Başak Burcu Kadını: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası

Başak Burcu Kadını: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası

Başak burcu, Zodyak’ın 12 burcundan altıncısıdır. Döngüsü her yıl, 23 Ağustos – 22 Eylül arasında gerçekleşmektedir. Başak burcu olarak yıldız haritanızda gezegen sahibi olmasanız bile, yıl boyunca başka gezegenler başak burcunu ziyaret eder ve toprak grubu olduğu için, bu enerjiyi hissetmek çok önemlidir. Peki, başak burcu kadınının özellikleri ve üzerinde taşıdığı enerji hakkında merak ettiğiniz tüm detayları öğrenmeye ne dersiniz? Hadi, hazırsanız başlayalım!

Başak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Sorumluluk Sahibidir

Başak burcu kadını, sorumluluk sahibi ve tüm sorumluluklarını bilen bir kadındır. Hırslı, tuttuğunu koparan bir yapıya sahiptir. Ellerinden her iş gelir. Kendilerini göstermeye, herkes tarafından beğenilere takdir görmeye bayılırlar.

Detaycıdır

Her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenmek ister ve öğrenirken her şeyi didik didik eder. Kişilik olarak çok hassas ve nazik bir yapıya sahiptir. Detaycı yapıları, zaman zaman çevrelerini bunaltabilir.

Titizdir

Aşırı titizdir ve temizlik ve titizlik aşkı kesinlikle hastalık boyutundadır. En ufak detaylar bile başak kadınları için son derece önemlidir. Ev yaşantısına fazla düşkünlerdir ve dışarıda vakit geçirmekten çok keyif almazlar. Ailesine ve çocuklarına son derece düşkündür ve vakit ayırmaktan hiç kaçınmaz. Çocuklarına ayırdığı zaman onları çok mutlu eder. Mizah anlayışı çok geniştir ve hoş mizaha sahiplerdir. Aile ve arkadaş çevreleri tarafından çok beğenilen ve sevilen kişilerdir.

Mükemmelliyetçidir

Çok azimlidir ve çalışmayı severler. İstediklerini elde etmek, başarıya ulaşmak için sürekli çalışırlar. Pratik zekaya sahiplerdir ve çok fazla çaba gösterirler. Ne olursa olsun mükemmeli arayan yapıları sayesinde, her işi mükemmel şekilde sonuçlandırırlar. Hayatlarını kontrol altına almak istemeleri, onlara güven verir. Kazanmak biraz zordur. Çok mesafeli davranır. Dürüstlüğü elden bırakmaz ve karşısındakinin de hep dürüst olmasını bekler. Yalandan, riyadan hiç hoşlanmaz. Başak burcu kadını ile dürüstlüğe önem veren kişiler arkadaş olmalıdır. Maddiyata çok önem vermeseler de maddi olarak çok güçlü olmak isterler.

Pratiktirler

Diğer burçlara göre daha bilgedir ve değişimlere daha kolay adapte olurlar. Gezegenlerin geçişleri sırasında çok fazla evham yapabilir veya öyle olursa gibi laflara çok takılıp kalabilir. Başak burcunun, Boğa ve Oğlak burçlarının arasındaki toprak burcu olması da onu muhafazakar ve güçlü bir kişi olmasını sağlar. Günlük hayatlarında fazla pratik ve düzenlidir. Hayatlarında hiç bir şey yolunda gitmediği zamanlarda bile kendilerini salmazlar, düzenli hayat sürdürmeye, hayallerine, hedeflerine ulaşmak için mücadele ederler.

Her Ofiste Süperstarlardır

Olgundur ve yönetir. Her ofis alanında hep süper starlardır. Birini sevdikleri zaman, hırslanırlar ve hırsları sevdiklerine uzanır. Karşılarındaki kişinin başarılı olması için yardımcı olur ve besler. Bu durum bazılarına sıkıcı gelse de başaklar her şeyin amacı ve bir yeri olduğunu düşünürler.

Analitiklerdir

Dikkatli, düzenli ve analitiktir. Problem çözme konusunda sistematik yaklaşırlar. Başkalarına enerji verdiği bilinir ve arkadaş seçme konusunda çok seçicidirler.

Zeka Küpü

Yönetici gezegenlerinden dolayı her zaman bilgiyi ararlar. Çok zeki olduklarını düşünürler ve zekalarını kendilerinin en büyük yardımcısı olarak görürler. Genellikle pratik ve çalışkan olan başak kadınları için en önemli konu kesinlikle iştir. Tembel ve inanmadıkları kişilere karşı son derece soğuk davranmalarına rağmen, eğer güvenirlerse her zaman destekleyip yardımcı olurlar.

Çalışma Odaklıdır

Yaşam boyunca hep dinlenmeden çalışmak isterler. Onların dinlenme biçimi bile, bazılarına çok yorucu gelebilir. Ayrıntılarda boğulma riskleri her zaman vardır. Ayrıntılara boğulup takıldıkları anlarda dahi, kendilerine iyi bir yöntem bulabilirler.

Asla Kendilerini Kullandırtmazlar

Sınırlarını bilirler ve hayır demekten hiç çekinmezler. Genellikle kendilerini başkalarına kullandırtmazlar. Tutumluluk seviyeleri bazen pintilik derecesindedir. İçli dışlı olmayı çok sevmezler. Dışarıdan bakıldığında son derece mesafeli ve soğuk bir görüntüleri vardır.

Fiziksel Özellikleri

Genelde uzun boylu ve ince bele sahiptirler. Esmer ya da beyaz tenli olup yanakları pembedir. Saçları genelde uzun ve koyu renkte olur. Çok sağlıklı saç tellerine sahip olurlar. Gözleri resmen insanın içini okur gibi bakar. Bu da sizi anında etki altına alır. Çok farklı bir aurası, karizması vardır. Yıldız haritalarında çok yüksek olan kişilerdir. Eleştirisel, zor beğenen ve seçici yaklaşımları yiyecek içeceğe de yansır. Hayatlarının her alanında temiz ve titizdirler. Resmen iş hayatının çalışkan arılarıdır. Fazla iştahlı değiller ve üretken yapıları sayesinde çok kilo almazlar. Metabolizmaları çok hızlı çalışır. Çok fazla çekici olmasalar bile, zarif ve ince hatları sayesinde vücut ve yüzleri genelde güzeldir.

Olumlu Özellikleri

Organize Etme Becerisi Yüksektir

Genel olarak alçak gönüllü, dürüst ve kavrama yeteneğine sahiptirler. Çok dikkatlidirler, başlarına gelen sorunları çözme odaklıdırlar. Ayakları yere sağlam basar. Kendilerine sonsuz güvenirler. Başak burcu kadınları güzelliğin ve beynin ortak kombinasyonudur. Organize etme becerileri çok yüksektir. Onlar için laf değil icraat önemlidir. Son derece yaratıcı mizaha sahiptirler. Toprak burcu olmaları onların ışıldamasını sağlar.

Hassastır

Sorumluluklarının farkında olup, hırslı bir yapıya sahiptirler. Pek etmek nedir bilmezler. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar öğrenerek, detaylar da boğulabilirler. Olumlu özelliklerinden biri de son derece hassas ve nazik yapıya sahip olmalarıdır. Biraz alıngan ve çabuk kırılgan olabilirler. Kırıldıklarında kolay affetmezler. Bu özelliği olumsuz gibi gözükse de kin tutmadığı için çok göze batmaz.

Dürüsttür

Güven denince akan sular durur. Kolay kolay güveni kazanılmaz. Her zaman mesafeli davranmaya özen gösterir. Sert tavırla yaklaşıldığında güvenini kolay kolay kazanamazsınız. Yalandan asla hoşlanmaz. Onunla arkadaş olmak istiyorsanız dürüst olun çünkü başak kadını sır ve gizemlerden hoşlanmaz.

İsteklerine Ulaşmak İçin Çaba Sarf Ederler

Paraya çok önem verdikleri söylenemez ama maddi olarak güçlü olmak isterler. Maddi gücün hayatlarında güven sağlayacağını bilirler. Rahat yaşamın ve isteklerini karşılayacak şeyin para olduğunu bilirler.

Hizmet Etmekten Hoşlanırlar

Hayatlarının her alanında başkalarına hizmet ederek, başkalarını mutlu etmeye çalışırlar. Ama bu karmaşanın arasında kendisinin farkına varmaz, öncelik olarak kendini sevmesi gerekir. Her yaptığı işte becerikli ve pratiktir. Kimsenin onun yapamayacağı düşüncesi her zaman aklındadır, kendisini buna inandırır.

Olumsuz Özellikleri

Detaylara Çok Takılı Kalırlar

Diğer burçlara göre çok fazla detaycıdır. Karşısındaki arkadaşı ya da partneri olsa dahi veya başak burcu olsa bile kolay kolay anlaşamayacaktır. Çevresindekilerin rahat hal ve hareketleri de onun sorun çıkarmasına nedendir. Sıradan bir yere giderken bile saatlerce hazırlık yaparlar bu da karşısındakini çok sıkar. Bununla baş etmek çok zordur hatta imkansızdır.

Fazla Titizdir

Başak burcu kadınını tüm burçlardan ayıran en belirgin özelliği titiz olmasıdır. Asla ev arkadaşı istemezler, zaten kimse bir başak burcu ile aynı evde yaşamayı göze alamaz. Fazla pratik ve akıllıdır. Tüm yaptığı işlerden herkes memnun olsun isterler küçük sorun çıksa bile anında alınganlık yapabilirler.

Eleştiriye Kapalıdır

Eleştiriye hiç açık değildirler. Biri eleştiri yapsa dünyaları başlarına yıkılır. Karşısındakiler espri yapsalar bile küçük bir şeyden alınabilir anında hırçınlaşabilirler. Fazla kıskançtırlar, sevdiklerini kimseyle paylaşamazlar.

Kendi kalıpları ve kuralları vardır ve kolay kolay bu kuralların dışına çıkmazlar. Detaycı ve mantıklı oldukları için her yaptıkları davranışı ve işi doğru kabul ederek başkalarının düşüncelerini görmezden gelirler.

Tutucudur

Fazla mantıklı, gergin hareket etmesi en dikkat çekici özellikleri arasındadır. Çoğu zaman sinsi, dalgın be endişeli davranır. Aşırı derece de takıntılı, zorluk çıkaran ve tutucu bir tavrı vardır. Genellikle yenilikten hoşlanmaz ve geleneklerine çok fazla bağlıdır.

Olumsuz

Kolay kolay kimseyi beğenmeyen bir karakterleri vardır. Bu nedenle genelde kendilerini yalnızlığa mahkum ederler. Kimsenin mükemmel olmayabileceğini kabul etmez hep dört dörtlük kişi arayışına girerler. Bu nedenle ilişkileri de çok uzun sürmeyebilir.

Şüpheciler

Dost edinmeleri konusunda şüpheci tavırları hep zor duruma düşürebilir. Çok fazla merakları başlarını zaman zaman belaya sokabilir. Karşılarındaki insanları, eleştirel yapıları yüzünden düşünmeden kırabilir. Biraz fazla patavatsızlardır.

Yeniliklere Açık Değiller

Geleneklerine fazla bağlı olmaları nedeni ile yeniliklere pek açık değillerdir. Sağlıklarına çok düşkün pimpiriklerdir, bu nedenle hastalık hastasıdırlar. Buluttan nem kapan yapıları yüzünden sürekli evham yaparlar.

Aile ve Ev Hayatı

Titiz Ve Düzenlidirler

Başak burcu kadınları ev hayatına çok düşkündür. Düzenli, titiz ve dekorasyona önem verir. Hizmet etmek için mükemmel bir eştir. Hamarat ve marifetli yapısı sayesinde aile bireylerini çok fazla mutlu eder. Maddi konularda olan tutumu sayesinde evinin gelir giderleri hep kendisindedir. Çalışıyor olsalar bile ev işlerini üstlenir ve görevlerini hakkı ile yerine getirirler. Koca holding yönetecek potansiyele sahip olan başak kadınlarının, aile fertlerine ayırdığı zamanı da görkemli bulabilir, şaşırabilirsiniz. Hayatı çok düzenli yaşamayı sevdikleri gibi ev yaşantılarında da düzenlidirler.

Harika tavsiye veren ve sorun çözümleri olan arkadaşlardır. Bu özelliği onları yardımsever biri yapar. İnsanları önemserler ve zamanla güçlü ilişkiler kurarlar. Bu ilişkilerini senelerce devam ettirerek beslerler. Başak kadını ile dostluk meşakkatli yollardan geçtikten sonra kurulabilir. Aileyi çok fazla önemseyen burçtur. Genellikle yaşlı ve hasta insanlara çok önem verirler, bu onlar için önemlidir.

Anne Başak Kadını

Anne olan başak kadını, çocukları için en mükemmeli ister, arar ve adeta yoktan var eder. Tam anlamı ile çocuklarının emrine amadedir. Fakat bazen çocuklarından beklentileri fazla olabilir. Fazla eleştirebilir, kontrolcü olabilir ve baskı kurabilir. Çok evhamlı olması zaman zaman insanı çileden çıkartabilir.

Sağlık Hayatı

Dengeli Beslenmeye Önem Verir

Başak burcu kadını, sindirim sistemini ve bağırsakları yönettiğinden dolayı, beslenmelerine çok dikkat etmelidirler. Aksi halde mide rahatsızlığına yakalanmaları kaçınılmaz sondur. Onlar için dengeli beslenme çok önemlidir. İnce bel, uzun boy, zayıf beden, açık ten ve koyu renk saçlar fiziksel özelliklerindendir.

Hastalık Hastasıdırlar

Aslında sağlık konusunda oldukça dikkatlidirler ve bu nedenle kolay kolay hasta olmazlar. Sağlıklı besinler tüketmeye çalışırlar ve yemek konusunda özenlidirler. Çoğu başak burcu kadını hastalık hastasıdır. Ufak hastalığa yakalansalar, az başları ağrıyor olsa bile, çok fazla ilgi beklerler. Genelde mide ve sinir sisteminden rahatsızlığa yakalanırlar çünkü mide ve sinir sistemini yönetiyorlar. Bu nedenle yönettikleri bölgelere kesinlikle çok fazla özen göstermelidirler.

Psikomatik hastalıklar görülebilir. Fazla titizlikten dolayı tırnak iltihaplanması, sinirsel kökenli yaralar, çıbanlar gibi farklı rahatsızlıklara yakalanmaları mümkündür. Çok evham yapmaları ülsere neden olabilir. Ayaklarını üşüttükleri zaman mide yanması, gaz rahatsızlıkları ve hazımsızlık olabilir.

Eğlence Hayatı

Başak kadınları pek belli etmeseler bile, oldukça utangaç yapıya sahiptirler. Bazen fazla güvenilir ve samimi olmaları antipatik olabiliyor. Dürüstlüğünün boyutunu fazla kaçırdığı zaman, çevresindekiler biraz tepki gösterebilir. Fazla çevredekileri aldırmaz ve taviz vermez yapıları vardır.

Eleştiri Almaktan Hoşlanmazlar

Eleştirmekten korkmaz fakat ya büyük eleştiriler alırsa? Asla eleştiriye açık değillerdir, karşılarındaki sonuna kadar haklı olsalar bile. Karşısındaki kişiye dünyayı zindan etmek için yeterli bir sebep, eleştiri almak.

Kaliteli Ortam İlk Tercihleridir

Çevresindeki bir çok kişiye göre programlı ve planlıdır. Eğlenceye gideceği zaman bile nereye, kiminle, saat kaçta bunların hepsinin planlamasını yapar. Çok rengarenk disko toplarının olduğu mekanlar yerine daha elit daha klas ortamlar tercih eder. Pijama partileri tam başak kadını içindir çünkü evde vakit geçirmeye bayılır. Arkadaşlarının ısrarına dayanamasa da yine de küçük minik samimi ortamlara gitmeyi tercih eder. Kaliteli yemek yemekten ve beyaz şaraptan hoşlanırlar. Sıcak dost sohbetleri onlar için vazgeçilmezdir.

Gizli ve Çok Olgunlardır

Tam olarak genellikle neyi açığa çıkarabileceklerini, neyi doldurmaları gerektiğini kontrol ederler. Genel olarak akılları hayal alemi ile değil, gözlem ve analizle dolup taşar. Her şeylerini önceden planlayarak ve odaklanarak gerçekleştirirler.

Kariyer ve Para

Ekonomi Alanında İyidirler

Başak kadınları, iyi bir muhasebecidirler. Konsantre olma yetenekleri vardır ve matematiğe çok yatkındırlar. Genelde bilim dalında yüksek ihtisas yapmış olmaları onları doğuştan gelen yetenek olarak gösterirler. Eğer ilgilendikleri alanda profesyonel hale geldiler ise başkaları ile paylaşmaktan memnuniyet duyarlar. Yazı yazmaktan ve araştırmaktan çok hoşlanırlar.

Mükemmeli İsterler

İş hayatlarında oldukça isteklidirler. Ufak detaylara çok dikkat ederler ve uyumlu elemanlardır. Fazla dürüsttürler ve yaptıkları işi hakkıyla yapıp, hak ettikleri karşılığı almak isterler. Çıkan problemler karşısında, meslektaşlarından yardım istemekte çekinmezler. Fazla mükemmeliyetçi yapıları sayesinde, her işin altından kalkarlar. Sorumluluk sahibidirler. Düzene ve kurallara uyulmasını, herkesin dakik olmasını isterler.

Özensizliğe Tahammülleri Yoktur

Tembel, dikkatsiz, özensiz çalışanlara asla tahammülleri yoktur. Para konusunda oldukça tutumludurlar. Har vurup harman savurmazlar. Paranın değerini bilirler. Çünkü emek vererek hak ederek kazanırlar.

Başak Burcu Kadını Aşk Hayatı

Hayatının her alanında dürüstlüğü, detaylara aşırı önem veren titizliği, kolay beğenmeyen eleştirel tavrı ve mükemmelliyetçiliğiyle tanınır. Başarı, kontrol, disiplin ve sonuç odaklı yaşadığından dışarıdan bakıldığında fazla iş kolik, duygusuz ve eğlenceye hiç vakit ayırmayan birisi izlenimi verir. Köklerini, geçmişini, ailesini, nereden geldiğini ve nereye gittiğini sıklıkla düşünür, yenilik yapma fikri onu ürkütür, kurduğu düzene ve alışkanlıklarına takıntı derecesinde bağlıdır.

Başak burcu kadını, karşısındaki erkeği konuşmaları ile anında etkisi altına alabilir ve esprili yapısı sayesinde kişiyi kendisine bağlayabilir. İlişkilerinde hep öncelikleri mantıktır. Mantıkları sayesinde bir çok erkeği kendilerine hayran bırakmakta üstlerine yoktur. Kolay kolay herkesi beğenmezler ve fazla ayrıntılara takılırlar. Partnerlerini hüsrana uğratmadan, düzgün, saygılı ve sorumluluk sahibi bireyler olarak hareket ederler. Zor zaman dostlarıdır. Yardım sever ve oldukça duyarlıdırlar. Peki, yeni riskler almak konusunda çekimser, kendi rutininin dışına çıkmakta güçlük çeken, kuşkucu ve zor güvenen başak burcu kadını aşk hayatında nasıldır?

Aşık olmaktan korkar

Yıllarca binbir emek vererek, katı kurallar çerçevesinde kurduğu güvenli hayatı ve risk almadan yaşamayı sever. Aşkı kaos yaratan, insana istemediği şeyler yaptıran duygusal bir bozukluk olarak gördüğünden midesinde kelebekler uçuşmaya başladığında hissettiği ilk şey panik ve korku olur.

Karşı tarafın hamlesini bekler

İş hayatında başarılı, kendinden emin ve kurşun geçirmez bir portre çizmesine rağmen gönül meselelerinde ürkek, utangaç, ne diyeceğini bilemeyen bir kız çocuğuna dönüşür. Flörtöz ve atılgan bir mizacı olmadığı için hoşlandığı kişinin ona gelmesini sabırla bekler, ilk hamleyi yapan taraf erkek olur.

Karar vermesi uzun sürer

Karar verme süreci sancılıdır, ilişkiye başlamadan önce aklını kurcalayan detayları takıntılı bir şekilde düşünerek uykusuz geceler geçirir. ”Karşımdaki kişi samimi mi? Beni gerçekten önemsiyor mu? Sadık kalabilir mi? Güvenilir mi? Hayatımın tüm dengesini alt üst edip beni yarı yolda bırakır mı?” Ve benzeri pek çok sorunun cevabını net bir şekilde bilmek, doğru kişiyi bulduğundan, duygularının incinmeyeceğinden, aşkından ve sadakatinden %100 emin olmak ister.

Ağırdan almak ister

Başlangıçta ilgili ve arkadaşça yaklaşarak partnerini daha yakından tanımaya çalışır. Olumlu ve olumsuz tüm özelliklerini, sevdiği/ nefret ettiği şeyleri, çocukluk anılarını, askerlik günlerini, eski aşklarını, ailesini, işini, iş çevresini, hobilerini, fobilerini, en son okuduğu kitabı, favori kadın ünlüsüne varıncaya kadar her şeyi öğrenir. Bu bilgilere ve çok daha fazlasına hakim olmadan ilişkide ikinci evreye geçmez.

Aşırılıktan hoşlanmaz

Tutucudur, halka açık yerlerde yapılan büyük aşk gösterilerinden, laubali tavırlardan ve ciddiyetsizlikten hiç hoşlanmaz. Kendine özgü bir mahremiyet anlayışı vardır, romantizmin doruklarındayken bile ölçüyü kaçırmamak gerektiğine inanır, kontrolü kaybetmez.

Kişisel bakımına özen göstermeyen birine sempati duymaz

Gardırobu düzenlidir, dikkatle seçtiği şık ve ütülü kıyafetlerden oluşur. Her gün sıcak bir duşla rahatladıktan sonra kişisel bakımını nemlendirici kremler, yüz dinlendirici maskeler, ağır olmayan çiçeksi parfümlerle tamamlar. Yediğine içtiğine, kilosuna, sağlığına, dış görünüşüne özen gösterir. Sade, klasik, abartıdan uzak bir havası vardır. Sevgilisinin de kendisi gibi güzel kokan, bakımlı görünen, belli bir tarz sahibi birisi olmasını arzular.

Detaylara takılır

Bir başkasına önemsiz gözüken, sadece kendisinin fark ettiği ve fazla üstünde durduğu ayrıntılar yüzünden kuruntulu ve huzursuz görünür. Sevdiği insanın onun bu özelliğiyle alay etmemesi, hoşgörüyle yaklaşması gerekir.

Beyaz atlı prensini bekleyen prenses değildir

Çılgın vaatler, pahalı hediyeler, baştan çıkaran aşk sözcükleri ve ucuz romantizme küçümseyerek bakar. Fazlasıyla gerçekçidir, samimiyetten, dostluktan, gerçek ve abartısız hislerden yanadır. Peri masallarına inanmaz, ayakları yere sağlam basan, güçlü, dürüst, güvenebileceği bir erkek ister.

Saygıyı ve dürüstlüğü her şeyden fazla önemser

Tavladığı kadın sayısıyla övünen, kariyer sahibi küstah kazanovalardan ve fazla hayalperest, söyledikleriyle yaptıkları arasında uçurumlar olan sorumsuz erkeklerden zerre hazzetmez. Başak kadını her şeyden önce yanında kendini rahat ve güvende hissettiği, saygı ve dürüstlük çerçevesi içinde hayatını paylaşabileceği bir yol arkadaşı arar.

Tek gecelik ilişkilere sıcak bakmaz

Çapkın yabancılara şüphe ve mesafeyle yaklaşır. Kısa soluklu ilişkileri vakit kaybı olarak gördüğünden hayatında uzun süre kalacağını düşünmediği hiçbir insanı tek gecelik bir ilişki yaşamak için bile yanında istemez. Anlık heveslerin rüzgarına çabuk kapılmaz, doğru kişiyi bulmak için yıllarca bekleyebilir.

Değiştirmeye çalışır

Sevgilisinin kusurlarını açıkça görür, eleştirir ve bir proje gibi iyileştirmeye çalışır. Bazen onun bu uçlarda gezinen mükemmelliyetçi tavrı ve baskıcı hali sabır zorlayabilir, ilişkiyi sıkıntılı bir duruma sokabilir.

Çelik yeleğini çıkartır

En korktuğu şeylerin başında hoşlandığı kişi tarafından reddedilmek, kırıcı bir söz yada imayla hislerinin incinmesi, yeteri kadar ilginç ve güzel bulunmamak, takdir görmemek ve yanlış anlaşılmak gelir. Bu sebepten özellikle ilişkinin başlangıç aşamasında temkinli ve gelebilecek saldırılara karşı içinde bir çelik yelek giyiyormuş gibi davranır. Zaman geçtikçe yeleği çıkartarak daha güler yüzlü, konuşkan, kırılgan ve korunmasız olmayı göze alır.

Pratiktir, olaylara düz yaklaşır

Karmaşa ve belirsizlik lügatında yoktur, her şeye berrak bir mantıkla yaklaşır. İyimser ve çözüm odaklıdır, konuşarak her türlü problemin çözülebileceğine inanır, gereksiz kaprislerle sevdiğini üzmez.

Zaman yaratır

Sürekli koşturmaca halinde, temposu yüksek bir hayatı olmasına rağmen sevdiği erkeğe mutlaka zaman yaratır. Lezzetli yemeklerden oluşan bir akşam yemeği hazırlayarak, dışarıda bir kadeh şarap yada kahve eşliğinde keyifli sohbetler yaparak, özel günlerde küçük tatlı sürprizler hazırlayarak sevgisini ve ilgisini hissettirir.

İhaneti ve yalanı affetmez

Dostluğu ve saygıyı aşkın kendisinden daha önemli gördüğü için güvenini sarsacak bir ihanet yada yalan karşısında düşünmeden ilişkiyi sonlandırır. Gururu bir kez kırıldıktan sonra yaraların onarılması kolay değildir. İlişki devam etse bile artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz, aradan aylar geçse bile ilk günkü gibi hatırlar, hatırlatır.

Zekaya ve başarıya hayrandır

Gelişmiş entellektüel birikimi olan ve ilgi duyduğu bir alanda uzmanlaşmış erkeklere hayrandır. Paraya pula itibar etmediği halde partnerinin hayatta bir duruş sahibi, yetenekli ve başkalarınca onaylanmış bir başarısı olması hoşuna gider. İnce zeka ve güçlü mizah anlayışı karşı cinste etkilendiği özelliklerin başında gelir.

Korumacıdır

Sevdiği insanı her açıdan, idealist bir şekilde sahiplenir. Gerekirse maddi ve manevi olarak ilişkiyi destekler, partneriyle ideal bir birliktelik yaşamak için çeşitli özverilerde bulunmaktan kaçınmaz.

Kıskançtır

Duygularını dışarıya belli etmeden, içinde bastırarak, yoğun yaşar. Göründüğünden fazla alıngan, hassas ve kıskançtır. Aşka teslim olması uzun sürer ama bir kez gönlünün kapılarını araladığında tamamen sevgilisine ait olmak ve sevdiği erkeğin de tamamen kendisine ait olmasını ister. Bazen aşırı kıskançlığı içini kemiren bir şüphe ve takıntı halini alabilir.

Tutkuludur

Soğuk ve mesafeli görüntüsünün altında fırtınalar kopar. Gerçek bir dişidir, ilişkide %100 güven duyduğu takdirde kendisini tam anlamıyla partnerine açar ve adar. Başlarda utangaçlığını aşamayabilir ama ilişkinin ilerleyen günlerinde ateşli, fantezi dünyası geniş, ne istediğini bilen ve ifade eden, romantik bir aşığa dönüşür.

Övülmeye ihtiyacı vardır

Biraz evhamlı ve gergin bir mizacı olduğundan ne kadar harika, kusursuz bir karakteri olduğunun söylenmesine, övülmeye ihtiyacı vardır. Yaptığı iyi şeyler için onu mütevazi hediyelerle ödüllendirdiğinizde bir çocuk gibi sevinir, gözlerinin içi güler. Takdir edilmediği, eleştiriye maruz kaldığı bir ilişki içinde teninin rengi hızla solar, acı çeker, ruhu yıpranır, mutsuz olur. Sevgilisinden olumlu sözler işitmek, yüreklendirilmek, değerinin bilinmesi hayatında en az ekmek su kadar hayati bir yer tutar.

Başak Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

Alternatif Tıp Onlar İçin Önemlidir

Başak burcu kadınının en önemli özelliği zindelik ve sağlıktır. O yüzden alternatif tıp ve vücut bakımı ile ilgili hediyeler dikkatlerini çeker. Akupunktur ve masaj seansları gibi hediyeler etmek hoşlarına gidecektir. Ayrıca el yapımı mücevherler, kitaplar ve sanat gereçleri de onlar için şahane hediyelerdir.

Ofis ya da Ev Aksesuarları

En çok vakit geçirdikleri yerler onlar için önemlidir. Yani bu durum ofis ve evleri için de aynıdır. Hediye seçimi yaparken kullanabileceği ev ya da ofis aksesuarları tercih edebilirsiniz.

Spor Salonu Üyeliği

Fiziklerine özen gösteren başak kadınları için, spor salonu üyeliği efsane olacaktır. Böyle bir hediye ile çok mutlu olacaklarına emin olabilirsiniz. Hele de böyle bir hediyeyi kaliteli bir spor ayakkabı eşliğinde verirseniz, dünyada ondan mutlusu olmaz.

Müzik Kutusu

Çoğu zaman kendileri ile yalnız kalmayı ve düşünmeyi çok severler. Böyle zamanlar da en yakın dostları müzik olur. Onun yalnızlığına eşlik etmesi için güzel bir müzik kutusu hediye edebilirsiniz.

Teknolojik Aletler

Teknolojiye düşkünlerdir. Eğer onların yüzünü güldürmek istiyorsanız bilgisayar, tablet ya da telefon gibi seçeneklerden birini değerlendirebilirsiniz. Hatta bu tarz teknolojik aksesuarlar bile onları mutlu etmeye yetecektir.

Kokulu Mum

Düzen ve titizlik dendiğinde akla ilk onlar gelir. Evlerinde kokulu mum her zaman vardır. Kendilerini iyi hissederler. Onlara alacağınız evlerinde dekor olarak kullanabilecekleri kokulu mumlar iyi fikir olacaktır.

Ajanda

Onlar için ajandadan daha iyi bir hediye bulamazsınız. En çok yaptıkları iş plan program olan başakların, her anlarını kaydettiği bir ajandaları hep vardır. Onlar için dışı eskitme olan kilitli ajandalar mükemmel bir hediye seçimi olacaktır.

Antika Eşyalar

Antikalar, vazgeçilmez tutkuları arasında yer alır. Geçmişi seven ve geçmişe özlem duyan başaklar, evlerini antika eşyalarla süslemeyi çok severler. Antika radyo, telefon, vazo ya da avize alarak, onların havalara uçmasını sağlayabilirsiniz.

Başak Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Sabırsız Erkeklere Tahammül Edemezler

Başak burcu kadını ile birlikte olacak erkeğin ilk önce çok fazla sabırlı olması gerekir. Çünkü sabırsız erkeklere asla tahammül edemezler. Eğer hoşlanma ya da sevme gibi durumlar var ise sabırsızlık konusuna biraz göz yumabilirler fakat hoşlanmadıkları bariz bellidir. Eğer oldukça anlayışlı ve sabırlı bir erkek iseniz, diğer adaylara göre bir adım öndesinizdir.

Sade Erkek Tercihleridir

Başak burcu kadınları, nazik, sade ve gösterişsiz erkeklerden hoşlanırlar. Her şeyden önce kendisi ile dost olabilecek erkeklerden hoşlanırlar. İlişki olarak baktığımızda da durum gayet bu şekildedir. Önce dost olup sonra ise huzurlu uzun ilişkiler kurar. Hoşlanacağı erkeğin, edebiyata, entelektüel ve sanat konularına meraklı olup olmadığını çok iyi analiz eder. Eğer bu tarz konulara ilgi duyuyor ise, kendisini geliştirmeyi seviyorsa, başak burcu kadını tüm ilgisini bu yöne doğru yöneltecektir.

Dış Görünüşe Önem Verir

Mantıklı, disiplinli ve çalışkan erkeklerden çok fazla hoşlanır. Erkeğinin kendisine bakmasını, kendisine özen göstermesinden hoşlanır. Dış görünüşe ve kişisel bakıma çok önem verir. Ağız, el ve ayak bakımı onlar için çok önemlidir.

Başakların ruh halleri değişkendir bu nedenle anlık davranırlar. Genellikle neye nasıl tepki vereceklerini tahmin etmek biraz zordur. Onlar her zaman kendi başlarına yeteceklerini düşünürler bu yüzden onları yönlendirmeye çalışmayın. Asla ne yapması gerektiğini söylemeyin, görüşlerinizi yumuşak bir dille belirtebilirsiniz.

Fedakarlık Yapın

Romantik sözcükler başakları pek etkilemez. Onlar için fedakarlık yapmanız gerekmektedir. Sohbet etmekten, nezih yerlerde oturmaktan ve tatil yapmaktan hoşlanırlar. Giyim kuşama çok meraklıdırlar. Onlar için güzel elbiseler almanız, mutlu olmalarını sağlar.

Onu Övün

Üstün özelliklere ve kusursuz olduğunu yineleyin. Her zaman başak kadınlarını övün. Bu onlara kendilerini iyi ve üstün hissettirir. İlişkisine bağlı kalır ve daha sıcak yaklaşır.

Başak Burcu Kadını Nelerden Hoşlanır?

Disiplin ve Düzen Başak Kadınlarının İşidir

Çalışkan, disiplinli ve düzenli kadınlardır. Amaçlarına ulaşmak için, idealleri doğrultusunda hareket ederler. Genel olarak eleştirel tavırlarıyla dikkat çekseler de aşk hayatlarında değişime uğrayabilirler. Sevse de, kolay kolay beğenmeyen eleştiri halinde olan başak kadınlarının gözüne girmek oldukça zordur.

Seçicidir

Yapıları gereği oldukça seçicidirler. Onlar ile ilişkiye başlamak oldukça zordur. Ama ilişkiyi yürütmekte bir o kadar kolaydır. Başak kadınları hakkında bilinmesi gereken en önemli nokta, fazla seçicilerdir ve herkesi hayatlarına almazlar.

Kişisel Özelliklere Önem Verir

Kişisel özelliklere fazla önem verir, karşısındaki erkek ona kesinlikle güven vermeli ve ilk buluşmada elimden geldiğince nazik olmalıdır. Yapmacıklıktan hoşlanmaz, doğal ve konuşkan biriyle sohbet etmekten keyif alır. Edeceğiniz sohbet konularını dikkatli seçmelisiniz ki, eleştirel yapıdaki başak kadını sizden etkilensin.

Karşısındaki erkeği çeşitli sınavlardan geçirebilir. Gözlem yetenekleri fazla gelişmiştir. Karşısındaki kişinin emek sarf etmesini ister. Emek harcadığınızı görmek onun egosunu okşayacak ve kolay kadın olmadığını anlamak hoşuna gidecektir.

Başak kadınını elde etmek için farklı farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Fakat baştan gözüne, aklına, kalbine giremedi iseniz tüm çabanız boşa gidecektir. Samimi dille yaklaşmak, açık sözlü olmak size kazandıracaktır.

Temiz ve Bakımlı

Toprak grubu burçları arasında yer alır. Erkeğin temiz ve bakımlı olmasına çok dikkat eder. Titizlik başak kadınlarının olmazsa olmazları arasında yer alır. O nedenle erkeğin ellerine, dişlerine ve ayakkabılarına çok dikkat eder. Zoru seven kadındır. Saygı ve anlayışa önem verir.

Başak kadınından hoşlanıyor ve sizden etkilensin istiyorsanız mantığınızı ön plana koyarak yaklaşmalısınız. Farklı, kalıplaşmış düşünceleri vardır ve bu onu ayakta tutan özelliklerinden. Ona ayak uydurursanız, size aşık olacaktır.

Saygın

Başak burcu kadınının etkileneceği erkekler çalışkan ve saygın çevreye sahip olmalıdır. Bu sayede onun gözüne girebilir. Etkilendiğinde, aşk onlarında gözünü kör edebilir. Aşık olmasını sağlamak için ona bağlılığınızı belli edin ve onu hayatınızın merkezine koyarak bunu hissettirin.

Mantıklı kararlar alması, hayatını devamlı planlı halde yaşıyor olması size onun eğlenceyi sevmediğini sakın düşündürmesin. Güzel gülüşlü kadınlardır ve aslında eğlenmeyi çok severler.

Eğlenceli

Saygın erkekler olmalarının yanı sıra eğlenceli olmalarını da beklerler. Kendisinin reddedilmemesini ve hep erkeğinin ona ılımlı yaklaşmasını ister. Böyle bir erkekle geçirebilir ömrünü. İnce espiriler yapan ve son derece eğlencelidir. Başak kadınının eğlenceli yönünü ilk buluşmada anlayacaksınız. Espirilerine sizde espiriler ekleyin onu güldürün, gülen başak kadınından daha güzeli yoktur. Siz de onunla eğlenin ve onu beğendiğinizi her an belli edin. Bu onun oldukça hoşuna gidecektir.

Kariyer Sahibi

Onunla ile iş hayatında ortak alanda çalışıyorsanız şunu unutmayın ki, istikrarlı, başarılı ve kariyer sahibi erkeklerden hoşlanırlar. Çünkü onlar için hayat güvencesi çok önemlidir. Kendilerini garanti altına almak, hayatta hep dim dik durmak için ellerinden geleni yaparlar. Çok fazla uzun süreli mutsuzluk yaşamazlar. Duygularını gizlemeyi, kendilerini iyi bir şekilde motive etmeyi çok iyi bilirler.

Çalışkan Ve Mantıklı Olun

Başak kadınının önünü açan özellik ise çok disiplinli olmasıdır. Siz siz olun şunu unutmayın, başak burcu kadınını etkilemenin en iyi yolu çalışkan ve mantıklı olmaktan geçmektedir. Kariyer hedefi olduğundan dolayı baştan evliliğe sıcak bakmaz. Onu evliliğe ısıtmak tamamen sizin elinizdedir. Bu konu da bencildir. Başta sadece kendi hayatını düşünür. Güç her şeydir onun için. Sadece kariyer hedefleri için bile partnerinden ayrılabilir.

Mütevazi ve Güvenilir

Başak burcu kadınına, kendisini sevdirmek, göstermek isteyen erkek, mutlaka güvenilir ve mütevazi tavırlar sergilemelidir. Başak kadınının çok az dostu vardır çünkü güven konusunda oldukça tereddütlüdür ve kolay kolay kimseye güvenmez. Son derece hırslıdırlar. Kendisine destek çıkılmasının ve hırsının körüklenmesinden hoşlanırlar. Her zaman kendi ayaklarının üzerinde durmayı tercih ederler. Ev hayatına çok düşkündü, erkeğinin de evde kendisiyle vakit geçirmesini bekler. Başak kadını, ailesi ile arası iyidir, çok saygı duyar ve erkeğinin de ailesine aynı şekilde yaklaşmasını bekler.

Başak Burcu Kadını Hangi Burçlarla Anlaşır?

Boğa, Oğlak, Başak, Akrep ve Yengeç burçları ile iyi anlaşır. Kendisi gibi toprak elementinden olan Boğa ve Oğlak burçları ile çok daha iyi anlaşır. Değer verdikleri unsurlar ve hayata bakış açıları hemen hemen aynıdır. Uyumlu ilişki yaşamak için yeterlidir.

Başak burçları su grubundan olan Akrep ve Yengeç burçları ile de uyumlu çift olabilirler. Balık burcu ile sıkıntı yaşamaları muhtemeldir. Çünkü başak mantığı ile balık ise duygularıyla hareket ederler. Ayrıca kendi burcu olan başaklarla da gayet iyi anlaşabilir.

Başak ve Boğa Uyumu

Bir çok kişi tarafından sıkıcı bulunsalar da el ele vererek finans alanında en fazla 5 yıl içimde istedikleri yere gelebilirler. Birbirlerini desteklerler ve ilişkilerinde kendilerini güvende hissedeler.

Başak ve Oğlak Uyumu

Çok güçlü bir çift olabilirler. Her ikisi de kişisel hayatlarında muhafazakar olmalarına rağmen çalışkan ve iddialıdırlar. Birbirlerine açılmaları biraz zaman alabilir. Ancak karşılıklı çıkarları olmadığı için mükemmel uyumlu olurlar.

Başak ve Akrep Uyumu

Ne en kötü ne en iyi birliktelik olacaktır. İkisi de çok çalışkan ve birbirlerini motive ermeye yöneliktir. İkisi de başarılı olmayı çok fazla önemsiyorlar. İlişki ilk öncelikleri olmasa da aralarında ki çekim gücüne karşı koyamazlar.

Başak Burcu Kadını Hangi Burçla Evlenmeli?

Başak ve Oğlak Evlilik Uyumu

Arasında uyumlu bir evlilik olabilir. Başak kadını, iyi niyetli, akıllı, seven, detaycı ve güvenilirdir. Bir kez sevmesi, sadık aşık olmasına yeterli olacaktır. Kendisini ifade ederken lafı dolandırmadan direk dil kullanır. Munis bir tavrı, mizacı vardır. Hoşlanmadığı, hoşuna gitmeyen konular da çekinmez, kırıcı olmayı göze alarak eleştiri yapar. Aslında bu durum onun kötü niyetinden kaynaklanmaz içten olmasından kaynaklanmaktadır.

Oğlak burcu erkeği, sabırlı, duygusal ve çok düşüncelidir. Sevdiği zaman yapamayacağı hiç bir şey, hiç bir fedakarlık yoktur. Her olayda, durumda, konu da sevdiği kişiye destek verir. Sadece utangaç bir yapısı olduğu için, kendini ifade etmekte biraz fazla zorluk çekebilir. Sevdiği insanı çok sahiplenir ve kıskanır. Tam anlamıyla güven adamıdır. Oğlak erkeği ve başak burcu kadınının evliliği uzun ve uyumlu olacaktır.

Başak ve Yay Evlilik Uyumu

Arasında uyumlu bir ilişki olacaktır. Yay burcu erkeği, dışa dönük, zeki, neşeli ve güvenilirdir. Ele avuca sığmayan, hızlı, sevecen bir karakteri vardır. Aslında ikili ilişkilerinde bağlanmaktan çok fazla korkar. Gezmek, eğlenmek hayatın her anını doyası yaşamak ister. Bu onun doğasında vardır. Sıkılgan yapısı olan yay burcu, bir konu üzerinde fazla yoğunlaşamaz. Fakat başak burcu kadını ile birbirlerini tamamlayabilir ve çok iyi anlaşırlar. Çok iyi iki dost ve iyi iki sevgili olacaklardır. Başak güven ve sadakate ihtiyaç duyduğu için yay erkeği biraz korkutabilir. Fakat, kişisel yaşam alanlarına fazla müdahale edilmez ise, yay burcu erkeği bunun karşılığını ilişkiye sahip çıkarak verecektir.

Başak ve Terazi Evlilik Uyumu

Aralarında uyumlu bir ilişki olacaktır. Terazi burcu erkeği, duygusal, romantik, sevecen ve zarif yapıya sahiptir. Başak burcu kadını kişilik özellikleri ile terazi burcu erkeğini fazlası ile etkisi altına alır. Terazi erkeği de renkli kişiliği ve samimi tavırları sayesinde, başak burcu kadını için çok eğlenceli bir partner olacaktır. Terazi erkeği, anlayışlı ve ince ruhludur. İyi bir dost, iyi bir dinleyicinin yanı sıra çok iyi bir sevgili olacaktır. Ancak duyguları çokta rahat kolayca belli edemeyecektir. Dolayısı ile başak kadını, terazi erkeğinin bu gizemli yönünden çok etkilenir. Başak kadınının, terazi erkeğinin elinden tutabilmesi için düşünce ve duygularını yumuşak, yapıcı bir dilde ifade etmesi gerekmektedir. Her iki burçta, faal ve çok yönlü karaktere sahiptir. Her açıdan romantiktirler. Uzun süreli, eğlenceli ve kesinlikle çok uyumlu ilişkileri olacaktır.

Başak ve Başak Evlilik Uyumu

Aralarında son derece uyumlu bir ilişki yaşanabilir. Karakter özellikleri birbirine oldukça benzer. Her ikisi de rahatına ve yaşamın zevklerine düşkündürler. Titizlik derseniz ikisinde de mevcut. Detaycı, dürüst ve çalışkandırlar. Ortak evi ve hayatı paylaşmak konusunda oldukça keyifli bir birliktelik yaşanabilir. Ama unutmamak lazım ki aralarındaki bu benzerlik zamanla ilişkiyi sıkıcı hale de getirebilir. Başak kadını ve erkeği de romantik ve duygusaldır. Birbirlerini fazlasıyla etkilerler. Duygu ve düşüncelerini birbirlerine ifade ederken asla zorlanmaz, zorluk çekmezler. İkisi de birbirlerinin zayıf ve güçlü yanlarını iyi bilirler. Dolayısı ile aralarındaki uyum da son derece kuvvetli olacaktır.

İkili arasında uyumlu bir ilişki olasılığı yüksektir. Aslan burcu erkeği, hareketli, duygusal, sevecen ve koruması yapısı ile, başak burcu kadınını etkisi altına alır. Aslan erkeği para kazanmayı iyi bilir, çalışkandır, gururludur ve pohpohlanmaya çok meraklıdır. Başak kadınının aslan erkeğinin bu yönüne hitap etmesi gerekmektedir. Zaman zaman aslan erkeğinin bencil yapısı ön plana çıkabilir. Fakat başak kadını aşık ise bunu görmezden gelecektir.

Başak ve Yengeç Evlilik Uyumu

İkili arasında oldukça uyumlu bir ilişki olabilir. Yengeç burcu erkeği akıllı, duygusal, romantik ve son derece sağduyuludur. Karşısındaki kişiyi sevdiği zaman, sevdiği kişi için yapamayacağı fedakarlık yoktur. Aşık olunca sadık ve çok eğlenceli bir erkek olacaktır. Yengeç burcu erkeği için romantizm ve hassasiyet ön plandadır. Son derece evcimendir ve kendini en çok evinde huzurlu ve güven de hisseder. Başak burcu kadını ile birbirlerini fazlasıyla tamamlarlar.

Başak ve İkizler Evlilik Uyumu

Aralarında uyumlu bir ilişki olabilir. Başak burcu toprak grubuna ait bir burçtur. İkizler burcu ise hava grubuna aittir. İki zıt kutup olmasına rağmen aralarında anlaşma söz konusudur. Başak burcu kadını güvenilir, sevecen, detaycı ve iyi niyetlidir. İkizler burcu erkeği ise zeki, neşeli, konuşkan, hareketli ve girişken yapıya sahiptir. Her iki burçta hayatı doya doya yaşamaktan keyif aşır. Esprili yönü sayesinde ikizler burcu erkeği başak kadınını davranışları ile fazlasıyla etkiler. Sadakat ve güven iki ayrı burç için de vazgeçilmezdir. İkizler burcu erkeği özgürlüğüne çok düşkün ve uçarı gibi gözüküyor olsa da, sevdiği zaman tam bir aşk adamına bürünür. Ve aynı zaman da fazla kıskançtır ve sevdiğini sahiplenir. İkizler burcu erkeği duygularını saklamayı iyi bilir. Ama başak kadınına karşı koyması imkansızdır.

Başak ve Boğa Evlilik Uyumu

Aralarında uyum kaçınılmazdır. Boğa burcu erkeği duygusal ve hassastır ama duygularını çok kolay ifade etmek ona göre değildir. Sadakat ve güven Boğa erkeği için çok önemlidir. Tam anlamıyla düzen adamıdır. Bir kez sevdiğinde yapamayacağı hiç bir fedakarlık yoktur. Munis ve sakin yapısı vardır. Alışkanlıklarına fazlası ile bağlıdır. Her anlamda uyum ve anlaşma söz konusudur. Ancak kişisel anlam da zir terslik yaşarlar ise anlaşmaları da zor olabilir.

Başak ve Koç Evlilik Uyumu

İkili arasında uyumlu bir ilişki olabilir. Başak kadını duygusal açıdan Koç burcu erkeğine göre daha yoğun ve derin olabilir. Koç erkeğinin kişiliğine ve tüm duygularına saygı duyar. Karşısındakini anlamaya çalışır. Koç erkeği ise, neşeli, girişken, zeki ve birazda ayran gönüllüdür. Hayatını doya doya yaşamayı sever ve özgürlüğüne son derece düşkündür. Yönetilmekten ve kısıtlanmaktan hiç ama hiç hoşlanmaz. Maalesef ki koç burcu erkeğinin ikili ilişkilerinde sadakat problemi vardır. Koç burcu erkeği eğer bu yönlerini dizginlemeyi başarabilir ise muazzam bir ilişki olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.