Başak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

13.10.2019
Başak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Başak burcu kadını, esprili, işkolik ve kendine yeten bir karaktere sahiptir. Başak burcu kadınının özellikleri arasında hırslı olması yer alır. Bilgi ruhlu ve mantıklıdır bu nedenle verdiği güçlü kararlar verir. Kimi zaman eleştirel ve kibirli gözükebilir. Gerçekçidir, yalandan nefret eder ve bunu kolayca anlar.Başak Burcu Kadını Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 23 Ağustos – 22 Eylül
 • Burç Sembolü: Başak
 • Zodyak Elementi: Toprak
 • Renkleri: Gri, Bej, Soluk-Sarı
 • Uğurlu Günü: Çarşamba
 • Yönetici Gezegeni: Merkür
 • Uyumlu Burçlar: Balık, Yengeç
 • Şanslı Sayıları: 5, 14, 15, 23, 32
 • Güçlü Yönleri: Hırslı, kendine yeten, açık sözlü, gerçekçi
 • Zayıf Yönleri: Eleştirel, kibir, sakinlik
 • Sevdiği Şeyler: Dürüstlük, çalışma, dinlemek, mantıklı düşünmek
 • Sevmediği Şeyler: Yalan, gösteriş, aşırı eğlence

Başak Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Başak burcu kadınının olumlu özellikleri arasında dürüst olması yer alır. Her zaman doğrudan yanadır ve yalandan nefret eder. Çekingen ve utangaç bir karaktere sahip olduğu için sosyal hayatında bir hayli zorluk yaşar. Başak kadını, mükemmeliyetçi kişiliği ile karşılaştığı krizleri daima büyük bir başarı ile yönetir.

1. Hassastır

Son derece hassas ve nazik yapıya sahiptirler. Biraz alıngan ve çabuk kırılgan olabilirler. Kırıldıklarında kolay affetmezler.
2. Dürüsttür

Güven denince akan sular durur. Yalandan, sır ve gizemden asla hoşlanmaz. Hatta dolaylı anlatımları bilmez, net ve kesin kararlara sahiptir. Onunla birlikte olmak istiyorsanız mutlaka dürüst olmalısınız.

3. Yardımseverdir

Çevresindeki insanlara yardımcı olmak ve onları mutlu etmek için her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır.

4. Pratiktir

Başak burcu kadını, günlük hayatında fazla pratik ve düzenlidir. Hayatında hiçbir şeyin yolunda gitmediği zamanlarda bile asla pes etmez. Böyle durumlarda düzenli bir şekilde hayatını sürdürmeye ve hayallerine ulaşmak için mücadele etmeye devam eder.

5. Hafızaları güçlüdür

Üstün ayrıntıları yakalama yetenekleri sayesinde gelişmiş bir hafızaya da sahip olurlar. Gerekli gördükleri hemen hemen her şeyi hafızalarında tutabilir, kindar olmasalar da bir kimsenin onlara yaptıkları iyilikleri de kötülükleri de unutmaz, o kişiyle ilgili gelecekte atacakları adımlara buna göre karar verirler.

6. Ciddi ve mesafelidir

Çoğu zaman ciddi ve mesafeli davranır. Görgü kurallarına her zaman riayet eder. Saygısız davranışlar sergileyen kişilerden uzak durduğu gibi kendide her zaman saygıyı elden bırakmaz. El kol hareketleri ile şakalaşmak ise hiç ona göre değildir. Geyik muhabbetleri, havadan sudan boş konuşmalardan nefret eder.

7. Çekingen ve utangaçtır

Aklı selim, utangaç hatta sakin bir kişiliktir. Bazen zıvanadan çıkıp çılgınlık bile yapsa usluca yapar. Onu bu konuda cesaretlendirmek bile oldukça zordur. Bırakın büyük tutkuları veya çılgınlıkları ufak tefek tutkular bile onun başının dönmesine neden olacaktır.
8. Sorumluluk sahibidir

Başak burcu kadını, sorumluluk sahibidir ve üzerine düşen sorumlulukları başarıyla yerine getirir. Kendi dünyası içinde kimseye ihtiyaç duymadan her şeyin üstesinden gelmeye çalışır. Bu durum kimi zaman çok yorulmasına neden olur fakat asla içerisinde bulunduğu durumdan şikayetçi olmaz.

9. Adap ve usul bilir

Ast üst ilişkisine riayet eder. Merdivenleri birden çıkmak yerine çırak, kalfa, usta düsturuna sahiptir.

10. Krizleri iyi yönetir

Yaşam tarzının yüksek standartlara ve kalite anlayışına sahip olma isteğini gerçekleştirirken adeta yüksek gerilim hattı gibi stresle beslenir. Özellikle kriz anlarını fırsata çevirerek herkesin patır patır döküldüğünde o dimdik ayakta duracaktır.

11. Mükemmeliyetçidir

Ne olursa olsun mükemmeli arayan yapıları sayesinde, her işi mükemmel şekilde sonuçlandırırlar. Hayatlarını kontrol altına almak istemeleri, onlara güven verir.

12. Çekicidir

Başak burcu kadını, genelde uzun boylu ve ince bele sahiptir. Esmer ya da beyaz tenli olup yanakları pembedir. Saçları genelde uzun ve koyu renkte olur. Gözleri resmen insanın içini okur gibi bakar ve bakışlarıyla karşısındaki kişiyi anında etki altına alır. Çok farklı bir aurası ve karizması vardır.


Başak Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Başak burcu kadını olumsuz özellikleri arasında detaycı olması yer alır. Karşılaştığı herhangi bir durumda detaylara çok takılır ve bu ilerlemesini engelleyerek çabuk yorulmasına neden olur. Yeniliklere açık değildir bu nedenle sabit fikirleri doğrultusunda hareket eder. Başak kadını, şüpheci ve hastalık hastasıdır.

1. Memnuniyetsizdir

Huysuzluklarını ve memnuniyetsizliklerini dile geçirmekten çekinmezler. Fakat bu özelliğinin altına yatan sebebi anlayabilmek için onun gözüyle dünyaya bakacak olunursa, altında ne kadar negatif bir durum gibi görünse de mükemmelliğe erişmek için yaşanan doğal bir süreç olduğu anlaşılacaktır. Kendi ile yüzleşip onu tutan duygularını serbest bırakabilirse evren ona kusursuzluk reçetesini sunar.
2. Detaylara çok takılı kalır

Diğer burçlara göre çok fazla detaycıdır. Sıradan bir yere giderken bile saatlerce hazırlık yaparlar, bu da karşısındakini çok sıkar. Onunla baş etmek çok zordur hatta imkansızdır.

3. Fazla titizdir

Başak burcu kadını, gereğinden fazla titizdir. Yaptığı tüm işlere kendini fazlasıyla verir ve herhangi bir sorun çıkmasını istemez. Eğer işinde küçük bir sorun çıksa bile anında keyfi kaçabilir ve huysuzlanabilir. Bu durumdan yakın çevresi oldukça şikayetçidir.

4. Eleştiriye kapalıdır

Eleştiriye hiç açık değildirler. Biri eleştiri yapsa dünyaları başlarına yıkılır. Karşısındakiler espri yapsalar bile küçük bir şeyden alınabilir anında hırçınlaşabilirler.

5. Kusursuzluğu arar

Kolay kolay kimseyi beğenmeyen bir karakterleri vardır. Bu nedenle genelde kendilerini yalnızlığa mahkum ederler. Kimsenin mükemmel olmayabileceğini kabul etmez, hep dört dörtlük kişi arayışına girerler. Bu nedenle ilişkileri de çok uzun sürmeyebilir.
6. Şüphecidir

Etrafındaki insanlarla olan ilişkilerinde oldukça şüpheci olurlar. Çok fazla merakları, başlarını zaman zaman belaya sokabilir.

7. Yeniliklere açık değildir

Geleneklerine fazla bağlı olmaları nedeni ile yeniliklere pek açık değillerdir.

8. Hastalık hastasıdır

Sağlıklarına çok düşkün pimpiriklerdir, bu nedenle hastalık hastasıdırlar. Buluttan nem kapan yapıları yüzünden sürekli evham yaparlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.