Kol Tüyleri Nasıl Alınır ?

Kol Tüyleri Nasıl Alınır ?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 71 kez okundu.

Kol tüyleri nasıl alınır ? Özellikle bayanlar için kol tüyleri bazen sorun teşkil edebilir. Kol tüylerinin doğru alınması oldukça önemlidir. Pürüzsüz ve çıkmayacak şekilde tüylerin alınması için bazı formüller mevcut. Kol tüylerinin uzamadan alınması doğru olacaktır.Genellikle bayanların en çok başvurduğu yöntem, ağda. Dikkat edilmesi detay ise, ağda bezi ile bu yöntemi uygularken, tüylerin tersi yöne çekilmesidir. Bu şekilde alınan kol tüyleri yaklaşık iki ayda bir çıkacaktır.  Bazı durumlarda ağda sivilcelerin oluşmasına yol açabilir. Bu durumda tüyleri almadan önce, o bölgeye bebek pudrası dökmek gerekir. Bunun yanı sıra epilasyon aleti ile de kol tüylerinden kurtulmak mümkün. Bazı bayanlar hassas cilt yapısına sahiptir ve dolayısı ile ciltte tahrişe ve kızarıklıklara neden olabiliyor. Bu durumda epilasyon aletini denemekte fayda olacak.

En acısız ve en kolay yöntemlerden birisi kremler. Tüy dökücü kremler günümüzde birçok bayanın tercihidir. Kollara kremi sürdükten sonra belli bir müddet beklemek gerekir. Daha sonra su ile yıkadıktan sonra nemlendirici sürmek yeterli olacaktır. Kol tüylerinden kurtulmanın en hızlı yollardan birisi de, jilet. Çok acil durumlarda bu yönteme başvurulabilir. Fakat bunu uygularken dikkatli olmak gerekir. Aynı zamanda unutulmaması gerekir ki, uzun süre jilet ile kol tüylerini almak, bu bölgedeki kılları kalınlaştırır ve sertleşir. Aynı zamanda jilet ile alınan tüyleri 1-2 güne tekrar çıkacaktır.

Daha kesin bir çözüm için lazer epilasyon tercih edilebilir. Özellikle alanında uzman olan kişilere başvurarak, belli bir süre sonra kollardaki tüylerden tamamen kurtulmak mümkün.  Doğru şekilde yapıldığında ise bu yöntem acı ve yanma hissi oluşturmayacaktır.Birçok bayanın ortak sorunu olan kol tüyleri, günümüzde artık ciddi bir sorun olmaktan çıkmıştır. Uzun süre pürüzsüz kollara sahip olmak için bu yöntemlere başvurmak yeterli olacaktır.

Kol tüyleri nasıl alınır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git