Bacak Tüyleri Nasıl Alınır?

Bacak Tüyleri Nasıl Alınır?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 58 kez okundu.

Bacak tüyleri nasıl alınır ? Günümüz toplumlarından bacak kıllarını alma da cinsiyet ayrımcılığı yoktur. Rahatsız olan her bireyin bacak kıllarını aldırdığına denk gelebiliyoruz. Bütün toplumlar tarafından bilinip kabul edilen bir gerçek vardır ki, tüy alma konusunda kadınlar çok hassastır. Dışarıdan kadına bakan birinin onun tüylerinin almasının sebebinin, hoş ve güzel etek kısmı kısa elbise giymek için ya da kısa etek tercihinde bulunduğunda iyi bir görüm sergilemek için veya yaz aylarında hoş mayo bikini giymek için bacak tüylerini alıyor olduğunu düşünebilir. Bunların bir kısmı doğru bu gibi sebeplerden de bacak tüyleri alınır. Ama doğru kısmı ise hanımlar beden temizliğine çok önem verdikleri için artık bacak tüylerini almak onlar için bir temizlik kuralıdır. Yani bir bayan temiz olmayı benimsediği için bacak tüylerini almak ister. Bacak tüyleri birçok çeşit yöntem ile alınır. Bunların en başın da jilet ile alma yöntemi vardır. Jiletle tüy alma genelde kişilerin alelacele bir işleri yoksa banyoda banyo yaptıktan sonra jiletle bacak tüylerinizi rahatlıkla alabilirsiniz.

Bacaklarınızı banyo da iyice köpükledikten sonra jiletle tüylerin çıkış yönteminden tersine doğru bacak tüylerinizi alabilirsiniz. Diğer bir bacak tüyleri alma yöntemi epilasyon aletiyle alma yöntemidir. İyi bir markadan kullanışlı alacağınız bir epilasyon aletiyle, çok uzun bir süre bacaklarınız da tüy sorununu azaltabilirsiniz.

Bacaklarınız da çıkan tüyleri çıkış yerinin tersine doğru epilasyon aletiyle, bacağınızın üstünden yavaş yavaş yukarı doğru hareket ettirdiğinizde bacak tüylerinizi almış olacaksınız. Bu alma yönteminin avantajı tüylerinizi kökünden almak olacaktır. Dezavantajı ise epilasyon yöntemiyle tüy almaya önceden planlayarak biraz fazla zaman ayırmanız olacaktır. Bu yönteme zaman ayırmanıza da değecektir. Bir başka bacak tüylerinden kurtulma yöntemi, sıcak ağda ya da soğuk ağda bantları kullanmanızdır. Bu bantların avantajı tüyleri kökünden almaktır. Diğer bir avantajı ise tüyleriniz alırken alma işlemine çok fazla zaman ayırmayacaksınız. Dezavantajı ay da ya da hafta da kullanım sıklığınıza göre ağda bandı almanız bütçeniz de bütçe harcamalarınız da önemli bir yer kaplayacaktır.

Bacak tüyleri nasıl alınır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git