Yengeç Burcu Yükseleni Özellikleri

15.10.2019
Yengeç Burcu Yükseleni Özellikleri

Yükselen burcunuz doğduğunuz anda, ufuk çizgisinden beliren burçtur. Astrolojik olarak kendi burcunuz kadar önemlidir. Yengeç burcu yükseleni, kendinizi nasıl gördüğünüzü ve görünüşünüzü temsil eder. Yükselen burç ortalama 2 saatte bir değişir ve doğru tespit edilmesinde doğum saatinin tam olarak bilinmesi gerekir. Eğer yengeç burcu yükseleni iseniz doğru yorumlanıp sizi tanımak isteyen kişilere fikir verecektir.

Yengeç Burcu Yükseleni Genel Özellikleri

Güçlü Sezgileri Vardır

Eğer bir Yükselen Yengeçseniz, çok güçlü sezgi gücüne sahipsiniz demektir. Yükselen Yengeçler, yarasalarda olduğu gibi kafalarında bir nevi radar sistemi taşırlar; olayların ve kişilerin analizlerini yapar, sezgilerine göre bir çıkarımda bulunurlar. Yükselen burcu Yengeç olan kişilerin sezgilerinde yanılma olasılığı çok düşüktür. Zaten Astrolojide Yengeç burcunu temsil eden kelime “Hissediyorum”dur. Bu bağlamda Yükselen Yengeçler size bir konu hakkında yorum yaparken “Böyle olacak hissediyorum, böyle seziyorum.” gibi cümleler kullandığında, dediklerinin çıkma olasılığı oldukça yüksektir. Yükselen Yengeçler bunu yaparken, aklın ve içgüdünün de üstünde bulunan sezgilerini kullanırlar; bir mantık çerçevesine oturtulamasa bile güçlü hisleri onlara bir şeyler fısıldamıştır. Başlarına gelecek talihsiz olayları önceden sezebilen Yükselen Yengeçler, içlerine düşen sıkıntı ile iç dünyasında aniden huzursuzluğu yaşayabilen insanlardır.

Güçlü Empati Yetenekleri Vardır

İkili ilişkilerde, geliştirilebilecek bir yetenek olarak görülen empati yeteneği, Yükselen Yengeçlerin en önemli ve en güçlü özelliğidir ve bu yetenekleri çok güçlüdür. Aynı zamanda Yengeç burcu insanı en duygusal burçların arasındadır ve bu duygusallığı onu diğer insanlara çok kolay ve derinden bağlayabilir. Yükselen Yengeçler, derinden bağlı olduğu kişilerin bütün duygularını en içten şekilde paylaşabilir; onların dertleriyle dertlenecek, onların sevinciyle sevinecek kadar duygusal insanlardır. Bu duygulara ortak olurken bunu tüm içtenlikleriyle yaparlar.

Yükselen Yengeç olan bir dostunuz varsa, sizin anlattıklarınızı dinlemekle kalmayacak, onları kendi içinde özümseyecek ve sanki kendisi yaşıyormuş gibi hissedecektir. Bu insanlar çok kısa sürede olayları içselleştirebildiği için empati yapmaları kolay olur. Öyle ki bazı durumlarda karşısındaki kişi düşmanı da olsa onun duygularını sezinleyebilecek bir yetiye sahiptir. Zaten kimseyle uzun süre küs kalamazlar; karşı taraf için empati yapar ve onu anlarlar. Yükselen Yengeç burcu hassas bir insan olduğundan, özellikle anlatılan hikaye üzücü bir hikayeyse, aniden hikayenin içinde buluverir kendini. Hikayenin kahramanı kendiymişçesine olayları ve duyguları içselleştirerek yaşar, sizi dinlerken gözlerinin dolduğuna bile şahit olabilirsiniz. Aynı zamanda bu empati yetenekleri size yol göstermelerinde de işe yarar.

Fedakarlıkta Asla Sınır Tanımazlar

Yükselen Yengeç burcuna mensup olan insanların bir diğer belirgin özelliklerinden biri de muazzam derecede fedakar olmalarıdır. Söz konusu sevdikleriyse, kendilerini geri plana atmaları çok kolaydır; kendi ihtiyaç, arzu ve isteklerini çekinmeden bir kenara atabilir, sizin için mesai harcayabilirler. Kendi işleri acil bile olsa yardıma ihtiyacı olan birini görmeleri, fedakarlık göstermeleri için yeterli olacaktır, hemen onları öncelikli hale getirirler. Aynı zamanda bir nevi hemşireymiş gibi, yardımseverliklerini herkese karşı çekinmeden ve sınır tanımadan gösterirler.

Eğer bir Yükselen Yengecin dostuysanız, ne kadar meşguliyeti olursa olsun sizin aramanıza dönecek ve probleminizi dinleyecektir. Yükselen Yengeç burcu olan bir eşiniz varsa, yataktan kalkamayacak kadar hasta olsa bile size bildiği tüm bitki çaylarını yapıp getirmekten çekinmeyecektir. Saat kaç olursa olsun sizin için sokak sokak dolaşıp nöbetçi eczane arayabilir. Kendilerini geri plana atmaktan çekinmeyen Yükselen Yengeç burçları, bunları yaparken sizden bir karşılık beklemez, o adeta içindeki fedakarlık motivasyonundan beslenir.

Ailelerine Düşkün Yükselen Yengeçler

Yengeç burcunun en ama en belirgin özelliklerinden biri ailesine olan düşkünlüğüdür. Bu insanların en kritik kırmızı çizgisi genelde ailesi ile ilgili olan konulardan çıkar. Yükselen Yengeç burcuna sahip olan insanların kendi çevrelerinde çemberleri vardır; bu çemberlerin dışında olan kısım onlar için güvensiz olabilir. Çemberin içindeki kısımda kim varsa; aileleri, arkadaşları, sevdikleri onlar için çok önemlidir. Onlara çok değer verir ve kesinlikle bir zarar gelmesini istemez. Yükselen Yengeçler gerekirse bu durumu bir savaş haline getirerek sonuna kadar savaşabilirler.

Astrolojide geleneksellikle özdeşleştirilen burçlardan en öne çıkanı Yengeç burcudur. Bu yüzden Yükselen Yengeçlerin de geleneksel bir biçimde ailelerine düşkünlüğü gözlenebilir. Yükselen Yengeçler aile ile ilgili olan her türlü etkinlikten; bayram organizasyonları, Pazar kahvaltıları, yılbaşı yemekleri, doğum günü kutlamalarından hoşlanırlar.

Bu derece ailesine düşkün olan Yükselen Yengeçlerin, birinci dereceden aile üyelerine, evine karşı ilgisiz kalması mümkün değildir. Zaten Astrolojide Yengeç burcu dişidir, Yükselen Yengeç olan kişi kadın da olsa erkek de olsa içinde bir anaçlık ruhu taşıdığını fark edersiniz. Yükselen Yengeçler, sıcak yuvalarında aileleri ile birlikte dünyanın en huzurlu yerindeymiş gibi hissedecek kadar evcimen ve ailesine düşkün kişilerdir.

Ev İçindeki Her İşi Kolayca Yapabilirler

Astrolojide tanımlanırken aynı zamanda “evcimen” olarak da tanımlanan Yükselen Yengeç burcunun ev içinde elinden neredeyse her iş gelebilir. Bir eve girdiğinizde ev temizlik kokuyorsa, pırıl pırıl ve düzenliyse, mutfaktan mis gibi yemek kokuları geliyorsa bu evde bir Yükselen Yengeç yaşıyor olabilir. Bir Yükselen Yengeç domestik yapıya sahiptir, elinden her iş gelebilir.

Tadı damağınızda kalan lezzetli bir yemek yapanlar genellikle Yükselen Yengeç burcunun insanından çıkar. O lezzetli yemeklerini hazırlayıp büyük akşam yemeği organizasyonları, arkadaş buluşmaları, yemekli partiler gibi organizasyonlar planlamaktan çok büyük keyif alan bir insandır. Elindeki hünerlerden çok sayıda insanın faydalanması onları gururlandırır ve mutlu eder.

Yükselen Yengeç burcu insanının tutumlu bir yapısı vardır, fazla savurgan değildir. Ekonomi planlamasını eline aldığında gelir ve gider tablosu çıkararak durumu analiz edebilir. Yükselen Yengeçlerin daima bir planlama defteri vardır.

Anaçlıkta Liderdirler

Bir Yükselen Yengeç insanı, anaçlıkta adeta liderlik koltuğundadır. Yükselen Yengeç kadın veya erkek fark etmeksizin dünyaya annelik duygularıyla gelir. Onlar hayata bir nevi ebeveyn olmaya gelen insanlardır. Bu nedenle çevrelerinde kolayca bağ kurabildikleri, sahiplendikleri ve değer verdikleri kim varsa, onların hayatını kolaylaştırmak için her türlü çabaya gireceklerdir.

Etrafınızda Yükselen Yengeç olan bir arkadaşınız varsa, muhtemelen sizinle sürekli olarak ilgilenecektir. Karnınızın acıktığını ima etmeniz bile yeterli olacaktır, hemen sizin için bir yemek pişirebilir. Hasta olduğunuzda sizinle ilgilenir ve hasta olmamanız için “Suyu soğuk içme”, ” Bu kadar ince giyinme” hasta olursun gibi komutlarda bulunabilir. Bu insanlardan aynı zamanda çok iyi psikolog olur; sizin bir derdiniz olduğunda size adeta bir anne şefkati gösterir. Ağladığınızda sizinle birlikte ağlayabilir, başınızı okşayabilir, size sarılabilir. Ve bunu yaparken tıplı anneniz gibi sizden hiçbir şekilde karşılık beklemez. Pek çok insan Yükselen Yengeçlere iyi bir sırdaş gözüyle bakar. Çünkü sırlarınızı anneniz gibi ömür gibi saklayabilecek kadar sadık insanlardır.

Eğer Yükselen Yengeç burcu olan kişi sevgiliniz ya da eşinizse, adeta bir anne şefkatiyle bürüneceksiniz demektir. Sizi kalpten sevdikleri taktirde ömür boyu sizinle anneniz gibi ilgilenecek kadar anaç insanlardır. Hastalandığınızda başınızdan sabaha kadar ayrılmazlar, sizi çok iyi beslerler ve ihtiyacınız olan sınırsız ilgiyi gösterebilirler. Yükselen Yengeçler, eşlerini çocuklarından ayırmazlar. Yükselen Yengeç burcu olan bir sevgiliniz varsa, yokluğuna alışmanız neredeyse imkansızdır. Çünkü o her zaman sizin hayatınızı kolaylaştırmak için uğraşan, sizi destekleyen ve her ne olursa olsun yanınızda olup başınızı seven kişi olmuştur. Erkek veya kadın olsun Yükselen Yengeçler beraber oldukları kişinin hayatında derin bir iz bırakırlar.

Güvenlik Onların Temel İhtiyacıdır

Yükselen Yengeç insanları hayatlarının her alanında bir huzur ararlar. Bu huzurun ilk eşiği ise onlar için güvenden geçer. Bu güven; evlilerse eşlerinin finansal durumu, eşleriyle aralarındaki duygusal istikrar, istikrarlı olarak evlerindeki huzur gibi konulardır. Eğer evli değillerse kendi başlarına güven ortamını yaratabilmek için çabalarlar. Bir Yükselen yengecin cebinde parasız gezmesi neredeyse imkansızdır. Çünkü onlar maddi açıdan güven sağlayamazlarsa yüksek derecede bir huzursuzluk durumu yaşarlar.

Bu huzursuzluk durumu yalnızca maddiyatta değil, yüksek derecede önem verdiği kişiler ile arasında olan ilişkinin normal seyrinden çıkması halinde de ortaya çıkabilir. Yükselen Yengeçler çok hassas ve duygusal insanlardır, kimseyle arası bozulsun istemez, kaos ve gerginlikten çekinirler. Zaten insanlarla daima arasında mesafe bırakmak, onlar için bir güvenlik önlemidir.  Yükselen Yengeçler için güvenlik en temel ihtiyaçtır ve buna sahip olmak için birçok özveride bulunurlar, bunu yaparken asla çekinmezler.

Dış Görünüşten Kendilerini Belli Ederler

Yükselen Yengeçleri belli eden en belirgin iki özellikten ilki gözleri, diğeri ise yürüyüşleridir. Yönetici gezegeni Ay olan Yengeç burcu, Yükselen Yengeç burcuna mensup olan insanlara adeta gecenin hüznünü simgeleyen gözler vermiştir. Çevrenizde bir Yükselen Yengeç varsa, buğulu gözlere sahip olması fazlasıyla mümkündür. Hassas ve kırılgan, adeta kırılmaya cam kadar duyarlı olan kalpleri adeta gözlerine yansımıştır. Yükselen Yengeçlerin bir diğer özelliğiyse bakıldığında hemen dikkat çeken yürüyüşleridir. Aynı zamanda bu insanların vücudu kemikli değildir. Yengeç Yükselen bu insanlara orta veya kısa bir boy ve yuvarlak yüz hatları vermiştir.

Yükselen Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

Yengeç kadını, anadır, dosttur, merhametlidir, başkasının derdini dert edinen besleyen doyuran, nerede ihtiyaç sahibi varsa koşan, tüm dünyaya güzellik saçar, kimseyi yarı yolda bırakmayan, aynı muameleyi görmese bile hoşgörüsünü kaybetmeyen ve vazgeçmeyen, vicdan sahibi, pusulası doğru yönü gösteren nadir insanlardan biridir.

Yükselen yengeç kadını, Ay etkisi altında olup, yönetilir. Ruh halleri de ay gibi farklı döngüler gösterir. Hem huzurlu, hem de şaşırtıcı gelgit duyguları kuvveti ve aynı anda inatçı, uyumlu, öfkeli ve uysal duygularını yaşayan su gibi biridir. Zodyak’ın en az etkisi içinde kalır. İstekli olduğu kadarda inatçıdır. Bazı durumlar karşısında tahrik edildiğinde kabuğunun içine çekilerek, kalabalığın içinde bir yengeç kadını görmekte bile zorlanırsınız.

Sadece ihtiyaçları için değil, başkalarının ihtiyaçları için de çok hassastır. Zodyak’ın en sempatik ve özenli kadınlarından biridir. Onu eleştirirseniz, risk alacağından emin olun, unutulmayabilirsiniz!

Zodyak’ın etkisinde olan su grubunun ilk burcu yengeç kadınının müthiş bir sezgi ve hayal gücü vardır. Haksızlığı sevmez ve ispatlamaya çalışır. Altıncı hissine güvenir, hissettiğini söylemekten çekinmez. Bu davranışı ön yargılı olmakla ilgili değil, içgüdüleri ve duygularıyla ilgili bir hissiyattır. Etrafındakilere karşı sempatik ve hassas oluşu, onun sezgisel duygularından kaynaklanıyor.

Romantizm

Romantizm ve aşkın bir parçasıdır, kur, yap ve kazan yöntemini benimser. İlişkilerinde, hediyeler, çiçekler ve aşk notları önemli bir yer alır. Aşık olma konusunda acele etmez, alttan alır. Sadık ve koruyucu bir sevgilidir, iyi bir eş, iyi bir anneyi temsil eder. O kadar hassastır ki kasıtsız yaralanabilir, bu nedenle birlikte olacağı erkeğin de, onu anlaması için bir o kadar dokunaklı ve hassas olması gerekir.

Kendisinden başka birine güvenmesi zaman alır ve yüreği söz konusu olduğunda çok utangaçtır. Aşık olduklarında ise son derede sabırlı olurlar. Gerçek aşka inanır, herhangi bir engel karşısında ısrarcı olabilirler. Sevme konusunda yüksek kapasite sahibidir ve istisnai bir eştir.

Aşk ve İlişkiler

Yengeç kadını, ilişkilerinde kendisine en doğru kişiyi seçmeyi ister. Bu konuda sezgilerine güvenir ve karşısındakini anlama, empati kurma kapasitesi gelişmiş içgüdüye sahiptir. Mükemmel bir eş fikri onda birlikte kanepede oturup, televizyon izlemeyi ve onun için yemek hazırlamayı seven biridir.

İlişkisinde bir tür bakıcı gibidir. Bazen daha fazla eşitlik isteyebilir, ama sevgiyle bağışlayan rolünü kabul eder. Sevgilisi tarafından karşılanmaya bayılır, çünkü şımartmayı da bir o kadar sever.

Yengeç kadınları ile yaşanan ilişkiler genellikle istikrarlı ve güvenli olsa da, zaman zaman karamsarlığa düşebilir. Güven ve sadakat, onun için ilişkinin en önemli yönleridir.

Duyguları yüzeye çok yakındır. Mutsuzluğun yanı sıra neşeyle de sarmaş dolaştır. O kadar duygusal olsa da kendisinden yardım talep edilince, bir kaya kadar kuvvetli olacaktır. Okyanus kadar derin ve fırtınalı olduğu kadar sakin bir koyda yumuşak bir plajdır da.

Kolayca ağlayabilen ve her an gözyaşları göz pınarlarında hazır bekleyen duygusal yapısına rağmen, o kadar kolay gülen ve harika bir mizah anlayışı vardır. Ağlamakla gülmenin kardeşliğinin temsilcisi misalidir. O kadar içten güler ki, gülüşü bulaşıcıdır.

Yengeç yükseleni için ilişkisinde ileri safhaya geçmesi için duygusal bir bağ kurması gereklidir. onun üstünde hakimiyet kurmanıza güçlenecektir. Fakat bu duruma hemen aldanmayın, duyarlılığı şaşırtıcı olabilir, yengeç suda derin akar unutmayın. Duygusal yapısı ile baştan döndürücü bir yapıya sahip.

Dostluklar

Anaç bir yapıya sahiptir. Çevrelerindeki herkesi kucaklayıp, sahiplenmekten hoşlanır. Özenli ve düşünceli bir arkadaştır. Alkolün dibine vurup sarhoş olan arkadaşlarını evlerine güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan, hasta olduğunuzda gelip sıcak çorba yapan, sonra nasıl olduğunuzdan emin olmak için arayan kişidir. Bir yengeç kadınıyla arkadaşsanız iyi günde kötü günde de yanınızda olacağını bilirsiniz. Kırılgan yapısı ile bazen kötü yorumlansa da bu yüzden incinmez.
Onlar arkadaşlıklarına değer verir ve önemser.

İş ve Kariyer

İş hayatında düşük bir profilli olması, onun kariyeri ile ilgilenmediği anlamına gelmez. İyi bir karakter analizi yapması ve keskin bir sezgiye sahip olması, mükemmel bir iş kadını olması için önemli özelliklerdir. Parayı oldukça akıllı kullanır. Empati özelliği gelişmiş anlayışlı, insanlarla nasıl başa çıkılacağını bilen bir yapıya sahiptir. Bu iki niteliği birleştiğinizde, öğretmen, hemşire, danışman veya gazeteci olması kariyerine uygun meslekler içinde yer alır.

Yengeç hayatında en çok evi ve kalbi ile ilgilenir. Çocukları ve hayvanları seviyor, onlarla olmaktan mutluluk duyuyor. Onlar için ev dışında çalışmaktansa, kendi işini yapmak veya gerektiğinde işini evinden de yürütmek isterler. Yemek yapmaktan çok keyif alır, nefes almak gibidir. O nedenle şahane yemekler hazırlama kapasitesine sahiptir.

Para

Bayan yengeç, paranın değerini anlayan ve parasını iyi tasarruf eden biridir. Ona göre para, yaşamak için güvencedir. Hayalindeki ev bir güvencedir. Bunun için küçük bir apartman dairesinde yaşasa bile, hayalindeki eve ulaşmayı hedefler. Hayatta attığı her adımda temkinlidir. Akıllı bir yatırımcıdır.

Aile

Hayatında en önemli şey evi ve ailesidir. Her nerede olursa olsun, yaşadığı yeri ev yapmak onun için önemlidir. Evin her yeri ile detaylı ilgilenir. Duvarlarına hangi resimleri asacağı, nasıl döşeyeceği ince detaylarına kadar severek ilgilenir. Değişimden pek hoşlanmaz. Evi, yengeç için dış kabuğudur ve dış tehditler söz konusu olduğunda sığındığı çekilebileceği bir tür mabedidir.

Ev sadece kendinin sığındığı, yaşadığı yer değildir. Aynı zamanda sevdiği herkes için açık bir sığınak olacak ve koruyacaktır. Çocukları sever, korur ve nasıl güven hissettireceğini bilir. Her zaman sevgiye ve güvene ihtiyaç duyduklarında evlerine gelirler. Ailesine ve arkadaşlarına önem verir. Onlara eşit davranır. Sevdiğine yemek yapıp, onları beslemekten mutlu olurlar.

Sağlık

Duygusal bir yapısı olan yengeç kadını, yemeğe ve tatlıya olan düşkünlüğü bazen kontrolden çıkar. Yaşı ilerledikçe kilosunu kontrol etmekte zorlanır. Sıklıkla mide rahatsızlığı yaşarlar. Bu durum çoğunlukla stres ve endişenin bir sonucudur.

Moda

Rahatlığı ile geleneksel kıyafetleri tercih eder. Tipik bir yengeç kadınının muhafazakar moda seçimlerine bakarak aldanmayın. Cildine saten dokunuşunu seviyor ve geleneksel dış giyiminin altında lüks ve etkileyici bir iç çamaşırı giyiyor.

Şık ve modaya uygun ancak muhafazakar giyim tarzını koruyacaktır. Eleştiriye duyarlı oluşundan dolayı iyi görünmek için giyinir, ama dikkatleri üzerinde toplamak istemezler. En sevdiği aksesuarlar gümüş kolyeler ve incilerdir.


Yükselen Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Fiziksel çekim güçleri yüksek olan yükselen yengeç erkeği, orta boylarda olsa bile vücut yapıları ile etkilidirler. Yuvarlak yüz hatları ile anlamlı bakışlara sahiptir. İnce kıvrımlı dudakları sempatik gülümser bir yüz yapısına sahiptir. Modacılara taş çıkartan giyim tarzları ile bakımlı kişilerdir. Karakteristik özellikleri yengeç kadınları gibi hassas ve kırılgan yapıya sahiptir. Yalandan nefret ederler, yalan söylendiğini hissettiğinde ne kadar severse sevsin affetmezler. Kıvrak zekaları ile analiz etme özelliği gelişmiş sakin bir yapıları vardır. Kavga etmeyi sevmezler, nazik ve anlayışlı kişilerdir.

Aile

Onlar için ailesi ve çocukları bir yana dünya bir yanadır! Tam bir aile babasıdır. Kimi zaman aşırı duygusal ve kıskanç olabilirler. Bağlılıkları tüm benliklerini sarmış gibidir. Bağlılıkları sadece ailelerine karşı değil, vatan içinde geçerlidir. Geçmişlerine köklerine bağlı vatansever, millet severdirler.

Çoğu aile odaklı ve küçük huzur dolu bir ev kurmak isterler. Bu isteklerini asla hafife almazlar. Fakat evlenmek için kendilerini yeterince güvende hissetmeleri zaman alabilir. Evi, onun için kutsal alanı ve kendini en güvende hissettiği yerdir.

Aşk ve İlişkiler

Yengeç yükseleni, her anlamda dişi bir kadın ister. Onun için kadın kutsaldır ve kusursuz bir eş ve anne olmasını ister. Bu isteğinin gerçek olması için kadının evlendikten sonra işlerinden ayrılmaları konusunda ısrarcı olabilirler. Bu nedenle kendi ihtiyaçları kadar, eşlerinin ihtiyaçlarını da önemseyip, düşünüp tespit etmeyi iyi bilirler. Ancak ekonomik şartları bu ihtiyaçları karşılamaya yetmemesi ve ailenin maddi güvenliğinin iki kişi eliyle daha iyi sağlanabileceği düşüncesi varsa, eşlerinin de çalışmasına rıza gösterebilir.

Asosyal biri demek doğru olmaz ama kendini ailesi ve sevdikleri içinde güvende ve huzurlu hisseder. Onlarla zaman geçirmekten onları mutlu etmekten büyük mutluluk duyar. O yüzden genelde aile ile yenen yemekler, aile ziyaretleri, piknik organizasyonları yengeç insanının hayat temelini oluşturur. Arkadaşları da ailesi kadar önemli ve değerlidir. Eş seçiminde olduğu gibi arkadaş seçimlerini de akıllıca yapar. İlişkisinde de hislerine güvenir ve içi rahat edene kadar ciddi bir ilişki için de olmaz. Söze itibar etmez. Ona sözlerinizin doğruluğunu göstermek zorundasın. Onunla arkadaş olduysanız, ömür boyu bir süreceğine emin olabilirsiniz.

Yengeç, oldukça seçici davranır, hayallerinin kadınını bulduğunda kendini romantizmin içine atar. Duygularını ifade etmek için hediyeler, çiçekler alır. Geleneksel bir erkek yapısına sahip olsa da düşünceli yapısı ile hediyeler alır, en iyi restoranlarda yemek yer ve kadınının her dileğini yerine getirmeye çalışır. Güven, en çok önem verdiği kriterdir. Sadık bir eştir. Kendi gibi karşısından da aynısını bekler. Bağlılığı tartışılmaz, sadakatsizliği ise asla affetmez.

Sezgilerinin kuvvetli oluşu, duygusal yanı ile birleşince ilişkisinde tam bir beyaz atlı prens dönüşür. Evcimen oluşu da eşini anlamasına ona her konuda destek olur. Evde sorumluluk alır, çöpü dışarı çıkartmak, rafı düzeltmek, ihtiyaç duyulan her şeye koşar, hepsinden önemlisi tüm bu işleri sormadan veya söylenmeden yapmasıdır. Sadakati ilgisi ve sevdiğinin ihtiyaç ve isteklerine olan ilgisi yengeci Zodyak’ın en iyi burçlarından biri haline getirmiştir. Genellikle boğa, akrep, balık ve başak burçları ile uyumludur. Genel bir ifade kullanmak için ise Güneş ve Venüs işaretlerine bakmak gerekir.

Para ve Kariyer

Maddiyat söz konusu olduğunda, yengeç erkeği yatırımları sağlam atmak ister. Kısa vadede kazanç sağlamak için uzun vadeli kazançlar elde etmek için yatırım yapar. Kısa zamanda köşeyi dönme hayalleri olsa da parasını ortama göre akıllıca olduğu kadar dürtüsel olarak da harcar. Maddi açıdan güçlü olmak isterler. Bu açıdan tutumlu oldukları söylense de sevdikleri için para harcamaktan kesinlikle kaçınmazlar.

Doğa üstü olaylara ve metafiziğe düşkün bir yapıya sahiptirler ve araştırmayı ve öğrenmeyi severler. İş konusunda titiz ve çalışkandır. Kendisinden isteneni kusursuz olarak yerine getirmek için ellerinden geleni yaparlar. Ne kadar sessiz sakin olsalar da savaşçı ruhları vardır. Bu da koç burcunun etkilerinden kaynaklıdır.

Moda

Şık olduğu kadarda muhafazakar. Moda ve dekorasyon konusunda, neyin işe yarayıp yaramadığını sezgileri ile yön verir. En trend, giyim çılgınlığını keşfetmeye istekli fakat buna hazır olmayan bir yapıya sahiptir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.