Yengeç Burcu Yükseleni Özellikleri

Yengeç Burcu Yükseleni Özellikleri

Yükselen burcunuz doğduğunuz anda, ufuk çizgisinden beliren burçtur. Astrolojik olarak kendi burcunuz kadar önemlidir. Yengeç burcu yükseleni, kendinizi nasıl gördüğünüzü ve görünüşünüzü temsil eder. Yükselen burç ortalama 2 saatte bir değişir ve doğru tespit edilmesinde doğum saatinin tam olarak bilinmesi gerekir. Eğer yengeç burcu yükseleni iseniz doğru yorumlanıp sizi tanımak isteyen kişilere fikir verecektir.

Yükselen Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

Yengeç kadını, anadır, dosttur, merhametlidir, başkasının derdini dert edinen besleyen doyuran, nerede ihtiyaç sahibi varsa koşan, tüm dünyaya güzellik saçar, kimseyi yarı yolda bırakmayan, aynı muameleyi görmese bile hoşgörüsünü kaybetmeyen ve vazgeçmeyen, vicdan sahibi, pusulası doğru yönü gösteren nadir insanlardan biridir.

Yükselen yengeç kadını, Ay etkisi altında olup, yönetilir. Ruh halleri de ay gibi farklı döngüler gösterir. Hem huzurlu, hem de şaşırtıcı gelgit duyguları kuvveti ve aynı anda inatçı, uyumlu, öfkeli ve uysal duygularını yaşayan su gibi biridir. Zodyak’ın en az etkisi içinde kalır. İstekli olduğu kadarda inatçıdır. Bazı durumlar karşısında tahrik edildiğinde kabuğunun içine çekilerek, kalabalığın içinde bir yengeç kadını görmekte bile zorlanırsınız.

Sadece ihtiyaçları için değil, başkalarının ihtiyaçları için de çok hassastır. Zodyak’ın en sempatik ve özenli kadınlarından biridir. Onu eleştirirseniz, risk alacağından emin olun, unutulmayabilirsiniz!

Zodyak’ın etkisinde olan su grubunun ilk burcu yengeç kadınının müthiş bir sezgi ve hayal gücü vardır. Haksızlığı sevmez ve ispatlamaya çalışır. Altıncı hissine güvenir, hissettiğini söylemekten çekinmez. Bu davranışı ön yargılı olmakla ilgili değil, içgüdüleri ve duygularıyla ilgili bir hissiyattır. Etrafındakilere karşı sempatik ve hassas oluşu, onun sezgisel duygularından kaynaklanıyor.

Romantizm

Romantizm ve aşkın bir parçasıdır, kur, yap ve kazan yöntemini benimser. İlişkilerinde, hediyeler, çiçekler ve aşk notları önemli bir yer alır. Aşık olma konusunda acele etmez, alttan alır. Sadık ve koruyucu bir sevgilidir, iyi bir eş, iyi bir anneyi temsil eder. O kadar hassastır ki kasıtsız yaralanabilir, bu nedenle birlikte olacağı erkeğin de, onu anlaması için bir o kadar dokunaklı ve hassas olması gerekir.

Kendisinden başka birine güvenmesi zaman alır ve yüreği söz konusu olduğunda çok utangaçtır. Aşık olduklarında ise son derede sabırlı olurlar. Gerçek aşka inanır, herhangi bir engel karşısında ısrarcı olabilirler. Sevme konusunda yüksek kapasite sahibidir ve istisnai bir eştir.

Aşk ve İlişkiler

Yengeç kadını, ilişkilerinde kendisine en doğru kişiyi seçmeyi ister. Bu konuda sezgilerine güvenir ve karşısındakini anlama, empati kurma kapasitesi gelişmiş içgüdüye sahiptir. Mükemmel bir eş fikri onda birlikte kanepede oturup, televizyon izlemeyi ve onun için yemek hazırlamayı seven biridir.

İlişkisinde bir tür bakıcı gibidir. Bazen daha fazla eşitlik isteyebilir, ama sevgiyle bağışlayan rolünü kabul eder. Sevgilisi tarafından karşılanmaya bayılır, çünkü şımartmayı da bir o kadar sever.

Yengeç kadınları ile yaşanan ilişkiler genellikle istikrarlı ve güvenli olsa da, zaman zaman karamsarlığa düşebilir. Güven ve sadakat, onun için ilişkinin en önemli yönleridir.

Duyguları yüzeye çok yakındır. Mutsuzluğun yanı sıra neşeyle de sarmaş dolaştır. O kadar duygusal olsa da kendisinden yardım talep edilince, bir kaya kadar kuvvetli olacaktır. Okyanus kadar derin ve fırtınalı olduğu kadar sakin bir koyda yumuşak bir plajdır da.

Kolayca ağlayabilen ve her an gözyaşları göz pınarlarında hazır bekleyen duygusal yapısına rağmen, o kadar kolay gülen ve harika bir mizah anlayışı vardır. Ağlamakla gülmenin kardeşliğinin temsilcisi misalidir. O kadar içten güler ki, gülüşü bulaşıcıdır.

Yengeç yükseleni için ilişkisinde ileri safhaya geçmesi için duygusal bir bağ kurması gereklidir. onun üstünde hakimiyet kurmanıza güçlenecektir. Fakat bu duruma hemen aldanmayın, duyarlılığı şaşırtıcı olabilir, yengeç suda derin akar unutmayın. Duygusal yapısı ile baştan döndürücü bir yapıya sahip.

Dostluklar

Anaç bir yapıya sahiptir. Çevrelerindeki herkesi kucaklayıp, sahiplenmekten hoşlanır. Özenli ve düşünceli bir arkadaştır. Alkolün dibine vurup sarhoş olan arkadaşlarını evlerine güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan, hasta olduğunuzda gelip sıcak çorba yapan, sonra nasıl olduğunuzdan emin olmak için arayan kişidir. Bir yengeç kadınıyla arkadaşsanız iyi günde kötü günde de yanınızda olacağını bilirsiniz. Kırılgan yapısı ile bazen kötü yorumlansa da bu yüzden incinmez.
Onlar arkadaşlıklarına değer verir ve önemser.

İş ve Kariyer

İş hayatında düşük bir profilli olması, onun kariyeri ile ilgilenmediği anlamına gelmez. İyi bir karakter analizi yapması ve keskin bir sezgiye sahip olması, mükemmel bir iş kadını olması için önemli özelliklerdir. Parayı oldukça akıllı kullanır. Empati özelliği gelişmiş anlayışlı, insanlarla nasıl başa çıkılacağını bilen bir yapıya sahiptir. Bu iki niteliği birleştiğinizde, öğretmen, hemşire, danışman veya gazeteci olması kariyerine uygun meslekler içinde yer alır.

Yengeç hayatında en çok evi ve kalbi ile ilgilenir. Çocukları ve hayvanları seviyor, onlarla olmaktan mutluluk duyuyor. Onlar için ev dışında çalışmaktansa, kendi işini yapmak veya gerektiğinde işini evinden de yürütmek isterler. Yemek yapmaktan çok keyif alır, nefes almak gibidir. O nedenle şahane yemekler hazırlama kapasitesine sahiptir.

Para

Bayan yengeç, paranın değerini anlayan ve parasını iyi tasarruf eden biridir. Ona göre para, yaşamak için güvencedir. Hayalindeki ev bir güvencedir. Bunun için küçük bir apartman dairesinde yaşasa bile, hayalindeki eve ulaşmayı hedefler. Hayatta attığı her adımda temkinlidir. Akıllı bir yatırımcıdır.

Aile

Hayatında en önemli şey evi ve ailesidir. Her nerede olursa olsun, yaşadığı yeri ev yapmak onun için önemlidir. Evin her yeri ile detaylı ilgilenir. Duvarlarına hangi resimleri asacağı, nasıl döşeyeceği ince detaylarına kadar severek ilgilenir. Değişimden pek hoşlanmaz. Evi, yengeç için dış kabuğudur ve dış tehditler söz konusu olduğunda sığındığı çekilebileceği bir tür mabedidir.

Ev sadece kendinin sığındığı, yaşadığı yer değildir. Aynı zamanda sevdiği herkes için açık bir sığınak olacak ve koruyacaktır. Çocukları sever, korur ve nasıl güven hissettireceğini bilir. Her zaman sevgiye ve güvene ihtiyaç duyduklarında evlerine gelirler. Ailesine ve arkadaşlarına önem verir. Onlara eşit davranır. Sevdiğine yemek yapıp, onları beslemekten mutlu olurlar.

Sağlık

Duygusal bir yapısı olan yengeç kadını, yemeğe ve tatlıya olan düşkünlüğü bazen kontrolden çıkar. Yaşı ilerledikçe kilosunu kontrol etmekte zorlanır. Sıklıkla mide rahatsızlığı yaşarlar. Bu durum çoğunlukla stres ve endişenin bir sonucudur.

Moda

Rahatlığı ile geleneksel kıyafetleri tercih eder. Tipik bir yengeç kadınının muhafazakar moda seçimlerine bakarak aldanmayın. Cildine saten dokunuşunu seviyor ve geleneksel dış giyiminin altında lüks ve etkileyici bir iç çamaşırı giyiyor.

Şık ve modaya uygun ancak muhafazakar giyim tarzını koruyacaktır. Eleştiriye duyarlı oluşundan dolayı iyi görünmek için giyinir, ama dikkatleri üzerinde toplamak istemezler. En sevdiği aksesuarlar gümüş kolyeler ve incilerdir.

Yükselen Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Fiziksel çekim güçleri yüksek olan yükselen yengeç erkeği, orta boylarda olsa bile vücut yapıları ile etkilidirler. Yuvarlak yüz hatları ile anlamlı bakışlara sahiptir. İnce kıvrımlı dudakları sempatik gülümser bir yüz yapısına sahiptir. Modacılara taş çıkartan giyim tarzları ile bakımlı kişilerdir. Karakteristik özellikleri yengeç kadınları gibi hassas ve kırılgan yapıya sahiptir. Yalandan nefret ederler, yalan söylendiğini hissettiğinde ne kadar severse sevsin affetmezler. Kıvrak zekaları ile analiz etme özelliği gelişmiş sakin bir yapıları vardır. Kavga etmeyi sevmezler, nazik ve anlayışlı kişilerdir.

Aile

Onlar için ailesi ve çocukları bir yana dünya bir yanadır! Tam bir aile babasıdır. Kimi zaman aşırı duygusal ve kıskanç olabilirler. Bağlılıkları tüm benliklerini sarmış gibidir. Bağlılıkları sadece ailelerine karşı değil, vatan içinde geçerlidir. Geçmişlerine köklerine bağlı vatansever, millet severdirler.

Çoğu aile odaklı ve küçük huzur dolu bir ev kurmak isterler. Bu isteklerini asla hafife almazlar. Fakat evlenmek için kendilerini yeterince güvende hissetmeleri zaman alabilir. Evi, onun için kutsal alanı ve kendini en güvende hissettiği yerdir.

Aşk ve İlişkiler

Yengeç yükseleni, her anlamda dişi bir kadın ister. Onun için kadın kutsaldır ve kusursuz bir eş ve anne olmasını ister. Bu isteğinin gerçek olması için kadının evlendikten sonra işlerinden ayrılmaları konusunda ısrarcı olabilirler. Bu nedenle kendi ihtiyaçları kadar, eşlerinin ihtiyaçlarını da önemseyip, düşünüp tespit etmeyi iyi bilirler. Ancak ekonomik şartları bu ihtiyaçları karşılamaya yetmemesi ve ailenin maddi güvenliğinin iki kişi eliyle daha iyi sağlanabileceği düşüncesi varsa, eşlerinin de çalışmasına rıza gösterebilir.

Asosyal biri demek doğru olmaz ama kendini ailesi ve sevdikleri içinde güvende ve huzurlu hisseder. Onlarla zaman geçirmekten onları mutlu etmekten büyük mutluluk duyar. O yüzden genelde aile ile yenen yemekler, aile ziyaretleri, piknik organizasyonları yengeç insanının hayat temelini oluşturur. Arkadaşları da ailesi kadar önemli ve değerlidir. Eş seçiminde olduğu gibi arkadaş seçimlerini de akıllıca yapar. İlişkisinde de hislerine güvenir ve içi rahat edene kadar ciddi bir ilişki için de olmaz. Söze itibar etmez. Ona sözlerinizin doğruluğunu göstermek zorundasın. Onunla arkadaş olduysanız, ömür boyu bir süreceğine emin olabilirsiniz.

Yengeç, oldukça seçici davranır, hayallerinin kadınını bulduğunda kendini romantizmin içine atar. Duygularını ifade etmek için hediyeler, çiçekler alır. Geleneksel bir erkek yapısına sahip olsa da düşünceli yapısı ile hediyeler alır, en iyi restoranlarda yemek yer ve kadınının her dileğini yerine getirmeye çalışır. Güven, en çok önem verdiği kriterdir. Sadık bir eştir. Kendi gibi karşısından da aynısını bekler. Bağlılığı tartışılmaz, sadakatsizliği ise asla affetmez.

Sezgilerinin kuvvetli oluşu, duygusal yanı ile birleşince ilişkisinde tam bir beyaz atlı prens dönüşür. Evcimen oluşu da eşini anlamasına ona her konuda destek olur. Evde sorumluluk alır, çöpü dışarı çıkartmak, rafı düzeltmek, ihtiyaç duyulan her şeye koşar, hepsinden önemlisi tüm bu işleri sormadan veya söylenmeden yapmasıdır. Sadakati ilgisi ve sevdiğinin ihtiyaç ve isteklerine olan ilgisi yengeci Zodyak’ın en iyi burçlarından biri haline getirmiştir. Genellikle boğa, akrep, balık ve başak burçları ile uyumludur. Genel bir ifade kullanmak için ise Güneş ve Venüs işaretlerine bakmak gerekir.

Para ve Kariyer

Maddiyat söz konusu olduğunda, yengeç erkeği yatırımları sağlam atmak ister. Kısa vadede kazanç sağlamak için uzun vadeli kazançlar elde etmek için yatırım yapar. Kısa zamanda köşeyi dönme hayalleri olsa da parasını ortama göre akıllıca olduğu kadar dürtüsel olarak da harcar. Maddi açıdan güçlü olmak isterler. Bu açıdan tutumlu oldukları söylense de sevdikleri için para harcamaktan kesinlikle kaçınmazlar.

Doğa üstü olaylara ve metafiziğe düşkün bir yapıya sahiptirler ve araştırmayı ve öğrenmeyi severler. İş konusunda titiz ve çalışkandır. Kendisinden isteneni kusursuz olarak yerine getirmek için ellerinden geleni yaparlar. Ne kadar sessiz sakin olsalar da savaşçı ruhları vardır. Bu da koç burcunun etkilerinden kaynaklıdır.

Moda

Şık olduğu kadarda muhafazakar. Moda ve dekorasyon konusunda, neyin işe yarayıp yaramadığını sezgileri ile yön verir. En trend, giyim çılgınlığını keşfetmeye istekli fakat buna hazır olmayan bir yapıya sahiptir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.