Başak Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Başak Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Başak burcu erkeği, güçlü, pratik ve duygusal bir karaktere sahiptir. Başak burcu erkeğinin özellikleri arasında mücadeleci ve analitik olması yer alır. Şansa kesinlikle inanmaz ve doğası gereği sürekli mücadele halindedir. Eleştirel bakış açısına sahiptir bu nedenle kimi zaman konuşmaları oldukça kırıcı olabilir.Başak Burcu Erkeği Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 23 Ağustos – 22 Eylül
 • Burç Sembolü: Başak
 • Zodyak Elementi: Toprak
 • Renkleri: Gri, Bej, Soluk-Sarı
 • Uğurlu Günü: Çarşamba
 • Yönetici Gezegeni: Merkür
 • Uyumlu Burçlar: Balık, Yengeç
 • Şanslı Sayıları: 5, 14, 15, 23, 32
 • Güçlü Yönleri: Sadık, analitik, kibar, çalışkan, pratik
 • Zayıf Yönleri: Utangaçlık, endişe, kendini ve başkalarını aşırı eleştirme
 • Sevdiği Şeyler: Hayvanlar, sağlıklı yiyecekler, kitaplar, doğa, temizlik
 • Sevmediği Şeyler: Kabalık, yardım isteme, ön plana çıkma

Başak Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

Başak burcu erkeğinin olumlu özellikleri arasında alçak gönüllü olması yer alır. Mükemmeliyetçi ve çalışkan olduğu için yapacağı işlerde kusursuz bir başarı elde eder. Kültürel ve sosyal açıdan kendini sürekli geliştirir. Başak erkeği, yakışıklı ve karizmatik görünümü ile bir ortamda tüm dikkatleri üzerine çeker.

1. Alçak Gönüllüdür

Başak burcu erkeği, güvenilir, sadık ve alçak gönüllüdür bu nedenle bulundukları yere her zaman huzur getirir. Ayakları yere sağlam basar ve bu nedenle bulunduğu yere huzuru getiren sakin mizaçlı bir karaktere sahiptir.
2. Başarılı ve Çalışkandır

Hayatları boyunca saygın ve başarılı bireyler olmak için çalışırlar. Onlar için başarı hayatlarında sahip olmaları, bir zorunluluk olduğundan her adımlarını ölçülü ve planlı atarlar.

3. Mükemmeliyetçidir

Uğraştığı tüm iş ve etkinlikte her şeyin mükemmel ve kusursuz olmasını ister. Çevresinden ve ailesinden ona destek vermeleri, motive etmeleri adına beklentileri fazladır. Kaybetmekten ve başarısızlıktan nefret ederler, o yüzden pes etmek nedir bilmezler. Çalışkan hırslı ve pratik zekaya sahiptirler. Kendi doğruları ile hareket ederler, kimsenin sözüne itibar etmez, başlarının dikine giderler.

4. Soylu Bir Burjuvadır

Kültürel ve sosyal açıdan kendini geliştirmek ve elit bir zümrenin parçası olmak isterler. Bunun için kendini her konuda geliştirmek ister. Çok okur araştırır ve entelektüel bir birikime sahiptir. Bunun için kültürel etkinlikleri takip eder, elit ortamlarda bulunur.

5. Yakışıklı ve Karizmatiktir

Yüz hatları ön plandadır. Burun ve çene yapısı kemikli ve belirgindir. Gözleri keskin ve etkili bakışlara sahiptir. Ağız yapısı küçük, dudakları dolgundur. Karizmatik bir çekicilikleri vardır. Bakışları ile bulundukları yeri kimseye belli etmeden tararlar ve hemen gözlemlerler. O yüzden keskin bakışlara sahiptir.

İçe dönük ve özgüveni düşük bir kişiliği olmasına rağmen, kendinden emin bir duruşu vardır. Şık ve sade bir görüntüyü tercih eder ve günlerinin çoğunu çalışarak geçirdikleri için genellikle klasik bir giyim tarzı benimserler.

6. Bakış Açısı Hayatına Yön Verir

Başak erkeklerinin doğasında olan mantıksal yaklaşım, onun algısının bir parçası olmasından kaynaklanır. Bu onun soğuk ve sıradan görünmesine neden olabilir.

Olumlu hisler içindeki bir başak çoğu zaman keyifli, neşeli ve çevresine karşı duyarlı olacaktır. Fakat gerçekçiliği negatif yönde etki altındaysa o zaman olayları ve yaşamı o pencereden görüp, mantığına oturtmaya çalışır. Bu da onun çoğu zaman içe çekilmesine ve duygularını analiz etmesine neden olur.

Duygularını dışa vurmaktan çekinmezler, hissettiklerini rahatça ifade ederler. İşler yolunda değilse, bunu saklamak yerine söylemekten çekinmezler. Bakış açılarını değiştirmek onlar için oldukça zordur, değişime direnç gösterirler.

7. Neşeli ve canlıdır

Maçoluktan veya kabalıktan hoşlanmazlar. Sözlerinin dinlenmesini isterler ancak bunu asla karşılarındaki insanları sindirmeye çalışarak gerçekleştirmezler. Özellikle arkadaş ortamlarında neşeli ve canlı tavırlarıyla dikkatleri çekerler. Dostlarına karşı samimi tavırlar sergileyen başak erkeği, nerede durması gerektiğini bilir ve abartılı davranışlardan uzak dururlar.
8. Düzenli ve Titizdir

Ev ve ofis ortamında oldukça düzenli olmak ister. Herkesin de aynı şekilde buna uygun davranmasını bekler. Onun için dekorasyondan çok düzenli olmak önem taşır. Bir o kadar da titizdir. Çalışma ortamında birlikte çalıştığı kişilerinde aynı şekilde düzenli ve disiplinli olmasını ister. Bu durum iş arkadaşları arasında sorun yaşamasına neden olur.

9. Kuralcıdır

Başak burcu erkeği, statükocu bir yapıya sahiptir. Gelenekselci, genel kaide kuralları ile toplumun kabul görme şeklini benimser ve uygular. Bunun dışına çıkmaktan değişmekten hoşlanmaz. Her şeyin belli kurallar ve düzen içinde yapılması gerektiğine inanırlar.

10. Analitik Zekaya Sahiptir

Detaycı yanı onun sorunları parçalara ayırıp, ayrı ayrı ele alarak çözümlemesi, öngörü yönünü geliştirip ilerisi için planlar yapmasına imkan sağlar. Zamanı kıymetlidir, o nedenle işine, randevusuna karşı dakiktir. Kendine saygı duyduğu gibi, işine de saygı duyar. Kimsenin zamanını çalmaz, kendi zamanını da çaldırmaz. Dikkatli ve temkinlidir. En önemli özelliklerinden biride dikkatli oluşudur. Bu yönü ile sorunları çözmede etkilidir. Konuşması ile kendini dinletir. Mizah yeteneği gelişmiş olduğu için çevresine neşe kaynağı olur.

11. Ailesine ve Evine Düşkündür

Başak erkeği, toprak grubunun bir üyesi oluşunun etkisi ile evine bağlı olmaktan öteye, evi onun hassas noktasıdır. İçe kapandığında kendi ile baş başa kaldığı, huzuru bulduğu, kendini güvende hissettiği, yaşam alanıdır.
Aile bağları kuvvetli, sorumluluk sahibi oldukları için, ellerinden gelen her türlü özveriyi gösterirler. Evlenmeyi, düzenli bir hayat yaşamanın parçası olarak görür, huzur ev hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. O sessiz sakin yapısı ile kavgadan gürültüden uzak durmayı sever.

Çocukları olduğunda kuralcılığı onlar üzerinde de devam eder. Hayatın kurallarla yaşanması gerektiğine inanır. Korumacı tavrı ile çocuklar üzerinde baskı kurarak, onları yönetmeye çalışır. Çoğu zaman partneri ile bu yönde çatışmaları olur. Fakat genel olarak iyi ve sağlıklı çocuklar yetiştirir.

12. Zor Gün Dostudur

İyi günde herkes yanında olur, önemli olan dostlarının kötü gününde yanında olmaktır. Bu açıdan geleneklerine bağlı, insana değer veren ve sadece iyi günde değil, kötü günde de dostlarını yalnız bırakmaz bu yüzden sevilir ve sayılırlar.

13. Sadelikten Yanadır

Fazla gürültülü, kalabalık yerleri pek sevmez. Kendini güvende hissetmek ister. Görkemli ve şatafatlı toplantılardan ziyade sade ve disipline edilmiş etkinlikleri severler. İnsanlar tarafından desteklenmeyi istese de, anlaşılmak gibi bir gayeleri yoktur. Çoğu zamanını evde kendi dünyasında kitap okuyarak, müzik dinleyerek geçirebilir.

14. Sosyaldir

Sohbet etmekten, arkadaşları ile birlikte piknik yapıp zaman geçirmekten hoşlanır. Uzun sağlıklı yürüyüşler, spor aktiviteleri, yoga, doğa yürüyüşleri en çok benimsediği hobilerdir. Toprakla uğraşacağı hobi bahçesi yapmak, toprağa olan düşkünlüğünün bir neticesidir.


Başak Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Başak burcu erkeğinin olumsuz özellikleri arasında takıntılı olması yer alır. Kaygılı, endişeli ve saplantılı düşünceleri hem kendisini hem de etrafındaki insanları oldukça zorlar. Fazla açık sözlüdür ve kimseye kolay kolay minnet etmez. Başak erkeği, mantığı ile hareket ettiğinden kimi zaman aşık olmaktan korkar.

1. Obsesif Takıntılıdır

Başak burcu erkeği, oldukça takıntılıdır. Sürekli yenileyici davranışlar ve zihinsel eylemler gerçekleştirir. Bir türlü takıntılı düşüncelerden kurtulamazlar. Bu günlük yaşamını olumsuz etkiyerek onu kısıtlar.
2. Aşık olmaktan korkar

Aşktan ve aşkın onlara hissettireceği yoğun duygulardan korkarlar. Mantıklarıyla hareket etmeyi tercih eder. Aşık olduklarında duygularının ön plana çıkacağını bildiklerinden korkar ve geri adım atarlar.

3. Tutumludur

Geleceklerini garanti altına almaları oldukça önemlidir. Bu sebeple cimri olmasalar bile paralarının hesabını yapmayı bilirler ve geleceklerine yatırım yapmaya çalışırlar. İhtiyaçlarını ve zorunlu giderlerini karşılayıp kalan paralarını genellikle bir bankada veya yatırımda değerlendirmeyi tercih ederler.

4. Detaycıdır

Özellikle diğer kimselerin yakalamakta zorluk çekeceği detayları yakalama konusunda oldukça başarılıdır. Bu özelliği dolayısıyla ilişkilerinde sıkıntı yaşama ihtimalleri oldukça yüksektir çünkü partnerlerinden de aynı detaycılığı çoğunlukla beklerler.

O kadar detaycıdır ki, hedefe ulaşmaya bir adım kalmasına rağmen detaylarla uğraşmaktan sonuca odaklanamaz. Detayları ince ince ele alır ve kafasında netleştirmeden de sonuca varmaz.

5. Dilinin Kemiği Yoktur

Beğenmediği bir şey olduğunda, bunu kolayca dile getirmekten çekinmezler. Fazlasıyla dürüst ve açık sözlü oldukları için hatalı bir davranış veya sıkıntılı bir durum fark ettiklerinde mutlaka eleştirir, onu neden beğenmediğini detaylı olarak anlatır, düzeltilmesi için tavsiyelerde bulunurlar.

Sözlerinin pervasızlığı ile oldukça kırıcıdır ve en sevilmeyen yönlerinden biridir. Fakat bunu kırmak adına yapmadığını yakın çevresi bilir. Kırıcı olduğunun farkına vardığında da gönül alacak kadar mütevazidir.

6. Kaygılı ve Endişelidir

Hayal güçleri gelişmiş kişiler olsa da hayallerini genelde sorun çözerken resmetmek için kullanırlar. Sorunu parçalara ayırıp her birini ayrı ayrı resmederler. Ayrı parçaları analiz ederken de yüzlerce sonuç bulur ve gerçekmiş gibi endişeye kapılırlar. Çoğu zaman en kötüsünü düşünerek, saplantılı bir endişe duyarlar. Mükemmeliyetçi yanı, takıntılı ve endişeli yönü Merkür’ün karanlık yüzünün kaynağıdır.

7. Mükemmeliyetçidir

Başak burcu erkeği, her yaptığının eksiksiz, hatasız ve doğru olmasını ister. Kendini Aristokrasi olduğuna inanır. Keskin bir göze sahiptir. Hataları kusurları hemen fark eder. Bu onun iyi yönü olmasına rağmen, bunun tam tersi irrasyonel mükemmel olma durumu da söz konusu olabilir. Bu onda mükemmel olmayan bir şeyi yapmaktan korkmasına, başkalarının fikirleri karşısında kendini eksik görüp endişe duymasına sebep olur, nevrotik (duygu durumu bozukluğu) bir ruh haline dönüşebilir.

8. Duygularını Bastırma Eğilimlidir

Ne kadar mantıklı olsalar da, tamamen duygusuz değillerdir. Onlar için duygularını göstermek, karizmayı çizdirmek gibi algılanır. Maço bir yapıları olmamasına rağmen duyguları söz konusu olduğunda, sakin yapılarının altında sinirlenip öfke patlaması bile yaşayabilirler.
9. Kimseye Minnet Etmez

Çalışkanlıkları ve iş hayatlarındaki başarılı kariyerleri ile maddi sıkıntı çekmezler. Fakat güneşin ve diğer gezegenlerin işareti ile endişe ve kaygı psikolojisi içindedirler. Bu da onu her zaman temkinli olmaya yönlendirir.

Eskilerin kefen parası dediği gibi oda mutlaka kötü gün parası diye birikim yapar. Fakat felaket tellalı gibi her türlü olasılığı düşünerek, birkaç bankada hesap açar, evinde yastık altında bile birikim yapar. Daha da abartıp bahçesine veya saksıya para koyma eğilimi bile olur.

10. Anoreksiya Eğilimli Olurlar

Mükemmeliyetçi yapıları, sürekli kendilerini daha iyiye yönlendirme eğilimi gösterir. Fakat özgüven sorunu yüzünden, kendilerini ancak ayna karşısında gördüklerinde veya kişisel bir başarısızlık yaşadıklarında fark ederler.

Kendi kusurlarının farkına vardıklarında, bunu bir takıntı haline getirip, birkaç fazla kiloyu verebilmek ve kusursuz olmak için, yemek düzenlerini bozarlar. Yüz ve vücutlarındaki herhangi bir kusur için, estetik müdahale olmaktan da kaçınmaz.

11. Mikrop Fobisi

Sağlıkları konusunda oldukça dikkatli ve hassastırlar. Hatta bu konuda oldukça da bilinçlidirler. Fakat kendilerini dinleme ve kaygı problemi ile bazı başak erkekleri, her yerde mikrop olduğu ve hastalanacakları kaygısı ile hastalık hastası olurlar. Ciddi hastalıklara tutulmamak için kendilerini kalabalık ve halka açık alanlardan uzak tutarlar. Hissettikleri en ufak bir şeyde hemen araştırıp ne olabilir diye araştırıp, en kötü senaryoyu yazarak, neredeyse ölüyorum moduna girerler. Genel bir sağlık taramasından geçtiğinde, bir tanı konulsa bile, o tanının güvenilirliğini sorgulayıp birkaç yerden de görüş alırlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.