Terazi Burcu Özellikleri Nelerdir?

04.05.2020
Terazi Burcu Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu, burçlar dünyasının en dengeli burçlarından biridir. 24 Eylül- 23 Ekim aralığında doğan kişilerin burcudur. Burcun adını en iyi yansıtan kararsızlıkla ün salmış bir sembole sahiptir. Her burcun kendine has özellikleri bulunmaktadır ve bazı kişiler bu özellikleri çok iyi yansıtırken bazıları yansıtmaz. Olumlu ve olumsuz özellikleri elbette vardır, genel olarak sevilen bir burçtur ancak bir o kadarda zorlayıcı özellikleri de vardır. Bu özelliklerini bildiğiniz zaman onu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Belli başlı kişisel özellikleri ve bir çekim kuvvetleri vardır. Kendilerini çok iyi ifade ettikleri için arkadaşlık kurarken onu kısa sürede çözebilirsiniz. Burçların özellikleri genelde kadınları daha çok cezbeder, sevdikleri kişilerin burçlarını mutlaka araştırırlar. Hem fiziksel hem kişisel özelliklerinden rahatlıkla tanıyabilirsiniz.

 • Grup: Hava, erkeksi, öncü, pozitif
 • Yönetici gezegeni: Venüs
 • Renk: Pastel renkler
 • Uğurlu taş: Opal, pembe kuvartz
 • Şanslı sayı: 6
 • Şanslı gün: Cuma
 • Karşıt burç: Koç
 • Şehirler: Viyana, Frankfurt
 • Metal: Bakır
 • Çiçekler: Krizantem, beyaz gül, sarı papatya
 • Ağaçlar: Servi Diş budak, asma, incir, elma, kayısı, badem, eğrelti otu

Terazi Burcu Genel Özellikleri

Terazi burcu, iyi ve kötü pek çok ayırt edici özelliğe sahiptir. Karakteristik özellikleri her kişide farklılık gösterebilir, yaşayış tarzı, yaş ve hayata bakış açısı bu özelliklerin farklılaşmasına neden olur. Bu yüzden herkeste aynı özelliklere sahip olmasına gerek yoktur fakat bazı durumlarda hepsi aynı tepkiyi verebilir, aynı kişiye bürünebilir. Ruh hallerine bağlı olarak kişisel yapıları değişikliğe uğrayabilir. Gezegenlerin yön değiştirmesi, hareketleri burçlarda ruh hali değişikliği yaşanmasına neden olur. İkizler ve Kova ile birlikte Zodyak’ın hava elementini temsil etmektedir. Tıpkı hava gibi serin ve büyüleyicidir.

 • Adildir

Onu anlatacak en önemli özellik adil olmasıdır. Sembolü zaten adaletin simgelerinden biridir, bu burca sahip kişilerde de adaletli olmak en önemli değerlerinin başında gelir. Kimseye karşı haksızlık asla yapmazlar, sadece kendilerine yapılana değil başkalarına yapılan haksızlığa da sessiz kalmazlar. Adil olmayan bir durum karşısında seslerini çıkarmayı bilirler, yaşanan durumu korkusuzca gerekli kişiye bildirmesini bilirler.

Hayatları boyunca sevmedikleri kişiler bile olsa kimsenin ezilmesini, altta kalmasını istemezler, her zaman herkesin eşit olduğuna inanırlar. Eşitlikle alakalı olan bir yürüyüşte en önde yürüyecekleri kesin olacaktır. Bu konuda empati yapmasını da bilirler, tıpkı kendileri ezilmiş gibi koruyucu bir tavra bürünürler. Bu özellikleri sayesinde hayatta asla ezilmezler, arkalarından iş çevrilemez. Yasaları severler, yasalara ve kurallara her zaman uyarlar ve uymayanları uyarırlar. Kendilerine has bir ağırlıkları vardır.

 • Uyumludur

Uyuma çok önem verirler. Her konuda uyumu yakalamaya çalışırlar. Bir kişi ile arkadaşlık ve ilişki kuracaklarsa mutlaka uyumlu olup olmadıklarını incelerler. Sadece ikili ilişkilerde değil hayat boyu her şeyde uyum ararlar ve bir uyum içinde olduğuna inanırlar. Hiçbir şeyin boşa yaratılmadığını, her şeyin bir uyum çerçevesinde olduğuna inanırlar. Hayatı ciddiye alan insanlardır, bazı kişiler hayatı ip üstünde yürümek gibi risk altında yaşarlar. Ancak hayatı her zaman kontrollü yaşama taraftarıdır, uyumları önceden görürler ve ona göre tedbir alırlar. Bu yüzden başarılı ve sevilen kişiler olduklarını söyleyebiliriz.

 • Sanat insanıdır

Sanatla uğraşmaktan çok keyif alırlar. Bu burca sahip kişiler genelde mesleklerini yada hobilerini bu yönde seçerler. Mutlaka sanata bir yerden bağlanırlar. Çoğu topluma mal olmuş, kendini göstermiş sanatçıların burcudur. İçlerinde durduramadıkları bir sanat aşkı olur. Bunu resimle, müzikle veya başka bir şekilde ortaya çıkartırlar. Kendilerine güvenen ve ne istediğini bilen insanlardır bu yüzden ilerlemekte, büyümekte zorluk çekmezler, çabuk adapte olurlar.

Ünlü olmak, bir yerlere gelmek kolay bir şey değildir, emek ve azim ister. Hedefleri doğrultusunda emek harcayıp gece gündüz çalışıp sanatlarını bir şekilde icra etmek isterler. Onlara göre sanat sanat içindir, sanatın dünya üzerinde çok daha önemli bir noktada olmasını isterler. Sanatçıya saygı göstermek çok önemlidir. Çünkü ortada bir emek vardır, emek hırsızlarına karşı her zaman kin duyarlar, herkesin işine saygı gösterirler. Bu noktada da adil yönlerini konuştururlar.

 • Çok iyi dinleyicidir

Herkesi, her şeyi pür dikkat dinleyebilirler. Boş bir konuşmaya karşı bile saygısızlık olmasın diye dinlememezlik yapmazlar. Hava elementi grubu burçları genel olarak bilgi, haber ve eğitimi çok sever, kendilerini her zaman geliştirmeye çalışırlar. Aldıkları ufak bir bilgi bile çok önemlidir, o bilgiyi mutlaka bir gün bir yerde, bir konuşmalarında kullanırlar. Etrafındaki tüm konuşmaları adeta bir sünger gibi emebilirler bu yüzden her konuda bir fikirleri mutlaka vardır.

Biri konuşma yaparken kafalarını bile hareket ettirmeden saatlerce dinleyebilirler. Bu konuda çok saygılı görünüyor olabilirler ancak fazla dinleyici olmaları dedikoducu olmalarına da neden olabilir. Bazen dinlememeleri gereken şeyleri de bilerek veya yanlışlıkla dinleyebilirler. Duymamaları gereken şeylere bile kulak kabartmaları hoş bir özellik değildir. Bu noktada kendilerine hakim olamazlar. Sonuçlarının kötü olacağını düşünürler ancak gelecekte bu bilgilerin bile işe yarayabileceğini düşünürler. Duyduklarını kötü emeller için kullanabilirler.

 • Kararsızdır

En önemli ve belirgin özelliklerinden biride kararsız olmalarıdır. Terazi gibi bir ucu her zaman daha ağır basar ancak bunun hangi uç olduğuna asla karar veremezler. Kendi içlerinde ellerindeki yargıları döndürüp dururlar, düşünceleri içinde kaybolurlar ve çoğu zaman işin içinden çıkamazlar, birinden yardım görmek isterler. Kararsız olmak kişinin hayatta sıkıntılar yaşamasına neden olur.

Hiçbir zaman kesin ne istediğini bilemez, ufak bir sorun olsa dahi bin saat düşünürler, her şeyin mükemmel olmasını isterler bu yüzden uzun saatler boyunca analiz ederler. Genelde başlarına gelebilecekleri de hesaba katarlar ve yapmak istedikleri şeyleri kararsızlıkları yüzünden yapamazlar. Pek çok konuda kararsızlık yüzünden ortada kalırlar, sevdikleri kişileri bile etkileyebilirler.

 • Alışverişe bayılır

Güzel olan her şeye bayılırlar. Gördükleri bir şeyi çok beğenirlerse almadan eve dönemezler, alışverişte de çok kararsızlık yaşarlar, eve dönüp almadıkları şeyi günlerce düşünüp geri almaya gidebilirler. Ancak bir şeyi çok beğendilerse mutlaka alırlar. Alışveriş onları aşırı mutlu eder, üzgünlerse mutlaka yeni bir şeyler almak için çıkarlar. Bu şekilde kendilerini rahatlamış hissederler. Özellikle kadınları bu konuda durmak bilmezler. Yeni ayakkabı, çanta, makyaj malzemesi, cilt bakım ürünü veya birine hediye satın almak anında mutlu olmalarını sağlayacaktır. Bazen bu konuda açgözlü davranabilirler, kendileri hakim olamayıp elleri kolları poşetlerle dönebilirler.

 • Yalnızlıktan nefret eder

Yalnız olmaktan nefret ederler. Ne yapıyorlarsa hep yanlarında birisi olsun isterler. Evde kalsalar dahi bir süre sonra canları sıkılır. Dışarıda ise asla yalnız başlarına gezip, yemek yiyemezler. Bu büyük bir sorundur çünkü birine bağlıymış gibi yaşamalarına neden olur. Ancak bu durumdan hoşnutturlar. Yanlarındaki kişinin de sevdikleri biri olmasını isterler. Bu kişi arkadaşı veya sevgilisi olabilir. Aşk yaşamaktan çok hoşlanır, her zaman bir ilişkisinin olmasını ister, sevmeyi ve sevilmeyi çok sever.

Sevdiği kişiyle her şeyi yapmak, her yere gitmek ister. Genelde sevgili yaptığı zaman gözü hiçbir şey görmez hatta arkadaşların bile gözden çıkarabilir. Onun için aşk, beraberlik çok fazla önemlidir. Hatta arkadaşları arasında arabuluculuk bile yapabilir, insanları birbirine yakıştırır ve aralarını yapmaya çalışır, bu konuda oldukça başarılıdır. Mutlu bir birlikteliği ve ortaklığı her şeyden çok önemser.

 • Sabırlıdır

Sabretmeyi becerebilirler. Sabretmek herkesin öyle kolay kolay yapabildiği bir şey değildir. Ancak hayattaki en önemli şeylerden birisidir. Sabırlı davranarak çoğu konuda başarıya ulaşırlar. Beklemek onlar için sıkıntı değildir. Elbette beli bir süre beklerler ve her şeyin adil bir şekilde yapılmasını isterler. Eğer adaletsiz bir bekletilme varsa asla altta kalmazlar, söylemeleri gerekeni söylenirler. Sabırlı davranışları onları diğer kişiler arasında daha üstün gösterir.

 • Kibardır

En belirgin özelliklerinden birisi de budur. Dışarıdan nasıllarsa içleri de öyledir. Oldukça kibar bir yapıları vardır, kimseyi kırmak istemezler. Sözlerine çok dikkat ederler patavatsız konuşmazlar. Özellikle yeni tanıştıkları kişilere karşı çok saygılı olurlar. Kimseyi kırmak istemezler, herkese iyi davranmaya çalışırlar ve eşitliğe çok önem verirler. Kibarlıktan kırılacak gibi bir halleri vardır, en zarif insanlar genelde bu burçtan çıkmaktadır. Her zaman çekici ve zarif bir havaları vardır, insanları kendilerine çekebilirler.

 • Tartışmadan hoşlanmaz

Kavga etmekten nefret ederler, kavga etmemek için ellerinden gelen her şeyi yapabilirler. Tartışmak onlara göre değildir. Zarif ve asil yapıları her zaman orta yolu bulmadan yanadır, sadece kendileri için değil herkes için düşünceleri bu şekildedir. Kimsenin kavga etmesini, küsmesini istemezler, dünya barışına çok önem verirler. Sadece adaletsizlik konusunda tartışmaya girebilirler fakat fazla uzatmazlar. Akıllıdır ve mantıklı fikirler sunup olayın içinden çıkmayı başarabilirler. Politik bir havası vardır, yasalar ile ilgilenmekten hoşlanır ancak orada bile asla kavgayla iş çözmeye çalışmazlar, zekalarını kullanırlar. Tartışma esnasında bile ne kadar kibar olduklarını belli ederler.

 • Keyfine düşkündür

Üşengeç bir yapıları vardır aslında çok şey yapmak isterler, kafalarında kurarlar ancak başlayana kadar biraz zaman geçer. Bir işe koyulmak onlar için zorlayıcı bir olaydır. Keyiflerine çok düşkünlerdir kolay kolay zorda kalmak isterler. Üşengeç oldukları için bazı şeyleri yapmak isteseler dahi yapamazlar. Zevkleri her zaman daha ön plandadır. Eğer çok sevdikleri beğendikleri bir şey varsa para harcamaktan asla çekinmezler. Ancak bir o kadarda uykuyu severler, özellikle tatil günlerinde yataktan kaldırmak çok zordur, tüm gün uyuyabilirler. Özellikle mutsuz oldukları günlerde hiçbir şey yapmak istemez sadece yatarlar. Keyifleri her şeyden daha önemlidir. Keyiflerinin istemediği bir şeyi kimse onlara yaptıramaz.

 • Fiziksel özellikleri

Fiziksel yapıları çok güçlüdür kemik yapıları gelişmiştir ve kendilerine dikkat ederler. Kilo almak asla istemezler. Zodyak’ın en güzel burçlarından birisidir. Yüzleri ay gibi parlamaktadır ve cilt yapıları yuvarlak beyaz yüzleri onları diğerlerinden ayırmaktadır. Genelde güzel bir fizikleri vardır, ince uzun bir vücuda sahip olurlar ve bunun farkında olup güzel giyinmeyi severler. Genelde uçuş uçuş pastel renklerde elbiseler giymeye bayılırlar.

Her zaman zarif bir görünümleri olur. Marka ve tasarım kıyafetlere bayılırlar ve mutlaka aksesuar eksik etmezler. Denge insanı oldukları için hastalıklar onları çok etkiler hem fiziksel hem de ruhsal bakımda çok hızlı çekebilirler, çok fazla ilgi beklerler eğer göremezlerse çok sinirli olurlar ve kendilerini yemeğe verirler. Eğer kendilerine dikkat etmezlerse çok hızlı kilo alabilirler, metabolizmaları çok yavaş çalışır.

Sağlık Hayatı

Oldukça dikkatli kişilerdir, sağlıklarına çok önem verirler, zaten vermek zorundadırlar aksi halde hastalıktan kurtulamazlar. Hayatı severler ve önemserler, risk almayı sevmezler bu yüzden de sağlık konusunda oyuna gelmek istemezler. Bu yüzden gerekli olan ne varsa yapmaya hazırlardır. Sadece kendileri için değil sevdikleri kişiler içinde önemserler.

 • Kolay hastalanır

Denge burcu olduğu için vücudunda oluşan herhangi bir değişim hastalanmasına neden olabilir. Çok dikkatli olmasın rağmen kolay bir şekilde hastalığa yakalanabilir. Bu hassas bir vücuda sahip olmasından dolayıdır. Genelde böbrekleri, bel bölgesini, omurga ve sırtı bölgelerinde sıkıntı yaşar. İleri yaşlarda romatizmaya yakalanabilir. Eğer dikkati, temkinli davranmayı elden bir kere bırakırsa o zaman devamı gelir. Güzel cildi bir anda bozulabilir, hastalıktan yataklara düşebilir. Kendine her zaman bakması gerekmektedir. Ayrıca Venüs tarafından yönetiliyor olmaları tiroit sorunu yaşamalarına neden olabilir.

 • Kolay kilo alır

Metabolizmaları çok hızlı olduğu için çok kolay kilo alabilirler. Sadece biraz fazla kaçırmaları yeterli olacaktır hemen yağlanmalar, fazla kilolar gelecektir. Bu konuda da dikkatli olmaları gerekmektedir. Bünyeleri bu konuda çok zayıftır. Baharatlı, yağlı ve şekerli şeyleri çok sevdikleri için bu konuda zorluk çekebilirler, yemek yemeye bayılırlar.

Genel olarak fizikleri güzeldir ancak bozulmaya çok müsaittir. Özellikle hasta oldukları zaman kendileri yemeye daha fazla verirler. Hayat boyu spor yapmaları gerekmektedir ve asla fazla fast food tüketemezler. Özellikle tatlı konusunda çok zorlanırlar çünkü zaafları vardır. Böbrek sağlıkların korumak için daha fazla su tüketmeleri gerekebilir.

 • İlgi beklerler

Hasta oldukları zaman hiç çekilmezler, çok sinirli ve huysuz olurlar. Her zaman ilgi beklerler. İlgi göremedikleri zaman da baş ağrısı çekerler ve kendilerini tamamen yemeğe verirler. Bu yüzden genelde çevrelerindeki kişiler bir an önce iyileşmelerini bekler. Sabırlı olsalar dahi ilgi görmeden duramazlar. Aslında keyiflerine düşkünlerdir, yatmaktan zevk alırlar ancak hastayken istedikleri gibi davranamadıkları ve özgürlükleri kısıtlandığı için asla keyif almazlar ve bir anda iyileşmek isterler. Bu konuda sabırsız olabilirler.

 • Bakımlı ve spora önem verir

Kendilerine en çok bakan burç olabilir. Her konuda bakımlı yönünü konuşturur. Cilt bakımını asla eksik etmez ve sporu hayatından çıkarmaz. Özellikle dedikodu yapmayı sevdiği ve yalnız başına gidemeyeceği için sporu yaparken zorluk yaşayabilir ancak vicdanı rahat olsun diye gitmeden de duramaz. Genelde jimnastik, golf, dans yapmayı tercih eder. Saçının veya kıyafetinin kötü olması spor motivasyonun düşmesine neden olabilir. Sporda dahi güzel ve bakımlı görünmeye çalışır, etrafındaki insanlara laf atmadan duramaz. Kendi ile uyumlu insanlarla tanışmak ister. Takım çalışmalarında iyi oldukları için tenis, basket, futbol, voleybol, hentbol, yelkencilik, beysbol sporlarını da tercih etmeleri gerekir, başarılı olacaklardır. Spor yaparken özellikle sırt kaslarını güçlendirmeye çalışmaları gerekir.

Ev ve Aile Hayatı

Aile ortamına ve bağlarına çok önem verir. Genel olarak geleneksel bir yapısı olduğu için aile bağlarının asla kopmamasını ister. Kendi bir aile kurarken de en çok buna dikkat eder. Gerçekten sevdiği, güvendiği ve uyumlu olduğuna inandığı kişiyle evlenmek elbette ister ve bir ömür tek bir kişiyle olmak ister. Ev hayatına çok önem verirler. Evde olmak onlar için huzur bulmak demektir. Dışarıda eğlenmeyi de severler ancak ev en mutlu oldukları yerdir. Aile bağlarını korumak için elinden geleni yapacaktır.

Ev hayatında en çok uyum ister. Her eşyanın birbirleriyle bir uyumu olması gerekmektedir. Karışıklığa asla gelemez. Her şey dengeli bir şekilde olmalıdır. Fazlalık onları sıkar ve daralırlar. Her şey yeterli miktarda bulunmalıdır. Gereksiz eşya evde kesinlikle olmamalıdır. Marka ve zarif şeyleri severler ancak rahatlığa ve kullanılışlı olmasına da çok önem verirler. Uyum konusunda özellikle renge bakarlar. Zıt ve koyu renkler kesinlikle olmamalıdır. Genelde pastel tonları tercih ederler. Sadece tek bir oda içindeki eşyaların uyumuna bakmazlar. Örneğin yatak odasındaki mobilyalarla salondakiler uyum içinde olmalıdır, böyle rahat ederler.

Okumayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok severler bu yüzden evlerinde mutlaka kütüphane bulunur. Eşitliği hayatlarının her noktasında kullanırlar. Öyle ki dikdörtgen masa bile onlara göre değildir. Yuvarlak masada herkes eşit yerlerde oturmalıdır. Sosyal hayatları çok geniş olduğu için çok fazla misafir ağırlayabilirler, eve gelenleri en iyi şekilde ağırlamaya çalışırlar. Yemek yapmayı, mutfaklarında farklı tatları bir arada bulundurmayı severler, bir yemek kitapları mutlaka vardır ve tezgahın üstü her zaman temizdir. Dekorasyonlarında en çok dinlendirici bir renk olan yeşili seçerler. Bütünlüğü bozmamak için evin her köşesinde yeşil rengini kullanırlar.

 • Ailesini korur

Aile demek onun için çok şey ifade etmektedir. Ailesinden uzak kalmaz asla istemez, onlarla bağını her zaman sıkı tutmaya çalışır. Araya küslük ve soğukluk girmesinden çok korkar. Ne olursa olsun ailesine küsmemeye çalışır. Ailesini tüm kötülüklerden korur. Kendi tehlike altına girer yine de ailesini tehlikeye atmaz. Bu konu belki zaafı olabilir. Kararsızlıkları olsa da aile konusunda asla kararsızlık yapmazlar, sevgileri her zaman nettir.

 • Ailesiyle vakit geçirmeyi sever

Özellikle boş vakitlerinde ailesiyle vakit geçirmekten çok keyif alır. Yalnız kalmaktan nefret ettiği için hep sevdikleriyle olmak ister. Genelde birlikte olduğu kişiyle veya ailesiyle vakit geçirmek ister. Günlük hayatın yoğun temposu, işler güçler ailesinden uzaklaşmasına neden olabilir ancak o her zaman kafasında onlar için bir plan kurmaktadır, ailesini ilgisiz asla bırakmaz, onları düşünmeden edemez. Gerektiği zaman organizasyonlar düzenleyip kutlamalar hazırlayabilir. Kendinde olduğu gibi ailesinde de özel günlere çok önem verir, onları ne kadar sevdiğini ve değer verdiğini böyle günlerde daha çok belli eder. Boş günlerinde ailesiyle gezmek, değişik yerler görmek ister. Kendi ailesini kurduğu zamanda ailecek aktivite yapmaya bayılır. Bir aile olduğunu hissetmek ister.

 • Geleneklerine önem verir

Gelenekçi bir yapısı vardır. Geri kafalı değildir. Günümüzde yaşanan olaylara kolay adapte olur ancak ailesinden kalma bilgileri, adetleri yerine getirmek ve uygulamak ister. Bunu kendine görev edinir. Gelenekçi yapısı aile kurarken modernden ziyada daha eskilerin kutlamalarına benzer. Evlenirken, ev hayatında, çocuk bakarken hep gelenekçi yapısını ortaya koyar. Hayatlarını ailelerinden ve diğer büyüklerinden gördükleri gibi şekillendirirler. Bu şekilde daha huzurlu bir aile ortamları olur.

 • Eşitlik ister

Hayat boyu hep adaletin ve eşitliğin peşindedir, aile hayatında da bu eşitliği arayacaktır. Her şeyin dengeli olmasını ister. Aile içinde bir paylaşım varsa her şey herkese eşit dağıtılmalıdır. Özellikle kardeşler arasında sürekli bir uyum ve denge arayışındadır. Aynı şekilde kendi çocuklarında da aynı eşitliği gösterir. Her çocuğuna düşen payları özenle ayıracaktır, kimsenin hakkının yenmesini istemez. Bildikleri her iyi şeyi çocuklarına öğretmeye hazırdır.

Eğlence Hayatı

Eğlence anlayışları genel olarak sakinlikten yanadır. Fazla gürültücü bir yapıları yoktur, sessiz ortamları daha çok severler ve sevdikleriyle birlikte olmak isterler. İstemedikleri bir ortamda bulunmaktan nefret ederler ve asla eğlenemezler. Eğlenceli bir yaşamları vardır anca bir o kadar da kendi kendilerine sevdikleriyle baş başa eğlenmekten yanadırlar.

 • Gece hayatları yoktur

Gece dışarı çıkıp eğlenmekten, içki içip dağıtmaktan çok fazla hoşlanmazlar. Onlara göre bu gereksiz bir aktivitedir. Sevdikleri ile sessiz, sakin bir yerde genelde evde vakit geçirmek isterler. Uzun saatler boyunca sürecek sohbet edip, huzur bulup kafa dinleyebilecekleri bir yerde gezmek onlara göredir. Gece çıktılarsa arkadaşlarına eşlik etmek için çıkmışlardır. Kimseyi kırmak istemezler bu yüzden hayır diyemezler. Kendilerini bildikleri için fazla alkol tüketmezler, genelde alkol tüketenlerin kurtarıcıdır. Akşamları evde huzurlu ve güvenli bir şekilde oturmayı tercih ederler.

 • Sanatsal etkinlikler

Sanatla uğraşmaktan çok keyif alırlar, sanat her zaman hayatlarının içinde olur. Sanatla uğraşmasalar bile diğer insanların yaptıklarını izlemekten keyif alırlar. Güzel olan her şeye zaafları vardır. Bu şekilde eğlenebilirler. Sanat galerileri, konserler ve tiyatroya gitmek en sevdikleri eğlence aktiviteleri arasında yer alır. Böyle yerlere asla yalnız gidemezler mutlaka yanlarında sevdikleri olur. Beğendikleri gösterilerden yada sergilerden ilham alırlar ve kendileri de yapmak isterler. Güzele hayır diyemezler. Sevdiğiyle her şeyden uzak bir ülkede, kafasında hiç dert tasa olmadan bir müzikale gitmek ister. İşte o an hayatının en mutlu anı olacaktır.

 • Huzurlu etkinlikler

Sakin, fazla kalabalık ve gürültülü olmayan ortamları tercih ederler. Kalabalıktan hoşlanmazlar anca birinin zoruyla giderler. Böyle ortamlarda kendilerini tam anlamıyla ifade edemezler ve o zaman sinirlenirler. Hayatta yanlış anlaşılmaktan çok korkarlar, bundan sonraki zamanlarda adaletsiz olaylara neden olabileceğine inanırlar. Sevdikleri ile ev yada minik bir kafede huzur bulmak en sevdikleri eğlence aktivitesidir. Bunun dışında seyahat edeceklerse de sakin beldeleri tercih ederler, denize girmek için kalabalık plajları tercih etmezler, saklı koylara giderler.

İş ve Kariyer Hayatı

Çalışma hayatlarında da dengeye ve uyuma bakarlar. Eğer bu ikisi varsa iş hayatları güzel geçebilir yoksa işe zorla giderler. Keyiflerine düşkün oldukları için özellikle iş hayatına ilk girdikleri dönemde zorluk çekebilirler, üşengeç yapıları işe gitmelerine izin vermez ancak zamanla alışacaklardır. Çalışmak, para kazanmak hayatın gerçeğidir. Herkes gibi para kazanmak ister ve bunun için çaba gösterir, kendi kişisel özellikleri iş hayatında da gösterir.

 • Denge kurarlar

Bazı kişiler hayatlarını tamamen işe verirler ve hiçbir sosyal hayatları kalmaz, sevdiklerine zaman ayıramazlar. Bazı insanlar ise işe gitmekten tamamen nefret ederler ve boş bir hayat sürerler. Sembol ettikleri dengeyi iş hayatlarında da çok güzel kurarlar. Hem sevdiklerine vakit ayıracak inisiyatifi alırlar hem de işlerine odaklanıp verimli ve başarılı bir çalışma hayatı sürerler. Bu dengeyi kurmak çok zordur ancak bunu başarırlar. Sosyal hayatlarından ödün vermezken aynı zamanda yöneticilerinin gözüne girmeyi başarırlar.

 • Parayı dengeli kullanabilir

Para bir keyif anahtarıdır, istedikleri şeyleri alırken çok tereddüt etmezler, parayı göz ardı edebilirler. Marka ve zarif kıyafetler, takılar, pahalı arabalar onlar için alınması gereken şeylerin başında gelir. Parayı bir de yemeğe çok harcarlar. Ancak bir şekilde finansal durumlarını kontrol altında tutmayı başarırlar, maddi bakımda çok sıkıntı çekmezler. Ay başı ne kadar harcama yapmaları gerektiğinin farkındadırlar, geleceklerini düşünürler. Eğer keyfi harcama yaparlarsa bunu başka bir yerden kısmasını bilirler. Finansal seçimlerini sorgulayabilirler. Genelde işleri de iyi olduğu için para konusunda sıkıntı yaşamazlar.

 • Masaları hep düzenlidir

Dağınık ve pis ortamda asla çalışamazlar, kendilerini işe veremezler bu yüzden masaları hep temizdir, dağınık olduğu an toplarlar. Ofisi zevkle döşenmiştir, evlerinde nasıl uyum arıyorlarsa aynı şekilde ofislerinde de kendilerini huzurlu ve güvende hissedecekleri bir dekorasyon yaparlar. Masalarında her zaman taze çiçek olur, hoş kokulara bayılırlar. Ayrıca yanlarına gelen misafire çok iyi davranırlar, hemen bir şey ikram ederler. Yanlarında çalışmak ve onları ziyaret etmek çok keyifli olacaktır.

 • Mantıklıdır

İş hayatları boyunca her zaman analitik ve sanatsal zekalarını uyum içinde kullanırlar. Mantıklı ve akılcı kararlar alabilirler bu da doğru işlere imza atmalarını sağlar. Sanatsal yanları sayesinde hayal güçlerini kullanarak farklı fikirler üretebilirler. Bu özellikleri iş hayatında diğerlerinden daha ön planda olmalarını sağlar, verimli bir çalışandır. Genelde göz önünde olmayı sevmezler ancak gerçekleştirdikleri ile en gözde çalışan olmaktan kaçamazlar. Olayları her açıdan değerlendirirler ve en ufak bir detayı bile atlamazlar.

 • Meslekleri

Genel olarak meslek seçimlerinde kişisel özelliklerini dikkate alırlar bu yüzden hakim, savcı, politikacı olabilirler. Bir de sanata düşkünleri meslek seçmelerinde en çok etkileyen unsurdur. Meslek seçerken hem rahat olmak hem iyi para kazanmak hem de kendilerini geliştirmek isterler. Seçebilecekleri meslekleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Müzisyen
 • Ressam
 • Heykeltıraş
 • Şair
 • Artist
 • El sanatları
 • Mimar
 • Mühendis
 • Çiçekçi
 • Parfümcü
 • Terzi
 • Bankacı
 • Hukukçu

Terazi Burcu Olumlu Özellikleri

 • Akılcı

Terazi burcu, aşk hayatı hariç her zaman aklını kullanarak iş yapar. Aşk hayatında ise duygularının esiri olur. Ancak normal hayatlarında mantıklı düşüncelere sahiplerdir. Özellikle iş hayatlarında akıllarını çok iyi kullanarak mantıklı tercihler yapabilirler. Genelde doğru olanı seçerler. Mantıklarını uymayanı direk elerler. Bu özellikleri sayesinde hayatlarında başarıya ulaşabilirler. Ayrıca kendilerini çok iyi ifade edebilirler çünkü nasıl konuşmaları gerektiğini çok iyi bilirler.

 • İyi dinleyici

Dinleme konusunda çok iyilerdir. Saygılı oldukları için konuşan kişiye asla saygısızlık yapmazlar, onları tatmin etmeyen bir konu olsa dahi dinlerler. Konuşan kişinin gözlerine bakarak ne söylediğini anlamaya çalışırlar. Bu özellikleri sayesinde her konu hakkında fikir sahibi olabilirler. Bilgili insanlardır çünkü her düşünceyi, konuşulanı pür dikkat dinlerler.

 • Uyumlu

Yeni tanıştıkları kişiyle bile bir uyum yakalayabilirler. Samimi ve sevecen insanlardır. Uyuma çok önem verirler. İkili ilişkilerde uyumsuzluk varsa devam edemezler. Genelde girdikleri bir ortamda kolay uyum sağlarlar, yabancılık çekmezler ve sıkıntı çıkarmazlar. Uyumsuz bir yapıları kesinlikle yoktur.

 • Adil

En önemli özellikleri bu olabilir çünkü hayata adeta eşitlik dağıtmak için gelmişler gibi bir havaları vardır. Kim haksızlığa uğruyorsa ona yardıma koşarlar, adaletsizliğe asla katlanamazlar. Her şeyin eşit olmasını isterler. Bu özellikleri sayesinde kendileri asla ezdirmezler, tartışmayı sevmeseler dahi adil olmayan bir durum varsa söz söylemekten çekinmezler, cesurca davranırlar. Her zaman dünya barışını desteklerler. İnsanlara, doğaya çok önem verirler. Eşitlik onlar için bir hayat felsefesidir.

 • Kibar

Şartlar ne olursa olsun kibarlıklarından asla ödün vermezler. Çok zarif insanlardır. Konuşmalarından duruşlarına kadar zarafet akar. Tanımadıkları veya sevmedikleri biri olsa dahi çizgilerinden çıkmazlar. Her zaman korudukları bir kişilikleri vardır ve efendi tavırları ile güzel yüreklerini yansıtırlar. Asla kaba konuşamazlar, bunu yapamadıkları için bir hayır bile diyemezler. Kimseyi kıramazlar, yanlış anlaşılmaktan nefret ederler. Çoğu zaman kibarlıktan kırılacak gibi bir halleri vardır.

 • Yetenekli

Sanatçı ruhlu oldukları için eli pek çok şeye yatkındır. Genel olarak yetenekli olduklarını söyleyebiliriz. Pek çok konuda fikir sahibidirler ve bildiklerini uygulamaya dökmeyi unutmazlar. Sanatsal konulara elleri yatkındır. Aynı zamanda ev işlerini ve yemek yapmasını da becerebilirler. Mutfakta vakit geçirmekten zevk alırlar, huzur bulurlar. Farklı şeyler deneyimlemeyi severler ve çoğu zaman başarılı olurlar.

 • Pozitifler

Olumsuzlukları ve mutsuzlukları kendilerinden uzak tutmak için her zaman pozitif tavırlar sergilemeyi kendilerine huy edinirler. Bu özellikleri dolayısıyla çevrelerinde bulunan kişileri rahatlatır ve onlarla vakit geçirme isteklerini arttırmalarını sağlar. Terazileri sinirlendirmek son derece güçtür. En olumsuz durumlarda bile pozitif kalmayı başarır ve etraflarına yaydıkları olumlu enerjiyle herkesin beğenisini toplarlar.

 • Estetik zevkleri yüksektir

Güzele ve estetiğe önem verdikleri için her zaman iyi bir zevke sahip olurlar. Ellerini attıkları her işte mutlaka estetik açısından bir uyum yakalamayı başarırlar. Terazilerin elinden çıkan işler çoğunlukla güzel ve kusursuz olur.

 • İyi niyetliler

Olumsuzu düşünmeyi tercih etmezler. Başlarına kötü bir olay gelse veya güç bir durumda kalsalar bile durumların olumlu yüzlerini görmeyi tercih ederler. Ağızlarından çok zor olumsuz kelimeler dökülür. Bu sebeple söylediklerinde veya yaptıklarında bir art niyet bulunmaz, aksine her şeyin daha iyi olması için çabalarlar.

 • Duygusallar

Duygusal mizaçlarından dolayı insanlarla kolayca diyalog kurarlar. Karşısındaki insanın yerine kendilerini kolayca koyar ve ona göre hareket ederler. Kırılgan bir yapıları olduğu için diğer insanlara da ona göre davranırlar. Sevdiklerini belli etmekten çekinmez, çok zor nefret ederler.

 • Sosyal ve eğlenceliler

Arkadaş canlısı olan teraziler oldukça da sosyallerdir. Bu sebeple onlarla vakit geçiren insanlar çok zor sıkılırlar. Her zaman yapacak iyi bir şeyleri, gidilecek güzel bir yerleri olduğu için insanlar onlarla arkadaşlık kurmaktan büyük keyif duyarlar. Sosyal bir kimlikleri olduğu için kalabalık ortamlardaki insanları birbirlerine bağlar ve eğlendirirler.

 • Romantikler

Birini sevdikleri zaman sevgilerini belli etmekten hiçbir zaman çekinmezler. Onlar için sevdikleri insanlara hediyeler almak, güzel sözler söylemek hiç zor değildir. Onlarla birlikte olan kişiyi mutlu etmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olurlar.

 • İyi birer gözlemciler

Hisleri son derece kuvvetli olduğu için bulundukları ortamdaki değişiklikleri kolayca anlar ve gözlemlerler. Bu yüzden karşılarındaki insanı kırıp kırmadıklarını çok geç olmadan fark eder ve gerekirse özür dilemeyi bilirler. Bu özellikleri onların üstün empati yeteneğiyle birleştiği zaman her durumda ve koşulda iyi kötü bir fikir sahibi olmalarını sağlar, olumsuzlukları çok geçmeden olumluya dönüştürmelerine yardımcı olur.

Terazi Burcu Olumsuz Özellikleri

 • Keyfine düşkün

Terazi burcu insanları, genel olarak zevklerine düşkün insanlardır. İstekleri doğrultusunda hareket etmeyi severler. Eğer bir şeyi yapmayı canları istemiyorsa yapmazlar ve kimse buna karışamaz. Keyifleri nasıl istiyorsa öyle davranırlar. Bu özellikleri yüzünden biraz başına buyruk olduklarını söyleyebiliriz. Keyifsiz oldukları günler ise hiç çekilmezler. Özellikle hastayken hep ilgi beklerler ve göremeyince huysuzlaşırlar.

 • Üşengeç

Üşengeçlik çağımızın hastalığıdır ve ona da yakalanmıştır. Çalışmayı ve gezmeyi sevse de evde oturmayı daha çok sever. Bazı günler gün boyu evde hiçbir şey yapmadan oturabilir. Üşengeç oldukları içim bazen yapmaları gereken işlere geç kalırlar hatta hiç başlayamazlar ve bu yüzden aksama yaşarlar. Tembel oluşları hayatlarını olumsuz etkiler ve gidişatın yönünü bozar. Özellikle uykuya düşkün oluşları işlerinin aksamasına neden olur. Yataktan çok zor kalkarlar, erken kalkmaktan hatta genel olarak kalkmaktan nefret ederler.

 • Kararsız

Kararsız oluşları en belirgin özelliklerinden biridir. Her zaman arada kalacak iki şık bulabilirler. Bir konu hakkında kesin yanıt vermeleri çok zordur. Hep ikilem yaşarlar. Kararsız oluşları hayatlarını olumsuz yönde etkiler. Zaman kaybı yaşarlar, çoğu yere yine geç kalırlar. Her konuda kararsızlık yaşayabilirler. Bunun nedeni mükemmeliyetçi olmalarından dolayı olabilir. Her şeyin en iyisi olmasını isterler ve en iyiyi ararken dipsiz bir kuyuya düşerler.

 • Flörtçü

Aşka ve sevgiye çok önem verirler ancak birine bağlı kalamazlar. Gözlerine batan ufak bir yanlışta ilişkiye ara vermek isterler. Genel olarak şıpsevdi olduklarını söyleyebiliriz. Birine kolay bağlanırlar ve samimiyet kurarlar ancak devamını getirmekte zorlanırlar. Onlar için en önemli olan şey sevilmek ve sevmektir. Bunu yaşadıkları kişinin durmadan değişmesi çok önemsedikleri bir şey değildir, yalnız kalmaktan nefret ederler. Bu özellikleri yüzünden evlilik konusunda zorluk çekebilirler, doğru kişiyi bulurken bile kararsızlık yaşarlar. Flört ettikleri arasında seçim yapamazlar.

 • Baskı altında kalamazlar

Özellikle onlara bir görev yüklenmişse veya bir şey yapmaları için zorlanmışlarsa kendilerini son derece rahatsız hissederler. Kimi durumlarda bu tutumlarında haklı olsalar da bazı hallerde bu özellikleri yapmaları gereken şeyleri yapmamalarına yol açmaktadır. Onlara bir görev yüklendiğinde ve bunu yapmak zorundalarsa buna çok çabuk tepki verirler ve ellerindeki işleri bir türlü bitiremezler. Söylenmekten çekinmez, yapmak istemediklerini sık sık dile getirirler. Bu sebeple özellikle iş hayatında eleştirilerin odak noktası olabilirler.

 • Alınganlar

Kendilerine olan özellikle de görünüşlerine olan güvenleri çok yüksek olduğundan en ufak bir eleştiri de bile büyük tepkiler verebilirler. Son derece alıngan bir yapıları olmasından dolayı çoğu şeyi yanlış anlamaya da elverişlilerdir. Bazı durumlarda ufak şakalara bile alınabilir ve araya gönül koyabilirler. Bu sebeple çevrelerinde bulunanlar onların yanında konuşmalarına özellikle dikkat etmeleri gerektiğinden bu durumdan sıklıkla hoşnutsuz olurlar.

 • Fikirlerine sadık değiller

Duygusal bir mizaçları olmasından dolayı özellikle kişisel hayatlarındaki kararlarını çoğunlukla duygularını dinleyerek verirler. Bu sebeple duygularının değişmesi ile birlikte kararları da değişir ve bir anda bambaşka bir fikri savunur hale gelebilirler. Bu özellikleri dolayısıyla sık sık eleştirilseler de yine de bu huylarından vazgeçmez, bildikleri gibi davranmayı sürdürürler.

 • Kolaylıkla etki altında kalırlar

İnsanların söylediklerine fazla önem verirler bu sebeple de vakit geçirdikleri ortamda bulunan insanların kolaylıkla etkisi altında kalırlar. Daha önceden de belirttiğimiz üzere fikirlerine sadık kalmayı başaramadıkları için en ufak bir lafla birlikte fikirlerini değiştirip başkasının yönlendirmesiyle hareket edebilirler.

 • Duygusallar

Duygusallıkları karşılarındaki insanları anlamaları konusunda onlara kolaylık sağlasa da aynı zamanda aşırıya da kaçmalarına da sebep olabilmektedir. Fazla duygusal davrandıkları için çevrelerindeki insanların kimi zaman onlardan uzaklaşmasına neden olurlar. Mantıklarıyla hareket etmeleri gereken noktada duygularına göre davranmayı sürdürdükleri için bazı durumlarda kendilerini de etraflarındaki insanları da zor duruma düşürürler.

 • Katılar

Karakterleri konusunda fazlasıyla katılardır. Karakterlerinden ödün vermek istemez, başkalarının eleştirileriyle kendilerini değiştirmeye yaklaşmazlar. Bu özellikleriyle güçlü bir karakter özelliği sergileseler de kimi zaman eleştirilecek kadar oldukları kişiye bağlılardır. Kendilerinden çok zor taviz verirler. Biraz bencil bir yapıları olmasından dolayı onlar için kendileri ve istekleri her zaman daha ön planda verir.

 • Sorunları görmezden gelirler

Kişilikleri dolayısıyla sorunlardan ve kavgalardan hoşlanmazlar. Ancak bu özellikleri aynı zamanda onlarla bir problemin halledilmesini de imkansız hale getirir. Sıkıntılı bir durumda kaldıklarında hemen ortamı terk eder veya konuyu değiştirmeye çalışırlar. Bu yüzden de onlarla bir sorun yaşayan insanlar problemlerini kolay kolay çözüme kavuşturamazlar

Terazi Burcu Aşk Hayatı

Terazi burcu, aşka birlikteliğe çok önem verir ve sevmek sevilmek ister. Hayatta her şeyin bir uyuma sahip olduğunu düşünür ve herkesin bir ruh eşi olduğuna inanır. İlişkilerde uyuma çok önem verir. Uyum yakalayamadığı biriyle asla devam edemez. Aşksız bir hayatı olmayacaktır, aşık olup tüm güzel şeyleri sevdiğiyle yapmak isteyecektir. Aşk için mükemmel bir kişiliği vardır. Aşık olmanın insanı güzelleştirdiğine inanmaktadır. Sevgi arayışı hiç bitmez.

 • Her zaman bir ilişkisi vardır

Yalnız kalmaktan nefret eder, bir ilişki içinde olmak ister. Bu yüzden hep sevgilisi vardır boş durmaktan hiç hoşlanmaz. Elbette seçici davrandığı bazı özellikler vardır ancak genel olarak şıpsevdi bir yapısı vardır. Biriyle ola fikri ona daha sıcak gelmektedir. Yalnız kalmak, yalnız gezmek ona göre değildir. Bir nevi yalnız kalmaktan yalnız ölmekten korkmaktadır, kendine hayat arkadaşı aramaktan asla vazgeçmez.

 • Aşk ön plandadır

Aşk hayatlarını hep ön planda tutarlar, biriyle birlikte olmaya başladıktan sonra arkadaşlarını bile geri plana atabilirler. Sevgi onlar için çok farklı bir yerdedir. Genelde kalplerinin sesini dinlerler, söz konusu aşk olduğu zaman akan sular durur. Ancak bazı konularda daha mantıklı kararlar almaya çalışırlar. Kendilerine zarar geleceğini düşünüyorlarsa o topa girmezler. En tahammül edemediği şey haksızlıktır ve olduğunu görürlerse sevdiği kişi dahi olsa kavga etmekten çekinmezler. Sevgili veya eş dinlemez kim haklıysa onun tarafında olur.

 • Özgür ruhludur

Her ne kadar aşka çok önem veriyor olsa da bu birine bağlı kalacağı anlamına gelmez. Eğer aşık olduğu kişiyle sıkıntılar yaşıyorsa, mutlu değilse ondan ayrılabilir ve başkasıyla yeniden yeni bir ilişkiye başlayabilir. Aşka önem verir ancak biriyle birlikte olmaya daha çok önem verir. Özgür ruhunu asla birine bağlamaz. İstediği bir şey varsa onu yapar, yapma dense bile dinlemez çünkü başına buyruk bir yapısı vardır. Zarafetine, kibar oluşuna aldanıp sözünüzü geçirebileceğinizi düşünmeyin çünkü zekası ile herkesi alt etmeyi becerebilir.

 • Uyumludur

Hayatta en çok önem verdikleri şeylerden biri uyum diğer dengedir. Uyumlu olmak onlar için birinci şarttır ve sevdikleri kişide bu uyumu ararlar. Farklı kişisel özellikleri varsa ve anlaşamıyorlarsa uzatmak istemezler. Barışçıl yanları kin tutmalarını engeller, genelde anlayışlı bir yapıları vardır. Olaylara farklı yönden baksalar dahi kendi istedikleri olsun diye ısrar etmezler, saygılı davranırlar. Birine çok çabuk ısınıp, samimiyet kurabilirler. Bunu yeni girdikleri bir ortamda da yaparlar, farklı insanlarla iletişim kurmak onlar için çok zor değildir.

 • Romantiktir

Aşk hayatlarının dolu dolu geçmesini isterler. Boşa yaşanmış bir ilişki onları hiç tatmin etmez, sevdikleri kişiler ile bir sürü anı biriktirmek isterler. Romantik ve sevgi dolu bir ruhları vardır. Sevdiklerine sevgilerini her şekilde belli edebilirler. Romantik sözler, jestler yapmaktan asla vazgeçmezler. Özel günlere çok önem verirler ve mutlaka bir kutlama beklerler. Onunla bir aşk asla sıkıcı geçmeyecektir, her anı dolu dolu geçecektir.

 • Sevilmek ister

Duygusal bir yapıları olduğu ve yalnız kalmaktan korktukları için partnerleri tarafından her daim sevildiklerinin hissettirilmesini isterler. Partnerlerinin ilgisinin başka yönlere kayması veya terazileri ihmal etmesi kabul edemeyecekleri bir davranıştır. Sevdikleri insanlar daima yanlarında olamasalar da sözleriyle veya davranışlarıyla onlara onları sevdiklerini belli etsin isterler.

 • Çatışmadan nefret eder

Terazi burçları özellikle aşk hayatlarında yaşanacak anlaşmazlıklardan ve çatışmalardan nefret ederler. Partnerleriyle kavga etmekten hoşlanmazlar, hatta kavga ediyor olduklarını bile kabul etmek istemezler. Bu sebeple ilişkilerinde anlaşmazlıklara veya kavgalara neden olabilecek durumlardan olabildiğince kaçınmaya ve ilişkilerini korumaya çalışırlar.

 • Geleceği düşünerek hareket eder

Her ne kadar şıp sevdi bir yapıları bulunsa da birine gerçekten aşık oldukları zaman ilişkileri hakkında mutlaka bir planları vardır. İlişkilerinin ne yönde ilerlediğini kestirmeye çalışır ve ona göre önlem alırlar. Eğer ilişkilerinin iyi bir noktaya varmayacağını hissederlerse ve önlerinde daha iyi bir seçenek varsa o ilişkiyi kurtarmak için uğraşmayarak yollarına devam ederler.

 • Kararsızdır

Yalnız kalmaktan korktukları ve her zaman sevilmek istedikleri için ilişkilerinde kararsızlıklar yaşayabilirler. Bazı durumlarda sırf yalnızlıktan hoşlanmadıkları için bir ilişkiye başlayabilir ve ilişki içerisinde de kararsız tavırlar sergileyerek partnerlerinin üzülmesine yol açabilirler. Sevgilerinden emin olmadıkları durumlarda bile bir ilişkiye başlayabilir ve ilerleyen dönemlerde kendi içlerinde bir hesaplaşma yaşayarak ne yapacaklarına bir türlü karar veremezler.

 • Flörtü sever

Onlar için bir aşk ilişkisi kadar o ilişkinin öncesinde yaşanan flört dönemi de önemlidir. Bir kişiyle ilk defa konuşmak, onu tanımaya çalışmak onları heyecanlandırır. Bu noktada aşık olma fikrinin kendisine aşık olurlar. Bu sebeple çoğu terazi birliktelikleri ilişkiye dönmeden önce yaşadıkları flört evresini çok sever, partnerlerini de en iyi bu evrede tanımayı başardıklarını düşünürler.

 • Eşitlikçi bir beraberlik isterler

Yaratılışları gereği adalet duyguları ve eşitlik anlayışları son derece gelişmiş olduğundan bu özelliklerini ilişkilerine de yansıtmak isterler. Aşık oldukları kişilerle ilişkileri içerisinde eşit derecede birbirlerini önemsemeleri son derece önemlidir. Birbirlerine karşı adaletli davranmaları, farkında olmadan birbirlerine haksızlık etmemeleri gerektiği düşüncesine sıkı sıkıya bağlılardır. Hatta bu sebeple kimi durumlarda kendilerini geri plana çekip partnerlerini öne çıkartabilirler.

 • Aşkı dürüst yaşar

Teraziler aşkın düşüncesine aşıktır. Bu sebeple ilişkilerinde birine bağlanmaları ve beğenmeleri çoğunlukla o kişiye aşık olduklarına anlamına gelmez. Bu sebeple bu tip ilişkilerinde aldatma potansiyelleri son derece yüksektir, çünkü daima kendileri için daha iyi olduğunu düşündükleri birini bulurlar. Ancak, teraziler gerçekten birisine aşık olduklarında sonuna kadar dürüst olurlar. Bu kişiye gerçek anlamıyla bağlanır ve aldatma fikrini akıllarına bile getirmezler.

 • Güveni ararlar

İlişkilerinde partnerlerine güvenmek isterler. Duygusal ve kibar bir yapıları olduğu için kolay kırılırlar. Bu sebeple birlikte oldukları insanlara güvenmek ve yeri geldiğinde sırtlarını onlara dayayarak rahat bir nefes almak isterler. Eğer partnerlerine güvenmiyorlarsa kafalarında o ilişkiyle ilgili büyük soru işaretlerinin oluşması kaçınılmazdır.

 • Sohbeti severler

Aşık oldukları zaman birlikte oldukları kişilerle her şeylerini paylaşmak, onların da her şeylerine hakim olmak isterler. Bir sıkıntısı veya derdi olduğunda partnerinin mutlaka onlarla konuşmasını isterler. Aynı şekilde kendilerinin de konuşmaya ihtiyacı olduğunda partnerlerinin onlar için hazır bulunmasını beklerler. Bu gibi durumlarda konuşmanın ve sohbet etmenin ilişkilerini daha da derinleştirdiğini düşünürler.

 • Kıskanç değiller

Kendileri kısıtlanmaktan hoşlanmadıkları için aynı şeyi partnerlerine yapmayı uygun bulmazlar. Kıskanç bir yapıları bulunmayan teraziler ilişkilerini biraz daha özgürlükçü yaşamak isterler. Gelenek ve göreneklere önem verirler ancak bazı düşünce tarzlarının karşısındaki kişiyi kısıtlayacak boyuta ulaşmasına izin vermezler. Baskılayıcı bir kişi olmadıkları gibi bu tarz bir ilişkide de bulunmak istemezler.

 • Destekleyiciler

Onlar için kendi düşünceleri ve fikirleri her zaman çok önemlidir. Bu sebeple kendi huzurlarını ve mutluluklarını daima hayatlarındaki insanların önüne koyarlar. Ancak gerçekten aşık olduklarında aşkın destekleyici olduğunu düşünürler. Kimi durumlarda kendi menfaatlerini geri plana iterek partnerlerini desteklerler.

Terazi Burcuna Ne Hediye Alınır?

Hediye almayı herkes gibi terazi burcu da çok sever. Aynı zamanda hediye vermeye de bayılırlar. Sevdikleri insanları her zaman düşünürler. Hediye verirken özenli bir pakette olmasına dikkat edin, özensiz bir dış görünüş içinin önemini yok edebilir. Aynı şekilde hediye veriş tarzı da çok önemlidir. Kalabalık bir ortamda olmamalıdır. Baş başa, sakin bir şekilde ve güzel sözler eşliğinde verilmelidir. Alınabilecek hediyeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Bakım ürünü

Bakım yapmaya çok önem verirler, temizlik ve bakım asla vazgeçmeden yaptıkları şeylerdir. Bu yüzden cilt bakım ürünü alabilirsiniz. Ancak bu hediye riskli olabilir. Doğru ürünü almak için önceden çaktırmadan bilgi alabilirsiniz. Saç ile alakalı bakım hediyeleri de çok hoşlarına gidecektir, dış görünüşlerini hep çok önemserler.

 • Kıyafet

Herkes güzel kıyafetlere sahip olmak ister. Erkek yada kadın fark etmez şık ve marka kıyafetler giymeye bayılır. Parasını tutarsızca harcamaz ancak kıyafet konusunda gözden çıkarabilir bu yüzden çok iyi bir hediye seçimi olabilir. Özellikle rahat, uçuş uçuş elbiseler ve pastel tonlar çok hoşlarına gidecektir. Kıyafeti tamamlamak için yanında aksesuar da alabilirsiniz.

 • Parfüm

Her zaman temiz ve çekici kokmak ister. Parfüm bu yüzden mükemmel bir tercih olacaktır. Parfümde de kaliteye bakar bu yüzden paraya kıymanıza neden olabilir. Genelde çiçeksi kokuları çok sever ancak çekici tavrında da ödün vermek istemez. Kokusuyla herkesi kendine hayran bırakmak ister.

 • Ev aksesuarı

Evinde vakit geçirmeyi çok sevdiği için eve alınan hediye de çok mutlu eder. Ancak hediyeyi alan kişi evdeki renk uyumunu bilmelidir, eğer uymazsa hediyeyi istemeyerek de olsa kullanmaz çünkü uyumun bozulmasını istemez. Sanata çok önem verdiği için tablo ya da heykel alabilirsiniz. Ayrıca mutfakta vakit geçirmeye bayılır, işini kolaylaştıracak bir mutfak eşyası da güzel bir hediye olabilir.

 • Kitap

Okumaya, değişik şeyler öğrenmeye çok meraklıdır. Neredeyse her konu hakkında fikir sahibidir. Bu yüzden kitap almak hiç de fena fikir olmayacaktır. En çok merak ettikleri ile alakalı bir kitap alabilirsiniz. Özellikle biyografi okumaya bayılırlar, değişik tarihler ilgilerini çeker. Kalın kitap okumaktan yanadırlar bu yüzden ince almayın.

 • Saç Düzleştiricisi ve Maşa Seti

Özellikle terazi kadınları için alınabilecek en doğru hediye seçimlerinden birisidir. Dış görünüşleri konusunda oldukça hassas oldukları ve süslenmeyi sevdikleri için risksiz fakat başarılı bir hediye seçeneği olarak mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir.

 • Ayakkabı

Kadını da erkeği de her daim şık görünmeyi sevdiği için en çok kullandıkları renkler dikkate alınarak onlara hediye olarak kaliteli bir ayakkabı alınabilir. Marka konusunda çok hassas oldukları için bu tercihi yaparken özellikle ayakkabı alırken hangi markaları tercih ettikleri konusunda dikkatli olunmasında fayda vardır.

 • Çanta

Terazi erkekleri için kaliteli deriden bir evrak çantası, kadınları için ise şık bir kol çantası yapılacak en doğru hediye seçimlerinden birisidir. Bu hediyeyi alırken mutlaka kullanışlı ve çok gözlü olmasına dikkat edilmelidir.

 • Şarap

Nadir tatları denemeyi sevdikleri için yıllanmış ve zor bulunan bir şarabı onlara hediye olarak vermek son derece uygundur. Ancak bu hediyeyi almadan önce mutlaka şarap sevip sevmedikleri konusunda emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde hediyeden memnun kalmazlarsa sizden bunu gizlemez, açıkça memnuniyetsizliklerini belli ederler.

 • Cüzdan

Hem erkek hem de kadın teraziler için uygun hediyelerden birisi de cüzdandır. Ancak cüzdan alırken fazla büyük olmamasına ve işlevsel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Mümkünse hediye seçeneğinizi küçük ama çok gözlü cüzdanlardan yana kullanmanız önerilmektedir.

 • Müzik CD’si

Onlara kendilerini mutlu hissettirecek şarkıları defalarca dinlemekten hoşlanırlar. Bu sebeple sevdikleri bir şarkıcının ya da grubun CD’si hediye olarak alınabileceği gibi müzik zevklerinden yola çıkarak aldığınız hediyeyle onların yeni bir sanatçıyı keşfetmesini de sağlayabilirsiniz.

 • Bilet

Eğlenmeyi ve kalabalıkları sevmelerinden ötürü onlara hediye olarak bir konsere veya partiye bilet alabilirsiniz. Bunu yaparken mutlaka kendinize de bir bilet alın veya iki kişilik bir bilet satın alın. Çünkü teraziler tek başlarına bir yerlere gitmekten hoşlanmazlar.

 • Koleksiyon ürünleri

Özel hissetmeyi sevdikleri için ilgi duydukları bir alanda bir koleksiyon parçasının onlara hediye olarak sunulması veya eşi benzeri olmayan bir ürünü hediye olarak almak onları son derece mutlu eder. Böylelikle ilginin kendilerinin üstünde olduğundan emin olurlar ve kendilerini bu hediyeyle birlikte özel hissederler.

 • Fotoğraf makinası

Mutlu anlar yaşamayı ve bu anları biriktirmeyi sevmelerinden ötürü onlara alınabilecek en güzel hediyelerden birisi de fotoğraf makinasıdır. Hatta hediyeyi onlara vermeden önce bir poz kendi fotoğrafınızı çekebilir ve onlara onları ne kadar düşündüğünüzü gösterebilirsiniz.

Terazi Burcuna Nasıl Davranılmalı?

Terazi burcu, kibar bir kişiliğe sahiptir, insanlara çok nazik yaklaşır ve genelde herkesi kendi gibi görür. Ona kötü davranmak, hiç beklemediği bir anda olursa çok üzülecektir ve hayal kırıklığına uğrayacaktır. Onunla arkadaş yada sevgili olmak istiyorsanız bazı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Kolay bir kişiliği yoktur.

 • Kibar olun

En naif burç olabilir, çok kırılgan ve kibardır. Tanıdığı veya tanımadığı herkese karşı böyledir. Kendisine de aynı şekilde kibar yaklaşılmasını ister, kaba insanlarla asla anlaşamaz. Onunla konuşurken sözcükleri iyi seçmeniz gerekmektedir, ağır bir söz onu derinden yaralayabilir. Kibar sohbetler, fazla ses yükseltmeden konuşmak gerekmektedir. Özellikle sevdiklerine karşı çok daha kibar bir yaklaşım sergiler.

 • Arkasından iş çevirmeyin

Zeki olduğu için ona oyun oynarsanız hemen anlayacaktır ve çok üzülecektir. Arkasından iş çevrilmesinden nefret eder, bunu düşünmeden duramaz çünkü sevdiklerine çok önem verir. Onlar için her türlü iyiliği ve fedakarlığı yapabilir. Aynı şeyleri karşı taraftan da görmek ister. Oyunlardan nefret eder, netlik olsun ister. Birinin yüzüne iyi arkasına kötü olmak istemez ve kendisine yapılmasından da nefret eder.

 • Güven sağlayın

Onları koruduğunuzu, güvenilir biri olduğunuzu hissettirin. Güvende olmak isterler ve biriyle beraber olacaklarsa güvenmeden başlamazlar. Bu yüzden iyi biri olduğunuzu ona hissettirin. Bunu hareketlerinizle belli edebilirsiniz. Güvende olmadığını düşünüyorsa sizinle konuşmayı kesecektir. Davranışlarınızı özellikle ilk günlerde çok dikkatli seçmelisiniz. Sahiplenilmek isterler, onları koruyup kollayın, sahiplenin.

 • Samimi olun

Size güvenebilmesi için en önemli şey samimi olmanızdır yani yalana başvurmadan direk gerçekleri söylemelidir. Asla bir şey saklamayın, her şeyi olduğu gibi aktarın. Samimiyetinize inanırsa sizinle bir ömür sevgili, dost olabilir. Dürüst olmak dışında yakınlık anlamında da samimi olun, soğuk kişilerle yapamazlar. Onlara kendileri gibi sevecen ve cana yakın kişiler lazımdır.

 • Kavga çıkarmayın

Terazi burcu bir kimsenin bu hayatta en çok nefret ettiği şeylerin başında kavga gelir. Onu mutsuz edecek, huzursuzluk yaratan olaylardan uzak durmayı tercih ettiği için kavga etmekten kaçınır. Daha çok barışçıl bir karakteri bulunmaktadır, bu sebeple başkalarının da kavga ettiğine şahitlik ederse bir orta yol bulmak için çabalar. Bu yüzden terazi kadınının veya erkeğinin yakınında bulunan insanların kavga çıkarmaktan ve bu kavgayı uzatmaktan kaçınması gerekmektedir. Aksi halde terazi huzurunu ve mutluluğunu bozan bu kişiyi fazla uzun süre hayatında tutmaz.

 • Sorumluluk yüklemeye çalışmayın

Bazı durumlarda sergilediği tembel tavırlarla tanınan terazi bu sebeple kendisine göre bir çalışma düzeni oturtur. Başkasının ona sorumluluk yüklemesinden, ona angarya işlerini yaptırmaya çalışmasından nefret eder. Özellikle sorumluluk altına girmek istemediği durumlarda ona zorla bir şeyler yaptırmaya çalışmak, görev yükleyerek yerine getirmesini istemek son derece yanlıştır. Kendisine bu şekilde davranan insanları hayatında pek fazla tutmaz. Bu yüzden özel hayatında ona bir şeyler dayatmaya çalışmayan, onu serbest bırakan insanlarla vakit geçirmek ister.

 • Adaletten şaşmayın

Adalet duygusu son derece gelişmiş olduğundan kişisel hayatında başkalarına haksızlık etmekten her daim kaçınır. Bu sebeple çevresindeki insanların kendi çıkarları için başkalarına haksızlık etmesi onu öfkelendirir. Bu tip insanları hayatında barındırmaz. Onun hayatında bulunması gereken insanlar adalet anlayışına güvenebileceği, sırtını yaslarken çekinmeyeceği insanlardır.

 • Görünüşünü eleştirmeyin

Zodyak’ın görünümüne en düşkün burçlarından biri olduğu için her zaman özenli ve bakımlı görünmeye önem verir. Bakımlı ve şık görünmekten zevk aldığı için çevresindeki insanların onu fazla süslü olmasıyla eleştirmesinden nefret eder. Kendisine özellikle fiziki açıdan güveni tam olduğundan ona karşı yöneltilen eleştirileri kabul etmez aksine eleştirilerin sahibi ile arasındaki ilişkiyi bir daha düşünür. Bu sebeple bir yengecin görüntüsünde bir kusur varsa bu ona fark ettirmeden söylenmeli, sertçe eleştirmekten kaçınılmalı.

 • Kısıtlamalardan uzak durun

Sosyal bir hayat tarzı olduğu için çoğunlukla gezmeyi ve kalabalık ortamları sever. İnsanlarla sürekli olarak iletişim halinde olmak istediğinden yalnız kalmaktan hoşlanmaz. Çevresindeki insanların onun sosyal hayatını kısıtlamaya çalışmasından, ona bu konuyla ilgili öneriler sunmasından nefret eder. Hayatındaki kişilerin onu olduğu gibi değiştirmeye çalışmadan kabullenmesini ister.

 • Görgü kurallarını önemseyin

Burçların arasında oturmayı kalkmayı, yerine göre nasıl davranmasını en iyi bilenlerden birisi terazidir. Hal ve hareketlerini bulunduğu ortama göre düzenler ve görgü kurallarını son derece dikkate alır. Bu sebeple nezaketten uzak, kural tanımadan hareket eden insanlarla vakit geçirmeyi tercih etmez. Kendisi gibi bulunduğu ortamı önemseyen, etrafındaki kişilere saygı duyduğu için hareketlerine dikkat eden kişilerle bir hayat sürmek ister.

 • Fazla gizemli davranmayın

Gizemli tavırlar onda güvensizlik duygusu uyandırır. Kendisi dürüstlüğe son derece önem verdiği için etrafında gizemli hareketleriyle dikkat çeken birilerinin olmasından hoşlanmaz. O, çevresindeki insanların ona karşı açık ve dürüst olmasını ister. Sürekli olarak sergiledikleri gizemli tavırlarla kendisini rahat hissettirmeyen, dürüstlüğüne inanamadığı insanları özel hayatına almaz.

Terazi Burcu Nasıl Aşık Edilir?

 • Önce arkadaşı ol

Terazi burcu, bir ilişki içindeyken bile arkadaş gibi davranır bu yüzden onu etkilemeden önce arkadaş olmaya çalışın. Onunla eğlenin, gezin, sohbetler edin, neleri sevip sevmediğini burada görün daha sonra işler doğru giderse size karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Arkadaşlık onun için çok önemlidir.

 • Onu anlamaya çalış

Anlaşılması çok zor biri değildir. Onu anlamaya çalışıp, dertlerine ortak olun. Dinleyin, dinliyormuş gibi yapmayın. Neye sevinip neye üzüldüğünü gözlemleyin ve onu tanımaya çalışın. Bunu yaparken gayretinizi görüp size aşık olacaktır.

 • İyi giyinin

Kıyafete, kombinlere çok önem verirler, uyumlu renkler içinde bir kıyafet ve ona yakışan aksesuarlar eşliğinde yanına giderseniz size daha farklı gözlerle bakmaya başlayabilir. Özellikle sevdiği pastel tonları kullanın.

 • Bakımlı olun

Bakıma her zaman çok önem verirler. Sadece kendilerinde değil yanlarındaki kişide de bakım isterler. O yüzden yanlarına gitmeden önce mutlaka duşunuzu alın, misler gibi kokun. Kokuya çok dikkat ederler, hoş bir koku akıllarını başlarından alabilir.

 • Açık Fikirli Davranın

Terazi kadını da erkeği de sabit fikirli insanlardan hoşlanmaz. Aşık olmak isteyeceği kişi açık fikirli, her konuda birlikte fikir yürütebileceği kişidir. Bu sebeple özellikle kalabalık ortamlarda fikirleriyle dikkat çeken ve başka fikirlere de açık olan kişilerden hoşlanır.

 • Kibar Olun

Kabalığa ve ölçüsüzlüğe karşı tahammülü yoktur. Kendisi saygılı davranışlarıyla tanındığı için aşık olacağı kişinin de kendisi gibi olmasını bekler. Özellikle kibirli ve bu kibrini açıkça belli eden kişilerle bir ilişki içerisinde bulunamaz. Saygılı ve kibar insanlar ise onun uzun süreli ilişki yaşamak isteyeceği asıl kişilerdir.

 • Onu Dinleyin

İyi bir dinleyici olduğu için insanları dinlemeye alışkındır. Ancak her ne kadar o başkalarını dinlese de onu gerçekten dinleyen kişi sayısı oldukça sınırlıdır. Bu sebeple biri ona ilgi gösteriyor ve onun söylediklerini dinliyorsa çok geçmeden bu kişiye karşı çekildiğini hisseder. Onu dinleyen, onu anlayan ve sanki problemlerini çözebilecekmiş gibi hissettiren insanlara karşı her zaman daha olumludur.

 • Pes Etmeyin

Terazi çoğunlukla bir karar vermekte zorlandığı için partnerinin onu kendisine aşık etmesi için pes etmemesi, çaba göstermesi gerekebilir. Bazı durumlarda bir kişiye güvenmekte ve duygularını açmakta zorluk yaşadığı için onun için çabalayan ve sevgisini kazanmak için uğraşan insanlara daha çabuk kapılır.

 • Sınırlarınızı Bilin

Özellikle ilişkinin ilk dönemlerinde hayatına müdahale etmeye ve onu yönlendirmeye çalışan insanlardan hoşlanmaz. Bu sebeple onun kişisel alanına saygı duyan, onu baskı altında bırakmayan insanlardan hoşlanır, onlarla birliktelik yaşamak ister.

 • Kıskanç olmayın

Terazilerin bir ilişkide en az hoşlandıkları şeylerden birisi de gereksiz ve aşırı kıskançlıktır. Onlara güvenen ve onları kıskanmayan insanlara açık olurlar. Onlara göre kıskançlık baskılayıcı ve müdahale edici bir tavırdır. Yönetilmeye çalışılmaktan nefret ettikleri için kıskanç insanlardan da uzak dururlar. Onlara güvenen ve baskılamaya çalışmayan insanlara aşık olurlar.

 • Eğlenceli olun

Mutlu olmayı ve hayatın onlara verdiği bütün fırsatları değerlendirerek eğlenmeyi tercih ederler. Onlar için gülmek çok önemlidir. Bu sebeple onları eğlendiren, güldüren ve günlük hayattaki bütün dertlerden uzaklaşmalarını sağlayan insanlara çekilir, onlara aşık olurlar. Hayatlarına negatiflik sokacak, dertleriyle onları yoracak insanlardan ise itinayla uzak dururlar.

 • Bağımsızlığınızı elinizde tutun

Ayakları yere sağlam basan, hem maddi hem de manevi olarak bağımsız insanlardan hoşlanırlar. Onları sınırlamadan koruyup kollayacak insanlarla birlikte olmak her zaman daha çok tercih ettikleri bir durumdur. Maddiyata çok fazla önem vermeseler de partnerlerinin özelliklerinden maddi açıdan ailelerinden bağımsız olmaları onlar için önemlidir.

 • Rahat davranın

Bu burucun kadınları ve erkekleri ilişkilerinde rahat olmak isterler. Kendilerini geren, kendilerini kötü hissettiren insanlarla birlikte olmak istemezler. Kendilerini olmadıkları bir kişi gibi göstermekten hoşlanmadıkları için yanlarında kasıntı tavırlar sergileyen insanlarla bir ilişki içerisinde bulunamazlar. Onlar, kendilerinin yanında rol yapmayacak kadar onlara güvenen ve birbirlerinin yanında rahat davranabilecekleri kişilere aşık olurlar.

 • Destekleyici tavırlar sergileyin

Karar vermekte her daim zorlanan terazi burçları aşk ilişkilerinde onlara yardımcı olacak insanları ararlar. Yeri geldiğinde onları dinleyecek ve onların fikirlerini manipüle etmeden kendi fikirlerini sunarak terazilere yardımcı olmaya çalışacak insanlarla birlikte olmak isterler. Onlar için bir ilişkide destek çok önemlidir. Onlara destek olan ve şartlar ne olursa olsun onların arkasında duran kişilere aşık olurlar.

 • Sosyal olun

Terazi burçları sosyal hayata önem veren ve geniş bir çevresi olan kişilere karşı büyük bir ilgi duyarlar. Onları çevrelerine alan ve yeni insanlarla tanıştırırken onları bir an bile yalnız bırakmayan insanlar onları etkiler. Böyle bir durumda aynı sosyal hayatın içinde yer almaya başladıkça bu kişilere aşık olmaları kaçınılmazdır.

 • Onu yemeklerle mutlu edin

İyi bir damak tadına sahip oldukları için onlara güzel yemekler yapan insanlardan hoşlanırlar. Bir kişi yemek yapmayı bilmese bile lezzetli yemeklerin yenebileceği mekanları biliyor ve onları buralara götürüyorsa bu durum çok hoşlarına gider. Güzel yemekler, değişik tatlar ve farklı mekanların birleşiminde ise o kişiye çok geçmeden aşık olurlar.

 • Ona iltifat edin

Kendisini beğenen ve kendisine iltifatlar eden insanlarla birlikte olmak egolarını tatmin ettiğinden oldukça hoşlarına gider. Onların zekalarını, görünüşlerini öven insanlar onlar için her daim bir adım önderdirler. Özellikle dikkatleri çektiklerini öğrendiklerinde kendilerine güvenleri artar ve bunu sağlayanlara karşı bakış açısı değişir. Biri tarafından beğenildiklerinde o kişi otomatik olarak onların ilgisini çeker.

Terazi Burcu Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

 • Dedektife döner

Terazi burcu, sevdiği kişiyi durmadan araştırır, nerede ne yaptığını bilmek ister. Özellikle geçmişini çok merak eder. Her şeyi öğrenene kadar peşini bırakmaz bu yüzden eski defterleri çok sık açar. Ancak bunların hepsi aşktandır. Sevdiğini her şeyiyle tanımak ister.

 • Tehlikelerden korur

Sevdiği kişiye karşı çok farklı bir koruma duygusu barındırır. Seviyorsa dile getirmekten çekinmez ve tüm tehlikelere göğüs gerer. Sevdikleri için her şeyi yapmaya hazırlardır. Kibar yanları koruyucu özellikleri devreye girince biraz kabalaşabilir. Ancak sadece kızdığı kişiye karşı bu yüzünü gösterir, sevdiğine tek bir kabalık yapmaz.

 • Daha bakımlı olur

Zaten bakımlıdır, aşık olunca daha bakımlı birine dönüşür. Saçlarına, kıyafetine ekstra dikkat eder. Gün boyu kombinle uğraşır. Harika görünmek için saatler harcar, hepsi sevdiği kişinin gözünde mükemmel görünmek içindir.

 • Dengesizleşir

Terazi burcu aşık olduğu zaman en çok sergilediği dengesiz hareketlerle kendisini ele verir. Bir kişiyi gerçek anlamıyla sevdiğinde ilk olarak sevgisini kelimelerle ifade etmek konusunda zorluk çeker. Ancak aşık olduğunda dengesiz tavırlar içerisinde olması, bir anının öbürüne uymaması dışa verdiği en belirgin ipucudur. Özellikle hoşlandığı kişinin yanında elini kolunu nereye koyacağını bilemez, hareketlerini bir türlü dizginleyemez.

 • Duygusallaşır

Oldukça duygusal bir kimliği bulunsa da bunu tanımadığı insanlardan özellikle saklamaya çalışır. Bu yüzden kimi zaman kalabalık ortamlarda kendisini rahatsız hissederse arkadaş canlısı olmak yerine donuklaşır, mesafeli olur. Birini sevdiğinde ise o kişiye içindeki bütün duygusallığı gösterir, onu sevdiğini belli etmekten bir süre sonra çekinmeyerek partnerinin onun gerçek yüzünü görmesine izin verir. Yakın çevresiyle aşkını paylaşmaktan bir an olsun çekinmez.

 • Vakit Geçirmek İster

Aşık Olan bir terazi sürekli olarak partneriyle birlikte olmak, onunla vakit geçirmek ister. İlişki içerisinde olduğunda veya ilişki henüz başlamamış ancak o duygularından eminse bir yolunu bulup mutlaka yeni planlar yapar. Özellikle ilişkinin ilk dönemlerinde sevdiği insandan ayrı kalmak istemez, onu tanımak ister.

 • Kıskançlaşır

Onun için kıskançlık sevgisinin büyüklüğünün bir göstergesi gibidir. Kendisi partnerini kıskandığı gibi partnerinden de onu kıskanmasını bekler. Ona göre ilişkisini diri tutan, monotonluktan uzaklaştıran küçük kıskançlık krizleridir. Gerçekten sevdiği biriyle bir ilişki içerisindeyse kimi zaman bu kıskançlığın boyutları büyüyebilir, partnerini boğacak kadar yoğun olabilir.

 • Kendi Çevresine Sokar

Bu burcun kadını da erkeği de birini gerçekten sevdiği zaman o kişiyi ve o kişiye olan aşkını herkes paylaşmak ister. İlişkisinden emin olduğu andan itibaren de yakın çevresindeki insanlarla partnerini tanıştırır. Sosyalliği çok sevdiği için partnerinin de öyle olmasını ister, kendisini yalnız hissetmemesi için işe ilk önce onu kendi arkadaşlarıyla tanıştırarak başlar. Arkadaş çevresinin yanında sevgisini belli etmekten hiçbir zaman çekinmez.

 • Sürprizler Yapar

Aşk onun için büyük bir mutluluk kaynağıdır bu sebeple sevdiği kişinin de mutlu olmasını ister. İlişkilerinin ilk döneminden itibaren eğer kendi içerisinde sevgisinden emin olmuşsa bunu sürprizler ile partnerine göstermekten çekinmez. Büyük, küçük akla gelebilecek her türlü sürprizi yapabilir ve en önemlisi bunu yaparken hiçbir karşılık beklemez. Tek istediği ondan böyle büyük bir sevgiyi uyandıran kişinin mutluluğudur.

 • Fikir Sorar

Başkalarının etkisi altında kalmaya elverişli olduğu ve bu sebeple de yönetilmek istemediği için çoğunlukla kendi bildiklerine göre hareket eder. Ancak bir terazi gerçekten aşık olduğunda partnerinin fikirlerini duymak ister. Partnerinden yardım istemeye çekinmez, onun önerilerini uygulamaya özellikler dikkat eder. Onun için partnerinin varlığı bir süre sonra özellikle bir karar alması gerektiğinde elzem hale gelir.

 • Dürüst Olur

Adaletli yapısından dolayı her daim dürüst olmaya çalışsa da özellikle ilişkinin ilk dönemlerinde kendisiyle ilgili bilgileri saklayabilir. Ne düşündüğünü ya da duygularını dürüstçe ifade etmekten çekinir. Ancak partnerine duyduğu sevgiden emin olduğunda ona karşı dürüst olur ve kendisiyle ilgili her şeyi açık etmeye, düşüncelerini paylaşmaya başlar.

Terazi Burcu Hangi Burçlarla Anlaşır?

Genelde insanlarla kolay iletişim kurabilen birisidir ancak kafa yapısı uyuşmadığı zaman zorluk yaşayabilir. Herkesle arkadaş olmak ister, kimseyle küs kalamaz. Genel olarak çok iyi bir arkadaştır. Arkadaşlarını her durumda düşünür, onlara hediyeler alır, mutlu eder ve destek çıkar. Astroloji dünyasındaki en uyumlu ve dost canlısı burçlardan birisidir. Özellikle çok iyi anlaştığı burçları şu şekilde sıralayabiliriz;

İkizler

Bu ikili gayet güzel bir uyum ve denge yakalayabilir. Birbirlerini güzel anlarlar bu yüzden fazla zıtlık yaşanmaz. Hava elementi grubu üyeleridir. Aynı grupta olan burçlar çok daha yakın olabilirler çünkü genel özellikleri benzerdir. Hem dostluk hem de ilişkide başarıya ulaşırlar. Özellikle aşkları herkesi kıskandıracak türden olur.

Mutlu bir beraberlik sürerler ve ilişkileri uzun soluklu olur. Özgür ruhlu olduğu için ikizleri asla sıkmaz ve aynı şeyi ondan da bekler.

Bakıma ve güzelliğe önem veren partnerinde de aradığını bulacaktır. Eğer ikizlerin ruh halinde değişimler partnerinin kaprisleri ile aynı anda gelmezse çok fazla tartışma yaşanmaz. Bazen benzer özellikler sıkıntı yaşanmasına neden olabilir. İlişkileri boyunca birbirlerine hem dost hem sevgili olacaklardır.

Her iki burç da meraklı ve öğrenmeyi seven kimselerden oluşmaktadır. Bu sebeple gerek dostluk ilişkilerinde gerekse aşk ilişkilerinde birlikte her daim yeni bilgilerin peşinde koşacaklardır.

İkizler de terazi de yüksek ve pozitif bir enerjiye sahip oldukları için gittikleri her yerde yaydıkları enerjilerle çok geçmeden fark edileceklerdir. Birbirlerine her zaman iyi gelecek, olumsuzu düşünmelerine ve mutsuz olmalarına izin vermeyeceklerdir.

Kova

Her ikisi de hava elementi burcudur bu yüzden yine güzel bir uyum yakalayabilirler. Hayata bakış açıları genel olarak aynıdır, kovanın değişik yönleri partnerini tamamlayacaktır. İkisi de uzun sohbetler etmeye bayılır, her konuda bir fikirleri vardır ve kavga etmeden sadece bilgi alışverişi ile uzun soluklu tartışmalara girebilirler ancak bunlar aşklarını ya da arkadaşlıklarını zedelemez aksine heyecan katar.

Kova güzelliğe çok önem verir ve terazide bunu fazlasıyla bulacaktır. Oldukça sosyaldirler, arkadaş çevreleri çok geniştir. Beraberken ortamlarını birleştirerek ortaya mükemmel bir sosyal uyum çıkartabilirler. Bir konuda farklılıkları vardır kova yalnız olmaktan hoşlanır ancak siz yalnızlıktan nefret edersiniz, kova onu çok sıktığınızı dile getirebilir.

İkisinin birlikteliğinden ortaya adaletli bir ilişki çıkmaktadır. Aşk ilişkisinde de dostluk ilişkisinde de birbirlerine verdikleri değerden ötürü birbirlerine karşı her daim adaletli olmaya özen gösterirler. İlişkileri boyunca kendileri öne sürmez, birbirlerini geçmeye çalışmazlar.

Aralarındaki ilişkide meydana gelebilecek tek sorun terazinin hiçbir zaman yalnız kalmak istememesi, kovanın ise kimi zaman yalnızlığı arzu etmesidir. Bu durumda terazi kovanın bu isteğini saygıyla karşılarsa aralarında hiçbir problem kalmayacaktır. Aşk ilişkileri de dostluk ilişkileri de uzun ömürlü olacaktır.

Koç

Koçla tam zıt özelliklere sahiptir, neredeyse her konuda farklı düşüncelere sahip olurlar, kişisel özellikleri birbirleriyle uymaz ancak koç ile yaşayacağı çok farklı olacaktır. Zıtlıklardan uyumu yakalayacaklardır. Birbirlerini tanıdıkça eksik yönlerini kendi özellikleri ile tamamlarlar ve mükemmel bir çift, dost olurlar. Koçun sinirli yanını sakinliği ile tamamlarlar.

Terazi çok kararsız bir kişiliğe sahiptir ancak bu ilişkide yada arkadaşlıkta kararsız kalsa bile yanında yardım edeceği birisi olacaktır. Sevgileri bir ömür sürer, yaşam boyu birbirlerine destek çıkarlar. İkisi de kibar bir kişiliğe sahiptir bu yüzden birbirlerini kırmadan, anlayışlı bir şekilde geçinirler. Eğer beraber olursa aşk dolu geçecektir, arkadaşlıkları ise kısa sürede yerini ilişkiye bırakabilir.

Her ikisi de adaleti son derece önemserler. Bir araya geldiklerinde olayları sık sık değerlendirir ve haklı ile haksızı belirlerler. Ancak terazi adaleti önemsese de onun için asıl önemli olan haklı ile haksızın tespitidir, ondan sonrasıyla ilgilenmez. Bu durumda ise koç onu destekler ve harekete geçmesi için onu zorlar.

Koç dengeli tavırları ile terazinin dengesizliğini örtbas eder. Ayakları yere daha sağlam bastığı için teraziyi de etkileyerek kararlarının arkasında durmasını sağlar, fikirlerini çabuk değiştirmesine engel olur.

Başak

Birlerini anlamakta güçlük çekemeyecek iki burçtur. Aşk ilişkisinde başarısız olsalar da arkadaşlık ve dostluk söz konusu olduğunda son derece harika bir uyum yakalarlar. Başak terazinin aradığı tüm bilgeliğe ve kusursuzluğa sahiptir. Birlikte geçirecekleri süre boyunca başak burcu sahip olduğu bilgi birikimi ve hitabetiyle terazi burcunu etkileyecektir.

Başak burcu mensupları öğrenmeyi ve öğrendiklerini başkalarına aktarmayı son derece severler. Bu sebeple terazi ile arasında bilgi alışverişi açısından büyük bir ortak nokta yakalayacaklardır. Terazi ile başak birlikte kütüphaneleri ve müzeleri gezecek ve gittikleri her yerden yeni bilgilerle ayrılacaklardır.

Terazinin kararsız yapısı Başak için biçilmiş kaftandır. Tavsiye vermeyi seven başaklar terazinin onlara ihtiyaç duyduğu her an yanlarında olmaya çalışacaklardır. Özellikle verdikleri önerilerle terazilerin pek çok kararı almasında yardımcı olacaklardır.

Aralarında yaşanabilecek sorunlar ise başakların sahip olduğu müdahaleci yapısından ve terazinin tembelliğinden kaynaklanmaktadır. Terazi kendisine karışılmasını istemediğinden başakla en çok bu konuda görüş ayrılıklarına düşer. Başak ise çalışkan yapısı ve sorumluluk almayı bilmesi dolayısıyla ilişkilerinin üstüne daha çok düşecektir. Ancak bunların dışında ilişkilerinde başka bir sıkıntı yaşanmaz, aralarında uzun yıllar sürecek bir dostluk bağı kurulur.

Terazi

Bir teraziyi daha iyi anlayacak bir burç varsa o da başka bir terazidir. Aşk ve arkadaşlık ilişkilerinde beklentileri aynı olduğu için birbirleriyle güçlük çekmeden düzgün bir ilişki kurabilirler. İkisi de hayata aynı pencereden bakar, birbirlerini bir şeyleri yapmaları için zorlamazlar.

Doğal bir uyum yakalayacakları için ilişkilerinin türü her ne olurla olsun aralarında büyük sıkıntılar meydana gelmez. Kavgasız bir ilişki yaşar, birbirlerinin yanında kendilerini huzurlu ve mutlu hissederler. Her ikisi de sosyal bir yaşam sürmekten keyif aldığı için çok eğlenceli bir hayat sürerler. Bir araya geldikleri zaman yenilmez bir ikiliye dönüştükleri için ilişkilerindeki yakaladıkları uyumu başka kişilerle yakalamaları çok zordur.

Her ikisi de yalnızlıktan hoşlanmadıkları için ilişkileri boyunca birbirlerini her daim destekleyeceklerdir. Birbirlerinin duygusal yönlerinin farkında olacakları için birbirlerini sevdiklerini belli etmekten hiçbir zaman çekinmezler. Hem arkadaşlık ilişkilerinde hem de aşk ilişkilerinde sevgi onların aralarındaki bağın temelini oluşturmaktadır.

Birbirlerini başkalarından hiçbir zaman kıskanmazlar. Özellikle arkadaşlık ilişkilerinde birbirlerinden başka arkadaşlara sahip olmayı böylelikle de sosyal çevrelerini genişletmeyi amaçlarlar.

Arkadaşlıkları çok yönlüdür. Birlikte hem müzeye hem de konsere gitmek isterler. Bu sebeple birbirlerinin hem öğretmenleri hem de eğlence partnerleri olduklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

Aslan

Her iki burç da sosyal kimseler olduklarından aralarındaki ilişkinin türü her ne olursa olsun birlikte çok eğleneceklerdir. Aslan kararların insanıdır. Her daim sorumluluk almaya açık ve aklına koyduklarını yapacak kadar da kararlıdır. Bu özelliği sayesinde gerek aşk gerek arkadaşlık ilişkisinde terazi yerine sorumlulukları üstlenir, onu rahatlatır. Bu sayede terazi desteklendiğini hissederek kendisini baskı altında hissetmez. Aralarında yıkılması zor bir güven bağı kurulur ve temelini birbirlerine karşı sergiledikleri dürüstlükten alırlar. Her ikisi de hayattan keyif almayı çok iyi bildikleri için aralarında kurulan bağ son derece güçlü olur, birbirlerinden kolay kolay vazgeçmezler.

Terazi burcu da aslan burcu da kendilerini entelektüel yönden geliştirmeyi amaçlayan bireylerden oluşmaktadır. Bu sebeple bir araya geldiklerinde hiçbir sohbetleri sıradan olmaz, her daim kendilerini farklı konuları sorgularken bulurlar. Birbirlerini kültürel anlama geliştirdikleri gibi zenginleştirirler de.

Her iki burç da güzelliğe ve görünüşlerine son derece önem verdikleri için birlikte alışveriş yapmaktan ve birbirleri için fikir sunmaktan hoşlanırlar. Güzellik algıları birbirlerine çok benzediğinden ne istediklerini kolayca anlarlar.

Aslan da terazi de kendilerine olan güvenleriyle tanınırlar. Bir araya geldikleri zaman sahip oldukları bağa olan özgüvenle hareket ederler. Bu sebeple de bu ikilinin dışarıya yaydığı enerji çoğunlukla diğer insanların çekinmesine neden olur. İkili olarak bulundukları ortamın mutlaka en gözde çifti haline gelirler.

Yay

Terazi ile yay aşk ilişkisi açısından başarısız ama dostluk açısından son derece başarılı bir çifttir. Yayın macerayı seven karakteriyle terazinin eğlenceli tutumu birleşerek birbirini tamamlar. Birlikte geçirdikleri günlerin nasıl bittiğini anlamaz, sürekli olarak yapılacak yeni bir şeyler arayışında olurlar. Birbirlerinin hayatlarında oldukları sürece her ikisi de her daim mutlu kalmayı başarır. Arkadaşlık ilişkileriyle birbirlerini desteklerlerken her türlü olumsuzluğa karşı birlikte savaş verirler.

Arkadaşlıkları boyunca yaşayabileceklerini en büyük sıkıntı yayın öfkesinden kaynaklanmaktadır. Terazi sakinliği ve dinginliği ile tanınırken yay ise kolay kolay gün yüzüne çıkartmadığı anda mevcut olan öfkesiyle tanınır. Aralarında bir sıkıntı olduğunda bunu teraziye söylemekten çekinmeyeceği için kimi zaman sorunları ileri boyutlara taşınabilir. Ancak arkadaşlıklarının ilerleyen dönemlerinde yay öfkesini içine atar ve kolay kolay dışarı çıkartmaz.

Her iki burç da özgürlüklerine düşkün olduklarından dostlukları boyunca birbirlerini sınırlamaya çalışmaz veya birbirlerinin üzerinde baskı kurmaya çalışmazlar. Onlar için bir birey olarak ne istedikleri ve nasıl hareket etmeyi arzuladıkları daha önemlidir. Bu sebeple dostlukları onları yormaz, aksine huzur doldurur.

Boğa

Boğa yemek yemeye çok düşkündür ve karşısındakinin iştahlı biri olması onun için oldukça önemlidir. İlk önce burada uyum yakalarlar, terazi de en az onun kadar midesine düşkündür. Beraber doyasıya yemek yerler, yeni kafeler keşfederler. Hatta ülke ülke lezzet arayışına çıkarlar.

Balık

Balık duygusaldır ve terazi dengesizdir, beraberken karmaşık duygular havada uçuşabilir. Ancak şu bir gerçek, birbirlerini çok iyi tamamlayabilirler. Sorunlar karşısında farklı teknikler kullanarak mücadele ederler ve en sonunda başarılı olurlar. Bu yüzden hep yüzleri güler.

Terazi Burcu Hangi Burçla Evlenmeli?

Evliliğe uzak bir burç değildir, sevdiği kişiyle bir ömür mutlu olmak ister ancak evliliğe ulaşması zaman alır. Her konuda kararsız olduğu gibi aşk konusunda da kafası karışıktır. Çok fazla kişiyle flört edebilir ve en sonunda kimin kendisine daha uygun olduğunu seçemez. Gerçek bir aşk, sevmek, sevilmek ve ilgi görmek ister. Evliliğe uzak olmadığı için elinde sonunda evlenecektir. Kafasına koyduğu şeyi bir şekilde yapar. Uyumu yakaladığı ve evlilikte en çok mutlu olacağı kişi ikizler olacaktır.

İkizler

Bu ikili çok iyi bir uyum yakalayacaktır. Hem arkadaş gibi birbirlerini kollayıp hem de tutkulu bir ilişki yaşayabilirler. Aşkları uzun süreli olacaktır ve heyecan asla eksilmeyecektir. Beraberken hiç sıkılmazlar, hep konuşacakları bir şey olur. İkisi de eğlenmekten keyif alır, sosyal ortamlarda beraber boy gösterip herkesi kendilerine hayran bırakabilirler. Evde bile zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar. Aşklarını dolu dolu yaşar ancak bunu durmadan dile getirmezler, aşktan ölüyoruz gibi bir havaları yoktur. Birbirlerini en içten duygularla severler ancak daha çok arkadaş gibi olurlar. Çağın sevgili sorunlarını bu ikili asla yaşamaz. Gösteriş içinde değillerdir, sadece mutlu olmak isterler. Durmadan hayal kurmazlar, ilişkilerini zorlama bir şekilde yaşamazlar. Akışına bırakırlar ve doğal yollardan evliliğe giderler.

Evlenince birbirlerini asla sıkmazlar, beraber eğlenirler, gezerler. Anı yaşamayı seven çift evlilikleri boyunca çok güzel anılar biriktirecektir. Birbirlerinden çok şey öğrenirler, kültürel anlamda ikisi de farklı seviyelere sahiptir. Uzun sohbetler eşliğinde güncel kalmayı başarırlar. Sevdiği kişinin giyim kuşamına karışmak ister, ikizler bunu sorun etmeyecektir hatta söz dinleyecektir. Fazla önemsiz şeyleri büyütmezler, birlikte büyürler ve hayatı birlikte keşfederler. Çok iyi anne baba olacaktırlar. Çocuklarına karşı her zaman adil yaklaşırlar, güzel şeyler öğretirler ve genelde geleneksel bir yaklaşım izlerler. Dengeli bir iletişimleri olur, asla seslerini yükseltmezler. Aile kavramına çok değer verirler, evin kuralları vardır ve herkes sorumluluğunu bilmektedir. Mutlu bir beraberlik arkasından gelen mutlu, ömür boyu sürecek olan bir evlilik olacaktır.

Koç

Mars ve Venüs’ün birleşiminden meydana gelecek bu birliktelikte terazi koçla yakalanması zor bir uyum yaşayacaktır. Terazi kadını da erkeği de koç burçları için vazgeçilmez olacak, her iki taraf da evlilik birliği içerisinde birbirini dengelemeyi başaracaktır. Koç daha hareketli terazi ise dengeyi bulmak konusunda daha başarılı olduğu için evliliklerinin ilk dönemlerinde birbirlerine ayak uydurmakta zorluk çekebilecek olsalar da kısa sürede birbirlerine alışacaklardır. Koç, terazinin aradığı romantizmi ve duygusallığı ona vereceği için uzun süreli bir evlilik hayatları olacaktır.

Her iki burcun da özgüvenleri son derece ön planda olduğundan özellikle evliliklerinin ilk yıllarında ego çatışmaları ve buna bağlı olarak da sorunlar yaşamaları olasıdır. Ancak eğer kendilerini biraz geri plana almayı başarır ve sevgilerinin üstüne daha fazla düşerlerse genellikle bu sıkıntıları koç ve terazi burçları için büyük sorunlar teşkil etmez.

Evliliklerinde geçirdikleri sürenin artmasıyla birlikte birbirlerini dengelemeye başlarlar. Artık aşırı uçlarda dolaşmak yerine aşklarından ve evliliklerinden emin oldukları güven dolu yeni bir döneme girerler. Bu döneme ulaşmalarının ardındansa kolay kolay ayrılmaz, uzun bir evlilik hayatı yaşarlar.

Boğa

Biraz özen göstermeleri gereken bir evlilik olsa da mutluluğu yakalayacaklarına ve huzurlu bir evlilik hayatı süreceklerine hiç şüphe yoktur. Her iki burç da Venüs tarafından yönetildiği için evlilik hayatında hem büyük bir uyum yakalayacak hem de sık sık zıtlaşacaklardır. Ancak sevgileri aralarında bulunan zıtlıklara karşı her zaman daha üstün gelecektir.

İlişkilerinde özellikle sadakat ön plana çıkacaktır. Birbirlerine karşı duydukları güven ile evlilik hayatlarının sorunsuz bir şekilde ilerlemeyecek ve günleri öfkeden uzak romantizmle dolu geçecektir. Bu özellikleri dolayısıyla da sık sık etraflarındakilerin takdirini toplarlar.

Her iki burcun da üyelerinin sanata karşı doğal bir merakı bulunmaktadır. Evlilik içerisinde birbirlerini kültürel yönden tatmin ederek özellikle müzik gibi sanat alanlarında birbirlerini geliştirirler. Hemen hemen benzer zevklere sahip oldukları için evlilikleri boyunca sanatsal anlamda büyük bir uyum yakalarlar.

Özellikle boğanın sahip olduğu ilgi çekici görüntü terazinin aradığı estetiği ve güzelliği bulmasını sağlayacaktır. İkisinin de aile olma konusunda ortak düşünceleri olduğundan güzel ve huzurlu bir evlilik yaşama ihtimalleri oldukça yüksektir.

Aslan

Aslan burcu terazi burcu için evlilikte biçilmiş kaftandır. Aslanın cömertliği ve eğlence dolu yaşamı terazinin ilgisini çekeceğinden evlilik içerisinde kusursuz bir uyum yakalayacaklardır. İkisinin de estetik algılarının yüksek olması ve sosyal yaşamı sevmeleri dolayısıyla birbirlerini anlama konusunda hiçbir güçlük çekmeyecek ve aile hayatında sorunsuz bir evliliğe sahip olacaklardır. Aslan terazinin adalet duygusundan etkilenecek, terazi ise onun dürüstlüğüne hayran kalacaktır, bu durum da evlilikleri boyunca birbirlerini desteklemelerine yol açacaktır.

Her iki burç da kendilerine güvenleriyle dikkatleri üstlerine çekerler. Evlilikleri boyunca eş olarak kendilerinden ve sevgilerinden de emin olacakları için evlilikleri dışarıdan bakıldığından bir kaya kadar sağlam görünecektir.

Her iki burcun da kültür seviyesi yüksektir. Birbirlerine bir şeyler öğretmekten, birlikte yeni bilgilere ulaşmaktan keyif duyacakları ve birbirlerinin zekasını takdir ettikleri bir evliliğe sahip olacaklardır.

Aslanlar da teraziler de kolay kolay sinirlenmezler. Kendilerinin başa çıkamayacakları kadar sinirlenseler de kolay kolay bunu dile dökmez, kavga çıkartmazlar. Bu karakter yapıları dolayısıyla evlilikleri içerisinde sakin bir ortam oluşturmayı başarırlar. Birbirleriyle kavga etmeden yalnızca aşklarının tadını çıkaracaklarından uzun ve sosyal bir evlilik yaşamına sahip olacaklardır.

Terazi

Birbirlerini kusursuz derece anlarlar. Birbirlerine ikizlik derecesinde benzeyecekleri için her daim nerede durmaları gerektiğini bileceklerdir. Ortak yönleri o kadar fazladır ki ilişkileri hiçbir zaman monotonluğa düşmez, her yeni gün birlikte keşfedecekleri yeni bir şey bulacaklardır.

Evliliklerinde özellikle kavganın yerinin olmayacağını söylemek mümkündür. Her ikisi de kavgadan hoşlanmadıkları ve sakinliği tercih ettikleri için birbirlerine öfkelenmeyecekler ve aradıkları huzuru evlilik hayatında bulacaklardır.

İlgileri ve alakaları tamamen birbirlerinin üzerinde olacağı için evlilik hayatları boyunca birbirlerinden ayrı vakit geçirmeleri çok zordur. Çok kısa bir sürede birbirlerini özleyecekleri için çoğunlukla birbirlerinden fazla uzak kalmayı tercih etmezler.

Evlilik hayatları birbirlerini anladıkları bir şekilde sürecektir. Muhtemelen uzun sürecek olan evlilikleri boyunca her yeni gün birbirlerine daha çok aşık olacaklardır.

Akrep

Akrep burcu teraziye evliliklerinde sonsuz bir aşk sunar. Sevgisi ve romantikliği ile teraziyi birlikte sürecekleri hayat boyunca besleyecek, kendisini her daim özel hissetmesini sağlayacaktır. Terazi akreple yaptığı evlikte sevildiğini ve sahiplenildiğinde hissedecektir. Her ikisi de enerji dolu oldukları için evlilikleri süresince bir günleri bile boş geçmeyecek, her an yeni bir şeylere atılmaya hazır bir şekilde yaşayacaklardır. Bu sebeple evliliklerinin uzun ve sevgi dolu olma ihtimali son derece yüksektir.

Her iki burç da flört etmeyi sevdiğinde evliliklerinin otuzuncu yılında olsalar dahi birbirleriyle flört etmekten vazgeçmezler. İlişkilerini her daim heyecanlı tutmayı başaracakları için çoğunlukla uzun ve mutlu bir beraberlik yaşarlar.

Akreplerle terazilerin arasında özel bir bağ gelişir, bu bağ temelini aşklarından ve güvenden alır. Her ikisi de ilişki içerisinde bulunmayı seven ancak gerçekten aşık olmalarının çok zor olduğu burçların mensupları olduklarından birbirlerini bulmaları mucizevidir. İkisinin arasındaki aşkın gerçek aşk olduğu su götürmez bir gerçektir.

Oğlak

Oğlak da terazi de aradıkları güveni ve dürüstlüğü birbirlerinde bulacaklardır. Entelektüel anlamda birbirlerini tatmin ederken her zaman birbirleriyle paylaşacakları yeni bir bilgileri olacaktır. Oğlak biraz daha ciddi, terazi ise biraz daha havadar olduğu birbirlerini dengeleyeceklerdir. Bu evlilikte terazi hayata biraz daha ciddi bakmayı öğrenirken oğlak ise katı kurallarının gevşetmeyi başaracaktır. Birbirlerini anladıkları uzun ve mutlu bir evlilik hayatı sürmeleri oldukça olasıdır.

Terazi burçları karar vermekte zorluk çektikleri için oğlaklar ona sık sık yardım edecektir. Oğlak, onun plansız yaşama isteğini törpüleyecek ve işlerini yoluna koyması konusunda ona yardım olacaktır. Terazi oğlağın dürüstlüğüne güvendiğinden bu yaptıklarını onu yönlendirmek için yapmadığını anlayacağından evlilik hayatları boyunca ondan hep fikir alacaktır.

Oğlak öğrenmeyi çok sever, terazi de öğrendiklerini paylaşmayı. Birbirleriyle evde yalnız kaldıklarında derin sohbetlere dalma ve birbirlerinin farklı bir yönünü keşfetme ihtimalleri son derece yüksektir.

Özellikle evlilikleri boyunca birbirlerini maddi anlamda son derece destekleyeceklerinden çoğunlukla rahat bir evlilik hayatı sürerler. Özellikle oğlak tutumlu yapısıyla her ikisi için de maddi anlamda planlar yapacağından terazinin bu konularda endişelenmesine gerek kalmayacaktır.

Kova

Evlilikleri boyunca yaşayacakları sorun sayısı yok denecek kadar azdır. Birbirleriyle çok iyi anlaşacakları için ahenkli bir ilişki ritmi tutturacaklardır. Evliliğin ilk zamanlarında uyum yakalamakta zorluk çekseler evliliklerinde süre geçirdikçe, birbirlerini tanımaya başlayıp kendilerine özgü bir ilişki dinamiği yaratacaklardır. Uzun ve sakin bir evlilik hayatı sürecek, birbirleriyle çok iyi anlaşarak herkesin gıpta ettiği bir çift haline geleceklerdir.

İlişkilerinde karşılaşabilecekleri tek sorun kovanın evliliklerinin öncesinde veya ilk dönemlerinde yaşayacağı bağlanma korkusudur. Her iki burç da özgürlüklerine düşkündür ancak koca teraziye göre biraz daha özgürlükçü olmasından ötürü evlilik birliği özellikle ilk dönemlerinde onu korkutabilir, kendisini geri çekmesine neden olabilir. Bu durumda terazi kovanın üstüne gitmez ve evliliklerine güven duymasını sağlarsa çok kısa sürede bu sorunun üstesinden rahatlıkla gelebilirler.

Sanatsal ve estetiksel zevkleri birbirleriyle neredeyse aynı olduğunda evlerinde sanat eserleriyle sık sık karşılaşılması mümkündür. Görselliğe önem verdiklerinden her daim gerek hareketleri gerekse davranışlarıyla birbirleriyle büyük bir uyum yakaladıkları mutlu bir evlilik yaşamı onları bekler.

Yengeç

Riskli bir evliliktir ancak uyumun yakalanması durumunda pişman olunmayacak kadar mutlu bir evlilik yengeçleri ve terazileri bekler. Evliliklerinde öncelik her zaman birbirleri ve aralarındaki sevgi olur.

Yengeçler romantik yapıları ve duygusal yaklaşımları sebebiyle terazilerin evlilikte aradığı duygusallığı karşılar, teraziye gerçek anlamda sevildiğini hissettir. Terazinin evlilikleri süresince hiçbir zaman aklında gerçekten sevilip sevilmediğiyle ilgili bir şüphe bulunmaz.

Her iki burç da alıngan ve kırılgan olduklarından dolayı evlilikleri naif bir şekilde ilerler. Birbirlerini kırmazlar ve birbirlerini öfkelendirecek davranışlarda bulunmazlar. Vakitlerini sürekli olarak birlikte geçirmek ister ve bunda başarılı olurlar. Onların ilişkisi sakinlik ve büyük bir huzur içerisinde sürer.

Evliliklerinde meydana gelebilecek tek sıkıntı terazinin sosyal yaşama ve eğlenceye düşkünlüğü ile yengecin fazlasıyla içine kapanık oluşudur. Terazi gezmek ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek isterken yengeç evde baş başa kalmayı tercih edecektir. Yengeç eğer sınırlarını aşmayı başarır ve teraziye uyarak utangaçlığını üstünden atarsa son derece keyifli bir evlilik hayatı onları beklemektedir.

Terazi Burcu Erkeği

Terazi burcu erkeği, genel olarak dışarıdan sakin ve uyumlu görünür. İç dünyasında ise daha sert ve ne istediğini bilendir. Her zaman bir hedefi vardır ve bu hedeflerine ulaşmak için elinden gelen her şeyi yapar. Huzur onun için en önemli olan şeylerden biridir. Yanında huzur bulduğu kişilerle birlikte olmak ister. Sanatçı bir ruhu vardır, çalışmayı ve para kazanmayı sever, kazandığı paraları çok tutarsız olmayacak şekilde harcayabilir ancak birikimde yapmaya çalışır kesinlikle cimri değildir. Uyum ve dengeye çok önem verir. Genelde duygusallığı seçmez, mantıklı kararlar verir.

Terazi erkeği çoğunlukla duygusal yapısıyla tanınır. İlk etapta utangaçlığından dolayı karşısındaki insana ne kadar duygusal olduğunu belli edemese de zaman içinde aradığı güveni bulduğunda bu yönünü belli eder. Duygusal yapısı dolayısıyla karşısındaki insanı çok iyi anlar bu sebeple de gerek arkadaşlık gerekse aşk ilişkileri her daim uzun ömürlü olur.

Öğrenmeyi ve farklı konularda bilgi sahibi olmayı sever. Çevresindeki insanların onunla konuşurken ona yeni bir şeyler öğretmelerini ister. Bu özellikleri sayesinde de Zodyak’ın en bilgili burçlarından biri olur. Entelektüel anlamda kendini geliştirdiği için her kişinin muhabbetinden hoşlanmaz ama yine de kibarlığını bozmadan konu ilgisini çekmese bile dinlemeyi sürdürür.

Terazi Burcu Kadını

Terazi burcu kadını, her zaman bakımlı olur zarafete ve güzelliğe çok önem verir, tek bir gün bile kötü giyinmez. Çok kibardır ve sevecendir. İnsanlara çok naif bir şekilde yaklaşır. Dengeli ve uyumludur. Eşitliğe çok önem verir. Adaletsizlik gördüğü an olaya müdahale eder. İlişkilere çok önem verir, her zaman bir sevgilisi mutlaka olur. Sevmek, sevilmek ve ilgi görmek ister. Özellikle hastayken hiç çekilmez. Tartışmalardan nefret eder çünkü insanları kırmaktan çekinir. Politik bir havası da vardır ve genelde meslek seçimini bu yönde yapar. Aksesuarlara, yeni kıyafet ve çanta almaya bayılır. Beğendiği şeyi almadan asla bırakmaz. Her şeyin mükemmel olmasını ister. Sabırlı ve sakin bir yapısı vardır, gürültülü yerlerden hoşlanmaz.

Rahatlık Terazi kadını için her şeyden önce gelir. Baskı altında olmaktan veya kendini zorda hissettiği bir yerde bulunmaktan hiç hoşlanmaz. Bu gibi durumlarda ortamdan uzaklaşmayı ve kendi huzurunu korumayı tercih eder. Kendi huzuru ve mutluluğu söz konusu olduğunda bencil olduğunu söyleyebiliriz. Çoğu zaman bir insanı gerçekten sevmiyor veya o kişinin ona gerçekten ihtiyacı yoksa kendi huzurunu ve mutluluğunu korumak onun için daha önemlidir.

Hassas ve duygusaldır. Bu sebeple çabuk kırılabilir ve bunu belli etmeyebilir. Olaylar yaşanırken onun için önemli olan onun bunu nasıl anladığıdır. Başka insanların düşünceleriyle ilgilenmez kendi hislerini güvenir. Çoğunlukla bu özelliği sebebiyle eleştirilse de bundan vazgeçmez.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.