güzelliğe Önem Verir

Hayatının her alanında görsel estetik ve doğal güzellik onun için son derece önemlidir. Daha az gösterişli ama bakıldığı zamanda gerçekten güzel olan şeylerden hoşlanır. Onun için çoğunlukla güzellik görsel olarak zevkli ve bir bütün olarak eksiksiz olandır.

16. Arkadaşlık İlişkilerine Önem Verir

Arkadaşları ile aralarında karşılıklı güven olması onlar için önemlidir. Dostlarına asla ihanet etmezler ve yalan söylemezler. Uzun sohbetleri ve fikir alışverişi yapmayı severler. Yalnızlıktan hiç hoşlanmazlar, arkadaşları için her fedakarlığı yapabilen güvenilir bir dosttur.

17. Arkadaş Canlısıdır

Terazi burcu erkeği, yeni tanıştığı kişilere dahi oldukça sıcak davranabilir. İnsanlara karşı kaba olmak veya onları dışlamak ona göre değildir. Daha duygusal bir mizaca sahip olduğu için hemen hemen herkesle çok iyi anlaşır. Çoğunlukla ikili ilişkilerde karşısındaki kişinin kalbini kırmamak için elinden geleni yapar. Sevdiği insanlarla tartışmayı sevmediğinden kavgadan uzak durmayı tercih eder.

18. Uyumlu Bir Yapısı Vardır

Nazik ve sevgi dolu yaklaşımı ile her ortama uyum sağlayabilir. Bu nedenle de çoğu kişi tarafından ideal dost olarak nitelendirilmektedir. Aşk hayatında da bu uyumu göstererek ideal bir partner olacaktır.

19. Dürüsttür

Yalan söylemez, söylemek istese bile bunu başaramaz çünkü doğalarında yoktur. Ancak hayati bir meselenin olduğu durumlarda yalan söylemeleri gerekiyor ise söylerler. Karşılarına çıkan insanlardan da dürüst olmalarını beklerler. Bir insan yalan söylüyorsa gözünden anında düşer.

20. İyimserdir

Mülayim yapıya sahip oldukları için en son yapacakları şey karşılarındaki kişiyi kırmaktır. Kendisi kırılsa dahi karşılık vermez. Genel olarak duyguları ile hareket eden bir kişiliği vardır. Kimseyi davranışları ile yargılamamaya çalışır. Olaylara hep iyi tarafından bakar. Dedikodu yapmayı ve kimsenin arkasından konuşmayı sevmez.

21. Barışçıl ve Adildir

Kavgayı ve gürültüyü sevmez. Her zaman olayları olabildiğince objektif olarak değerlendirmeye çalışarak doğruyu ve yanlışı tespit etmeyi amaçlar. Onun için haklının ya da haksızın kim olduğunun önemi yoktur. Gerekirse düşmanının haklı olduğunu söyleyebileceği gibi dostunun da haksız olduğunu söyleyebilir. Çoğunluk adil bir şekilde doğruları ve yanlışları birbirinden ayırdıktan sonra barışçıl bir ortam hazırlamaya gayret eder, tarafların birbirleriyle barışmasını ister.
22. Hisleri Kuvvetli ve Yapıcıdır

Terazi burcu erkeğinin çok meraklı olmasından kaynaklanıyor olsa gerek her şeyi en ince ayrıntısına kadar bilmek ister. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve birçok konuyu bu sayede çözüme kavuşturabilirler. Çözüm odaklı olduklarından dolayı, çevresindekiler herhangi bir sorunları olduğunda yanına gider. Yıkıcı olmaktan çok yapıcı olmayı tercih ederler. Problemler karşısında insanlar arasında ara buluculuk yaparlar ve çözüme kavuşturmak için uğraşırlar.

23. Hitabeti Güçlüdür

Karşısındaki insana düşüncelerini aktarmaya çalıştığında bunda mutlaka başarılı olur. Onun söylediklerinden ikincil bir anlam çıkmaz, ağzından çıkanla kastettiği şey büyük çoğunlukla örtüşür. Bu sebeple kendisine fikir vermesi için danışıldığında konuşmasıyla ne anlatmak istediği çoğunlukla itilafta kalmadan kolaylıkla anlaşılır.

24. İnatçı Değildir

Başkalarıyla inatlaşmaktan hoşlanmaz. Ona göre inatçılık bir sorunu uzatmak ve huzursuzluğu arttırmaktan başka bir şey değildir. Bu sebeple hatalı olsa da olmasa da alttan almayı tercih eder ve problemi daha fazla uzatmamak için elinden geleni yapar. Haklılığı konusunda inatçılık etmez, karşısındakiyle zıtlaşarak konuyu uzatmaktansa alttan almanın bir erdem olduğuna inanır.

25. Ailesine Düşkündür

Ailesi ile vakit geçirmeyi çok sever ve ailesi onun hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Ailesine karşı çok anlayışlıdır ve evinde huzur vardır. Eşinin ve çocuklarının düşüncelerini dinler ve onlara önem verir. Sakin yapıları ile aile içerisinde kavga olmaz.

26. Eğlenceli Bir Hayatı Vardır

 • Kendisine has kişiliği ile bulunduğu alanda ve özellikle de eğlence mekanlarında herkesin ilgi odağı olmayı başarır.
 • Gece dışarı çıkıp eğlenmeyi sever.
 • Genelde lüks mekanları tercih eder.
 • Eğlenmeyi sevdiği kadar rahatına da düşkün, rahat ortamları tercih eder.
 • Ailesi ya da partneri ile eğlenmekten zevk alır.
 • Arkadaş ortamında genellikle eğlence organizasyonları düzenleyerek ön plana çıkar.

27. Zeki ve Başarılıdır

 • İş ortamı çok rahat olmalıdır. Çünkü baskı altında çalışmayı hiç sevmez. Bu nedenle sürekli daha rahat bir iş ortamı aramak ile meşgul olurlar.
 • Üst mevkilerde olmak için her şeyi yaparlar. Aksi halde rahat bir iş ortamı bulamayacaklarını bilirler.
 • Herkesin olduğu gibi onunda hayali kendi işinin patronu olmaktır.
 • Huzursuz olacakları bir ortamda çalışmaktan ve kaba insanlar ile bir arada bulunmaktan hoşlanmazlar.
 • Ofisi var ise zevkle döşenmiş ve çok rahat bir ortamdır.
 • Karar vermekte zorlanmalarına rağmen yaptıkları işlerde mantıklı kararlar vererek büyük başarılara imza atarlar.
 • Adalet ve eşitlik kavramlarına verdikleri önemi iş hayatlarına da yansıtırlar.
 • Zeki oldukları için hemen hemen her alanda başarıyı yakalayabilirler.
 • Genellikle iş hayatında sevilen ve taktir edilen insanlardır.
 • Uyum ve huzuru yakalamaya çalıştıkları için iş ortamında da tartışmaya girmekten kaçınırlar. Ancak rakipleri ile zarif bir rekabet içerisinde bulunurlar.
 • Ara bulucu özellikleri ile özellikle siyasette diplomatik yapıları sayesinde çok başarılıdırlar.
 • Hak ve adalet duyguları ile öne çıktıkları için hukuk alanında da başarılıdırlar.
 • En ideal mesleklerden bir tanesi de psikologluktur.
 • El becerileri olduğundan dolayı resim ve heykel gibi sanat dallarına da ilgilidirler.
 • Para için yanıp tutuşmazlar. Sadece ailelerine ve kendilerine yetecek kadar para kazanmak isterler.
 • Para harcamaktan çekinmezler.
 • Bir ürün alınırken pazarlık yapılması gerektiğine inanırlar ve öyle de yaparlar.
 • Yatırım yapacaklar ise tercihlerini değerli taş, maden, sanat eseri ya da antikalardan yana kullanırlar. Sanata ve değerli eşyalara yatırım yapmak onların içini rahatlatır.
 • Yardıma muhtaç insanlar ile paralarını paylaşmaktan asla çekinmezler.

Terazi Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Terazi burcu erkeğinin olumsuz özellikleri arasında mükemmeliyetçi olması yer alır. Kararsızdır ve her zaman en iyisini ortaya koymaya çalışır, bu nedenle her şeyi kafasına takar. Mantığına bir şey uymazsa huysuzlaşabilir. Terazi erkeği, flörtçü ve fazla duygusal olduğu için ikili ilişkileri inişli çıkışlı olabilir.
1. Kararsızdır

Terazi burcu erkeği, burç simgesi her ne kadar terazi olsa da özel hayatında oldukça kararsızdır. Çoğunlukla kafasını olur olmadık bir şeye takar, kafası karışır ve karar vermekte zorlanır. En doğru kararı vermeye çalıştığı için olaylar üzerinde çok uzun düşünür ve bir türlü hangisini tercih etmesi gerektiğine karar veremez. Hayatında sürekli olarak bir ikilem mevcuttur.

2. Flörtçüdür

İlişki yaşamadan duramazlar, sürekli bir arayış içerisindedirler. Ciddi bir ilişki başlangıcına kadar sürekli flört etmeyi tercih ederler. Bu da yalnızlığı hiç sevmemelerinden kaynaklanmaktadır. Flörtçü oluşu çevresindeki kadınların ondan uzaklaşmasını sağlamaktadır. Bu ona olan güveni sarsan bir özelliktir.

3. Her Şeyi Kafasına Takar

Terazi burcu erkeği, çok kırılgan bir yapıya sahip olduğu için küçük bir olayı bile kafalarına takarak bütün gününüzü mahvedebilirler. Bu davranışı ile tüm ortamı bozar, çevresindekileri de gıcık eder. Bu nedenle konuşurken insanlar iki kere daha düşünürler. Bu kırılgan yapıları, arkadaşlarından tutun da ailesine kadar herkesin şikayetçi olduğu bir özelliktir.

4. Mükemmeliyetçidir

Sanatçı ruhlarını apayrı bir boyutta yaşadıkları için her şeyin mükemmel olmasını isterler. Etrafındaki tüm insanlar da kusursuz olmalıdır. Dolayısıyla girdikleri ortamdaki her insanla iyi anlaşamazlar. Bu konuda da çok seçici davrandıkları için sık sık sorun yaşarlar.

5. Huysuzdur

Her şeyi mantığına uydurmaya çalışması ve denge kurma çabası etrafındakileri çıldırtmaya yeter. En çok hasta olduklarında ortaya çıkan bu özelliklerinden eşleri şikayetçidir. Küçük bir sağlık sorununda bile tüm dengeleri bozulur, hemen huysuzlaşırlar.

6. Tarafını Belli Etmez

Kendi huzuru çoğunlukla başkalarının sorunlarından çok daha önce gelir. Bu sebeple ona özellikle danışılmadığı ya da tarafını belli etmeye zorlanmadığı sürece kendi düşüncelerini belli etmez, araya girmez. Kendi huzurunu doğrudan tehdit eden bir durum olmadığı sürece kendi mutluluğu onun için daha önemlidir.
7. İlişkilerine Fazla Bağlıdır

En büyük sıkıntılarından birisi de bir ilişki içerisine girmesinin ardından ben yerine biz olarak hayatına devam etmesidir. Girdiği ortamlarda sürekli olarak ilişkisinden ve partnerinden bahseder, karşısındaki insanı çoğunlukla bunaltır. Partnerinden uzaklaştığı zaman abartılı hareketler sergileyerek yalnız kaldığını defalarca tekrarlayabilir. Bir ilişkide bulunduğu sürece partnerinden ayrı ve bağımsız bir plan yapmak istemez, her şeyi birlikte yapmak ister.

8. Çabuk Fikir Değiştirir

Terazi burcu erkeği, verdiği kararları ve fikirleri çok çabuk değiştirebilir. Özellikle tesir altında kalmaya yatkın olduğu için bir konudan sonuna kadar emin olsa bile biri onu ikna ederse kararını hiç düşünmeden değiştirir. Aslında bu onun mükemmeliyetçi yapısından kaynaklanır. Eğer bir şeyin daha iyi olduğuna inandıysa, geçmişe asla dönmez. Bu özelliği gerçekte olumsuz bir yanı olmasa da etrafındaki insanlar onu tam olarak anlayamadıkları için sık sık eleştirirler ve dengesizlikle suçlarlar.

9. Fazla Duygusaldır

Bazı durumlarda duygusallığını ileri boyutlara taşıyabilmektedir. Duygusallığı onu gün içerisinde fazlasıyla etkilediğinden sürekli olarak inişli çıkışlı bir yaşantı sürmesine neden olur. Gün içerisinde çok mutlu olmasının ardından bir iki saat içerisinde ağlayacak kadar mutsuz da olabilir. Bu sebeple bu özelliği onun ruh halindeki ani değişikliklere uyum sağlamakta zorluk çeken çevresindeki insanlar tarafından sıklıkla eleştirilir.

10. Lüks ve Gösterişi Sever

Onun için dış görünüş çoğu zaman her şeyin başında geldiğinden ona en doğru ve şık gelen görüntüye sahip olmak ister. Bu sebeple de çoğunlukla bilindik ve lüks markaları tercih eder.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.