Yengeç Burcu Kadını: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası

Yengeç Burcu Kadını: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası
13 Ekim 2019 tarihinde eklendi, 162 kez okundu.

Yengeç burcu Zodyak’ın 12 burcundan dördüncüsüdür. Döngüsü her sene, 21 Haziran – 22 Temmuz arasında gerçekleşmektedir. Su grubunda yer alan yengeç burcu kadınının özellikleri ve yaşam enerjisi hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenmeye ne dersiniz? Siz de hazırsanız, hadi başlayalım!

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Fiziksel Özellikleri

Yengeç burcu kadını, yuvarlak yüz hatlarına sahiptir. Gözleri iri olmaz, normal boyuttadır. Çene yapısı görür görmez dikkat çeker, mükemmeldir. Saçları oldukça gür ve dudakları genellikle incedir. Gülmek onlara çok yakışır, hoş bir ifadeye sahiptirler. Ten renkleri açıktır, bronzlaşmayı pek sevmezler.

Giyim Konusunda Tarz Sahibidirler

Kısa ya da uzun boylu değildir. İdeal Türk tipidir. Kendilerine özgü giyim tarzları vardır ve herkes tarafından dikkat çekici bulunurlar. Modayı takip etmek yerine, kendi tarzları ile fark yaratırlar.

Sıcakkanlıdırlar

Hoş mizaca sahip nadir burçlardandır. Ev hayatına düşkündürler. Ev yaşantısı onlar için çok önemlidir. Genelde sıcakkanlı samimi tavırlar sergilerler

Yalana Asla Tahammül Etmezler

Yalana asla tahammül edemez. Yalandan nefret eder ve sürekli dürüst olunması konusunda çevresini uyarır. Haklarını asla yedirmez ve kötülükten hoşlanmazlar. Fazla kibar da olsalar, iyi niyetlerinin suistimal edildiğini düşünür ya da farkına varırlar ise, çok sert olabilirler.

Duygusallığa Yatkındırlar

Her ne kadar mantıklı olsalar da, duygusallığa daha yatkınlardır. Romantik yapıya sahiptirler. Eğlenceli, adrenalini yüksek maceralardan hoşlanırlar. Yeniliğe çok açık olmasalar bile, karşılarına gelen teklifleri anında reddetmezler.

Geleneklerine Bağlıdırlar

Geleneklerine oldukça bağlıdırlar. Aile hayatlarına çok fazla önem verirler. Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmezler. Fakat yengeç burcu aşık olduğu zaman, anne içgüdülerini kontrol etmekte epey zorlanabilir. Gerçek hisler kafasını karıştırabilir.

Bencil Değildirler

Bencil olmayan burçlar arasındadır. Sevdiğini son derece korur, zarar gelmesine hayatta izin vermez. Karşıdan bakıldığında insanları koruyan yanı sizlere tuhaf ve korkutucu gelebilir. Yengeç kadını, korumacı içgüdüsünü her zerresinde hisseder. Karşısındaki de ona korumacı yaklaşsın istese de, tam anlamıyla korunduğundan hiç bir zaman emin olamaz.

Evlenip Çocuk Sahibi Olmak İlk İsteklerindendir

Eğer duygusal ve istikrarlı bir ilişki içerisinde ise yengeç kadını, çok düşünmeden evlenmek ve çocuk sahibi olmak ister. Ailesi için her şeyi göze alabilir. Doğada her şeyin dengeli olduğuna inanır ve ne ekersen onu biçersin mantığı ile hareket eder.

Asla Onunla Düşman Olmamalısınız

Yengeç burcu kadını ile düşman olmak istemezsiniz. Ahlaki değerlerini sizi kısa sürede yenmek için kullanabilir.

Naziktir

Nazik, anlayışlı ve sevecendir. Kendini güvende hissettiğinde doğru ve sadık olacaktır. Aşırı değişim ve heyecan için iyi bir seçim değildir. Tutunduğu şeyler onu mutlu ediyorsa yenilikten kaçar. Evini, işini ve arkadaş çevresini kolay kolay değiştirmez.

Zondayak’ın Güneşidir

Burçlar üç farklı özelliğe göre gruplanır; Sabit, kardinal (öncü) ve değişken burçlar. Yengeç burcu da bu dört kardinal burçtan sadece biridir. Bu 12 burçlardan bazıları da mevsimleri başlatır. Koç burcu, baharı; Yengeç burcu, yazı; Terazi burcu, sonbaharı; Oğlak burcu ise kışı başlatmaktadır. Bu 12 burç içerisinde özgün, kendine has olmayı severler ve yaptıkları her şeyde öncü olmayı isterler.

Zodyak’ın İlk Su Burcudur

Akrep, balık ve yengeç burcu su elementine bağlıdır. Zodyak’ın ilk su burcudur. Yaratıcı suların ve duygu denizinin akmasını sağlayan bir nehir gibidir. Etrafındaki herkesin mutlu olmasını isterler. Gezegen döngüsü altındayken ise, sevdikleri ve ailesiyle vakit geçirme ihtiyacı hissederler.

Duyguları İle Yönetilir

Kalabalığa karışmakta güçlük çekerler çünkü kalpleri ve duyguları tarafından yönetilmektedirler.

Ay Tarafından Yönetilmektedir

Dünya’ya en yakın, iç benliğimizi yöneten, duygusal isteklerimizi ortaya çıkaran, duygularımızı en çok etkileyen gök cismi olan Ay tarafından yönetilmektedir. Ay döngüsünün fazları, kısa süreli duygusal boşluklar, içsel gizemlerinin derinleşmesine neden olabilir. Çok nadirde olsa hayatlarının ileriki zamanlarımda ruhsal değişimler nedeni ile, kendine acıma, sevgisizlik ve sabırsızlık gibi huylar ortaya çıkabilir.

Yardım Etmeyi Severler

Hayatlarından memnun, sorunsuz dönemlerde, çatışmalardan kaçınırlar ve başkalarına yardım etmeyi severler. Yengeç kıskacı gibi enerjisi ile aile üyelerinden, iş güvenliğine kadar dört elle sarılır.

Stil

Alışveriş ve moda tutkuları ile bilinen yengeç kadınları, dışa dönük yaşadıkları feminen özellikleri kadar, stillerin de cesur ve eğlenceli detayları da bir araya getirerek dikkat çekmeyi severler. En sevdikleri renkler olan mavi, kırmızı ve siyahı sık sık kullanırlar. Vücut hatlarını belli eden bodycan elbiseler, yer yer cesur ve çocuksu sokak stilleri, tulumlardan epey hoşlanırlar. Öne çıkan stil ikonlarından nasıl bir zevke sahip olduklarını anlayabilirsiniz. Örneğin;
Natasha Poly, Sampaio, Sara, Diane Kruger, Ariana Grande, Selena Gomez, Lady Diana, Nicole Kidma, Margot Robbie ve Gisele Bundcen olarak sıralanabilir.

Spor

Keyfine düşkün olduğu halde hiperaktiftirler. Belirlediği hedefler için, disiplinli yönünü anında ortaya çıkartabilir. Fakat spor konusunda çok sıkılgan ve aynı programlardan hemen sıkılabilir. Kardiyo egzersizleri tam onlara göre.

Dekorasyon

Rahatlarına düşkündür. Bu nedenle oturdukları evin tamamen onların ruhlarını yansıtacakları ve kendilerini iyi hissedecekleri bir yer olmalı. Kullanışlı kütüphaneler, kürk peluş gibi yumuşak dekorlar ve sıcak renk duvarlar tam onlara göredir.

Seyahat

Tam bir yaz çocuğu olan yengeç kadınlarını en mutlu eden şey, deniz kum güneş üçlüsüdür. Şehir yaşantısından bağları kopmadan, yeni kültürler keşfetmeyi severler. Hawaii adaları tam onlara göredir.

Makyaj

Çok ağır makyajlardan hoşlanmasalar bile kırmızı ruj vazgeçilmezleridir. Buğulu bakışlara eyeliner eklenip, mat bir ten makyajı yerine ışıltılı ten makyajı yapmak favorileridir.

Renkler

İçlerinde siyahta bulundursalar, parlak renkleri ile öne çıkarlar. Okyanusun uçsuz bucaksız oluşunu düşünün. Yengeçler de öyledir. Benliğine işleyen renkli ise kabuğun da saklıdır. Ay ışığı sarısı, mavi, kırmızı ve siyah onlar için vazgeçilmezdir.

Yeme İçme

Tam bir abur cubur canavarlarıdır. Hiç belli etmezler. Mutfakta haddinden fazla beceriklidirler. Kızartılmış aperitifler, hamburger menüleri ve soslar tam onlara göre.

Gülmeyi sever

Mizah anlayışları gelişmiştir. Komiklik olsun diye yapmasalar bile, bazı şeyler onları çok komik yapabilir. Gülmeyi çok severler ve neşelidirler. Yardımsever ve sempatik yengeçler dostluğa ve arkadaşlığa önem verir.

Gizemlidirler

Bazı yengeçler yönlendirilmeye çok meyillidir. En gizemli burç olan yengeçler, kötülük, iyilik, sevinç, depresyon ve neşe gibi duyguları aynı anda yaşayabilirler. Bu tarz yönleri maalesef ki onları iyi bir yoldaş olmaktan çıkarır. Fakat kendini tam olarak eğitmiş yetişkin bir yengeç kadını için tam tersi söz konusudur.

Olumlu Özellikleri

Genel olarak yengeç kadınları güldürmeyi ve gülmeyi çok seven, mizah duyguları gelişmiş burçlardır. Yardım elini eksik etmeyen ve arkadaş oldukları insana kesinlikle sırtını dönmezler. Sempatik olmalarının dışımda yumuşak yüzlüdürler ve bu nedenle üzüldükleri çok zaman olur.

Beslemek İster

Geliştirme ve beslemeye yönelik burçlardır. Ruhsal beslenmek onlar için önemlidir. Kendileriyle barışıklar ve her konu da öne atılmayı severler. Etraflarında ki sorunlardan kaçmadıkları sürece iyi birer sorun çözücüdürler. Sezgisel ve ısrarcı olan yengeç burçlarından etkilenmek kolaydır.

Yengeçler İle Kolay Yaşar

Özverili ve özenlidir. Aynı tarihler de doğdukları kişiler ile kolay arkadaş ve aile olabilirler. Yengeç kadınlarını ön plana çıkaran en belirgin özelliği ise hizmet etme konusunda sınırları yoktur. Bu nedenle herkes onlara her alanda ihtiyaç duyabilirler.

Çok Aile Odaklıdır

Fazla aileye düşkündürler. Her şeyden çok kendilerinin olan, kendilerine ait bir yuvaları olsun isterler. Duygusal olmaları her an aile bireyleri ile iletişim halinde olmalarına neden olur. Sezgilerine ve hislerine çok güvenirler.

Mantıklarını Fazla Kullanmazlar

Aynı elemente ait olan Akrep ve Balık burcu gibi, mantıklarını fazla kullanmadan duyguları ile hareket ederler. Bu huyları yüzünden bazen insanlarla fazladan uğraşmak zorunda kalabilirler. Ay gezegeninde olan yengeç kadınları, ayın evrelerine göre değişiklik gösterebilir. Bu onlara gizemli bir hava verir. Bir başkasının asla duygusal dünyalarını kontrol etmelerine izin vermezler.

Olumsuz Özellikleri

Aşırı Hassastırlar

Yengeç kadını tahmin edilemez. Çok fazla duyguları vardır her an huy değiştirebilirler. Aşırı hassaslardır. Kötü bir söze tahammül edemezler.

Olması Gerekenden Fazla Kıskançlık Sergilerler

Arkadaş, aile ya da partner fark etmez, sevdiklerini her şeyden ve herkesten nedensiz kıskanabilirler. Duygularının önüne mantıklarını geçiremedikleri için bu onları çok yıpratır. Fazla yılışık, yapışık olabilirler. Karşısındaki insanlar bu durumdan rahatsızlık duyabilir. Biri tarafından incitildiklerinde ya da takdir görmediklerinde üretken yapıları anında kaybolur ve geri çekilirler. Ondan sonra ise yengeç kadını ile konuşmak işkence haline gelir. Duyguları her an değişkenlik gösterdiği için gündelik hayatlarında çok verimli olamazlar.

Fazla Sulugözlüdür

Sorunları olması gerekenden daha fazla büyüterek, aşırı sulu gözlü olabilirler. Fazla takıntıları vardır. Aile fertlerinin, eşinin ya da partnerinin aşırı sabırlı olmaları gerekmektedir. Ortada hiç bir şey yokken gereksiz yere korku ve endişeye kapılabilir. Endişe duyduğu konular hakkında boğucu olabilir ve üzerinize gelebilir. Fakat yengeç kadını kollarında iseniz sırtınız asla yere gelmez. Sizi her şeyden koruyarak, şefkat ve sevgisiyle sizi sarıp sarmalayabilir.

Aile ve Ev Hayatı

Ev alanı, onun en mutlu olduğu bir numaralı yeridir. Ev onun gençleşme ve rahatlık kaynağıdır. Ruhunun topraklanması ve kendi içinde yenilenmesini ev hayatına bağlar.

Kalabalık caddelerden, sürekli gürültü yapan komşulardan kaçarken kendini hep evde bulur. Güzel yemek yaptığında ve beslendiğinde ruhunu dinlendirir.

Su grubundan olan yengeç kadını için bir göl evi ya da sahil evi tam anlamıyla huzurun adı olacaktır. Deniz yakın olsun isterler. Her zaman tuzlu havanın telaşı tarafından tutulduğunu hissederler. Saatlerce yüzebilirler.

Evinde Kendini Anne Karnında Gibi Hisseder

Evlerinde kendilerini hep güvende hissederler, bu nedenle ne zaman içsel gerileme yaşasalar hep eve kapanırlar. Evcimen yapıları ailesi tarafından da oldukça sevilir. Çocukları olan yengeç kadını, onların neye ihtiyacı olduğunu bilir, sezgileri çok gelişmiştir. Aile bireyleriyle temas halinde olmak onlar için vazgeçilmez bir bağdır. Onun için annelik büyük bir nimettir. Kendi anneleri ile arasında ki bağ çok güçlüdür. Sık sık görüşür ve özel ilişkileri vardır.

Anne Yengeç

Korumacı, ilgili, duyarlı ve şefkatli bir annedir. Sağlıklı ve güzel yemekler yaparak beslenmeye çok fazla önem verir. Yalnız fazla koruma ve ilgili olması çocuklar için ara sıra boğucu olabilir. Çok fazla sahiplenicidir.

Sağlık Hayatı

Duygusal Dalgalanmalar

Yengeç burcu kadınları, Zodyak’ın en hassas yapısına sahip kişileridir. Sık sık duygusal dalgalanmalar yaşarlar. Çok etki altında kalır ve çabuk üzülürler. Çevrelerinde her kim huzursuz olsa hemen bu etki altında kalırlar. Çok çabuk negatif enerjisi üzerlerinde toplarlar, hatta negatif enerji süpürgesi diye de anılabilirler. Her ne kadar bu durumdan rahatsız olsalar da bunu önüne geçemezler. Mıknatıs gibi psikolojik sorunlar çeken insanları seçebilirler.

Süt Hormonları Aktiftir

Ay’ın etkisi altında olan yengeç kadınlarının süt hormonları genelde aktiftir. Hatta göğüs problemi yaşayanların büyük bir kısmı yengeç burcundan çıkar. Anaçlığı temsil eden yengeç burçları kadın hastalıkları ile ilgili problemler de yaşayabilir.

Genelde ruhsal iniş çıkışlar, ülser, gastrit, kadın hastalıkları ve depresyona yakalanabilir. Özellikle dolunay zamanlarını kendilerini çok mutsuz ve halsiz hissederek hastalığa yakalandıklarını düşünebilirler. Karmaşık ve stresli ortamlardan uzak durmaları gerekir. Duyguları değişken olduğu için hemen strese girebilir ve mide problemi yaşayabilirler.

Mineral ve Vitamin Dengesi

Ay gezegeninin etkileri doğum haritalarında ağır basıyorsa eğer, bazı vitamin ve mineral dengelerine çok dikkat etmeleri gerekir. Mineral olarak germanyum, potasyum dengesi, vitamin olarak ise B6 ve B2 kontrol edilmelidir. Vücutlarında ki su-tuz dengesi diğer burçlara oranla daha çok önemlidir. Astrolojide vücut sıvılarının yöneticisi Ay’dır. Yengeç ve ay gezegeni faal olanlar, diğer insanlardan daha çok su içmeye ihtiyaç duyarlar. Vücutlarında suyu tuttuğu ve ödem yaptığı için, tuzlu besinleri tüketmemeleri gerekmektedir.

Uygun Besinler

  • B2 vitamini içeren besinler; Badem, lifli sebzeler, soya fasulyesi, yumurta, balık, sakatat, tavuk, süt ve peynir ürünleri.
  • B6 vitamini içeren besinler; Tahıllar, muz ve yeşil yapraklı sebzeler.
  • Potasyum minerali içeren besinler; Karpuz, kavun, muz, erik, elma, kiraz, domates, ıspanak, hardal tohumu, salatalık, soya fasulyesi ve patates.
  • Germanyum minerali içeren besinler; Aloe vera, ginseng ve sarımsak.

En Önemli İçecek Sudur

Su, lenf ve kan aracılığı ile hücrelere, antikor, hormon ve gıda taşır. Vücutlarına giren besinlerin emilmesine yardımcı olur. Vücut sıvılarının dengelerine normalinden çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Yengeç kadınları suyu yeterli miktarda tüketmezler ise, hücre içi sıvılarının dengelenmemesine ve hormonların düzenlenmesini engeller. Bu nedenle daha kolay hastalanırlar.

Eğlence Hayatı

Yengeç burcu kadınları, eğlenceli, şen şakrak dış görünüşlerine rağmen son derece alıngan ve kırılgandır. Asla kırıcı bir söz kaldıramaz ve gururludur. Sevdiği insanların her türlü sorunlarını dinler ve kol kanat gerer.

Aile Çok Önemlidir

Aile denince yengeç kadınında akan sular durur. Hafızaları tahmin edemeyeceğinizden çok güçlü olsa da günlük yaşantılarında bir çok şeyi unutabilirken geçmişi asla unutmazlar. Eski anılarına sıkı şekilde bağlı kalırlar.

Şefkat Timsalidir

Dünyanın en mutlu insanı iken bir anda dertlenebilir ve melankoliğe bağlayabilir. Aşırı şefkatlidir. Vefa tam anlamıyla onları tanımlayan kelimedir. Çiçekleri, bahçeleri çok sever. Şehir içinde, yüksek binalarda yaşıyor olsa dahi, evlerinden çiçekleri eksik etmezler. Neşeli tavırlarına rağmen utangaç yapıları vardır. Konuşkan olmalarına rağmen, başkaları hakkında dedikodu yapmayı sevmezler. Sır saklamak tam onlar içindir.

Parti Havasına Kolay Girebilir

Misafir ağırlamayı ve eğlenmeyi çok sever. Herkesi memnun etmek için çok çaba sarf eder. Bu huyu enerjisini tüketip, mutsuz edebilir. Çok saf ve masum gözükür. Parti davetlerinde beyaz dantel işlemeli elbise, yasemin kokulu parfümler ve gümüş takılar tercih eder.

Kariyer ve Para

Yengeç burcu kadını, iş hayatındaki topluluğa veya içerisinde bulunduğu takım arkadaşlarına yüksek oranda katkı sağlar. Grup içinde iyi çalışır ve iş arkadaşlarına önem verir. Tüm benliğiyle çalışma arkadaşlarına beslenmesini, içsel gücünü ve duygusal desteğini sunar. Proje sonucunu görmek için, herkesten daha çok uzun saatler boyunca çalışır.

İşini Severek Yapar

İş hayatlarında çalışırken, duygusal memnuniyet endişesine kapılabilirler. İş yerlerinde aile ortamı ararlar. Eğer işlerini seviyorlar ise, uzun yıllar çalışabilirler. Her sabah büyük bir zevkle işe giderler. Rutin düzen de hayatlarını idam ettirirken kendilerini güvende hissederler.

İşini İçgüdüleri İle Seçer

Koruyu içgüdüsü gelişmiş olduğu için, işlerini içgüdüleri ile seçerler. En çok tercih ettikleri meslek ise hemşireliktir. Çünkü yengeç kadınları insanlara yardım eli uzatmayı severler.

Patrondur

Patron olan yengeç kadınları, hassas, düşünceli ve kibardırlar. İş yerlerini aile olarak görürler. Çalışanlarından çok çalışma, verim ve disiplin beklerler. Her türlü imkanı sağlayarak çalışanlarından kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olur. Her türlü fikre açıktır, ve sunulan fikirleri desteklemeye çalışır. Çok çalışan elemanlarını kayırabilir.

Yatırım ve Para

İçgüdü ve sezgileri gelişmiş olan yengeçler, ekonomik trenlerinde ki değişimleri önceden hissedebilir ve önlem alabilirler. Desteğe ihtiyacı varmış gibi anlaşılsa da güvenliğine çok düşkün olmasına nazaran para konularında çok dikkatlidir. Hayatının para konularını planlarken çok dikkatli ve başarılı olur. En büyük yatırım aracı emlaktır. Kimseye muhtaç olmamak adına, parasını eve, arsaya ve araziye yatırır. Genellikle biriktirici ve toplayıcı yapısı olduğu için borç vermeyi ve borç almayı sevmez.

Yengeç Burcu Kadını Aşk Hayatı

Yengeç burcu kadınları gerçekten aşık oldukları zaman, partneri ile bir girdaba kapılarak, yalnız kalabileceği bir bölgeye saklanırlar. Başlarda güzel gibi görülse de bu tarz ilişkiler zararlıdır ve bağımlı ilişkilere evrilir. Doğuştan başkalarını mutlu etmeye yöneliktirler. Ama her zaman takdir edilmeyi bekler ve isterler. Yengeç kadını ile aşk yaşamak, partneri için doyurucu bir deneyim olacaktır.

Tutkuludur

Sevdiklerine karşı ve ilişkilerinde tutkulu ve sevgi doludurlar. Sadece bir kez bağlanmak ve partneri ile derin bir bağ kurmak isterler. Gerçek aşkı bulursa eğer gözü ne arkadaş görür ne başka bir şey. Bu tarz takıntılı ilişkiler ne yazık ki yengeç burcunun tükenmesi ile sonuçlanabilir. Aşk hayatını maddeler halinde sıralayacak olursak;

  • Aşık olduğunda sadıktır. Yeter ki bundan emin olsun.
  • Sevdiği erkekten başkasına bakması imkansızdır. Sadece sevdiğini düşünür.
  • İncedir. Ayrıntıları düşünür. Özel gün ve tarihlere önem verir.
  • Partnerinin özel günü unutması ile değersiz hissine kapılabilir, büyük sorunlar çıkartabilir.
  • Kalp kırıklığından, güzel giden ilişkisini düşünmeden bitirebilir.
  • Onu ne kadar severseniz size o kadar çok değer verir, bağlanır ve sizi çok kıskanır.

Eğer bir yengeç kadınına aşık iseniz, size verdiğimiz tüyolarla onu kazanabilirsiniz.

Emin Olmak İster

Eğer sizin kendisine aşık olduğundan emin olursa çok sadık bir partner bir eş olacaktır. Asla sevdiği ve sevildiği erkekten başkasına bakmaz. Sadece ve sadece sevdiğini düşünür. İnce ayrıntılara takılır, satılara ve tarihlere fazla önem verir. Karşısında ki erkeğin kendisinin doğum gününü hatırlamaması, yengeç kadınına değer görmeme hissi verebilir ve sevilmediğini düşünür. İnanın onun kalbini kırmak istemezseniz, çünkü kalbi kırıldığında tüm emekleri bir çırpıda silip atabilir. Ne kadar hissederse sevildiğini o kadar değer verir ve sever. Mutlaka yengeç kadınına verdiğiniz değerin karşılığını alırsınız.

Sevdiğini Sahiplenir

Yengeç kadını sizi mutlu edebilecek, sahiplenebilecek ve çocuklarınıza annelik yapabilecek bir kadındır. Böyle bir kadını bulduysanız sakın kaçırmayın. Sevdikleriyle vakit geçirmeye bayılırlar. En özel yanlarından biri de yardıma muhtaç kimselere imkanları dahilinde anında yardım eli uzatabilir.

Kendisini Her Zaman Özel Hissetmek İster

Günün her anında kendisini özel hissetmek ister. Kendisi için özel çaba harcanması gerektiği düşünür. Kendisine özen gösteren erkeklerden hoşlanır. Espri anlayışı gelişmiştir. Aşk hayatında durağan olmaktansa esprili bir eş ile ömür geçirebilir. Fazla kıskanç olan yengeç kadını yanındayken sağa sola bakılmasından haz etmez. Ufak bir bakıştan bile dünya kadar anlam çıkartabilir. Bunu büyük sorun haline getirebilir.

Yengeç Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

Yengeç burcu kadını, duygusal ve manevi değeri yüksek olan hediyelerden hoşlanır. Her şeyden önce evi gelir. Ev hayatına uygun hediyeler tercih etmek doğru olacaktır. Aynı markalardan alışveriş yapmayı severler. Onun sevdiği giyim markalarını öğrenip oralardan elbise alabilirsiniz.

Antik Mücevherler Tam Ona Göre

Nostaljik karakteri olan yengeç kadını için antik mücevherler almak doğru ve güzel seçim olacaktır. Aileden yadigar mücevherlere çok önem verir.

Fotoğraf Makinesi

Anı biriktirmeye bayılırlar. Çeyrek asır bile geçse, eski zamanlardan kalan bir eşya ya da bir fotoğraf çıkartıp önünüze koyabilirler. Fotoğraf makinesi hediyesi, onu çok mutlu eder. Ayrıca şipşak fotoğraf makinelerinden alırsanız değmeyin keyfine.

İçi Dolu Fotoğraf Albümü

Sevdiği insanları mutlu etmeyi, fotoğraf çekmeyi ve anı biriktirmeyi çok seven yengeç, içinde küçük notlarında bulunduğu fotoğraf albümü karşısında mutluluktan ağlayabilir. Birlikte geçirdiğiniz güzel günlerden hatıra kalan fotoğrafları güzel bir anı defteri haline getirerek hediye edebilirsiniz.

Takı Aksesuar

En güzel be düşünülmüş hediyelerden biri kesinlikle takı ya da aksesuar olabilir. Duygusal ve hassas oldukları için, sizin ona vakit ayırdığınızı ve özel bir hediye beklentisi olduğunu bilmenizi ister. Burca özel takı ya da yıldız dizilimi almak iyi bir fikir olacaktır.

Çiçek

Alınabilecek zarif hediyelerden biri de çiçek olabilir. Sevginin ve zarafetin yıllardır bilinen en tatlı sembolü papatyadır. Yüzünde tatlı bir tebessüm yaratmak istiyorsanız, kocaman bir papatya buketi hediye edebilirsiniz.

Hediye Kutusu

Hediye kutuları, karşınızdakini değerli ve özel hissettirir. Tüm sevdiğini düşündüğünüz hediyeleri bir kutuda toplayıp karşınızdakini dünyanın en mutlu kadını yapabilirsiniz. İçerisine yerleştirdiğiniz sevginizi anlatan küçücük bir doğum günü notu ile mutlu edebilirsiniz.

Yengeç Burcu Kadını Hangi Burçlarla Anlaşır?

Su grubu olan yengeç kadını olumsuz ya da olumlu her türlü olaya karşı ani tepkiler verebilir. Herkesin kolaylıkla fark edemediği, kendini korumak için ördüğü duvarları vardır. Bunun nedeni de çok hassas ve duygusal oluşundandır. Bu duvarı ancak karşısındakine sonsuz güvendiği zaman kaldırabilir. Bu da epey uzun zaman alacaktır.

Su Grubu İle İyi Anlaşır

Yengeçlerde su grubundan oldukları için, diğer su grubu üyesi olan burçlar ile iyi anlaşır. İyi ve sağlam ilişkiler kurarlar. Genellikle akrep ve balık burcu, yengeç burcunun en iyi anlaştığı burçlardır. Su grubundan olan her burç tutkulu, duygusal ve romantik oldukları için aralarında inanılmaz bir uyum yakalayabilirler. Yengeç burcu ile tam zıt burç ise Oğlak burcudur. Bu ikili ilişkilerinde ya çok başarılı ya da çok başarısız olacaktır.

Yengeç ve Akrep 

Akrep ile birlikte olan yengeç kadını için tam anlamıyla doğru kişiyi buldu demek mümkündür. İki burçta oldukça duygusaldır ve beraberlik yaşayabilir.

Akrep Erkeği Ruh Okşamayı İyi Bilir

Yengeç kadını derin duyguları olan ve çok anlayışlı bir burçtur. Akrep erkeği ise ruh okşamayı çok iyi bilir. İki burçta birbirleri için biçilmiş birer kaftandır. Akrep erkeğinin kıskançlık krizleri ile başa çıkabilecek nadir burçlardan biri yengeçtir. Akrebin kıskançlıklarından keyif alır, hoşlanır. Sahip çıkılmaktan ve kıskanılmaktan hoşlanan yengeç kadını, ikili ilişkisine çok değer vererek, akrep erkeğini mutlu etmek için elinden gelenin fazlasını en iyi şekilde yapacaktır. İkilinin birlikteliği çok uzun soluklu birliktelik olacaktır.

Duygularını Derin Yaşar

Yengeç kadını duygularını çok derin yaşar. Bu nedenle herkesin onu anlaması çokta kolay olmaz. Fakat partnerinde en az onun kadar derin olan akrep olur ise, işler tahminimizden bile farklı olabilir. Delici bakışları olan akrep burcu ile karşılaşan yengeç kadını ilk bakışta etkilenecektir. Bu durum yengeç kadınının iç dünyasında bir çok duyguyu keşfetmesini ve açığa çıkarmasını sağlar. İkilinin ilişkisi oldukça eğlenceli olacaktır. Yengeç burcu olan kişiler, ara sıra yanlış duygulara kapıla bilirler. Bu durum onların biraz fazla kırılgan olmalarından kaynaklanmaktadır. Yengeç kadınlarını tanımak için fazladan çaba sarf etmek gerekebilir.

Yengeç ve Balık

Balık erkeklerine yengeç kadınları her zaman için samimi gelmişlerdir. Balıklar da yengeçler gibi, hassas ve narin kişiliğe sahiptirler. Yengeçlerin sessiz ve sakin yapıları balık erkeklerinde ilgi uyandırır. Fakat durum aslında böyle değildir. Yengeç kadınları her ne kadar narin, hassas gibi görünseler de, onları tanıdığınız zaman daha baskın karakterde olduklarını görebilirsiniz. İkili arasındaki ilişkide yengeç kadını daha baskın olur ve istediklerini size hissettirmeden bile baskı yolu ile yaptırabilirler. Aslında bu özelliği balık erkeklerine bir çok yeniliğe adım atmasını da sağlar.

Gerek normal gerekse aşk hayatınız da daha yenilikçi arayışlar içine girmeniz, aranızdaki aşkın ve romantizmin artmasını sağlar. Bu tarz yoğun hisler, zamanla içe kapanmaya da neden olabilir bu yüzden her zaman dengeleri iyi tutmanız gerekmektedir.

Burçlar dünyasının en duygusal iki burcudur. Fakat yengeç burçları, balık burcuna oranla daha mantıklı ve daha analitik kabul edilir. Balık burcu olan kişiler sanki dünyaya duyguları için gönderilmiştir. Söylenen en ufak kırıcı bir söz bile, kalplerini paramparça etmeye yetebilir. Yengeçler bile bazen balık burçlarını anlamakta güçlük çekebilirler. Fakat yine de yengeç ve balık burçları arkadaşlık, aşk ve ilişki birliktelik için çok uygundur. Bu ikilinin hayattan beklentileri ve hayata bakış açıları aynıdır. Bu nokta da birbirlerini anlamakta güçlük çekmezler.

Yengeç Burcu Kadını Hangi Burçla Evlenmeli?

Tutkuludur

Burçlar arasında ki en tutkulu burç olarak sayabilir, hatta aşka aşık olduğunu söyleyebiliriz. Aşka, sadakate ve sevgiye çok fazla önem verirler. Tüm enerjilerini ve vakitlerini sevdikleri için harcayabilirler.

Kova ve Akrep Burcu ile Evlilik Birliği Sağlayabilir

Yengeç kadınları aşk anlamında yine en iyi anlaşabileceği burç kova ve akreptir. Akrep burcunun sır tutma özelliği ve kova burcunun güvenilir olması yengeç burcunun aradığı özelliklerdendir. Aşırı hareketli ve aktif olmayan yengeç burçları, ikizler kadar hareketli bir burç ile asla anlaşamaz. Biri evde oturmak diğeri de dışarı çıkmak isteyecektir.

Yengeç ve Kova

Yengeç duygu yüklü içe kapanık olduğu için, kova erkeğinin yanında ne yapar diye düşünmeniz normal. Sonuçta biri özgürlük diyor, diğeri kısıtlı yaşama asla diyor. Ama Kova’nın gözden kaçan bir özelliği vardır ki, gelenek, göreneklerine bağlı ve normale göre çok saygılıdır. Yengeç kadını ile bu özellikleri herkesi şaşırtabilir. Bu ikilinin beraberlikleri uzun ömürlü olabilir veya olmayabilir. Fakat birlikte oldukları sürece çok mutlu olacakları kesindir.

Yengeç ve Akrep

İki burç arasında doğal bir uyum bulunmaktadır. İkisininde su grubundan olması, tutkulu ve derin yapıları sayesinde birbirlerine bağlanmalarını sağlar. Yengeç Ay’ın, Akrep ise Pluton ve Mars’ın etkisi altındadır. Romantizm her iki burç içinde ilişkilerinin temeli olacaktır. Akrep erkeği duygularını en derinlerde yaşar. Ulaşmak istediği noktaya varınca ise duygusallığı en derinde kalmaz, su yüzüne çıkar ve o bölgeden ayrılmak ister. Yengeç ise o bölgeden ayrılmak yerine, hassaslaşarak kendini ruhsal olarak beslemeye çalışır. Ara sıra duygusal kırılmalar da yaşasalar, çözümlenebilir. İkilinin uzmanlık alanları aile hayatıdır. Huzurun nasıl bir şey olduğunu birlikte deneyimleyebilirler. Birlikteliklerine düzen, tertip, temiz, leziz yemekler ve sıcak bir yuva eşlik edecektir.

Yengeç ve Balık

Ortamdaki tüm mendilleri toplayarak balık ve yengeç burcunun önüne yığabilirsiniz. İkisi de duygusallık abidesidir. Birlikte film izlemeye bayılırlar hele bir de romantik bir film ise. İki duygusal kedi yavrusu bir araya gelince tam anlamıyla aşk doğar.

Yengeç Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Eğer bir yengeç kadınından hoşlanıyorsanız, onunda sizden etkilenmesi için öncelikle onu iyi tanımalısınız.

Ruhuna Seslen

Yengeç kadını ruhuma seslenen, hassas noktalarını bilen erkeklerden hoşlanır. Alışkanlıklarına saygı duyulmasını bekler. Planlı yaşamayı kendine görev haline getiren yengeçler gün içinde yapacaklarını önceden belirlerler. Devamlı yaptıkları alışkanlıklarını terk etmeleri onlar için imkansızdır. Eğer ona şekil vermek isterseniz hayal kırıklığına uğrarsınız.

Olduğunuz Gibi Görünün

Alışkanlıklarına müdahalede bulunmayan, kendilerini olduğu gibi kabul eden erkeklerden hoşlanırlar. Maddi açıdan rahat bir yaşam sürmek isterler ve partnerinden de bunu beklerler. Yani birlikte olacağı erkeğin ortalamanın üzerinde gelirinin olmasını isterler.

Ayaklarınız Yere Sağlam Basmalı

Yüksek özgüvene sahip erkeklerden hoşlanırlar. Kendilerini her türlü şeyden koruyacaklarına inanırlar. Yengeç kadınını etkilemek için, ses tonunuzla ve tavrınızla özgüven sahibi olduğunuzu gösterin. Aşık olmaları için sadakat çok önemlidir. Sadakate çok önem verirler. Asla şüpheye düşmek istemezler.

Ortak Hobiler Oluşturun

Onunla birlikte yapacağınız hobiler bulun. İlgisini çekebileceğiniz ne varsa kullanın. Birlikte sinemaya gidin ya da sinemayı eve getirin. Kendilerine değer veren ve her zaman özel hissettiren erkeklerden hoşlanırlar. Asla gözü dışarıda olan erkekler ilgilerini çekmek. Yanında mutlu olduğu, tüm sırlarını güvenerek anlatabilecekleri kişilerden hoşlanırlar.

Onun Yanındayken Başka Yere Bakmayın

Eğer bir yengeç kadınını etkilemek istiyorsanız, hayatınızın merkezinde ve özel olduklarını hissettirmeniz yeterli olacaktır. Kıskanç yapısı var bu nedenle asla yanındayken ondan başkası ile ilgilenmemelisiniz.

Popüler Olun

Saygı duyulan, sevilen erkeklerden hoşlanır ve etkilenir. Modayı takip eden, bakımına dikkat eden ve kendisine güvenen erkeklerden etkilenirler. Kendilerine kol kanat gerecek güçlü erkek ister. Sevdiklerini şımartmak ve ilgi göstermek hoşlarına gider. Ancak hükmeden erkeklere asla katlanamazlar. Değişken duygu ve ruh halini kaldırabilecek, onu anlayabilecek, takdir edebilecek erkekler her zaman ilk tercihleridir.

Yengeç Burcu Kadını Nelerden Hoşlanır?

Yengeç burcu kadınları, kendisini özel ve güvende hissettiğinde çabuk etkilenir. Değer veren erkekten çok hoşlanırlar. Asla gözü dışarıda, farklı farklı mekanlarda takılan erkekler ile birlikte olmayı tercih etmezler.

Hayatınızın Merkezinde Hissi Verin

Kendilerini partnerinin hayatınında merkezindeymiş gibi hissetmek isterler. Kıskançlardır ve erkek arkadaşları başka yöne baksın istemezler. En ufak pürüzde ipleri yakabilirler.

Cömert ve Yardımsever Olun

Eli açık, merhametli yengeç kadını için yardımseverlik ön plandadır. Kendisi gibi partnerinin de yardım eli uzatmasını ister. Bu onu etkilemek için yeterli bir girişimdir. Yardıma muhtaç kimselere elinizden geldiğince yardım etmeye çalışın. Onun yanında espri yapmaktan kaçınmayın, bu onun hoşuna gidecektir.

Eğer yengeç kadınını etkilemek istiyorsanız, iyi niyetli, sıcak kanlı, dürüst olmaya özen göstermelisiniz. Nasıl ailesine değer veriyorsa sizden de ailesine ilgi, saygı ve sevgi göstermenizi bekler. Alışkanlıklarına çok düşkün olan yengeç kadınının alışkanlıklarından vazgeçmesini beklemeyin ve onu vazgeçirmeye çalışmayın. Bazı konular da hassastır, hassas olduğu konularda ona şaka yapmamalısınız. Onu asla hafife almayın ve eleştirmeye kalmayın. Sadakat timsali olduğu ortadadır bu nedenle sadakatinden asla şüphe etmeyin. Eğer gerçekten sizi seviyorsa bir ömür size bağlı kalacaktır.

Duyarlı Kişi Olmaya Çalışın

Gelenek ve göreneklerine bağlı olan yengeç kadınının dikkatini çekmek için sizde aynı şekilde gelenek göreneklerinize bağlı ve duyarlı olmaya çalışın. Manevi milli değerlerine fazla önem verdiği için onu tutucu bulabilirsiniz hatta tutucu da olabilir ancak siz bunu ona sakın söyleyerek üzmeye kalkmayın. Kesinlikle onu aldatmaya ve kandırmaya çalışmayın, unutmayın ki yengeç kadınlarının sezgileri inanılmaz derece de yüksektir. Eğer böyle bir şey yaparsanız hayatınızın kadını ellerinizden kayıp gider.

Niyetiniz Ciddi Değilse Onun Dünyasına Girmeyin

Duygularınızı iyi anlatmayı bilin. Öyle derin hisler ile ona yaklaşın ki sizden vazgeçmesi mümkün olmasın. Onun kendini güvende hissetmesini sağlayın. Hiç bir konuya yüzeysel gelişi güzel bakmayın, derin duygularının farkında olmalısınız. Emin olun öyle bir durumda haddinden fazla üzülecektir. Hayatlarında sevmek ve sevilmek büyük önem taşır çünkü fazla hislidirler. Sevip güvendikleri kişi ile ömür boyu sürecek ilişki isterler. Asla geçici hevesler ile vakit kaybetmezler. Genelde ilişkilerinde incinirler ve incindiklerinde hızla farklı bir karaktere bürünebilirler. Naif, hassas burç olan yengeç intikam almak isteyen hırslı birine dönüşebilir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git