Başak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

13.10.2019
Başak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Başak burcu kadını, hırslı, esprili, işkolik, kendine yeten ve gerçekçi bir karaktere sahiptir. Kimi zaman eleştirel ve kibirli gözükebilir. Yalandan nefret eder ve bunu kolayca anlar. İşine ve sevdiği konuya gelince çok çaba sarf eder. Problem çözücü ve bilge ruhludur.

Başak burcu kadını özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Başak Burcu Kadını Genel Özellikleri

 • Tarih aralığı: 23 Ağustos – 22 Eylül
 • Element: Toprak
 • Renk: Gri, Bej, Soluk-Sarı
 • Gün: Çarşamba
 • Yönetici Gezegen: Merkür
 • Uyumlu Burçlar: Balık, Yengeç
 • Şanslı Sayılar: 5, 14, 15, 23, 32
 • Güçlü Yönler: Hırslı, kendine yeten, açık sözlü, gerçekçi
 • Zayıf Yönler: Eleştirel, kibir, sakinlik
 • Sevdiği Şeyler: Dürüstlük, çalışma, dinlemek, mantıklı düşünmek
 • Sevmediği Şeyler: Yalan, gösteriş, aşırı eğlence

Başak Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

1. Hassastır

Son derece hassas ve nazik yapıya sahiptirler. Biraz alıngan ve çabuk kırılgan olabilirler. Kırıldıklarında kolay affetmezler.

2. Dürüsttür

Güven denince akan sular durur. Yalandan, sır ve gizemden asla hoşlanmaz. Hatta dolaylı anlatımları bilmez, net ve kesin kararlara sahiptir. Onunla birlikte olmak istiyorsanız mutlaka dürüst olmalısınız.

3. Yardımseverdir

Başak burcu kadını, hayatının her alanında başkalarına yardım ederek, onları mutlu etmeye çalışır. Etrafındaki insanlar için her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

4. Pratiktir

Günlük hayatlarında fazla pratik ve düzenlidir. Hayatlarında hiçbir şey yolunda gitmediği zamanlarda bile kendilerini salmazlar, düzenli hayat sürdürmeye, hayallerine ve hedeflerine ulaşmak için mücadele ederler.

5. Hafızaları güçlüdür

Üstün ayrıntıları yakalama yetenekleri sayesinde gelişmiş bir hafızaya da sahip olurlar. Gerekli gördükleri hemen hemen her şeyi hafızalarında tutabilir, kindar olmasalar da bir kimsenin onlara yaptıkları iyilikleri de kötülükleri de unutmaz, o kişiyle ilgili gelecekte atacakları adımlara buna göre karar verirler.

6. Ciddi ve Mesafelidir

Çoğu zaman ciddi ve mesafeli davranır. Görgü kurallarına her zaman riayet eder. Saygısız davranışlar sergileyen kişilerden uzak durduğu gibi kendide her zaman saygıyı elden bırakmaz.

El kol hareketleri ile şakalaşmak ise hiç ona göre değildir. Geyik muhabbetleri, havadan sudan boş konuşmalardan nefret eder.

7. Çekingen ve Utangaçtır

Aklı selim, utangaç hatta sakin bir kişiliktir. Bazen zıvanadan çıkıp çılgınlık bile yapsa usluca yapar. Onu bu konuda cesaretlendirmek bile oldukça zordur. Bırakın büyük tutkuları veya çılgınlıkları ufak tefek tutkular bile onun başının dönmesine neden olacaktır.

8. Sorumluluk Sahibidir

Başak kadını, kendi dünyası içinde kimseye ihtiyaç duymadan her şeyin üstesinden gelmeye çalışır. Bazen altında kalarak ezildiği bir duygudur.

9. Adap ve Usul Bilir

Ast üst ilişkisine riayet eder. Merdivenleri birden çıkmak yerine çırak, kalfa, usta düsturuna sahiptir.

10. Krizleri İyi Yönetir

Yaşam tarzının yüksek standartlara ve kalite anlayışına sahip olma isteğini gerçekleştirirken adeta yüksek gerilim hattı gibi stresle beslenir. Özellikle kriz anlarını fırsata çevirerek herkesin patır patır döküldüğünde o dimdik ayakta duracaktır.

11. Mükemmeliyetçidir

Ne olursa olsun mükemmeli arayan yapıları sayesinde, her işi mükemmel şekilde sonuçlandırırlar. Hayatlarını kontrol altına almak istemeleri, onlara güven verir.

12. Çekicidir

Genelde uzun boylu ve ince bele sahiptirler. Esmer ya da beyaz tenli olup yanakları pembedir. Saçları genelde uzun ve koyu renkte olur. Çok sağlıklı saç tellerine sahip olurlar.

Gözleri resmen insanın içini okur gibi bakar. Bu da sizi anında etki altına alır. Çok farklı bir aurası, karizması vardır. Yıldız haritalarında enerjileri çok yüksek olan kişilerdir.


Başak Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

1. Memnuniyetsizdir

Huysuzluklarını ve memnuniyetsizliklerini dile geçirmekten çekinmezler.

Fakat bu özelliğinin altına yatan sebebi anlayabilmek için onun gözüyle dünyaya bakacak olunursa, altında ne kadar negatif bir durum gibi görünse de mükemmelliğe erişmek için yaşanan doğal bir süreç olduğu anlaşılacaktır.

Kendi ile yüzleşip onu tutan duygularını serbest bırakabilirse evren ona kusursuzluk reçetesini sunar.

2. Detaylara Çok Takılı Kalır

Diğer burçlara göre çok fazla detaycıdır. Sıradan bir yere giderken bile saatlerce hazırlık yaparlar, bu da karşısındakini çok sıkar. Onunla baş etmek çok zordur hatta imkansızdır.

3. Fazla Titizdir

Başak burcu kadını, oldukça titizdir. Yaptığı tüm işlere kendini fazlasıyla verir ve herhangi bir sorun çıkmasını istemez. Eğer işinde küçük bir sorun çıksa bile anında keyfi kaçabilir ve huysuzlanabilir. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

4. Eleştiriye Kapalıdır

Eleştiriye hiç açık değildirler. Biri eleştiri yapsa dünyaları başlarına yıkılır. Karşısındakiler espri yapsalar bile küçük bir şeyden alınabilir anında hırçınlaşabilirler.

5. Kusursuzluğu Arar

Kolay kolay kimseyi beğenmeyen bir karakterleri vardır. Bu nedenle genelde kendilerini yalnızlığa mahkum ederler. Kimsenin mükemmel olmayabileceğini kabul etmez, hep dört dörtlük kişi arayışına girerler. Bu nedenle ilişkileri de çok uzun sürmeyebilir.

6. Şüphecidir

Etrafındaki insanlarla olan ilişkilerinde oldukça şüpheci olurlar. Çok fazla merakları, başlarını zaman zaman belaya sokabilir.

7. Yeniliklere Açık Değildir

Geleneklerine fazla bağlı olmaları nedeni ile yeniliklere pek açık değillerdir.

8. Hastalık Hastasıdır

Sağlıklarına çok düşkün pimpiriklerdir, bu nedenle hastalık hastasıdırlar. Buluttan nem kapan yapıları yüzünden sürekli evham yaparlar.


Başak Burcu Kadını Anlaştığı Burçlar

Balık

Balık erkeğinin sahip olduğu engin hayal gücü başak kadının hayata daha farklı bakmasını sağlar.

Balık erkeği ile birlikte başak kadınının kalbi yumuşatır ve duygularını dinlemeye başlar.

İkisinin de birbirinden öğrenecekleri, birbirlerine öğretecekleri çok şey vardır.

Peki, ortak bir noktada buluşarak uzun ömürlü bir ilişkinin temelini atabilirler mi?

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Balık Erkeği Uyumu

Yengeç

Başak kadını ve yengeç kadını birlikte sohbet etmekten keyif alır. Özellikle biri anlatırken diğeri dinlemesi herkese nasip olmaz.

Akrep erkeğinin, kısıtlanmayı sevmeyen başak kadınına güvenmeyi öğrenmesi ve kıskançlığını dizginlemesi de ikilinin anlaşmalarında etkili olacaktır.

Akrep erkeği, kısıtlanmayı sevmeyen başak kadınına güvenmeyi öğrenebilir. Böylece ara ara ortaya çıkan tatlı kıskançlıklarını dizginleyebilir. Bu ise ikilinin anlaşmalarında oldukça etkili olacaktır.

Peki, yengeç erkeğinin duyguları ile hareket etmesi ve başak kadınının mantıksal yönü birleştiğinde ikisi birbirini tamamlayacak mı?

>>> İLGİLİ: Başak Kadını Yengeç Erkeği Uyumu


Başak Burcu Kadını Aşk Hayatı

Başak burcu kadını, aşk hayatında partnerini konuşmasıyla hemen etkisi altına alabilir. İlişkilerinde her zaman saygılı ve sorumluluk sahibidirler. Mantıklı ve detaycı olmasından dolayı bir ilişkiye başlarken oldukça zorlanabilir.

1. Duyguları kontrol altındadır

Issız bir adada çok yakışıklı ve karizmatik bir adamla birlikte yaşamak zorunda kalsa sevdiğine sadık kalacak kadar güvenilir biridir. Fakat duygularını da kontrol altında tutmasının da bir süreci vardır. Sonuçta o bir robot değil insan evladıdır.

Göründüğünden daha duygusal bir kalbe sahiptir. Sadece kalbini açmak için doğru insanı beklerler.

2. Aşık olmaktan korkar

Yıllarca binbir emek vererek, katı kurallar çerçevesinde kurduğu güvenli hayatı, risk almadan yaşamayı sever.

Aşkı kaos yaratan, insana istemediği şeyler yaptıran duygusal bir bozukluk olarak gördüğünden, midesinde kelebekler uçuşmaya başladığında hissettiği ilk şey panik ve korku olur.

3. Karşı tarafın hamlesini bekler

İş hayatında başarılı, kendinden emin ve kurşun geçirmez bir portre çizmesine rağmen, gönül meselelerinde ürkek, utangaç, ne diyeceğini bilemeyen bir kız çocuğuna dönüşür.

Flörtöz ve atılgan bir mizacı olmadığı için hoşlandığı kişinin ona gelmesini sabırla bekler, ilk hamleyi yapan taraf her zaman erkek olur.

4. Karar vermesi uzun sürer

Karar verme süreci sancılıdır, ilişkiye başlamadan önce aklını kurcalayan detayları takıntılı bir şekilde düşünerek uykusuz geceler geçirir.

”Karşımdaki kişi samimi mi? Beni gerçekten önemsiyor mu? Sadık kalabilir mi? Güvenilir mi? Hayatımın tüm dengesini alt üst edip beni yarı yolda bırakır mı?” ve benzeri pek çok sorunun cevabını net bir şekilde bilmek, doğru kişiyi bulduğundan, duygularının incinmeyeceğinden, aşkından ve sadakatinden %100 emin olmak ister.

5. Ağırdan almak ister

Başlangıçta ilgili ve arkadaşça yaklaşarak partnerini daha yakından tanımaya çalışır. Olumlu ve olumsuz tüm özelliklerini, sevdiği ve nefret ettiği şeyleri, çocukluk anılarını, askerlik günlerini, eski aşklarını, ailesini, işini, iş çevresini, hobilerini, fobilerini, en son okuduğu kitabı, favori kadın ünlüsüne varıncaya kadar her şeyi öğrenir. Bu bilgilere ve çok daha fazlasına hakim olmadan ilişkide ikinci evreye geçmez.

6. Aşırılıktan hoşlanmaz

Tutucudur, halka açık yerlerde yapılan büyük aşk gösterilerinden, laubali tavırlardan ve ciddiyetsizlikten hiç hoşlanmaz. Kendine özgü bir mahremiyet anlayışı vardır, romantizmin doruklarındayken bile ölçüyü kaçırmamak gerektiğine inanır, kontrolü kaybetmez.

7. Kişisel bakımına özen göstermeyen birine sempati duymaz

Gardırobu düzenlidir, dikkatle seçip yerleştirdiği şık ve ütülü kıyafetlerden oluşur. Her gün sıcak bir duşla rahatladıktan sonra, kişisel bakımını nemlendirici kremler, yüz dinlendirici maskeler, ağır olmayan çiçeksi parfümle tamamlarlar.

Yediğine içtiğine, kilosuna, sağlığına, dış görünüşüne özen gösterir. Sade, klasik, abartıdan uzak bir havası vardır.

Sevgilisinin de kendisi gibi güzel kokan, bakımlı görünen, tarz sahibi birisi olmasını arzular.

8. Detaylara takılır

Bir başkasına önemsiz gözüken, sadece kendisinin fark ettiği ve fazla üstünde durduğu ayrıntılar yüzünden kuruntulu ve huzursuz görünür. Sevdiği insanın onun bu özelliğiyle alay etmemesi, hoşgörüyle yaklaşması gerekir.

Titizliği ve detaycılığı bir kusur gibi görünmesine rağmen bunu bir erdem olarak kabul etmeniz iş bitirici zekası ile dünyaya kattıklarını düşünerek içinizi rahatlatın.

Gülüşü ve sevimli havasının yanında sevimli, fedakar ve cömertliğine karşı koyacak gücü bulmakta zorlanabilirsiniz.

9. Beyaz atlı prensini bekleyen prenses değildir

Çılgın vaatler, pahalı hediyeler, baştan çıkaran aşk sözcükleri ve ucuz romantizme küçümseyerek bakar.

Fazlasıyla gerçekçidir, samimiyetten, dostluktan, gerçek ve abartısız hislerden yanadır.

Peri masallarına inanmaz, ayakları yere sağlam basan, güçlü, dürüst, güvenebileceği bir erkek ister.

10. Saygıyı ve dürüstlüğü her şeyden fazla önemser

Tavladığı kadın sayısıyla övünen, kariyer sahibi küstah kazanovalardan ve fazla hayalperest, söyledikleriyle yaptıkları arasında uçurumlar olan sorumsuz erkeklerden zerre hazzetmez.

Başak kadını her şeyden önce yanında kendini rahat ve güvende hissettiği, saygı ve dürüstlük çerçevesi içinde hayatını paylaşabileceği bir yol arkadaşı arar.

11. Tek gecelik ilişkilere sıcak bakmaz

Çapkın yabancılara şüphe ve mesafeyle yaklaşır. Kısa soluklu ilişkileri vakit kaybı olarak gördüğünden, hayatında uzun süre kalacağını düşünmediği hiçbir insanı tek gecelik bir ilişki yaşamak için bile yanında istemez. Anlık heveslerin rüzgarına çabuk kapılmaz, doğru kişiyi bulmak için yıllarca bekleyebilir.

12. Değiştirmeye çalışır

Sevgilisinin kusurlarını açıkça görür, eleştirir ve bir proje gibi iyileştirmeye çalışır. Bazen onun bu uçlarda gezinen mükemmeliyetçi tavrı ve baskıcı hali, sabır zorlayabilir, ilişkiyi sıkıntılı bir duruma sokabilir.

13. Çelik yeleğini çıkartır

En korktuğu şeylerin başında hoşlandığı kişi tarafından reddedilmek, kırıcı bir söz ya da imayla hislerinin incinmesi, yeteri kadar ilginç ve güzel bulunmamak, takdir görmemek ve yanlış anlaşılmak gelir.

Bu nedenle özellikle ilişkinin başlangıç aşamasında temkinli ve gelebilecek saldırılara karşı içinde bir çelik yelek giyiyormuş gibi davranır. Zaman geçtikçe yeleği çıkartarak daha güler yüzlü, konuşkan, kırılgan ve korunmasız olmayı göze alır.

14. Pratiktir, olaylara düz yaklaşır

Karmaşa ve belirsizlik lügatında yoktur, her şeye berrak bir mantıkla yaklaşır. İyimser ve çözüm odaklıdır, konuşarak her türlü problemin çözülebileceğine inanır, gereksiz kaprislerle sevdiğini üzmez.

15. Zaman yaratır

Sürekli koşturmaca halinde, temposu yüksek bir hayatı olmasına rağmen sevdiği erkeğe mutlaka zaman yaratır. Lezzetli yemeklerden oluşan bir akşam yemeği hazırlayarak, dışarıda bir kahve eşliğinde keyifli sohbetler yaparak, özel günlerde küçük tatlı sürprizler hazırlayarak sevgisini ve ilgisini hissettirir.

16. İhaneti ve yalanı affetmez

Dostluğu ve saygıyı aşkın kendisinden daha önemli gördüğü için güvenini sarsacak bir ihanet ya da yalan karşısında düşünmeden ilişkiyi sonlandırır.

Gururu bir kez kırıldıktan sonra yaraların onarılması kolay değildir. İlişki devam etse bile artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz, aradan aylar geçse bile ilk günkü gibi hatırlar, hatırlatır. Kısaca unutur ama neyi unuttuğunu asla unutmaz.

17. Zekaya ve başarıya hayrandır

Gelişmiş entelektüel birikimi olan ve ilgi duyduğu bir alanda uzmanlaşmış erkeklere hayrandır.

Paraya pula itibar etmediği halde partnerinin hayatta bir duruşunun olması, yetenekli ve başkalarınca onaylanmış bir başarısının olması hoşuna gider.

İnce zeka ve güçlü mizah anlayışı partnerinde etkilendiği özelliklerin başında gelir.

18. Korumacıdır

Sevdiği insanı her açıdan, idealist bir şekilde sahiplenir. Gerekirse maddi ve manevi olarak ilişkiyi destekler, partneriyle ideal bir birliktelik yaşamak için çeşitli özverilerde bulunmaktan kaçınmaz.

19. Kıskançtır

Başak kadını, duygularını dışarıya belli etmeden, içinde bastırarak, yoğun yaşar. Göründüğünden fazla alıngan, hassas ve kıskançtır.

Aşka teslim olması uzun sürer ama bir kez gönlünün kapılarını araladığında tamamen sevgilisine ait olmak ve sevdiği erkeğin de tamamen kendisine ait olmasını ister.

Bazen aşırı kıskançlığı içini kemiren bir şüphe ve takıntı halini alabilir.

20. Tutkuludur

Soğuk ve mesafeli görüntüsünün altında fırtınalar kopar. Gerçek bir dişidir, ilişkide %100 güven duyduğu takdirde kendisini tam anlamıyla partnerine açar ve adar.

Başlarda utangaçlığını aşamayabilir ama ilişkinin ilerleyen günlerinde, ne istediğini bilen ve ifade eden, romantik bir aşığa dönüşür.

21. Övülmeye ihtiyacı vardır

Biraz evhamlı ve gergin bir mizacı olduğundan ne kadar harika, kusursuz bir karakteri olduğunun söylenmesine, övülmeye ihtiyacı vardır.

Yaptığı iyi şeyler için onu mütevazi hediyelerle ödüllendirdiğinizde bir çocuk gibi sevinir, gözlerinin içi güler.

Takdir edilmediği, eleştiriye maruz kaldığı bir ilişki içinde teninin rengi hızla solar, acı çeker, ruhu yıpranır, mutsuz olur.

Sevgilisinden olumlu sözler işitmek, yüreklendirilmek, değerinin bilinmesi hayatında en az ekmek su kadar hayati bir yer tutar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.