Balık Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Balık Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Balık burcu erkeği, arkadaş canlısı, özverili, duygusal ve yardımseverdir. Balık burcu erkeğinin özellikleri arasında şefkatli, sadık ve cömert olması yer alır. Sezgisel bir anlayışa sahiptir ve etrafındaki insanlarla güçlü duygusal ilişkiler kurar. Asla yargılayıcı değildir ve her zaman bağışlayıcı olmaktan yanadır.Balık Burcu Erkeği Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 19 Şubat – 20 Mart
 • Burç Sembolü: Balık
 • Zodyak Elementi: Su
 • Renkleri: Leylak, Mor, Menekşe, Deniz yeşili
 • Uğurlu Günü: Perşembe
 • Yönetici Gezegeni: Neptün, Jüpiter
 • Uyumlu Burçları: Başak, Boğa
 • Şanslı Sayıları: 3, 9, 12, 15, 18, 24
 • Güçlü Yönleri: Şefkatli, sanatsal, sezgisel, nazik, bilge, müzikal
 • Zayıf Yönleri: Korku, aşırı güven, mutsuz, gerçeklerden kaçma isteği
 • Sevdiği Şeyler: Yalnız olmak, uyumak, müzik, romantizm, görsel medya, yüzme, manevi temalar
 • Sevmediği Şeyler: Her şeyi bilen, eleştirilen, geçmişin peşini bırakmayan, her türlü zulüm

Balık Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

Balık burcu erkeğinin olumlu özellikleri arasında sabırlı olması yer alır. Yaratıcı, sezgisel ve güçlü düşünceleri ile oldukça başarılıdır. Neşeli ve enerjik yapısı ile oldukça sosyaldir. Vicdanlı, yardımsever ve cömert bir karaktere sahiptir. Balık erkeği, sevgisini yoğun bir şekilde yaşar ve ailesine düşkündür.

1. Sabırlıdır

Balık burcu erkeğinin sahip olduğu sabır; zorlu yolları aşmasını, çevresindeki insanlara yardım etmesini ve hayatı yaşanır kılmasını sağlar. Aynı zamanda üzerindeki fazla yükün üstesinden gelmesine de yardımcı olur.
2. Cömerttir

Hem maddi hem de manevi açıdan günümüzde çok fazla gördüğümüz cimriliğe karşı tahammülleri olmayan balık erkeği, özellikle arkadaş ortamında aranan kişiliklerden biridir. Eli oldukça açıktır, karşısındakinin her türlü maddi ya da manevi sıkıntısına yardımcı olmakta hazırdır.

3. Hayalperesttir

Kendilerine ait bir iç dünyaları vardır. Bu iç dünyadan aldıkları en büyük güç olarak hayalleri yer alır. Hayal kurmayı çok severler fakat bu hayaller sadece kafalarının içinde kalmaz. Önce hayal kurarlar ve sahip oldukları güç ve sabır sayesinde bu hayalleri gerçekleştirmek için canla başla çalışırlar.

4. Vicdanlıdır

Balık burcu erkeğinin sahip olduğu vicdan, tüm insanlığa yetecek boyuttadır diyebiliriz. Onun için önemli şey, başını yastığa koyduğu zaman rahat bir şekilde uyumaktır. Bundan dolayı da içlerindeki merhamet duygusu, yüreklerinden kopamadan hareket etmeleri en çok göze çarpan özellikleridir.

5. Güçlüdür

Dışarıdan bakanlar balık erkeğinin en küçük bir olumsuz durumda, başarısızlıkta, aşk acısında yıkılacağını düşünürler. Fakat bu düşünce yanlıştır. Ne kadar duygusal olurlarsa olsunlar, aynı zamanda da çok güçlüdürler. Olumsuzluklar karşısında dik durmayı, kendilerini toparlamayı ve ayağa kalkmayı çok iyi bilirler.

6. Duygulara Çok Önem Verir

Bir balık burcu erkeğinin güç aldığı en önemli özelliği duygularına olan güvenidir. Herhangi bir konuda karara varması gerekiyorsa bunu mantığıyla değil, duygularıyla yapar. Ön planda duygularını barındırır. İçlerine sinmeyen, kalplerinin almadığı hiçbir işe koyulmazlar.

7. Ruh Hali Değişkenlik Gösterir

Yanınızdaki erkeğin balık burcu olduğunu değişken ruh halinden anlamanız oldukça kolaydır. Üzgünken bir anda mutsuz bir hale bürünürler, ağlarken bir anda gülmeye başlayabilirler ve sizin neler olduğunu kavramanız tam anlamıyla imkansızdır. Sergilediği bu tutumsuz ruh hali, onların güçlü karakteristik özelliklerinin gelişmesine de katkı sağlar.

8. Yalnızlığı Sever

Kendini bunalmış ve kötü hissettiğinde düşünceleri ile dinlenmek, kendince iyileşmek için yalnız kalmak isterler. Aklındaki sorulara cevap bulduğunda ise kendini huzurlu ve yeniden hayatla iç içe yaşamaya hazır hissederler. Kendi ile kaldığı anlardan hoşlanır ve yenilenmiş, daha enerjik ve sevgi dolu hisseder.
9. Hassas Ruhludur

Duyarlı olması yüzünden gündelik gerçeklikten kaçmak isteyebilir ve kendi ile baş başa kalmak isteyebilir. Etrafında olup bitenlere oldukça hassastır.

10. Mistik Konuları Sever

Bilinmeyene karşı ilgi duyar. Mistisizm ve manevi konularla ilgilenir. Yaşadıkları sıradan dünya ve hissettiği sahtelikten kaçmak ve hayal ettikleri dünyayı yaratmak isterler. Bu eğilimi gösterdiğinde ona izin vermek, onu anlamanın bir yoludur.

Mistik ve manevi dünya onun doğal sevgisini yaratıcılık ile besleyerek sanatsal ve fedakar biri haline gelmesini sağlar, meditatif olarak daha iyi hissetmesine yardımcı olur.

11. Değişken ve Sezgiseldir

Balık kişiliği iki temel faktör üzerine kuruludur. Birincisi su elementinin işaretlerini içermesidir. İkincisi ise değişken bir yapıya sahip olmasıdır. Su tahrip gücü yüksek olduğu kadar sakinleştiren etkiye de sahip güçlü bir elementtir. Balık, doğası gereği suyun örnek bir modelidir. Hareketli, mantıktan çok sezgileri ile yönetilen biridir. Bazılarına göre bu durum olumsuz bir özellik olsa da hayatlarını tamamen duyguları ve sezgileri ile yönettikleri söylenir ancak durum tamda böyle değildir. Akıllarını kullanan güçlü duruşları ile dünyada yürüyen birçok balık insanı var. Ayrıca grafiksel alanda duygusal zekanın avantajlarını kullanır ve güçlü sezgisel duyulara sahiptir.

12. Empatik Bir İnsandır

Balık burcu erkeğinin sahip olduğu duygusallık ve vicdan duygusu, onları empatik bir insan haline getirir. Empati yapabilme yetenekleri gelişmiş olduğu için karşısındaki insanın duygularını, hislerini anlayabilir, onların neden bu halde olduklarını kolaylıkla kavrayabilirler.

13. Merhametlidir

Eş, dost, akraba ya da herhangi bir insana karşı aşırı merhametlidirler. Sadece insanlara karşı değil, doğada var olan herhangi bir şeye karşı da merhamet duyguları yüksektir. Bundan dolayı bazı insanlar, onların duygu sömürüsü sayesinde kolaylıkla aldatılabileceklerini, her şeye kanabileceklerini düşünürler.

14. Sadakat Vazgeçilmezleridir

Sadece aşk ya da aile konusunda değil, her konuda sadıktırlar. Verdikleri sözleri tutan bir kişiliğe sahiptirler. Aksi takdirde, sözlerini tutmamaları mevzu olunca, kendilerinin karşılarındaki insana ihanet ettiklerini düşünürler.

15. Hayvan Sever Bir Kişiliğe Sahiptir

Sadece insanlara karşı değil doğadaki her şeye karşı merhametli olduğunu söylemiştik. Bunlardan biri de hayvanlardır. Evlerinde illa ki beslediği bir hayvan vardır. Sadece evindeki hayvanı değil, dışarıdaki sokak hayvanlarını da sever, onları da beslerler. Bu konuda genel olarak şunu diyebiliriz ‘’hayvanları seven, onlara zarar vermeyen birinin insanlara karşı da hiçbir zararı yoktur’’.
16. Her Ortama Uyumludur

Girdikleri her ortama kolaylıkla ayak uydururlar, daha önce tanışmadıkları insanlarla muhabbet edebilir, bu insanlarla konuşacak bir konu kolaylıkla bulabilirler.

17. Enerjiktir

Enerji konusunda bir balık burcu erkeğiyle yarışmanız pek mümkün değildir. Sahip oldukları yüksek enerji, onları diğer insanların gözünde sempatik yapar. Aynı zamanda hareketli olmaları, yorulmak bilmemeleri, yapmaları gereken herhangi bir işi kolaylıkla, hiç yorulmadan halletmelerini sağlar.

18. Yeteneklidir

Hayal güçlerinin geniş olması, onları sanat alanında yetenekli kılar. Yeter ki bu hayal güçlerini aktif hale getirsinler, o zaman onlardan daha yeteneklisi gelmez. Bu durum, ideallerinin yüksek olmasına da sebebiyet verir.

19. Sevgilerini Yoğun Yaşar

Sonucu ne olursa olsun aşık olduğu insana tereddütsüz kendisini teslim eder. Evlilik hayatında çok ilgili bir koca olan balık burcu erkeği, söz konusu bu ilgiyi sadece eşlerine karşı değil, çocuklarına karşı da göstermektedir. İçlerinde çok büyük bir çocuk sevgisi barındığını söyleyebiliriz.

20. Neşelidir

Bir balıkla birlikte olmak, evliliği düşünen bir kadın için doğru karardır diyebiliriz. Hayatı seven, neşeli halleri sayesinde ev ortamları her zaman hareketli geçer. Sahip oldukları duygusal kişilikleri sayesinde kadınları iyi anlarlar. Bundan dolayı da eşlerini üzmekten çekinirler.

21. Kendisini Ailelerine Adar

Aile üyelerinin tüm istek ve hayallerini yerine getirmeye çalışır. Onun yanındayken hayatınızda hiçbir sıkıntı oluşmayacak hissi uyandırır. Diğer erkekler gibi değildir. Evlendikten sonra kesinlikle aklından eşi dışında başka bir kadın geçmez. Onlar için tek kadın eşleridir ve daima öyle kalır.

Daima aklında kalabilmek için de onun hayatının ideal kadını olduğunuzu göstermelisiniz. O sizi ne kadar çok seviyorsa, aynı sevgiyi sizin de ona sunmanızı bekler. Balık erkeği için bir evlilikte gerekli olan en önemli şey, eşlerinin onlara karşı sadakatli olmalarıdır. Bunun dışında inanç ve güven de oldukça önemlidir.


Balık Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Balık erkeğinin olumsuz özellikleri arasında kararsız olması yer alır. Hayalperest bir yapıya sahip olması onun dikkatsiz olmasına neden olur ve böylece kimi zaman hataya düşebilir. Balık erkeği, hassas olduğundan dolayı gereksiz alınganlık gösterebilir ve bu durum onu karamsarlığa iterek üzülmesine neden olabilir.

1. Kararsızdır

Bir konu hakkında kesin olarak bir karara varmaları çok uzun sürebilir. Özellikle de kalplerinin sesini dinledikleri için bu durum daha da karmaşık bir hal alabilir. Bundan dolayı da karar verme hususunda kalplerinin olumsuz yönlendirmeler vermemesi gerekir ki bu konuda net bir tavır sergileyebilsinler.
2. Dikkatsizdir

Sahip oldukları hayalperestlik, onların sürekli hayal dünyasında yaşamalarına sebebiyet verir. Bu hayalperestlik de onların dikkatsiz olmalarına neden olur. Yani, çoğu zaman iki dünya iç içe girer ve neyin gerçek, neyin hayal olduğunu ayırt etmede güçlük çekerler.

3. Çok Yapışkandır

Kendilerine göre sevgili ya da arkadaş buldukları zaman bu konuda karşı tarafı çok daraltabilirler. Çünkü onları yanında tutabilmek için sürekli iletişim halinde kalmak ister ve insanları çok sıkboğaz ederler. Eski sevgili misali, arkadaşlığınızı bitirmek isteseniz bile sizi rahat bırakmaz, peşinizden ayrılmazlar.

4. Aşırı Hassastır

Çok hassas olduklarından dolayı her şeyde kırılmaya meyilli burçlardır. Bu yüzden de onlara yapılan şakaları ciddiye alır, kaldıramazlar. Bu da bir ilişki ya da arkadaşlıkta pek aranılmayan nitelikler arasındadır. Çünkü arkadaş dendiğinde genellikle, yaptığınız her espriye gülen ve şaka kaldıran, hatta kendisiyle bile dalga geçebilen bir insan ararsınız. Ne yazık ki balık burcu erkeğinde söz konusu olan bu özellikler bulunmamaktadır.

5.  Karamsardır

Hayal kurmayı sevmeleri, onların her şeye pozitif baktıklarını göstermez. Genellikle karamsar olarak da bilinirler. Bu karakteristik özelliğine sahip olmalarının en büyük etkeni alınganlıkları yüzünden meydana gelir diyebiliriz.

6. Hayır Diyemez

Hayır diyememe sıkıntıları hem kendilerini, hem de karşı tarafı zora sokan bir durumdur. Sizin ondan bir iyilik istemeniz sonucunda, bu istek ellerinden gelen bir şey olmasa dahi size hayır demezler. Böylelikle sizin işiniz yarım kalabilir.

7. Depresyona Eğilimlidir

Bazı olumlu gibi görünen özellikleriyle olumsuz özellikleri harmanlandığında ortaya depresyona eğilimli bir balık burcu erkeği çıkar. Karamsar olmaları, hayal dünyaları, hassaslıkları onları depresyona sürükleyebilir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.