Pembe Kuvars Taşının Özellikleri ve Faydaları

03.12.2019
Pembe Kuvars Taşının Özellikleri ve Faydaları

Kuvars kelime anlamı olarak Yunanca “ire” buz kelimesinden türetilen, suların donması ile oluşan bir taş olduğuna inanılır. Geçmiş dönemlerde birçok medeniyetin temelini oluşturan manevi bir taştır. Japonya, kristal kuvars taşını mücevher olarak görür. Sonsuzluk, sabır ve azmin simgesi olarak kabul eder. Birçok medeniyet için kutsal kabul edilmiş ve dünyadaki en güçlü tedavi edici, şifa verici enerji yükseltici olarak kullanmışlardır. Enerji depolama ve emme özelliği ile tıp alanında da kullanılmıştır. Alternatif tıp alanında kullanılan akupunktur iğneleri kuvars kristalinin içinde bekletip etkisi %10 oranında arttırılmıştır.

Pembe Kuvars Taşının Özellikleri

Sertlik7
Özgül Ağırlık2,65
Kimyasal GrubuSilikat
Kimyasal FormülüSiO2
ÇakralarKalp, Alın, Taç, Karın
Uyumlu BurçBalık, Kova, Yengeç, Boğa, Koç
RenkPembe, Beyaz, Renksiz
ParlaklığıCamsı
Yapısal GörünümSaydam ve Yarısaydam
Çıkarıldığı yerlerTürkiye, İran, Kanada, Brezilya, Rusya, ABD, Afganistan

Doğada ender bulunan kuvars taşı, aslında kristal kuvars olarak adlandırılır. Renk ve işlevleri açısından kendi arasında ayrılarak kristal kuvars ve pembe kuvars olarak ikiye ayrılır. Kendi içinde pembeden gül kırmızısına doğru renk değişikliği gösterdiği için rose ve gül kuvars olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Oldukça sert, içi berrak ve dumanlı kristal bir yapıya sahiptir. Dişi ve erkek kuvars olarak da değişiklik gösterir. İçi berrak olana erkek kuvars, dumanlı ve mat olana ise dişi kuvars denir.

Yapısı ve faydaları açısından yıllardır ikili ilişkilerin vazgeçilmez taşı olan pembe kuvarsa, aşk kristali veya aşk taşı da denir. Özellikle eski çağlarda sihir ve tedavi alanında kullanılan özel bir taştır. Gösterişli yapısı ile de mühür ve sembol yapımında kullanılmıştır. Bünyesinde azda olsa silikon dioksit, magnezyum, sodyum, alüminyum, demir ve titan minerallerini barındırır. İsmini görünümündeki camsı parlaklıktan, beyaz çizgilerinden, mineral ve kristal özelliğinden almıştır. Metafizik alanında olduğu kadar endüstriyel alanda da kullanılan değerli bir taştır.


Pembe Kuvars Taşının Faydaları

Güçlü enerji yapısı ile insan üzerindeki etkileri bilim insanları tarafından yapılan deney ve araştırmalar neticesinde kanıtlanmış ve bu faydaları kabul görmüştür. Bu açıdan gücün ve gizli kuvvetin sembolüdür.

Sağlık açısından faydaları

  • Sindirim sistemini düzenleyip hastaların șifalanmasına yardımcı olur.
  • Tiroit bezi fonksiyon bozukluklarında, özellikle guatr hastalı için fayda sağlar.
  • Güç organlarının çalışmasına sağlıklı yaşama yardımcı olur.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkilidir.
  • Göz hastalıkları için şifa kaynağıdır, görüş gücünü arttırıcı özelliği ile göz hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur.
  • Bas ağrısına iyi gelir.
  • Kalp ve kan dolaşımına yardımcıdır. Rahatsızlık durumunda iyileştirici gücü vardır.
  • Psikolojik açıdan duygu ve düşünceleri dengeler, içsel güçleri zıt güçler ile dengeleyerek uyumlu hale getirir.
  • Vücuda zarar veren radyoaktif etkileri özellikle, telefon, televizyon, bilgisayar gibi vericileri nötr hale getirerek zararsız hale getirir.

Pembe Kuvars ve Çakra Düzenleme

Çakraların düzenlenmesi, tıkanıklıkların giderilmesi ve şifalanma için etkisi meditatif çalışmalarda etkilerdir. Çakranızın tıkanması veya kullanılmaması dendiğinde aklınıza o çakranın olmadığı anlamına gelmemeli. Çakralar sizin yaşam sebebinizdir. Çakraların tıkanması ise sizin bedeninizde temsil ettiği psikolojik, ruhsal veya bedensel rahatsızlıklarınızın oluştuğu anlamına gelir. Çakraların düzenlenmesi ise sizin sağlıklı olmanıza ve o rahatsızlıkların ortadan kalktığı anlamına gelir. Her bir rahatsızlık aslında çakranızdaki tıkanıklığı ifade eder. Tüm bedeni kaplayan ve belli bölgelerde yer alan çakralar sağlıklı bir bedende iyi çalışıyor demektir. Sağlıklı ve iyi çalışan çakraların da dış etmenlerden etkilenmesini önleyerek sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Stres

Hastalıkların bir çoğu bedenimize dış etkenlerden gelir. Bunların başında stres ve takıntılar ön plandadır. Bu etkenleri bedeninizden uzak tutmak ise sağlıklı yaşamanın temelini oluşturur. Bedeninizi sevin ve ona gereken değeri kaybetmeden vermeyi ihmal etmeyin. Müslüman olanların genelde kullandığı ve üzerlerinde taşıdıkları cevşen ile pembe kuvars taşını birlikte kullanmakta oldukça güçlü bir etkiye sebep olur.

Aşk

Bu ritüeli, kötü enerjiyi üzerine çekerek negatifi pozitif yapma özelliğinden dolayı, etkisini kaybeden pembe kuvars taşına, belli aralıklarla tekrarlamakta fayda vardır. Güçlü etkisinden dolayı düşük enerjiye sahip kişilerde taşın etkilerine alışana kadar baş ağrısı yapabilir. Bu sebeple kuvars taşını belli aralıklarla çıkartıp takın. Taşa alıştıktan sonra sürekli üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Aşk taşı olarak bilinen pembe kuvarsın, taşıyan insanın üzerinde sakinleştirici etkisi ile kişiye verdiği özgüven, kendine inanç ilişkisine de yansıyıp, kıskançlık ve öfke gibi duyguları yatıştırıcı özelliği vardır. Kim bilir belki taşın sebep olduğu bir güç buna sebeptir, belkide o taşa olan inanç ile aslında kendiniz de olması gereken özgüveni arttırmanız ve bu enerji nedeni ile ilişkinizi olması isteği gibi yaşamanıza sebep olur.

İster sizi enerjisi ile iyileştirsin, ister sizde var olan eksik yönünüzü güçlendirsin, sonuçta kullanarak bir şeylerin değiştiğini, size iyi geldiğini ve o taş ile hayatınızdaki değişikliklere tanıklık ettiyseniz buna değer. Fakat unutmamak gereken asıl şey her şeyin sahibi ve olmayanı olduran Allah’tır. O’nu vekil kılmak ve doğal taşları tek başına mucize sahibi gibi görmek yanlış olacaktır. Siz derdinize derman arayınız, şifa Allah’tandır.

Sihir, Büyü ve Nazardan Korunma

Evinizin belirli yerlerine özellikle kristal kuvars taşını uyumlayarak koymanız sizi dış etkilerden, sihir, büyü ve nazardan koruyacaktır. Özellikle yenidoğan bebeklerin yastık altlarına koymak, nazarlık gibi üzerlerinde taşımakta, çocuğunuzun negatif şeylerden etkilenmesini önleyecektir. Onların güvende olması anneler için oldukça önemlidir. Emin ellerde ve güvende olduğu hissini daha bebekken çocuğuna aşılamak, gelecekte sağlıklı bir yaşam için ön ayak olacaktır. Unutmayın ilk 1000 gün bebeğinizin psikolojik gelişiminde oldukça etkili rol oynar. Pembe kuvars taşı da bu açıdan çocuğunuzun özgüven gelişiminde etkili olacaktır.


Pembe Kuvars Taşı Nasıl Kullanılır ?

Bulunduğunuz ortamda negatif enerji varsa taşınızı kıyafetinizin altında tutun. Bu şekilde tene temas eden pembe kuvars taşı, çevrenizdeki negatif etkinin sizden uzak durmasını sağlar. Pozitif ortamlarda ise görünür bir şekilde kullanmanız, pozitif enerjiyi taşta toplar ve bedeninize şifa olarak aktarır. Aslında en önemli özelliği hayatı sevmenizi sağlamasıdır. Bir taş bana hayatı nasıl sevdirebilir dediğinizi duyar gibiyiz. Bir de bu açıdan bakarsanız sorunuzu tekrar gözden geçirirsiniz sanırım. Hayat negatif alanları daha fazla taşır. Kötü olaylar karşısında etkilenilir, iyiyi görmek yerine kötüye odaklanılır, korunma içgüdüsü ile öğretilmiş çaresizlikte buna eklenince hayatı sevseniz de emin ellerde ve güvende olduğunuzu düşünmezsiniz. Ama pozitif düşünce ile emin ve güvende olduğunuzu düşünürseniz o zaman hayatı daha yaşanır görür ve seversiniz. İşte bu taşı güvende ve emin ellerde olduğunuzu bilerek inanarak taşıdığınızda bu sizi daha özgüvenli kılacaktır. Hayat bir aynadır, neye inanırsanız siz de onu yansıtır ve yaşarsınız, unutmayın.

Reiki

Reiki ve şifa enerjisi için oldukça etkili bir taş kabul edilen bu taş ikili ilişkilerde, sağlıkta, bolluk ve bereket arttırmada ayrıca sihir ve büyüden korunmada kullanılmaktadır. Bunun için yapılan bazı çalışmalar ile kişi kasasında, çantasında, işyerinde ve üzerinde bir muska gibi kullanır. Bu çalışmalar çok eski tarihlerden beri kullanılmaktadır. Bu çalışma şekli ile aklınıza kötü kullanım gelmesin çünkü hiç bir zaman kişinin özgür iradesine müdahale edilmez, bu enerji boyutunun kesin kurallarından bir tanesidir.

Bolluk Bereket Çalışması

Şifa için üzerinizde kolye, yüzük veya bir broş olarak taşıyabilirsiniz. Yada bir muska haline getirebilirsiniz. Cüzdanınızda bereket getirmesi için uyumlandırıp taşıyabilirsiniz, bu uyumlandırma işlemi ve temizlenmesi kişiye özel isteği doğrultusunda niyeti ve dileği taşa bir ritüel ile iletilmesi anlamına gelir. Bu çalışmayı kişi kendisi de yapabilir.

Mesela bolluk bereket için bir gün toprakta bekletilen ve kötü enerjiden arındırılan taş topraktan alındıktan sonra yıkanıp temizlenir ve niyetinize odaklanıp taşa kalben inanarak söylenir, bu en az 3 kere tekrarlanır. Sonra o taşın sadece bir vesile olduğunu ve Allah c.c. taş aracılığı ile sizde bolluk ve bereketi tıkayan etmenleri kaldırıp akışı sağlayacağına inanmanız o anda bile niyetinizin olduğuna şükretmeniz yeterli olacaktır. İnanmak niyet ve şükür bu üçlem hayatta istenen her şeyin kapısını açan anahtardır. Aslında kuvars taşı da bu istek ve niyetinizi üzerimizde taşırken canlı tutan gerçekleşmesine vesile olan bir araçtır aslında.


Pembe Kuvars Taşı Nasıl Anlaşılır?

Saydam olduğu kadar, yarı saydam ve opak olanları da bulunmaktadır. Kuvars kristalinin içinde donmuș halde su damlası vardır ve kristal kırılacak olursa, donmuș su eriyerek su damlası haline döner. Prizma şeklinde uzunlu kısalı sarkıtlar halinde bir görüntüsü vardır. Uzun kenarları, dikine çizgili bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra şekilsiz halde bulunan kuvars kristali de vardır.

Erkek kuvars dışı, daha gösterişli canlı ve göz alıcıdır. Uyarıcı etkiye sahiptir. Dişi kuvars daha mat bir görüntüye sahiptir. Fakat insan üstünde etkisi açısından erkek kuvarsa oranla fazla etkiye sahiptir.

Astroloji

Her burcun kendine ait değerli bir taşı vardır. Taşın daha çok etkisi olan burçlar arasında koç, boğa, yengeç, terazi ve oğlak burçları gelmektedir. Bu burçtaki kişilerin üzerlerinde pembe kuvars taşının daha fazla etkisi olduğu söylenir.

Endüstri

Endüstriyel alanda kullanıldığı yerler arasında elektronik itici ve ayırıcı olarak saat yapımında, deterjan ve diş macunu yapımında, yine yapısından dolayı cam ve elektrik ışıklandırma işlemlerinde kullanılır. Gösterişli yapısından dolayı süs eşya yapımında kullanılan bu taş, evlerin dekorasyonunda tamamlayıcı aksesuarı olarak kullanılır.

Metafizik

Metafizik alanında ise kuvvetli bir enerji aracıdır. Gizli güçleri olduğu kadar aşk ve ikili ilişkilerde sevgi güzellik sembolüdür. Doğanın mucizevi enerjisini bünyesinde barındırır. Bu açıdan kuvars kişiye özeldir ve başkası dokunmamalıdır.

Kainatın sonsuz gücüne sahip bu değerli taş gücünden dolayı eski çağlarda sihir alanında da kullanılmıştır. Ayrıca bu gücünden dolayı bir çok kralın, asa ve kılıç başlarında kuvars kristalinden yapılan semboller bulunmaktadır.

Atlantis olarak bilinen efsanevi ülkenin yok olmasının sebebinin ise kuvars kristalini enerjiye dönüştürüp bu enerjiyi kötü niyetler için kullandıklarından olduğuna inanılır.

Eskiden yağmur duasına çıkan insanların kuvars kristalinin enerjisinden faydalandıkları söylenir. Günümüzde ise bazı uygulamalarla kişiye uyumlu hale getirilerek kullanılması mümkündür.


Pembe Kuvars Taşı Nasıl Temizlenir?

Yeni satın aldığınız bir kuvars taşını kullanmadan önce mutlaka temizlemeniz gerekir. En bilindik temizlik yöntemi bir gece boyunca toprağa gömülü tutmaktır. Diğer bir yöntem ise tuzlu su içinde yine bir gece ayazda bırakmaktır. Ametis taşı ile birlikte bırakmakta kuvars taşının temizlenmesini sağlar. Uzun süre kullandığınız veya başkasının dokunduğu taşınızı da mutlaka temizlemeniz gerekir.

Temizleme işlemi sırasında ne amaçla kullanacaksanız, taşınızı avuç içine alıp önce niyet etmeniz taşınızı aktif hale getirecektir. Hayatımızın her bir anında yaşadığımız olumlu veya olumsuz şeylerin sebebi aslında bilinç altımızda yatan inanç kalıplarıdır. Yine ilaç kullanımında olduğu gibi plasebo etkisi yani inanma etkisi kuvars taşının kullanımında da etkilidir. İnanılan sıradan bir taş bile size mucizeler yaratabilir. Özellikle etkisi kanıtlanmış bir taşın nasıl etki edebileceğini siz düşünün artık.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.