Terazi Burcu Özellikleri Nelerdir?

04.05.2020
Terazi Burcu Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu, uyum, denge ve diplomasi konusunda güçlüdür. Terazi burcu özellikleri arasında en belirgin özelliği mükemmeliyetçi olmasıdır. Zeki, nazik ve yardımseverdir. Kaos, karmaşa ve stresten oldukça nefret eder. Kusursuz bir aşk hayatı vardır ve sevdiğine sadıktır. Rahat ve umursamaz tavırları ile dikkat çeker.Terazi Burcu Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 23 Eylül – 22 Ekim
 • Burç Sembolü: Terazi
 • Zodyak Elementi: Hava
 • Renkleri: Pembe, Yeşil
 • Uğurlu Günü: Cuma
 • Yönetici Gezegeni: Venüs
 • Uyumlu Burçlar: Koç, Yay
 • Şanslı Sayıları: 4, 6, 13, 15, 24
 • Güçlü Yönleri: İşbirlikçi, diplomatik, zarif, adil fikirli, rahat, büyüleyici, uyumlu
 • Zayıf Yönleri: Kararsız, kavgalardan kaçınır, pasif agresif, kusursuz
 • Sevdiği Şeyler: Uyum, nezaket, başkalarıyla paylaşmak, açık havada dolaşmak
 • Sevmediği Şeyler: Şiddet, adaletsizlik, gürültücü, uygunluk

Terazi Burcu Olumlu Özellikleri

Terazi burcunun olumlu özellikleri arasında zeki ve akılcı olması yer alır. Oldukça saygılı, kibar ve uyumlu bir karaktere sahiptir. Kalbi temiz ve iyi niyetlidir bu nedenle son derece duygusaldır. Kültür ve sanata düşkündür ve estetik zevki inanılmaz derece güçlüdür. Terazi burcu, adalet ve eşitlikten yanadır.
1. Zeki ve Akılcıdır

Terazi burcu, aşk hayatı hariç her zaman aklını kullanarak iş yapar. Aşk hayatında ise duygularının esiri olur. Ancak normal hayatlarında mantıklı düşüncelere sahiplerdir. Özellikle iş hayatlarında akıllarını çok iyi kullanarak mantıklı tercihler yapabilirler. Genelde doğru olanı seçerler. Mantıklarını uymayanı direk elerler. Bu özellikleri sayesinde hayatlarında başarıya ulaşabilirler. Ayrıca kendilerini çok iyi ifade edebilirler çünkü nasıl konuşmaları gerektiğini çok iyi bilirler.

2. İyi bir dinleyicidir

Dinleme konusunda çok iyilerdir. Saygılı oldukları için konuşan kişiye asla saygısızlık yapmazlar, onları tatmin etmeyen bir konu olsa dahi dinlerler. Konuşan kişinin gözlerine bakarak ne söylediğini anlamaya çalışırlar. Bu özellikleri sayesinde her konu hakkında fikir sahibi olabilirler. Aldıkları ufak bir bilgi bile çok önemlidir, o bilgiyi mutlaka bir gün bir yerde, bir konuşmalarında kullanırlar. Bilgili insanlardır çünkü her düşünceyi, konuşulanı pür dikkat dinlerler.

3. Uyumludur

Terazi burcu, yeni tanıştığı biriyle iyi bir uyum yakalayabilir. Samimi ve sevecen insanlardır. Hiçbir şeyin boşa yaratılmadığını, her şeyin bir uyum çerçevesinde olduğuna inanırlar. Bir kişi ile arkadaşlık ve ilişki kuracaklarsa mutlaka uyumlu olup olmadıklarını incelerler. İkili ilişkilerde uyumsuzluk varsa devam edemezler. Genelde girdikleri bir ortamda kolay uyum sağlarlar, yabancılık çekmezler ve sıkıntı çıkarmazlar. Uyumsuz bir yapıları kesinlikle yoktur.

4. Adildir

Onu anlatacak en önemli özellik adil olmasıdır. Terazi burcunun sembolü zaten adaletin simgelerinden biridir. En önemli özellikleri bu olabilir çünkü hayata adeta eşitlik dağıtmak için gelmişler gibi bir havaları vardır. Kim haksızlığa uğruyorsa ona yardıma koşarlar, adaletsizliğe asla katlanamazlar.

Her şeyin eşit olmasını isterler. Bu özellikleri sayesinde kendileri asla ezdirmezler, tartışmayı sevmeseler dahi adil olmayan bir durum varsa söz söylemekten çekinmezler, cesurca davranırlar. Her zaman dünya barışını desteklerler. İnsanlara, doğaya çok önem verirler. Eşitlik onlar için bir hayat felsefesidir.

5. Sanat insanıdır

Terazi burcu, çoğu topluma mal olmuş, kendini göstermiş sanatçıların burcudur. Bu nedenle terazi burcu olan insanlar sanata bir şekilde bağlanır. İçlerinde durduramadıkları bir sanat aşkı olur. Bunu resimle, müzikle veya başka bir şekilde ortaya çıkartırlar. Kendilerine güvenen ve ne istediğini bilen insanlardır bu yüzden ilerlemekte, büyümekte zorluk çekmezler, çabuk adapte olurlar.
6. Kibardır

Terazi burcu, şartlar ne olursa olsun kibarlığından asla ödün vermez. Çok zarif insanlardır. Konuşmalarından duruşlarına kadar zarafet akar. Tanımadıkları veya sevmedikleri biri olsa dahi çizgilerinden çıkmazlar. Her zaman korudukları bir kişilikleri vardır ve efendi tavırları ile güzel yüreklerini yansıtırlar.

Asla kaba konuşamazlar, bunu yapamadıkları için bir hayır bile diyemezler. Kimseyi kıramazlar, yanlış anlaşılmaktan nefret ederler. Çoğu zaman kibarlıktan kırılacak gibi bir halleri vardır. Dışarıdan nasıllarsa içleri de öyledir. Sözlerine çok dikkat ederler patavatsız konuşmazlar. Her zaman çekici ve zarif bir havaları vardır, insanları kendilerine çekebilirler.

7. Yeteneklidir

Sanatçı ruhlu oldukları için eli pek çok şeye yatkındır. Genel olarak yetenekli olduklarını söyleyebiliriz. Pek çok konuda fikir sahibidirler ve bildiklerini uygulamaya dökerler. Sanatsal konulara elleri yatkındır.

Ev işlerini ve yemek yapmasını da becerebilirler. Mutfakta vakit geçirmekten zevk alırlar, huzur bulurlar. Farklı şeyler deneyimlemeyi severler ve çoğu zaman başarılı olurlar.

8. Pozitiftir

Terazi burcu, olumsuzlukları kendisinden uzak tutmak için her zaman pozitif tavırlar sergilemeyi kendisine huy edinir. Bu özellikleri dolayısıyla çevrelerinde bulunan kişileri rahatlatır ve onlarla vakit geçirme isteklerini arttırmalarını sağlar. Onları sinirlendirmek son derece güçtür. En olumsuz durumlarda bile pozitif kalmayı başarır ve etraflarına yaydıkları olumlu enerjiyle herkesin beğenisini toplar.

9. Estetik zevki yüksektir

Güzele ve estetiğe önem verdikleri için her zaman iyi bir zevke sahip olurlar. Ellerini attıkları her işte mutlaka estetik açısından bir uyum yakalamayı başarırlar. Terazilerin elinden çıkan işler çoğunlukla güzel ve kusursuz olur.

10. İyi niyetlidir

Terazi burcu, genellikle olumsuzu düşünmeyi tercih etmez. Başına kötü bir olay gelse veya sıkıntılı bir durumda kalsa bile içerisinde bulunduğu durumun olumlu yanlarını görmeyi tercih eder. Ağzından çok zor olumsuz kelimeler dökülür. Bu sebeple söylediğinde veya yaptığında bir art niyet bulunmaz, aksine her şeyin daha iyi olması için çabalar.
11. Duygusaldır

Duygusal mizaçlarından dolayı insanlarla kolayca diyalog kurarlar. Karşısındaki insanın yerine kendilerini kolayca koyar ve ona göre hareket ederler. Kırılgan bir yapıları olduğu için diğer insanlara da ona göre davranırlar. Sevdiklerini belli etmekten çekinmez, çok zor sinirlenirler.

12. Sosyal ve eğlencelidir

Arkadaş canlısı olan terazi burcu oldukça da sosyaldir. Bu sebeple onlarla vakit geçiren insanlar çok zor sıkılırlar. Her zaman yapacak iyi bir şeyleri, gidilecek güzel bir yerleri olduğu için insanlar onlarla arkadaşlık kurmaktan büyük keyif duyarlar. Sosyal bir kimlikleri olduğu için kalabalık ortamlardaki insanları birbirlerine bağlar ve eğlendirirler.

13. Romantiktir

Birini sevdikleri zaman sevgilerini belli etmekten hiçbir zaman çekinmezler. Onlar için sevdikleri insanlara hediyeler almak, güzel sözler söylemek hiç zor değildir. Onlarla birlikte olan kişiyi mutlu etmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olurlar.

14. İyi birer gözlemcidir

Terazi burcunun hisleri son derece kuvvetli olduğu için bulundukları ortamdaki değişiklikleri kolayca anlar ve gözlemlerler. Bu yüzden karşılarındaki insanı kırıp kırmadıklarını çok geç olmadan fark eder ve gerekirse özür dilemeyi bilirler.

Bu özellikleri onların üstün empati yeteneğiyle birleştiği zaman her durumda iyi kötü bir fikir sahibi olmalarını sağlar. Olumsuzlukları çok geçmeden olumluya dönüştürmelerine yardımcı olur.

15. Sabırlıdır

Attıkları adımlardan son derece emin oldukları için beklemek onlar için sıkıntı değildir. Sabırlı davranarak çoğu konuda başarıya ulaşırlar.

16. Tartışmadan hoşlanmaz

Terazi burcu, kavga etmekten nefret eder ve tartışma çıkmaması için elinden gelen her şeyi yapabilir. Tartışmak onlara göre değildir. Zarif ve asil yapısı her zaman orta yolu bulmadan yanadır, sadece kendisi için değil herkes için düşünceleri bu şekildedir. Akıllıdır ve mantıklı fikirler sunup olayın içinden çıkmayı başarabilir. Tartışma esnasında bile ne kadar kibar olduğunu belli eder.
17. Yalnızlıktan nefret eder

Yalnız olmaktan nefret ederler. Ne yapıyorlarsa hep yanlarında birisi olsun isterler. Evde kalsalar dahi bir süre sonra canları sıkılır. Aşk yaşamaktan çok mutlu olur, bu nedenle her zaman bir ilişkisinin olmasını ister. Mutlu bir birlikteliği ve ortaklığı her şeyden çok önemser.

18. Alışverişe bayılır

Alışveriş onları aşırı mutlu eder, üzgünlerse mutlaka yeni bir şeyler almak için çıkarlar. Bu şekilde kendilerini rahatlamış hissederler. Özellikle kadınları bu konuda durmak bilmezler. Yeni ayakkabı, çanta, makyaj malzemesi, cilt bakım ürünü veya birine hediye satın almak anında mutlu olmalarını sağlayacaktır.

19. Ailesine Düşkündür

Aile demek onun için çok şey ifade etmektedir. Ailesinden uzak kalmaz asla istemez, onlarla bağını her zaman sıkı tutmaya çalışır. Özellikle boş vakitlerinde ailesiyle vakit geçirmekten çok keyif alır.

20. Geleneklerine önem verir

Gelenekçi bir yapısı vardır. Günümüzde yaşanan olaylara kolay adapte olur ancak ailesinden kalma bilgileri, adetleri yerine getirmek ve uygulamak ister.

21. Sakin ve huzurludur

Terazi burcu genellikle sakin, fazla kalabalık ve gürültülü olmayan ortamları tercih ederler. Kalabalıktan hoşlanmazlar anca birinin zoruyla giderler. Böyle ortamlarda kendilerini tam anlamıyla ifade edemezler.

22. Temiz ve Düzenlidir

Dağınık ve pis ortamda asla çalışamazlar bu yüzden özel alanları hep temizdir, dağınık olduğu an toplarlar. Düzenli olmak onlar için başarının anahtarlarından biridir. İnançlı yapılarından dolayı temizliğe oldukça dikkat ederler.

23. Mantıklıdır

Terazi burcu, analitik ve sanatsal zekasını uyum içinde kullanır. Mantıklı ve akılcı kararlar alabilirler bu da doğru işlere imza atmalarını sağlar. Sanatsal yanları sayesinde hayal güçlerini kullanarak farklı fikirler üretebilirler. Olayları her açıdan değerlendirirler ve en ufak bir detayı bile atlamazlar.


Terazi Burcu Olumsuz Özellikleri

Terazi burcunun olumsuz özellikleri arasında son derece kararsız olması yer alır. Keyfine inanılmaz derece düşkündür ve umursamaz tavırları etrafındakileri kimi zaman rahatsız edebilir. Duygusal olmasından dolayı bazen gereksiz alınganlık gösterebilir. Net ve keskin olduğu için konuşmaları genellikle kırıcı olabilir.
1. Keyfine düşkündür

Terazi burcu insanları, genel olarak zevklerine düşkün insanlardır. İstekleri doğrultusunda hareket etmeyi severler. Eğer bir şeyi yapmayı canları istemiyorsa yapmazlar ve kimse buna karışamaz. Keyifleri nasıl istiyorsa öyle davranırlar. Bu özellikleri yüzünden biraz başına buyruk olduklarını söyleyebiliriz. Keyifsiz oldukları günler ise hiç çekilmezler. Özellikle hastayken hep ilgi beklerler ve göremeyince huysuzlaşırlar.

2. Üşengeçtir

Çalışmayı ve gezmeyi sevse de evde oturmayı daha çok sever. Bazı günler gün boyu evde hiçbir şey yapmadan oturabilir. Üşengeç oldukları içim bazen yapmaları gereken işlere geç kalırlar hatta hiç başlayamazlar ve bu yüzden aksama yaşarlar. Tembel oluşları hayatlarını olumsuz etkiler ve gidişatın yönünü bozar.

Bir o kadarda uykuyu severler, özellikle tatil günlerinde yataktan kaldırmak çok zordur, tüm gün uyuyabilirler. Özellikle mutsuz oldukları günlerde hiçbir şey yapmak istemez sadece yatarlar.

3. Kararsızdır

Terazi gibi bir ucu her zaman daha ağır basar ancak bunun hangi uç olduğuna asla karar veremezler. Kendi içlerinde ellerindeki yargıları döndürüp dururlar, düşünceleri içinde kaybolurlar ve çoğu zaman işin içinden çıkamazlar. Bunun nedeni mükemmeliyetçi olmalarından dolayı olabilir. Her şeyin en iyisi olmasını isterler ve en iyiyi ararken dipsiz bir kuyuya düşerler.

4. Flörtçüdür

Terazi burcu, aşka ve sevgiye çok önem verir ancak birine bağlı kalamaz. Genel olarak şıpsevdi olduklarını söyleyebiliriz. Gözlerine batan ufak bir yanlışta ilişkiye ara vermek isterler. Birine kolay bağlanırlar ve samimiyet kurarlar ancak devamını getirmekte zorlanırlar. Eğer gerçek aşkı bulduklarından emin olurlarsa bir anda değişebilir ve partnerine son derece bağlı kalabilir.
5. Baskı altında kalamaz

Baskı altında olmaları, kendilerini son derece rahatsız hissettir. Stres, hayatlarındaki en nefret ettiği şeydir. Her zaman rahattırlar ve öyle kalmak isterler.

6. Alıngandır

Kendilerine olan özellikle de görünüşlerine olan güvenleri çok yüksek olduğundan en ufak bir eleştiri de bile büyük tepkiler verebilirler. Son derece alıngan bir yapıları olmasından dolayı çoğu şeyi yanlış anlamaya da elverişlilerdir. Bazı durumlarda ufak şakalara bile alınabilir ve araya gönül koyabilirler. Bu sebeple çevrelerinde bulunanlar onların yanında konuşmalarına özellikle dikkat etmeleri gerektiğinden bu durumdan sıklıkla hoşnutsuz olurlar.

7. Fikirlerine sadık değiller

Duygusal bir mizaçları olmasından dolayı özellikle kişisel hayatlarındaki kararlarını çoğunlukla duygularını dinleyerek verirler. Bu sebeple duygularının değişmesi ile birlikte kararları da değişir ve bir anda bambaşka bir fikri savunur hale gelebilirler. Bu özellikleri dolayısıyla sık sık eleştirilseler de yine de bu huylarından vazgeçmez, bildikleri gibi davranmayı sürdürürler.

8. Duygusaldır

Terazi burcunun duygusallıkları karşılarındaki insanları anlamaları konusunda onlara kolaylık sağlasa da aynı zamanda aşırıya da kaçmalarına da sebep olabilmektedir. Mantıklarıyla hareket etmeleri gereken noktada duygularına göre davranmayı sürdürdükleri için bazı durumlarda kendilerini de etraflarındaki insanları da zor duruma düşürürler.

9. Keskindir

Karakterleri konusunda fazlasıyla keskindirler. Karakterlerinden ödün vermek istemez, başkalarının eleştirileriyle kendilerini değiştirmeye yaklaşmazlar. Bu özellikleriyle güçlü bir karakter özelliği sergilerler. Kendilerinden çok zor taviz verirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.