Kol Tüyleri Nasıl Alınır ?

19.09.2017
Kol Tüyleri Nasıl Alınır ?

Yazın kurak ve yakıcı havası, kışın soğuk ve kuru havası cildin dokusunu ve yapısının tahriş olmasına neden olur. Kışın soğuk hava ve rüzgarlara maruz kalan cilt kurur, pul pul bir görüntüye neden olur ve çatlar. Yazın ise yakıcı sıcaklık ve güneş hem cildin yanmasına, kurumasını ve cilt lekelerine neden olur. Özellikle bikini ve kısa kollu tişörtler giydiğimiz için kollarımız bayağı tahriş olur. Sürekli göz önünde olduğu için ise bakımı acil bir hal alır. Tüm vücutta olduğu gibi kollarında tüy problemi vardır ve bir kadında çok çirkin bir görüntü oluşturur.

Güzel ve pürüzsüz bir ten istiyorsanız vücuda uygun bir tüy alma yöntemi ile temizlenmeli önce. Daha sonra cildi yumuşatacak sıcaklıkta bir duş alınarak arındırılmalı ve gözeneklerin açılması sağlanmalı. Yalnız çok sıcak su cildi tahriş eder ve erken yaşlanmasına yol açar. Bunun için duş alırken ılık veya soğuk su tercih edilmeli. Daha sonra kurulanmadan, nemi hapsedip deride kalmasını sağlamak için, oval hareketler ile nemlendirici krem uygulamalı. Bu nemlendirme işlemi doğal yağlar ile yapılır ise hem daha sağlıklı hem de daha uzun süreli bakım yapılmış olacaktır. Özellikle kol dirsekleri ponza taşı ile ovularak ölü deri giderilmeli. Nemlendirici bakım ürünleri ile düzenli bakım yapılmalı.

Sevgili bayanlar pürüzsüz kollara sahip olmak hepimizin hayali ancak çoğumuz bunun için ne yapmamız gerektiğini bilmeden yanlış yöntemler kullanırız. Şimdi kol tüyleri nasıl alınır maddeler halinde göz atalım.

Uygulamalar

Sir Ağda

Kollarınızı almadan önce sabunla güzelce yıkayarak temizliğinin sağlanması gerekmektedir. Temizlediğiniz kollarınızı kuruladıktan sonra ağda sonrası kızarıklık, tahriş ve sivilce gibi problemler yaşamamak için pudra sürülmelidir. Kolunuzun her yerini pudra ile korumaya aldıktan sonra ılık olan ağda ıspatula yardımı ile kolunuza sürmeniz gerekmektedir. Ancak ağdanın ılık olması şarttır. Isı olarak yüksek olur ise teninizin yanmasına yada kararmasına sebep olabilir. Ağdayı ince bir tabaka olarak sürmenizde oldukça önemlidir. Kalın olarak sürülen ağda çekim esnasında etinizi çekeceğinden morarmalara sebep olabilir. Ayrıca sürme esnasında kılların yönüne doğru sürmeniz gerekmektedir ki kıllara ağda yapılabilmesi açısından önemlidir.

Kısacası ılık ve ince tabaka olarak sürülen ağdanın üzerine ağda bezi yapıştırılır. Acısını bir kez yaşamak adına kullanılan kocaman bezler sıkıntı yaşamanıza sebep olabilir. Çünkü kolunuzun her bölümü aynı hassaslıkta ve kıl yönleriniz aynı doğrultuda değildir. Bu nedenle küçük bez parçaları tercih etmeniz önemlidir. Yapıştırılan bez kıllarınızın tam tersi yönünde çekilmelidir. Aksi taktirde kıllarınızı kırar ve teninizi tahriş eder. Kıllarınızın tam tersi yönde çektikten sonra tamamdır. Burada dikkat etmeniz gereken kıllarınızın tam tersi yönde ve bir kerede çekiyor olmanızdır. Ağda ile almış olduğunuz kıllarınızın doğru teknik ile tamamlarsanız iki ay süre ile çıkmadığını göreceksiniz. Bu da hem sağlık açısından hem de rahatlık açısından sizin için doğru bir tercih olacaktır. Bayanlar kol bakımlarına da dikkat etmelidir. Sağlıkla kalın.

Eldiven

Bu yöntem pek fazla kişi tarafından bilinmez fakat kullanıldığı takdirde faydası kesinlikle görülür. Beyaz eldiveni elinize geçirin ve herhangi başka bir şey kullanmadan kol tüylerinizi üçer beşer tutarak hızlı bir şekilde çekin. Yapmaya başladıktan 10 dakika sonra ağrı hissetmeden ve kolayca kol tüylerinizi almanıza yardımcı olacaktır.

Jilet

Jiletle tüy alma oldukça kolaydır. Ayrıca banyoda saatlerce kalmanıza da gerek kalmaz. Aynı zaman tüylerinizi tek tek almanıza gerek kalmadan bir anda alabilirsiniz. Jilet ile kol tüylerinizi almak istiyor iseniz eğer banyo yapmamak için herhangi bir sebebiniz yok ise banyo yaptıktan sonra kol tüylerinizi almanızı öneririz. Eğer banyo yapamıyorsanız kollarınızı ıslatıp sonra bolca köpükleyerek işe başlayabilirsiniz. Ardından jilet ile kollarınızın tüy çıkan bölgelerinde, tüylerin çıkış yönlerinin tersine doğru tüylerinizi kesmeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda banyo yaptıktan sonra da jilet ile tüylerinizi almak istiyorsanız yine bu şekilde alınır. Jilet ile tüylerinizi tek tek aldıktan sonra suyla yıkamalısınız. Su ile yıkmanın ardından tüylerinizin geç çıkması için ise iyice kollarınızı keselemelisiniz. Çok acil durumlarda bu yönteme başvurulabilir. Fakat bunu uygularken dikkatli olmak gerekir. Aynı zamanda unutulmaması gerekir ki, uzun süre jilet ile kol tüylerini almak, bu bölgedeki kılları kalınlaştırır ve sertleşir. Aynı zamanda jilet ile alınan tüyleri 1-2 güne tekrar çıkacaktır.

Lazer Epilasyon

Kesin bir çözüm için lazer epilasyon tercih edilebilir. Özellikle alanında uzman olan kişilere başvurarak, belli bir süre sonra kollardaki tüylerden tamamen kurtulmak mümkün.  Doğru şekilde yapıldığında ise bu yöntem acı ve yanma hissi oluşturmayacaktır.Birçok bayanın ortak sorunu olan kol tüyleri, günümüzde artık ciddi bir sorun olmaktan çıkmıştır. Uzun süre pürüzsüz kollara sahip olmak için bu yöntemlere başvurmak yeterli olacaktır.

Tüy Dökücü Krem

Kollardaki tüyler çok sık çıkmakta oldukları için ve özellikle çalışan bayanların bunlar ile uğraşacak vakti olmadığı için birçok bayanın tercihi tüy dökücü kremler olmaktadır. Çünkü tüy dökücü kremler 5 dakikada tüylerinizi alır ve hiç acı çekmemenizi sağlar. Bu çok kolay ve pratik bir yöntemdir

Epilasyon Aleti

Epilasyon aleti ile de kol tüylerinden kurtulmak mümkün. Bazı bayanlar hassas cilt yapısına sahiptir ve dolayısı ile ciltte tahrişe ve kızarıklıklara neden olabiliyor. Bu yöntemde tüyleri kökten alır ve zamanla incelmesini ve daha uzun sürede çıkmasını sağlar. Elektrikli epilasyon kullanacaksınız kollarında batık tüy varsa muhakkak batıklar çıkarılmalı ve o şekilde uygulanmalıdır.  Bu aletleri epilasyon aletinizin modeline göre banyodan önce kollarınıza uygulayabilir. Şayet epilasyon aletinizin sudan etkilenmeyen bir özelliği varsa, banyodan sonra ıslak olan kollarınızdaki tüylerinize uygulayabilirsiniz.

Doğal Yöntemler

Limon ve Tuz

Öncelikle kollarınıza tercih ettiğiniz tüy alma şeklini uyguladıktan sonra, limon ile tuzu karışım haline getirerek, bu karışımı bölgeye sürün. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra bölgeyi tahriş etmeden yıkayın. Bu uygulamayı her kollarınızı aldığınızda mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Tabii ki sabır bitkisel çözümlerden sonuç almanın olmazsa olmazı. Düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde kollarınızdaki tüylerde azalma olacağını ve hatta zamanla bu tüylerin yok olacağını garanti edebiliriz.

Nane

Diğer bir çözüm önerimiz ise nane kürü. Pek çok deneyen kadının olumlu sonuç aldığı bu kür, düzenli uygulandığı takdirde hormonları dengeleyerek istenmeyen tüylerden arınmasını sağlamakta. Fakat bu yöntemin de şartı tabii ki zaman. Uygulamayı 2 ay düzenli olarak yaparsanız olumlu sonuç almanız mümkün olacaktır. Şimdi nane kürünün nasıl uygulandığına bir bakalım; ilk 15 gün boyunca 1 kaşık naneyi ince bir şekilde doğrayarak su ile beraber yutun. Bu uygulamayı her gün yapmaya özen göstermelisiniz. 15 günün sonunda bir kaç gün ara verin ve daha sonra tekrar uygulamaya devam edin. Her ne kadar nanenin vücuda bir zararı dokunmasa da, her şeyin aşırısı zarardır diyerek ölçüyü kaçırmamanızı rica ediyoruz.

Şeker – Bal – Limon Suyu – Un

Bir sonraki yöntem ise ilk olarak, şeker, bal, limon suyu, un malzemelerinin hepsinden birer çay kaşığı karıştırıp su ekleyin. Daha sonra bu karışımı tüy olan bölgeye sürüp bekleyin. Biraz acılı bir yöntemdir fakat doğaldır. Daha sonra çekin. Bu yöntemi kullanacaksanız tüylerinizin çok uzamaması gerekir.

Sarımsak ve Soğan Maskesi

Sarımsak ve soğan maskesi de oldukça bilinen ve yaygın bir tariftir. Bir soğanı yanacak kadar pişirin ve sarımsağı da üzerine rendeleyin. Aktardan alacağınız siyah merhemi de bu karışıma katın. Tüylü bölgeye sürüp yaklaşık yarım saat bekleyin. Bu maskeyi de bir hafta uygulayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta ise vücudunuzun alerji olmamasıdır. Her hangi bir maddeye alerji tepki gösterdiğini gözlemlediğiniz zaman derhal doktora başvurmalısınız.

Karınca Yağı

Bu yağ tüylerinizin dökülmesine ve seyrelmesine, daha geç sürede çıkmasına sebep olur. Fakat lütfen şu konuda çok dikkatli olun çünkü karınca yağı diye piyasada dolaşan bazı yağlar mevcut ve bunlar orijinal değildir. Pek nadir bulunan gerçek karınca yağını tüylerinize uygulayın böylece acı çekmeden tüylerinizden kurtulursunuz. Bu konuda size şöyle bir tavsiye daha vereceğiz gerçek karınca yağını kullanmak ve kesin bir fayda sağlamak istiyorsanız kol tüylerinizi ağda ile aldıktan sonra uygulayın böylece yağ köklere inmiş ve tüy köklerini kurutmuş olur.

Kahve Telvesi – Karbonat

Bir diğer yöntem, kahve telvesiyle karbonat karışımıdır. Eğer vücudunuz küçük bir alana bu karışımı kullanmak istiyorsanız. Bir tatlı kaşığı kahve telvesiyle bir buçuk tatlı kaşığı karbonat işinizi görecektir. Bu iki karşımıza sorunlu bölgeye sürün yirmi dakika bekleyin, tüy köklerini uyararak onların ileri ki zamanlarda onların çıkmasını engelleyecektir. Bu karışımı kolunuza sürdükten sonra ve beklemenin ardından yıkayın ve hafta da bir kez bu uygulamayı tekrar ediniz.

Bitkisel Krem

İçerisinde biyoaktif maddeler bulunduran bitkilerden oluşan kremi temizlenen kol bölgesine uyguluyoruz. Bunu her tüy uzamasından sonra yinelerseniz daha verimli sonuç aldığınızı göreceksiniz.

Limon

1 adet limonun suyunu sıktıktan sonra içerisine 3 kaşık tuz ekleyin. Ağda ile temizlenen kol bölgenize uygulayın. Bu yöntem tüylerin zamanla azalmasına yardımcı olacaktır. Ama unutmayın ki cildi besleyen minerallerden yapılan doğal krem ile cildiniz daha sağlıklı olur. ve daha kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.  Diğer yöntemler ile hem kesin sonuca ulaşamayabilir hem de acı ve ağrı durumlarını yaşamanız söz konusu olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.