Koç Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

14.10.2019
Koç Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Koç burcu erkeği, oldukça enerjik ve hareketlidir. Sürekli olarak hız ve rekabet arayışındadır. Genellikle düşünmeden hareket ederler. Son derece sabırsızdır, cesaretli ve güçlü karaktere sahiptir. Organizasyon ve yönetici yetenekleri mükemmeldir.

Koç burcu erkeği özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri

 • Tarih aralığı: 21 Mart – 19 Nisan
 • Element: Ateş
 • Renk: Kırmızı
 • Günü: Salı
 • Yönetici Gezegen: Mars
 • Uyumlu Burçlar: Terazi, Aslan
 • Şanslı Sayıları: 1, 8, 17
 • Güçlü Yönler: Cesur, kararlı, kendinden emin, hevesli, iyimser, dürüst, tutkulu
 • Zayıf Yönler: Sabırsız, karamsar, tez canlı, dürtüsel, agresif
 • Sevdiği şeyler: Rahat kıyafetler, liderlik rolleri üstlenme, fiziksel zorluklar, bireysel sporlar
 • Sevmediği şeyler: Hareketsizlik, gecikmeler, yeteneklerini kullanmayan işler

Koç Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

1. Hırslı ve Rekabetçidir

Koç burcu erkeği, rekabetçi, hırslı, adildir. Kazanmak için gidilen yolun mübah olduğuna inanır. Başına buyruk olmayı sever, himaye altına girmekten veya kısıtlanmaktan nefret eder. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

2. Grisi Yoktur

Siyah veya beyaz yaşar, grisi hiç yoktur. Bu nedenle kararlarını verirken son derece emindirler ve geriye hiçbir zaman dönmezler.

3. Yakışıklıdır

Koç burcu erkeği yakışıklı ve dikkat çekicidir.

Yüz hatları kemikli ve yuvarlak, ince küçük burunlu, çekik iri gözlü, çıkık çeneleri ile belirgin küçük dudaklı, parlak gür saçları ile kendine baktırır. Kaslı yapıları ile dikkat çekerler. Enerjik yapıları ile görünüşleri bütünlük sağlar.

4. Şık Giyinir

Detayları olan gösterişli, titizlikle seçilmiş giyim tarzlarıyla kendi sitillerini oluştururlar. Kalite ve marka giyim tarzlarından vazgeçmezler.

5. Özgüveni Yüksektir

Abartı öz güvenleri bu dünyayı ben yarattım edasındadır. O en doğru olanı bilir, o en iyi olana karar verir.

Bu özellikleri o kadar baskındır ki komutanlar, generaller, genelde lider vasfı kadar, emir veren, otoriter yönleri ile koç burcu erkeklerinden çıkmıştır.

6. Kolay mutlu olur

Hayatı dolu dolu yaşamayı sever. En zor anlarında bile bu problemlerden sıyrılıp, mutlu olmayı ve mutlu etmeyi bilirler.

Keyifli ortamlar onun için oldukça eğlencelidir. Kendi keyifli ise çevresine de aynı keyfi verir.

Muhabbeti sever ve muhabbeti sıkıcı olmadığı için dinlenir. Sosyal yönü geniştir.

7. Lider Ruhludur

Koç burcu erkeğinin belkide en önemli özelliği doğuştan lider ruhlu oluşudur.

Parlak fikirleri olan ve kitleleri bu fikri ile peşinden sürükleyen güçlü bir karaktere sahiptir.

Kararlı yapıları ile eğildiği tüm işlerde hakimiyet sağlar.

Zeka seviyeleri yüksek kapasitede olmasının yanında, istediğinde başkalarının aklını okuyarak, onları zekasıyla etkilerler.

8. Yardımseverdir

Eli açık ve merhametlidir. Yardım etmeyi sever. İhtiyaç sahibini görmezden gelmez. Yapacağı yardımın sınırı yoktur.

Çevresinde bulunan herkesin sorumluluğunu taşıması gerekiyormuş gibi hareket eder. Dostum dediğine düşünmeden yardım elini uzatır.

9. Sosyaldir

Sosyal yaşamayı severler ve neredeyse evde zaman geçirmezler. Yatmadan yatmaya evi otel gibi kullanırlar. Fakat huzurlu bir ev ortamını sevmedikleri anlamına gelmez.

Dışa dönük yönleri, sosyal yaşamı sevmeleri, yüksek egoları ile yeni tanıştıkları biriyle hemen iletişim kuran her zaman Koç erkeğidir.

Çok girişken enerjik ve özgüvenleri yüksek olduğu için, yeni girdikleri ortamda kolaylıkla kabul edilirler.

Fakat fazla samimiyet sevmezler. Hayatlarında içli dışlı oldukları az insan vardır.

Kişiler arasında toplumsal statülerine göre sınıf ayrımı yapmaz ve kayırmazlar. İçten samimi ve sıcak bir yakınlaşma kurmak isterler. Arkadaşları ile birlikte zaman geçirmeyi severler.

10. Ailesine Düşkündür

Koç erkeği özgürlüğüne düşkündür fakat evlenip çocuk sahibi olmayı seçmişse kendi için doğru kadını bulmuş demektir. Bu kararı verdikten sonra kaybetmeyi göze almaz ve sadıktır.

Çocukları için iyi bir baba olmak ve onlara iyi bir gelecek vermek ister. Genellikle çocukları ile ilgili, onları şımartan bir babadır. Aile hayatı hiçbir zaman monoton geçmez.

11. Çalışkandır

Bağımsız çalışmayı severler. Başlarına buyruk ve kimseye hesap vermekten hoşlanmazlar. Çalışkan oldukları kadar işlerini de severler, çalışırken zevk alırlar.


Koç Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

1. İnatçıdır

Koç burcu erkeği inatçı, dediğim dedik, geri adım atmayan, verdiği karardan asla geri dönmeyen biridir. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

Verdikleri kararların sorgulanmasını, hatalarının konuşulması istemezler. Haksız dahi olsalar kendilerini ölümüne savunurlar.

Tepkileri fazla ve korkutucu olabilir. O yüzden kimse bulaşmaz ve delidir ne yapsa yeridir dedirtir.

2. Meraklıdır

Koç erkeğinin, her şeyi sorgulayan, araştıran, meraklı bir yapısı vardır. Küçük çocukların meraklı sorularının bıkkınlık verdiği gibi insana illallah dedirtir. Bu durum takıntılı denecek kadar fazladır.

Aklına koyduğunu yapar. Heyecanlı, içi içine sığmayan yapısını zapt etmek ise zordur.

3. Özgürlüğüne Düşkündür

O kadar özgürlüğüne düşkündür ki, ne işine ne de eşine özgürlüğünde müdahale ettirmez. Hesap vermeyi sevmez.

Himaye altında çalışamaz, bu nedenle ya kendi işinde yada üst düzey konumda çalışmak ister.

4. Etrafına Bakmaz

Dünya onun çevresinde dönüyor gibi hareket eder. Başkalarını görmek için etrafına bakmaz. Görmesi için ekstra çaba sarf etmesi gerekir. Bu yönü ile ikili ilişkilerde hassas biri iseniz duygularınızı incitebilir.

5. Kafasına buyruktur

Kendinden başkasını düşünmeyen egoist ve bencil bir karaktere sahiptir.

Ona katılmaz ve hatta uygun bir şekilde bunun nedenini açıklasanız bile ona ulaşamazsınız. Onunla aynı düşünmüyorsanız sizi düşman olarak görür.

Bildiğini yapması için size meydan okur ve sizi ezmekte tereddüt etmediği gibi pişmanlıkla duymaz. O her şeyin en iyisini bilir unutmayın.

6. Kendini üstün görür

Doğuştan itibaren asi ve her şeye karşı gelme eğilimi vardır.

O, dünyanın merkezindedir ve her konuda herkesten akıllı ve üstün olduğunu düşünür. Bu düşüncesini yaşayarak davranışları ile de gösterir.

Polemiğe girmek ve kendinize düşman edinmek istemiyorsanız koç erkeğinin bu tavırlarını yüzüne vurmaktan kaçınmakta fayda vardır.

Bu tavırları karşısında sessiz ve sadece izler halde durursanız ona verebileceğiniz en büyük derslerden biri olur.

Bir olay karşısında esip gürleseler de, çabuk öfkelenip kızsalar da sakinleşmesi de saman alevi gibi olacaktır.

Koç erkeğinin bu asi, kendini beğenmiş ve büyümeyen çocuk görüntüsünün altında yatan mükemmel biri de vardır. Ancak onu görmek, herkese nasip olmaz. Eğer onun bu yönünü keşfettiyseniz şanslısınız. Unutmayın, o asla boyun eğmez.


Koç Burcu Erkeğinin Anlaştığı Burçlar

Koç burcu erkeği, aslan ve terazi burcu ile oldukça iyi anlaşır.

Aslan

Koç erkeğinin elementi olan ateşten aldığı enerjiden dolayı, dizginlenemeyen ihtirası ile aslan kadınını etkilemeyi başarır.

Aslan kadını, özellikle çarpıcı ve doğal stiliyle koç erkeğini keşfettiğinde, onun yörüngesine girmiş olur.

Bu saatten sonra akılcı hareket eden aslan kadını, koç erkeği gibi doğal davranıp duygusal olarak kendini göstermek için naz yapmayı bırakır.

Flört döneminde yaşanan aşk sarhoşluğunun sonunu güç mü sevgi mi kazanacak?

>>> İLGİLİ: Koç Erkeği Aslan Kadını Uyumu

Terazi

Dengenin temsilcisi olan terazi kadını naif ve zarafeti ile koç erkeğinin hemen kapsamı alanı içine girer.

Ayakları sağlam yere basan güçlü karizmatik görünüşü ile koç erkeğinden etkilenen terazi kadını da bu duruma kayıtsız kalmaz. Dengeli bir yapısı olan terazi kadını koç erkeği ile anlaşmakta pek zorluk çekmez.

Koç erkeğinin açık sözlülüğü terazi kadınının da hoşuna gider.Çünkü terazi bir açıdan da adaletli yanı gereği yalandan ve gizli saklı şeylerden hoşlanmaz. Doğru insanı bulmak terazi için önemli bir kıstas. Sık eleyip ince dokur o yüzden. Emin olduğunda ise oldukça tutkulu ve romantik biri olur.

Peki aralarında gerçekten uzun süreli bir ilişki olacak mı?

>> İLGİLİ: Koç Erkeği Terazi Kadını Uyumu


Koç Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Koç burcu erkeği, aşk hayatında imkansız bir rüyanın gerçekleşmesini ister. Tutkulu, bitmek bilmeyen mükemmel bir ilişki yaşayabilir.

Onun rüyasını gerçekleştirmek mi istiyorsunuz?

O halde okumaya devam edin.

Onunla çıkmak nasıldır?

İçindeki çocuğu hiç büyütmeyen biridir. Bu açıdan her daim çocuk kalabilen yapısı vardır. Bu durumun artı yönleri sizi mutlu ederken eksi yönlerini tolere edebilecek güce sahipseniz mükemmel bir ikili olursunuz.

Maceraperest yönleri ile içi içine sığmaz ve sevgi arsızıdırlar. Fakat fazla ilgi ile boğulmak istemezler.

Heyecanlı yapıları ile asla sıkıcı değillerdir. Fakat risk altında olan partneridir. Çünkü ona ayak uydurmak herkesin haddi değildir. Bu durum koç erkekleri için övünç kaynağı olsa da kendilerine uygun partner bulmaları açısından sorun oluşturabilir.

Çabuk karar verseler de yanlış bir durum karşısında çabuk soğuyup ilişkisini bitirebilir. O neden koç erkeği ile birlikte olmak ateş üstünde yürümeye benzetilebilir.

Aşk hayatları için çalkantılı demek doğru bir ifade olur. Çünkü koç erkeği en küçük hatayı bile affetmeyen, bir anda tüm duygusunu ilgisini kaybeden ve bunun için bir sorun çıkarmaktan kaçınmayan bir yapıya sahiptir.

Bu nedenle onunla partner olacak kadının akıllı, bir o kadarda cüretkâr, sabırlı, güçlü, meraklı, heyecanlı, enerjik ve dikkatli olması halinde koç erkeği ile harika bir uyum yakalar.

Özgürlüğüne düşkün koç erkeği kısıtlanmaya gelmez. Tepkisi de kırıcı ve büyük olur.

Kıskançtır fakat kıskançlığı ile boğmaz. Hatta rahat ve çılgın bir çocuk gibi davranarak birlikte anın tadını çıkartabilirsiniz. Aşırı bağlanmaktan kaçınır o nedenle ölçülü davranışları olabilir.

Flört etmekte ustadır

Kendine olan güveni, kaliteye verdiği önem, yerinde duramayan yaramaz çocuk.

Kalabalık içinde bile kendini göstermeyi zorlanmadan başarır. Coşkulu, neşeli ve cesur tavırları ile dikkatleri üzerine toplayan bir erkektir.

İlgisi ile başınızı döndürürken esprileri ile de güldürür. Yakınlığı, samimi ve içten gelir ve sizi kendi yörüngesine almayı başarmıştır.

Gösterişli, şık ve etkileyici kadınlar dikkatini çeker. Sizinle uzaktan iletişime geçen koç erkeği avcı rolü ile savaşmaya ve kazanmaya hazırdır.

Özgüveni ile sergilediği cesur tavırları, neşeli ve güçlü dürüşü ile sizi çabuk etkisi altına almayı başarır. Fakat koç burcuna güven olmaz, bu durum biraz sonra değişebilir. O yüzden siz kendinizi fazla kaptırmayın. Bir anda 180 derece dönüş yaparak sizi çekiminden çıkartabilir.

Koç burcu erkeğinin bir anda ilgisiz ve umursamaz tavırları size kendi kendine gelin güvey mi oldum dedirtir. Şaşırmamak imkansız olsa da bu onun için çokta anormal bir durum değil.

Bir andaki bu değişimin altındaki sebep, büyük ihtimal onun hızına yetişemeyip ilgisini kaybetmeniz olmuştur. Mars erkeği ile kolay başa çıkacağınızı sanıyorsanız aldanırsınız. Onun yaptıklarına ve yapacaklarına akıl sır ermez.

Bitmek bilmeyen bir enerjileri vardır

Koç burcu erkeklerinin durulmasını beklemeyin. Sürekli büyüyen ve bitmek bilmeyen enerjileri ile her zaman hareketli ve heyecanlıdır. Ona ayak uydurmak, birlikte hareket etmek, isteklerine boyun eğmek zordur.

Tahammül edemediği tek şey sakin mizaçlı, ağır kanlı olmaktır. Herkesin kendisi gibi olmasını ister. Bu yönüyle sabırsız, kendisini bile geride bırakmak isteyen bir erkektir.

Ona ayak uydurmak birlikte hareket etme isteği içindeyseniz Koç burcu erkeğinin ilgisini sürekli sıcak tutmak zorundasınız.

Onun karşısında güçlü olmalısınız

Romantizme önem veren, spontane gelişen durumlara ayak uyduran, her daim bakımlı ve sürekli onunla ilgilenen bir kadın olmanız şart.

Ayak uydurmakta zorlanmadıysanız ikinci bir şansınız var. Kafa yapısı düşünce tarzı sanki size uygun. Ama mış gibi davranmanız da bir yere kadar. Bir anda sizi geride bırakabilir.

Akıl oyunu oynamaz

Aşık koç erkeği akıl oyunları oynamaz, entrikalardan hoşlanmaz düz ve nettir.

Dürüst ve ilişkinizin nereye doğru gittiğini, şuan ne durumda olduğunu anlar hatta bilirsiniz.

Aşıkken kolay sinirlenmeyen bir yapısı vardır ve agresif ve otoriter olduğu anlarda, gerçek ve coşkulu bir şekilde yaşanır.

Genel olarak bir koç erkeği ile çıkmak heyecanlı fakat sorumluluklarınızı geçersiz kılar.

Güçlü partner ister

Genellikle ilişkiyi başlatıcı taraftır. En çok şikayet edilen yönü ise güçlü olmalarıdır.

Aşık bir koç zayıf bir partner istemiyor. Lider ve hükmeden yönleri olsa da karşılarında güçlü bir kadın görmek ister.

Kolay ve sıradan olan bir ilişkiden çabuk sıkılırlar. O yüzden eşit şartlarda kendinden emin ne istediğini bilen bir partner ile uzun sürecek bir ilişkiye başlayabilir.

Koç erkeğinin bir çok arkadaşı vardır. Coşkulu ve enerjik yönleri ile arkadaş çevrelerinde sevilen ve istenen kişilerdir.

Sosyal durumlarının bu kadar geniş olması aşık olacak birini bulamamalarından kaynaklanır.

Kendilerine olan güvenleri ise dikkat çeken etkileyici çekiciliklerinin bir sonucudur.

Gözü karadır

Koç burcu erkeği, Zodyak’ın koruyucu etkisi altındadır. Bu güç ile sevdikleri tehlikedeyse kendilerini riske atmakta tereddüt etmezler.

Gözü kara ifadesini koç erkeği için kullanmak yerinde olur. Cesur ve dürüst oluşları ile kendilerine hayran bırakırlar.

Kıskanç olabilir

Her şey iyi güzel olsa da, kendilerine ne kadar güvenseler de, kıskançlık damarlarının kabarması zor olmaz. Kısa bir süre sonra da bu yönlerini göstermekten çekinmez.

Neden kıskandığını söylemekten, yüzleşmekten korkmazlar. Açık sözlü kendilerini ifade ederler.

Sabırsızdır

Tutkulu, risklerden korkmayan, mücadeleyi kabul etmeye istekli. Bu yönleri ile yapacakları seçimler umutsuzluğa ve kötü seçimlere sebep olabilir. O an için iyi bir fikir gibi görünüyordu diyerek pişmanlık duymak yerine yoluna devam eder.

Koç erkeği ile birlikte olacak kadın ancak bu yönleri göze alabilecek kadar sabırlı, analitik düşünen hassas ve ince ruhlu olması gerekir ki birbirlerini tolere etsinler.

Bu şekilde birbirlerini anlatan ve ona göre tolere etmeyi ve ona uyum sağlamayı göze alırsanız sadık, güvenilir, iyi bir eş, iyi bir ebeveyn olacaktır.

Ne kadar sadıktır?

Bu soruya net olarak seviyorsa sadıktır diyebiliriz.

Açık sözlü oluşu, cesur davranışları hile yapmasını kolaylaştıran yönleri olsa da dezavantaja da dönüşebilir. Bunun harici herhangi bir hileye başvurarak partnerini kandırmaz bunun uğraşını da vermezler.

Koç burcu erkeğinin yanında Polyanna gibi olabilirseniz keyif almanız mümkün.

Her an karşınıza farklı bir şekilde çıkabilir. Onunla kendinizi bir macera romanının içinde ya da başyapıt bir aksiyon filminin içinde bulabilirsiniz. G

ördüğünüz her sahnede sizi şaşırtmaya ve hayretler içinde onun farklı bir yönünü izlemenizi sağlar.

Eh birde iyi yönünden bakın, bu şartlarda hayatınızdan hiç aksiyon, heyecan eksik olmaz ve sıkılacak zaman bulamazsınız.

Onu kısıtlamayın

Koç erkeğinin ilişkide ihtiyaç duyduğu sadece güven ve özgürlüktür. Kesinlikle kısıtlanmaktan çok rahatsız olur.

Bir kere kendisini güvende hissettiğinde bağlanacak, kendini size teslim edecektir. Fakat kendini kısıtlanmış hissetmemek için büyük bir oyun alanı ister.

Koç burcu erkeğiyle uzun soluklu bir ilişkiyi dolu dolu yaşamak istiyorsanız, seçtiği yaşam biçimini benimsemeniz gerekir.

Onun için önemli olan şeylerde direnç gösterip onu değiştirmeye çalışmayın. Dürüst olduğu için sizi aldatmaz güvenebilirsiniz.

Uzun bir ilişki yaşamak için, erkek arkadaşlarıyla vakit geçirmesi için izin vermeli, ona onun dilinden konuşmalısınız. Bunu başarmışsanız zaten onu yörüngenize almışsınız demektir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.