Başak Burcu Yükseleni Özellikleri

Başak Burcu Yükseleni Özellikleri

Başak burcu, Merkür’ün yönettiği ve dünya işareti olan düşünceli eylemin işaretidir. Başak burcu yükseleni olan bir insana dikkat eylemini ve temizlik empoze eder. İdealist ve güvenilir bir kişiliğe sahiptir. Kendilerini severler ve sağlıkları konusunda vücutlarının verdiği sinyallere duyarlıdırlar. En belirgin özellikleri disiplinli olmalarının yanında, önsezi yetenekleri gelişmiş olmasıdır. Empati yeteneği ile adaletli olmayı, alçak gönüllü olması ile de hoşgörülü olmayı beceren, karakteristik  özellikleri vardır. Son derece çekici ve etkileyici insanlardır. Zekalarını çok iyi kullanır, sapla samanı birbirinden ayırt etme özellikleri vardır. Çalışkan bir yapıya sahip olmasına, disiplin ve önsezi özellikleri de eklenince kariyer hayatında yükselmeye meyillidirler. Ayrıntılara fazla anlam yükleyip, asıl odaklanmaları gereken noktadan uzaklaşırlar. Ayrıntılarda boğulmak yerine, bakış açılarını değiştirmeleri gerekir. Yükselen başak burcu etkisinde olan kişilere; itaat, analitik düşünce ve asabiyet katar.

Karakter ve Kişilik Özellikleri

Kendi burcunuz ile doğum anında başka bir burcun gezegen ve yıldız işaretlerinden etkileşimi yükselen burçtur. Genelde dış kişiliği yansıtır. Yükselen başak, çalışkan bir yapıya sahip olup, sürekli çalışma arzusu içindedir. Merkür’ün etkisi ile çok titiz ve detaycı olması kaçınılmaz bir özelliğidir. Hijyen konusun da obsesif denecek kadar titizdir. Analitik zekası ile çözüm odaklı, mantıklı, enerjik ve hızlıdır.  Dış görünümüne önem veren fit bir görünümleri vardır. Dost canlısı, espri yeteneği gelişmiş, mütevazi oluşları ile tanınan insanlardır.

Stratejik ve analitik düşünme konusunda ustadır ve pratik çözümlerle zekalarını konuştururlar. Disiplinli yapıları sadece çalışma ortamında değil, hayatlarının her alanında önemli bir unsurdur. Detaylara önem veren yapısı ile resmin bütününü görmekte zorlanırlar. İnce eleyip sık dokumak onların genlerinde vardır.  Araştırmacı bir kimliğe sahiptir ve olayları çözümleme konusunda bir dedektif gibidir. Mantığı ile hareket ettiği için duygusallığı geri planda kalır.

Fiziksel Özellikleri

Genel görünümleri genelde minyon olup, başak burcu ile benzerlik gösterir. Başkalarına benzemeyen kendine münhasır bir yapıları vardır. Sakin, vurdum duymaz, başıboş bir görünüm sergilerler. Minyon oluşları genç ve masum bir ifade verir, orantılı bir vücut yapısına sahiptirler. Yüzlerinde en çok dolgun dudakları, dikkat çeker.

Yükselen Başak Kadını Özellikleri

Yükselen başak kadını ince ve uzun kuğu gibi naiftir. Üstlendikleri görevi layıkıyla yerine getiren, sorumluluk bilinci gelişmiş kişilerdir. Oldukça dakik ve hızlı oldukları söylenebilir. Takıntılı denecek kadar titiz olan başak kadınlarının elinden toz bezi eksik olmaz. Evleri pırıl pırıl olsa da, takıntıları yüzünden pislendiğini düşünerek yeniden temizleme ihtiyacı duyarlar.

Diğer bir takıntıları ise hijyen konusudur. Her yeri yiyeceklerde dahil çamaşır suyu ile yıkarlar. Oldukça tutumlu yapıları vardır. Cimri olmasalar da kesinlikle savurgan değildirler. Soğuk görünümleri ile insanlara karşı mesafeli duruşları vardır. Bu nedenle onları elde etmekte zordur. Her zaman tedbirli bir yapıları vardır. Çizgisini ve ölçülü tavırlarını her yerde taşırlar. Konuşurken bile tedbiri elden bırakmaz. İki düşünür bir söyler. Görüntülerine önem verirler. Fit görünmek için sabahın erken saatlerinde yürüyüş yapmaya üşenmezler. Güzelliklerine saçlarının katkısından emindirler ve çoğu zaman, saçlarının rengini ve modelini değiştirirler.

Aşk mı? Mantık mı?

Geleneklerine bağlı olduğu kadarda, bazıları için geri kafalı tabir edilen tutucu bir yönleri vardır. Duyguları ile hareket etmedikleri için, ikili ilişkilerinde de mantığını ön planda tutarlar. Her konuda mantıklı ve net olan yükselen başak kadınları, hayatına alacakları erkeğinde kendisi ile eş değer özelliklere sahip olmasını ister. O soğuk görünüşlerine rağmen erkeklere çekici gelen gizemli bir yanları vardır. Sözü özü doğru oldukça dürüst kişilerdir. Evirip çevirmeyi bilmez ve yalandan nefret ederler.

Ser verir, sır vermezler

Ciddi ve soğuk görünüşlerine rağmen zekice espriler yaparak bulundukları ortama renk katarlar. Arkadaşlarını etrafında olan kişileri etkilemeyi başarırlar. Arkadaşları tarafından sevilen sayılan biridir. Sırdaş yapıları ile oldukça ketumdur. Bildiklerini dedikodu malzemesi yapmaz, ser verir sır vermezler.

Çok okurlar, neredeyse her konuda fikir sahibidirler. Egolarına yenik düşüp eleştirel yaklaşımları, çevresi tarafından itici bulunsa da, düşüncelerini kendine saklamaz rahatlıkla dile getirirler. Hatta bazen dozu kaçırıp kendini bile yerden yere vurabilirler. Kendilerini tutamayıp i insanları incitebilirler. Bunu isteyerek yapmadığı için farkına vardığında gönül almasını da bilirler. Arkadaş seçme konusunda dikkatli ve seçici olduğu için arkadaşlarına çok önem verirler.

Evlilik mi Kariyer mi?

Mantıkları ile hareket ettikleri için bu sorunun doğru cevabı kariyer olacaktır. Zaten tam bir iş koliktir ve kariyeri için gece gündüz çalışabilirler. Oldukça dürüst bir kişilikleri vardır. Yalandan nefret ederler. Çok kontrolcü ve her şeyden mim kapan şüpheci bir yapıları vardır. İlişkisinde hayatının merkezine kendini koyar ve kimsenin o merkez de olmasına izin vermez. Mantık çerçevesinde sınırlarına müdahale edilmesini istemez. Kontrolcü ve şüpheci tavırları ilişkisine zarar veren en kötü yanlarıdır.

Yükselen Başak Erkeği Özellikleri

Yükselen başak erkeği, her zaman bakımlı ve şık görünmeye özen gösterirler. O yüzden ilk görünümleri ile dikkat çekerler. Saçlarına ise ayrı özen gösterirler. Görüntüleri ile karşılanıp, fikirleri ile uğurlanacaklarına inanırlar. Gözleri küçük fakat bakışları etkilidir. Fiziksel özellikleri ve karizmatik yapıları ile kadınları etkilemeyi başarırlar. Hayatı mantık çerçevesinde yaşarlar, o yüzden  akıllarından geçenleri dile getirmekten imtina ederler. Mantıkları ile ölçüp biçip ondan sonra söylerler. Kendinden emin duruşlarının altında, düşüncelerine olan güven yatmaktadır. Çok çalışkan ve tam bir iş koliktir. Gece bile işini bitirmek için çalışmaya devam ederler. Mükemmeliyetçi yapıya sahiptir. Bu yüzdende ince eler sık dokurlar. Kaygılı kişilikleri ile bir çok şeyi dert edinerek her an stresli olabilirler. Kolay kolay tatmin olmazlar, çoğu zaman detaylara takılı kalırlar. Yaşları ilerledikçe hastalık hastası olacaklarını söyleyebiliriz. Ciddi ve sert görünüşleri bile  oldukça etkileyicidir. Çoğu kadın O sert erkeğin altında yatan gizemli erkeği çözmek isterler.

Dürüst, sözünün eri, esprili  yapısı ile arkadaşları tarafından saygı gören kişilerdir. En kötü yönleri ise, eleştirilerinde dilinin kantarı olmamasıdır. Bu da bazen kırıcı olmasına sebep olur. Ne olursa olsun tartışması asla kavgaya dönüşmez. Kendinden emin tavrı ile bu konuda geri atmak istemez. Fakat gönül almaktan da geri kalmaz.

Romantizm mi o da ne?

Gelenekselci bir yapıları vardır. Ailesine ve büyüklerine karşı saygıda asla kusur etmezler. Kendilerinin gösteremediği duyguyu, kendi duygusal açlığını doyurmak için arzu ederler. Uzun soluklu ilişkiden çok kısa süreli ilişkiler yaşar ve bağlanmaktan korkarlar. O kontrolcü bir yapıya sahiptir. O yüzden ipler hep elinde olsun isterler. Bu tutumları ilişkilerinde zorlayıcı ve yıpratıcı etki yapar. Etkilendiği kadınında kendi gibi biri olması ancak onu anlamasını sağlayacaktır. Aksi taktirde ondan romantik bir yemek, bir buket çiçek almasını beklemeyin. O karizmatik kendine güvenen adam, ilişkinin ilk günleri oldukça içe kapanık, ürkek ve çekingen olur. Öyle kaprisler nazlanmalar ona göre değildir. İlişkisinde bile mantığı ön plandadır. Bağlanma korkuları vardır. Kendilerini kısıtlanmış hissetmek istemezler.

Duygusal ve romantik oldukları pek söylenemez ancak duygusal olarak tatmin olma arayışı içerisindedirler.Bu da o kadar kolay olmayacağı için uzun yıllar bekar kalırlar. Gerçekten aşık oldukları zaman kendilerini kadınının ellerine teslim ederler.

Özgür ruhlu başına buyruk yapıları ile himaye altına girmekten, nefret ederler. Bu gibi bir durum karşısında kendilerinden taviz vermez ve ilişkilerini bir anda sonlandırırlar.

Önceliği Kariyer

Yükselen burcu başak erkeklerini etkileyen Merkür’ün onlara işaret ettiği en önemli özelliklerinden biri dikkatli olmalarıdır. Yaptıkları her işte dikkatli ve özenli davranırlar. İş disiplinine sahip, iş bitirici çalışkan kişilerdir. Amaçları kariyerlerinde zirveye yükselmektir. Becerikli ve tuttuğunu koparan yapıları ile elinden her iş gelir. Çok okuyan, çok araştıran ve yetenekli kişilerdir.  Entelektüel oldukları kadar, pratik zekaları da gelişmiştir. Evhamlı ve kaygılı  oldukları söylenebilir. Birçok şeyi kendilerine dert edinip, en iyi şekilde çözmek isterler.

Sanata özellikle müziğe karşı ilgileri vardır. Doğuştan müzik kulağına sahip kişilerdir. Rol yapma kabiliyetleri yüksek olduğu için tiyatro ve sinema alanında şöhret olmaları kaçınılmazdır.

Sağlık Sorunları

Mükemmeliyetçi kişilikleri ile strese fazla maruz kalan yükseleni başak kadın veya erkeğin, kabızlık ve bağırsak ortak sorunlarıdır. Mide sorunu yaşama ihtimalleri yüksektir. Bu nedenle sağlıklı beslenmeye önem vermeleri gerekir.

Hayatlarının rutini belli olup güne son derece mutlu ve enerjik başlarlar. Fakat büyük değişikliklere direnç gösterip kalıplarından çıkmak istemezler. Kaygı ve takıntı problemi stres oluşumunu tetikler ve çoğu zaman mide ağrısı yaşanmasına sebep olur. Gelişime açık olsalar da değişim konusunda endişe etme eğilimine sahiptirler. Birçok kişinin görmezden geldiği ufak tefek detayları kaçırmaz. Çoğu zaman ruh halleri gergin olur. Bu durumda sağlık açısından sindirim sistemlerini etkileyebilir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.