Yengeç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

13.10.2019
Yengeç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu kadını, son derece duyarlı, sevecen ve neşelidir. Yengeç burcu kadınının özellikleri arasında yenilikçi olması yer alır. Düşünceli bir kişiliğe sahiptir ve eleştiriye açık değildir. Kararları, düşünceleri ve eylemleri onun için her zaman duygusal bir temele sahiptir. Sezgisel bir bakış açısına sahiptir.Yengeç Burcu Kadını Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 21 Haziran – 22 Temmuz
 • Burç Sembolü: Yengeç
 • Zodyak Elementi: Su
 • Renkleri: Beyaz
 • Uğurlu Günü: Pazartesi, Perşembe
 • Yönetici Gezegeni: Ay
 • Uyumlu Burçlar: Oğlak, Boğa
 • Şanslı Sayıları: 2, 3, 15, 20
 • Güçlü Yönleri:  İstikrarlı, sezgisel, duygusal, diplomasi
 • Zayıf Yönleri: Aşırı tepki, utangaç, kin, affetmez
 • Sevdiği Şeyler: Konfor, aile hayatı, kişisel bakım, macera
 • Sevmediği Şeyler: Risk almak, sabır, rekabet, zorbalık

Yengeç Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Yengeç burcu kadınının olumlu özellikleri arasında sıcakkanlı olması yer alır. Yardımsever, duygusal ve dürüst karakteri ile sosyal çevresinin vazgeçilmezi arasında yer alır. Doğa tutkunudur ve gezerek yeni yerler keşfetmekten mutlu olur. Yengeç kadını, ailesine çok düşkündür ve evde vakit geçirmekten çok keyif alır.

1. Sıcakkanlıdır

Hoş mizaca sahip nadir burçlardandır. Genelde sıcakkanlı samimi tavırlar sergilerler.
2. Yalana Asla Tahammül Etmez

Yengeç burcu kadını, yalana asla tahammül edemez. Yalandan nefret eder ve sürekli dürüst olunması konusunda çevresini uyarır. Haklarını asla yedirmez ve kötülükten hoşlanmazlar. Fazla kibar da olsalar, iyi niyetlerinin suistimal edildiğini düşünür ya da farkına varırlar ise çok sert olabilirler.

3. Duygusallığa Yatkındır

Her ne kadar mantıklı olsalar da duygusallığa daha yatkınlardır. Romantik yapıya sahiptirler. Kalabalığa karışmakta güçlük çekerler çünkü kalpleri ve duyguları tarafından yönetilmektedirler. Kısa süreli duygusal boşluklar, içsel gizemlerinin derinleşmesine neden olabilir.

4. Geleneklerine Bağlıdır

Geleneklerine oldukça bağlıdırlar. Aile hayatlarına çok fazla önem verirler. Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmezler. Fakat yengeç kadını aşık olduğu zaman, anne içgüdülerini kontrol etmekte epey zorlanabilir. Gerçek hisler kafasını karıştırabilir.

5. Bencil Değildir

Sevdiğini son derece korur, zarar gelmesine hayatta izin vermez. Karşıdan bakıldığında insanları koruyan yanı sizlere tuhaf ve korkutucu gelebilir. Yengeç kadını, korumacı içgüdüsünü her zerresinde hisseder. Karşısındaki de ona korumacı yaklaşsın istese de, tam anlamıyla korunduğundan hiç bir zaman emin olamaz.

6. Naziktir

Nazik, anlayışlı ve sevecendir. Kendini güvende hissettiğinde doğru ve sadık olacaktır.

7. Yardımseverdir

Hayatlarından memnun, sorunsuz dönemlerde, çatışmalardan kaçınırlar ve başkalarına yardım etmeyi severler. Etraflarındaki sorunlardan kaçmadıkları sürece iyi birer sorun çözücüdürler.
8. Çekicidir

Yengeç burcu kadını, yuvarlak yüz hatlarına sahiptir. Gözleri iri olmaz, normal boyuttadır. Çene yapısı mükemmeldir ve oldukça dikkat çeker. Saçları oldukça gür ve dudakları genellikle incedir. Gülmek ona çok yakışır, hoş bir ifadeye sahiptir. Ten rengi açıktır, bronzlaşmayı pek sevmez.

9. İyi bir gezgindir

Tam bir yaz çocuğu olan yengeç kadınını en mutlu eden şey, deniz kum güneş üçlüsüdür. Şehir yaşantısından bağları kopmadan, yeni kültürler keşfetmeyi severler.

10. Eli lezzetlidir

Tam bir abur cubur canavarlarıdır. Hiç belli etmezler. Mutfakta haddinden fazla beceriklidirler. Kızartılmış aperitifler, hamburger menüleri ve soslar tam onlara göre.

11. Mizahşördür

Mizah anlayışları gelişmiştir. Komiklik olsun diye yapmasalar bile, bazı şeyler onları çok komik yapabilir. Gülmeyi çok severler ve neşelidirler.

12. Ailesine Düşkündür

Yengeç burcu kadını, her şeyden çok kendisine ait bir yuvası olsun ister. Duygusal olması her an aile bireyleri ile iletişim halinde olmasına neden olur. Ailesi için her şeyi göze alabilir. Özellikle kendi annesi ile arasındaki bağ çok güçlüdür bu nedenle annesi ile sık sık iletişim halindedir. Eğer duygusal ve istikrarlı bir ilişki içerisinde ise çok düşünmeden evlenmek ve çocuk sahibi olmak ister.

13. Hafızası Güçlüdür

Hafızaları onları hiçbir zaman yalnız bırakmaz. Eski anılarına sıkı şekilde bağlı kalırlar.

14. Evinde Mutludur

Ev onun gençleşme ve rahatlık kaynağıdır. Ruhunun topraklanmasını ve kendi içinde yenilenmesini ev hayatına bağlar. Kalabalık caddelerden, sürekli gürültü yapan komşulardan kaçarken kendini hep evde bulur. Güzel yemek yaptığında ve beslendiğinde ruhunu dinlendirir.

15. Doğa Tutkunudur

Çiçekleri, bahçeleri çok sever. Şehir içinde, yüksek binalarda yaşıyor olsa dahi evlerinden çiçekleri eksik etmezler.

16. İşini Severek Yapar

Yengeç burcu kadını, iş hayatındaki topluluğa veya içerisinde bulunduğu takım arkadaşlarına yüksek oranda katkı sağlar. Grup içinde iyi çalışır ve iş arkadaşlarına önem verir. Her sabah büyük bir zevkle işe gider ve sorumluluklarını başarılı bir şekilde yerine getirir.

17. Stil sahibidir

Alışveriş ve moda tutkuları ile bilinen yengeç kadınları, dışa dönük yaşadıkları feminen özellikleri kadar, stillerin de cesur ve eğlenceli detayları da bir araya getirerek dikkat çekmeyi severler. Modayı takip etmek yerine, kendi tarzları ile fark yaratırlar.


Yengeç Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Yengeç burcu kadınının olumsuz özellikleri arasında utangaç ve sulu gözlü olması yer alır. Hassas bir yapısı olduğu için fazla alıngandır bu nedenle ikili ilişkilerinde kimi zaman oldukça zorlanabilir. Yengeç kadını, sabırlı değildir ve mantığını kullanmadan acele ile hareket ettiğinden dolayı genellikle hataya düşer.

1. Aşırı Hassastır

Zodyak’ın en hassas yapısına sahip kişileridir. Sık sık duygusal dalgalanmalar yaşarlar. Çok etki altında kalır ve çabuk üzülürler. Çevrelerinde her kim huzursuz olsa hemen bu etki altında kalırlar. Her ne kadar bu durumdan rahatsız olsalar da bunu önüne geçemezler.
2. Kıskançtır

Arkadaş, aile ya da partner fark etmez, sevdiklerini her şeyden ve herkesten nedensiz kıskanabilirler. Duygularının önüne mantıklarını geçiremedikleri için bu onları çok yıpratır.

3. Fazla Sulugözlüdür

Yengeç burcu kadını, orunları olması gerekenden daha fazla büyüterek, aşırı sulu gözlü olabilir. Fazla takıntıları vardır bu nedenle aile fertlerinin, eşinin ya da partnerinin aşırı sabırlı olması gerekmektedir. Ortada hiç bir şey yokken gereksiz yere korku ve endişeye kapılabilir. Endişe duyduğu konular hakkında boğucu olabilir ve üzerinize gelebilir.

4. Mantığını Fazla Kullanmaz

Mantıklarını fazla kullanmadan duyguları ile hareket ederler. Bu huyları yüzünden bazen insanlarla fazladan uğraşmak zorunda kalabilirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.