Başak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

13.10.2019
Başak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Başak burcu, Zodyak’ın 12 burcundan altıncısıdır. Döngüsü her yıl, 23 Ağustos – 22 Eylül arasında gerçekleşmektedir. Yıldız haritanızda gezegen sahibi olmasanız bile, yıl boyunca başka gezegenler başak burcunu ziyaret eder. Toprak grubu olduğu için, bu enerjiyi hissetmek çok önemlidir. Peki, başak kadınının özellikleri ve üzerinde taşıdığı enerji hakkında merak ettiğiniz tüm detayları öğrenmeye ne dersiniz? Hadi, hazırsanız başlayalım!

Yazı İçindekiler

Başak Burcu Kadını Genel Özellikleri

Sorumluluk Sahibidir

Başak kadını, sorumluluk sahibi ve tüm sorumluluklarını bilen bir kadındır. Hırslı, tuttuğunu koparan bir yapıya sahiptir. Ellerinden her iş gelir. Kendilerini göstermeye, herkes tarafından beğenilere takdir görmeye bayılırlar.

Detaycıdır

Her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenmek ister ve öğrenirken her şeyi didik didik eder. Kişilik olarak çok hassas ve nazik bir yapıya sahiptir. Detaycı yapıları, zaman zaman çevrelerini bunaltabilir.

Titizdir

Aşırı titizdir ve temizlik ve titizlik aşkı kesinlikle hastalık boyutundadır. En ufak detaylar bile başak kadınları için son derece önemlidir. Ev yaşantısına fazla düşkünlerdir ve dışarıda vakit geçirmekten çok keyif almazlar. Ailesine ve çocuklarına son derece düşkündür ve vakit ayırmaktan hiç kaçınmaz. Çocuklarına ayırdığı zaman onları çok mutlu eder. Mizah anlayışı çok geniştir ve hoş mizaha sahiplerdir. Aile ve arkadaş çevreleri tarafından çok beğenilen ve sevilen kişilerdir.

Mükemmeliyetçidir

Çok azimlidir ve çalışmayı severler. İstediklerini elde etmek, başarıya ulaşmak için sürekli çalışırlar. Pratik zekaya sahiplerdir ve çok fazla çaba gösterirler. Ne olursa olsun mükemmeli arayan yapıları sayesinde, her işi mükemmel şekilde sonuçlandırırlar. Hayatlarını kontrol altına almak istemeleri, onlara güven verir. Kazanmak biraz zordur. Çok mesafeli davranır. Dürüstlüğü elden bırakmaz ve karşısındakinin de hep dürüst olmasını bekler. Yalandan, riyadan hiç hoşlanmaz. Başak kadını ile dürüstlüğe önem veren kişiler arkadaş olmalıdır. Maddiyata çok önem vermeseler de maddi olarak çok güçlü olmak isterler.

Asla Pes Etmez

Mükemmeliyetçilik genelde olumsuz gibi görünse de başak burcu için kusursuzluk anlamını ifade eder ve doruk noktasına gelme isteğinden kendini alıkoyamaz. Halbuki doruk noktası o şeyin daralma noktası da olduğu gözden kaçan tek şeydir. Standartları yüksek ve asla pes etmeyen bir yapıya sahiptir.

Zodyak’ın 1. evde başlayıp 6. evde son bulan 6 dilimlik durağın, ben bilincine sahip kişisidir o. Biz bilinci ise diğer 6 dilimlik bölüm için geçerlidir. Ben bilincini 7. eve geçerken terazi burcuna devreder.

Yargı ve Eleştiri Mekanizması

Sadece başkalarını değil kendide dahil acımasızca eleştirir, yargılar, suçlar hatta sürekli olarak şikayet eder. Özgüveni konusunda zayıf yönleri vardır. Kendini sevme konusunda eksikliği vardır ve gerçekten ilgiye, sevgiye ihtiyacı olmasına rağmen bu dağları ben yarattım edasıyla sanki ihtiyacı yokmuş gibi davranmayı seçer. Bunun altında da olması gereken bu inancı yani, mükemmeliyetçi yönü ağır basar. Kendini bile olduğu gibi kabul etmekte zorlanır.

Bu yönünden dolayı dış dünyayı da kolay kolay beğenme ve olduğu gibi kabul etmekte zorlanır. İnce eleyip sık dokurken armudun sapı üzümün çöpü diyerek her şeye bir mana bulur. Dıştan bakıldığında görünen, ahlak bekçisi, çok bilmiş ukala tavrı, akıl hocası gibi kavramların altında acıdan biçare, suçluluk duyan bir beden yatar. Bu durumdan da ancak eleştiri ile analiz etmeyi yer değiştirebildiğin de bölünmek yerine bütünleşmek yani yargılamaktansa sevmeyi denediğinde kurtulabilir.

Pratiktirler

Diğer burçlara göre daha bilgedir ve değişimlere daha kolay adapte olurlar. Gezegenlerin geçişleri sırasında çok fazla evham yapabilir veya öyle olursa gibi laflara çok takılıp kalabilir. Başak burcunun, Boğa ve Oğlak burçları gibi toprak grubu olması da onu muhafazakar ve güçlü bir kişi olmasını sağlar. Günlük hayatlarında fazla pratik ve düzenlidir. Hayatlarında hiçbir şey yolunda gitmediği zamanlarda bile kendilerini salmazlar, düzenli hayat sürdürmeye, hayallerine, hedeflerine ulaşmak için mücadele ederler.

Her Ofiste Süperstarlardır

Olgundur ve yönetir. Her ofis alanında hep süper starlardır. Birini sevdikleri zaman, hırslanırlar ve hırsları sevdiklerine uzanır. Karşılarındaki kişinin başarılı olması için yardımcı olur ve besler. Bu durum bazılarına sıkıcı gelse de başaklar her şeyin amacı ve bir yeri olduğunu düşünürler.

Analitiklerdir

Dikkatli, düzenli ve analitiktir. Problem çözme konusunda sistematik yaklaşırlar. Başkalarına enerji verdiği bilinir ve arkadaş seçme konusunda çok seçicidir.

Zeka Küpü

Yönetici gezegenlerinden dolayı her zaman bilgiyi ararlar. Çok zeki olduklarını düşünürler ve zekalarını kendilerinin en büyük yardımcısı olarak görürler. Genellikle pratik ve çalışkan olan başak kadınları için en önemli konu kesinlikle iştir. Tembel ve inanmadıkları kişilere karşı son derece soğuk davranmalarına rağmen, eğer güvenirlerse her zaman destekleyip yardımcı olurlar.

Çalışma Odaklıdır

Yaşam boyunca hep dinlenmeden çalışmak isterler. Onların dinlenme biçimi bile, bazılarına çok yorucu gelebilir. Ayrıntılarda boğulma riskleri her zaman vardır. Ayrıntılara boğulup takıldıkları anlarda dahi, kendilerine iyi bir yöntem bulabilirler.

Asla Kendilerini Kullandırtmazlar

Sınırlarını bilirler ve hayır demekten hiç çekinmezler. Genellikle kendilerini başkalarına kullandırtmazlar. Tutumluluk seviyeleri bazen pintilik derecesindedir. İçli dışlı olmayı çok sevmezler. Dışarıdan bakıldığında son derece mesafeli ve soğuk bir görüntüleri vardır.

Hafızaları güçlüdür

Üstün ayrıntıları yakalama yetenekleri sayesinde gelişmiş bir hafızaya da sahip olurlar. Gerekli gördükleri hemen hemen her şeyi hafızalarında tutabilir, kindar olmasalar da bir kimsenin onlara yaptıkları iyilikleri de kötülükleri de unutmaz, o kişiyle ilgili gelecekte atacakları adımlara buna göre karar verirler.

Mantıklı ve adaletliler

Duygularındansa mantıklarına göre hareket etmeyi seçerler. Bu sebeple de Zodyak’ın adalet anlayışı en gelişmiş burçlarından biri haline gelirler. Karşılaştıkları olaylara hatta yakın çevrelerindeki insanların hatalarına bile tarafsızca yaklaşır ve kendi adalet süzgeçlerinden geçirirler. Herkese karşı adaletli olmaya çalışan sarsılmaz duruşlarıyla da bilinirler.

Çekicidir

Minyon bir yapıda fakat oldukça da çekici kadınlardır. Genellikle başarılarıyla ve kendilerinden emin tavırlarıyla dikkat çekerler. Temiz ve bakımlı olmayı tercih ederler, genel anlamda zarif ve naif bir görüntüye sahiptirler.

Fiziksel Özellikleri

Genelde uzun boylu ve ince bele sahiptirler. Esmer ya da beyaz tenli olup yanakları pembedir. Saçları genelde uzun ve koyu renkte olur. Çok sağlıklı saç tellerine sahip olurlar. Gözleri resmen insanın içini okur gibi bakar. Bu da sizi anında etki altına alır. Çok farklı bir aurası, karizması vardır. Yıldız haritalarında enerjileri çok yüksek olan kişilerdir. Eleştirisel, zor beğenen ve seçici yaklaşımları yiyecek içeceğe de yansır. Hayatlarının her alanında temiz ve titizdirler. Resmen iş hayatının çalışkan arılarıdır. Fazla iştahlı değiller ve üretken yapıları sayesinde çok kilo almazlar. Metabolizmaları çok hızlı çalışır. Çok fazla çekici olmasalar bile, zarif ve ince hatları sayesinde vücut ve yüzleri genelde güzeldir.

Güzellik açısından belki bir Venüs değildir. Fakat Merkür’ün etkisi altında olan başak burcu, gülüşü, cana yakınlığı ve fiziki görüntüsü yanında zihinsel olarak da ifade gücü ile sizi büyüleyebilir.


Başak Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Analiz Yeteneği Gelişmiştir

Başka kimsenin beceremeyeceği şekilde bütünü ele alarak, parçalara ayırma ve analiz etme yetisine sahiptir. Fonksiyonel düşündüğünde parçalarda yaşanacak bir bozukluğun, bütünü bozacağının bilincindedir. Tek tek tüm parçaları analiz ederek bütün hakkında genel bir bilgiye de sahip olur. Fakat buradaki en büyük sorun dallara hatta ağaca bakarken, ormanı göz ardı edebilme ihtimalidir.

Mantıksaldır

Tabiat ana yüksek akıl ve ruh yeteneğini birlikte bir kişiye verecek kadar cömert davranmadığı ifade edilir. Çünkü birinin olduğu yerde diğeri eksik kalır. Başak kadınının da burada çilesi mantık açısından Aristo’ya kafa tutabilir ama duyguları konusunda nasıl davranacağını bilememesidir. Yapısı gereği dışarıdan bakıldığında duygusuz ve ciddi bir görünüme sahip olur.

Organize Etme Becerisi Yüksektir

Genel olarak alçak gönüllü, dürüst ve kavrama yeteneğine sahiptirler. Çok dikkatlidirler, başlarına gelen sorunları çözme odaklıdırlar. Ayakları yere sağlam basar. Kendilerine sonsuz güvenirler. Başak kadınları güzelliğin ve beynin ortak kombinasyonudur. Organize etme becerileri çok yüksektir. Onlar için laf değil icraat önemlidir. Son derece yaratıcı mizaha sahiptirler. Toprak burcu olmaları onların ışıldamasını sağlar.

Hassastır

Sorumluluklarının farkında olup, hırslı bir yapıya sahiptirler. Pes etmek nedir bilmezler. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar öğrenerek, detaylar da boğulabilirler. Olumlu özelliklerinden biri de son derece hassas ve nazik yapıya sahip olmalarıdır. Biraz alıngan ve çabuk kırılgan olabilirler. Kırıldıklarında kolay affetmezler. Bu özelliği olumsuz gibi gözükse de kin tutmadığı için çok göze batmaz.

Dürüsttür

Güven denince akan sular durur. Sert tavırla yaklaşıldığında özellikle kolay kolay güvenini kazanamazsın. Her zaman mesafeli davranmaya özen gösterirler. Yalandan asla hoşlanmaz. Onunla arkadaş olmak istiyorsanız dürüst olun çünkü başak kadını sır ve gizemlerden hoşlanmaz.

İstekleri İçin Çaba Sarf Ederler

Paraya çok önem verdikleri söylenemez ama maddi olarak güçlü olmak isterler. Maddi gücün hayatlarında güven sağlayacağını bilirler. Rahat yaşamın ve isteklerini karşılayacak şeyin para olduğunu bilirler.

Hizmet Etmekten Hoşlanırlar

Hayatlarının her alanında başkalarına hizmet ederek, başkalarını mutlu etmeye çalışırlar. Ama bu karmaşanın arasında kendisinin farkına varmaz, öncelik olarak kendini sevmesi gerekir. Her yaptığı işte becerikli ve pratiktir. Kimsenin onun yaptıklarını yapamayacağı düşüncesi her zaman aklındadır, kendisini buna inandırır.

Hizmet etmek için dünyaya gelmiştir. Başkalarına hizmet ederek mutlu etmek, onuda doyuma ulaştırarak mutlu eder. Başkaları için kendini paspas eder ve bunun farkına varmaz. Onun için bu durum kör noktasıdır. İşin kötü yanı ise suistimale açık bir durumdur. Başka bir ifade ile hizmet onun için bir tür aşk, hatta ibadet gibidir. Hizmet görücüye çıkacak olsa onu kimseye kaptırmayacak hatta tek talip olacaktır.

En Saf Halini Korur

Bakire olmak deneyimsiz olmak ve namusun bir işareti değil, saflığın bir tür sembolü gibidir. Mesafeli ve kimseye kendini sunmamış, kimseye bağlı olmayan Meryem ana gibi beklemekten bıkmaz. Yapabileceği her türlü yardım ve hizmet için koşar durur. Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Başka insanlara örnek olmak için kendi üzerinde çalışır ve en saf halini korumaya çalışır.

Doğruluk Abidesidir

Başak burcu için doğrudur demek yeterli gelmez o dosdoğrudur. Hile, yalan, dolan nedir bilmez. Hatta dolaylı anlatımları bilmez, net ve kesin kararlara sahiptir.

Ciddiyet ve Resmiyet

Çoğu zaman ciddi ve mesafeli davranır. Görgü kurallarına her zaman riayet eder. Saygısız davranışlar sergileyen kişilerden uzak durduğu gibi kendide her zaman saygıyı elden bırakmaz. El kol hareketleri ile şakalaşmak ise hiç ona göre değildir. Geyik muhabbetleri, havadan sudan boş konuşmalardan nefret eder. Teklifsiz onun yakınına yaklaşanlara ise haddini bildirmekten kaçınmaz. Sabır onun göbek adıdır ve sonuca değil sürece odaklıdır. Niyetiniz ciddi bile olsa sizi analiz etmeden hatta iyi hal kağıdınızı bile görmeden bırakın kalbinin kapılarını evinin kapılarını bile açmayacaktır.

Çekingen ve Utangaçtır

Aklı selim, utangaç hatta uslu bir kişiliktir. Bazen zıvanadan çıkıp çılgınlık bile yapsa usluca yapar. Onu bu konuda cesaretlendirmek bile oldukça zordur. Bırakın büyük tutkuları veya çılgınlıkları ufak tefek tutkular bile onun başının dönmesine neden olacaktır. Birde tabi elalem mefhumu buna eklenince tamamen kafayı yemiş olması lazım. Hatta ona göre bu tür davranışlarda bulunanlar cüretkar veya zırdeli görünecektir.

Alçak Gönüllüdür

Başak burcunun en büyük meziyeti alçak gönüllü olmasıdır. Her zaman geri planda kalabilir, sessizliğini koruyarak mütevazi olabilir. İş hayatında da bu yönünü kullanarak işini bilir ve kimsenin şunu yap demesine fırsat vermez. Aslan burcu nasıl saraylı edasına sahipse başak burcu da bir o kadar alaylıdır.

Sorumluluk Sahibidir

Bazen altında kalarak ezildiği bir duygudur. Kendi dünyası içinde kimseye ihtiyaç duymadan herşeyin üstesinden gelmeye çalışır. İş kolik olmasının sebebi de aşırı vakalarda üstesinden gelme sorumluluğu yatmaktadır.

Adap ve Usul Bilir

Ast üst ilişkisine riayet eder. Merdivenleri birden çıkmak yerine çırak, kalfa, usta düsturuna sahiptir. Fakat günümüzde bu durum süreç odaklı değil sonuç odaklı olmak adına her yol mübah görülmektedir.

Hiciv Yeteneği Gelişmiştir

İkizler burcunun hava sahasına Merkür başak burcunun topraklarına mecburi iniş yapması ile espri yeteneği değişerek hiciv yeteneğine dönüşmüştür. Bu dönüşüm ile başak burcunun tatlı dil yerini sivri dile bırakır. İkizlerin uçarı tavırları başak elinde uslu bir talebeye dönüşür.

Krizleri İyi Yönetir

Yaşam tarzının yüksek standartlara ve kalite anlayışına sahip olma isteğini gerçekleştirirken adeta yüksek gerilim hattı gibi stresle beslenir. Özellikle kriz anlarını fırsata çevirerek herkesin patır patır döküldüğünde o dimdik ayakta duracaktır. Dışarıdan sanki hiç etkilenmemiş gibi görünmesine rağmen içine atarak kendini iyi kamufle eder.


Başak Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Memnuniyetsizdir

Başak kadınının olumsuz yanlarından biride, memnuniyetsiz olması ve huysuzlukları dile getirilir. Fakat bu özelliğinin altına yatan sebebi anlayabilmek için onun gözüyle dünyaya bakacak olunursa, altında ne kadar negatif bir durum gibi görünse de mükemmelliğe erişmek için yaşanan doğal bir süreç olduğu anlaşılacaktır. Kendi ile yüzleşip onu tutan duygularını serbest bırakabilirse evren ona kusursuzluk reçetesini sunar.

Detaylara Çok Takılı Kalırlar

Diğer burçlara göre çok fazla detaycıdır. Karşısındaki arkadaşı ya da partneri dahi olsa, hatta kendi burcundan biri bile olsa, kolay kolay anlaşamayacaktır. Çevresindekilerin rahat hal ve hareketleri de onun sorun çıkarmasına nedendir. Sıradan bir yere giderken bile saatlerce hazırlık yaparlar, bu da karşısındakini çok sıkar. Bununla baş etmek çok zordur hatta imkansızdır.

Fazla Titizdir

Başak kadınını tüm burçlardan ayıran en belirgin özelliği titiz olmasıdır. Asla ev arkadaşı istemezler, zaten kimse bir başak burcu ile aynı evde yaşamayı göze alamaz. Fazla pratik ve akıllıdır. Tüm yaptığı işlerden herkes memnun olsun isterler küçük sorun çıksa bile anında alınganlık yapabilirler.

Eleştiriye Kapalıdır

Eleştiriye hiç açık değildirler. Biri eleştiri yapsa dünyaları başlarına yıkılır. Karşısındakiler espri yapsalar bile küçük bir şeyden alınabilir anında hırçınlaşabilirler. Fazla kıskançtırlar, sevdiklerini kimseyle paylaşamazlar.

Kendi kalıpları ve kuralları vardır ve kolay kolay bu kuralların dışına çıkmazlar. Detaycı ve mantıklı oldukları için her yaptıkları davranışı ve işi doğru kabul ederek başkalarının düşüncelerini görmezden gelirler.

Tutucudur

Fazla mantıklı, gergin hareket etmesi en dikkat çekici özellikleri arasındadır. Çoğu zaman sinsi, dalgın be endişeli davranır. Aşırı derece de takıntılı, zorluk çıkaran ve tutucu bir tavrı vardır. Genellikle yenilikten hoşlanmaz ve geleneklerine çok fazla bağlıdır.

Olumsuz

Kolay kolay kimseyi beğenmeyen bir karakterleri vardır. Bu nedenle genelde kendilerini yalnızlığa mahkum ederler. Kimsenin mükemmel olmayabileceğini kabul etmez, hep dört dörtlük kişi arayışına girerler. Bu nedenle ilişkileri de çok uzun sürmeyebilir.

Şüpheciler

Dost edinmeleri konusunda şüpheci tavırları hep zor duruma düşürebilir. Çok fazla merakları başlarını zaman zaman belaya sokabilir. Karşılarındaki insanları, eleştirel yapıları yüzünden düşünmeden kırabilir. Biraz fazla patavatsızlardır.

Yeniliklere Açık Değiller

Geleneklerine fazla bağlı olmaları nedeni ile yeniliklere pek açık değillerdir. Sağlıklarına çok düşkün pimpiriklerdir, bu nedenle hastalık hastasıdırlar. Buluttan nem kapan yapıları yüzünden sürekli evham yaparlar.


Başak Burcu Kadını Aile ve Ev Hayatı

Titiz ve Düzenlidirler

Başak kadınları ev hayatına çok düşkündür. Düzenli, titiz ve dekorasyona önem verir. Hizmet etmek için mükemmel bir eştir. Hamarat ve marifetli yapısı sayesinde aile bireylerini çok fazla mutlu eder. Maddi konularda olan tutumu sayesinde evinin gelir giderleri hep kendisindedir. Çalışıyor olsalar bile ev işlerini üstlenir ve görevlerini hakkı ile yerine getirirler. Koca holding yönetecek potansiyele sahip olan başak kadınlarının, aile fertlerine ayırdığı zamanı da görkemli bulabilir, şaşırabilirsiniz. Hayatı çok düzenli yaşamayı sevdikleri gibi ev yaşantılarında da düzenlidirler.

Harika tavsiye veren ve sorun çözümleri olan arkadaşlardır. Bu özelliği onları yardımsever biri yapar. İnsanları önemserler ve zamanla güçlü ilişkiler kurarlar. Bu ilişkilerini senelerce devam ettirerek beslerler. Başak kadını ile dostluk meşakkatli yollardan geçtikten sonra kurulabilir. Aileyi çok fazla önemseyen burçtur. Genellikle yaşlı ve hasta insanlara çok önem verirler, bu onlar için önemlidir.

Sihirli bir tutkal gibidir

Alçak gönüllü olmasının yanında, güçlü sorumluluk sahibi olması ile sessiz sedasız ailesini bir arada tutan güçlü olduğu kadarda sihirli bir tutkal gibidirler.

Anne Başak Kadını

Anne olan başak kadını, çocukları için en mükemmeli ister, arar ve adeta yoktan var eder. Tam anlamı ile çocuklarının emrine amadedir. Fakat bazen çocuklarından beklentileri fazla olabilir. Fazla eleştirebilir, kontrolcü olabilir ve baskı kurabilir. Çok evhamlı olması zaman zaman insanı çileden çıkartabilir.

Başak kadını kadınlığını ispat etmek için anne olmayı isteyecek biri değildir. O kendine oldukça güvenir ve bu nedenle fazla çocukta istemez. Fakat dünyaya getirdiği çocuklarının ahlaken, fiziken, eğitim ve öğretim alanında sorumluluklarını taşır. Burnu akan, yüzü salça ile bulanmış, sokakta yalın ayak koşan, evde etrafı dağıtan, duvarları boyayan çocuklarını görmeniz mümkün olmayacaktır. Fakat duygusal olarak yetersiz kalabilir. Çocuklar annelerinin kendilerini sevdiğine, güvenle baktığına ve onlar için en iyisini istediğinin farkında olarak büyürler.


Başak Burcu Kadını Sağlık Hayatı

Zodyak tarafından yönetilen başak burcu iyi bir sinerji ustası olduğu kadar, iyi bir simyacıdır da. O bir bütünün tüm parçalarını tek tek ele alarak onararak düzenin çalışmasını sağlar. Sıradan bir metal bile onun gözünde nadide bir parçadan çok daha ötesine sahiptir. Başak burcu on parmağında on maharet olan yapısı ile simyanın kapısını aralama görevini de üstlenmiştir. Şifacı bir kişiliğe sahiptir. O yüzden çevresinde bulunan sorunlu insanları iyi etmekte elinden geleni yapmaya çalışır. Ayrıca bu yönü ile ikili ilişkilerinde psikolojik sorunları olan kişileri de kendisine çekerek onları iyi etmeye çalışır. Kendi sağlığı ile de yakından ilgilenmesine rağmen, aşırı duyarlı, obsessif, kararsız, titiz, zorlayıcı, takıntılı yapısından dolayı özellikle sindirim sistemi hastalıkları ve sinir sistemi hastalıklarına yakalanması kaçınılmaz olacaktır.

Sindirim Sistemi Hastalıkları

Yeme içmesine dikkat etmesine rağmen, aşırı mantıklı ve takıntılı yapısı ile duygularındaki gel gitler onda mide ve bağırsaklarında sorunlar yaşanmasına neden olur. İkinci beyin olarak bilinen mide sorunlarında kişilerin duygularının rolü büyüktür. Hatta bu durumu en iyi ifade eden tıp terimine göre ülser, sizin yedikleriniz değil sizi yiyen şey olarak tabir edilir. Başak kadını da içi içini yediği zamanlarda ülsere yakalanabilir.

Altında aşırı kontrolcü, kuralcı,inatçı ve bırakamama gibi nedenlerden dolayı, kabızlık, kolit, aşırı duyarlı bağırsak sendromu, apandisit, kondida alerjisi, gut, bağırsak kanseri gibi sorunlar, korku ve reddediş durumlarında ise ishal, başak kadınında görülebilecek rahatsızlıklardan bazılarıdır.

Kendi Kendini Yeme Sendromu

Çağanoz yengeçlerinin ağa takıldığında kendi kendini yiyerek içini bitirmesi gibi başak burcu da kendini çaresiz hissettiğini, köşeye sıkıştığında, tırnak, tırnak eti ve dudaklarını yeme durumları görülebilir.

Dengeli Beslenmeye Önem Verir

Başak kadını, sindirim sistemini ve bağırsakları yönettiğinden dolayı, beslenmelerine çok dikkat etmelidirler. Aksi halde mide rahatsızlığına yakalanmaları kaçınılmaz sondur. Onlar için dengeli beslenme çok önemlidir. İnce bel, uzun boy, zayıf beden, açık ten ve koyu renk saçlar fiziksel özelliklerindendir.

Hastalık Hastasıdırlar

Aslında sağlık konusunda oldukça dikkatlidirler ve bu nedenle kolay kolay hasta olmazlar. Sağlıklı besinler tüketmeye çalışırlar ve yemek konusunda özenlidirler. Çoğu başak kadını hastalık hastasıdır. Ufak hastalığa yakalansalar, az başları ağrıyor olsa bile, çok fazla ilgi beklerler. Genelde mide ve sinir sisteminden rahatsızlığa yakalanırlar çünkü mide ve sinir sistemini yönetiyorlar. Bu nedenle yönettikleri bölgelere kesinlikle çok fazla özen göstermelidirler.

Psikomatik hastalıklar görülebilir. Fazla titizlikten dolayı tırnak iltihaplanması, sinirsel kökenli yaralar, çıbanlar gibi farklı rahatsızlıklara yakalanmaları mümkündür. Çok evham yapmaları ülsere neden olabilir. Ayaklarını üşüttükleri zaman mide yanması, gaz rahatsızlıkları ve hazımsızlık olabilir.

Depresyon

Başak burçların astrolojinin sağlık bakanı görevini üstlenmiş burcudur ve 6. evi yönetirler. Bu konumda olan başak burcunun hastalık hastası olması pek hayra alamet olmayacağı gibi 6.evinde sağlıksız çalışmasına neden. Bunun nedeni size olan bir şeyden ziyade sizin yaptığınız şeylerle ilgilidir. Çünkü olayların oluş biçimi başak kadınına uymuyorsa kızgınlık, yapamayacağına inanırsa da depresyona girer. Başak burcunun dünyaya bakış açısını değiştirmesi, duygularını kontrol etmek yerine, akışa uyumlu davranması durumunda sağlıklı bir ömür yaşaması kaçınılmaz olacaktır.


Başak Burcu Kadını Eğlence Hayatı

Başak kadınları pek belli etmeseler bile, oldukça utangaç yapıya sahiptirler. Bazen fazla güvenilir ve samimi olmaları antipatik olabiliyor. Dürüstlüğünün boyutunu fazla kaçırdığı zaman, çevresindekiler biraz tepki gösterebilir. Fazla çevredekileri aldırmaz ve taviz vermez yapıları vardır. Uçarı ve havai yapıları tamamen ikizler burcunda kalmış ona uslu bir kız çocuğu olmak kalmıştır. Mahalle baskısı ve gelenekselci yapısı da hal ve hareketlerini dizginlemesine neden olmaktadır.

Çılgınlık yapmak ve eğlenmek için bile olsa otokontrolü gelişmiş olduğu için herkesle herşeyi yapması mümkün değildir. Böyle bir teklif yapıldığında ise size zırdeli muamelesi yapacaktır.

Eleştiri Almaktan Hoşlanmazlar

Eleştirmekten korkmaz fakat ya büyük eleştiriler alırsa? Asla eleştiriye açık değillerdir, karşısındaki sonuna kadar haklı dahi olsa. Hatta eleştirilmek o kişiye dünyayı zindan etmek için yeterli bir sebeptir.

Kaliteli Ortam İlk Tercihleridir

Çevresindeki birçok kişiye göre programlı ve planlıdır. Eğlenceye gideceği zaman bile nereye, kiminle, saat kaçta bunların hepsinin planlamasını yapar. Çok rengarenk disko toplarının olduğu mekanlar yerine daha elit daha klas ortamlar tercih eder. Pijama partileri tam başak kadını içindir, çünkü evde vakit geçirmeye bayılır. Arkadaşlarının ısrarına dayanamasa da yine de küçük minik samimi ortamlara gitmeyi tercih eder. Kaliteli yemek yemek ve sıcak dost sohbetleri onlar için vazgeçilmezdir.

Gizli ve Çok Olgunlardır

Tam olarak genellikle neyi açığa çıkarabileceklerini, neyi doldurmaları gerektiğini kontrol ederler. Genel olarak akılları hayal alemi ile değil, gözlem ve analizle dolup taşar. Her şeylerini önceden planlayarak ve odaklanarak gerçekleştirirler.

Evde Olmayı Tercih Ederler

Büyük ve gösterişli toplantıları can sıkıcı olarak bulan başak kadını, samimi dost toplantılarını tercih ederler. Özellikle hijyen takıntısından dolayı her yere gitmeyi tercih etmezler. Eğlence noktasında fazla istekli değillerdir, evde kalmayı dışarıda zaman geçirmektense tercih ederler. Her zaman uslu bir kız çocuğu gibi yaşamaktan rahatsız olmazlar.


Başak Burcu Kadını İş ve Kariyer Hayatı

Ekonomi Alanında İyidirler

Başak kadınları, iyi bir muhasebecidir. Konsantre olma yetenekleri vardır ve matematiğe çok yatkındırlar. Genelde bilim dalında yüksek ihtisas yapmış olmaları, onlara doğuştan gelen yetenek olarak gösterirler. Eğer ilgilendikleri alanda profesyonel hale geldiler ise başkaları ile paylaşmaktan memnuniyet duyarlar. Yazı yazmaktan ve araştırmaktan çok hoşlanırlar.

Mükemmeli İsterler

İş hayatlarında oldukça isteklidirler. Ufak detaylara çok dikkat ederler ve uyumlu elemanlardır. Fazla dürüsttürler ve yaptıkları işi hakkıyla yapıp, hak ettikleri karşılığı almak isterler. Çıkan problemler karşısında, meslektaşlarından yardım istemekten çekinmezler. Fazla mükemmeliyetçi yapıları sayesinde, her işin altından kalkarlar. Sorumluluk sahibidirler. Düzene ve kurallara uyulmasını, herkesin dakik olmasını isterler.

Özensizliğe Tahammülleri Yoktur

Tembel, dikkatsiz, özensiz çalışanlara asla tahammülleri yoktur. Para konusunda oldukça tutumludurlar. Har vurup harman savurmazlar. Paranın değerini bilirler. Çünkü emek vererek hak ederek kazanırlar.

Kendini Kullandırmaz

İş hayatında yardım etmekten çekinmez, işin devamlılığı ve en iyisini yapmak için elinden geleni yapar. Fakat onun tavırlarından ve metodik çalışma sisteminden dolayı kötü bir iş arkadaşı olarak görülebilir. Başak kadını asla kendini kullandırmaz, bunun hemen farkına varır. Fakat onu olduğu gibi kabul ederseniz zaman ve enerji bakımından oldukça cömert olacaktır.

İş Bitiricidir

Patron olmak veya yönetici statüsünde çalışmak yerine, geri planda çalışarak üretmek ve iş yerine destek vererek iş bitirici özelliğine sahiptir. Dünyaya çalışmak ve üretmek için gelmiştir. Hizmet etmek keyif vermekten daha ötedir. Çalışmayan bir başak kaygı üreterek kendi kendine kaosa sokar. Bu nedenle başak kadının motivasyon ilacı çalışmaktır.


Başak Burcu Kadını Aşk Hayatı

Hayatının her alanında dürüstlüğü, detaylara aşırı önem veren titizliği, kolay beğenmeyen eleştirel tavrı ve mükemmeliyetçiliğiyle tanınır. Başarı, kontrol, disiplin ve sonuç odaklı yaşadığından, dışarıdan bakıldığında fazla iş kolik, duygusuz ve eğlenceye hiç vakit ayırmayan birisi olduğu izlenimi verir. Köklerini, geçmişini, ailesini, nereden geldiğini ve nereye gittiğini sıklıkla düşünür, yenilik yapma fikri onu ürkütür, kurduğu düzene ve alışkanlıklarına takıntı derecesinde bağlıdır.

Başak kadını, karşısındaki erkeği konuşmaları ile anında etkisi altına alabilir ve esprili yapısı sayesinde kişiyi kendisine bağlayabilir. İlişkilerinde hep öncelikleri mantıktır. Mantıkları sayesinde birçok erkeği kendilerine hayran bırakmakta üstlerine yoktur. Kolay kolay herkesi beğenmezler ve fazla ayrıntılara takılırlar. Partnerlerini hüsrana uğratmadan, düzgün, saygılı ve sorumluluk sahibi bireyler olarak hareket ederler. Zor zaman dostlarıdır, yardım sever ve oldukça duyarlıdırlar. Peki, yeni riskler almak konusunda çekimser, kendi rutininin dışına çıkmakta güçlük çeken, kuşkucu ve zor güvenen başak kadını aşk hayatında nasıldır?

Duyguları kontrol altındadır

Issız bir adada çok yakışıklı ve karizmatik bir adamla birlikte yaşamak zorunda kalsa sevdiğine sadık kalacak kadar güvenilir biridir. Fakat duygularını da kontrol altında tutmasının da bir süreci vardır. Sonuçta o bir kompüter değil insan evladıdır. Göründüğünden daha duygusal bir kalbe sahiptir. Sadece kalbini açmak için doğru insanı beklerler.

Aşık olmaktan korkar

Yıllarca binbir emek vererek, katı kurallar çerçevesinde kurduğu güvenli hayatı ve risk almadan yaşamayı sever. Aşkı kaos yaratan, insana istemediği şeyler yaptıran duygusal bir bozukluk olarak gördüğünden, midesinde kelebekler uçuşmaya başladığında hissettiği ilk şey panik ve korku olur.

Karşı tarafın hamlesini bekler

İş hayatında başarılı, kendinden emin ve kurşun geçirmez bir portre çizmesine rağmen, gönül meselelerinde ürkek, utangaç, ne diyeceğini bilemeyen bir kız çocuğuna dönüşür. Flörtöz ve atılgan bir mizacı olmadığı için hoşlandığı kişinin ona gelmesini sabırla bekler, ilk hamleyi yapan taraf her zaman erkek olur.

Karar vermesi uzun sürer

Karar verme süreci sancılıdır, ilişkiye başlamadan önce aklını kurcalayan detayları takıntılı bir şekilde düşünerek uykusuz geceler geçirir. ”Karşımdaki kişi samimi mi? Beni gerçekten önemsiyor mu? Sadık kalabilir mi? Güvenilir mi? Hayatımın tüm dengesini alt üst edip beni yarı yolda bırakır mı?” Ve benzeri pek çok sorunun cevabını net bir şekilde bilmek, doğru kişiyi bulduğundan, duygularının incinmeyeceğinden, aşkından ve sadakatinden %100 emin olmak ister.

Ağırdan almak ister

Başlangıçta ilgili ve arkadaşça yaklaşarak partnerini daha yakından tanımaya çalışır. Olumlu ve olumsuz tüm özelliklerini, sevdiği/ nefret ettiği şeyleri, çocukluk anılarını, askerlik günlerini, eski aşklarını, ailesini, işini, iş çevresini, hobilerini, fobilerini, en son okuduğu kitabı, favori kadın ünlüsüne varıncaya kadar her şeyi öğrenir. Bu bilgilere ve çok daha fazlasına hakim olmadan ilişkide ikinci evreye geçmez.

Aşırılıktan hoşlanmaz

Tutucudur, halka açık yerlerde yapılan büyük aşk gösterilerinden, laubali tavırlardan ve ciddiyetsizlikten hiç hoşlanmaz. Kendine özgü bir mahremiyet anlayışı vardır, romantizmin doruklarındayken bile ölçüyü kaçırmamak gerektiğine inanır, kontrolü kaybetmez.

Kişisel bakımına özen göstermeyen birine sempati duymaz

Gardırobu düzenlidir, dikkatle seçip yerleştirdiği şık ve ütülü kıyafetlerden oluşur. Her gün sıcak bir duşla rahatladıktan sonra, kişisel bakımını nemlendirici kremler, yüz dinlendirici maskeler, ağır olmayan çiçeksi parfümle tamamlarlar. Yediğine içtiğine, kilosuna, sağlığına, dış görünüşüne özen gösterir. Sade, klasik, abartıdan uzak bir havası vardır. Sevgilisinin de kendisi gibi güzel kokan, bakımlı görünen, tarz sahibi birisi olmasını arzular.

Detaylara takılır

Bir başkasına önemsiz gözüken, sadece kendisinin fark ettiği ve fazla üstünde durduğu ayrıntılar yüzünden kuruntulu ve huzursuz görünür. Sevdiği insanın onun bu özelliğiyle alay etmemesi, hoşgörüyle yaklaşması gerekir. Titizliği ve detaycılığı bir kusur gibi görünmesine rağmen bunu bir erdem olarak kabul etmeniz iş bitirici zekası ile dünyaya kattıklarını düşünerek içinizi rahatlatın. Ayrıca gülüşü ve sevimli havasının yanında sevimli, fedakar ve cömertliğine karşı koyacak gücü bulmakta zorlanabilirsiniz.

Beyaz atlı prensini bekleyen prenses değildir

Çılgın vaatler, pahalı hediyeler, baştan çıkaran aşk sözcükleri ve ucuz romantizme küçümseyerek bakar. Fazlasıyla gerçekçidir, samimiyetten, dostluktan, gerçek ve abartısız hislerden yanadır. Peri masallarına inanmaz, ayakları yere sağlam basan, güçlü, dürüst, güvenebileceği bir erkek ister.

Saygıyı ve dürüstlüğü her şeyden fazla önemser

Tavladığı kadın sayısıyla övünen, kariyer sahibi küstah kazanovalardan ve fazla hayalperest, söyledikleriyle yaptıkları arasında uçurumlar olan sorumsuz erkeklerden zerre hazzetmez. Başak kadını her şeyden önce yanında kendini rahat ve güvende hissettiği, saygı ve dürüstlük çerçevesi içinde hayatını paylaşabileceği bir yol arkadaşı arar.

Tek gecelik ilişkilere sıcak bakmaz

Çapkın yabancılara şüphe ve mesafeyle yaklaşır. Kısa soluklu ilişkileri vakit kaybı olarak gördüğünden, hayatında uzun süre kalacağını düşünmediği hiçbir insanı tek gecelik bir ilişki yaşamak için bile yanında istemez. Anlık heveslerin rüzgarına çabuk kapılmaz, doğru kişiyi bulmak için yıllarca bekleyebilir.

Değiştirmeye çalışır

Sevgilisinin kusurlarını açıkça görür, eleştirir ve bir proje gibi iyileştirmeye çalışır. Bazen onun bu uçlarda gezinen mükemmelliyetçi tavrı ve baskıcı hali sabır zorlayabilir, ilişkiyi sıkıntılı bir duruma sokabilir.

Çelik yeleğini çıkartır

En korktuğu şeylerin başında hoşlandığı kişi tarafından reddedilmek, kırıcı bir söz ya da imayla hislerinin incinmesi, yeteri kadar ilginç ve güzel bulunmamak, takdir görmemek ve yanlış anlaşılmak gelir. Bu sebeple özellikle ilişkinin başlangıç aşamasında temkinli ve gelebilecek saldırılara karşı içinde bir çelik yelek giyiyormuş gibi davranır. Zaman geçtikçe yeleği çıkartarak daha güler yüzlü, konuşkan, kırılgan ve korunmasız olmayı göze alır.

Pratiktir, olaylara düz yaklaşır

Karmaşa ve belirsizlik lügatında yoktur, her şeye berrak bir mantıkla yaklaşır. İyimser ve çözüm odaklıdır, konuşarak her türlü problemin çözülebileceğine inanır, gereksiz kaprislerle sevdiğini üzmez.

Zaman yaratır

Sürekli koşturmaca halinde, temposu yüksek bir hayatı olmasına rağmen sevdiği erkeğe mutlaka zaman yaratır. Lezzetli yemeklerden oluşan bir akşam yemeği hazırlayarak, dışarıda bir kahve eşliğinde keyifli sohbetler yaparak, özel günlerde küçük tatlı sürprizler hazırlayarak sevgisini ve ilgisini hissettirir.

İhaneti ve yalanı affetmez

Dostluğu ve saygıyı aşkın kendisinden daha önemli gördüğü için güvenini sarsacak bir ihanet ya da yalan karşısında düşünmeden ilişkiyi sonlandırır. Gururu bir kez kırıldıktan sonra yaraların onarılması kolay değildir. İlişki devam etse bile artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz, aradan aylar geçse bile ilk günkü gibi hatırlar, hatırlatır. Kısaca unutur ama neyi unuttuğunu asla unutmaz.

Zekaya ve başarıya hayrandır

Gelişmiş entellektüel birikimi olan ve ilgi duyduğu bir alanda uzmanlaşmış erkeklere hayrandır. Paraya pula itibar etmediği halde partnerinin hayatta bir duruşunun olması, yetenekli ve başkalarınca onaylanmış bir başarısının olması hoşuna gider. İnce zeka ve güçlü mizah anlayışı karşı cinste etkilendiği özelliklerin başında gelir.

Korumacıdır

Sevdiği insanı her açıdan, idealist bir şekilde sahiplenir. Gerekirse maddi ve manevi olarak ilişkiyi destekler, partneriyle ideal bir birliktelik yaşamak için çeşitli özverilerde bulunmaktan kaçınmaz.

Kıskançtır

Duygularını dışarıya belli etmeden, içinde bastırarak, yoğun yaşar. Göründüğünden fazla alıngan, hassas ve kıskançtır. Aşka teslim olması uzun sürer ama bir kez gönlünün kapılarını araladığında tamamen sevgilisine ait olmak ve sevdiği erkeğin de tamamen kendisine ait olmasını ister. Bazen aşırı kıskançlığı içini kemiren bir şüphe ve takıntı halini alabilir.

Tutkuludur

Soğuk ve mesafeli görüntüsünün altında fırtınalar kopar. Gerçek bir dişidir, ilişkide %100 güven duyduğu takdirde kendisini tam anlamıyla partnerine açar ve adar. Başlarda utangaçlığını aşamayabilir ama ilişkinin ilerleyen günlerinde, ne istediğini bilen ve ifade eden, romantik bir aşığa dönüşür.

Övülmeye ihtiyacı vardır

Biraz evhamlı ve gergin bir mizacı olduğundan ne kadar harika, kusursuz bir karakteri olduğunun söylenmesine, övülmeye ihtiyacı vardır. Yaptığı iyi şeyler için onu mütevazi hediyelerle ödüllendirdiğinizde bir çocuk gibi sevinir, gözlerinin içi güler. Takdir edilmediği, eleştiriye maruz kaldığı bir ilişki içinde teninin rengi hızla solar, acı çeker, ruhu yıpranır, mutsuz olur. Sevgilisinden olumlu sözler işitmek, yüreklendirilmek, değerinin bilinmesi hayatında en az ekmek su kadar hayati bir yer tutar.


Başak Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

Alternatif tıp onlar için önemlidir

Başak kadınının en önemli özelliği zindelik ve sağlıktır. O yüzden alternatif tıp ve vücut bakımı ile ilgili hediyeler dikkatlerini çeker. Akupunktur ve masaj seansları gibi hediyeler almak hoşlarına gidecektir. Ayrıca el yapımı mücevherler, kitaplar ve sanatsal değeri olan gereçlerde onlar için şahane hediyelerdir.

Ofis ya da Ev Aksesuarları

En çok vakit geçirdikleri yerler onlar için önemlidir. Yani bu durum ofis ve evleri için de aynıdır. Hediye seçimi yaparken kullanabileceği ev ya da ofis aksesuarları tercih edebilirsiniz.

Spor Salonu Üyeliği

Fiziklerine özen gösteren başak kadınları için, spor salonu üyeliği efsane olacaktır. Böyle bir hediye ile çok mutlu olacaklarına emin olabilirsiniz. Hele de böyle bir hediyeyi kaliteli bir spor ayakkabı eşliğinde verirseniz, dünyada ondan mutlusu olmaz.

Müzik Kutusu

Çoğu zaman kendileri ile yalnız kalmayı ve düşünmeyi çok severler. Böyle zamanlar da en yakın dostları müzik olur. Onun yalnızlığına eşlik etmesi için güzel bir müzik kutusu hediye edebilirsiniz.

Teknolojik Aletler

Teknolojiye düşkündürler. Eğer onların yüzünü güldürmek istiyorsanız bilgisayar, tablet ya da telefon gibi seçeneklerden birini değerlendirebilirsiniz. Hatta bu tarz teknolojik aksesuarlar bile onları mutlu etmeye yetecektir.

Kokulu Mum

Düzen ve titizlik dendiğinde akla ilk onlar gelir. Evlerinde kokulu mum her zaman vardır. Kendilerini iyi hissederler. Onlara, evlerinde dekor olarak kullanabilecekleri kokulu mumlar almak, hediye seçenekleri için iyi bir fikir olacaktır.

Ajanda

Onlar için ajandadan daha iyi bir hediye bulamazsınız. En çok yaptıkları iş plan program olan başakların, her anlarını kaydettiği bir ajandaları hep vardır. Onlar için dışı eskitme olan kilitli ajandalar mükemmel bir hediye seçimi olacaktır.

Yaşamını Kolaylaştıracak Eşyalar

Ev ortamını ve düzenini seven yapısı nedeni ile onun hayatını kolaylaştıracak fonksiyonel ev aletleri alabilirsiniz. Özellikle kahve makinası, mikser, blender, katı meyve sıkacağı gibi aletleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca onun için hediyeden ziyade, değer görmek ve hatırlanmış olmak her şeyden daha değerlidir.

Albüm

Geçmiş anılarınızdan oluşan el yapımı bir albüm veya bir projeksiyon görüntüsü, geçmişe gitmesine ve birlikte yaşanmışlıkları yeniden yad etmek, onu çok mutlu edecek bir hediye olacaktır. Hatta aldığı hediye karşısında sevinç göz yaşları bile dökecektir.

Her şeyden Mutlu Olur

Almak istediğiniz hediyenin niteliği başak kadınları için hiç önemli değildir. Onu düşündüğünüzü hissettirmeniz başlı başına mutluluk kaynağı olacaktır.

Puzzle

Saatlerce sabit kalabilen ve aynı konuya odaklanabilen yapıya sahip olmalarından dolayı, eğlenceli zaman geçirmesi için büyük boy bir puzzle alabilirsiniz. Hatta bunu güzel bir tabloya dönüştürerek odasının en güzel yerine asmaktan mutluluk duyacaktır.

Sepetler ve Organizerler

El işi ve hobi çalışmalarına olan düşkünlüğü ve merakından dolayı ona kendi düzenleyebileceği sepetler ve sepet süsleme malzemeleri alabileceğiniz gibi düzeni sağlamasını kolaylaştıracak dolap içi organizer çeşitleri de tam onluk hediyeler olacaktır.

Antika Eşyalar

Antikalar, vazgeçilmez tutkuları arasında yer alır. Geçmişi seven ve geçmişe özlem duyan başaklar, evlerini antika eşyalarla süslemeyi çok severler. Antika radyo, telefon, vazo ya da avize alarak, onların havalara uçmasını sağlayabilirsiniz.


Başak Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Başak kadınını etkilemek oldukça zor olduğu gibi, hoşlandığı erkeğinde kolay elde edilmesini istemezler. Ayrıca ürkek bir yapıya sahiptir ve tanımadığı herkese karşı aynı yaklaşımda bulunur. Onun bu tavrını şahsi algılamamak ve bilerek yaklaşımda bulunmak yanlış anlaşılmaları ortadan kaldıracaktır. Onun ürkek tavırları güvensizlik hissinden kaynaklandığı için, sizi tanıdıkça bu durum ortadan kalkarak daha samimi ve dışa dönük biri olacaktır. Fakat unutmamanız gereken bir başka detay ise o duygularını dışa vurmaktansa, daha sade bir yaşamdan yana olduğudur.

Sabırsız erkeklere tahammül edemezler

Başak kadını ile birlikte olacak erkeğin ilk önce çok fazla sabırlı olması gerekir. Çünkü sabırsız erkeklere asla tahammül edemezler. Eğer hoşlanma ya da sevme gibi durumlar var ise sabırsızlık konusuna biraz göz yumabilirler fakat hoşlanmadıkları bariz bellidir. Eğer oldukça anlayışlı ve sabırlı bir erkek iseniz, diğer adaylara göre bir adım öndesinizdir.

Sade erkek tercih ederler

Başak kadınları, nazik, sade ve gösterişsiz erkeklerden hoşlanırlar. Her şeyden önce kendisi ile dost olabileceği erkekler, ilgi odağındadır. İlişki olarak baktığımızda da durum bu şekildedir. Önce dost olup sonra ise huzurlu uzun ilişkiler kurar. Hoşlanacağı erkeğin, edebiyata, entelektüel ve sanat konularına meraklı olup olmadığını çok iyi analiz eder. Eğer bu tarz konulara ilgi duyuyor, kendisini geliştirmeyi seviyorsa, başak kadını tüm ilgisini bu yöne doğru yöneltecektir.

Dış görünüşe önem verirler

Mantıklı, disiplinli ve çalışkan erkeklerden çok fazla hoşlanır. Erkeğinin kendisine bakmasını, kendisine özen göstermesinden hoşlanır. Dış görünüşe ve kişisel bakıma çok önem verir. Ağız, el ve ayak bakımı onlar için çok önemlidir.

Başakların ruh halleri değişkendir bu nedenle anlık davranırlar. Genellikle neye nasıl tepki vereceklerini tahmin etmek biraz zordur. Onlar her zaman kendi başlarına yeteceklerini düşünürler, bu yüzden onları yönlendirmeye çalışmayın. Asla ne yapması gerektiğini söylemeyin, görüşlerinizi yumuşak bir dille belirtebilirsiniz fakat sonucun değişmeyeceğini bilmelisiniz.

Fedakarlık yapın

Romantik sözcükler başakları pek etkilemez. Onlar için fedakarlık yapmanız gerekmektedir. Sohbet etmekten, nezih yerlerde oturmaktan ve tatil yapmaktan hoşlanırlar. Giyim kuşama çok meraklıdırlar. Onlar için güzel elbiseler almanız, mutlu olmalarını sağlar. Kusurlarının olduğunu görmezden gelip onun aslında ne kadar mükemmel olduğunu kabul etmeniz durumunda, hatalarını zaten görmezden gelerek ne kadar ince bir espri yeteneği ile ne kadar şakacı olduğunu görebilirsiniz.

Gerçekçi biridir

Mış gibi yaparak, hayal aleminde yaşamak ona göre değildir. Kesin meditasyon da yapamaz. Bu nedenle ona hayal satmayı bırakın hayali bir fikri bile satamazsınız. O tamamen gerçekçidir, acı bile olsa gerçeğin güzelliğine inanır. İhtiyatlıdır ve kendini ancak güvendiği kişiye açarak duygularını ifade edebilir.

Küçük şeylerle mutlu olmayı başarabilen nadir insanlardan biridir. Hatta o küçük şeylere onun için duruma göre çok şey ifade eder. Doğal bir utangaçlığa sahip olmasına rağmen zorlu günlerde kendini unutup teselli verecek kadarda güçlü ve dirayetli biridir.

Övgü beklerler

Üstün özelliklere ve kusursuz olduğunu yineleyin. Her zaman başak kadınlarını övün. Bu onlara kendilerini iyi ve üstün hissettirir. İlişkisine bağlı kalır ve daha sıcak yaklaşır.

Akıl doygunluğu isterler

Maddi açıdan güvenli bir hayat beklentisi içindedir. Bu nedenle maddi açıdan kendini kanıtlamış çalışkan ve ekonomik özgürlüğüne sahip bir erkek ancak onu dikkatini çekecektir. Fakat sadece banka hesabınız veya fiziki görüntünüz onu etkilemek için yeterli olmayacaktır. Her şeyden önce beyninin meşgul olmasını ister. Bunun için havadan sudan konuşmanın ötesinde zihinsel, pratik, somut ve teknik konularla konuşarak ancak onu etkileyebilirsiniz.

Dürüstlük olmazsa olmazıdır

Maddiyata ne kadar önem verirse versin, her zaman sadelikten yanadır ve gösterişten asla hoşlanmazlar. Uçarı, aklı bir karış havada biri asla ilgisini çekmez. Güvenmek onun için olmazsa olmazıdır. Kafasında asla soru işaretlerine yer vermek istemez. Bu nedenle karşısındakine güvenene kadar temkinli hareket eder. Her bir davranışı ve ifadeyi pratik zekası ile kendince yorumlar ve kesin kanıya varır. Bu yüzden ona oldukça samimi ve içten davranmanız gerekir.

Eleştirilmekten nefret eder

Kendisi ne kadar eleştirmekten hoşlansa da eleştirilmekten de bir o kadar nefret eder. Hatta bu özelliğinden dolayı çok fazla arkadaşı da yoktur. Eğer onu eleştirecekseniz dikkatli olmalı ve kelimeleri özenle seçmelisiniz. Aksi taktirde alacağınız tepkiye hazırlıklı olmanız gerekir.


Başak Burcu Kadını Nelerden Hoşlanır?

Disiplin ve düzen başak kadınlarının işidir

Çalışkan, disiplinli ve düzenli kadınlardır. Amaçlarına ulaşmak için, idealleri doğrultusunda hareket ederler. Genel olarak eleştirel tavırlarıyla dikkat çekseler de aşk hayatlarında değişime uğrayabilirler. Sevse de kolay kolay beğenmeyen ve eleştiri halinde olan başak kadınlarının gözüne girmek oldukça zordur.

Seçicidir

Yapıları gereği oldukça seçicidirler. Onlar ile ilişkiye başlamak oldukça zordur. Ama ilişkiyi yürütmekte bir o kadar kolaydır. Başak kadınları hakkında bilinmesi gereken en önemli nokta, fazla seçici olmaları ve herkesi hayatlarına almamalarıdır.

Sabırlı ve ölçülü olunmasını ister

İlişkinin ilk evresinde ölçülü davranışlar sergileyerek herkes haddini ve yerini bilecek şekilde hareket edilmesini ister. Onun için ilişkinin bir sorumluluğu vardır ve o sorumluluğun birinci şartı da sabırdır. Onunla birlikte olacak kişi özellikle beklemeyi, ölçülü davranmayı ve sabır göstermeyi bilmek zorundadır. Hayatı gibi ilişkisinin de ölçülü olmasını ister hele hele aşırılıktan mırç mırç olunmasından nefret eder. Canım, cicim, aşkım, bal böceğim gibi lafları duymak isterseniz biraz çok beklersiniz. Sevgisini bile dile getirirken aşırıya kaçmayacaktır.

Bencil ve kırıcı insanlardan uzak durur

Ne kadar güçlü görünürse görünsün içinde ufak bir kız çocuğunun kırılganlığına sahiptir. Eğer onun ruh halini ve hassas noktalarını bilmeden hareket eder, anlamaya çalışmazsanız kırılır ve fazla uzun soluklu bir ilişki yaşamanız mümkün olmaz. Bencil sadece kendini düşünen insanlar onun başak kadınına uygun tipler değildir.

Kalbinizin en saf halini görmek ister

Kolay elde edilmediği gibi kolay elde etmekte istemez. Bu süreçte bile samimiyet, içtenlik ve kalbinin iç güzelliğini görmek ister. Sırlar ve gizemli haller ilk başta çözmek için uğraşsa bile pek hoşuna gitmez. Eğer zoru bu şekilde oynamak istiyorsanız ters tepme riskini de göze almanız gerekir. Ona niyetinizi ve kalbinizi içtenlikle açarak, hislerinizin gerçekliğini ifade etmelisiniz.

Sorumluluklarını bilmelidir

Kendi her zaman sorumluluk sahibidir. Üstüne düşenin fazlasını yapan, asla sorumluluklarını başkasına yükleyen biri olmamıştır. Bir ilişki içine girdiğinde üstüne düşen sorumluluklarının bilincinde olur ve öyle hareket eder şüpheye dahi yer bırakmaz. Aynı şekilde karşısından da beklentisi olur. Eğer sorumluluklarının bilincinde değilseniz, size güvenip yola çıkmadığı gibi çoluk çocukla uğraşacak zamanı olmadığını ifade etmekten de çekinmez.

Kişisel özelliklere önem verir

Kişisel özelliklere fazla önem verir, karşısındaki erkek ona kesinlikle güven vermeli ve ilk buluşmada elinden geldiğince nazik olmalıdır. Yapmacıklıktan hoşlanmaz, doğal ve konuşkan biriyle sohbet etmekten keyif alır. Edeceğiniz sohbet konularını dikkatli seçmelisiniz ki, eleştirel yapıdaki başak kadını sizden etkilensin.

Karşısındaki erkeği çeşitli sınavlardan geçirebilir. Gözlem yetenekleri fazla gelişmiştir. Karşısındaki kişinin emek sarf etmesini ister. Emek harcadığınızı görmek onun egosunu okşayacak ve kolay kadın olmadığını anlatmak hoşuna gidecektir.

Başak kadınını elde etmek için farklı farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Fakat baştan gözüne, aklına, kalbine girmediyseniz, tüm çabanız boşa gidecektir. Samimi dille yaklaşmak, açık sözlü olmak başak kadınının ilişki kapısını aralamasına sebep olacaktır.

Temiz ve bakımlı olunmasını ister

Toprak grubu burçları arasında yer alır. Erkeğin temiz ve bakımlı olmasına çok dikkat eder. Titizlik başak kadınlarının olmazsa olmazları arasında yer alır. O nedenle erkeğin ellerine, dişlerine ve ayakkabılarına çok dikkat eder. Zoru seven kadındır. Saygı ve anlayışa önem verir.

Başak kadınından hoşlanıyor ve sizden etkilensin istiyorsanız, mantığınızı ön plana koyarak yaklaşmalısınız. Farklı, kalıplaşmış düşünceleri vardır ve bu onu ayakta tutan özellikleridir. Ona ayak uydurursanız, size aşık olacaktır.

Saygınlık bekler

Başak kadınının etkileneceği erkekler çalışkan ve saygın çevreye sahip olmalıdır. Bu sayede onun gözüne girebilirsiniz. Etkilendiğinde, aşk onlarında gözünü kör edebilir. Aşık olmasını sağlamak için ona bağlılığınızı belli edin ve onu hayatınızın merkezine koyarak bunu hissettirin.

Mantıklı kararlar alması, hayatını devamlı planlı halde yaşıyor olması size onun eğlenceyi sevmediğini sakın düşündürmesin. Güzel gülüşlü kadınlardır ve aslında eğlenmeyi de çok severler.

Eğlencelidir

İstediği erkeğin saygın olmalarının yanı sıra, eğlenceli olmalarını da beklerler. Kendisinin reddedilmemesini ve hep erkeğinin ona ılımlı yaklaşmasını ister. Böyle bir erkekle tüm ömrünü geçirebilir. İnce espriler yapan ve son derece eğlencelidir. Başak kadınının eğlenceli yönünü ilk buluşmada anlayacaksınız. Esprilerine sizde espriler ekleyip onu güldürün, gülen başak kadınından daha güzeli yoktur. Siz de onunla eğlenin ve onu beğendiğinizi her an belli edin. Bu onun oldukça hoşuna gidecektir.

Kariyer sahibi

Onunla iş hayatında ortak alanda çalışıyorsanız şunu unutmayın ki, istikrarlı, başarılı ve kariyer sahibi erkeklerden hoşlanırlar. Çünkü onlar için hayat güvencesi çok önemlidir. Kendilerini garanti altına almak, hayatta hep dimdik durmak için ellerinden geleni yaparlar. Çok fazla uzun süreli mutsuzluk yaşamazlar. Duygularını gizlemeyi, kendilerini iyi bir şekilde motive etmeyi çok iyi bilirler.

Çalışkan ve mantıklı olun

Başak kadınının önünü açan özellik ise çok disiplinli olmasıdır. Siz siz olun şunu unutmayın, başak kadınını etkilemenin en iyi yolu çalışkan ve mantıklı olmaktan geçmektedir. Kariyer hedefi olduğundan dolayı, başta evliliğe sıcak bakmazlar. Onu evliliğe ikna etmek, tamamen sizin elinizdedir. Bu konu da oldukça bencildir. Başta sadece kendi hayatını düşünür. Güç her şeydir onun için. Sadece kariyer hedefleri için bile partnerinden ayrılabilir.

Mütevazi ve güvenilir

Başak kadınına, kendisini sevdirmek, göstermek isteyen erkek, mutlaka güvenilir ve mütevazi tavırlar sergilemelidir. Çok az dostu vardır çünkü güven konusunda oldukça tereddütlüdür ve kolay kolay kimseye güvenmez. Son derece hırslıdır, kendisine destek çıkılması ve hırsının körüklenmesinden hoşlanırlar. Her zaman kendi ayaklarının üzerinde durmayı tercih ederler. Ev hayatına çok düşkündür, erkeğinin de evde kendisiyle vakit geçirmesini bekler. Başak kadınının ailesi ile arası iyidir, çok saygı duyar ve erkeğinin de ailesine aynı şekilde yaklaşmasını bekler.


Başak Burcu Kadını Hangi Burçlarla Anlaşır?

Boğa, Oğlak, Başak, Akrep ve Yengeç burçları ile iyi anlaşır. Kendisi gibi toprak elementinden olan Boğa ve Oğlak burçları ile çok daha iyi anlaşır. Değer verdikleri unsurlar ve hayata bakış açıları hemen hemen bu burçlarla aynıdır ve uyumlu ilişki yaşamak için yeterlidir.

Başak burçları su grubundan olan Akrep ve Yengeç burçları ile de uyumlu çift olabilirler. Balık burcu ile sıkıntı yaşamaları muhtemeldir. Çünkü başak mantığı ile balık ise duygularıyla hareket ederler. Ayrıca kendi burcu olan başaklarla da gayet iyi anlaşabilir.

Koç

Koç erkeğinin enerjik yapısı kadar çalışkan ve üretken oluşundan dolayı çok etkilenecektir. İlk başlarda çok iyi anlaşmalarına rağmen, zaman içinde bazı sorunlar yaşamaları muhtemel. Bunun en büyük sebebi koç erkeğinin farklı yapısından ve hep ben diyen lider ruhundan kaynaklanacaktır. Ayrıca başak kadınının koç erkeğine göre daha ağır bir yapıya sahip olsa da koç erkeğinin dili biraz sivri ve kırıcıdır. Hatta kırıcı olduklarında pişmanlık duymaz ve yaptığını telafi etmeye çalışmaz. Bu nedenle başak kadını fedakar davranışlar göstermek zorunda kalacaktır. Her ikisi de belli konularda fedakar davranırlarsa birbirlerini mutlu etmeyi başaracaklardır. Özellikle koç erkeği bir kadını nasıl mutlu edeceğini çok iyi bilir.

Aktif ve hareketli olduğu kadar özgürlüğüne düşkün koç erkeği sadık kalması ve fedakarlık yapabilmesi için aşık olması gerekir ki zaten başak kadınını gördüğü anda onun etkisi altına girecek ve bu duygudan kolay kolay kurtulamayacaktır. Aynı durum başak kadını içinde geçerli olacağı için aralarındaki uyum sevgiyle çevrili mutlu bir ilişkiye dönüşecektir.

Aralarında fazlası ile zıtlık olmasına rağmen, bir o kadar da çekim gücünün ekseni içinde yer alırlar. Bu durum onlar için zor ve yorucu olacağı için birbirlerine anlayış gösterebilirlerse, çok kısa süre içinde birbirlerini tanıyarak gelişim göstermeleri mümkün. Aksi halde istedikleri mutluluğu yakalamaları zor olacaktır.

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Koç Erkeği Uyumu

Boğa

Birçok kişi tarafından sıkıcı bulunsalar da el ele vererek finans alanında en fazla 5 yıl içinde istedikleri yere gelebilirler. Birbirlerini desteklerler ve ilişkilerinde kendilerini güvende hissedeler. İki burçta toprak grubu olması sadakat ve güven konusundaki hassasiyetleri, evcimen olmaları, çalışkanlıkları, kalite ve ilgi alanları noktasındaki benzerlikleri uyumlu bir çift olmalarına neden olacaktır.

Her iki burcunda aşka olan inançları ve romantizm noktasındaki istekleri için yıllarca bekleyebilirler. Boğa erkeği istediği tutkuyu başak kadınında bulmakta hiç zorlanmayacaktır. Boğa erkeğinin biraz kıskanç ve inatçı oluşu başak kadınının zorlanmasına neden olsa da boğa erkeğinin ağır başlı olması ve özgüveni başak kadınını her zaman etkileyecektir.

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Boğa Erkeği Uyumu

Oğlak

Burçlar içinde oğlak burcunun anlaşabileceği kimdir diye sorulduğunda verilecek ilk yanıt başak burcu olacaktır muhtemelen. Çok güçlü bir çift olabilirler. Her ikisi de kişisel hayatlarında muhafazakar olmalarına rağmen çalışkan ve iddialıdırlar. Oğlak erkeğinin iş kolik olmasından, başak kadının da ilk hamleyi erkekten beklemesi ve utangaç tavırlarından dolayı, birbirlerine açılmaları biraz zaman alabilir. Ancak karşılıklı çıkarları olmadığı için mükemmel uyumu yakalarlar.

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Oğlak Erkeği Uyumu

Akrep

Ne en kötü nede en iyi birliktelik olacaktır. Fakat akrep erkeğinin tutkulu ve aşkı derinden yaşaması, hatta yaşatması başak kadınında derin izler bırakacaktır. Öğrenmeye ve kendini her daim geliştirmeye açık başak kadını, akrep erkeğinden çok şey öğrenecektir. İkisi de çok çalışkan ve birbirlerini motive etmeye yöneliktir, başarılı olmayı çok fazla önemserler. İlişki ilk öncelikleri olmasa da aralarında ki çekim gücüne karşı koyamazlar. Başak kadınının akıllı ve pratik zekası ile mantıksal yönü, yengeç erkeğinin sezgisel ve zeki oluşuyla bir bütünlük oluşturmakta ve anlaşmalarını etkileyecektir. En büyük sorun, başak kadının her şeyi kendisinin bildiğini düşünmesi ve yanıldığını kabullenmemesi olacaktır ki, bu durum akrep erkeğini çileden çıkartabilir. Bu sorunları aşmaları halinde ikilin ilişkisi tutkulu ve uzun soluklu olacaktır.

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Akrep Erkeği Uyumu

İkizler

Akıllı ve zeki kişiler olmalarından dolayı başak burçları ile bu yönde benzerlik gösterirler. Bu açıdan bir ipte iki cambaz oynamaz dersek yanlış olmaz. Çünkü başak kadınının kendinden daha akıllı ve zeki birine tahammülü pek yoktur. İlk başlarda beynen kendini doyurabildiği için cazip gelen bu özellik, zamanla aralarında sorunların yaşanmasına ve ego savaşlarının yaşanması kaçınılmaz olacağı için ilişkileri düşüş gösteren bir ivmeye sahip olacaktır.

>>> İLGİLİ: Başak Kadını İkizler Erkeği Uyumu

Yengeç

Başak burcunun en iyi anlaştığı burçlardan biridir. Birlikte sohbet etmekten keyif alırlar. Özellikle biri anlatırken diğerinin dinlemesi herkese nasip olmaz. Aralarında gözle görülür karakteristik farklılıklar söz konusu olmasına rağmen, bu anlaşmaları için sorun teşkil etmeyeceği için fazla sorun yaşamazlar. Yengeç erkeğinin duyguları ile hareket etmesi başak kadınının mantıksal yönünü ile birleştiğinde ikisi birbirini tamamlamaktadır.

Eleştirmekten çekinmeyen başak kadını, bu noktada hassas ve alıngan olan yengeç erkeğinin kalbini kırabilir. Kolay kolay affedemeyen yengeç erkeğinin kalbini tekrar kazanmakta, olukça zor olacaktır. Akrep erkeğinin, kısıtlanmayı sevmeyen başak kadınına güvenmeyi öğrenmesi ve kıskançlığını dizginlemesi de ikilinin anlaşmalarında etkili olacaktır.

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Yengeç Erkeği Uyumu

Başak

Onu en iyi anlayan yine bir başak erkeği olacağı için birlikte çok iyi anlaşırlar. İş ve özel hayatlarında beklentilerine cevap bulacakları için birbirlerine iyi geleceklerdir. Burçlar dünyasında aynı özellikler itici güç oluşturduğu için birbirleri ile anlaşamayacakları söylenir. Fakat bu durum başak burcu için pek geçerli değildir. Kendilerinden fazla taviz vermeyen yapıları, ikisinin de birbirine ayna olması açısından iyi anlaşabilmeleri mümkün. Fakat yine de yakaladıkları uyum duygusal olarak birbirlerine yetmeyebilir ve ilişkileri zamanla yıpratıcı olabilir.

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Başak Erkeği Uyumu

Aslan

Zekaları ve bilgelikleriyle kusursuz bir uyum yakalarlar. Ortak nokta bulmak konusunda hiçbir zaman zorluk çekmezler. İkisi de etkileyici ve çekici insanlar olduklarından birbirlerini mükemmele yaklaştırırlar. Aralarında otorite kurma konularında sorunlar yaşanabilse de aslan erkeği de başak kadını da mantıklı kimseler olduklarından aşklarını korumayı bilirler.

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Aslan Erkeği Uyumu

Kova

Başak kadını kova erkeğinden eğlenceyi öğrenir. Kendisi içe daha kapanık olduğundan özellikle sınırlarını aşma konusunda kova erkeğinin ona büyük yardımı dokunur. Kova erkeği ise hayatında aradığı akılcı tutumu onda bulur. Ona doğru bir şekilde yön verecek bir kadın arar ve bu kadın için her şeyi göze almaya hazırlanır. İlişkilerinde başak rahatlarken kova erkeği akılcı davranmayı alışkanlık edinir.

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Kova Erkeği Uyumu

Balık

Balık erkeğinin sahip olduğu engin hayal gücü başak kadının hayata daha farklı bakmasını sağlar. Daha sert duruşlu olan bu kadın bu erkek sayesinde kalbini yumuşatır, duyguları dinlemeye başlar. İkisinin de birbirinden öğrenecekleri, birbirlerine öğretecekleri çok şey vardır. Duygularını gösterme şekillerinde ortak bir nokta belirlemeyi başarırlarsa ilişkileri uzun ömürlü olur.

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Balık Erkeği Uyumu


Başak Burcu Kadını Hangi Burçla Evlenmeli?

Oğlak

Arasında uyumlu bir evlilik olabilir. Başak kadını, iyi niyetli, akıllı, seven, detaycı ve güvenilirdir. Bir kez sevmesi, sadık aşık olmasına yeterli olacaktır. Kendisini ifade ederken lafı dolandırmadan direk dil kullanır. Munis bir tavrı, mizacı vardır. Hoşlanmadığı, hoşuna gitmeyen konular da çekinmez, kırıcı olmayı göze alarak eleştiri yapar. Aslında bu durum onun kötü niyetinden kaynaklanmaz, içten olmasından kaynaklanmaktadır.

Oğlak erkeği, sabırlı, duygusal ve çok düşüncelidir. Sevdiği zaman yapamayacağı hiç bir şey, hiç bir fedakarlık yoktur. Her olayda, durumda, konu da sevdiği kişiye destek verir. Sadece utangaç bir yapısı olduğu için, kendini ifade etmekte biraz fazla zorluk çekebilir. Sevdiği insanı çok sahiplenir ve kıskanır. Tam anlamıyla güven adamıdır. Oğlak erkeği ve başak kadınının evliliği uzun ve uyumlu olacaktır.

Yay

Arasında uyumlu bir ilişki olacaktır. Yay erkeği, dışa dönük, zeki, neşeli ve güvenilirdir. Ele avuca sığmayan, hızlı, sevecen bir karakteri vardır. Aslında ikili ilişkilerinde bağlanmaktan çok fazla korkar. Gezmek, eğlenmek hayatın her anını doyasıya yaşamak ister. Bu onun doğasında vardır. Sıkılgan yapısı olan yay burcu, bir konu üzerinde fazla yoğunlaşamaz. Fakat başak kadını ile birbirlerini tamamlayabilir ve çok iyi anlaşırlar. Çok iyi iki dost ve iyi iki sevgili olacaklardır. Başak güven ve sadakate ihtiyaç duyduğu için yay erkeğini biraz korkutabilir. Fakat, kişisel yaşam alanlarına fazla müdahale edilmez ise yay erkeği bunun karşılığını ilişkiye sahip çıkarak verecektir.

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Yay Erkeği Uyumu

Terazi

Aralarında uyumlu bir ilişki olacaktır. Terazi erkeği, duygusal, romantik, sevecen ve zarif yapıya sahiptir. Başak kadını kişilik özellikleri ile terazi erkeğini fazlası ile etkisi altına alır. Terazi erkeği de renkli kişiliği ve samimi tavırları sayesinde, başak kadını için çok eğlenceli bir partner olacaktır. Terazi erkeği, anlayışlı ve ince ruhludur. İyi bir dost, iyi bir dinleyicinin yanı sıra çok iyi bir sevgili olacaktır. Ancak duygularını kolayca belli edemeyecektir. Dolayısı ile başak kadını, terazi erkeğinin bu gizemli yönünden çok etkilenir. Başak kadınının, terazi erkeğinin elinden tutabilmesi için düşünce ve duygularını yumuşak, yapıcı bir dilde ifade etmesi gerekmektedir. Her iki burçta, faal ve çok yönlü karaktere sahiptir. Her açıdan romantiktirler. Uzun süreli, eğlenceli ve kesinlikle çok uyumlu ilişkileri olacaktır.

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Terazi Erkeği Uyumu

Başak

Aralarında son derece uyumlu bir ilişki yaşanabilir. Karakter özellikleri birbirine oldukça benzer. Her ikisi de rahatına ve yaşamın zevklerine düşkündürler. Titizlik derseniz ikisinde de mevcut. Detaycı, dürüst ve çalışkandırlar. Ortak evi ve hayatı paylaşmak konusunda oldukça keyifli bir birliktelik yaşanabilir. Ama unutmamak lazım ki aralarındaki bu benzerlik zamanla ilişkiyi sıkıcı hale de getirebilir. Başak kadını ve erkeği de romantik ve duygusaldır. Birbirlerini fazlasıyla etkilerler. Duygu ve düşüncelerini birbirlerine ifade ederken asla zorlanmaz, zorluk çekmezler. İkisi de birbirlerinin zayıf ve güçlü yanlarını iyi bilirler. Dolayısı ile aralarındaki uyum da son derece kuvvetli olacaktır.

Aslan

İkili arasında uyumlu bir ilişki olasılığı yüksektir. Aslan erkeği, hareketli, duygusal, sevecen ve korumacı yapısı ile başak kadınını etkisi altına alır. Aslan erkeği para kazanmayı iyi bilir, çalışkandır, gururludur ve pohpohlanmaya çok meraklıdır. Başak kadınının aslan erkeğinin bu yönüne hitap etmesi gerekmektedir. Zaman zaman aslan erkeğinin bencil yapısı ön plana çıkabilir. Fakat başak kadını aşık ise bunu görmezden gelecektir.

Yengeç

İkili arasında oldukça uyumlu bir ilişki olabilir. Yengeç erkeği akıllı, duygusal, romantik ve son derece sağduyuludur. Karşısındaki kişiyi sevdiği zaman, yapamayacağı fedakarlık yoktur. Aşık olunca sadık ve çok eğlenceli bir erkek olan yengeç erkeği için romantizm ve hassasiyet ön plandadır. Son derece evcimendir ve kendini en çok evinde huzurlu ve güven de hisseder. Başak kadını ile birbirlerini fazlasıyla tamamlarlar.

İkizler

Aralarında uyumlu bir ilişki olabilir. Başak burcu toprak grubuna ikizler burcu ise hava grubuna aittir. İki zıt kutup olmalarına rağmen aralarında uyumlu bir anlaşma söz konusudur. Başak kadını güvenilir, sevecen, detaycı ve iyi niyetlidir. İkizler erkeği ise zeki, neşeli, konuşkan, hareketli ve girişken yapıya sahiptir. Her iki burçta hayatı doya doya yaşamaktan keyif alır. Esprili yönü sayesinde ikizler erkeği başak kadınını davranışları ile fazlasıyla etkiler. Sadakat ve güven iki ayrı burç için de vazgeçilmezdir. İkizler erkeği özgürlüğüne çok düşkün ve uçarı gibi gözüküyor olsa da, sevdiği zaman tam bir aşk adamına bürünür. Aynı zaman da fazla kıskançtır ve sevdiğini sahiplenir. Duygularını saklamayı iyi bilir ama başak kadınına karşı koyması imkansızdır.

Boğa

Aralarında uyum kaçınılmazdır. Boğa erkeği duygusal ve hassastır ama duygularını çok kolay ifade etmek ona göre değildir. Sadakat ve güven onun için çok önemlidir. Tam anlamıyla düzen adamıdır. Bir kez sevdiğinde yapamayacağı hiç bir fedakarlık yoktur. Munis ve sakin yapısı vardır. Alışkanlıklarına fazlası ile bağlıdır. Her anlamda ikili arasında uyum ve anlaşma söz konusudur. Ancak kişisel anlamda terslik yaşarlarsa anlaşmaları da zor olabilir.

Koç

İkili arasında uyumlu bir ilişki olabilir. Başak kadını duygusal açıdan Koç erkeğine göre daha yoğun ve derin olabilir. Koç erkeğinin kişiliğine ve tüm duygularına saygı duyar. Karşısındakini anlamaya çalışır. Koç erkeği ise neşeli, girişken, zeki ve birazda ayran gönüllüdür. Hayatını doya doya yaşamayı sever ve özgürlüğüne son derece düşkündür. Yönetilmekten ve kısıtlanmaktan hiç ama hiç hoşlanmaz. Maalesef ki koç erkeğinin ikili ilişkilerinde sadakat problemi vardır. Eğer bu yönlerini dizginlemeyi başarabilir ise muazzam bir ilişkileri olacaktır.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.