Yengeç Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

01.02.2016
Yengeç Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Elementlerden su grubuna dahil olan yengeç burcu ve ateş grubuna dahil olan aslan burcu duygusal anlamda birbirlerini tamamlasalar da yapı bakımından çok farklı burçlardır. Yengeç kadını içe dönük iken erkek dışa dönük bir yapıya sahiptir. Yengeç kadını evine fazlasıyla bağlı, evcimen bir yapıda olduğundan karşı taraf ile çok iyi anlaşacaktır.

Yengeç burcu kadını, melankoliktir ve derin düşünme eğilimindedir. Oysaki aslan erkeği, düz mantıktır ve yaşam sevinci doludur. Bu iki zıt kutup birbirini çeker, yengeç kadını duygusallığı ve sadakati ile partnerinin istediği aşkı sunabilecektir.

Aslan erkeği, hatalarını ya da eksikliklerini görmek istemez. Her zaman en kusursuz kişi olduklarını düşünür. Alçak gönüllü bir burç değildir. Haksız olduklarını kabullenmek yerine gerçeği çarpıtarak amacına uygun bir şekilde haksızlıktan sıyrılır. Fakat eksikliklerini görüp kapatmaya çalışan insanlardan hoşlanır.

Pek çok yoruma göre iki burç oldukça uyumludur. Ancak yengeç kadınının bu adamla bir ilişki yaşamaya başlamadan önce buna hazır olup olmadığınızı iyice değerlendirmesi gerekecek. Aslan erkeği hayvanlar aleminin kralı gibi kendini gösterse de aslında öz güven eksikliği yaşar. Partneri de bu öz güven eksikliğinin tamamlanmasına yardımcı olmak yerine daha çok kendisi ile ilgilenmeyi seçer.

Yengeç Kadını ile Aslan Erkeği Aşk Uyumu

Yapıcı kişilikleri sayesinde orta yolu bulurlar

Aslan burcu erkeği romantik ve neşelidir bu özelliği ile partnerinin ilgisini çeker. Bu sayede ikili arasında uyum kurmak kolay olur. Yengeç burcu kadını çok duygusaldır ve romantik bir adama aşık olmak ister. Eğer partneri içindeki romantik adamı onunla tanıştırırsa bu aşk dillere destan bir aşk olabilir. Kimi zaman aralarında tartışmalar yaşasalar da iki burç da yapıcı kişiliğe sahip olduğu için çözüm yolunu her zaman bulacaklardır. Çok iyi bir ilişki kurabilirler, bunun için birbirlerini iyi anlamaları yeter.

Anlayışlı olmaları gerekir…

Yengeç burcu kadını ve aslan burcu erkeği eğer birbirlerini tanımaya ve anlamaya çalışırlarsa kısa bir süre içine güzel bir ilişkiye adım atarlar. Ancak aralarındaki bu anlayışı kaybederlerse şayet ilişkileri çok uzun olmaz. Yengeç kadını içene kapanık bir kişilik özelliği gösterirken partneri ise liderlik duygusu kuvvetli bir burçtur. Aralarındaki teraziyi doğru orantıda dengeleyebilirlerse çok iyi bir ilişki onları bekliyor olacaktır. Bu ilişkinin yürümesi için birbirini gerçekten sevmeleri çok önemlidir. Bu sevgi sayesinde çok uzun bir birliktelik yaşar, hatta bir ömür boyu birlikte yaşarlar.

Karakter yapıları birbirlerini çeker

Aslan burcu erkeği her zaman büyük olduğunu düşünür ve bu şekilde hareket eder. Hatası olduğunda ya da eksiklikleri ortaya çıktığında bunu kesinlikle kabul etmez. Ancak eksikliklerini görüp bunları tamamlamaya çalışan insanları da çok takdir eder. Haksız olduğunu kabul etmek yerine, gerçekleri amacına uygun şekilde çarpıtmayı tercih eder.

Yengeç kadını ise yumuşak başlı, duygusal ve eksikliklerini kapatmaya çalışan bir burç olduğu için partnerinin dikkatini oldukça çeker. Aslan erkeği onun yumuşak başlı hallerine, sakin tavırlarına büyük bir ilgi duyar. Aynı zamanda içinde yaşadığı dünyaya adım atmak için adeta can atar. Kapalı duvarları ve kendi dünyası adeta tüm erkeklerin dikkatini cezbeder.

İlişkileri güvene dayanır

Bu iki burç yıkılmayan güven kalesi inşa edebilirler. Birbirlerine olan güvenleri ve sevgileri hep sürer. Mutluluk onlar için her zaman var olacaktır. Çünkü iki burç da sevdiklerini mutlu etmeyi çok sever. Bu iki burç ilk dönemlerde bazı sorunlar yaşayabilir. Ama bu sorunları atlatırlarsa çok iyi ilişki kurar ve bu ilişkiyi bir ömür boyu devam ettirirler. Yengeç kadını da aslan erkeği da romantik olduklarından, her ikisi de mutluluğu birbirlerinde bulacaklar. Bu ilişkide sözü geçen taraf ise aslan erkeği olacaktır. İlişkide önemli kararları alan odur çünkü liderlik özelliğine sahip bir burçtur, ipleri her zaman eline almak ister.

Birbirlerinin beklentilerini karşılarlar

Aslan burcunun kişilik yapısı sebebiyle, burçlar dünyasında belki de en iyi anlaştığı burç yengeç burcudur. Aslan erkeği liderliği, partneri ise yönetilmekten hoşlanır. Bu durumda iyi birer sevgili olmaları da kaçınılmazdır. Yengeç kadını, onun beklentilerini çok iyi karşılar. Her ikisi de tutkulu, evine ve ailesine bağlıdır, evlilikleri de çok güzel bir evlilik olabilir. Aşk ilişkisi için ideal çiftler arasında yer alırlar. Yengeç kadını duygusal, evine bağlı ve partnerine sadıktır. Aslan erkeği ise koruyucu, lider kişiliğe sahip ve romantik biridir. Birbirlerini bulduklarında iki burç da birbirlerinden çok etkileneceklerdir. Evine çok bağlı olan yengeç partnerinin korumacı, anaç özelliğinden çok etkilenecek, partneri ise onun sadık olma özelliğini çok sevecektir.

Yengeç kadınları sevgiyi buldukları zaman sevdiği insana karşı her zaman olumlu, sıcak bir yaklaşımda olurlar, sevdiği insanı incitmemek için her fedakarlığı yaparlar. Sevgi ve aşk için yaratılmış en duygusal burçlardan birisidir. Aslan erkeği ise bazen davranışlarında çok hırçın olabilir. Bu durum partnerinin hassas kalbini kırabilir ve ondan bu nedenle uzaklaşmasına yol açabilir. Eğer bir yengeç burcu kadını ile birlikteyseniz kırıcı olmaktan kaçınmanız gerekecektir. Yoksa hiç ummadığınız bir anda onun o aşk dolu kalbini kırmış biri olarak onun hayatından uzaklaşabilirsiniz.

Sürekli yöneten ve yönetilen taraf olur

Bu ilişkide yöneten ve yönetilen ayrımı olacaktır. Yöneten, lider ruhlu aslan erkeği olacağından yönetilen sessiz ve duygusal yapısıyla yengeç burcu kadını olacaktır. Bu ayrım zamanla kadını kırabilir, hassas yapısını zedeleyebilir. Eğer pasif ve oldukça sönük bir karaktere sahipse içine kapanabilir ya da bu durum bir süre sonra çatışma yaratabilir. Ancak yönetilen olmayı kabullenirse bu ilişkide çok fazla sorun çıkmayacaktır. Her ikisi de romantik burçlar olduğundan aradıkları ilişkiyi birbirlerinde bulmaları mümkündür.

Yengeç kadını, aslan erkeğinin cazibesine kapılmamak için hayli çaba sarf eder. Bu adamın kendisine uygun olduğuna inanırsa erkeğin kaçış şansı kalmaz. Bu noktada, bu erkeği elinde tutmak için her şeyi yapacak hatta kendine tamamen ters düşen davranışlarda bulunacaktır. Bu davranışlarla onu elde edebilmeyi başarsa da kişiliğini tamamen kaybetme tehlikesi ile de karşı karşıya kalır. Zırhını bir kere terk ettiğinde ise aslan erkeği onun tekrar saklanmasına izin vermez çünkü her yerde olduğu gibi ilişkisinde de kontrolü elinde tutmayı sever.

Yengeç Kadını ile Aslan Erkeği Evlilik Uyumu

Yengeç burcu kadını elementlerden su grubuna, aslan burcu erkeği ise ateş grubuna dahil olan baskın bir burçtur. Bu iki burç yapı bakımından büyük farklılıklara sahip olsalar da evliliklerinde bu farklılıkları tamamlamasını ve yürütmesini bileceklerdir. Mutlu bir evlilik sürebilecek nadir çiftlerden birisidir. Gelelim bu evlilikte anlaşabildikleri veya zıt düştükleri olaylar nelerdir onları inceleyelim. Her şeye rağmen ayakta ve uzun ömürlü olmasını sağlayan unsurlar nelermiş!

Yöneten, lider aslan erkeği; yönetilen, ılımlı yengeç kadını

Aslan erkekleri yapıları gereği lider ruhludurlar. Ortamda sivrilen yapısıyla dikkat çeker, hep ben derler. Yaşadığı yerlerde, çalıştığı ortamlarda genelde bu erkekleri yönetici olarak görmeniz çok mümkün bir durumdur. Onlar kendilerini öne çıkaran şeyin zekaları olduklarını düşünürler ve bundan gurur duyarlar. Bu yarattıkları fark yüzünden de insanlar üstünde büyük bir hakimiyet kurmak isterler. Tabii ki insan ilişkilerinde olduğu kadar evliliklerinde de bu böyledir. Beraber olduğu partnerine karşı aynı hükmü sürecektir. Sevdiği kadına sahip çıkacak, onu yönetmeye ve yönlendirmeye çalışacaktır. Fakat bunu art niyetle değil sahiplenici duygusuyla hareket ederek yapacaktır. Çünkü sevdiği kadını kimseyle paylaşmak istemeyen aslan erkeği kadını ben hakimiyeti altına almak isteyecektir. O kadın onun etrafında olmalı bu çizgiyi geçmemelidir.

Bunların yanında yengeç kadını ise yönetilmekten ve sahiplenilmekten çok hoşlanır. Onun için yönetilmek kötü bir durum değil, ona verilen değeri ifade eder. Yumuşak başlı ve uyumlu yapısıyla dikkat çeker. Onlar herhangi bir olumsuzluk istemezler hayatlarında. Çok naif, kırılgan insanlardır ve kimsenin onları kırmasını istemezler. Karşısındaki insana saygılı ve ölçülü davranmaya çalışırlar. Kabalık yapmaz, kimseyle çelişecek bir durumla karşı karşıya gelmez. Çünkü bilir ki hassas ve yumuşak kalbi bu duruma çok fazla dayanamayacaktır.

Aslan erkeği yöneten liderlik vasfı ile yönetilmeyi seven ılımlı yengeç kadını ile uyumlu bir çift olacaklardır. Bu ikilinin evliklerinde kurulan bu denge sayesinde evlikleri uzun ömürlü ve sağlıklı devam edecektir. Tabi aslan erkeği bu durumu aşırıya kaçırmadığı sürece partnerinin gönlünü kazanacaktır, aksi halde aslanı terk edilebilir. Aslında bu sahiplenici hali partnerine güven ve korunma hissi verir. Çünkü eşi doğuştan, yapı gereği birinin koruması altında olmak ister. Bu da aslan erkeğidir ve işte istediği, hayalini kurduğu adamı bulmuştur!

İçe dönük yengeç kadını, dışa dönük aslan erkeği

Yengeç burçları yapı olarak hassas aşırı duyarlı, duygusal insanlardır. Hemen her olayda kırılabilir, üzerlerine alınabilirler. Bu durum onu iç dünyasına kapatmıştır ve genellikle de iç dünyalarında yaşarlar. Duygularını ifade etmekten çekinirler. Çemberi çok geniş tutmaz bir yengeç kadını. O yüzden riskli işlere de çok girmeyecektir. Sevmek, sevilmek, gönül işleri de riskli işler değil mi aslında?

Yengeç kadını duygularını ifade etmekten çekinir ve birilerinin onu keşfetmesini bekler. Çekingen kişiliği asla sevgi insana açılmasına izin vermeyecektir. Bu kadın platonik aşkların kadınıdır. Sevmek istediği kadar bunu gösteremeyecek kadar geri duracaktır. Bir gün bir yerlerden onu fark etmesini beklerken aslan erkeği ile karşılaşması onun için çok önemli bir fırsattır. Çünkü onun aksine aslan erkeği dışa dönük ve sosyal bir insandır. Romantiktir ve duygularını ifade etmekten çekinmez. Seviyorsa, hoşlanıyorsa bu duygularını paylaşmaktan asla korkmayacaktır. Onlar için kaybetme korkusu yoktur ve partnerleri kadar hassas değillerdir. İlan ettiği duygularına karşılık verilmeme ihtimallerini düşünmeyecek kadar kendine güvenir, olumsuz bir cevap alsa dahi buna takılmayacak kadar da vurdumduymazdır. Eşleri kadar hassas olmayan bu erkekler konacak başka bir çiçek bulacaktır kendine. Bu durumda ise eşleri dünyanın sonu gelmiş gibi hissederler ve kendilerini her şeye kapatabilirler.

Seven ve hoşlanan aslan erkeği duygularını yengeç kadınıyla paylaşacaktır. Bu durum yengeç kadını için mükemmel bir uyumdur. Çünkü onlar hep keşfedilmeyi ve duygularına tercüman olabilecek bir insana ihtiyaçları vardır. Romantik ve çok iyi birer hatip olan aslan erkeği ilk adımı atarak artı bir puanı hak ederler. Güzel sözleriyle ve romantik halleriyle partnerlerini kendilerine bağlamayı başarırlar. Yengeç kadını onun o güçlü kolları arasında güvende ve mutlu hissedecektir kendini. O dik başlı aslan erkeğini yumuşak ve uyumlu tavırlarıyla yola getirecek, ilişkide önemli bir yer alacaktır. İkili evliliklerinde birbirlerini anlayacak ve uzun vadeli bir mutluluk yaşayacakları.

Sosyal aslan erkeği ile çevresini geniş tutmak istemeyecek kadar çekingen yengeç kadını

Aslan erkeğinin içinde bulunduğu grubun özelliğini taşır ve aşırı sosyaldirler. İlgi alanları daha çok insanlarla beraber yapılan şeyler üzerinedir. Aşırı aktif olup herhangi bir organizasyon işinde, kalabalık bir grubun liderliğinde ilerleyen bir insan olarak görebilirsiniz. Çevresiyle ilgili alakalı bir yaşam tarzı edinir. İyi birer hatiplerdir. Kendilerini güzel ifade eden alsan erkekleri kısıtlanmaktan asla hoşlanmaz. Onun için evlilik sosyalleşmesine engel olmamalıdır.

Yengeç kadını ise tam tersine içine kapanık insan ilişkileri kuvvetli olmayan insanlardır. Çünkü kırılmaktan korkar. İnsanlara ayırdığı çember azdır ve hayatlarına çok az insan koyarlar. Böyle bir kadına aktif ve sosyal bir aslan erkeği iyi gelecektir, sosyal hayatı ve çalışmaları ile onun dikkatini çekecektir.

Ayrıca aslan erkeği spora ve sağlıklı yaşama çok fazla önem verir. Sabah yürüyüşleri onun vazgeçilmez günlük rutinlerindendir. Evliliğinde eşiyle spor salonundan çıkmayacaktır. Kendisi gibi partnerini de sağlıklı yaşama alıştırır.

Kişiliğine zarar verecek kadar seven yengeç kadını ile orta yolu bulmayan aslan erkeği

Yengeç kadını doğuştan sahip olduğu bir cazibeye sahiptir. Beğenilmek için veya dikkat çekmek için özel bir şey yapamazlar. Bu durum partnerinin gözünden kaçmayacaktır. En iyi ve en zeki olan bir aslan erkeği tabi ki kendine yakışacak güzel ve akıllı kadınları tercih edeceklerdir. Evlenene kadar her daldan gül koklasa da bulduğu ve sevdiği insana ihanet etmeyecek kadar da sadıktır.

Aslan erkeğinin liderlik ve sahiplenme vasfı eşinin çok hoşuna gider, bu özelliklere sahip erkeğe aşık olmaya başlar. Her geçen gün seven yengeç kadını onun her türlü farklılığına anlayış göstermeye başlayacaktır. Çünkü o, sevdiği insan için sahip olduğu birçok özelliğini törpüler hatta yavaş yavaş yitirmeye başlar. Aslan erkeği alttan almayan ve dik başlı bir erkek olacaktır. Buna karşılık evliliğini yürütmek isteyen fakat onun özelliklerini yumuşamayacağını anlayan partneri gün geçtikçe kendinden tavizler verir. Maalesef orta yolu bulamayan aslan erkeği için eşi kendi kişiliğine gün geçtikçe zarar verebilecektir. Fakat bu evlilik çok da sağlıklı olmayacaktır. Aslan erkeğinin bir an önce kendine çeki düzen vermeye başlaması gerekir.

Sevilmeyi seven aslan erkeği ile sevmeyi seven yengeç kadını

Aslan erkeği kimi zaman ormanların kralı gibi gözükse de kimi zaman öz güveni düşük birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu öz güvenini destekleyecek ve kendisine iyi gelecek bir insana ihtiyaç duyar çoğu zaman. Romantik ve ağzı iyi laf yapan birilerinin ona güzel şeyler söylemesini ister. Alçak gönüllü insanlar değillerdir. Hatalarının düzeltilmesini ve yüzlerine vurulmasını asla istemezler. Çünkü onlar mükemmel yaratılmışlardır ve eşsizdirler. Hatalarını kabul etmez ve onları gerçekten haklıymış edasıyla karşındaki insana çarpıtarak sunarlar. İşin içinden nedense sıfır haksızlıkla çıkmak onların en çok yaptığı şeylerdir. Çevresindeki insanlara karşı bu duruma düşmek yerine gerçeği dolandırarak sunar ve haklı çıkarlar. Gel gelelim ki partnerlerini de seçerken eksiklerini gideren ve hatalarını kapatan kadınlardan seçerler. Yengeç kadını ise yumuşak başlı, duygusal ve eksikliklerini kapatmaya çalışan bir burç olduğu için aslan erkeğinin dikkatini oldukça çeker. Bu kadın ona herkesten farklı davranır, bir nevi onun beklentilerini karşılayacak en doğru insandır. Sevilmeyi seven duygularına karşılık bulan aslan erkeği sevmeyi seven partnerine gün geçtikçe aşık olacaktır.

Yengeç kadınları sevmek ve değer vermek için gelmişlerdir adeta dünyaya. Onun sevdiği bir insan olmak eşinin sahip olabileceği en güzel duygudur. Eşi onunla birlikteyken dünyaya farklı bakmaya başlar, onun sayesinde hiç keşfetmediği şeyleri keşfeder. Sevilen aslan erkeği ile seven yengeç kadını arasında tadına doyulmaz bir aşk hikayesi olacaktır.

Yengeç kadınının hislerine tercüman olan aslan erkeği ve zarafetin en iyi görüldüğü bu kadını duruşuyla kendine hayran bırakacaktır. Bu durumda bu iki burç için evlilikte birbirlerine bağlanacak ve aşk evliliği yapacaklardır. Aslan erkeğinin dikkat etmesi gereken en önemli konu eşini sevgiden yoksun bırakmak olacaktır. İlgi ve alaka görmeyen partneri içine kapanıp evliliklerinde mutsuz olabilir, aman dikkat!

Evlilik için dünyaya gelmiş yengeç kadını ile romantik bir aslan erkeği

Yengeçler karakteristik olarak adeta evlenmek için yaratılmışlardır. Onlar partnerlerine olan uyumları, sadık oluşları ve evlerine bağlı oluşları ile tam bir evlilik insanıdır. Aslan erkeği gibi dik başlı ve asi bir adamı yola getirmeye çalışan yumuşak huylu naif kadın bu evlikte dinamikleri yerinde tutmayı başaracaktır. Bunun yanında eşinin romantik ve duygusal oluşu da ilişkilerini ayakta tutan önemli bir durumdur.

Yengeç kadını içine kapanık, duygusal halleriyle evliliğinde anlaşılmayı bekler. Onu anlayan ve isteklerine cevap veren bir eş onun bir adım daha yaklaşmasına neden olacaktır. Bu duygusal ve naif halı aslan erkeğinin her geçen gün partnerine hayranlık besleyeceğinin ve uzun ömürlü bir evlilik yaşayacaklarının sinyallerini verir.

Yengeç kadını evine, eşine ve çocuklarına sadık bir eş ve anne olacaktır. Çünkü onlar bunu için yaratılmışlardır adeta. Çocuklarına olan ilgi ve şefkati en iyi onlarda görebilirsiniz. Evlenene kadar çapkınlık yapan aslan erkeği aşık olduğu partnerine saygısını hiç yitirmeyecek ve evinin babası olacaktır.

Savurgan aslan erkeği ile tutumlu yengeç kadını

Yengeç kadını her zamanki gibi burada da anaçlığını kullanacak tam bir ev kadınıymış gibi davranacaktır. Paraya değer veren, savurmayan bir ev hanımıdır. Çünkü anı yaşamak yerine geleceğini ve çocuklarını düşünür yengeç kadını. Evde sürekli para dengesini kurarak eşini dizginleyecektir. Dizginleyecektir diyoruz çünkü aslan erkeği bir o kadar savurgan ve parayı bol harcayan bir partnerdir. Onun için para amaç değil araçtır. Harcamalarını çok düşünerek yapmaz, genelde anı yaşamaktır amacı. Hal böyle olunca bu zıtlığın evliliğe zarar verebileceğini düşünülür fakat her zaman olduğu gibi zıtlıklarda da hayır vardır. Bir taraftan savurgan olan erkek ve bu savurganlığa karşılık tutucu bir kadın evdeki dengeyi kuracak mükemmel bir sistemdir. Taraflarca bu olay çok abartılmadığı sürece evliliklerinde problem çıkmayacaktır.

Kısacası toplayacak olursak;

Aslan erkeği evliliklerinde ve hayatlarında başarmaktan ve yönetmekten keyif alırlar. Girdikleri her ortamda heyecan ve neşe getirirler. Egoisttir ve ben demeyi severler. Onlar her zaman her şeyin en iyisini bilir ve öyle yaşarlar. Evlilikte partnerlerine karşı aşırı korumacı ve kollayıcı tavırlar sergilerler. Onların hayatlarında pasif insana yer yoktur. Gezmekten evlenmekten hoşlanırlar. Eşini sosyal ortamlarda bulunduracak onunla beraber hiç gitmediği yerleri keşfedecek kadar deli dolu olacaktır. Spora ve doğal yaşama aşırı düşkün insanlardır. Partnerini elinden tutup herhangi bir saatte yürüyüşe çıkabilir, herhangi bir spor salonuna beraber yazılabilecektir. Yalandan asla hoşlanmaz ve asla yalan söylemez. Partnerinin hassasiyeti ve oturmuş karakteri onu yalan söylemeyeceği konusunda rahatlatır ve evlilikte problem çıkmayacaktır.

Yengeç kadını ise duygularıyla hareket eden aşırı duygusal bir insandır. Fakat onu çok iyi anlayan ve ifade edebilen aslan erkeği sayesinde mutlu bir evlilik sürebilecektir. Aslan erkeğini idare edecek kadar da empati yeteneği gelişmiştir. O her şeyin dilinden anlar ve herkesin nabzına göre şerbet vermeyi başaracaktır. Romantik bir eşe sahip olan bu kadın kendini eşinin kolları arasında güvende hisseder ve iyi bir anne olur. O evinin nadide sultanıdır. Yönetilmeyi seven fakat karakterini kaybetmeyen özelliğiyle her zaman evliliğinde domino taşı olmayı başarabilecektir. İyi birer anne, iyi birer eş olmayı layıkıyla yapar. Sosyal bir hayata sahip olan partnerine ayak uydurabilecek kadar uyumlu bir insandır.

Bu iki karakter burç kısacası evlilikte en iyi uyumu yakalayabilecek nadir iki burçlardandır. Karşılıklı saygı ve sevgi ile dillere destan bir aşk hikayesi yaşanması muhtemel bir durum olacağı sinyallerini veriyor.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.