Aslan Burcu Erkeği: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası

Aslan Burcu Erkeği: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası
14 Ekim 2019 tarihinde eklendi, 546 kez okundu.

Aslan burcunda doğanlar zodyakın himayesindeki çocuklarıdır. İsmi ile müstesna aslanlar, maceraperest, eğlenceli, cömert ve karizmatik yapıları ile yaşamlarında en üstü hedefler. Ayrıca daha büyük olmayı ve bu durumları ile gösteriş yapmaktan, beğenilmekten, övülmekten ve tabii ki de takdir edilmekten hoşlanırlar. Rekabetçi yönlerine rağmen yaptıkları her şeyde en iyisi olmak isterler. Eleştiriye karşı bağışıklık kazanmış ve onu olumlu kamçılıyormuş gibi görünse de, içten içe eleştirilere karşı hassastır. Aslan burcu erkeği özellikleri hakkında merak ettiğiniz bazı detaylar mı var? Hadi o zaman, tüm bu detaylara birlikte göz atalım.

Aslan Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Fiziksel Özellikleri

Aslan burcu erkeği, fiziksel olarak karşı cinse çekici gelen bir görüntüsü vardır. Özellikle, dikkat çeken gür saçları, kuvvetli ve ihtişamlı duruşu ile bakışları üzerine toplar. Boyları genellikle çok uzun olmasa da kısa sayılmaz. Göz ve dudak yapıları orantılı yüz hatları muazzam dişleri ile dikkat çekmektedir.

Yemek yemeyi severler ve bu nedenle kilo almaya elverişlidirler. Giyim konusunda zevklidirler. Sempatik sıcakkanlı ve çevrelerinde genellikle uyumlu sorunsuz yaşayan insanlar olarak bilinirler

Mantıklıdır

İnsan ilişkilerinde samimi, kimseyi incitmez, sert çıkışlar yapmamaya özen gösterir. Mantığı ile hareket eder, kolay kolay sinirlenmez, fakat sinirlendikleri zaman yıkıcı olabilirler.

Yaşanacak sorunları mantık çerçevesi içinde hallederler. Çözüm odaklıdırlar. Burunlarından kıl aldırmaz misali gururludurlar. Enerjik, eğlenceli, sevecen ve hareketlidir. Kin tutmayan, kolay kırılabilecek hassas bir yapıları vardır.

Liderdir

Aslan burçlarının en belirgin özellikleri liderlik vasfıdır. Karar veren, analitik düşünen, yöneten yönleri ile iş dünyasında da kolaylıkla kendilerine yer bulurlar. Kariyer basamaklarını emin ve adım adım çıkarlar. Hareketli yapıları ile durmak onlar için sıkıcıdır. Monotonluktan sıkılır odaklanma güçlüğü çekerler.

Hükmeder

Lider olduğu kadar hükmedici bir yapısı vardır. Verdiği kararların sorgulanmasından hoşlanmadığı gibi eleştiriye de kapalıdır. Onları karşınıza almakla iyi yapmış olmazsınız. Her zaman ön planda olmayı ve ilgi çekmeyi isterler.

Dikkat çekmeyi seven aslan burcu erkekleri sosyal açıdan da aktif geniş bir arkadaş çevresine sahiptir. Gezmeyi, değişik yerleri keşfetmeyi, farklı ortam ve mekanlarda bulunmayı severler.

Sorumluluklarını bilir!

Üstlendiği görevleri mükemmel olacak şekilde tamamlar. Yönetici olma vasfıyla işleri organize etme sorumluluğunun üstesinden başarıyla gelir. Emir almayı sevmediği için genelde kendi işini yapmayı tercih eder.

Olumlu Özellikleri

Yardımsever ve altın kalpli

Merhamet Aslan burcuna en çok yakışan özelliklerden biridir. O kadar iyi bir kalbi vardır ki iyilik yapmak için adeta yarışır. Kendine yapılan iyiliği de unutmaz. Yardıma ihtiyacı olan birini gördüğünde de buna duyarsız kalmaz. Mutluluk onun için önemli bir kavramdır. İnsanlara bu şekilde iyilik yaparak, onların mutlu olmalarında bir nebze de olsa, katkısı olduğunu bilmek aslan burcu erkeğini de mutlu kılar.

Enerjik ve kendinden emin

Enerjik bir yapıya sahip olduğu için, sürekli yeni keşifler yapma isteği duyar. Geniş bir ufka sahip aslan erkeği gururludur. Attığı adımlardan her zaman emindirler. Mantıklı kararlar vererek, her sorunun üstesinden gelir. Çözüm odaklıdır. Lider vasfı, enerjik yapısı iş dünyasında aranan kolayca kariyer yapar.

Onları lider yapan, sorunlar karşısında sorunun kökenini görme ve daha hızlı çözüm bulma yeteneğidir. Motive etme konusundaki beceri ile iyi bir takım oyuncusudur, bu da onu sevme ve saygı duyulmasını sağlar. Her zaman samimi, dürüst, dinamik ve korkusuzdur.

Hayatının kadınını arar

Aşka inanır ve hayatını paylaşacağı doğru kadını arar. Bulduğunda ise onu koruyup mutlu etmek için çaba sarf eder. Aşka ve ilişkisine olan inancından ilişkisine sadıktır.

Olumsuz Özellikleri

Bencil

Aslan burcu erkeğinin gelişmiş egosunun bir etkisi olarak en kötü yönü ben merkezci oluşudur. Her yerde her şey de odak noktası o olsun ister. Bu nedenle en olumsuz özelliği, bencil olabilmesidir.

Maddi açıdan para konusundaki cömert davranışları nedeni ile birikim yapamayıp sıkıntı yaşama ihtimali olabilir. Cömert oluşu olumlu bir özelliği olsa da, elinin fazla açık oluşu ve birikim yapamaması olumsuz özelliğini oluşturuyor. Ayrıca ukala tavrı lider hırsı ile insanları incitebilir.

Rahatına düşkün.

Rahatına aşırı düşkün olması, çevresinde sinir bozucu olarak görülür

İş kolik

Lider ruhu ile tam bir iş kolik oluşu, akabinde iş ortamında onu kontrol delisi yapabilir. Her şeye karışır ve hükmeder. İstediği yapılmadığında olumsuz tavır alabilir.

Kibirli

Gururlu biridir. Yaptıkları her şey de öpüşmek, taktir görmek ister. Bu onu hem motive, hemde mutlu olur. Güneşin oğlu olduğu kadar övgüde onun gücünün kaynağıdır. Kadınlar kadar erkekler tarafından da övülmek ister. Bu durum bazen kibir boyutuna kadar ulaşmasına neden olur.

Kıskanç

Özellikle ikili ilişkilerde kıskanç ve geçimsiz biri olabilir. Kontrolcü yapısı ile ev hayatında istediklerinin hızlı bir şekilde yerine gelmesini sözünün ikiletmemesini ister. Ayrıca kendi özgürlüğüne düşkün iken eşini kısıtlar. Bu tavrı ile eşinin evde çocuklarına bakmasını, ev işleri ile iyi bir eş, iyi bir anne olmasını ister. Onlar için kadının yeri evi, kocasının ayaklarının dibidir. Bu durumda kadın dört duvar arasında yaşar.

Aile ve Ev Hayatı

Lüksü ve lüks yaşamı çok sever. Gelir düzeyleri ne olursa olsun imkanları elverdiğince şatafatlı yaşarlar.

Lüksü sever

Yaşam alanlarında da abartı ve şatafatı sever. Ev dekorasyonunda kullandıkları möble ve objelerde onun karakterini yansıyor. Altın varaklı mobilyalar, yaldızlı objeler, lüks eşyalar aslan erkeklerinin ruhlarını okşar.

Işıltılar tam ona göre

Canlı parlak ve çiçekli rengarenk döşenmiş evlerde ilgilerini çeker. Bir süre sonra sıkılır yeniden dekore etme İsteği duyarlar. İpek örtüler kadife kumaşlar, gösterişli ve büyük aydınlatmalar, duvarları süsleyen pahalı ve ünlü ressamların tuvalleri ile katedral mekanlarda yaşamak isterler. Aile, onlar için en önemli konulardan biridir. Bu sebeple de ailesini her zaman önemser ve ailesine her zaman destek olurlar.

Sağlık Hayatı

Kalp sağlığına dikkat etmeli!

Aktif bir sosyal hayata vardır. Tiyatro, sinema, bar, gibi aktivitelere katılmak, kendi gibi entelektüel insanlarla bu ortamlarda boy göstermeyi sever. Bu kadar aktif yaşamın içinde vücudu bu tempoda yorulur. Yaşamındaki temponun onu bedenen yorduğunu gençlikte pek farkına varmaz. İleri ki yaşlarda ruhsal olarak kendini genç ve enerjik hissetse de, vücudu bu hızlı tempoyu kaldıramaz. Yemeğe olan düşkünlüğü de bu yorgunluğa eklenince ciddi sağlık sorunları yaşamasına neden olacaktır.

Çalışkan ve hırslı olan aslanlar gün içinde yaşadıkları stresli anları özellikle açık hava sporları yaparak atmaya çalışırlar. Bu şekilde fazla olan enerjilerini de boşaltarak rahatlar.

Sağlam bünyeye sahiptirler, kolay kolay güçten kuvvetten düşmez, ufak tefek sorunlarda da kendilerini çabuk toplarlar. Hastalanıp hele hele yatak istirahatlerinden hiç hoşlanmazlar. Hastalandıklarında da kaprislerinden yanlarında durulmaz.

Vitamin ve Mineraller Dengesi

Güneşin Aslan üzerinde etkileri ağır basıyorsa, mineral ve vitamin dengesindeki eksiklikler uyarı verir. Enerjinin ana kaynağı güneş, yaşam enerjisini besleyerek gerekli elementlerin denge uyarılarını bildirebilir. Güneş ışınları doğum haritasındaki işaretleri ile vücuttaki eksiklikleri gösterebilir. Vitamin dengesi için A, B1, B5, B12, B15, minerallerindeki iyot, klorofil, manganez, folik asit, b3 vitamini ve koenzim oranları kontrol edilmeli. Okyanus tuzunda, sağlıklı klorofil ve iyot bolca bulunur. Sağlıklı yaşam için kullanımı önerilir. B vitaminleri ise daha iyi absorbe edilmesi için ayrı ayrı vitamin kullanmak yerine tek olarak alınmalıdır.

Uygun Besinler:

 • İyot: Okyanus tuzu, deniz ürünleri, soğan, sarımsak, havuç, domates, ıspanak.
 • Manganez: Yeşil biber, salatalık, hardal, yumurta, badem, ceviz, böğürtlen, taze ve kuru hurma, muz.
 • Klorofil: Yeşil yapraklı sebzeler, özellikle lifli olduğu için ıspanak ve karahindiba.
 • Vitamin A: Süt ve süt ürünleri, balık yağı, et, sakatat, yumurta, muz, sarı ve yeşil renkli tüm sebzeler, papaya, avokado, ananas, portakal, kayısı,mango, bal kabağı.
 • Vitamin B1, B5, B12, B15: Et, ciğer, soya fasulyesi, fıstık, ve işlenmemiş pirinç, yumurta sarısı, baklagiller, bira mayası.
 • Folik: Meyveler, yeşil yapraklı sebzeler, sakatatlar, bira mayası, mısır ve salatalık.
 • B3 vitamini: B vitamin çeşidi olup, Bira mayası, beyaz ve kırmızı et ürünleri, süt ve süt ürünleri.
 • Ko-enzim Q10: Deniz ürünlerinden özellikle uskumru ve sardalye, fındık, brokoli, ıspanak, karahindiba, kepekli tahıllar tüketmek eksik vitamin ve mineralleri takviye ederek faydalı olacaktır.

Güneş’in iyi etkileri olduğu kadar zararlı etkileri de insan sağlığına neden olur. Özellikle Uranüs, Platon, Neptün ve Satürn gezegenlerinin transit geçişlerinde, Güneş’te ters açılar oluşur. Yukarıda belirttiğimiz vitamin ve mineral değerlerinin, karşılamayıp düşmesine neden olabilir. Hatta değerlerin vücutta zamanında dengelenmesine dikkat edilmezse, ileriki zamanlar da kronik hastalıklara sebebiyet verecektir.

Eğlence Hayatı

Uzun ve Kalıcı Dostluklar

Aslan erkeği için, birlikte zaman geçirdiği arkadaşları önemlidir. Onlara değer verir. Birlikte olduğu arkadaşları da, kendi gibi statü sahibi ve entelektüel kişilerdir. Birlikte olmaktan keyif alırlar. Sıra dışı ve enteresan fikirlerle düzenledikleri eğlence ve organizasyonlarla şenlik havası estirirler. Bol mezeli, iyi donatılmış masanın etrafında arkadaşları ile saatlerce zaman geçirip, hoş sohbet edebilirler. Sıradan bir konu bile onun hitabet ve kişileri etkileme yönü ile o kadar sıra dışı bir hal alır ki, herkes onu pür dikkat dinlemekten keyif alır.

Aslanın dikkatleri çekme eğilimi iletişim kurmada da etkisini gösterir. Kırıldıklarında da olayları dramatikleştirme ve abartmayı severler. Arkadaşlıkları kısa sürse de kesinlikle derinlik taşır. Laf olsun diye hareket etmez. Çevresinde güvenilir, lider korumacı, sahiplenici ve cömert bilinir. Arkadaşlarının sorunlarına duyarlı, dertlerini paylaşan, zor günlerinde yanlarında bulunan, sadece iyi gün dostu değildir.

Ateş grubunun gururlu heyecanlı ve zevkli bir burcu olan Aslan erkeği dışa dönük yanı ile kendi gibi bu özellikleri taşıyan ateş grubunun diğer burçları yay ve koç ile iyi diyalog kurar ve birlikte iken eğlencenin de sohbetinde dibine vururlar.

Hava gururunu burçlarının kaplarına sığmayan yanlarına rağmen zekalarına duyduğu hayranlık ile uyumlu ve uzun soluklu arkadaş ilişkisi yaşarlar. Su gruplarının aşırı tutkulu ve duygusal oluşları aslan erkeği için itici güç yaratabilir. Bu açıdan ya başlamadan biten, yada aşırı tutkulu bir aşığa dönerler. Genelde su grubu burçları ateş grubu burçlarına pek hitap etmezler.

Toprak grubu burçlarının ayakları yere basan tavırları, sükunet içindeki tavırlarına katlanmak zor gelse de olgunluk sahibi aslan için sorun teşkil etmez. Arkadaş çevresinde sevilen biri olsa da, onun arkadaşlarının yaşamlarına karışması, müdahale etmesi bazen sorun yaratsa da, sevimli ve içten tavırları ile kötü niyetli olmadığını bilmeleri ile tolere edilir.

Kariyer ve Para

Hırslı ve Kariyerli

Onlar için zirve ulaşılmaz değil. Ne iş yaparlarsa yapsınlar, kendilerini göstermek ve kazanç elde etmek isterler. Belli bir süre verilmesi durumunda ise kariyer basamaklarını tek tek çıkarak kendilerini gösteriler. Yaratıcılıkları organize etme becerileri ve gelişmiş yetenekleri sayesinde başarılı işler yaparlar. Özellikle tasarım, moda, organizasyon ve reklam konularında dikkat çekerek başarılı işlere imza atarlar.

İyi rol yaparlar

Sahne sanatlarında rol yapma kabiliyetleri oldukça yetenekli kişilerdir. Film ve TV sanatçılığı, sunuculuk ve yorumculuk alanlarında performansları ile aranan kişilerdir.

Aslanların kendilerini gösterebilmek adına, büyük şirketlerde, holdinglerde, yönetici olarak çalışmak, insan ilişkileri ve iletişim konusundaki becerileri ile halkla ilişkiler, satış ve yönetim konularında çalışma tercihleri arasında yer alır.

Doğuştan patrondur

Liderlik konusunda güçlü karakteri, ileriyi gören yapısı ile her şeyi yoluna koyma konusunda başarılı olurlar. Geçmişten bugüne bir çok ülkeyi yöneten kral, padişah, devlet adamı aslan burcu içinden çıkmaktadır.

Kesin kararlar verecek yetiye sahip lider vasfı gelişmiş yetenekleri olan aslan erkekleri kendilerine fazla güvenirler. Verdikleri kararların sorgulanmasını istemezler, emirlerine uyulmasını isterler. Başarısızlık onların lügatlarında yazmaz.

Bu nedenle Aslan erkeğine meydan okumak oldukça cesaret ister. Bu kadar hırslı oluşundan kendi bile korkar. O yüzden frenlenmeye bazen ihtiyaçları vardır.
Çalışma hayatı içinde kendi gibi çalışanlarından da en iyi verimi almak ister. İşveren olarak dürüst ve bir o kadar da yardımseverdir. Ters giden bir sorun olduğunda ise tüm sorumluluğu üstüne alacak kadar işine de saygısı vardır. İş yerinde otoriter olduğu kadar iyi niyetli, saygılı ve sevilen biridir.

Çalışan bir aslan burcu erkeği, yaptığı işle dikkatleri çektiğinin farkına varıldığında işine daha çok bağlanır. Onu motive etmek ve ödüllendirmek performansını arttırır. Bir takım içinde çalışıldığında ise iş tanımı yapılmaz, iş takım içinde ayrılmazsa, aslan burcu arkadaşlarına liderlik ederek onların üzerinde hakimiyet kurmaya çalışır. Büyük düşünen mükemmel bir yönetici veya aktif çalışandır.

Aslan Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Aslan burcu erkeğinin kişisel ve karakteristik özellikleri ile kolayca etkileyen bir yapısı vardır. İlişkilerinde genelde partneri ile kıskançlık sorunları yaşayabilir. Kıskanç ve kısıtlayan bir kadın ile uzun soluklu bir ilişki yaşaması zordur. İlişkilerinde mutlu olmayı ve mutlu etmeyi bilen yapısı ile yön verici olur. Uzun soluklu ilişkilere, aşık olmadığı müddetçe devam etmek istemez. Aşık olduğunda ise durulur, sadık ve partnerinin mutlu olması için elinden gelen her şeyi yapar. Partnerini iyi analiz eder ve ona göre davranır. Fakat aşık bir aslan için kıskanç olmak kaçınılmaz olabilir. Bu durumda sorun yaşaması kuvvetle muhtemeldir. Platonik duygular içerisine girdiğinde ise, etkilendiği kadını elde etmek için her türlü girişinde bulunur.

Özgüven, çekicilik ve gösteriş… Bu üç kelime size hangi burcu çağrıştırıyor? Doğru tahmin. Tabi ki Zodyak’ın artist çocukları Aslanlardan bahsediyoruz. Bugün biraz aşktan konuşacak, kadınları kendine mıknatıs gibi çeken bu erkeklerin aşk hayatından bahsedeceğiz. “Bu burcun şeytan tüyü mü var? Onları bu denli çekici kılan ne?” diye düşünüp merak ediyorsanız tüm bu soruların yanıtlarını ve daha fazlasını mercek altına alacağız. Dilerseniz öncelikli olarak kıvılcımların başladığı yere yani flört dönemine gidelim.

Flört Döneminde Nasıldır?

Flört dönemi ilişkilerin geleceğine yön veren zaman aralığıdır. Bu dönemde karşı cinsi etkilemek bir hayli önemlidir. Peki bu dönemde “Bizim narsist oğlan ne yapıyor?” diye soruyorsanız sizlere hiç düşünmeden flört kitabını baştan yazıyor diyeceğiz. Abarttık sanmayın. Onlar burçlar aleminin nam salmış flörtözlerdir. Ortama girdikleri anda ne yapar eder tüm dikkatleri üzerine çekerler. Heybet, güç, gösteriş doğalarında vardır.

Sıradan Muhabbetleri Sevmez

Ortamdaki kızlara mavi boncuk dağıtmayı severler. Çapkın bakışlar ile etrafı süzer ve beğendiği kızları kendine çekerler. Yüksek özgüveni karşı cinste kullandığı en etkili silahtır. Kendinden emin tavırları hayranlık uyandıracak cinstendir. Flört ettikleri kızların gösterişli, bakımlı ve özgüvenli olmasına çok dikkat ederler. Sıkıcı sohbetler, klasik tanışma muhabbetleri ona göre değildir. O flörtünün eğlenceli sohbetlerine gizemli hikayelerine tav olur.

Bu burcun erkeklerini flört döneminde etkilemek için abartıya kaçmadan gururunu okşamanız yeterlidir. Ama daha alternatif yöntemler uygulamak istiyorsanız işte size birkaç öneri.

 • Özgüvenli Duruş Sergile

Kendine güvenen yüksek özgüvene sahip kadınlar bu erkeklerin hemen dikkatini çeker. Bu özelliğiniz sayesinde onun gözünde ortamdaki rakiplerinizden kolaylıkla sıyırılabilirsiniz.

 • Şık ve Bakımlı Ol

Dış görünüşe oldukça önem verir. Flörtü olacak kişi kendisi gibi her daim bakımına ve giyimine özen göstermelidir. Aman dikkat! Bu detaya önem vermezseniz elenen kızlar listesine adınızı altın harfler ile yazdırabilirsiniz.

 • Ona Hayran Gözlerle Bak

Bakışların derin ve etkileyici olsun. Sanki hayranlık uyandıran bir sanat eseri süzer edasıyla attığın bakışlara asla karşı koyamayacaktır.

 • Gülümsemeyi İhmal Etme

Bu burcun erkekleri neşeli ve yerinde duramayan yapıları ile dikkat çekerler. Yapıları gereği asık suratlı, soğuk tavırlı insanlardan her zaman bir adım uzakta dururlar. Bu durumun yaşanmaması için ona içini ısıtacak samimiyette gülücükler at. Gülümsemen ne çok az ne de fazla abartılı olmasın.

 • Gizemli Tavırlar Sergile

Keşfetmek onlar için oldukça heyecan vericidir. Gizemli ve çekingen tavırların arkasında nasıl bir kadın yattığını sürekli merak ederler. Onları kendinize çekmek için mükemmel bir taktiktir.

Türlü oyunlarla onu etkilemeyi başarıp kendinize çektiniz diyelim. Peki insanları etkisi altına alan burçlar bu erkeklerin flört dönemini nasıl etkiliyor? Flörtlerine karşı nasıl bir tavır takınıyorlar? Hemen bakalı.

Centilmenlik Ondan Sorulur

Bu burcun erkekleri, flörtlerine karşı oldukça kibar ve centilmen tavır sergiler. Kelimelerini özenle seçer, etkileyici konuşmalar yapar. Öyle tatlı dilli konuşur ki kendine hayran bıraktırır. Onun yanındayken kendinizi bir Tanrıça gibi hissedersiniz. Kırmaktan korktuğu için sevdiği kadını pamuklara sarar.

Oldukça Romantiktir

Sevdiğini mutlu etmekten büyük keyif alır. Küçük sürprizler ve güzel hediyelerin kadınları etkileyeceğini çok iyi bilir. Aldığı hediyeler burcunun imzasını taşır. Çünkü hediyeleri lüks ve gösterişlidir. Oldukça romantiktir. Hislerini açıkça dile getirir. İnce düşünür, iltifatlar eder. Yaptığı ince hareketlerle sözde romantikleri ikiye katlar. Romantizm kokan flört döneminde en dikkat ettiği şey aşırıya kaçmamaktır. Sevdiği kadına ilgi ve sevgi gösterirken onu asla bunaltmaz. Her adımını onu sıkmayacak şekilde ayarlar.

Keşfetmeyi Sever

Bu dönemde her fırsatta sizle görüşmeye çalışır. Yeniliğe karşı duyduğu merak ve keşfetme arzusuna yenik düşerek sizi daha iyi tanımaya yönelik adımlar atar. Keşfetmeye yönelik sorduğu sorulara verilen açık ve net cevaplar onu etkilemez. Aksine flörtünün gizemli tavırları onu heyecanlandırır. Flörtünü tanıyıp ortak noktalarını buldukça onu kendine daha da yakın hisseder.

Işıltısı ile Büyüler

Aslan erkekleri giyimine, bakımına her daim önem gösterir. Ama flört dönemi daha özenli davrandıkları aşikardır. Flörtünü etkilemek adına kişisel bakımına dikkat eder, kıyafetleri konusunda daha titiz davranır. O daha yanınıza yaklaşmadan parfüm kokusunu alırsınız. Bu burcun erkekleri hoşlandığı kadını sadece güzel sözleri ve jestleri ile değil gösteriş ve ihtişamıyla da etkiler. Onun çekimine kapıldınız mı kolay kolay kurtulamazsınız.

Eğlenmeyi, Eğlendirmeyi Sever

Hoşlandığı kadın ile eğlenmeyi, onu eğlendirmeyi çok sever. Özellikte flört döneminde yanınızda çocuklaşır. Sizi gülümseten haylazlıklar yapar. Spontane davranır. Planla programla hiç uğraşmaz. İçinden geldiği gibi davranır. Plansız tatil kaçamakları onun tarzıdır. Onunla flört ediyorsanız her daim yolculuğa, türlü sürprizlere hazırlıklı olun.

İlişkilerini Nasıl Yaşar?

Onun flört sınavından geçip ilişkinizi daha ciddi bir seviyeye getirdiyseniz tebrikler. Artık onun gözünde sıradan değil, diğerlerinden farklısınız. İlişkiniz yeni bir boyut kazandığına göre size kalbinin kapılarını açmaya hazırlanan bu özel adamı daha yakından tanımanın zamanı gelmiş demektir. Zodyak’ın zor çocuğu ile nasıl başa çıkacağım diye endişeleniyorsanız hiç korkmanıza gerek yok. Size bu erkeklerin ilişkileri hakkında muazzam önerilerimiz olacak. İlişkilerinde nasıldır? Sevdiği kadına nasıl davranır? Gelin birlikte bakalım.

İlişkilerinde Hükmedicidir

Son sözü söyleyen hep kendi olsun ister. Yönetilmekten hoşlanmaz, yönetmeyi sever. Bu da onun liderlik vasfından kaynaklıdır. Baskın bir karaktere sahipseniz aranızda ufak tefek tartışmalar yaşanabilir. Bu tartışmaların üstesinden gelmek için ipleri onun eline veriyormuş gibi yapsanız yeter. Bırakın kendini ilişkinizin hükümdarı sansın. Kısa bir ego tatmin etme seansından sonra ona istediğiniz her şeyi yaptırabilirsiniz. Bu işlemi uyguladıktan sonra son sözü ona bırakmayı sakın unutmayın. Son söz “Nasıl istersen sevgilim.”

Sevdiği Kadını Kıskanır

Kıskanılmak, pek çok kadının gururunu okşar. Ama Aslan erkekleri ile ilişki yaşayan kadınlar için durum pek de öyle değildir. O, sevdiği kadını aşırı derecede kıskanır. Kadını sahiplenir ve hemcinslerinin sevdiği kadına karşı hareketlerini takip eder. Bu gözlemi sizin fark etmeyeceğiniz şekilde yapar. Kendince bir tehdit söz konusu olduğunda daha da kısıtlayıcı olabilmektedir.

Eleştiriye Açık Değildir

Onu eleştirmektense canını alın daha iyi. Siz nasıl olur da onun gibi bir kralı eleştirirsiniz. O her şeyin en iyisini bilir. Kararlarının, hareketlerinin sorgulanmasından hiç haz etmez. Eleştiriye maruz kaldığında ya savunmaya geçer ya da konuyu değiştirirler. Onu eleştirecekseniz bunu eleştiriyi onun gözüne gözüne sokmadan yapın. Yumuşak ve yapıcı bir dille rahatsız olduğunuz durumu dile getirin. “Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır” diye boşa dememişler. Partnerinize karşı minik kurnazlıklara başvurarak onu eleştirebilir, ilişkinizde yolunda gitmediğini düşündüğünüz durumları bu vasıta ile yoluna koyabilirsiniz.

Sevdiğine Oldukça Sadıktır

Bu burcun erkekleri aşık olmuşsa sevdiği kadına sadakat ile bağlanmış demektir. Flörtözdür ama hayatının aşkını bulduğunda durumlar değişir. Sevdiği kadın ile ilişkisinde ciddi problemler yaşamadığı takdirde aldatmaya yönelmez. Sadakati biraz da sevdiği kadının onu elde tutmasına bağlıdır. Bu burca mensup erkekler kendilerini her anlamda “Aslan gibi” hissettirecek kadınlardan hoşlanırlar. Bunun sebeple en sevdikleri şey olan pohpohlamayı ilişkinizi daha da sağlamlaştırmak adına kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Mutlu Etmeyi Sever

Sevdiği kadının mutlu olması onun için çok önemlidir. Hoş jestler, güzel sürprizler yapar. Görünüşe önem verdiğinden hediye seçiminde lüks ve kaliteden asla şaşmaz. Karşındakini şaşırtmayı sevdiğinden hediyesi beklenmedik bir tatil de olabilir mum ışığında romantik bir yemekte. Sevdiği kadına her şeyin en güzelini sunmak ister. Kadını mutlu olunca kendi daha da mutlu olur.

Baskı Yapılmasından Haz Etmez

Kontrolün her zaman kendi elinde olmasını ister. Onu istemediği bir yöne asla çekmezsiniz. Kontrolü dışındaki durum eğer işine gelmiyorsa kesinlikle o durumun tersini yapar. Onu yönlendirmek için asla baskı yapmayın. Baskı altında kalmak onu daha da strese sokacak kırıcı tartışmalara ortam sağlayacaktır. Bu tip durumlarda ılımlı davranmakta fayda var. İnatçılığı tutmaması için tatlı dille yönlendirmek en doğrusudur. Hala kabul etmezse hiç zorlamayın. İnadı inattır. Dediğinden asla dönmez.

İlişkide Sorumluluk Sahibidir

Siz onun deli dolu yapısına bakmayın. O sorumluklarını bilen mantığı çerçevesinde hareket eden bir partnerdir. Verilen görevleri sorunsuz tamamlar. Tabi bu görev emir vermek yerine rica edilmişse. Sevdiği kadın onun için çok değerlidir. Onu önemser ve onunda kendi gibi sorumluluklarını bilen biri olmasını ister. İlişkisinin ve yaptığı hareketlerin sorumluluğunu üstlenir. İyi bir aile babası olma potansiyeline sahiptir.

İlgisizliğe Tahammül Edemez

Benmerkezci yapıya sahip olan Aslan erkeği partnerinden her daim ilgi bekler. Bu burca sahip bir erkekle birlikteyseniz sevgi ve ilginizi her zaman ona hissettirmeniz gerekecektir. Sizden bu yönde bir hareket görmeyen partneriniz daha hırçın ve soğuk davranabilir. Ona yanında olduğunuzu gösterin. Farklı aktiviteler yaparak kaliteli zaman geçirin. Bunları gerçekleştirerek onu kendinize daha da güçlü bir şekilde bağlayabilirsiniz.

İhaneti Asla Affetmez

İhanet, onun asla affedemeyeceği şeydir. Gurur kırıcıdır. Gösterdiği sadakati partnerinden göremeyince çılgına döner. Kendini sorgulamaya başlar ve hayal kırıklığı yaşar. Affeder diye asla düşünmeyin. Ne kadar özür dileseniz, pişmanlık duysanız da boştur. Her şey için çok geçtir. İhaneti öğrendiği anda sizin defterinizi bir daha açılmamak üzere kapatmıştır.

Monotonluktan Hoşlanmaz

Yerinde duramayan, enerjik yapıları ile dikkatleri üzerine çeken Aslan erkekleri aynı hareketliliği ilişkilerinde de görmek ister. Rutine bağlı kalıp yaşamak onlara göre değildir. O, ilişkilerini heyecan içinde yaşamayı sever. Durağan geçen bir günde yapacağınız farklı değişiklikler ruh halini hemen etkileyecektir.

Ayrılık Döneminde Nasıldır?

Sevdiği kadından kolay kolay vazgeçmez. Ama ilişkide aradığı heyecanı bulamamışsa ya da farklı sebeplerden ötürü ilişki yıpranmışsa ayrılıktan çekinmez. Peki bu sebepler neler olabilir? Belli başlı olanları şöyle sıralayalım.

 • Kıskançlık

Kıskançlık bu burcun hassas noktasıdır. Sevdiğini kıskanır ama kıskançlığa gelemezler. Aşırı kıskançlık göstererek kısıtlamalara gitmek onu kaybetmenize sebep olabilir.

 • Sıkılganlık

Her şeyden çok çabuk sıkılırlar, rutini sevmezler. Bu sebeple her daim sürpriz dolu olmanız gerekir. Aksi takdirde bir gün sıkıldığı şeylerden biri siz olabilirsiniz.

 • İhanet

Neden terk eder? sorusunun en net cevabı ihanet diyebiliriz. Hainliği, yapılan ihaneti asla unutmaz. O, bu durum karşısında affetmek yerine çoğu zaman terk etmeyi seçer.

Aslan erkeğinin ayrılık sürecinin dört ayrı aşamada inceleyebiliriz.

Aşama 1: Şok Etkisi

Eğer terk edilmiş ise kendine soracağı ilk soru şu olacaktır: “Nasıl?” Terk edilmek onda soğuk duş etkisi yaratmıştır. Sevdiği kadının onu terk etmesine bir türlü anlam veremez. Ayrılığı sindiremez, döneceğini düşünür. “Nasıl olur da benim gibi birini terk eder” sorusu aklını kurcalar. Benmerkezci düşünce yapısı ilişkideki sorunu görmesini engeller.

Kendi ayrılmak ister ve ilişkisini noktalarsa şok durumu daha farklılaşır. Eğer sevdiği kadın ayrılık sonrası ona dönmek için çabalamaz ise işte o zaman şoka uğrar. Kendi terk etse bile egosunu tatmin etmek için terk ettiği kadının ona dönmesini, gelip bir şans daha istemesini bekler.

Aşama 2: Acı Gerçekler

Ayrılıktan birkaç gün sonra ikinci aşama gerçekleşir. Ayrılık gerçeği bir tokat misali yüzüne çarpar. Artık sevdiği kadın hayatında olmayacaktır. Onla geçirdiği güzel günler, hoş vakitler gözünün önünden gitmez. Nereye baksa ondan bir iz görür. Onun çektiği ayrılık acıyı asla yüzünden okuyamazsınız. Kan kusar, kızılcık şerbeti içtim der.” Aslan bu acısını dışarıya belli eder mi?” Bu durumda bile güçlü görünmeye çalışır. Acısını heybetinin ardına gizler.

Bu acı gerçekle başa çıkmak için zihnini kurcalayacak, kendini oyalayacak uğraşlar bulur. Yeni hobiler edinir, farklı aktiviteler yapar. “Her güzel şeyin bir sonu vardır” der acısını içine gömer. Ayrılık hazmedilir, acısı yavaş yavaş hafiflemeye başlar.

Aşama 3: Egoya Destek

Bu aşama kendi kabuğuna çekilen Aslan’ın tekrardan ayağa kalkma sürecidir. Biten ilişkinin tozunu üzerinden atar ve küllerinden yeniden doğar. Ayrılığın başındaki benmerkezci özelliği yeniden baş gösterir. Daha iyilerine layığım düşüncesi aklında yer eder. “Kendi kaybetti, şansına küssün” der.

Moralini yüksek tutar, kendini motive eder. Onu pohpohlayacak egosunu tavan yaptıracak insanlarla iletişime geçer. Verilen gaz, sevdiklerinin övgüleri onun koltuk değneğidir. Onlardan aldığı destek diğer aşamaya geçmesi için önemli bir basamaktır. Üçüncü aşamanın sonuna doğru “bekarlık, sultanlıktır” modunda takılır.

Aşama 4: Boy Gösterme 

Arkadaşları ile eğlenceli vakit geçirmeye yönelir. Geçirdiği hoş zamanları fotoğraflayıp sosyal medyadan nispet yaparcasına paylaşır. “İşte geri döndüm” diyerek davetlerde, partilerde tekrardan boy gösterir. Bir süre sonra da çektiği acıdan eser kalmaz. Aşk acısı çekenlerin kısa sürede toparlanması için muazzam bir örnektir.

Ayrılık sonrasında bir çırpıda toparlanan Aslan erkeklerine geri döner diye asla ümit bağlamayın. O ilişkiyi kafasında sonlandırmış ise asla arkasına bakmaz. Egosunu da yanına alır, yoluna devam eder. Yenilik ve değişimin heyecan verici yolculuğu onu bir aşktan başka bir aşka doğru sürükler.

Aslan Burcu Erkeğine Ne Hediye Alınır?

Hediye vermek; hediye verilen kişiye, seni seviyorum, sana değer veriyorum, benim için önemlisin, iyi ki varsın demenin güzel bir yoludur. Sevginizi göstermek için illa özel bir sebebiniz veya özel bir günü beklemeniz gerekmez. Fakat bazı günler vardır ki o günlerde de sevginizi daha fazla göstermemiz istenir hatta beklenir. Özellikle sevgililer günü, babalar Günü, yılbaşı ve tabii ki doğum günü gelmektedir.

Aslan burcu erkeğinin gösteriş ve şatafata olan düşkünlüğü bilinen bir özelliktir Bu açıdan bakıldığında ona hediye almakta zorlanabilirsiniz. Fakat bunu dert etmeyin, küçük ve pahalı olmayan bir hediye nasıl ve ne şekilde verildiği ile de önem kazanır.

Eğer onun gibi bir insanla beraberseniz oldukça şanslısınız. Çünkü bir o kadarda çocuk ruhuna da sahiptir. Yerinde verilen doğru hediye tercihi ile onun beğenisini kazanabilirsiniz. Bu özelliği hediye seçiminde size büyük bir avantaj sağlar.

Çocuk ruhlu

Çocuksu yanlarını her daim yanında taşıyan aslan burcu erkeklerine bu özelliğine uygun bir çok hediye seçeneği bulabilirsiniz. Hele hele oyun oynamak söz konusu olduğunda. Büyüklerin de çocuklar gibi oyun oynadığı, oyun konsolu satın alabilirsiniz. Evde zaman geçirmek adına oyun konsolu olma ihtimali göz önüne alındığında ise; bir üst modeli onun ayaklarını yerden kesmeye yetecektir. Yok oda var diyorsanız, playstation da oynaması için, bir oyun satın alarak eğlenceli anlar geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Hediyeyi alır almaz denemek için sizi unutup, oyun konsolunda soluğu alacağını göze almanızı öneririz. Bu durumda onun oyun oynarken ki hırslı, çıldırmış halini seyrederken siz daha çok keyif alacak ve eğleneceksiniz. Çocuk ruhunu ön plana çıkartacak diğer bir hediye ise; sevdiği veya yaptığı bir spor dalına göre maç veya müsabaka bileti alabilirsiniz.

Sevgiler gününe özel

İlk sevgililer gününüzde bir hediye arayışı içine girip ona uygun hediyeler ne olabilir diye deliler gibi koşturmanıza gerek yok. Eğer maddi açıdan bir sıkıntı teşkil etmez diyorsanız kaliteli ve elit bir restoran tercihi ile hazırlığa başlayın. Aslan erkeğinin özelliklerini de göz önüne alarak seçilen mekan sonrası ne yiyeceğiniz ile ilgili sunum konusunda özel bir menü tercih edin. Bu özel gün için hazırlık yapan restaurantlar zaten size gereken önerilerde yardımcı olacaktır.

Ya da yemek yemek yerine kaliteli bir şampanya ve iki kadehi paketletip, sürpriz bir şekilde güzel bir ambiyansa dönüştürmek mümkün. Sizin için özel bir yerde ve özel bir anda kadehlerinizi çıkartıp şampanyayı patlatmanız onu oldukça etkileyecektir. Bazen hediyeden daha çok ambiyans etkili olur.

Asıp kesen kükreyen o aslanın romantik yönünün ortaya çıkmasında etkili olacaktır. Hele sürprizlerin doğru zamanlama ve doğru organizasyonu ile aslan erkeğine cuk oturan mükemmel bir hediye olacaktır.

Aslan Burcu Erkeğine Nasıl Davranılmalı?

Havalı olduğu kadar mert, merhametli olduğu kadar agresif, lider olduğu kadar çocuksu… Böyle karakteristik özellikleri olan aslan erkeğine karşı ilginiz var ve siz ona nasıl davranmanız gerektiği konusunda daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsunuz?

Her şeyin en iyisini ister bu nedenle ona alacağınız hediye de bu özelliğine uygun olmalı. Hediye seçiminde ya çocuksu yönüne hitap eden hediyelerden, yada gösterişli ve kaliteli olması gerekir. Özellikle yatak odanız her daim temiz ve tertipli olmalı. Bu huyu aslan erkeği için her zaman geçerli bir beklenti olacaktır.

Öfke konusunda herkes gibi o da zaman zaman sinirlenir. Ancak aslan erkeğinin öfkesi kimseye benzemez. Öfkesinde de gerçek bir aslan olduğunu gösterir. Öfkelenmesine sebep olan ne ise durulsa da hatırladıkça yeniden öfkelenir. Öfkelendiğinde kimin haklı olduğunun bir önemi yoktur. Bu durum karşısında kimin haklı olduğuna bakmadan, tatlı dille ve ne olur ne olmaz diyerek kontrollü şekilde yaklaşmak doğru olur.

Eğer bana göre değil ben haksızlığa gelemem, mantığıma uymaz diyorsanız, aslan erkeği ile uygun bir çift olma ihtimaliniz yok gibidir. Aslan erkeği söz konusu olunca ne, neden, nasıl sorularını sorgulamak bile zor oluyor.

Her fırsatta onu övmek için fırsat kollamanız gerek. Geçmişinizden haberdar ise onla mukayese eder gibi sen başkasın sen daha mükemmelsin, seni kimseye değişmem gibi iltifatlar bile onu mutlu eder. Onu bu dünyada tek olduğunu hissettiren abartı olmamak şartı ile yapacağınız her şey aslan burcu erkeği için en doğru yoldur.

Cimrilikten Nefret Eder

Kendi döne et olduğu kadar, parayı harcamaktan çekinmez. Karşısındaki kişinin de insaflı ve cömert olmasını isterler. Hareketlerinizle ve davranışlarınızla cömert olduğunuza onu ikna etmeye çalışın. Değerli bir hediye, başkalarına yapılan yardımlar onun hoşuna gidecektir.

Aile Bağları Kuvvetlidir

Özellikle babası onun için yaşam amacıdır ve oldukça değer verir. Kesinlikle ailesine dil uzatılmasını ve kötü bir söz söylenmesine bile tahammülü yoktur.

Onun Gücünün Farkında Olun

Onun her konuda gücünün ve başarısının farkında olduğunuzu belli etmelisiniz. Sözünün geçmesini istediği için sözlerini önemsediğinizi belli edin. Damak zevki gelişmiştir yemek yemeği sever. Ona özel sevdiği yemeğin yapılması hoşuna gider. Sevildiğini sözel değil eylemle görmek ister.

Zekanın Simgesidir

Kendisi bir çok güzel huya sahip mükemmel yaratılmış biri olduğuna inancı abartılmış sayılmaz. Bu nedenle yanında bulunacak kişininde önce zekasına bakar. Yerine göre ciddiyet, yerine göre espri yeteneğini takınmasını ister.

Israrcı Olunmasından Hoşlanmaz

Bazı zamanlarda düşünceli tavırlar sergilerler böyle anlarda yalnız kalmak ve üstüne gelinmesini istemezler. Israrcı davranıp onu zorlamak hoşuna gitmeyecektir. İletişimden ve sorunları konuşarak çözmekten yana olsa da bazı durumlarda içine kapanır ve bir ömür konuşmayabilir. İçini açması için önce kendini size yakın hissedip, güven duyması gerekir. Bunu da dürüst davranarak ve hayatınızdan yalanı çıkartarak sağlayabilirsiniz.

Sorumluluklarının bilincindedir

İçinde ne kadar bir çocuk olsa da o sorumluluklarının bilincinde ve olgunluktadır. Sorumsuzca yapılan davranışlar onun için itici güç oluşturur. Basit ve gereksiz konuşmalardan sıkılır.

Kelimelerinizi Doğru Seçin

İçindeki çocuğa kulak veren ve büyümeyen bir yanı vardır. Bu yüzden kırılgan bir yapıya da sahiptir. Onu kıracak veya ima edecek sözlerden uzak durun. Kelimelerinizi dikkatli ve özenli seçin. Nazik davranan ve kibar konuşmaya önem verir.

Esprilere Açık Olun

Dosyalarına oldukça önem verir. Birlikte eğlenmekten hoş vakit geçirmekten keyif alır. Bu yönüne hitap ettiğinizi ve espriye açık olduğunuzu onu belli edin. Dostları ile arasına girmeyeceğiniz gibi onlarla aranızı iyi tutun. Dostlarının fikirlerine ve düşüncelerine önem verir. Çevresinde kötü denecek kimse bulunmaz, çoğu iyi niyetli ve dürüst insanlardır. Özellikle adaletli ve doğruluktan yana olduğunuzu hissettirin.

Hayat Dolu Yaşamayı Sever

Anı yaşamayı beceren, coşkulu, mutlu, eğlenceli, kendi ile barışık, yaratıcı tavırları ile hayatın güzelliklerine odaklı yaşamayı seçen biridir. Kötü enerjiyi sevmez, her zaman olumlu düşünerek enerjisini yüksek tutar. Mutsuz insanlarla bir arada olmak istemez. Hayatın her saniyesi onun için kıymetlidir. İçindeki çocuğun sesini dinlemeyi ve mutlu olmayı başaran nadir insanlardan biridir. Çünkü onlar bu dünyaya yaşamak için geldiklerine inanırlar. İnsanlara sevgi ile kalbini açar ve kötü giden olaylara kahkahası ile cevap vererek modunu hiç düşürmek istemez. Onun modunu düşürecek konulardan bahsetmek veya bardağın boş tarafını görmek onun size karşı olan bakışını değiştirmesine neden olacaktır. Çoğu zaman yapıcı tavırlar sergilemeye ve olumsuzlukların içinde güzellikleri görmeye çalışmalısınız.

İlgi ile Beslenirler

Şefkate düşkün olduğu kadar her an ilgi beklerler. Bu tarz davranışlar onun için hayati önem taşır. Soğuk tavırlar, mesafeli bir yaklaşım ona göre değildir. Sevdiği kişiden ilgi görmeyi hakettiğini düşünür. Sıcak ve içten davranışlar onu mutlu eder. İlgi arsızı değildir ama ilgiye de doymaz. Onu şımartmak ve komplimanlar yaparak ne kadar iyi olduğunu arada bir hatırlatmaktan korkma, şımarmasına neden olmaz.

Görmezden Gelinmeyi Sevmez

Her zaman gözde olmak ve dikkatleri üzerine çekmeyi seven egosu yüzünden kendine aşırı güvenir. Onu görmezden gelmek veya önemsemez tavırlar takınmak sinirlenmesine sebep olacaktır.

Klişeleşmiş Bir Hayat İstemez

Renkli ve sosyal yönü hayatının her döneminde geçerlidir. Klişe bir yaşam ona göre değildir. Her zaman enerjileri yüksektir. Tek düze bir hayatın içinde sıkılırlar. Bu yüzden enerjisine uygun davranmak, sürpriz etkinlikler, seyahatler planlayarak onun dinamizmine ayak uydurmalısınız.

Avamlıktan Nefret Eder

Doğuştan dikkatleri üzerine toplayan güneşin oğlu aslan karizması ile herkesin dikkatini çekmeyi başarır. Çulun bile doğru yaklaşımla son derece asil ve kaliteli olabileceğini bilir. Kontrolsüz ve olmadığı biri gibi görünmeye çalışan, avam insanlardan nefret eder. Bu şekilde olmasındansa olduğu gibi saygınlık kazanılmasından yanadır.

Güvensiz Tavırlar Çileden Çıkartır

Sözü dinlenen, fikirleri önemsenen, temsil yetisine sahip, lider vasfında ve kendine olan güveni hiç boşa çıkarmamış övgüyü ve saygıyı hakettiğini düşünür. Bu yüzden birinin onu küçümsemesi ve güvenmemesi çıldırmasına sebep olur. Güven konusunda kuşkucu davranışlar sergilemek veya temkinli hareket etmek onu kızdırmaya yetecektir.

Kararlarına Müdahale Edilsin İstemez

Öncelikle olduğu gibi kabul edilmek ister. Onu değiştirmeye uğraşmak, dizginleri eline almak isteyen insanlara tahammülleri yoktur.Birlikte bir iş yapacaksanız hoşgörülü olmak ve liderlik etmesine izin vermeniz gerekecektir. Hemen kötü düşünmeyin, bu  durum işleri yoluna koyma ve stratejik olarak faydada sağlayabilir.

Sabit fikirli yapısı olan aslanın fikirlerini değiştirmek, kalıbının dışına çıkmasını sağlamak neredeyse imkansız gibidir. O yüzden onun kararlarına müdahale etmemek sizi yoracaktır. Ayrıca ortak kararlar alırken onun fikirlerini çürütmeye çalışmak gereksiz uğraş olacaktır. Fikrinizi belirtip önerisine saygı duymanız hoşuna gidecektir.

Eleştiriden Kaçının

Aslan eleştirilere tamamen kapalı bir yapıya sahiptir ve bunu şahsi algılar. Kimi insan eleştiri karşısında sessiz kalır, kimi saygı duyar, kimi rahatsızlığını bile belli etmez. Fakat aslan direk pençelerini çıkartarak tepkisini belli eder.

Eleştirel yaklaşımda bulunacağınız veya hatasını düzeltmek için bunu hoşgörülü ve kırıcı olmadan yapmak nezaketinizi barışçıl algılayarak yumuşamasına sebep olacaktır. Kindar olmadığı için tavrınız karşısında kırılganlığı bırakıp, sıcakkanlı bir tavır sergileyecektir.

Övgü Hoşuna Gider

Çocuklar gibi pohpohlanmaktan oldukça çok hoşlanır. Özellikle giyimi tercihi, tarzı konusunda iltifatta bulunmak sizin iyi niyetli olduğunuzu düşünmesine ve kendini daha rahat hissetmesine sebep olacaktır. İyi niyetini suistimal ettiğinizi anladığında ise güveni sarsılır.

Kaybetmeye Tahammül Edemez

Yenildikçe hırslanır ve yeniden yeniden denemekten çekinmez, hırslandıkça öfkelenir. Zorlanacağı konularda ona meydan okumak, başarı olduğunda ise dalga geçer gibi üstüne gitmek onu çıldırmaya yetecektir.

Aşırı Gururludur

Özellikle yapılan eleştiriler kötüyse onun gururunun incinmesine sebep olacak ve üzülecektir. Hele hele bu durum başkaları yanında yaşanırsa deliye döner. O yüzden insan içinde kelimeleri seçerek ve özenle kullanmak, şakayla karışık imada bulunmaktan kaçınmak gerekir.

Dikkat çekici ol

Kendi kadar yanında bulunan kişininde dikkat çekici olmasını ister. Tabi tüm ilginin kendi üstünde olması şartı ile. Onu gölgede bırakacak veya varlığını hissetmeyerek kadar sönük ve sıradan olmamalı. Yanına yakışır letafet ve şıklıkta olmalıdır.

Eğlenceli Aktiviteleri Sever

Hayatı dolu dolu yaşamayı sever. Zaten hayata yaşamak için geldiğine inanır. Bu yönüyle oldukça eğlenceli ve sosyal bir yapıya sahiptir. Birlikte sinemaya gitmek, sosyal bir aktivite katılmak, müzik festivaline gitmek, arkadaşlar arasında bir parti düzenlemek mükemmel keyifli bir gün geçirmeniz anlamına gelir. Espirili tavırları mizah seviyesinin yüksek olması ortamı renklendirme konusunda oldukça etkili olacaktır.

Alınganlık Gösterebilir

Dominant bir yapıya sahip olmasına rağmen hoşlanmadığı eleştiri ve yaklaşımlar karşısında öfkelenip tepki göstermelerine sebep olabilir. Olumlu ve pozitif eleştiriler ruhlarını okşadığı gibi olumsuz eleştiriler kalbini kırar. Bu nedenle onu eleştirmeye cesaretiniz varsa öfkesine de hazırlıklı olmalısınız.

Mekanın Sahibi

Her zaman bulundukları ortamın gözdesi konumunda olmak isterler. Kendi oluşturdukları düzene uyulmasını isterler. Onu tahtından indirmeye yeltenmek büyük bir savaşın başlamasına sebep olacaktır. O yüzden her zaman mekanın sahibi o olduğunu kabul ederek hareket etmek onun hem gönlünü hemde ruhunu okşayacaktır.

Her konuda kendini üstün gören burcun eksik veya fazlalıklarını görmezden gelmek yerinde bir davranış olacaktır. Kendi stillerini kendileri oluşturur ve yakışıp yakışmadığına aldırış etmeden severek giyerler. Bu konuda olumsuz yorumlar onları çıldırtmaya yeterli olacaktır. Triplerine ve ağır sözlerine maruz kalabilirsiniz. Kusurlarını asla üstlenmeyen, eleştirilere de sert bir dille ve küçümseyici bir üslupla hadlerini bildirirler.

Her konuda egosuna düşkünlüğü ile tanınırlar. İlişkilerinde de üstün taraf olduklarını belli etmeye çalışırlar. Vazgeçilmez olduklarını yeri geldiğinde ifade etmekten çekinmezler. Tam tersi sana layık değil gibi ifadelere tepki verirler. Onun kararlarına karşı çıkmak veya eleştirisel yaklaşmak pençelerini çıkartmasına neden olacaktır. Onu incitecek sözleri kendinize saklamanız yerinde olacaktır.

Aslan Burcu Erkeği Nasıl Aşık Edilir?

Girdiği her ortamda ışıkların kendine çevrilmesinden, tüm ilgiyi ve övgüyü üzerinde toplamaktan aşırı derecede keyif alan Aslan burcu erkeği, hayatta gerçek bir başrol oyuncusudur, yan rollere asla tenezzül etmez. Çevresinde her zaman saçlarının, gülüşünün, giydiği tişörtün, yeni aldığı pahalı spor ayakkabının ve lüks arabanın ne kadar harika göründüğünü söyleyen büyük bir hayran kitlesiyle dolaşır. Sosyal yönü aşırı kuvvetli, arkadaş çevresi epey kalabalık, aynı anda flört ettiği kadın sayısı dillere destandır. Aşık olacağı güne kadar her çiçekten bal alan arı misali gece gündüz hovarda olmasına rağmen doğru kişiyi bulduğunda sadık, ilgili, cömert ve sevecendir. Peki, bu çapkın ve kolay uslanmayan erkeği aşık etmenin yolları nelerdir?

Ona tapın

Bir çok burca göre aslan erkeğini kendinize aşık etmek hatta tapmasını sağlamak çok daha kolaydır. Şaşırdınız ve sevindiniz sanırım. Amaaaa ne yapmanız gerektiğini duyunca daha çok şaşıracaksınız neyse sizi meraklandırmayayım. Yapmanız gereken tek şey ona tapmak. Unutmayın o güneşin oğlu.

İltifat edin

Üstüne bir kova iltifat boşaltsanız bir tanesi bile yere düşmeyecektir. Aslan erkeğinin güçlü yönlerini ön plana çıkartmak için, dışarıdan pohpohlamaya ihtiyacı vardır. Abartıdan uzak ona tatmin duygusu yaşatmalısınız.

Dikkatleri üstünüze çekin

Gurur duyacağı, herkese gösterebilecekleri bir eşe değer verirler. Bu yüzden iyi ve şık giyinmeniz insanların dikkatini çekip, olumlu etkiler alırsınız.

Kendinden emin partner

Genel olarak kendine güvenen, eğlenceli kadınları tercih eder. Eğlenceli oldukları kadar tutkulu ve güçlü insanlardır. Fakat nedensizce sizden uzaklaşmaya başlarsa kovalanmak isterler. Bu durum karşısında pes etmeyip ilginizi esirgemezseniz takdir görürsünüz.

Nerede buluşmalı

Gösterişli ve elit mekanları severler. Spor müsabakalarında, opera tiyatro gibi etkinliklerde loca veya özel olduğunu hissettiren koltuklarda daha da öteye gidersek imkanlar dahilinde ise bir yatta yapılan bir buluşma onun kendini özel olduğunu hissettirir.

İltifat edin

Kendilerini hayranlık derecesinde seven aslan erkeğine, vücudu hakkında da iltifat etmekten çekinmeyin. Geniş omuzları, etkileyici bakışları ve güzel gözlere sahipsin, ne kadar cüretkar ve iyi bakarsanız ve överseniz aslan erkeği bu beğeni karşısında inisiyatif alarak size haklı olduğunuzu kanıtlamaya başlayacaktır.

En büyük hayranı olun

Hayranlarına karşı gizleyemediği bir zaafı olduğundan doğru zamanda ve dozunda yapacağınız iltifatlar kısa sürede etkisini gösterir. Özellikle başkalarının içinde gururunu okşayacak jestler yaptığınızda kalbini kazanmanız çok kolay olur. İstekli olduğunuzu gösterin, hemen yeşil ışık yakar.

Karşı konulmaz görünün

Bir kadının önce dış görüntüsüne ve çevresiyle kurduğu ilişkinin gücüne ilgi gösterir. Başarılı, kendi ayakları üstünde duran, etrafına pozitif enerji ve güzellik yayan, zeki, alçak gönüllü ve gözlerinin içi gülen, hayat dolu dişilere kayıtsız kalamaz.

Ses tonunuza dikkat edin

Yüksek sesle, sokak diliyle ve nerede, ne zaman konuşması gerektiğini bilmeyen kadınlardan hiç hoşlanmaz. Onunla konuşurken cümlelerinizi iyi tartın, acele etmeden, kendinize güvenerek ve yumuşak bir ses tonuyla konuşun.

Anlattığı her şeyi dikkatle dinleyin

Konuşkan ve dışa dönük bir mizacı olduğundan hikayeler anlatmaya ve insanları güldürmeye bayılır. O konuşurken dikkatle dinlediğinizi belli etmek için esprilerine gülün, sorular sorarak detaya girmesini sağlayın ve mutlaka gözlerinin içine bakın.

Kısıtlamayın

Özgürlüğünü hiçbir şeye değişmez ve rahatını kaçıran şeyleri hayatında iki günden fazla tutmaz. Sık boğaz edilmediği, alan ihtiyacı hoş karşılandığı ve gereksiz polemiklerle başı ağrımadığı sürece uzun soluklu ilişki taraftarıdır.

Emir cümlelerinden kaçının

Sorumluluklarının fazlasıyla farkında olduğu için söylenen bir şeyin üçüncü, beşinci kez tekrarlanmasını istemez. Emrivaki cümleler sinirlerini yıpratır, serinkanlılığını kaybederek saldırgan bir tutum içine girmesine ve pire için yorgan yakmasına neden olur.

Zoru elde etmekten hoşlanır ama fazla zor karşısında çabuk sıkılır

Kolay zaferler peşinde koşmaz ama kaçan kovalanır oyunu uzarsa sen yoluna ben yoluma kıvamına gelebilir. Buna karşılık ne istediğini bilen ve kendini iyi ifade eden, gerekirse ilk hamleyi yapmaktan çekinmeyen, öz güveni yüksek kadınlara büyük saygı duyar.

Her fırsatta dokunun

Sevdiği tarafından dokunulmadığında, sıcak öpücüklerle şımartılmadığında mutsuz olur ve içine kapanır. Yeteri kadar ilgi görmediğini ve ihmal edildiğini düşünerek üzülür, hırçınlaşabilir. Gün içinde sıklıkla yüzüne, saçlarına dokunun. Dışarıda olduğunuz zamanlarda meraklı bakışları umursamadan sıkıca belinden sarılın, uzun ve tutkulu bir şekilde öpün.

Küçük lükslerini anlayışla karşılayın

Her şeyin en özeline, en kalitelisine ve en göz alıcı olanına sahip olmak ister. Bu yüzden ünlü markaların cep yakan ürünlerine karşı çılgınca bir düşkünlüğü vardır. Kullandığı parfümden, giydiği iç çamaşırına hatta çorabına kadar tüm gardırobunu şık bir vitrin gibi özenle seçtiği parçalardan oluşturur. Onun lüks alışkanlığını destekler bir tutum içinde olun, kredi kartı ekstresini gördüğünüzde tartışmak yerine gülümseyin.

Ego yarışına girmeyin

Sevgilisi olarak koluna girdiği kişinin merak uyandırıcı, cazibeli, kıskançlık uyandıracak kadar güzel ve kadınsı olması gururunu okşar, onu baştan çıkarır. Ama kendisinden rol çalınmasına tahammül edemez. Sahne ışıkları her zaman onun üstünde olmalıdır. Aksi takdirde egosu zedeleneceğinden kendisinden en az bir seviye düşük gördüğü kadınları tercih eder.

Öfkeli anında üstüne gitmeyin

Kızgınlığı saman alevi gibidir, aniden parlar göz açıp kapayıncaya kadar söner. Öfke patlamaları yaşadığı bir anda kesinlikle üstüne gitmeyin, sakinliğinizi koruyun ve sinirlerinin yatışmasını bekleyin. Fırtına dindikten sonra kalbinizi kırdıysa mutlaka özür diler, gönlünüzü almak için elinden geleni yapar.

Arkadaşlarıyla iyi anlaşın

Erkek ve kadınlardan oluşan geniş bir arkadaş çevresi vardır ve her birinin ruh haliyle babacan bir şekilde ilgilenir. Sorunlarını çözmeye uğraşır, dertlerine ortak olur, iyi günde ve kötü günde desteğini esirgemez. Sevgilisi olarak hayatına aldığı insandan da arkadaşlarıyla iyi geçinmesini bekler.

Sulugöz olmayın

Ağlayan bir kadın gördüğünde bir mendil vererek arkasına bakmadan uzaklaşır. Gözyaşlarını sevimsiz ve itici bulduğundan sulugöz bir sevgili istemez. Kendisi gibi yaşam enerjisi yüksek, neşeli ve hayatla dalga geçmesini bilen, mizah anlayışı gelişmiş kadınlara karşı güçlü bir çekim duyar.

Romantik sürprizlere ve hediyelere bayılır

Romantik ve hassas bir erkektir, aşkını her fırsatta coşkulu bir şekilde dile getirir. Flört etmek yaşamının değişmez bir özelliği olduğu için sevdiğine kur yapmaktan ve küçük sürprizlerle ayaklarını yerden kesmekten çocuksu bir keyif alır. Gerçek bir centilmendir, kadın ruhuna dokunmayı iyi bilir. Ona değer verdiğinizi gösteren hediyeler alın. Mesela doğum gününde o çok istediği pahalı saat ya da son model akıllı telefonu alabilirsiniz. Sürprizler yaparak aşkınızı alevlendirin.

Sadakate önem verir

Dürüstlük ve sadakat bir ilişkide olmazsa olmazlarının en başında gelir. Aşkı devam ettiği ve istekleri tatmin edildiği sürece kendisi son güne kadar sadıktır, eşinden de aynı şeyi talep eder. Kaçamak cevaplar, kuşku uyandıran hareketler ve yalan söylediğinizi anlaması onu çileden çıkarır. Bir kez hayatından çıkardıktan sonra affedici değildir, kendisine yapılan ihaneti sineye çekemez, ikinci bir şans vermez.

Eşlik edin

Gece gezmeleri, yeni insanlarla tanışıp çevresini genişletmek, dışarıda zaman geçirmek ve daha önce gitmediği yerleri keşfetmek hayatının ayrılmaz bir parçasıdır. Aylarca evde oturmak, her gün aynı rutine bağlı kalmak ve insan içine çıkmadan yaşamak onun için depresyonla eş değerdir. Aktif bir yaşamı benimser ve sevgilisinin de kendisine eşlik etmesini ister. Ev kuşları huzurunu kaçırır, yaşamın ince zevklerini birlikte deneyimleyeceği bir eş arar.

Mesaj bombardımanına tutmayın

Sahiplenilmek ve kıskanılmak gururunu okşasa da bitmeyen telefon aramaları ve ardı arkası kesilmeyen mesajlar, soğuk duş etkisi yapar. Gün içinde onu düşündüğünüzü belli eden bir ya da iki mesaj atmanız yeterli olur.

Meşgul olduğunuzu gösterin

Sürekli kendisine ayak uyduran, istediği her şeyi sorgusuz sualsiz yerine getiren, pasif ve sönük partnerlerle uyuşamaz. Kendine ait canlı bir hayatı, belli amaçları ve uğraşları olan, onca meşguliyetinin arasında kendisine zaman yarattığı için kendisini şanslı gördüğü kadınları daha çekici bulur.

Muhalif bir tutum içinde olmayın

Her söylediği şeye muhalefet eden, fikirleriyle çatışan, uyumsuz ve dik başlı karakterle anlaşamaz. İdeal sevgili adayı karşısında bir Aslan olduğunu unutmamalı, onun otoritesini ve asaletini tanıyarak hareket etmeli, itiraz etmeden önce iki kez düşünmeli ve cümlelerini özenle seçerek konuşmalıdır.

Ailesinin takdirini kazanın

Aile kavramını ciddiye alır, ileride aşk evliliği yaparak ömrünü beraber geçireceği bir eş ve etrafta koşturan çocuklardan oluşan mutlu bir yuvanın hayalini kurar. Ailesiyle tanıştırmaya layık görmediği ya da aile fertleriyle iyi anlaşamayan hiçbir partner aşkından ölse bile hayatında kalıcı bir yer edinemez, yollar mutlaka ayrılır.

Aslan Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Hayatınızda beğendiğiniz sizi görmesi için peşinde pervane olduğunuz bir aslan erkeği varsa veya hayatınızda olan bir Aslanı elinizde tutmak, onun size hayran kalmasını sağlamak istiyorsanız bazı ayrıntıları kesinlikle öğrenmeniz gerekir.

O kadar karizmatik ki, o kadar etkileyici ki, duruşu, bakışı, çevresine yaydığı aura ile her kadını kendine hayran bırakır. Güzel ama akıllı, bakımlı olduğu kadarda doğal ve etkileyici, kendinden emin, itaatkar olan kadınlar her zaman bir sıfır öndedir.

Güçlü yönlerini gören kadınlar

Aslan erkekleri üzerinde yapılan birçok araştırmada, güçlü yönlerini açığa çıkartmak için, dışarıdan pohpohlanmaya ihtiyaç duyar. Bu açıdan hoşlanacağı kadından güçlü yönlerini ön plana çıkarması gerekir.

Bardağın dolu tarafını gören kadın

Özellikle hayata pozitif bakan, bulundukları ortama renk katan, neşelendiren, kötümserlik yerine iyimser olmayı, haklı olmak yerine mutlu olmayı tercih eden kadınlardan hoşlanır.

Sıkboğaz etmeyin

Ne halin varsa gör deyip başıboş bırakmayın.  Olumlu yönlerinden bir kaç tanesini tespit edip, ne kadar yetenekli olduğunu dille getiren kadınlardan etkilenir.

Gurur duymalı

Ne kadar hükmetmeyi isteyen bir erkek olsa da hayatındaki kadınla gurur duymak ister. Adeta benim kadınım dercesine, insanların hayranlık duyup, saygı duyduğu biri olmasını ister.

Çocuklara düşkün

Dışa dönük bir yapıya sahip olsa da, ev ve aile hayatına düşkündür. Doğru kadını bulduğuna emin olduğunda çocuklarının da olmasını arzu eder. Bu nedenle, evine, çocuklarına bağlı olduğunuz kadar, eğlenceli bir karaktere sahip kadınlara kolay bağlanır.

Eleştiriden nefret eder

O her şeyin en iyisini bilir, her şeyin en iyisine layıktır. Megaloman bir yapıya sahiptir. O yüzden eleştiriye kapalı bir kişiliği vardır. İçiniz de tutamayıp illa eleştirecekseniz, üslubunuz yumuşak, kırıp dökmeden yapmanız gerekir. Sadece kendisine değil, ailesine ve çocuklarına da eleştirileri yapılmasından hoşlanmaz.

Entelektüel olmalı

Bilgi ve zekasını doğru kullanan Aslan erkeğinin, entelektüel yönüne hitap eden bilgili ve zeki kadınlardan hoşlanır.Bu açıdan genel ve kültürel değerlere sahip olmalı.

Gelişime açık

Kişisel gelişimine özen gösteren, tünelin sonundaki ışığı gören kadınlardan hoşlanır.

Aslan Burcu Erkeği Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

Aslan burcu erkeği, ılımlı bir yapıya sahip, aynı zamanda egolu olması ile bilinir. Çoğu kişiye itici gelse de zamanla sıcak ve içten davranışlarının farkına varılır. Duygularını göstermekte ilk zamanlar ketum davranan aslan erkeğinin sizi sevdiğini belli eden bir kaç ip ucu verelim.

Hesabı kendisi öder

Arkadaş grubu içinde de kendini lider sıfatında görür. İhtiyaç halinde herkesin yardımına koşar ve maddi destek vermekten kaçınmaz. Bir eğlence merkezi veya bir restorana gittiğinizde hesabı kimseye ödetmez. Yaptığı iyiliklerin maddi bir beklentisi içinde olmaz. Fakat yaptığını iyiliğin övgü ile söz edilmesini ister.

Sahiplenir ve itaat bekler

Hareketli yapıya sahip olup, ona eşlik edebilecek kadınları tercih eder. Aşk hayatında sahiplenici ve yönetici olmayı ister. Kadının ona itaat etmesini bekler. Aza kanaat etmez, kadının onu çok sevmesini ve hayranlık derecesinde saygı duymasını, övmesini, her zaman yanında olduğunu bilmek ister.

Kıskançlık oyunları yapan ve kıskanarak, sık boğaz eden, başına buyruk, kadınlardan hoşlanmazlar. Aslan erkeği ile birlikte iseniz, çok sabırlı ve anlayışlı bir olmanız gerekmektedir.

Pahalı hediye alır

Sevdiklerine hediye almayı sever. Herkese hediye alıyor gibi düşürmeyin, özel insanlara en pahalısı hediyeyi alır. Aldığı hediye genelde kendi zevkine uygundur. Dip not olarak belirtmekte fayda var. Hediyeler yapılan jestler, yenen yemekler, romantik olduğu ya da size aşık olduğunu düşündürmesin. Şuanki hedefi sizin ilginizi çekmek olacaktır. Bunun için çok fazla para harcayabilir. Çünkü siz onun ilgisini çoktan çekmiş olmanızdır.

Eğer pahalı ve gösterişli hediyeler alıyorsanız, adamın ilgisini çekmişsiniz demektir. Bu da zaman zaman yapılan jestler, birlikte çıkılan pahalı ve elit restoranlarda yenen yemekler de aşık olduğunu gösterir.

Güzel iltifat ve övgüler yapıyorsa

Sizi övgü dolu sözlerle etkilemeye çalışıyorsa, size fena halde tutulmuştur. Aslan erkekleri eleştirilere gelemez. Eleştirenlere de tepki verir. Fakat siz eleştirdiğiniz de tepki vermek yerine kulak veriyorsa ve bir şeyleri değiştirmeye çalışıyorsa işte aşkın gücü bu demek. Kendi eğlenmeyi sevmesine ve kendi keyfinden taviz vermemesine rağmen sizi eğlendirmeye çalışıyorsa, aşık olmuş demektir.

Övülmekten hoşlanır fakat başkasını övmeyi sevmez. Bilin ki size övgüler yağdırıyor onun çoktan kalbini çalmışsınız demektir. Hele hele herkesin için de kendini bir kenara bırakıp, sizin meziyetlerinizden bahsediyorsa, aşk kapınızı çalmıştır. Eğer o eli sizde tutmak istiyorsanız övgüleri aynı şekilde onu överek karşılarsınız.

İlgi odağındaysanız

Yalnızca aşık oldukları kadınla ilgilenirler. Eğer gerçekten sizinle ilgilendiğine eminseniz artık aslan erkeği elinizin altında demektir. Son olarak sizi kaybedecek bir hata yaparsa, kolay kolay geri adım atmayacağınızı ona hissettirin. Bu blöfü göze alamazsa, gerçekten size aşık demektir.

Aslan Burcu Erkeği Hangi Burçlarla Anlaşır?

Aslan burcu erkeği ile en uyumlu burçlar içinde, Koç, İkizler, Terazi ve Yay, en az uyum içinde olduğu burçlar ise genellikle Boğa ve Akrep gelir. Bu açıklama genel aslan burcunun astrolojik olarak yorumlanması ile tespit edilmiştir. Burçlar arasındaki genel uyumun tespit edilmesi için, her iki burcunda burç haritalarının çıkartılıp analizinin yapılması gerekir.

Güneş işaretlerini karşılaştırarak yapılan yorumlarda istisnalar olacaktır. Evrende yer alan diğer gezegenler ve o gezegenlerin Güneş ile etkileşimleri de ele alınmalıdır.

Bu şekilde yapılan astrolojik açılım ile ona nasıl yaklaşacağını, tartışmalardan nasıl kaçınacağınızı, hangi özelliklerinizle çatışma yaşayacağınız gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Aslan ve Koç Uyumu

Özgüvenleri tavan yapmış mücadeleci Koç kadını ile lider aslan erkeği çok iyi anlaşan iki arkadaş, hatta birbirlerinin alanlarına müdahale etmemeyi öğrenirlerse çok iyi bir çift olabilirler.

Koç, Aslanın o ihtişamlı ruhunu gördüğü anda kenetlenir. Karizmatik kişiliğinde kendinden parçalar bulduğunu düşünür. Poh pohlanmayı seven aslanın üstüne düşerek onu şımartmayı becerir. Hayal ettiği kişiyle karşılaşan koç kadını, birlikte hoş sohbet edip eğlenceli anlar geçirdiği aslanı kendine hayran bırakır. Bu ikili çok iyi arkadaş olabilecekleri gibi harcanması kadar mükemmel bir evlilikte yaşayabilirler.

Aslan ve İkizler Uyumu

İkili arasında gelişmiş mizah anlayışları, çocuklar gibi eğlenceli olmaları, uzun yıllar sürecek bir birlikteliğin başlamasında etkili olur. Aralarında çatışmaların yaşanması kaçınılmaz bir gerçek. Fakat aslanın kelimeler ile olan iyi tavrı bu sorunları göz ardı etmesine neden olur.

Aralarındaki uyum takdir toplayacak nitelikte olur. Aslanın ilgiye olan ihtiyacını karşılayarak rahatlatabilir. Sosyal yönden ihtiyaçlarını gideren birlikte eğlenen ve her konuda desteğini veren ikizler kadını aslanın hem aşkıyla, hem maddi rahatlığı ile ayakları yerden kesilir.

Aslan ve Yay Uyumu

Kontrol edilebilir ve değişimlere kolayca ayak uydurabilen Yay burcu kadını ile hükmetmeye meyilli aslan burcu sorunsuz birlikteliğin ideal kombinasyondur.
Her iki burçta ateş gurubuna mensuptur. Bu açıdan anlaşmaları zor olmayacaktır. Lider aslan, arkadaş çevresinde sevilen yay ile eğlenceli ve çılgınlıkları olabilir. Birlikte konuşacak bir çok konu bulabilirler. Eğer bu iki burç birbirlerine gereken zamanı ayırabilirse, zevkli zaman geçirebilirler.

Bir çok konuda zıtlıkları olan burçlar olmasına rağmen zor kutupların birbirini çekmesi misali, birbirlerini dinlemeyi becerirlerse etkileşim sağlamaları mümkün. Burada dikkat edilecek nokta yay kadının, aslan erkeğinin sinirlendiğinde nasıl olabileceği ihtimalini bilerek hareket etmesidir. Girdikleri her ortamda dikkat çekmeyi başaran bu burçlar iyi arkadaş hatta dost olma ihtimal çok yüksektir.

Aslan ve Terazi Uyumu

Biri ateş, diğeri hava olan bu burç kombinasyonu, patlamaya hazır bir bomba gibi olabilir. Yapılarındaki baskın karakterleri ilk bakışta anlaşmalarını mümkün kılmıyor görülse de ön yargılı olmamak gerekir. Analitik zekası, dengeli ve gerçekçi yapısı ile Terazi kadını sabırlı olup, aslan erkeğini anlamaya çalışırsa anlaşmaları ve uyumlarında çözülemeyecek bir sorun yaşamazlar. Yoksa aslan erkeğinin gururlu ve geri adım atmayan tavrı bu birlikteliği bitirmeye yeter.

Bu ikili de terazi kadını, aslan erkeği için biçilmiş kaftan olsa da zorlu bir süreç onları bekliyor olacak. Bu süreçte ipler kimin elinde olacağını zaman gösterecektir. Fakat aslan için terazi kadını yıllardır aradığı doğru kadın olabilir. Bunu anlaması için terazi kadını sabırlı olup kendini göstermesi ve olayları iyi analiz edip yol alması mükemmelliğe gidecek bir geleceğin kapılarını açacaktır.

Aslan ve Balık Uyumu

Aslan erkeğinin lider ruhu, sevdiği kişiyi yönetme isteği şeklinde kendini gösterir. Bu konuda da oldukça başarılı olmasına rağmen bazı burçlar üzerinde otorite kurması zordur. Balık burcu kadını oldukça duygusal, sevmeye sevilmeye ihtiyaç duyan yapısı ikilinin iyi anlaşabilir olmasında etkilidir.

Aslan sert görüntüsünün altında oldukça iyi kalpli biridir. Onun dış görünüşü cezbetme konusunda etkili olsa da, ilişkiyi sürdürme açısından iç yapısını görmek önemli bir kriterdir. Balık gibi hassas biri ancak aslanın o yumuşak kalbini görebilir. Romantizm kokan anlar ikilinin arasında bağlayıcı etki eder. En büyük ölçü aralarındaki cinsel çekim olup, balık bu durumu iyi kullanmayı başarırsa mükemmele en yakın uyumu yakalarlar.

Su ve Ateş grubuna dahil olan bu iki burç, parmakla gösterilen ve herkesin gıptayla baktığı bir çift olabilir. Kaçan kovalanır dedikleri tam da bu ikili için söylenmiş bir sözdür. İstediği şey için savaşan aslanın elde etme İsteği, zor olan balık kadınından etkilenmesine neden olur.

Çok iyi birer dost olacakları da kesindir. Her iki burç için de aileleri önemlidir. Onlara yardım etmek, yanlarında olmak isterler. Bir araya geldiklerinde dertlerini paylaşarak, kendi dertleri gibi görecekleri için, aralarında güçlü bir bağ olacaktır.

Aslan erkeği, balık burcunun ihtiyacı olan, ilgiyi mutlaka göstermelidir. Yoksa balık kendini sevmediğini düşünür. Arkadaş olarak birbirleri ile iyi anlaşırlar. Ancak sevgili olma ve evlilik ihtimali karşısında mutlu olma ihtimali zordur.

Aslan ve Kova Uyumu

Kova kadını özgürlüğüne düşkün ve bekar olmaktan mutlu olan biridir. Aslanın hükmedici tavrı kova kadının kabul etmesi mümkün değildir. Tavlamak isteyen aslan erkeğini zorlar. Yüksek olan merakı tutkulu yapısı ve kendisine gösterdiği özen, kovanın aklını başından ben alan özellikleri olur güzel konuşma sanatı üzerindeki etkileri ile kova kadınını etkilemeyi başarır.

Aslanların tutkulu ve ve hayat konusundaki başarılı performansı, kova kadını üzerinde olumlu etkiler bırakacaktır. Aslan erkeğinin evine bağlı, sadık biri olması da kovanın evlenme fikrine sıcak bakmasına sebep olur.

Bu ikilinin ilişkisi, mükemmel olabileceği gibi başlamadan da bitebilir, Aslan burcunun kendine olan güveni, lükse olan düşkünlüğü, parasını bu konuda rahatlıkla harcaması, kadını ilk izlenim olarak etkilese bilir ilerleyen zamanda sorun teşkil edecektir. Çünkü tutumlu hatta cimri bile denilebilecek kova kadını için para konusundaki tutumu sorun teşkil edebilir.

Her iki burcun da duygularını uçlarda yaşaması, her ikisinin de özgürlüğüne olan düşkünlükleri, para konusundaki tutumları, aslanın baskıcı yapısı, onların birlikte uzlaşarak beraber yaşamaların da zorlaştırıcı etkenlerdir. İki burcun birlikte olması imkansız değil ama şaşırtacak kadar zordur.

Aslan erkeğinin sevgisinin sınandığı bir ilişkidir olacaktır. İlişki ilk zamanları aşıp, zorluklara göğüs vermeleri durumunda, rayına otursa da, bir o kadar da yıpranmış olurlar. Evlilik kararı vermeleri söz konusu olduğunda mutsuz olmak için uzun süreli bir birliktelik geçirmeleri ve iyi düşünerek karar vermelidirler.

Aslan ve Oğlak Uyumu

Mükemmel bir çift demek düşündürücü ve oldukça zordur. İkili arasında bir elektriklenme ihtimali yerine aralarına büyük soğuk bir duvar ölme ihtimali daha doğru ve kolay olacak diyebiliriz. Toprak grubu mensubu oğlak ile Ateş grubu Aslan, çok farklı karakterlere sahip olup, aralarındaki tek ortak nokta çok çalışkan olmalarıdır. Aslan burcunun ihtişamlı ve gösterişli yaşamı, çok para harcamasına sebep olurken, oğlak burcunun parasını tasarruf edip, yatırım yapma isteği, aralarında uçurumlar oluşmasına neden olacak kadar büyük bir sorundur.

Oğlak kadını, yalnızlığı seven, dingin ve tek başına vakit geçirmekten hoşlanan bir yapıya sahiptir. Aslanın ise sosyal hayatı, kendine aşık etmesini bırakın etkilemekte bile güçlük çekmesine sebep olur. Hitabeti ve kelimeleri kullanım da ruhu okşamakta usta olan Aslan için bu özelliği yeterli olmayacaktır. Oğlak kadınını etkilemek için kelimeler kifayetsiz kalacaktır. O kelimelerin gücünden çok davranışlara önem verir. Eğer davranışlarınız sözlerinizle çelişki gösteriyorsa oğlak kadını sizden kaçacaktır.

İlk bakışta soğuk bir yapısı olan oğlak kadını bu özelliği ile aslan erkeğini kendine çekmeyi becerir. Fakat her daim ben kendime yeterim, kimseye ihtiyacım yok edasında olan oğlak üzerinde, aslan erkeği çok çalışmak çok mücadele etmesi gerekir. Bu tutum kişiliklerindeki zıtlıklar ve elde etmenin dayanılmaz ağırlığı ortadan kalktığında, en azından uzun vadede sağlıklı bir ilişki için yeterli gelmeyecektir. Her iki burcu farklı karakterlere sahip olduğu göz önüne alındığında uzun süreli bir ilişki yaşamaları söz konusu olmayacaktır. Kısa süreli ilişkilerin de oldukça mutlu ve tatminkar bir birliktelik yaşamış olsalar bile, uzun vadede karşılaşılan sorunlar karşısında verecekleri tepkiler ilişkinin büyüsünü bozacaktır. Fazla yıpratıcı ve kişiliklerine saldırı, müdahale olduğu düşüncesi, ilişkilerine zarar verip bu ilişkinin bitmesi gerektiği en mantıklı karar olur.

Aslan ve Yay Uyumu

Her iki burcunda Ateş grubuna mensup olmaları birbirlerinin karakterlerine benzerlik göstermesinde etkili güçtür. Her iki burçta arkadaş çevrelerinde sevilen, istenen, eğlenceli kişiliklerdir. İki burcunda sosyal oluşu, birlikte çok konuşacak konuları eğlenceli vakit geçirecek çılgınca fikirleri olabilir. Bu açıdan birbirleri ile anlaşmaları zor olmayacaktır.

Aynı gruba mensup olsalar da birbirlerinin zıttı kutuplardır. Zıt kutupların birbirini çektiğini düşünürsek gelecek vaad eden bir çift olabilir diyebiliriz. İlk etkileşimin ardından kendileri için gereken etkileşimi sağlar, birbirlerini dinler, bunun için zaman ayırmaya değer görürlerse iyi bir ikili olurlar. Ayrıca aslan burcunun kontrolsüz öfkesi karşısında verdiği tepki karşısında yay burcunun nasıl davranacağını bilmesi ona göre davranması ilişkilerine yön verecektir. Eğer Aslan’ın olumsuz yönleri ile baş eder, onu anlarsa dolu dolu aşk yaşayacağı kadın olma ihtimali çok büyüktür.

Birbirlerine anlamaları, birbirlerinin ihtiyaçlarını önemsemelerine ve ortak noktada buluşmalarına neden olur. Bunun en büyük sebebi ise her ikisinin de aynı zevklere sahip olmasından kaynaklanmaktadır. İkili öncelikle iyi bir arkadaş, iyi bir dost olmayı başarırlar. Her ikisinin de sosyal kişilikleri, gezmekten eğlenmekten aldıkları keyif aynıdır. O yüzden birlikte uyum yakalamaları zor olmayacaktır. Olumsuz yanlarını tolere edebilir ve alttan alırlarsa evlilikle noktalanacak bir ilişki yaşarlar.

İlk görsel etkileşimle başlayan ilişki, sosyal yönleri ve eğlence anlayışları ile perçinlenir. Olumsuz yönlerine rağmen olumlu yönleri de göz önüne alındığında her gülüm dikeni vardır dedirtir. Aslan erkeğinin sahiplenici ve korumacı tavrı da bu olumlu davranışlarından sadece birisidir. Aralarındaki uyumu tutkulu bir aşka dönüştüre bilirlerse birbirlerini kolay kolay kaybetmezler. Evliliklerinde de her şeyin üstesinden birlikte gelirler.

Aslan ve Akrep Uyumu

Akrep dış görüntüsünün aksine içinde bambaşka biri yatar. İkili ilişkisinin nasıl olacağı burç uyumu açısından yeterli gelip gelmeyeceğinden emin değilim. Her ikisi de duygusal olmasının yanında en kötü özellikleri, bu duygusal yanlarını birbirlerine gösterememekten kaynaklanmaktadır.

Gururlu yapıları inatları ölseler bile geri adım atmamalarından dolayı birbirlerinden ayrılsalar bile geri dönmezler. Çünkü ilk adımı atmak asla istemezler. Ancak Aslan ve Akrep bir şekilde başladıkları ilişki, her ikisinin de hazır olması durumunda mutlu bir çift olabilirler. Akrep, burçlar arasında en çekici burçlardan biridir bu özelliği ile herkesin ilgi odağı olabilir. Delici gözlere sahiptir ve dikkat çekmesin de bu gözlerin etkisi büyüktür.

Aslan burcu da dikkat çeken yapısı ile akrebi aratmaz. Her ikisi de bencil ve kendilerini düşünür, birbirlerini düşünmeleri için ancak aralarında bir aşkın başlaması gerekir.

Başlamadan bitmesi muhtemel ilişkilerden biridir. Fakat diğer açıdan bitmemesi için dikkat etmeleri gereken en önemli özellikleri kıskanç oluşlarıdır.
Kıskançlık, bu ilişkiye yön verecek önemli bir kriterdir. Çünkü Akrep kadını kadar aslan erkeği de çok kıskanç kişilerdir. İster istemez ortaya büyük olduğu kadar da şiddetli kavgaların çıkması kaçınılmaz olur.

İkili ilişki kararı verdiklerinde doğru bir yolda olduklarını söyleyebiliriz. Uyumları, tutkulu ve heyecan verici tavırları ile o kadar ideal bir çift olurlar ki, birbirlerine unutulmaz anlar yaşatarak işte aşk bu dedirtirler. Fakat asıl sorun evlenme kararı ile aralarındaki o uyum gider ve aralarına kara kedi yok kavgaların çoğaldığı mutsuzluk girer. Bu beklenen bir genelleme olup o yüzden bu iki burç evlilik kararı vermeden önce iyice düşünmelidir.

Aslan ve Başak Uyumu

Başak burcu hayatına Aslan erkeğini dahil etmesi uzun çubukların içerisinden kısa çubuğu çeker misali onu zorlu, bol göz yaşlı, yıpratıcı günlerin beklediğini de bilmesi gerekir. Günlük hayatta yürütmeleri gereken ilişkisine geldiğinde, önlerine sorun teşkil edecek birçok engel çıkabilir. Bu engeller karşısında aslanın tepkisi arkasını dönüp gitmek olacaktır. Başak kadını bu şartlarda hala elde etmek istiyorsa ilişkinin tüm yükünü de sırtlaması gerekir.

Bu ilişki için %50 şans vermek doğru bir yaklaşım olur. Karar vermek başak kadınına aittir. Çünkü ilişkiyi yürütmek onun vereceği tavizlere daha çok bağlıdır. Bu kadar emek vermeye değer mi bilemeyiz ama hayatta karar da onların.

Hasat zamanı dünyaya gelen başak çalışkan olduğu kadar, rahat bir yaşamı olsun ister. Aslan da çalışkan ve hedefleri yüksek olan lükse düşkün oluşu ile başak kadını ile aynı özellikleri taşır. İkili iş hayatında iyi bir takım olabilir. Fakat iş aşk hayatına gelince her şey ortada.

İlk zamanlar ikili için pekte kolay olmayacaktır. Birbirlerini tanıma ve alışma sürecindeki sorunlar ile Aslanı elinden kaçırabilir. Aslanı fazla sıkmaya gelmez, aksi halde korkup kaçacaktır.

Tam bir kapalı kutu olan başak kadını Aslan ile birlikteliğinde biraz daha açık ve paylaşımcı olmalıdır. Hiç kimsenin hayatı güllük gülistanlık değil fakat sorunlar paylaşarak  azalır misali içini aslana döküp onunla kendimi paylaşmalıdır. Sosyal hayatlarında da başak kadını aslan erkeğine ayak durdurmalı.

Aslan erkeği romantik olduğu kadar, aşırı kıskançtır da. Başak üzerinde hakimiyet kurmak isteyecektir. Fakat başak kadını buna izin verip özgürlüğünün kısıtlanmasını istemez. Başak kadınının aslan erkeğini sürekli eleştirmesi aslanın hakimiyet kurma çabası, bu ilişkinin uyumlu bir şekilde devam etmesine imkan vermez

Aslan ve Aslan Uyumu

Aynı özellikleri taşıyan iki insanın anlaşmaları kolay gibi görünse de aynı kutupların birbirini ittiğini de hatırlatmak isteriz. İkilinin lükse olan düşkünlükleri, kaliteli ve marka tercihleri maddi açıdan sorun teşkil edebilir. Bu da aralarında gerilim yaratacaktır. İkisinden birinin daha tutumlu ve dizginleyici olması ilişkide etkili olur.

Her ikisi de lider burç olup dışarıdan bakıldığında katı ve soğuk görünebilir. Ancak görüntülerinin aksine sıcak ve yumuşak bir kalpleri vardır. İkili için de aynı şey söz konusu olduğundan birbirlerini çabuk anlayacaklardır fakat lider olma yani birbirlerinin üzerinde hakimiyet kurma çabası aralarındaki en büyük sorunu teşkil edecektir. Bu durumda ilişkinin gidişatını birinin alttan alması ve sensin demesi gerekir. Yoksa hakimiyet kurmak için birbirlerini canını yakacaklar.

İki aslanın birlikteliği aslında aklı başında ve genel olarak uyumlu hatta özenilecek bir ilişki olur. Aslan erkeği ve kadını birbirlerinin egolarını tatmin eder, düşünce yapıları ile uyumu yakalayabilirlerse herkesin imrenerek gıptayla baktığı bir ilişkiye sahip olurlar.

Aslan ve Yengeç Uyumu

Karakteri gereği, burç dünyasında belki de en iyi anlaşacağı burç yengeç olacaktır. Aslan yönetmekten, yengeç ise yönetilmekten hoşlanır. Bu özelliklerinden dolayı, sevgili olmaları da kaçınılmaz olacaktır. Aslanın beklentilerini yengeç kadını çok iyi karşılar. Her iki burçta tutkulu oldukları kadar evine ve ailesine bağlı burçlardır. Ailesi söz konusu olduğunda ellerinden gelen fedakarlığı yaparlar. Hatta hayatlarındaki öncelikleri içinde aileleri ilk sırada yer alır. Evcimen biri olan yengeç, çalışkan aslan ile birlikte kuracakları eve çok iyi bakacaktır.

Dominant karakterde olan aslan erkeği ile yengeç kadını arasında romantik bir çift olurlar. Baskın karakter taşıyan kadınlar ile hükmedici ve lider yapıdaki aslan erkeğiyle anlaşmaları güçtür. Aslan erkeği sakin ve sadık yapıdaki evcimen bir kadın ile mükemmel bir uyum yakalar.

Yengeç tavırları ve sadakati ile duygularını göstermekte zorlanan aslanın sert yapısını yumuşatıp, mükemmel sevgiliye dönüştürür. İkilinin yakaladığı bu uyumu doğru kullanırlarsa kusursuz bir ilişki ile beraberliklerini kısa sürede gerçekleştirirler.

Yengeç’in ihtiyaç duyduğu ilgiyi aslan doğru şekilde göstermeyi becerebilirse, kendine taparcasına bağlı bir kadın ile mutlu ve huzurlu yaşar. Emeksiz mutluluk olmaz tabii ki her birliktelikte çaba sarf etmek gerekir. Fakat bu ikili bu emeği hak ediyor. Evlilik kararı ile doğru bir adım atmış olan burçlar, evlendikten sonra da aralarındaki uyumu devam ettirmek için birbirlerine destek olup, anlamaya çalışırlarsa, uzun soluklu ve mutlu evlilik hayatları olabilir.

Aslan ve Boğa Uyumu

Uyumlarından net olarak bahsedebilmek için doğum tarihlerine göre doğum haritasına bakmak genellemelerden daha doğru sonuçlar almamıza yardımcı olacaktır.
Her iki burçta için yaşanacak ilişki için net olarak şöyle ya da böyle demek zordur. Hava ve toprak grubunun baskın karakterdeki üyeleri. Her iki burçta lider ve gururlu.

İki burcun özelliklerinden yola çıkarak birbirlerini anlar gereği gibi akılcı davranışlarla desteklemeleri ile çok iyi anlaşacak ya da anlaşamazlar demek ancak mümkün olan bir ikilidir. Bu nedenle uyumsuz demek doğru olmaz.

Lider, enerjik, neşeli, eğlenceli fakat bir o kadarda ciddi yapısı ile boğa kadınını cezbeder. Dominant, içe dönük ama bir o kadar da akıllı ve çalışkan yapısı ile aslana ters gelen bir yapısı olan boğa kadını kendinde eksik olan o sosyal yaşamını, aslan erkeği ile tamamlamak için uyum sağlamayı becerirse, ipleri elinde tutmak isteyen aslan erkeği de kendini onunla güvende hissederse ilişki için temeller atılmış olur. Bu arada ipleri elinde tutma ve güven konusunda boğanın da kaygıları aslandan farksız değildir. Bu kaygılara rağmen tutkulu, düzeyli olduğu kadar da neşeli bir ilişki yaşanacağı kesin. Kaygılarına cevap almaları durumunda bu ikili evliliğe doğru bir adım atabilirler.

Birbirlerine benzerlik gösteren özellikleri vardır. Her iki burcun da lüks zevkleri vardır. Sosyal açıdan, harcamaları müsrif olarak nitelendirilir. Ancak onun lükse olan düşkünlüğünü boğa kadını anlar ve eşlik ederek birlikte vakit geçirmekten çok hoşlanır.

Yaşam tarzları ile hayatın güzelliklerinden faydalanmayan büyük keyif alan bu ikili, keyifli vakit geçirirler. Aslan burcu ne kadar soğuk ve ciddi görünse de övgüden ve ilgiden beslenir. Bunu da partnerinden bekler. Ben merkezci yapısı ile ilginin de merkezinde olmak ister. Boğa kadını, aslan erkeğine gereken ilgiyi ihmal etmemelidir.

İkili arasında ki ilişki kısa süreli olacaktır. Bu süre içinde birbirlerini çok mutlu ederek, birbirlerine çok güzel anlar biriktirebilirler. Kısa süreli diyoruz çünkü bir süre sonra ayakları yere değmeye başlayıp, zaman için de iki tarafında sıkılmasına ve sorunları görmeye başlamalarına neden olacaktır. Aşırı gururlu yapısı ile sorunlarda sebep kendi bile olsa, geri adım atmaması boğanın daha çok kızmasına ve sorunları alttan alıp sümen altı yapmaması ile çözülmemesine neden olur.

Aslan Burcu Erkeği Hangi Burçla Evlenmeli?

İlişkileri yeni başlamış ve evlilik beklentileri olan kadınlar arasında öncelikli burçlar, tipik aslan erkeğini önce tanımalı ve ona göre kendilerinin uygunluğuna bakarak bu kararı vermeleri uzun sağlıklı ve mutlu bir evlilik için doğru yaklaşım olacaktır.

Kendinizi ona uygun görseniz bile tek başına bir evlilik söz konusu olmayacağı için aynı ev içinde ortak noktalarda buluşmak sevgi ve saygı kadar önemlidir.
Evliliğin temelinin de sevgi mihenk taşıdır. Sevgi varsa bir çok güçlüğün üstesinden gelmek için güç bulursunuz. Fakat sevgi de bir yere kadar denilen anlar vardır.

Aslan ve İkizler Evlilik Uyumu

Aslan bir ateş, İkizler kadını ise bir havadır. Ateş ile hava kombinasyonu açısından bakıldığında heran herşey olabilir genellemesini yapmak doğru olacaktır.

Tavizler vermeli

İki kişilik iki karakter dersek ikizler kadını için duruma göre hareket etmesi ve bu özelliğini iyi kullanması gerekir.
Eğlenceye düşkün oluşu ile aslanın keyifli anlar geçirmesine imkan sağlar fakat işlerine olan düşkünlüğü ile bilinen aslan erkeği için bu özelliğinden tavizler verip orta noktada buluşmaları gerekir.

Bu konuda da hakimiyeti elinde bulundurmak isteyen aslana, gerektiğinde hükmetmesi için izin vermeli. Evlilik kararı vermeleri için gereken aslan erkeğinin ikizler kadını için doğru bir tercih olduğuna inanması gerekir. Aslan için gereken sevgi ihtiyacını karşılayabilecek kapının anahtarıdır ikizler kadını.

O kapıyı açtığında kendini güvende hissedip, onu mutlu etmek için her şeyi yapacaktır. İkizler kadını sahip olunacak en iyi arkadaş, harika bir eş seçimi olacaktır.
Hakimiyet duygusu kadar, sahiplenme, koruma güdüleri ile ikizler kadınını kolları arasına almayı sever.

Birbirlerini anlama kapasiteleri yüksek olan bu burçlar birbirlerine hayranlık duyarlar. İmkansız olana duyulan güçlü istek ile aslan erkeğinin zoru başarma yeteneğinin birleşimi bu ikilinin birlikteliğini mümkün kılar.

Bu çiftin engelleri geçip evlenmeleri her şey süt liman gideceği anlamına gelmez. Egolarının büyüklüğü, savaş bayraklarını çıkartmalarına sebep olabilir. Aslan erkeği sinirlendiğinde onunla anlaşmak zordur. Fakat aslanın bir özelliği de, saman alevi misali çabuk söndüğüdür.

İkilinin evliliğinde aslan erkeğini dengeleyip normale çevirmesi mümkün. İyi bir iletişimleri olacaktır. İkizler kadını kendini kötü hissettiğinde moralini düzeltecek onu şımartacak ve konuşmasını dinleyecek bir erkekle birlikte olduğu için ona hayranlığı hep sürecek. Her daim mücadeleler yaşayarak, yeni maceralara atılarak Sıkılmayacakları bir evlilikleri olacak.

Sonuç: Aslan erkeği ne olursa olsun ikizler kadını ile olan ilişkisinde kontrolün kendi elinde olduğunu bilmesi gerekiyor. İkizler kadınını değişken karakterinden dolayı sıkıcı bulabilir.

Aslan erkeği aşık olduğunda romantizmi uçlarda yaşayacakları kesin. Sürprizler romantik dokunuşlar ve pahalı hediyelerle tam bir salon beyefendisi olacaktır. Bunu demode bulan ikizler kadınının dikkatini çekmek ve onu mutlu etmek için ailesine iyi davranmak ve yeni şeyler yapmaya açık olması gerekecektir. Ne kadar aşık olursa olsun aslan erkeği için önemli olan evliliklerinin merkezinde olduğunu bilmesi gerekir. Tüm dikkatler aslan erkeği üzerinde olduğu için ikizler kadını onu kıskanabilir.

Aslan ve Terazi Evlilik Uyumu

Hem sıra dışı olsun, hem de ömür boyu sürsün istiyorsanız terazi kadını aslan erkeği için biçilmiş kaftan. Lükse olan düşkünlükleri, rahat ve kaliteli yaşam istekleri, dostlarla geçirilecek kaliteli zamanlar, her ikisinin de ortak noktaları arasında. Aslanın mert sözünün eri, ayakları yere basan güçlü kişiliği, terazi kadınını etkiler ve ona kendini sevdirme çabası içerisine girmesinde etki eder. Bu çaba içerisinde ise terazi kibarlığını, nezaketini asla elden bırakmaz. Ayrıca ısrarcı da davranmayarak kişiliğinden de taviz vermez. Kaliteli ve aralarındaki seviyeli ilişkinin sonucunda, aradıkları kişiyi bulmanın heyecanı ile evliliğe adım atarlar. Mutlu olmak için gerekeni yapacaklardır. Dört dörtlük az insana nasip olan bir evlilikleri olacağını söylemek doğru olacaktır. Bu ilişkinin uzun yıllar sürmenin sihri ise, aslanın yanında nasıl durması gerektiğini bilmekten geçiyor.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git