Koç Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

14.10.2019
Koç Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Koç burcu erkeği, oldukça enerjik ve hareketli bir yapıya sahiptir. Koç burcu erkeğinin özellikleri arasında sabırsız, cesaretli ve güçlü bir karaktere sahip olması yer alır. Sürekli olarak hız ve rekabet arayışındadır, bu nedenle genellikle düşünmeden hareket eder. Organizasyon ve yönetici yetenekleri mükemmeldir.Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 21 Mart – 19 Nisan
 • Burç Sembolü: Koç
 • Zodyak Elementi: Ateş
 • Renkleri: Kırmızı
 • Uğurlu Günü: Salı
 • Yönetici Gezegeni: Mars
 • Uyumlu Burçlar: Terazi, Aslan
 • Şanslı Sayıları: 1, 8, 17
 • Güçlü Yönleri: Cesur, kararlı, kendinden emin, hevesli, iyimser, dürüst, tutkulu
 • Zayıf Yönleri: Sabırsız, karamsar, tez canlı, dürtüsel, agresif
 • Sevdiği Şeyler: Rahat kıyafetler, liderlik rolleri üstlenme, fiziksel zorluklar, bireysel sporlar
 • Sevmediği Şeyler: Hareketsizlik, gecikmeler, yeteneklerini kullanmayan işler

Koç Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

Koç burcu erkeğinin olumlu özellikleri arasında hırslı ve rekabetçi olması yer alır. Kendinden her zaman emindir bu nedenle hayatında güçlü adımlar atarak ilerler. Sosyal, yardımsever ve lider ruhlu kişiliği ile dikkat çeker. Koç erkeği, ailesine düşkündür ve sorumluluklarını başarılı bir şekilde yerine getirir.

1. Hırslı ve Rekabetçidir

Koç burcu erkeği, rekabetçi, hırslı, adildir. Kazanmak için gidilen yolun mübah olduğuna inanır. Başına buyruk olmayı sever, himaye altına girmekten veya kısıtlanmaktan nefret eder.
2. Grisi Yoktur

Siyah veya beyaz yaşar, grisi hiç yoktur. Bu nedenle kararlarını verirken son derece emindirler ve geriye hiçbir zaman dönmezler.

3. Yakışıklıdır

Koç burcu erkeği yakışıklı ve dikkat çekicidir. Yüz hatları kemikli ve yuvarlak, ince küçük burunlu, çekik iri gözlü, çıkık çeneleri ile belirgin küçük dudaklı, parlak gür saçları ile kendine baktırır. Kaslı yapıları ile dikkat çekerler. Enerjik yapıları ile görünüşleri bütünlük sağlar.

4. Şık Giyinir

Detayları olan gösterişli, titizlikle seçilmiş giyim tarzlarıyla kendi sitillerini oluştururlar. Kalite ve marka giyim tarzlarından vazgeçmezler.

5. Özgüveni Yüksektir

Abartı öz güvenleri bu dünyayı ben yarattım edasındadır. O en doğru olanı bilir, o en iyi olana karar verir. Bu özellikleri o kadar baskındır ki komutanlar, generaller, genelde lider vasfı kadar, emir veren, otoriter yönleri ile koç burcu erkeklerinden çıkmıştır.

6. Kolay mutlu olur

Hayatı dolu dolu yaşamayı sever. En zor anlarında bile bu problemlerden sıyrılıp, mutlu olmayı ve mutlu etmeyi bilirler. Keyifli ortamlar onun için oldukça eğlencelidir. Kendi keyifli ise çevresine de aynı keyfi verir. Muhabbeti sever ve muhabbeti sıkıcı olmadığı için dinlenir. Sosyal yönü geniştir.

7. Lider Ruhludur

Koç burcu erkeğinin belki de en önemli özelliği doğuştan lider ruhlu oluşudur. Parlak fikirleri olan ve kitleleri bu fikri ile peşinden sürükleyen güçlü bir karaktere sahiptir. Kararlı yapıları ile eğildiği tüm işlerde hakimiyet sağlar. Zeka seviyeleri yüksek kapasitede olmasının yanında, istediğinde başkalarının aklını okuyarak, onları zekasıyla etkilerler.
8. Yardımseverdir

Eli açık ve merhametlidir. Yardım etmeyi sever. İhtiyaç sahibini görmezden gelmez. Yapacağı yardımın sınırı yoktur. Çevresinde bulunan herkesin sorumluluğunu taşıması gerekiyormuş gibi hareket eder. Dostum dediğine düşünmeden yardım elini uzatır.

9. Sosyaldir

Sosyal yaşamayı severler ve neredeyse evde zaman geçirmezler. Yatmadan yatmaya evi otel gibi kullanırlar. Fakat huzurlu bir ev ortamını sevmedikleri anlamına gelmez. Dışa dönük yönleri, sosyal yaşamı sevmeleri, yüksek egoları ile yeni tanıştıkları biriyle hemen iletişim kuran her zaman Koç erkeğidir. Çok girişken enerjik ve özgüvenleri yüksek olduğu için, yeni girdikleri ortamda kolaylıkla kabul edilirler.

Fakat fazla samimiyet sevmezler. Hayatlarında içli dışlı oldukları az insan vardır. Kişiler arasında toplumsal statülerine göre sınıf ayrımı yapmaz ve kayırmazlar. İçten samimi ve sıcak bir yakınlaşma kurmak isterler. Arkadaşları ile birlikte zaman geçirmeyi severler.

10. Ailesine Düşkündür

Koç erkeği özgürlüğüne düşkündür fakat evlenip çocuk sahibi olmayı seçmişse kendi için doğru kadını bulmuş demektir. Bu kararı verdikten sonra kaybetmeyi göze almaz ve sadıktır. Çocukları için iyi bir baba olmak ve onlara iyi bir gelecek vermek ister. Genellikle çocukları ile ilgili, onları şımartan bir babadır. Aile hayatı hiçbir zaman monoton geçmez.

11. Çalışkandır

Bağımsız çalışmayı severler. Başlarına buyruk ve kimseye hesap vermekten hoşlanmazlar. Çalışkan oldukları kadar işlerini de severler, çalışırken zevk alırlar.


Koç Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Koç burcu erkeğinin olumsuz özellikleri arasında egoist ve bencil olması yer alır. Kendini her zaman etrafındakilerden üstün görür ve sert bir eleştirel dile sahiptir. Özgürlüğüne oldukça düşkündür bu nedenle kafasına buyruk bir yapıya sahiptir. Koç erkeği, ikili ilişkilerinde karşısındakini inciterek üzebilir.

1. İnatçıdır

Koç burcu erkeği inatçı, dediğim dedik, geri adım atmayan, verdiği karardan asla geri dönmeyen biridir. Verdikleri kararların sorgulanmasını, hatalarının konuşulması istemezler. Haksız dahi olsalar kendilerini ölümüne savunurlar. Tepkileri fazla ve korkutucu olabilir. O yüzden kimse bulaşmaz ve delidir ne yapsa yeridir dedirtir.
2. Meraklıdır

Koç erkeğinin, her şeyi sorgulayan, araştıran, meraklı bir yapısı vardır. Küçük çocukların meraklı sorularının bıkkınlık verdiği gibi insana illallah dedirtir. Bu durum takıntılı denecek kadar fazladır. Aklına koyduğunu yapar. Heyecanlı, içi içine sığmayan yapısını zapt etmek ise zordur.

3. Özgürlüğüne Düşkündür

O kadar özgürlüğüne düşkündür ki, ne işine ne de eşine özgürlüğünde müdahale ettirmez. Hesap vermeyi sevmez. Himaye altında çalışamaz, bu nedenle ya kendi işinde yada üst düzey konumda çalışmak ister.

4. Etrafına Bakmaz

Dünya onun çevresinde dönüyor gibi hareket eder. Başkalarını görmek için etrafına bakmaz. Görmesi için ekstra çaba sarf etmesi gerekir. Bu yönü ile ikili ilişkilerde hassas biri iseniz duygularınızı incitebilir.

5. Kafasına Buyruktur

Kendinden başkasını düşünmeyen egoist ve bencil bir karaktere sahiptir. Ona katılmaz ve hatta uygun bir şekilde bunun nedenini açıklasanız bile ona ulaşamazsınız. Onunla aynı düşünmüyorsanız sizi düşman olarak görür. Bildiğini yapması için size meydan okur ve sizi ezmekte tereddüt etmediği gibi pişmanlıkla duymaz. O her şeyin en iyisini bilir unutmayın.

6. Kendini Üstün Görür

Doğuştan itibaren asi ve her şeye karşı gelme eğilimi vardır. O, dünyanın merkezindedir ve her konuda herkesten akıllı ve üstün olduğunu düşünür. Bu düşüncesini yaşayarak davranışları ile de gösterir. Polemiğe girmek ve kendinize düşman edinmek istemiyorsanız koç erkeğinin bu tavırlarını yüzüne vurmaktan kaçınmakta fayda vardır. Bu tavırları karşısında sessiz ve sadece izler halde durursanız ona verebileceğiniz en büyük derslerden biri olur.

Bir olay karşısında esip gürleseler de, çabuk öfkelenip kızsalar da sakinleşmesi de saman alevi gibi olacaktır. Koç erkeğinin bu asi, kendini beğenmiş ve büyümeyen çocuk görüntüsünün altında yatan mükemmel biri de vardır. Ancak onu görmek, herkese nasip olmaz. Eğer onun bu yönünü keşfettiyseniz şanslısınız. Unutmayın, o asla boyun eğmez.

Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.