Aslan Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

14.10.2019
Aslan Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Aslan burcu erkeği, doğuştan lider bir karaktere sahiptir. Kendine her zaman güvenir. Baskın, yaratıcı ve dramatikdir. Cömert, sadık, eğlenceli, güçlü oldukları için sosyal çevresi geniştir. Sıcak kalpli, hayata ve gülmeye aşıktır. Egosu kimi zaman onu zor durumda bırakabilir.Aslan burcu erkeği özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Aslan Burcu Erkeği Genel Özellikleri

 • Tarih aralığı: 23 Temmuz – 22 Ağustos
 • Element: Ateş
 • Renk: Altın, Sarı, Turuncu
 • Gün: Pazar
 • Yönetici Gezegen: Güneş
 • En Büyük Genel Uyumluluk: Kova, İkizler
 • Şanslı Sayılar: 1, 3, 10, 19
 • Güçlü Yönler: Yaratıcı, tutkulu, cömert, sıcak yürekli, neşeli, esprili
 • Zayıf Yönler: Kibirli, inatçı, bencil, tembel, esnek olmayan
 • Sevdiği Şeyler: Tiyatro, tatil yapmak, beğenilmek, pahalı şeyler, parlak renkler, arkadaşlarla eğlence
 • Sevmediği Şeyler: Göz ardı edilmek, zor bir gerçekle yüzleşmek, bir kral ya da kraliçe gibi muamele görmemek

Aslan Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

1. Mantıklıdır

Aslan burcu erkeği, mantığı ile hareket eder ve bu nedenle yaşanacak sorunlar karşısında her zaman çözüm odaklı ve mantıklıdır. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.
2. Liderdir

En belirgin özelliği liderlik vasfıdır. Karar veren, analitik düşünen, yöneten, ileriyi gören yapısı ile her şeyi yoluna koyma konusunda başarılı olur.

3. Sorumluluklarını bilir

Üstlendiği görevleri mükemmel olacak şekilde tamamlar. Yönetici olma vasfıyla işleri organize etme sorumluluğunun üstesinden başarıyla gelir. Emir almayı sevmediği için genelde kendi işini yapmayı tercih eder.

4. Yardımseverdir

Merhamet Aslan burcuna en çok yakışan özelliklerden biridir. O kadar iyi bir kalbi vardır ki iyilik yapmak için adeta yarışır. Kendine yapılan iyiliği de unutmaz. Yardıma ihtiyacı olan birini gördüğünde de buna duyarsız kalmaz.

6. Enerjik ve kendinden emindir

Enerjik bir yapıya sahip olduğu için sürekli yeni keşifler yapma isteği duyar. Geniş bir ufka sahip aslan erkeği gururludur. Attığı adımlardan her zaman emindirler. Mantıklı kararlar vererek, her sorunun üstesinden gelir.

Onları lider yapan, sorunlar karşısında sorunun kökenini görme ve daha hızlı çözüm bulma yeteneğidir. Motive etme konusundaki beceri ile iyi bir takım oyuncusudur, bu da onu sevme ve saygı duyulmasını sağlar. Her zaman samimi, dürüst, dinamik ve korkusuzdur.

7. Sadıktır

Aşka inanır ve hayatını paylaşacağı doğru kadını arar. Bulduğunda ise onu koruyup mutlu etmek için çaba sarf eder. Aşka ve ilişkisine olan inancından ilişkisine sadıktır.
8. Çekici ve Yakışıklıdır

Aslan burcu erkeği, fiziksel olarak partnerine çekici gelen bir görüntüsü vardır. Özellikle dikkat çeken gür saçları, kuvvetli ve ihtişamlı duruşu ile bakışları üzerine toplar. Göz ve dudak yapıları, orantılı yüz hatları, muazzam dişleri ile dikkat çekmektedir.

9. Lüksü sever

Yaşam alanlarında da abartı ve şatafatı sever. Ev dekorasyonunda kullandıkları möble ve objelerde onun karakterini yansıyor. Altın varaklı mobilyalar, yaldızlı objeler, lüks eşyalar aslan erkeğinin ruhunu okşar.

Canlı parlak ve çiçekli rengarenk döşenmiş evlerde ilgilerini çeker. Bir süre sonra sıkılır yeniden dekore etme isteği duyarlar. İpek örtüler kadife kumaşlar, gösterişli ve büyük aydınlatmalar, duvarları süsleyen pahalı ve ünlü ressamların tuvalleri ile katedral mekanlarda yaşamak isterler.

10. Hırslı ve Çalışkandır

Onlar için zirve ulaşılmaz değil. Ne iş yaparlarsa yapsınlar, kendilerini göstermek ve kazanç elde etmek isterler. Bu kadar hırslı oluşundan kendi bile korkar. O yüzden frenlenmeye bazen ihtiyaçları vardır.

Belli bir süre verilmesi durumunda ise kariyer basamaklarını tek tek çıkarak kendilerini gösteriler. Yaratıcılıkları organize etme becerileri ve gelişmiş yetenekleri sayesinde başarılı işler yaparlar.

11. Sosyaldir

Dikkat çekmeyi seven aslan burcu erkekleri sosyal açıdan da aktif geniş bir arkadaş çevresine sahiptir. Gezmeyi, değişik yerleri keşfetmeyi, farklı ortam ve mekanlarda bulunmayı severler.

12. Arkadaşlarına değer verir

Aslan erkeği için, birlikte zaman geçirdiği arkadaşları önemlidir. Onlara değer verir. Birlikte olduğu arkadaşları da kendi gibi statü sahibi ve entelektüel kişilerdir.

Birlikte olmaktan keyif alırlar. Sıra dışı ve enteresan fikirlerle düzenledikleri eğlence ve organizasyonlarla şenlik havası estirirler. Bol mezeli, iyi donatılmış masanın etrafında arkadaşları ile saatlerce zaman geçirip, hoş sohbet edebilirler. Sıradan bir konu bile onun hitabet ve kişileri etkileme yönü ile o kadar sıra dışı bir hal alır ki, herkes onu pür dikkat dinlemekten keyif alır.

Laf olsun diye hareket etmez. Çevresinde güvenilir, lider korumacı, sahiplenici ve cömert bilinir. Arkadaşlarının sorunlarına duyarlı, dertlerini paylaşan, zor günlerinde yanlarında bulunan, sadece iyi gün dostu değildir.


Aslan Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

1. Bencildir

Aslan burcu erkeği, gelişmiş egosunun bir etkisi olarak ben merkezcidir. Her yerde her şey de odak noktası o olsun ister. Bencillik, onun en belirgin olumsuz özelliğidir.2. Rahatına düşkündür

Rahatına aşırı düşkün olması, çevresinde sinir bozucu olarak görülür

3. İşkoliktir

Lider ruhu ile tam bir iş kolik oluşu, akabinde iş ortamında onu kontrol delisi yapabilir. Her şeye karışır ve hükmeder. İstediği yapılmadığında olumsuz tavır alabilir.

4. Kibirlidir

Aslan erkeği, gururlu biridir. Yaptıkları her şey de taktir görmek ister. Bu onu hem motive eder hem de mutlu olur. Güneşin oğlu olduğu kadar övgüde onun gücünün kaynağıdır. Bu nedenle genellikle kibirli olarak görünür.

5. Kıskançtır

Özellikle ikili ilişkilerde kıskanç ve geçimsiz biri olabilir. Kontrolcü yapısı ile ev hayatında istediklerinin hızlı bir şekilde yerine gelmesini ve sözünün ikiletmemesini ister. Ayrıca kendi özgürlüğüne düşkün iken eşini kısıtlar.

6. Hükmeder

Lider olduğu kadar hükmedici bir yapısı vardır. Verdiği kararların sorgulanmasından hoşlanmadığı gibi eleştiriye de kapalıdır. Onları karşınıza almakla iyi yapmış olmazsınız. Her zaman ön planda olmayı ve ilgi çekmeyi isterler.


Aslan Burcu Erkeğinin Anlaştığı Burçlar

Aslan burcu erkeği, kova ve ikizler burcu ile oldukça iyi anlaşır.

Kova

Kova kadını, özgürlüğüne düşkün ve bekar olmaktan mutlu olan biridir. Aslanın hükmedici tavrını, kova kadının kabul etmesi mümkün değildir. Bu nedenle aslan erkeği, kova kadınını etkilemek isterken oldukça zorlanabilir.

Aslan erkeğinin tutkulu ve dikkat çekici yapısı kendini gösterdiğinde, kova kadının aklını başından alabilir. Özellikle aslan erkeğinin etkileyici konuşması karşısında kova kadını ona hayran kalır. Özellikle aslan erkeğinin evine bağlı, sadık biri olması da kovanın evlenme fikrine sıcak bakmasına sebep olur.
Peki, bu ilişkide gerçek bir denge ortaya çıkacak mı?

>>> İLGİLİ: Aslan Erkeği Kova Kadını Uyumu

İkizler

İkili arasında gelişmiş mizah anlayışları, çocuklar gibi eğlenceli olmaları, uzun yıllar sürecek bir birlikteliğin başlamasında etkili olur. Aralarında çatışmaların yaşanması kaçınılmaz bir gerçek. Fakat aslanın çözüm odaklı olması, bu problemlerin kısa sürede tatlıya bağlanmasına neden olur.

İkizler kadını, aslan erkeğinin ilgiye olan ihtiyacını karşılayarak rahatlatabilir. Sosyal yönden ihtiyaçlarını gideren, birlikte eğlenen ve her konuda desteğini veren yapıları ile aşk hayatlarında ikisinin de ayakları yerden kesilir.

Peki, bu ilişki bir evliliğe dönüşebilir mi?

>>> İLGİLİ: Aslan Erkeği İkizler Kadını Uyumu


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.