Yengeç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

13.10.2019
Yengeç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu kadını, son derece duyarlı, sevecen ve neşelidir. Düşünceli bir kişiliğe sahiptir ve eleştiriye açık değildir. Kararları, düşünceleri ve eylemleri onlar için her zaman duygusal bir temele sahiptir. Kimi zaman karamsar olabilirler. Sezgisel bakış açıları vardır.

Yengeç burcu kadını özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Yengeç Burcu Kadını Genel Özellikleri

 • Tarih aralığı: 21 Haziran – 22 Temmuz
 • Element: Ateş
 • Renk: Mavi
 • Gün: Perşembe
 • Yönetici Gezegen: Jüpiter
 • Uyumlu Burçlar: İkizler , Koç
 • Şanslı Sayılar: 3, 7, 9, 12, 21
 • Güçlü Yönler:  İstikrarlı, sezgisel, duygusal, diplomasi
 • Zayıf Yönler: Aşırı tepki,  utangaç, kin, affetmez
 • Sevdiği Şeyler: Konfor, aile hayatı, kişisel bakım, macera
 • Sevmediği Şeyler: Risk almak, sabır, rekabet, zorbalık

Yengeç Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

1. Sıcakkanlıdırlar

Hoş mizaca sahip nadir burçlardandır. Genelde sıcakkanlı samimi tavırlar sergilerler.

2. Yalana Asla Tahammül Etmez

Yengeç burcu kadını, yalana asla tahammül edemez. Yalandan nefret eder ve sürekli dürüst olunması konusunda çevresini uyarır.

Haklarını asla yedirmez ve kötülükten hoşlanmazlar. Fazla kibar da olsalar, iyi niyetlerinin suistimal edildiğini düşünür ya da farkına varırlar ise çok sert olabilirler.

3. Duygusallığa Yatkındır

Her ne kadar mantıklı olsalar da duygusallığa daha yatkınlardır.

Romantik yapıya sahiptirler. Kalabalığa karışmakta güçlük çekerler çünkü kalpleri ve duyguları tarafından yönetilmektedirler.

Kısa süreli duygusal boşluklar, içsel gizemlerinin derinleşmesine neden olabilir.

4. Geleneklerine Bağlıdır

Geleneklerine oldukça bağlıdırlar. Aile hayatlarına çok fazla önem verirler. Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmezler. Fakat yengeç kadını aşık olduğu zaman, anne içgüdülerini kontrol etmekte epey zorlanabilir. Gerçek hisler kafasını karıştırabilir.

5. Bencil Değildir

Bencil olmayan burçlar arasındadır. Sevdiğini son derece korur, zarar gelmesine hayatta izin vermez. Karşıdan bakıldığında insanları koruyan yanı sizlere tuhaf ve korkutucu gelebilir.

Yengeç kadını, korumacı içgüdüsünü her zerresinde hisseder. Karşısındaki de ona korumacı yaklaşsın istese de, tam anlamıyla korunduğundan hiç bir zaman emin olamaz.

6. Naziktir

Yengeç burcu kadını nazik, anlayışlı ve sevecendir. Kendini güvende hissettiğinde doğru ve sadık olacaktır. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

7. Yardımseverdir

Hayatlarından memnun, sorunsuz dönemlerde, çatışmalardan kaçınırlar ve başkalarına yardım etmeyi severler. Etraflarındaki sorunlardan kaçmadıkları sürece iyi birer sorun çözücüdürler.

8. Çekicidir

Yengeç burcu kadını, yuvarlak yüz hatlarına sahiptir. Gözleri iri olmaz, normal boyuttadır. Çene yapısı görür görmez dikkat çeker, mükemmeldir. Saçları oldukça gür ve dudakları genellikle incedir. Gülmek onlara çok yakışır, hoş bir ifadeye sahiptirler. Ten renkleri açıktır, bronzlaşmayı pek sevmezler.

9. İyi bir gezgindir

Tam bir yaz çocuğu olan yengeç kadınını en mutlu eden şey, deniz kum güneş üçlüsüdür. Şehir yaşantısından bağları kopmadan, yeni kültürler keşfetmeyi severler.

10. Eli lezzetlidir

Tam bir abur cubur canavarlarıdır. Hiç belli etmezler. Mutfakta haddinden fazla beceriklidirler. Kızartılmış aperitifler, hamburger menüleri ve soslar tam onlara göre.

11. Mizahşördür

Mizah anlayışları gelişmiştir. Komiklik olsun diye yapmasalar bile, bazı şeyler onları çok komik yapabilir. Gülmeyi çok severler ve neşelidirler.

12. Ailesine Düşkündür

Her şeyden çok kendilerine ait bir yuvaları olsun isterler. Duygusal olmaları her an aile bireyleri ile iletişim halinde olmalarına neden olur.

Ailesi için her şeyi göze alabilir. Kendi anneleri ile arasındaki bağ çok güçlüdür. Sık sık görüşür ve özel ilişkileri vardır.

Eğer duygusal ve istikrarlı bir ilişki içerisinde ise yengeç kadını, çok düşünmeden evlenmek ve çocuk sahibi olmak ister.

13. Hafızası Güçlüdür

Hafızaları onları hiçbir zaman yalnız bırakmaz. Eski anılarına sıkı şekilde bağlı kalırlar.

14. Evinde Mutludur

Ev onun gençleşme ve rahatlık kaynağıdır. Ruhunun topraklanmasını ve kendi içinde yenilenmesini ev hayatına bağlar.

Kalabalık caddelerden, sürekli gürültü yapan komşulardan kaçarken kendini hep evde bulur. Güzel yemek yaptığında ve beslendiğinde ruhunu dinlendirir.

15. Çiçekleri çok sever

Çiçekleri, bahçeleri çok sever. Şehir içinde, yüksek binalarda yaşıyor olsa dahi evlerinden çiçekleri eksik etmezler.

16. İşini Severek Yapar

Yengeç burcu kadını, iş hayatındaki topluluğa veya içerisinde bulunduğu takım arkadaşlarına yüksek oranda katkı sağlar. Grup içinde iyi çalışır ve iş arkadaşlarına önem verir. Her sabah büyük bir zevkle işe giderler.

17. Stil sahibidir

Alışveriş ve moda tutkuları ile bilinen yengeç kadınları, dışa dönük yaşadıkları feminen özellikleri kadar, stillerin de cesur ve eğlenceli detayları da bir araya getirerek dikkat çekmeyi severler. Modayı takip etmek yerine, kendi tarzları ile fark yaratırlar.


Yengeç Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

1. Aşırı Hassastır

Yengeç burcu kadınları, Zodyak’ın en hassas yapısına sahip kişileridir. Sık sık duygusal dalgalanmalar yaşarlar. Çok etki altında kalır ve çabuk üzülürler.

Çevrelerinde her kim huzursuz olsa hemen bu etki altında kalırlar. Her ne kadar bu durumdan rahatsız olsalar da bunu önüne geçemezler. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

2. Kıskançtır

Arkadaş, aile ya da partner fark etmez, sevdiklerini her şeyden ve herkesten nedensiz kıskanabilirler. Duygularının önüne mantıklarını geçiremedikleri için bu onları çok yıpratır.

3. Fazla Sulugözlüdür

Sorunları olması gerekenden daha fazla büyüterek, aşırı sulu gözlü olabilirler. Fazla takıntıları vardır. Aile fertlerinin, eşinin ya da partnerinin aşırı sabırlı olmaları gerekmektedir.

Ortada hiç bir şey yokken gereksiz yere korku ve endişeye kapılabilir. Endişe duyduğu konular hakkında boğucu olabilir ve üzerinize gelebilir.

4. Mantıklarını Fazla Kullanmaz

Mantıklarını fazla kullanmadan duyguları ile hareket ederler. Bu huyları yüzünden bazen insanlarla fazladan uğraşmak zorunda kalabilirler.


Yengeç Burcu Kadını Anlaştığı Burçlar

Yengeç burcu kadını, koç ve ikizler burcu ile oldukça iyi anlaşır.

İkizler

Uzun yıllar sürecek bir evliliğin iki partneri…

İkizler erkeği titiz, aşırı düzenli ve sorumluluk sahibi biri olarak bilinir. Neredeyse her konu hakkında bilgisi olsun ister, arkasından iş çevrilmesine çok karşı çıkar ve başına buyruk kadınlarla asla yapamaz.

Ancak yengeç kadını bunların tam tersidir. Başına buyruk değil, evine ve eşine bağlıdır. Eşi eve geldiği zaman güzel bir sofra görmek ister, yenge kadını ise ondan önce bunu düşünüp zaten hazırlar. Her anlamda birbirlerini tamamlarlar.

Peki, yengeç kadının duygusal yönü bu ilişkide bir problem çıkartabilir mi?

>>> İLGİLİ: Yengeç Kadını Başak Erkeği Uyumu

Koç

Yengeç uysal bir kadındır, evine ve ailesine bağlıdır, kimseye zararı dokunmaz ve sevgisini her zaman karşı tarafa belli eder. Koç erkeği de partnerinin bu tutumuna bayılır, onunla vakit geçirmekten keyif alır. Beraber çok güzel anılar biriktirebilirler, her daim yan yana olurlar.

Koçun bir sıkıntısı olduğu zaman yengeç koşarak yetişir, ona karşı desteğini asla esirgemez ve en zor anında bile yanında olur. Bu yüzden mükemmel ve tatlı bir uyum sergilerler. Çevrelerindeki herkesi kıskandırırlar.

Peki, ikili ilişkilerini evlilikle taçlandırabilir mi?

>>> İLGİLİ: Yengeç Kadını Koç Erkeği Uyumu


Yengeç Burcu Kadını Aşk Hayatı

Yengeç burcu kadını, aşk hayatında partneri ile bir girdaba kapılarak, yalnız kalabileceği bir bölgeye saklanırlar. Başlarda güzel gibi görülse de bu tarz ilişkiler zararlıdır ve bağımlı ilişkilere evrilir. Doğuştan başkalarını mutlu etmeye yöneliktirler. Ama her zaman takdir edilmeyi bekler ve isterler. Yengeç kadını ile aşk yaşamak, partneri için doyurucu bir deneyim olacaktır.

1. Tutkuludur

Sevdiklerine karşı ve ilişkilerinde tutkulu ve sevgi doludurlar. Sadece bir kez bağlanmak ve partneri ile derin bir bağ kurmak isterler.

Gerçek aşkı bulursa eğer gözü ne arkadaş görür ne başka bir şey. Bu tarz takıntılı ilişkiler ne yazık ki yengeç burcunun tükenmesi ile sonuçlanabilir.

Aşk hayatını maddeler halinde sıralayacak olursak;

 • Aşık olduğunda sadıktır. Yeter ki bundan emin olsun.
 • Sevdiği erkekten başkasına bakması imkansızdır. Sadece sevdiğini düşünür.
 • İncedir. Ayrıntıları düşünür. Özel gün ve tarihlere önem verir.
 • Partnerinin özel günü unutması ile değersiz hissine kapılabilir, büyük sorunlar çıkartabilir.
 • Kalp kırıklığından, güzel giden ilişkisini düşünmeden bitirebilir.
 • Onu ne kadar severseniz size o kadar çok değer verir, bağlanır ve sizi çok kıskanır.

Eğer bir yengeç kadınına aşık iseniz, size verdiğimiz tüyolarla onu kazanabilirsiniz.

2. Emin Olmak İster

Eğer sizin kendisine aşık olduğundan emin olursa çok sadık bir partner bir eş olacaktır. Asla sevdiği ve sevildiği erkekten başkasına bakmaz. Sadece ve sadece sevdiğini düşünür. İnce ayrıntılara takılır, satılara ve tarihlere fazla önem verir. Karşısında ki erkeğin kendisinin doğum gününü hatırlamaması, yengeç kadınına değer görmeme hissi verebilir ve sevilmediğini düşünür. İnanın onun kalbini kırmak istemezseniz, çünkü kalbi kırıldığında tüm emekleri bir çırpıda silip atabilir. Ne kadar hissederse sevildiğini o kadar değer verir ve sever. Mutlaka yengeç kadınına verdiğiniz değerin karşılığını alırsınız.

3. Sevdiğini Sahiplenir

Yengeç kadını sizi mutlu edebilecek, sahiplenebilecek ve çocuklarınıza annelik yapabilecek bir kadındır. Böyle bir kadını bulduysanız sakın kaçırmayın. Sevdikleriyle vakit geçirmeye bayılırlar. En özel yanlarından biri de yardıma muhtaç kimselere imkanları dahilinde anında yardım eli uzatabilir.

4. Kendisini Her Zaman Özel Hissetmek İster

Günün her anında kendisini özel hissetmek ister. Kendisi için özel çaba harcanması gerektiği düşünür. Kendisine özen gösteren erkeklerden hoşlanır. Espri anlayışı gelişmiştir. Aşk hayatında durağan olmaktansa esprili bir eş ile ömür geçirebilir. Fazla kıskanç olan yengeç kadını yanındayken sağa sola bakılmasından haz etmez. Ufak bir bakıştan bile dünya kadar anlam çıkartabilir. Bunu büyük sorun haline getirebilir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.