Balık Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Balık Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Burçlar, insanların karakteristik ve fiziksel özelliklerini yansıttığı astronomi bilimidir. Herkes doğduğu ay ve güne göre bir burca sahiptir. Bazı kişiler bu burçların tüm özelliklerini taşırken bazı kişiler sadece bir iki özelliğini taşır yada hiç taşımazlar. Bu kişiden kişiye değişen bir özelliktir. Burçlara inananlarda vardır, gerçek olmadığını düşünenlerde vardır, güneşin ve diğer gezegenlerin hareketleri ile insanların davranışlarını ve duygularını etkiler ve bu özellik gözle görülür bir şekildedir. Bu yüzden gerçek olduklarını söylemek mümkündür. Her burç kendine has özelliklere sahiptir.

Kimi burçlar duygusallık taşır kimileri de daha zeki ve mantıklı olmaya dayalıdır. Ama hepsi insanların burçlarına özgü güzel veya kötü özellikler taşımasını sağlar. Zodyak’ın 12 burç arasında 12.sidir. Her yıl 19 şubat -20 mart arasında gerçekleşmektedir. Yıldız haritasında gezegen yerleşimine sahip olmaları yüzünden her yıl farklı gezegenler tarafından ziyaret edilir. Bu ziyaretler burcun su enerjisini uyandırır. Balık burcu kadını, oldukça çekici, duygusal ve hırslıdır. Bazı belirgin özellikleri sayesinde bulundukları ortamda hemen kendilerini belli edebilirler En sevdiği gün perşembe, en sevdiği renk yeşil ve mavidir. Değerli taşı zümrüt ve gezegeni de Neptün’dür.

Yazı İçindekiler

Balık Burcu Kadını Genel Özellikleri

Burçlar genelde üç farklı özelliğe göre gruplanmaktadır. Bunlar kardinal, değişken ve sabit burçlardır. Yay, ikizler ve başak gibi değişken burçlardandır. Değişken burçlar her mevsimden ders alırlar ve mevsimleri sona erdirirler. Başlıca görevlerinden biri herkesi mevsim değişimine uyum sağlamalarına yardımcı olmaktır ve her şeyin bir sonu olduğunu bilirler. Genellikle daha bilgedirler. Değişime çok kolay ayak uydurabilirler. Bukalemun gibi renk değiştirirler desek yeridir. Zodyak’ın düzeltmeni olarak bilinirler. Kardinal burçlar plan ortaya koyarlar, sabit burçlar planı eyleme sokarlar ve değişken burçlar ise eleştirel yapıları ile son rötuşları yaparlar.

12 ayın son burcuna, birçok işaret ve birçok etki hediye edilmiştir. Bunları doğru kullanmak veya ters algılayarak olumsuz kullanmak kişiliğine ve hayata bakış açısına bağlıdır. Bu etkilerden dört ana gezegen etkisi onun için oldukça önemli işaretlerdir.

Jüpiter Etkisi

Şans için gereken tüm olanakları nerede bulacağını gösterir. Onda ufkunu genişletmesini, umutlar, hayaller ve dileklerini gerçekleştirecek rüya gibi bir geleceği destekler. İç dünyasındaki bu karmaşayı kendi lehine çevirebilirse, içgüdüsünü yöneterek bir medyum olabilir.

Satürn Etkisi

Karma etkisi yaratarak insanların, büyük dersleri nereden çıkartmaları gerektiğini destekler. İnsanların ufuklarını genişletmesini destekleyen Jüpiter’in tersine geri dön çağrısında bulunur. Bu etki üstünde de oldukça etkili olduğundan onun ileri gitmesini kendini aşmasını engelleyerek evine geri dönmesine neden olur. Fakat Satürn de ona bunun bir son olmadığının müjdesini verir, kendini yeniden toplaması için moral olur.

Neptün’ün Etkisi

Denizlerin tanrısı olarak kabul edilir ve insan vücudunun çoğu da su ile kaplıdır. Su güçlü bir elementtir, sessiz sakin ve sıcak olacağı gibi fırtınalı ve tahrip edici özelliği vardır. Balık burcu da bu etkilere sahiptir. Ayrıca Neptün kaçış biçimlerini de yönetir. Kendi iç dünyasını benimseyip kaçışlarla baş ederse hayatta çok başarılı olur.

İktidar Evi

Zodyakın 12. evi insanlığın tüm korkularının özüdür. Yaşamdan önceki ilkel suları yönetir. Ayrıca sırlarla yönetir. Akrebin evi, ölüm evi ve balık ile güçlü bir evdir. Bu gücün derinliğindeki evde tüm özellikleri ile iç içedir.

Kendi başına büyüleyicidir fakat bu etkiler ile farklılıklar göstererek ilgisini etkileyip, dikkatinde değişiklikler yaparak onu başka sulara çekmesini sağlar. Bu durumda onu güvenilmez yapar.

12 işaret manevi olarak sonsuz bir güç, bilgelik ve içgörü kazandırmaktadır. Fikirleri, felsefesi ile müthiş bir yaratık olmasına rağmen bu derinliğe ulaşması zaman alır.

Zodyak’ın Son İşareti

Astrolojide son işaretinin sahibi, Zodyak’ın birbiri ardına sıralanmış, her güneş işareti ile tüm konu, deneyim ve bilgilerle donatması anlamana gelir. O her şeyden bir parçayı barındırdığı için, hiçbir şeyin aynı olmadığının farkındadır. Meleksel bir belirtinin kirpiklerinde olduğu söylenir.

Psişik Güçleri Vardır

Neptün tarafından yönetilir ve birbirine ters şekillerde duran iki yüzen balık ile sembolize edilir. Son derece duygusal, empatik ve sezgiseldir. Hisleri oldukça kuvvetlidir. Özellikle iç dünyalarında yaşamaya bayılırlar. Hislerine çok güvendikleri için değişik psişik güçleri vardır. Hayal dünyaları çok geniştir ve kendilerini oraya ait gibi hissederler. Oldukça da duygu ve sevgi yüklü bir kalbe sahiplerdir. Onu tanımlarken en belirgin anahtar kelimeler çekici, gizemli, hayalperest, manevi ve idealist olacaktır.

Sezgileri Güçlüdür

Balık burcu kadınının belirgin özelliklerinden biri de sezgilerinin gücüdür. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve onlar da bunun fakında olup öyle hareket ederler. İç duyguları çoğu zaman doğru söyler ve hisleri doğrultusunda karar vermelerini sağlar. Sezgilerine çok güvendikleri için gizemli bir yapıya da sahipleridir. Bu gizemli görünüşleri, dışarıdaki insanlar için merak uyandırır. Bazen insanlar psişik güçleri olduğunu bile düşünebilir.

Algıları çok kuvvetlidir ve kimsenin anlamadığı çok ince şeyleri bile anlayabilirler. Bilinç altlarındaki algıları ve beden dilleri çok gelişmiştir bu yüzden gelen sinyalleri kolayca okuyabilirler. Bu mükemmel sezgi yetenekleri sayesinde asla kandıramazsınız çünkü arkasından çevrilen tüm işleri anında anlar. Kolay kolay sürpriz de yapamazsınız. Çok gizli işleri çözme konusunda ustadır. Bu özelliklerini meslek seçerken de kullanabilirler.

Su Elementine Bağlıdır

Yengeç ve akrep gibi su elementine bağlı Zodyak burcudur. Sonuncu olan burç, yengeç burcunun duygu dalgalanmalarını, akrep burcunun ise tazyikli serin sularını okyanusuna akıtır.

Duygusal Bir Bilge

Dört gezegenin etkisi ile baş etmek, bazı zamanlarda oldukça zor ve fırtınalı geçer. Ona doğuştan gelen duygusal önsezi ile duygusal bilgelik acı çekmesine ve şefkat duygularını incitmesine neden olabilir. Hatta ruhunda ve bedeninde derin izler bırakabilir. Bununla baş etmeyi öğrenmek ve kendini eğitmek zorundadır. Hayattaki amacı bu duygusal bilgiyle nasıl baş etmesi gerektiğini öğrenmektir. Yardımcı teknikler ve kişisel eğitimler ile bu bilgiyle baş etmeyi öğrenmek zorundadır. Eğer bu bilgiyle baş etmek için doğru yolu bulamazsa onu yöneten Neptün’ün etkisi ile uyuşturucu ve alkole saparak kendini mahvetmesi de mümkündür.

İnsancıl Yönü Ağır Basar

İnsani yardım derneklerinde ve organizasyonlarda etkin olarak görev alan kişiler içinde ona rastlamak şaşırtan bir durum değildir. Acı çeken ve yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaşma isteğine hizmet eder. Yaşamda kendi kariyerinde ve yaşam yolunu bulmasında biraz geç kalmasına neden olabilir. Zamanla mükemmelleşir ve doğrudan başkalarına ulaşarak hizmet etmese bile, dile getirilmesi durumunda yardım etmeye devam edecektir.

Tavsiyelerde Bulunur

Doğuştan gelen yeteneği ve duygusal derinliği ile kimsenin yapamayacağı şeyleri hisseder. Gizemli olması aslında onun hayatın altından geçen gizemli sırları görüp, hissetmesinden kaynaklıdır. Çok az insana nasip olan bu algısı ile sürekli tavsiyelerde bulunması aslında onun doğasının bir etkisidir. Fakat bazı gerçekler ve hissettikleri onun acı çekmesine neden olur.

Enerjisi Şefkat Uyandırır

Balık burcu kadını, enerjisi tavan yaptığı zaman derinlere dalmak ister. Enerjisi kalplerinizi acı çeken insanlara açmanızı ve şefkatinizi uyandırmanıza yardım eder. Gezegen döngüsü esnasında, enerjisi sayesinde insanlar ile sezgisel olarak bağlantı kurabilirsiniz. Kendinizi sosyal ve yaratıcı yollar ile ifade edebilirsiniz. Çünkü uzmanlık alanı, dans, sanat, film ve müziktir.

Sanatsal Yeteneğe Sahiplerdir

Yönetici gezegeni Neptün olması dolayısı ile diğer burçlara oranla daha sezgisel ve sanatsal yeteneklere sahiplerdir. Son derece vefalı, şefkatli, cömert ve ilgilidirler. Sezgisel kavrayışları sayesinde, herkes ile duygusal ilişki kurabilirler. Bilgelikleri ile bilinirler fakat Uranüs etkisindeyken ölü taklidi yapmak onların işidir. Asla eleştirel değillerdir her zaman bağışlayıcı olmayı hedeflerler. Zodyak burçları arasında en hoşgörülü olarak bilinen burçtur.

Klişe Giyinmekten Hoşlanmaz

Sanata karşı oldukça yatkın oluşları her konuda başarılı olmalarını sağlar. Hem sanat eserleri gezmeyi ve almayı hem de yapmayı severler. Eli de sanatsal konularda oldukça yatkındır. Özellikle meslek seçme konusunda sanatla alakalı meslekler seçebilirler. Ayrıca oldukça da değişik ve klişe olmayan bir zevkleri vardır. Kıyafet seçimlerinde modaya ayak uydurmadan, kimsenin üstünde olmayan kıyafetler seçerler. Tarzları klişe şeyleri tercih etmez. Rahatına oldukça düşkündür. Rahatını bozacak kıyafetler giymez. Çekici ve şık görünümü değişik tarzı ile de yakalar. Bukalemun gibi olan kişiliğini kıyafet konusunda da gösterirler.

Empati Yapmayı Bilir

Gölgelerin ardında bir görünüp bir kaybolan illüzyonların burcudur. Yunan mitolojisindeki sirenler gibidir. Sizi kendi serin sularına çekerek, derin okyanusunda boğulmaya bırakır. Empati yapma yönü gelişmiştir. İletişim halinde olduğu herkes ile empati kurar ve duygularını yansıtır. Zodyak’ın en bilge burcu olarak bilirler. Son burç olmaları onlar için önemlidir. Kendisinden önce gelen tüm burçların enerjisini deneyimlemiş olurlar. Enerjileri çok derindir, yüzeye çıkmaz. İyi bir bilinç altı yöneticisidir. İyileşmemiş yaralara, hayallere ve rüyalara hükmeder.

Empati kurmak herkesin yapabileceği bir şey değildir. Birinin yerine kendini koymak, onun gibi düşünmeye çalışmak gerekten zor şeylerdir. Bunu yapmak için şefkatli ve merhametli bir kalbe ihtiyaç vardır. Tam olarak bu özelliklere sahiplerdir. Merhametli, şefkatli ve alçakgönüllü oldukları için kimseye yardım etmekten kaçınmazlar. Yardıma muhtaç kim varsa hemen yanlarına koşarlar. İnsanların ruh hallerine göre kendi ruh halleri bile değişebilir. Mutlu insanların yanında çok mutlu, depresyonda olan insanla da mutsuz ve bunalımlı olabilir. Bu özellikleri sayesinde de insanlarla çok iyi bağlar kurabilirler. Empati kurmaları onlar için hem ruhsal hem de çevresel anlamda çok faydalı bir özelliktir. İnsan ilişkilerinde bu iyi huylu yönleri, onları çok iyi ve anlayışlı bir insan yapar.

Hisleri Kuvvetlidir

Duygusal doğalarından dolayı, başkalarının yapamayacağı şeyleri hissederler. Derin ve sığ sularda yüzmek onların işidir. Duyguları bu sular kadar sonsuzdur. Hayatta kaçan, sırlar, gizemler gibi birçok şeyi hissederler. Bu doğuştan gelen yetenekleri, benzersiz bir bakış açısına sahip olmalarını sağlar.

Duygusaldır

En belirgin özelliği hiç şüphesiz duygusal olmasıdır. Duygusallık yönü sadece kadınlarda değil erkeklerde de vardır. Duygusal oluşları hayatlarının her alanında kendini belli eder. Bazen iş yerinde, ciddi bir ortamda bir anda duygu patlaması yaşayabilirler. Bu onların zorlanmasına sebep olabilir. Duygusallık kötü bir şey değildir ancak aşırıya kaçtığı zaman kontrol etmek zorlaşır, bu konuda zorluk çekerler. Çevrelerindeki insanların onları güçsüz olarak görmelerine neden olabilirler.

Bazı durumlarda fazla hassaslaşıp, ağlayabilirler. Bu durum çoğu zaman ellerinde olmaz. Aslında içlerinde oldukça güçlü ve sezgisel bir kadın yatsa da dışarıya kendilerini hep duygusal olarak gösterirler. Bu özellikleri ikili ilişkilerinde daha çok açığa çıkar. İlişkide bulundukları kişinin fazla romantik ve duygu yüklü olmasını isterler. Genelde tüm karar verme aşamalarında beyinlerini değil, kalplerinin sesini dinlerler. Kalpleri onları yanlış yola sürükleyecek olsa bile iç sesleri her zaman duygusal ve kalp yönlüdür.

Hayalcidirler

En çekici özellikleri rüya gibi doğası ve duygusallığıdır. Partnerinin yapması gereken tek şey onların gözlerinin içine bakmaktır. Karşısındakiler onun gizemli bakışlarında kaybolurlar. Fiziksel tavırları kadınsı bir lütuf verir. Suyla hareket ediyorlarmış gibi akıcıdırlar.

Ruh hali çabuk değişir

Çok değişken bir ruh haline sahiptir. Çoğu zaman kendi bile neden böyle olduğun anlayamaz. Çok mutluyken bir anda depresif bir hal alabilir, gülerken ağlayabilir. Böyle olmasında çevresel faktörlerden çok çabuk etkilenmesinin en büyük rolü vardır. İnsanların ruh hallerine göre onlarda ruh hallerini değiştirirler. Çevrelerine yaşanan olaylardan hemen etkiler. Bu durumda da değişik bir ruh hali kaçınılmazdır. Bukalemun gibi bir ruha sahip oldukları söylenebilir. Fazla karamsar olmaktan her zaman kaçınırlar ama yanlarındaki kişi öyleyse bir anda onlarda iyimser yönlerini kaybedebilirler. Bir ağlayıp bir gülmesi, güçlü mü zayıf mı olduğunu çözmede de zorlayıcı bir etkendir. Çoğu zaman nasıl bir kişiliğe sahip olduğu bilinemez.

Kıskançtır

Oldukça kıskanç bir kişiliğe sahiptir. Özellikle sevdikleri kişileri paylaşmak istemezler. Her anlarını beraber yaşamak isterler. Kıskançlıkları kavga çıkartacak kadar fazla olmasa da paylaşmak istemediklerini hareketleri ile belli ederler. Kıskançlıkları sadece ikili ilişkilerinde geçerli değildir. Hem okul hem de iş hayatı içinde geçerlidir. Bulundukları ortamda sevilmek ve sayılmak isterler. İçinde bulundukları ortamda her zaman en iyisi olmak ve en iyisini yapmak isterler. Bunu başarmak içinde ellerinden geleni yaparlar, hedeflerine ulaşırken oldukça hırslı hareket ederler. Başarılarını da paylaşmak istemezler, o konuda da kıskançtırlar.

Sosyaldir

Bulundukları ortamda ilgi çeken ve sevilen bir tiptir. İnsanlar gizemli oldukları için, içlerini hep merak ederler ve onunla tanışmak isterler. Bu yüzden arkadaş çevresi oldukça geniştir. İnsanlarla arası hep iyidir, yardımsever ve sadık olduğu için insanlara kendini sevdirir. Bulunduğu ortamda sevilmekten ve sayılmaktan çok hoşlanır. Böyle olduğu zaman çok mutlu olur. Duygusal anlamda çok derin hislere sahip olması erkeklerin de dikkatini çekmesini sağlar. Zarif kişiliğini ne olursa olsun koruyan, mizaç anlayışı konusunda da oldukça gelişmiş yetenekleri vardır. Sezgisel yapısı ve içsel beden dili oldukça güçlü olduğu için en ince, kimsenin anlamadığı esprileri bile anlar. Bu da ne kadar zeki olduğunun bir göstergesidir.

Hırslıdır

Hırslı bir kişiliğe sahiptir ve bunu her zaman belli eder. Hem iş hayatında hem de okulda ve günlük hayatlarında hedefleri vardır ve bu hedeflerine ulaşmak için her yolu denerler. Fazla sinirli bir halleri yoktur ancak hırslandıkları zaman sakinliklerini bozabilirler. Özellikle kazanma istekleri fazla olduğu için inatçı yönleri açığa çıkar. Bu yolda inat edip, kendilerinden başka kimseyi dinlemezler. Hırslı olmak çoğu zaman başarının anahtarıdır ancak fazla hırs her zaman iyi değildir. Bazen sakin kalmak gerekir o bu dengeyi korumayı çok iyi bilir.

Kaliteye ve rahata düşkündür

En belirgin özelliklerinden biri de rahata ve kaliteye düşkünlükleridir. Her anlamda kaliteli olmak isterler fakat kaliteli şeylere sahip olurken aynı zaman da rahat da olmak isterler. Evlerinde ve kıyafetlerinde de bu özelliklerini gösterirler. Ev eşyaları hem kalitelidir hem de rahattır. Misafir ağırlamaktan da çok hoşlanırlar. Ev ortamını sevdikleri için çoğu zaman evde takılmak isterler. Sevdikleri kişileri ev de en iyi şekilde ağırlamak, güzel yemekler yapmak isterler ve gelen misafirlerinin rahatlığına da çok önem verirler. Misafirlerine bu rahatlığı ve kaliteli vakti sunarken çok zevk alırlar.

Hassastır

Oldukça hassas bir kişiliğe sahiplerdir. Özellikle sevdikleri kişiler tarafından her zaman ilgi görmek isterler ve biraz ilgisizlik gördükleri zaman bile hemen üzülürler, ilgi görmedikleri kişilere karşı kızgınlıklarını belli ederler. Sevilmeye ve korunmaya karşı çok güçlü bir ihtiyaçları vardır. O kadar hassaslardırki karşı cinsle etkileşime girerken çoğu zaman zorluklar yaşanabilir. Kendilerini sevilmeye ve korunmaya muhtaç olarak gösterirler ve bunu her an beklerler. Çok dikkatli olmak gerekir çünkü hemen kırılabilirler.

Duygularının bu kadar hisli olması ve şefkatleri onları ayrı bir çekici yapar. Bu kadar hassas ve duygusal olmaları çoğu zaman güçsüz olduğunu düşündürebilir ancak bazen öyle bir an gelirki içlerindeki sezgisel yönlerini açığa çıkarırlar ve hiç beklenmedik bir anda tüm kartları ortaya dökerler. Bu yüzden ne zaman ne yapacakları hiç belli olmaz. Böyle bir anda çok iğneleyici olabilirler ve duygularına karşılık gelmezse gerçekten çok daha fazla hassaslaşırlar.

Fiziksel Özellikleri

Fiziksel anlamda oldukça çekicidirler. Kıvırcık saçları vardır. Yüz hatları kusursuzdur. Gözleri iridir ve baygın bakışları anlamlıdır. Kirpikleri ok, kaşları ise yay gibi sık ve uzundur. Burunları çoğunlukla kemerlidir, yüz hatları da topludur. Fakat yüz hatları onlarla o kadar bütünleşirki onlar da kötü durmaz. Hatta çok tatlı bir görünüm oluşturur. Boyları ise genelde orta uzunluktadır ve kiloları da aynı şekilde ortadır.

Özellikle saçlarıyla dikkat çekerler. Genelde saçları kıvırcıktır ama bazılarının dalgalı da olabilir. Koyu kumral yada esmer tene sahip oluşu bir başka fiziksel özelliktir. Gözleri ise oldukça büyük ve çıkıktır. Gayet göz alıcı ve belirgin gözlere sahiplerdir. El ve ayakları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazılarının elleri oldukça çekici ve zarif iken, bazılarının büyük ve hacimlidir.

Dış Görünüşlerine Öneme Verirler

Dış görünüşlerine oldukça önem gösterirler. Çekici oluşları ve güzellikleri her zaman dikkat çekicidir. Kaliteli gözükmeyi severler. Ancak bunları yaparken rahatlıklarından da ödün vermezler. Modayı takip etmeden, kendi modalarını oluştururlar ve öyle de çok güzel olmayı başarırlar. Giyim konusun da her zaman fiziklerini tanıyarak giyinirler ve genelde eski model, antik görünümlü kıyafetler tercih ederler. Bu tarzı da kendilerinde oldukça iyi bir şekilde taşırlar.

Kısıtlamaları sevmezler, zarif ve rahat silüetler tercih ederler. Genellikle ipeksi ve yumuşak giysiler giyerler. Suya yansıyan ışıltılar gibi parıltılı kıyafetlerden hoşlanırlar.

Özel taşı yeşimdir. Ayakları tarafından yönetilirler bu nedenle ellere de ayaklara da takı takmayı tercih ederler. Ametist taşlarına da değer verirler.

Çekicidir

Güzel ve çekici görünmekten çok hoşlanır ve bunu başarıyla elde eder. Oldukça sempatik ve sevecendir. Herkes tarafından sevilmeyi ve sayılmayı başarır. Oldukça gizemli yanından dolayı insanlar onun iç dünyasını merak eder ve daha çok yaklaşırlar bu yüzden çevresi hep geniştir. Çekici oluşu sadece dış görünüşü değildir. Dış görünüşü de oldukça güzel, alımlı ve hoştur ancak sevecen ve iyi kalpli oluşu da onu çekici yapar. Gizemli yanı da insanları kendine doğru çekmede bir etkendir.


Balık Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Sabırlıdırlar

Sabır kelimesi tam balık kadını için söylenmiştir. Sakin yapıları ile tanınırlar. Uzun bekleyişler ve sabretmek onları sıkmaz.

İkna Kabiliyeti Yüksektir

İnanılmaz bir ikna kabiliyetleri vardır ve dürüstlük onlar için çok önemlidir. Eşlerine, dostlarına karşı son derece sadıklardır. Her ortama kolayca ayak uydurabilen yapıları vardır. Realist olmak yerine hayal dünyasında yaşamayı tercih ederler. Hayal alemine kendileri gibi çevrelerindeki kişileri de kaptırırlar.

Sezgileri Kuvvetlidir

Duygusal olarak çok hassas kişilerdir. Kendi bildikleri gibi, kendi değer yargılarına göre yaşarlar. Kimsenin ne dediğini umursamazlar. 6. Hisleri ve sezgileri son derece gelişmiştir. Ama bazı durumlarda duyguları sezgilerinin önüne geçer.

Çoğu zaman çevresine tavsiyelerde bulunması hissettiği güçlü duygulardan kaynaklanmaktadır. Kimsenin göremediği gizemli sırlara vakıf olurlar. Bu durum bazen onlara acı verse de enerjisini iyi yönetebilirse bu onun için başarılı olmasında etkili bir özellik olacaktır.

Sanatçı Ruha Sahiplerdir

Hayatta rahat ve huzurlu yaşam beklentileri vardır. Huzurlu yaşam için büyük arzu duysalar bile pek fazla da çaba sarfetmezler. Sanatçı ruha sahip kişilerdir. Fazla yaratıcılardır. Resim ve şiir en zevk aldıkları alanlardır.

Özellikle toplum adına yaptıkları ve hissettikleri onun daha iyi olmasını sağlar. Sanatla, edebiyatla arası çok iyidir. Hem okumayı, ilgilenmeyi sever hem de oldukça yeteneklidir. Sanatçı ruhunu meslek ve hobi seçimlerinde kullanır. Özellikle romantik yapısının yanına birde edebi ve sanatsal yapısını eklediğinde ortaya çok duygusal bir ortam çıkar. Böyle ortamlara bayılırlar. Heykel yapımı, şiir yazmak veya resim yapmak hepsine yada en azından birine yeteneği ve düşkünlüğü mutlaka vardır. Sanat severliğini ev dekorasyonunda da kullanmaya bayılır.

Duygusaldır

Oldukça duygusal insanlardır. Diğer burçlar gibi duygularını sadece içlerinde değil aynı zaman da dışa da yansıtırlar. Bazen bu yönleri fazla ağlak ve güçsüz gibi gözükmelerine neden olsa da ne kadar iyi kalpli ve merhametli olduklarının bir göstergesidir. Daha duygu yüklü insanlarlar hem insanlara hem de hayvanlara karşı daha merhametli yaklaşırlar. Düşüncesiz olup da kötü davranmak asla ona göre değildir. Çoğu zaman kendilerinden çok çevrelerindeki insanları ve toplumun iyiliğini düşünürler. Merhametli, hoşgörülü ve yardımsever insanlardır. Bazı zamanlar duygularına yenik düşüp zor karar verseler de duyguları ile hareket etmek onları daha iyi bir insan yapar.

Anlayışlıdır

Anlayışlı insanlardır, ne durum olursa olsun ilk olarak kızmayı, sinirlenmeyi tercih etmezler. İyi birer konuşmacı oldukları gibi dinleyicidirler de. Bu yüzden ilk olarak karşı tarafı dinlemeyi bilirler. Daha sonra kalp kırmadan çözüm yolu aramaya başlarlar. Kalp kırmadan hareket etmek çok önemlidir. Bazen fazla karamsar davransalar da diğer insanlara karşı her zaman anlayışlı olurlar ve herkesin ikinci bir şansı hak ettiğini düşünürler.

Duyarlıdır

Hem çevrelerindeki insanları hem de diğer canlıları oldukça fazla düşünürler. Çoğu zaman kendilerini düşünmeden toplumu, yardıma muhtaç insanları düşünürler. Nerede bir sosyal sorumluluk projesi, yardım kampanyası varsa orada görmek mümkündür. Etrafta yaşanan her türlü soruna karşı oldukça duyarlı hareket ederler. Sorun onları etkilesin yada etkilemesin fark etmez. Önemli olan faydalı bir iş yapmak ve güzel bir sonuç çıkarmaktır. Hayvanlara karşı da her zaman duyarlı ve düşünceli davranırlar. Sokakta aç, yardıma muhtaç bir hayvan görsünler hemen yanlarına koşarlar.

Uyumludur

Oldukça uyumlu bir kişiliğe sahiplerdir. Bulundukları ortama hemen ayak uydurabilirler. Arkadaş canlısı oldukları için çoğunlukla sevilen kişi olurlar. İş ya da okul ortamına yeni dahil olsalar bile çok çabuk uyum sağlayabilirler. İçten yanları ile de tanınırlar. Doğal ve samimi oldukları için insanlarla iletişim kurarken içten yaklaşırlar. Özellikle iletişim kurma konusunda da çok iyilerdir. Hemen sohbete dahil olabilirler. Konuşma ve dinleme yetenekleri oldukça gelişmiştir. Bir ortamda kendilerini dinletebilirler ve söz hakkı karşısının ise saygılı bir şekilde dinlemesini de bilirler. Bu da uyum sağlama konusunda onlara yardımcı olacak etkendir.

Hisleri kuvvetlidir

Onun için en sezgisel burç diyebiliriz. Hislerine dayanarak yaptığı çoğu işte başarıyı yakalar. 6. hisleri çok kuvvetlidir. Etrafta olan yada olacak olan şeyleri önceden kafasında kestirebilir ve önlem alabilir. Erkenden önlem alması çok yararına olacak bir davranıştır. Sezgisel davranışları çoğu zaman bir güce sahipmiş izlenimi bile verir. Bu nokta da hayal dünyalarının çok geniş olması da büyük rol oynar. Genelde hayal dünyaları içinde yaşarlar ve hayal ettiklerine ulaşabilmek için çabalarlar. Hayal dünyalarını bazı zamanlar o kadar içten yaşarlarki gerçek olduğunu düşünürler ve gerçekle yüzleştikleri zaman çok üzülürler. Daha sonra da hırs yapıp hedeflerine ulaşmak için çabalarlar. Bu da ne kadar hırslı olduğunun bir göstergesidir.

Sadıktır

Çok duygusal ve merhametli oldukları için kimseye kıyamama gibi bir özellikleri vardır. Sessiz, sakin yapılarının altında her zaman dinginlik yatmasa da genel olarak dışarıya bunu yansıtırlar. Özellikle sevdiklerine çok önem verirler ve onları her şeyden korurlar. Gerçekten güvendikleri ve sevdikleri kişileri asla yarı yolda bırakmazlar. Gerçekten sevildiğini hissetmek ister ve güven onlar için çok önemlidir. Bir kişiye güvenleri bittiyse geri dönüşleri olmayabilir. İstisnalar dışında her zaman sevdikleri kişilere bağlı ve sadık olarak yaşarlar. Hem mutlu hem de mutsuz günlerinde yanlarında olurlar. Kendileri de değişik duygu hallerine sahip oldukları için yanlarındaki kişilerin duygularına göre değişim gösterirler.


Balık Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Her ne kadar içten, samimi, merhametli, uyumlu ve iyi kalpli olsa da elbette onun da olumsuz yanları vardır. Bazı zamanlar kendi bile kendini tanıyamayacak bir hal alabilir. Değişen duygusal halleri buna sebep olur.

Kıskançtır

En belirgin olumsuz özelliklerinden biri kesinlikle kıskanç olmasıdır. Kıskançlık çoğu zaman kötü bir özellik olarak sayılmasa da eğer sınırları aşılırsa, olumsuz özellik olarak sayılabilir. Kıskançlık konusunda sınırları zorlayan özelliklere sahip olabilirler. Duştan ne kadar sakin görünseler de sevdiklerine olan bağlılıkları onları bir anda çılgın birine dönüştürebilir. Sevdiklerine fazla önem verirler bu yüzden bir başkasının onlardan daha çok beraber vakit geçirmesi canlarını sıkabilir ve hiç beklenmedik, tuhaf tepkiler verebilirler. Özellikle ilişkide başka bir kadınla kıskandırmaya çalışmak asla yapılmaması gereken bir şeydir. Hem ihanet hem de kıskançlık bir araya geldiğinde ortaya kötü sonuçlar çıkabilir.

Cimridir

Fazla para harcamayı sevmeyen insanlardır. Para kazanmayı, çalışmayı ve başarılı olmayı severler ancak bunun sonunda paralarını da fazla kullanmak istemezler. Birikim yapma konusunda çok iyileridir. Fakat bazen bunu öyle fazla abartırlarki cimri olmaya kadar gidebilir. Fazla lüksü, pahalı eşyaları sevmezler. Hatta hediye seçimlerinde bile daha manevi, az para harcanmış isterler. Gereksiz yere para harcamak canlarını sıkabilir. Onlar için öncelik her zaman ihtiyaçlardır. Zevkleri hep kenara atarlar hatta bazen ihtiyaçları için bile para harcarken içleri acıyabilir. Bu parayı çok sevip kullanamamaktan dolayı değildir daha çok sezgizel yanlarını kullanarak gelecek için plan yapmalarından dolayıdır.

Fazla Hayalcidir

Oldukça hayalperest olduğu bilindik bir özelliktir. Hayalperest olmak çoğu zaman iyidir ancak bazı zamanlarda kötü sonuçlara neden olabilir. Örneğin iş ortamında fazla hayal kurarak olmayacak bir şeyi olmuş gibi gösterebilirler. Yada olmayacak şeylere karşı fazla karamsar, düşünceli olabilirler. Bu durumda kafalarını olur olmadık her şeye takarlar. En sonunda da ya işlerinden olurlar ya da hastanelik olurlar. Özellikle bu hayal dünyalarının fazla gelişmiş olması sinirsel ve ruhsal anlamda hastalanmalarına neden olabilir. Araştırmalar sonucu en çok psikologa gidenlerin balık burçları olduğu tespit edilmiştir. Bu yüzden hayal dünyası ve gerçek yaşamı ayırt etme konusunda kendilerine hakim olmaları gerekir.

Kolay kırılır

Fazla duygusal oldukları için çabuk kırılır ve yıpranırlar. Olaylara karşı güçlü durma iradeleri çok düşük olduğu için dışarıdan iradesiz, güçsüz biri olarak görülürler. Bunlar da kişisel anlamda hoş tabirler değildir. Duygularını dışarıya çok yansıtırlar, dış görünüş bakımından da zaten oldukça sert bir mizaca sahiplerdir. Bir de kırılganlıkları eklendiği zaman irade konusunda zayıf olduğunu söyleyebiliriz. Genelde bir daha asla yapmayacağım gibi cümleleri hüsran ile sonuçlanır. Özellikle melankolik takılmaya çok meğillilerdir. Hayatın akışına fazla ayak uyduramazlar. Onları üzen bir şeyi çabuk atlatıp, yaşamlarına devam edemezler. Çok çabuk altüst olurlar ve düzelmeleri de zaman alır.

Aşırı Duygusaldır

En belirgin özellikleri duygusal oluşlarıdır. Yoğun duygusallığa kapılırlar ve iyiyi kötüyü ayırt edemezler. Mantıkları böyle durumlarda devre dışı kalır ve bu durum onları hüsrana uğratır. Hüsrana uğrasalar da yılmazlar, yollarına devam ederler.

Fazla Kararsızdır

Çok kararsızlardır. Karar verirken ne yapacaklarını bilemezler. Onların karar vermesi uzun bir süreçtir. Onlar ile birlikte alışveriş yapmak tam anlamıyla kabustur. Bir şeyi beğenseler de bir türkü alıp almama konusunda karar veremezler. Saatlerce gezerler ama yine elleri boş eve dönerler. Karasız olmaları iş hayatlarında da birçok zaman işsiz kalmalarına neden olabilir. Hayalperest yapıları yüzünden bir türlü gerçekler ile yüzleşmek istemezler.

Elleri Fazla Açıktır

Çevresindeki insanlara yedirip içirmeyi ve para harcamayı severler. Elleri haddinden fazla açıktır. Hep başkalarını mutlu etmek için çabalarlar ve bu sebeple para harcamaktan asla çekinmezler. Fırsatçıların varlığından haberleri olmadığı için genelde hüsrana uğrarlar. İşlerin hep aksini düşünürler ve kötüyü üstlerine çekmeyi başarırlar.

Disiplinsizdir

Disiplinden bir haberlerdir. Motive olmak için fazla çaba sarf ederler ve motivasyonları da çok çabuk bozulur. Pek söz dinlemezler başlarına buyruk yaşarlar. Genelde bu yüzden zor öğrencilik yaşarlar. Geleceğe değil geçmişe önem verirler. Omuzlarından geçmişin yükünü taşırlar.


Balık Burcu Kadını Ev ve Aile Hayatı

Hayalperesttir, evine de bu ruhu yansıtır. Evleri tütsü dumanı ile kaplı, rengarenk perdeleri olan sarayları andıran tarzdadır. Genelde yatağını büyük ışıkla kaplar. Uyku alanında ipeksi çarşaflar ve rengarenk yastık kılıfları vardır. Dantelli şal ve eşarplardan yapılan derme çatma çekyatlar vazgeçilmezleridir. Çok sert kenarlı ve keskin yüzeyler sevmezler. Büyüleyici mumlara ve kıvrımlı mobilyaları muhteşemdir.

Evinde küvet olması önemlidir, zamanlarının çoğunu su dolu küvette geçirirler. Mum ışığı onlara huzur verir. Sakin, dingin hayat yaşamayı severler. Bir köşede mum ışığında kitap okumak onlar için son derece önemlidir. Dışarıda geçirecekleri vakti, evde film izleyerek geçirirler.

Ev hayatına ve ailesine çok önem verir. Kendinden daha çok düşündüğü kişiler olan ailesi her şeyidir. Çoğu zaman kendini düşünmeden ailesinin ihtiyaçlarına kafa yorar. Bu da ne kadar iyi yürekli olduğun bir göstergesidir.

Minimalist

Fazla şatafatlı ve gösterişi şeyleri evlerinde kullanmazlar. Daha çok küçük ayrıntılara önem verirler. Doğal görünüm ev dekorasyonlarında çok kullanılır. Minik ve tatlı çiçek desenlerini evlerinin her köşesinde görmek mümkündür. Sanki doğal, kırsal alanda yürüyüşe çıkılmış gibi ferah bir eve sahiplerdir. Özellikle yürüdükleri yerlere çok önem verirler. Parkelerin, halıların yumuşak ve sağlam olması onlar için önemlidir.

Eski Roma’ya aitmiş izlenimi veren taşlar kullanmaya bayılırlar. Evin bazı köşesinde parıltıyı da kullanırlar fakat fazla abartmazlar. Özellikle cam, seramik olan süs eşyalarına bayılırlar ve evin her köşesinde kullanırlar. Rahatlıklarına düşkün oldukları için geniş ve konforlu koltuklara, çeşit çeşit yastıklara yer verirler. Yeşil ve okyanus mavisi tonlarını evlerinin her köşesinde görmek mümkündür. Tam bir huzur ortamıdır ve ferahlık içerir.

Gerçek Aşka İnanırlar

Aşık olduktan sonra gözleri başka bir şey görmemeye başlar. O kadar duyarlı davranırlarki ilişkileri ve daha sonra evlilikleri onlar sayesinde mükemmel geçer. Aynı şekilde partnerlerinden de bu uyumu beklerler. Evlenmek ve kısa bir süre sonra çocuk sahibi olmak isterler. Aile değerlerine çok önem verdikleri için her anlamda iyi bir anne ve eş olurlar.

Anne Olmak İsterler

Anne olmayı seçer ise, çocuklarını sevgi dolu ninnilerde büyütür. Sınırlarını bilmediği için çocuk gelişimi konusunda başka bir eğiticiye ihtiyaç duyabilir. Özel dünyalarına dalmış gibi görünseler de sahip olunabilecek en sevimli annedir. Sezgileri çok kuvvetli olduğu için en ufak mutsuzluğu hisseder ve hemen müdahale ederler.

Çocuklara Şefkatlidir

Çocuklarla arası her zaman çok iyidir, onlara şefkatle yaklaşır. Çoğu zaman fazla yakın olup disiplin koymayı unutur. Her an yanlarında olmak ve mutlu etmek ister. İstedikleri şeyleri hemen yapabilirler. Bu çoğu zaman çocuklarının fazla şımarmasına, söz dinlememesine neden olur. Ancak o kadar iyi yüreğe sahiptirki asla kıyamazlar. Birisi onlara öğüt vermediği sürece de böyle olmaya devam ederler.

Aile Bağları Kuvvetlidir

Ailesine çok düşkündür. Her türlü sevgiyi, şefkati ve fedakarlığı sunar. Anaç ruhu onu en sevilen yapar. Her zaman anne babasının kıymetlisi olmayı hak eder. Duygusal yapısı, mutsuzluğa sürüklediği anlarda ailesine sımsıkı sarılarak, yalnız değilim diye kendine telkinde bulunur.

Ailesini Kendinden Üstün Tutar

Sevdiklerini kendinden bile sakınır. Asla üzüntü yaşanmasın istemez ve bunun için elinden geleni yapar. Güçlü karaktere sahip olsalar da bir lider vasfına sahip değillerdir. Bu nedene kritik kararlarda hep aile bireylerine danışarak iş yapar. Ailedeki her yaş grubu ile arası iyidir. Benzeri olmayan bir anlayış şekline sahiptir.

Evlilikte Yaşayabileceği Sorunlar?

Duygusal ve aşk dolu insanlardır. Aşklarını evlilikle taçlandırmak isterler. Çoğu zaman da karşılarındaki erkekleri çekicilikleri ve derin duyguları ile evlenmeye ikna ederler. Evlilikleri de eğer arada gerçek bir aşk, sadakat ve uyum varsa devam eder. Ancak bazı zamanlar işler ters gidebilir ve boşanmaya yanaşabilirler. Aşk hayatlarında nasıllarsa partnerlerinin de aynı şekilde olmasını isterler. Sevilmek ve bunu hissetmek onlar için çok önemlidir.

Eğer sevilmediklerini veya değer görmediklerini hissederlerse eşlerinden soğurlar ve ayrılmak isterler. Oldukça hayalperest oldukları için bazen eşlerinin onları aldattığını bile düşünürler ve kıskançlık krizine girerler. Güvendikleri biri onlara destek çıkana kadar da üzüntüleri devam eder. Evlilikte boşanma yaşadılarsa yeniden başkası ile evlenme ihtimalleri çok yüksektir, çift kısmetli olarak tanınırlar.

Anlaşamazsa Ayrılmaktan Kaçınmaz

O kadar fazla sevgi ve derin duygular içindedir ki karşısındaki erkek büyülenmiş gibi hisseder ve hemen evlenmek ister. Evlilikleri fazla zorlu geçmez ancak bazı şartların yerine getirilmesini ister. Eğer getirilmezse boşanmaya yanaşabilirler.


Balık Burcu Kadını Sağlık Hayatı

İçe kapanıktır

En çabuk hastalanan ve sağlık problemleri çeken burçlar arasında ilk sıradadır. Genel olarak fazla duygusal ve melankolik olarak bilinirler bu yüzden de hem fiziksel hem de ruhsal rahatsızlıklara yakalanmaları çok büyük ihtimaller içindedir. Çoğu zaman her şeyi fazla kafaya takarlar, bir sözü bile tüm gün düşünüp kendilerini hasta edebilirler. Sinir ve stres rahatsızlıkları sık sık yaşadıkları problemdir. Dışarıdan mutlu görünseler de içlerinde fırtınalar kopabilir. Çoğu zaman kafalarında olan şey kafalarında kalır, içe kapanıklardır.

Çok Kolay Yıpranırlar

Zodyak’ın en kötü alışkanlıkları olan burcudur. Kafalarına çok sorun taktıkları için sıklıkla uyku problemi çekerler. Sinir sistemleri aşırı hassastır. Uyku düzenlerine dikkat etmedikleri zaman çok çabuk yıpranırlar. Hemen uyku ilaçlarına sarılırlar. Yapılan birçok astrolojik araştırmada diğer burçlara oranla, depresyona meyilli olduğu çıkmıştır.

Psikologlar İkinci Evleridir

Astroloji dünyasının en çok psikoloğa giden burcudur. Dış etkenlerden çabuk etkilenirler. Duygusal boşluğa düştüklerinde kendilerini psikolog da bulurlar. Ayakları çok fazla hassastır ve soğuktan korunmadıkları zaman hemen hasta olurlar. Bu durum hem zihnen hem de vücut olarak onları yıpratır.

Uykusuzluk ve Ruhsal Sorunları Olabilir

Bununla bağlantılı olarak uykusuzluk problemleri de yaşayabilirler. Kötü alışkanlıklara karşı vücutları dirençsizdir ancak kafalarını dağıtmak için tüketebilirler. Ciddi ruhsal sorunları olabilir ve bunda bir başka sebep de hayal güçlerinin gelişmiş olmasıdır. Durmadan kafalarında kurarlar ve hayal ederler. Psikologlara giden kişilerin içinde en fazla balık burçları olduğu ortaya çıkmıştır. Ruhsal problemler dışında özellikle kış aylarında çok çabuk gribe yakalanabilirler, ayaklarından üşütebilirler. Çok çabuk yatağa düşecek hale gelirler, bağışıklık sistemleri güçlü değildir.

Diyette Zorlanabilirler

Yemek yemeyi çok severler ve çok çabuk kilo alabilirler. Eğer yediklerine dikkat etmezlerse sonraki yaşlarında kilo ile alakalı sıkıntılar yaşayabilirler. Kilo almak kolay bir eylemdir, fakat kilo verirken zorlanabilirler. Bunun için de doktor kontrolünde diyetler yapabilirler. Özellikle tatlı yemeyi çok severler. Buna dikkat etmeleri gerekir. Fazla şeker ve abur cubur tüketmeleri dişlerinde sorunlar oluşmasına neden olabilir. Ayrıca kalsiyum bakımından da vücutları yetersiz kalabilir. Bol bol ceviz, badem tüketmeleri gerekir. Belli programlara sahip diyetleri düzenli bir şekilde uygularlarsa ve sporla desteklerlerse hızla kilo verebilirler, ileri ki yaşlarında da dengesiz vücut ölçüleri ile yaşamak zorunda kalmazlar.

Sağlığını Ayakları Yönetir

Son derece hassas bir yapıya sahiplerdir. Kendi hayal dünyasında yarattıklarını gerçek hayatta da yaşamak isterler. Başarılı olamamak onları moralman çökertir. Her an depresyona girebilirler. Genel olarak gerçeklerden kaçmayı kendilerine görev olarak bilirler. Bahar aylarında sağlık ön planda olmalıdır. Sağlıksız yapıları vardır ve ayakları biçimsiz, büyüktür. Ayaklarından hemen hasta olurlar. Bu nedenle en dikkat etmeleri gereken şey ayaklarını sıcak tutmalarıdır.

İlaçlara Karşı Bünyeleri Hassastır

Zodyak’ın en melankolik burcudur. İlaçlara karşı bünyeleri çok hassastır. Neptün yani yönetici gezegenleri ilaçları da yönetir. Bu nedenle birçok ilaç yan etki oluşturabilir.


Balık Burcu Kadını Eğlence Hayatı

Şiirsel konuşmaları ve hüzünlü bakışları ile fark etmemek imkansızdır. Sakin görüntüsünün ardındaki fırtınaları kimse bilsin istemezler. Yaratıcı yapısı dokunduğu her şeyi, her yeri değiştirmeye, güzelleştirmeye yeter.

Bir partide sakin ve dingin yapısını anlamak çok zordur. Derin bakışlarını makyaj ile canlandırarak kendine güçlü kadın imajı çizeler. Yeşil ve mavi tonları tam onlar içindir. Kıyafette parlak gümrük taşlar, tüyler ve danteller ile süsler. Denizi anımsatan parfümü ortamda ki herkesi mest eder. Gecenin ilerleyen saatlerinde tanımak neredeyse imkansız hale gelir.

İçindeki Tüm Coşkular Açığa Çıkar

Huysuz ama bir o kadar da romantik olan, içerisinde tuttuğu tüm coşkular gecenin ilerleyen saatlerinde açığa çıkar.

Dans Etmeyi Severler

Sarhoşluğu, dans etmeyi, iyi partilere katılmayı severler. Cesur tavırlar takınabilir, açık fikirli olabilirler. Kendilerine özel kokteyller hazırlarlar. Oldukça sakin, sesiz ve uyumlu yapıları ile tanınırlar. Fazla gürültüyü ve kalabalığı sevmezler. Daha çok sevdikleri ile beraber ufak ve tatlı bir kafede yapılan sohbetler daha çok hoşuna gider.

Kafa Dağıtmak İsterler

Dengesiz yönleri de olduğu için özellikle melankolik dönemlerinde gece dışarı çıkmayı severler. Kafa dağıtmaya çok ihtiyaçları vardır. Kafalarının içi her zaman çok doludur. Fazla düşündükleri ve kafaya taktıkları için sinirsel ve mental anlamda çoğu zaman sıkıntı olabilirler. Sesiz sakin yanlarının altında içe kapanık bir yanları da vardır. Bu ruhsal problemlerini de alkolle çözmeye çalışırlar. O yüzden alkol ve sigaraya bağımlılıkları ile bilinirler.

Sevdikleri İle Birlikte Olmak İsterler

Arkadaşları ile de araları çok iyidir ve sevdikleri kişiler ile beraber seyahate çıkmayı, yeni yerler keşfetmeyi severler. Bu yüzden gece hayatı dışında eğlence olarak gezmeyi, sohbet etmeyi sever.

Özellikle çok duygusal oldukları için partnerleri ile romantik bir akşam yemeği ya da seyahat akşam planların da mutlaka bulunur. Bulundukları ortamda da oldukça çekici ve şık dış görünümleri ile dikkat çekerler. Parti de sessiz sakin yanlarını bir kere bırakıp bazı zamanlar tanınmayacak hal alabilirler. Tüm romantikliği ile partide kendini belli eder. Şık, parıltılı kıyafeti ve eşsiz makyajı ile ortamda en çok dikkat çeken kişiler arasında yer alır. Günlük yaşamında sessiz ve sakin görünümü partide belli bir zaman geçtikten ve ortama alıştıktan sonra değişecek ve kendinin bile tanıyamayacağı bir halde çıldıracaktır.

Gece Hayatı Ona Göre Değildir

Eğlence hayatında her ne kadar bazı zamanlar gece hayatına, partilere katılsa da ve bol miktarda alkol tüketse de sabah uyandıklarında durumlarını hatırlayıp üzüleceklerdir. Çünkü böyle bir yaşam onlara göre değildir. Sessiz ve sakin tavırları, duygusallıkları onları tanımlayan şeylerdir. Fazla dağıtmak, çok kalabalık yerlerde olmak onlara göre değildir.

Dalgaların Sesinde Huzuru Bulurlar

Tatilleri de günlük yaşamın hızlı ve koşturmacalı anlarından kaçıp, kafa dinlemek için bir durak noktası olarak görürler. Tam anlamıyla kafa dinleme yerleri olmalıdır. Sessiz, sakin ve minik bir denize yakın tatil köyü tam onlara göredir. Tatillerinde genelde yüzmeyi, suyla alakalı aktiviteler yapmayı severler. Tıpkı gerçek bir balık gibi yüzme konusunda çok iyilerdir. Denizi izlemek, dalgaların sesi eşliğinde vakit geçirmek kafasındaki her şeyi silmesine yardımcı olacaktır.

Yüzme dışında tekne turlarına katılmaktan da büyük zevk alırlar. Hatta su sporları ile alakalı kurslar da tam ona göredir. Romantik ve duygusal oldukları için ve gezmeyi çok sevmelerinden dolayı fantastik, duygu yüklü şehirler, ülkeler görmekten de büyük zevk alırlar.


Balık Burcu Kadını İş ve Kariyer Hayatı

Şirket dünyası ideal çalışma alanı değildir. Tamamen yaratıcılıklarını kullandıkları bir iş için hayatını adar. Balık kadınları genelde sosyal hizmet alanı, kütüphaneci, müzisyen, yazar ya da danışman olarak düşünülebilir. Hayatlarının farklı zamanlarında birden fazla kariyere sahip olabilirler.

Hedeflerine Ulaşmak İsterler

Çalışmayı seven, başarılı kişilerdir. Her zaman kafalarında hayal olarak belirli hedefleri vardır. Bazı hedefleri hayal olarak kalsa da istedikleri işe ulaşabilmek için çaba sarf ederler. Çocukluktan gelen başarı ve hırsları onları istedikleri işe ulaştırır. Parayı da her burç gibi severler ancak çok fazla lükse ve pahalı ürünlere ihtiyaç duymazlar. Onlar için önemli olan manevi değerlerdir. Çok duygusal oldukları için çoğu zaman paranın ulaşamayacağı şeylere ulaşmaya çalışırlar. Maddiyat hem günlük hayatta hem de ilişkilerinde ikinci planda kalır. Fakat bazen istisnalar onların da aklını çelebilir. Parıltıyı ve yumuşak halı, kumaşları çok sevdikleri için böyle şeyler gördükleri zaman kendilerini tutamayabilirler.

İş Bulma Konusunda Zorlanırlar

Yaratıcılıklarını, başkalarına yardım etme arzularını, maneviyatını ifade edebilecekleri iş bulmak zorundadırlar. Şifacı ve besleyici oldukları için, her işi her zaman istenilen şekilde yapamayabilirler. Bazıları hemşirelik tutkunudur, terapist yada danışman olarak çalışmak, şifa dağıtmak isterler. Teknoloji yerine kalem kullanmayı tercih ederler.

Sanat Yapmayı Severler

Tasarımı, renkleri, cazibeyi ve sanat yapmayı severler. Tiyatroda perde arkasında çalışmak yada kostüm yapıp kıyafetler tasarlamak onun işidir.

Belirli Programa Bağlı Kalamazlar

Belli programına bağlı kalmasını yada sıkıcı iş ortamlarda bulunmasını beklemek saçma olur. Bu durumlarda asla iyi iş çıkaramazlar. Bohem tarzları vardır bu nedenle esnekliğe ihtiyaçları vardır.

Paraya Duyarlı Değillerdir

Para amaç değil araçtır. Paraya duyarlı olmak ona uygun değildir. Genel olarak cömert oluşu ve harcamalarındaki dikkatsizlik genelde çöküşlerine sebep olur.

Ofis ortamını sevmez

Ofis ortamında çalışmaktan hiç hoşlanmazlar. Sanatsal ruhları bir masa ve sandalyeye bağlı kalmalarına izin vermez. Dışarıda değişik maceralara katılarak ve araştırmanın tam olarak içinde olarak çalışmak onlara göredir. Takım çalışmalarında da çok iyi sayılmazlar. Çünkü çoğu zaman kafaları çok karışıktır ve kendine danışan kişilerin de kafalarını karıştırırlar. Bu yüzden iş ortamında soru sormak çok da mantıklı bir hareket değildir. Kendini suçlayıcı özelliği iş yerinde de peşini bırakmaz. Çoğu zaman işe ait olmadığını, kötü gittiğini hisseder ve karamsar olur. Eğer ofis ortamında ise de oldukça sessiz ve az kalabalık olmasını ister. Fazla insan rahat çalışmasını engelleyici bir özelliktir. Kendi iç dünyası ve hayal dünyası öyle kalabalıktırki daha fazla kalabalığı kafası kaldırmayabilir.

İyi bir konuşmacıdır

Oldukça iyi konuşmacıdır, neyi ne zaman ve nasıl konuşması gerektiğini iyi bilir. Boş sözler söylemek yerine içi dolu sözler ile insanların aklında yer edinebilir. Özellikle konuşma ile para kazanabilecekleri, pazarlama, ticarette iyi işler başarırlar. Doğuştan içten ve samimi oldukları için müşteri ilişkileri her zaman çok iyidir. İyi birer pazarlamacı oldukları için para kazanma konusunda da bu yöne çevrilebilirler. Sadece pazarlama, ticaret değil tıp alanında bile iyi konuşma becerileri sayesinde çok başarılı olabilirler. Motive edici konuşmaları hastaların ve yakınlarının daha iyi hissetmesine yardımcı olacaktır.

İçtendir

Çalışma hayatları boyunca en çok içten yönleri ile tanınırlar. Oldukça içten davranışları tüm iş yerinde dikkat çeker ve en çok sevilen kişilerden biri olur. Ayrıca bu sayede iş ortamı kurarken de hiç zorlanmaz. Hem müşteriler hem de çalışma arkadaşları ile arası içten yanından dolayı çok iyi olur. Eğer yönetici olarak çalışmıyorlarsa, patronlarından emir almaktan çekinmezler. Hatta belli bir süre sonra yardım almadan kendi işlerine kendileri görürler. Yani iş ortamında oldukça sıkıntısız çalışanlardır. Yaptıkları işin ne kadar önemli olduğunun farkında olup, ona göre hareket etmesini de bilirler.

Hayalperesttir

Günlük yaşamlarında olduğu gibi çalışma hayatlarında da oldukça hayalperest olurlar. İşe başlamadan önce, seçim aşamasındayken de hayal ederek hedef kurarlar ve çalışma hayatında da hayal kurmaya devam ederler. Çoğu zaman hayalleri arasında kaybolup yanlış seçimler yapabilirler yada karamsarlığa kapılabilirler. Bazı zamanlarda da hayalleri doğrultusunda hırslanıp, başarıya daha kolay ulaşabilirler. Hayal gücü isteyen mesleklerde oldukça başarılı olurlar. Reklam, sanatçılık tam ona göre işlerdir.


Balık Burcu Kadını Aşk Hayatı

Sevmek ve Sevilmek İsterler

Balık burcu kadını için hayatta en önemli şeylerden biri kesinlikle aşktır. Aşık olmak, sevmek ve sevilmek ister. Sevdiği kişi ile bir ömür beraber olmak, ilk hedefleri arasında yer alır. Duygu yüklü oluşları ve hisleri, çok çabuk aşık olmalarına neden olur. İnsanları sever ve iyi yüreklidir bu yüzden çoğu zaman aşk hayatlarında saf kalabilirler. Yaşantılarının sonsuza kadar süren bir aşk ile devam etmesini isterler. Evlenmek onlar için çok önemlidir ve bunu doğru kişiyle yapmak için bekleyebilirler. Doğru insanı bulmak ve birlikte oldukları kişi ile her şeyi yaşamak isterler, duygu yükünü çok fazla üstlenirler.

Aşka Önem Verirler

Onunla birlikte olan kişi kesinlikle çok şanslı olacaktır çünkü beraber olduğu kişiyi mutlu etmek ve özel hissettirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Sürprizler, ansızın gelen hediyeler ve anlamlı sözler aşk hayatında asla vazgeçmediği şeylerdir. Aşka çok önem verdiği için aşık olmadığı kimseyle beraber olmaz ve bu konuda çok dikkatli davranır. En çok önem verdiği şeylerden biri de duygularına aynı oranda karşılık almaktır. Karşısındaki kişi için yaptığı fedakarlıkların görünmesini ister ve kendi de böyle fedakarlıklar, sürprizler görmek ister. Eğer duygularının aynı karşılığını alamazsa bu onu çok üzer.

Aşk Kadınıdır

Karşılarındaki kişi genelde teferruattır çünkü onlar aşka aşıklardır. Hoş bu durum ilişkilerinin ilk zamanlarında olur. Tecrübe kazandıkça olgunlaşır ve dinginleşirler. Karşılarındaki kişi şefkati ile şımarabilir ama onların şımarması da sakın sizin şımarmanıza neden olmasın.

Bazı durumlarda onlar hareketleriniz ile üzerseniz, tek kuyruk darbesi ile sizi terk edebilir çünkü yürekleri daralır. Siz fark etmezsiniz ama aniden hayatınızdan çıkabilirler. Hayatlarındaki kişi ile dost olmayı severler.

Su Grubunu İyi Analiz Eder

Su grubunun bir üyesi olan yengeç ve akrep onun için duygusal bir ilişki yaşamasında aynı özelliklere sahip oldukları ve ruh hallerini daha iyi analiz etmeleri mümkün olduğu için idealdir. Kendi gibi başka bir balık ile duygusal bir eşleşme yaşadığında iki bilinmeyenli denklem gibidir. Ya duygusal trajedi ile acısı iki katına çıkar, yada mutlu bir ilişki yaşar. Toprak grubu elementlerinden olan boğa, oğlak ve başak burçların koruma iç güdüleri ile balığın kendini güvende hissetmesini sağlayacaktır.

Romantiktir

Aşk hayatı için söylenecek en önemli ve belirgin özellik kesinlikle romantik olmasıdır. Zaten oldukça duygulu ve sevgi dolu bir kişiliğe sahiplerdir ve gerçek aşka inanırlar. Evlenmek için gerçekten birine aşık olmayı ve çok sevmeyi beklerler. Gerçek aşkı bulduktan sonra da tüm o duygu yüklü ruhlarını partnerlerine açarlar. Her anlamda oldukça romantiklerdir. Sürprizler yapmaya, ansızın hediyeler almaya bayılırlar. Karşılarındaki kişiyi mutlu etmek ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Heyecanlı ve yaşam dolu bir ilişki yaşanması muhtemeldir.

Özellikle ilişkinin ilk ayları tüm romantizm tecrübe ve bilgilerini kullanıp, partnerlerine unutulmaz anlar yaşatırlar. Daha sonraki zamanlarda ise daha sakin ve monoton bir ilişki yaşamaya başlarlar. Yine de romantik yanlarını fazla kaybetmezler. Özel günleri, tarihleri, anları asla unutmazlar ve karşılarındaki kişinin de unutmamasını isterler. Eğer unutulursa çok üzecektir ve kırgınlıklarını da belli ederler. Onunla aşk yaşayan bir erkeğin çok mutlu olacağını söylemek mümkündür. Partnerini mutsuz gördüğü an enerjisini yükseltmek için her şeyi yapabilir.

Düşüncelidir

Aşk hayatında çok düşünceli davranır ve kendisine de öyle davranılmasını ister. Kıskanılmaktan hoşlanır çünkü değer gördüğünü hisseder ancak aşırıya kaçıldığı zaman bu onu rahatsız edecektir. Fazla kısıtlanmaktan ve tepkiye maruz kalmaktan hiç hoşlanmaz. Kendi halinde bir aşk hayatı geçirmek de istemez ancak çok fazla ruh halini bir arada yaşadığı için yanındaki erkeğin onu düşünmesini ve empati kurmasını ister. Çünkü kendisi aynen böyledir. Erkeğini çok düşünür hatta çoğu zaman kendinden çok partnerinin ne yediğini, giydiğini düşünür durur. Bu da ilişkilerde anne gibi olduğunun bir göstergesidir.

Çok duygusaldır

Normal hayatında da oldukça duygusal olarak bilinir iken bir de aşk hayatında buna daha fazla duygusallık ekleyecektir. Fazla kırılgan olduğunu dışarıya bazen göstermese de bazen çok gösterebilir. Özellikle bazı dönemler kendi kendine fazla kurar ve sinirsel hasta olma yoluna bile girebilir. Duygusal oluşu çoğu zaman aşk hayatında yanlış sonuçlar vermesine neden olabilir. Aşk hayatı boyunca çok fazla kişi ile beraber tecrübe sağlasa da bu yaşadığı inişler ve çıkışlar onun daha da duygusal olmasına neden olacaktır. Sadece kötü anlamda değil iyi anlamda da duygusallık içerir. Partneri ile beraber çok duygu ve sevgi yüklü bir beraberlik ister. Her an beraber ve romantik bir aşk hayatı onlar için vazgeçilmez bir şeydir. Aşka çok önem verirler ve bu önemlerini fazla duygusal yapıları, seçimleri ile belli ederler. Bazı zamanlar güçsüz görünseler de bazen de romantik olmalarına yardımcı bir etkendir.

Affedicidir

Aşk hayatındaki bir diğer önemli özelliği de kesinlikle affedici olmasıdır. Ne kadar duygusal ve kırılgan olsa da bunu bir süre beli edip daha sonra affedebilirler. Affedici olmak çok güzel bir özelliktir. Kin beslememek ve kavgacı olmamak her zaman çözümdür ve kavgalar da çoğunlukla sessiz yanlarıyla tanınırlar. Kavga esnasında büyümesin diye susan ve dinleyen taraf onlar olmuştur. Ancak bazı zamanlar bu sessizliklerinin altından iğneleyici sözler de çıkabilir. Fakat belli sınırları vardır ve bu sınırları geçildiğinde ayrılmak zorunda kalabilir. Ayrılıkları bile o kadar naif olurki partnerlerini oldukça fazla üzüntüye sokabilirler.

Anlaşılmaz Kadınlar

Anlaşılması zor varlıklardır, onlar neyi görmeni isterlerse verirler, gerisini ise saklar ve merak uyandırmak için saklarlar. Bir anı bir anına uymaz. Bir an bülbül gibi şakırken, birden susar ve derin bir sessizliğe bürünür. Hele hele yara aldığında acısını çekmek için kendini geri çeker ve gözden kaybolur. Ancak isteseler doğaları gereği kinci tutamazlar. Bu nedenle kendini toparlar ve o sıcak kimliğine geri dönerler. Fakat varlığına bir saldırı olduğunda meydan okumaktan da geri kalmaz.

Jest ve Mimiklere Önem Verir

Kelimelerden çok jest ve mimiklere önem verir. Küçük şeylerin kelimelerin gücünü etkilediğini ve anlatmak istenileni daha iyi ortaya koyduğuna inanır. Kelimelerden çok davranışların ve beden dilinin gücüne önem verir. Bu nedenle kelimeler onda kifayetsiz kalır. Bu nedenle ona davranışlarınızla saygı ve sevginizi ifade ederseniz onu onurlandırmış ve engeller karşısında dayanacak gücü de vermiş olursunuz.

Feminen ve Kırılgan İmaj

İlk izlenimde feminen ve oldukça yumuşak bir etki bırakmasına rağmen, rüya ile dünya arasındaki yanılsama gibi bir etkidir. Ondaki kişisel güç ve esnek kabiliyet ayakları üzerinde durmasını sağlayacaktır. Gerçek yolu bulması, dayanıklılık ve sebat etme özelliği ile birleşerek, nazik görüntü altına gizlenmiş gerçek bir güç haline gelir.

Aşkı Bulduklarında Büyülenirler

Kalbini kazanan şanslı erkek, derin bir bağlılık ve ölümsüz bir sevgi ile ödüllendirilir. Kalbini verdiği erkekle aşkını yaşamak ve korumak için kendini feda etmekte dahil elinden gelen her şeyi yapar. Duygusal doğası gereği sevdiği erkeğin istek ve beklentileri hakkında empati yaparak anlama kabiliyetine sahip.

Aşık olduklarında heyecanlı ve büyülenmiş olurlar. Tam anlamı ile Venüs görünümüne bürünürler. Odaklarını sadece arzularına çevirirler ve yüreklerini sızlatan her andan keyif alırlar. Sevgi onları küçük bir çocuk gibi hissettirir. Zaman içerisinde küçük çocuk gibi davranmaya başlarlar.

Gülüşü Güzelleşir

Aşık olduklarında cazibeleri ve gülüşü ortaya çıkar. Hassas ve çekingen oldukları gibi özgür bir ruha sahiptirler. Aşk konusunda güven ve samimiyet ararlar.

Aşık Olmayı Severler

Mavi derin, sihirli ve gizemli dünyaları vardır. Aşkı, aşık olmayı çok severler. Sadık bir partnerdir ve aşık olmadıkları zamanlar da kendilerini çok yalnız hissederler. Gizli silahı, cazibesidir. Kadınsı, yumuşak ve genel olarak mutlu görünürler.

Fedakar Yapıları Vardır

Aşık olduklarında fedakarlık yapmaktan kaçınmazlar, fakat tam anlamı ile her şeylerini vermezler. Tamamen zayıf olduğunu düşünmek yanlış olur. Tamamen güçlü de değillerdir. Doğalarında iyilik ve fedakarlık vardır. Ama sürekli fedakarlık yapmasını beklemeniz onu sıkabilir. Bazı durumlarda yardıma ihtiyaç duyar. Fakat hayatındaki kişi bu zamanlarda onu yalnız bırakırsa karışıklık hisseder ve yalnızlaşır. Bu durum sevgi eksikliği ve endişe olarak yorumlanır.

İlişkilerinde Yaratıcılardır

Aşk ilişkilerinde duygusal, hassas ve yaratıcılardır. Kendini koruyan ve güvendiği kişiye aşık olur. İlişkilerinde olması gerekenden çok cömert davranırlar. Karşısındaki kişinin ihtiyaçlarına çok fazla duyarlıdır. Aşık olduğu kişiyi memnun etmek adına çok uğraşırlar. Kendi pahasına olsa dahi hayallerini kurar ve hızlı şekilde gerçekleştirir. Özel günlerin hatırlanmasını ister ve hiçbir özel günü kaçırmaz. Bu onlar için önemli detaydır.

Aşk Hayatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aşk hayatında fazla zorlu bir kişiliğe sahip olmaz. Sadece fazla kırılgan oldukları için onlara söylenecek her söz iki defa düşünülmeli ve dikkat edilmelidir. Üzücü bir cümleyi tüm gün düşünüp kafalarına takabilirler. Özellikle sevdikleri kişilerin sözlerine daha fazla önem verirler. Oldukça duygusal yapıları ilişkinin bazı zamanlar zorlaşmasına neden olur. Beraber olduğu kişinin onu koruyup kollamasını ve her zaman destek çıkmasını ister. Yani onunla birlikte olan bir erkek kesinlikle duygusal anlamda güçlü ve koruyucu olmalıdır.

İlişkide ufak sürprizlere de çok önem verir. Onlar için fazla pahalı hediyelerin fazla önemi yoktur. Önemli olan manevi bir anlamı olmasıdır. Özel günler onlar için çok önemlidir ve o günlerde verilecek manalı bir hediye, çok mutlu edecektir. Fakat en çok dikkat edilmesi gereken şey kesinlikle karşılık vermektir. Nasıl romantik ve sevgi dolular ise aynı şekilde partnerlerinde öyle olmasını beklerler. Bu bir ilişkide gerçek aşktan sonra en çok önem verdikleri şeydir. İyi bir şekilde dinlenmek ve kendisine nazik davranılmasını ister.

Aşk Hayatı ve Tutumu

Aşk hayatında belli bir tutum ve kural sergilemez. Daha çok spontane gelişen olaylara karışmak ister. Sevdiği kişi ile beraber aniden plan yaparak hep hayal ettiği yere tatile çıkmak yada romantik bir akşam yemeği yemek aşk hayatını tanımlayacaktır. Hayallerini sevdiği kişi ile beraber gerçekleştirmek ister. Aşk hayatı her ne kadar inişli çıkışlı ve fazla tecrübeli olsa da gerçek aşkı bulduktan sonra bu huylarından vazgeçerler ve sadece sevdikleri kişiye bağlı bir hayat sürerler. Öncelikleri her zaman sevdikleri kişidir. Kendi mutlulukları ve ihtiyaçlarından daha çok sevdikleri kişinin mutluluklarını düşünürler. Aşık olmak onun için en önemli ve en değerli şeydir.

Aşık Olduğu Nasıl Anlaşılır?

 • Duygusallığına daha da duygusallık kattıysa,
 • Konuşmaları hep aşık olduğu kişi ile alakalıysa,
 • İşlerine odaklanamıyorsa,
 • Hayal dünyasını o kişiye de açtıysa,
 • O kişi için ayrı bir zaman ayırıyorsa aşık olduğunu söyleyebiliriz.

Balık Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

Hediye konusunda zorlanılacak kişiler değillerdir. Parayla fazla işleri olmadığı için maddiyata önem vermezler ve bu yönleri hediye tercihlerinde de geçerlidir. Balık burcu kadınları, genelde maddi hediyelerden çok manevi değeri olan hediyeler tercih ederler. Özel bir anı yada sözü hatırlatacak bir hediye, ansızın gelen bir çiçek yada şiir bile onları çok mutlu etmeye yetecektir. Gözleri fazla lükste değildir. Önem verdikleri şey sevildiklerini hissettirecek anlamlı hediyelerdir. Romantizme de çok önem verdikleri için romantik hediyelere de bayılırlar. Özellikle romantik ortam yaratmak için gerekli tütsüler, kokulu mumlar çok hoşlarına gidecektir.

Güzelliklerine de çok önem verdikleri için bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri bir başka hediye seçeneği olabilir. Çiçeklere de bayılırlar, özellikle beklemedikleri bir anda aldıkları çiçekle çok mutlu olurlar. İlkbaharı yansıtan nergis çiçeğine bayılır. Canlı yapısı ve sarı rengi ile tam olarak onu yansıtır. Ayrıca tüm çiçekler arasında en romantik olanlarındandır. Bu nedenle en sevdiği çiçek olma özelliğini taşır.

Romantik Hediyeler Tercihleridir

Kendi yazdığınız bir şiir notu ve çiçek gibi hediyelere bayılırlar. Güzel olan her şey onlar için değerlidir. Vazolar, rüzgar çanları, heykeller kalplerini feth eder. Kaliteli sanat malzemeleri de iyi seçeneklerdir.

Tütsülerden Hoşlanırlar

Yoga ve meditasyon yaparak farkındalığını arttırıp, kendini geliştirmeye uğraştıkları için oldukça etkili bir hediyedir. Tütsüyü herkes kolay kolay sevmez. Fakat onlar bulundukları her ortam da tütsü yakmayı severler. Tütsünün hoş kokuları ile huzur bulurlar. Sevdiği kokulardan oluşan güzel tütsüler alabilirsiniz.

Biblolar Dilsiz Dostlardır

Biblolar insanların dilsiz dostlarıdır. Sevdikleri kişiden gelirse daha anlamlı olur ve daha fazla sevilir. Güzel anlamlı bir biblo alabilirsiniz. Bu bibloyu gördüğünde tebessümle sizi anacak ve evinin en güzel köşesini süsleyecektir.

Biblolarda çoğu kişinin gereksiz bulabileceği bir hediye çeşididir. Ancak bu kesinlikle onun için geçerli değildir. Minik ve tatlı biblolara bayılırlar. Özellikle çocukları çok sevdikleri için çocuk figürlü biblolar tam onlara göredir. Evlerinin çoğu yerinde biblo, tablo görmek mümkündür. Hediyede paradan çok anlama bakar. Biblo da özellikle özel bir anlam taşıyorsa, ona ayrı bir değer yükler ve evinin en değerli köşesine koyar. Her baktığında aklına o özel anlam gelir ve mutlu değerli hisseder.

Gümüş Çerçeve

Onu mutlu etmek o kadar da zor değil. Ufak ama onun için değerli birçok şey hediye edilebilir. Bunlardan biride gümüş bir çerçevedir, birlikte fotoğrafınızı yerleştirip baş ucuna koyması için hediye edebilirsiniz. O çerçeve mutlaka baş ucunu süsleyecektir. Anne oldukları zaman da çocukları ile resimleri her yere koyacaklardır. Anlam yüklü olan bu hediye çok klişe bir o kadar da anlamlı olsa da duygusal yanını ortaya çıkartır.

Güzellik ve Bakım Ürünleri İyi Bir Tercih Olacaktır

Her zaman görenlerin dikkatini çeken güzelliğe sahiplerdir. Ama bu durum onları bakım yapmaktan vazgeçirmez. Kozmetik, güzellik ve bakım ürünleri hayatlarında iyi bir yerdedir. Böyle güzel bakımlı bir kadına, güzellik ve bakım ürünleri dolu bir sepet yada güzel kokan bir parfüm iyi birer hediye olabilir.

Değer gördüğünü hissetmek, onu daha güçlü ve güzel göstermek isteyen bu hediye sahibine daha da bağlanacaktır. Çünkü desteklenmek ve korunmak isterler.

Kokulu Mumlar Mest Eder

Romantik ortamların insanıdır, romantizm ve romantizmi ifade eden her bir nesne onun için değerli bir hediye olacaktır. Kokulu mumlara fazlası ile mutlu olurlar. Mum ışığı eşliğinde şarkı dinlemeye ve yemeye bayılırlar. Kokulu mum almak onlar için iyi bir hediye olacaktır.

Deniz Kabuklarından Rüzgar Çanı

Su yaşam kaynağı ve onun için deniz kabuklarından yapılmış bir rüzgar çanı, hem meditatif olarak hem de görsel olarak hoşuna gidecek bir hediye olacaktır. Deniz kabuklarının sedefli renkli görüntüsü ve rüzgarda çıkarttığı seslerin eşliğinde, dans edip hayal alemine dalmak eğlencenin adı olacaktır.

İpek Gecelik veya Pijama Takımı

Tenine değdiğinde bedenini saran ipek bir gecelik veya pijama takımı onu mutlu edecektir. Ayrıca güzelce paketlenmiş özen gösterilmiş bir hediye paketi içine konan güzel bir not, çifte kavrulmuş fıstık gibi bir hediye olacaktır.

Çiçek

En uygun hediyelerden biri çiçektir. Çok duygusal oldukları için hiç beklemedikleri bir anda gelen çiçek onları çok mutlu edecektir. Özellikle özel günlere de çok önem verdikleri için fakat fazla maddi şeylere düşkün olmadıkları için çiçek tam dengeyi sağlayacak türden bir hediyedir. En sevdikleri nergis çiçeği ise bu seçimde daha doğru yol seçmeleri için önemlidir. Nergisin güzel kokusu ve büyüleyici renklerinden çok etkilenir.

Takı

Güzelliği gibi dış görünüşte aksesuarlara da bayılırlar. Özellikle rahatlıklarını bozmayacak ama bir o kadar da şık takılar vazgeçilmezidir. Kolye, bileklik ya da küp ruh halini yansıtacak şekilde hem sade hem de gösterişli olmalıdır.

Romantik bir mektup

Bu hediye çoğu kadın için fazla klişe yada sıkıcı gelebilir. Fakat pahalı hediyelerden çok böyle anlamlı, manevi değeri yüksek hediyeler beklerler. İçinde çok anlamlı, romantik şeyler yazan bir mektup, daha duygusal bir o kadar da mutlu olmasına neden olacaktır.

Uykuların Prensesi

Uyku ve rüyaların sembolü olduğu için, maddi durumunuz yeterli ise alınabilecek kaz tüyü yorgan takımı, nevresim takımı, yerinde olacaktır. Uykularını renklendirecek yumuşacık kaz tüyleri içinde vücudunu saran bir yorgan ve nevresim takımını hediye etmeniz onu çok mutlu edecektir.

Günlük

Kendi kendilerine kalmaya, kafalarını dinlemek için sessiz sakin bir ortama çok ihtiyaç duyarlar. Çünkü çok fazla düşünecek ve kafaya takacak şeyleri vardır. Karamsar oldukları için takılmayacak şeyleri fazla büyütürler ve kendilerini fazla yıpratırlar. Bu da ruhsal sıkıntıya girmelerine neden olur. Gerçekten onu tanıyan biri onun içini dökmesi gerektiğini bilir. Bunun için illa birine gerek de yoktur. Sessiz ve yalnız kaldıkları bir ortamda içlerini yine kendilerine dökmek isterler. Bu yüzden de günlük tam onlara göre bir hediyedir. Hayallerini, karamsarlıklarını, endişelerini, sevinçlerini kısaca hayata dair her anlarını günlüğe döküp rahat hissederler. Bu yüzden çok anlamlı bir hediye olacaktır.

İsimlerine bağış yapmak

Çiçek tarzı doğal hediyelere de bayılır. Ancak isimlerine yapılan bir bağış, örneğin fidan dikilmesi aşırı hoşlarına gidecektir. Hatta çiçek, kolye tarzı hediyelerden bile daha çok beğenirler. Çünkü anlamı fazla olan ve topluma yararlı şeylere bayılırlar. Topluma ve doğaya karşı çok duyarlı davranırlar. Bunu bilen birinin de kendisini çok iyi tanıdığını düşünüp mutlu olurlar. Bu yüzden isimlerine herhangi bir yere bağışta bulunmak çok mutlu edecek bir hediye olacaktır.


Balık Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Balık burcu kadını, genellikle ilişkilerinde özverili olan taraftırlar, bazı zamanlar inzivaya çekilip, kendilerini yenilerler. Bu yenilenme hem kendilerine hem de çevrelerindeki kişilere iyi gelir. Su grubu üyeleri kendilerine zaman ayırmadan başkalarına içlerini dökmeye meyillidirler. Sevmesi kolay anlaması zor bir burçtur.

Aşkı, romantizmi, duygusallığı seven insanlardır. Önemsenmeye, sevilmeye ve güven duymaya çok önem verirler. Tüm bunlar bir erkekte aradıkları belli özelliklerdir. Fakat en çok kendilerine benzeyen erkeklerde beraber olmak isterler. Bu sayede daha iyi bir uyum yakalayacaklarını düşünürler. Bazen zıtlıkların bir araya gelmesi de iyi sonuçlar çıkartabilir ancak çoğu zaman kendilerine benzeyen özellikler taşıyan erkeklerle beraber olmayı tercih ederler. Her insanda olduğu gibi bazı istedikleri ve istemedikleri özellikler vardır.

İlgi Alanlarını Öğrenin

Fiziksel olduğu kadar, zihinsel ve ruhsal olarak ilgilerini çeken, müzik, sanat ve maneviyat ile ilgilenmeli ve daha yeni ilgi alanları için ufkunu açmalarını ister. Ayrıca hayatın yaratıcı yönleri ilgisi çeker.

Hassas Noktalarını Bilmeniz Gerekir

Hassas noktalarını bilmeniz önemlidir. Sezgileri çok güçlü olduğu için onlara yalan söylemekten kaçınmalısınız. Çünkü vücut dilinizi kolayca okuyabilir, gerçekleri açığa çıkartabilirler. Onun güvenini sarsarsanız bir daha sizinle görüşmeyecektir. Öncelikle dürüst ve açık olmaya özen göstermelisiniz. Aşk için yaşar, partnerini mutlu etmek için çaba gösterirler. Sizinle anne şefkati gibi ilgilenir sarıp sarmalar. Mumlar, romantik sofralar ve çiçekler ile mutlu etmeye çalışır.

Romantik Erkekler

Hiç şüphesiz birinci detay romantik olmaktır. Kendilerini ne kadar romantik ve duygusallar ise karşılarındaki erkeğinde öyle olmasını isterler. Onlar için bir ilişki de olmazsa olmaz romantikliktir. Duygusal bağ her zaman ilişkinin temelidir düşüncesine sahipleridir ve partnerlerinin de en az onlar kadar şiir, edebiyat, güzel söz seven biri, sıklıkla sürpriz yapan, hediyeler alan biri olmasını isterler. Aşık olmaya sevmeye ve sevilmeye çok fazla anlam yüklerler ve hoşlanacakları erkeğin de aynı şekilde buna çok özen göstermesini beklerler. Kısaca ne kadar çok seviyorsa, değer gösteriyorsa aynı ölçüde sevilmek ve değer görmek ister.

Sosyal Erkekler

Sosyal aktivitelerde bulunmaktan çok hoşlanır. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, tarihi ve sanatsal yerler görmeyi çok sever ve özelikle bunları sevdiği kişilerle yapmaktan büyük mutluluk duyar. Sosyalleşmek, yeni ortamlara girmek ve insanlarla tanışmak çok hoşlarına gider ve bu tarz etkinliklere çağıran bir erkekten de çok hoşlanırlar. Çünkü kendilerini sosyalleştirmek istediklerini, değer gördüklerini hissederler. İlişkide değer görmek çok önemlidir. Kendilerini bazı zamanlar yalnız hissettikleri için ortamlara katılmasını sağlayacak partner balık kadınlarının ihtiyacı olan bir şeydir. Bu yüzden de sosyal erkeklerden hoşlanırlar.

Güçlü Erkekler

Fazla duygusal bir yapıya sahip oldukları için dışarıdan çoğu zaman güçsüz görünürler. Hemen melankolik bir havaya dalmaları, karamsar olmaları ve çok çabuk ağlama noktasına gelebilmeleri onları güçsüz gösterir. Bu yüzden de yanlarındaki erkeğin ruhsal anlamda güçlü ve kolay etkilenmeyen birisi olmasını isterler. Özellikle bulundukları konumlarda hep desteklenme ihtiyacı duyarlar. Korunmaya ve sevilmeye muhtaç yapıları vardır, her zaman ilgi beklerler. Hoşlanacağı erkek de korumacı ve ruhsal anlamda güçlü bir kişiliğe sahip olmalıdır.

Bakımlı Erkekler

Kendilerinde olduğu gibi erkeklerde de bakıma çok önem verirler. Temiz ve düzenli bir erkekle beraber olmak isterler. Dış görünüş her zaman çok önemlidir. Karşısındaki erkeğin fazla dağınık olmasını istemez. Görünüş bakımından derli toplu ve şık birini ister. Kendi oldukça karmaşık bir iç dünyaya sahip olduğu için karşısındaki erkek bile olsa karışık olmamasını ister.

Temiz Erkek

Kendinde olduğu gibi karşısındaki erkekte de bakım ve temizliğe çok önem verir. Partneri olacak bir erkeğin hem kıyafetlerinin hem de vücut temizliğinin yerinde olmasına özen gösterir. Hatta gerekirse kendi bile müdahale edebilir. Patavatsız biri fazla olmasa da bazen olabilir. Konu temizlik olduğunda da kendini konuşmaktan alı koyamaz. Ağız, diş, vücut ve kıyafet temizliğinin tam olması, bir erkekte aradığı özelliklerdir.

Merhametli Erkekler

Merhametli, duygusal erkeklerden çok hoşlanır. Onun için merhamet, hoşgörü ve sevgi çok önemlidir. Hem insanlara hem de diğer tüm canlılara karşı sonsuz bir sevgiye sahiptir ve karşısındaki erkeğin de aynı şekilde merhametli, vicdan duygusuna sahip biri olmasını ister. Hayvanlara karşı anlayışlı, doğayı koruyan,canlılara zarar verenleri görmezden gelmeyen ve topluma yarar sağlayan bir erkek hoşuma gidecektir.

Düşünceli Erkek

Kendisinin düşünülmesinden çok hoşlanır. Çoğu zaman kafası bir sürü şey ile dolu olduğu için bazı şeyleri unutabilir. Yanındaki erkeğinin onu düşünmesini, unuttuğu şeyleri hatırlatmasını ve onu desteklemesini ister. Olaylara bakış açısı ne olursa olsun saygı duyan ve empati yapabilen, kibar bir erkek onu çok etkileyecektir. Sadece kendi için değil tüm canlılar ve toplum içinde düşüncelerini paylaşan, fayda sağlamak için çabalayan erkeklerden çok hoşlanır.

Kibar Erkeklerden Hoşlanır

Kendisi gibi kendinden emin, kibar ve oturaklı erkeklerden hoşlanır. Bağımsız ve asi erkeklerden asla hoşlanmazlar. Çok konuşup kafa ütüleyenlere tahammül edemezler. Az, öz ve mantıklı konuşan erkekler her zaman ilgilerini çeker.

Oldukça duygusal ve alıngan oldukları için partnerlerinin kibar ve nazik olmasını beklerler. Her söze ve davranışa alınacak ve ağlayacak bir havaları vardır ve sevdikleri kişilere karşı daha alıngan olurlar. Bu yüzden de hoşlanacağı kişi kesinlikle nazik ve kibar olmalıdır. Maço ve kaba erkeklerden kesinlikle hoşlanmazlar.

Saygı Duyulmasını İster

Hayatlarında hep saygı duyulmasını isterler. Aldığı kararların eleştirilmesinden ve sorgulanmaktan hoşlanmazlar. Duygulara çok önem verirler. Bu nedenle duygulara nasıl dokunacağını bilen, romantik ve sıcakkanlı erkeklerden hoşlanırlar.

Gizemden Hoşlanırlar

Birlikte olmak isteyen kişinin gizli yönleri bulunmalıdır. Hayatını bir güne sığdıran ve kendilerini çok fazla açan erkeklerden hoşlanmazlar. Modayı takip eden, bakıma önem verem, özen gösteren ve iyi giyinen erkeklerden hoşlanırlar.


Balık Burcu Kadını Nasıl Etkilenir?

Balık burcu kadını, duygusal oldukları ve sevilmeyi sevdikleri için etkileme aşamasında doğru teknikler kullanılırsa fazla zorluk yaşanmaz. Genelde belli şeyler kullanıldığı zaman kolay bir şekilde etkilemek mümkündür. Sadece belli şeylere dikkat edilmesi gerekir.

 • Klişe laflardan hoşlanmaz.
 • Ne kadar kendisine değer verilmesini ve korunmayı sevse de fazla sıkılmaktan hoşlanmaz.
 • Rahat ve güvende hissetmeyi tercih eder.
 • Kıyafetine ve hareketlerine karışan maço bir erkekle beraber olmak istemez. Bu tarz hareketlerden kesinlikle hiç hoşlanmaz.
 • Etkilemek için nazik bir şekilde korumak gereklidir.
 • Kıskanılmaktan da çok hoşlanır ancak dozunda olması çok önemlidir.
 • Kendisine fazla karışılmasından hiç hoşlanmaz.
 • Etkileme konusunda en önemli olan kesinlikle romantik sözler söylemek, hediyeler almaktır.
 • Özellikle ilk buluşmada söylenen güzel sözler ve tatlı hediyeler çok hoşuna gidecektir.
 • Beraber gelecek hayalleri kurmak, sevgiyi abartmak balık kadınlarını etkilemek için püf noktalarıdır.

Güzel Sözler Duymak İster

Aşırı duygusal ve romantik olduğu için onu etkilemenin en mantıklı yolu güzel sözler söylemektir. Güzel sözler kendisini daha değerli ve güvende hissetmesini sağlayacaktır. Bu ikisini ona veren bir erkekte onu çok etkiler. Her anlamda onunla olmak ve romantik anlar yaşamak için can atar. Güzel sözlerin hiç beklemediği bir anda gelmesi ise onu daha da etkileyecektir.

Beraber Gelecek Hakkında Konuşmak

Gelecek hakkında planlar yapmaktan, hayaller kurmaktan çok zevk alır. Bunu onunla beraber yapacak bir erkek ise tam aradığı biri olabilir. Partneri ile beraber hayal kurmak ve o hayalleri gerçekleştirmek için adımlar atmak ister. İlk buluşma için fazla erken olsada sonraki buluşmalarda etkilemek isteyen bir erkek, kesinlikle gelecek planlarını ve hayallerini anlatmalı hatta onun da hayal kurmasına izin vermelidir.

Romantiklik

En çok etkileyen erkek tipi hiç şüphesiz romantik erkektir. Maço, fazla sert erkeklerden hiç hoşlanmaz. Tıpkı onun gibi naif, kibar ve duygulu olmasını ister. Güçsüz olmasını da istemez. Onu kolluyup, destekleyecek bir erkekten çok hoşlanır. Kendisi gibi fazla kararsız ve dengesiz olmasını istemez. Ancak merhametli ve duygu yüklü biri onun için önemli olabilir. Romantik hareketler, güzel sözler, beklenmedik bir anda hazırlanmış romantik bir akşam yemeği çok etkileyecektir.

Güzel Dış Görünüş

Kendisinde dış görünüşe ne kadar önem veriyorsa erkekte de aynı şekilde önem verilmesini bekler. Düzgün saç, kıyafet onun için önemli birer ayrıntıdır. Buluşmaya gelirken ütüsüz bir gömlek, dağınık bir saç ile karşılaşırsa bu hiç hoşuna gitmez. Önemsendiğini dış görünüş ile de anlamak ister. Özellikle ilk buluşmada etkilemek için önemli bir faktördür.

Dış Görünüşte Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Güzel taranmış bir saç
 • Temiz ağız ve parlak dişler
 • Ütülü ve temiz kıyafetler
 • Kıyafet uyumu
 • Temiz koku

Küçük Hediyeler Alın

Hediye almaktan ve vermekten çok hoşlanan bir kişidir. Özellikle hediyeyi veren kişi bir şeyler düşündüğü biriyse ayrıntılara çok önem verecektir. Onu etkilemek isteyen bir erkek, küçük hediyeler alarak şımartabilir.

Romantik Olun

Onu etkilemenin ilk yolu romantik olmanızdır. Kendisine romantik olduğunuzu kanıtlarsanız sizden anından etkilenirler. İnsanlara yardım etmeyi çok sevdikleri için ondan yardım istemiz de birlikte eğlenceli vakitler geçirmenizi sağlar.

Şiirlere Önem Verin

Şarkıları, şiirleri ve özlü sözleri çok severler. Güzel şiirler sözler karşısında size esir olurlar. Hayallerine ortak olun, onlarla hayal kurmaya çalışın.

Sinemaya Götürün

Romantik bir sinema filmine gitmek onu derinden etkiler. Birlikte ağlayıp birlikte gülebileceği erkeklerden etkilenirler.

Samimi Olun

Samimi ve doğal yaklaşan erkeklerden etkilenirler. Sırtlarını dayadıkları insanlar sert kaya gibi sağlam olsun isterler. Kibar, duygu yüklü erkeklerden etkilenirler.

Manevi Değeri Yüksek Hediyeler Alın

Hediye almaktan çok hoşlanırlar. Hele manevi değeri olan hediyelere bayılırlar. Örneğin bir şiir kitabı ya da güzel ve anlamlı bir tablodan çok etkilenir.

İlginizi Eksik Etmeyin

Her zaman ilgi bekler ve kendisi de ilgi gösterir. Sahip çıkılmayı sever. Karşısındakini nasıl düşünüyor ise kendisininde sürekli düşünülmesini ister. Anlayışlı, sadık erkeklerden hoşlanırlar.


Balık Burcu Kadını Hangi Burçlarla Anlaşır?

Duygusal olarak karmaşık oldukları ve anlaşılmak istedikleri kadarını verdikleri bir gerçek. Anı anına uymuyor dedikleri tiplerden. Fakat balık burcu kadını aşık olduğunda paylaşmak, güvende olduğunu bilmek, daha doğrusu hissetmek ister. Bunları hissetmedikçe kendini gizler. Onun duygularını incitir ve kırarsanız, güveni yıkılır ve asla tamir etmenize izin vermeyecektir.

Sezgisel hisleri ön planda olması, empati yeteneği ile de çok duyarlı biri haline gelir. Hayal kırıklıkları onun kalbini paramparça etmeye yeter. Üzüldüğünde göz yaşları sel olup gider. Bu durumu aşırı abartı ve dünyanın sonu geldi sanki demenize yol açsada o duygularını yoğun hissederek yaşadığını gözünüzden kaçırmayın.

 • İletişimde İyidirler

Uyumlu ve samimi bir kişiliğe sahip insanlardır. Herkesle kolaylıkla uyum sağlayıp iletişime geçebilir. Diğer insanlarla olan iletişim becerileri de oldukça iyidir. Konuşmayı, sohbet etmeyi çok severler. Ayrıca iletişimin en önemli noktası olan dinleme konusunda da çok iyilerdir. Bu yüzden insanlarla anlaşma konusunda fazla sıkıntı çekmezler.

 • Ruh Hallerini Yansıtmazlar

Ruh halleri çoğu zaman dengesiz olsada bunu dışarı fazla yansıtmazlar, yansıtsalar dahi bu insanlarla olan ilişkilerini fazla etkilemez. Bu kadar etkileşim ve uyumları iyiymiş gibi gözükse de aslında sert mizaçlarından dolayı bazen de insanlar onlara yaklaşmaya çekinir. Bazen çok anlaşabileceği kişileri bulurken bazen de asla bulamaz. Özellikle su grubu burçları ile çok iyi anlaşırlarken, hava ve ateş grubu burçlar ile fazla anlaşamazlar.

 • Su Grubu İle İyi Anlaşır

Kendilerine benzeyen insanlarla takılmayı severler. Evcimen bir burçla evde vakit geçirmeyi, gezgin bir burçla gezmeyi ve romantik bir burçla ilişki içinde olmayı severler. Su grubu burçları ile aralarında çok benzerlik gösterirler. Kendi gibi su grubu olan burçlar ile iyi anlaşır. Kendisi gibi evcimen ve duygusal yapıya sahip olan yengeç ile son derece iyi anlaşır.

Her zaman uzun dostluklar, ilişkiler, arkadaşlıklar yaşamak isterler. Hava ve ateş grubu mensubu burçlar ile anlaşmakta güçlük çekerler. Su grubundan sonra en iyi anlaştığı burç toprak grubu mensuplarıdır. Başak ile iyi uyum yakalaya bilir, oğlak burcu ile de kuvvetli ilişkiler kurabilirler. Ateş grubu mensubu aslanlar ile de iyi anlaşabilir. Çünkü onlar yönetilmeyi aslan ise yönetmeyi sever. Bu durum her iki tarafı da mutlu eder.

Oğlak

Kendini güvende hissedecek toprak mensubu oğlak erkeğine karşı kendini yakın hisseder. Birbirlerine değer katarak ilişkilerini geliştirebilecek ender burçlardır. Sağduyusu gelişmiş olan oğlak burcu güven veren yapısı ile ilişkisine katkı sağlayacaktır. Partnerinin hayal ettiği ve uzun vadede yapmak isteği projelere destek vererek onun başarmasında yüksek katkı sağlar. Duygularını ve korkuları yönetmesi konusunda gelişim sağlamasına imkan tanıyarak, bu hayattaki amacına hizmet eder. Bu nedenle oğlak vazgeçilmez biridir. Oğlak erkeğinin fedakarlık konusundaki eksikliğini tamamlayarak destek verirken, oğlak erkeği de başarılı olması konusunda destek olarak aralarındaki bağı ikiye katlamalarını sağlar.

Bu iki burç birbirlerine destek vererek yakaladıkları uyumu devam ettirmeleri durumunda, sağlam temellere oturmuş bir evliliğin anahtarını ellerine almayı başarırlar. Tabi birde madolyonun diğer bir yüzü var. Oğlakların düzen konusundaki takıntıları ve hesaplı davranan yapıları zaman zaman aşırılık gösterip partnerinin kırılmasına neden olacaktır. Kırılgan yapısı ile kendi içine yöneldiği için zor zamanlar geçirmesine neden olabilir. Burada dengeyi sağlamak ve ilişkiyi korumak için fedakarlık biraz da erkeğe düşmekte.

Cool olduğu kadarda soğuk görünen oğlak erkeği bir şekilde insanların dikkatini çekmeyi başarır. Fakat soğuk görüntüsü insanları kaçırmak için yeterli de olabilir. Naif, yumuşak ve feminen görüntüsü kadar içgüdüleri sayesinde o sert görüntünün ardında gizlenen kalbi görmesi zor olmayacaktır. Fakat bu görüntüyü dışa çıkartmak için hayli uğraş vermesi gerekir. İkili arasındaki karakteristik özelliklere bakıldığında disiplinli olması açısından kadın partnere hayli iş düşüyor.

Oğlak erkeği ne kadar duygusal olsa da bitmek bilmeyen bir enerjiye de sahiptir. İki burcun ilk zamanlar yakaladıkları uyum partnerinin fazla duygusal oluşu ile oğlak erkeğinin korkuya kapılmasına neden olabilir. Burada duygularını biraz dizginlemesi gerekecektir. İlişki yol alıp zaman geçtikçe ise oğlak erkeğinin enerjisini atma ihtiyacı artar. Fiziksel açıdan sağladıkları uyumu sosyal hayatlarında da devam ettirmek için aktiviteler, eğlencelerle heyecan katmaları durumunda sağlıklı bir ilişki yaşamaları mümkün. Yoksa oğlak erkeği yeni heyecanlar aramak için yönünü değiştirmek isteyecektir.

>>>İLGİLİ: Balık Kadını Oğlak Erkeği Uyumu

Akrep

Bu iki burç arasındaki uyum gerçekten çok değişiktir. Akrep burcu daha karanlık ve uyanıktır. Olaylara karşı duruşu daha dünyevi ve mantıklıdır. Genelde olaylara karşı tercihlerinde kalplerinin sesini değil mantıklarını dinlerler. Ancak balık kadınları her zaman kalplerinin sesini dinlemekten yana olurlar. Çoğu zaman yanlış karar verme uğruna hayallerinin peşinden gitmekten vazgeçmezler. İç dünyaları onlar için gerçek dünyadan daha çok önemlidir. İkili arasındaki bu zıtlık ise ortaya muhteşem bir uyum çıkarır. Akrep burcunun zorluklarla mücadelesinde yanında durarak en iyi destekçi olur. Çok iyi arkadaşlık ilişkisi kurabilirler. Akrep için kara gün dostu olur. En kötü gününde, tüm sakinleşmesi gereken anlarda yanında olur. kıskanç olsa bile bir şekilde orta yolu bulmayı becerirler.

Havada romantizm var dedirttiren ikilidir. Aralarındaki dengeyi sağlamak için balıkta olmayan kararlılık ve duyarlılık gibi temel özellikleri akrep erkeğinin taşıması gerekir. Yuvayı dişi kuş yapar misali ilişkinin temellerini balık atmak zorundadır. Hayalperest oluşu ile sezgilerindeki kuvvetli yön akrep ile uyumu yakalamalarını sağlar.

İki tarafında dikkat etmesi gereken suyun sessiz sakin olduğu kadar şiddetli bir fırtınaya da dönüşebilecek olmasıdır. Duygusal tatmin sağlansa bile birbirlerini daha iyi tanımak için zamana ihtiyaçları vardır. Bu süreçte kendilerini kapatır ve iletişime geçmezlerse sorunlar kendini göstermeye başlar. Ufak sorunlar üst üste gelir ve fırtınaya dönüşür.

En tutkulu ve içten insanlardan biri olan akrep burcu, cezbedici yönü ile dikkatleri üzerine toplar. Delici bakışları ise kadınları cezbetmesin de en büyük silahlarıdır. Duygusal ve sezgileri kuvvetli oluşu onu ilk gördüğü anda etkilenecektir. Duygusal olduğu kadar bu yönünü kamufle eder, güven hissedip hoşlandığında duygularını dökmeye başlayacaktır. Ancak güven sorunu yaşayan ve bu konuda zorlanan akrebi ikna etmek için istikrarlı olup hamlelerini doğru atması gerekir. Her ikisi de sözlere güvenmez, hissetmek ister. Balık kadını sadakatini ifade edemezse ilişki başlamadan biter. Fakat gösterebilirse ilişki aşka dönüşür ve gelecek için bir umut doğar.

>>>İLGİLİ: Balık Kadını Akrep Erkeği Uyumu

Yengeç

En belirgin özelliği duygusallığı olduğu için tabi ki en iyi anlaşacağı burçta yengeç olacaktır. Yengeç burcu da oldukça duygusal, evcimen ve aileye bağlıdır. Ayrıca ikisi de oldukça merhametli ve hoşgörülü olduğu için bu yönde de birbirlerine çok benzerler. Beraber yardım kuruluşlarında çalışıp, topluma fayda sağlamak isterler. Hayal kurma ve peşinden gitme konusunda da çok uyumlulardır. Hem ilişki konusun da hem de arkadaşlıkta çok iyi anlaşıp, güzel vakit geçirebilirler.

İkisi gayet uyumludur. Sezgisel güçleri aralarındaki elektriklenmeyi ayakta tutar. İkisi de su grubu mensubu oldukları için aralarında hep sıcak ve duygusal bağ olur. Kafa yapıları birbirleri ile uyumludur. Anlaşmakta hiç zorluk çekmezler.

Yengeç erkeğinin baskın olduğu bir ilişki olacaktır. Öncü olma çabaları ile istediklerini yaptırmayı kıvrak bir yetenekle sağlarlar. Bunu size hissettirmeden kırıcı olmadan başardığı için ona uyum sağlayarak yeniliklere kucak açmayı başaracaktır. Kendini aşmak ve yeniliklerle buluşmak partneri için oldukça zor olsa da bunu onu korkutmadan becererek bağlarının güçlenmesine imkan sağlar.

Aralarında gelişen bağ ile iyi arkadaş hatta daha ileri giderek aşkı yakalamaları zor olmaz. Yoğun olarak yaşanan romantizm zaman içinde sorunların yaşanmasına neden olacak ve içe kapanmalar görülecektir. Karşılıklı içe kapanma aralarındaki iletişimi bitireceği için bu konuda dikkatli olmak ve dengeleri iyi ayarlamaları gerekir.

Her iki burç için duygusal dense de yengeçler daha analitik düşünceye sahiptir. Balıklar ise daha duygusal oldukları için her söze kırılganlık gösterebilir. Bu nedenle yengeç bile zaman zaman onu anlamakta zorluk çekebilir. Bu sorunlara rağmen diğerleri arasında en iyi anlaşacak burçlar olduğunu söylemek doğru olur. Aile hayatı ve evlerine olan düşkünlükleri sayesinde birlikte uyumlu bir çift olup, ilişkilerini evliliğe taşırlar. Aşkta yakaladıkları uyumu uzun yıllar boyu sürdürebilirler.

>>>İLGİLİ: Balık Kadını Yengeç Erkeği Uyumu

Başak

Bu iki burç arasındaki ilişkinin iyi olmasının sebebi yine benzerliklerinden dolayıdır. Başak burcu da titiz ve düzenlidir. İşlerinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini ve bitmesini ister. Fazla gürültülü ve kalabalık ortamları sevmeyen bu ikili, beraber çok iyi vakit geçirebilirler. Beraber sohbet etme konusunda da çok iyilerdir. Başak burçları çok yardımsever ve düşünceli insanlardır ve aklı karışmış, duyguları çelişkili olan bir balık kadını gördüğü zaman asla kayıtsız kalamaz, hemen yardımına koşar. Bu yardım sırasında hem öğütler verir hem de neşelendirmeye çalışır. Bu sırada da yakınlaşmaları başlar. Çok iyi birer arkadaş ve sevgili olurlar. Her ikisi de dünyayı, insanları, hayvanları ve doğayı sever ve iyi işler yapmak için çabalarlar. İkisi de yardım etmek için asla gocunmazlar bunu yaparken de kendi benliklerinden vazgeçmezler.

>>>İLGİLİ: Balık Kadını Başak Erkeği Uyumu

Boğa

Arasındaki uyumun en büyük kısmı tam anlamıyla sanatla ilgilenmelerinden kaynaklanacaktır. Sanatla alakalı konularda oldukça yetenekli oldukları için beraber sanat müzeleri gezmeye hatta beraber sanatsal işlere el atmaya bayılırlar. Çok iyi arkadaş ve sevgili olan burçlar beraber sinemaya gitmeye, şiir kitapları okumayı severler. Özellikle balığın hayal gücü ve boğanın somut kavramları çok iyi kullanabilmesinin harmanlanması sonucu ortaya çok iyi bir etkileşim çıkar.

>>>İLGİLİ: Balık Kadını Boğa Erkeği Uyumu

Koç

Balık kadını çok duygusaldır, bu yüzden herkesle kolay kolay anlaşamaz ama koç erkeğiyle aralarında değişik bir uyum olur, birbirlerini çekerler ve asla bırakmayacak şekilde bağlanırlar. Bu uyum ikisini de şaşırtacaktır çünkü özellikleri farklılık gösterir ancak kendilerini hiç olmadıkları kadar mutlu hissedeceklerdir.

>>>İLGİLİ: Balık Kadını Koç Erkeği Uyumu

İkizler

İkizler erkeği dengesiz, balık kadını duygusal… Nasıl olur diye düşünmeyin çünkü çok güzel olur, farklı özellikleri ve yapıları onları birbirine aşık eder, balığın duygusallığını ikizler hafifletir, ona güçlü ve mücadeleci olmayı öğretir. Balık da ona kararlı olmayı gösterir. Böylece birbirlerinin eksiklerini tamamlarlar.

>>>İLGİLİ: Balık Kadını İkizler Erkeği Uyumu

Aslan

Aslan erkeği egoist ve kibirli bir havaya sahiptir, kendini kaf dağında görür ve balık kadını böyle şeylerden hiç hoşlanmaz, ilk zamanlar asla bir çekim yaşanmaz. Birbirlerini tanıdıkça balık, partnerinin duygusal yönünü ortaya çıkarır ve ona daha naif olmayı öğretir. Beraber çok güzel işlere imza atarlar.

>>>İLGİLİ: Balık Kadını Aslan Erkeği Uyumu

Terazi

Bu ikili güzel bir uyum sergiler. Terazi, balık kadınının duygusallığına karşı anlayışlı olur, onu yargılamaz ve hep yanında olur. Zor zamanlarında ona destek çıkar çünkü bilir ki partneri çok çabuk yıkılabilir. Onu ayakta tutmak için çabalar. Beraberken balık kadını daha güçlü olur.

>>>İLGİLİ: Balık Kadını Terazi Erkeği Uyumu

Yay

Yay erkeği tam bir gezme düşkünüdür. Tüm gün gezer, gece olur ama asla yorulmaz. Balık kadını da bu eğlenceli adama ayak uydurmakta hiç zorluk yaşamaz. Beraber çok güzel anılar biriktirirler, eğlenceyi doruklarda yaşarlar. Yay erkeği, partnerine hiç yaşamadığı tatlar yaşatır.

>>>İLGİLİ: Balık Kadını Yay Erkeği Uyumu

Kova

Kova erkeği de balık gibi bir yapıya sahiptir bu yüzden anlaşma konusunda sıkıntı yaşamazlar. Birbirlerini anlarlar hatta konuşmadan bile anlaşabilirler. Aralarında büyük bir aşk olur, beraber çok eğlenirler, arkadaş gibi olurlar ama dozunu iyi ayarlarlar. Romantik anları da ihmal etmezler.

>>>İLGİLİ: Balık Kadını Kova Erkeği Uyumu

Balık

Balık-balık uyumu nasıl olur diye soracak olursanız, ortada çok yoğun bir duygusallık hakim olur. İkisi bir araya geldi mi eski anılar ortaya dökülür, başlarlar ağlamaya. Birbirlerine içlerini çok rahat bir şekilde dökebilirler çünkü bilirler ki onları onlardan daha iyi anlayacak kimseleri yoktur.

>>>İLGİLİ: Balık Kadını Balık Erkeği Uyumu


Balık Burcu Kadını Hangi Burçla Evlenmeli?

Balık burcu kadını için akla ilk gelen sulu gözlü olmalarıdır. Fazla duygusal olmaları nedeniyle kendilerine destek olabilecek bir burç ile hayatlarını birleştirmeleri onlar için daha sağlıklı olacaktır.Evlenmek için aday ararken kendi özelliklerine benzeyen burçları ön planda tutar. Genel olarak son burç olduğu için tüm burçların karışımı olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Zodyak’ın en vicdanlı ve en duygusal burcudur. Evlilik hep ön planda gelir. Aşk evliliği yapmak isterler ve romantizm öne çıkar. Sadık bir eş olur ve aile bağlarına fazla değer verir. Sevginin olmadığı ve değer görmediği bir evliliğe asla tahammül edemez. Kendileri gibi duygusal, derin ve ruhlarına hitap eden kişiler ile anlaşırlar. Her anlamda sadık bir eştir. Fakat herkes de olabileceği gibi uzun süre ihmal edildiklerinde, ilgisiz kaldıklarında, sevilmediklerini hissettiklerinde başka yerde başka uğraşlar arayabilirler.

Gerçek aşka önem verirler. Eğer biriyle evleneceklerse bu kişinin kesinlikle gerçekten sevdikleri ve güvendikleri biri olmasına özen gösterirler. Fazla duygusal yanları her zaman kalplerini sesini dinlemelerini ister, yanlış karar verecek olsalar da kalplerinin sesini dinlemekten asla vazgeçmezler. Onlar için evlilik, mutlu bir aile ortamı çok önemlidir. Ailesine kendinden daha çok önem verir ve düşünür. Bu yüzden onunla evlenecek olan kişinin çok şanslı olacağını söylemek mümkündür. Herkesle uyum sağlayıp, ciddi bir ilişkiyi düşünmese de şıpsevdi olduklarını söylemek mümkündür. Özellikle değer gördüklerini ve sevildiklerini hissettikleri an bir şeyler hissetmeye başlayabilirler. Ancak bu hisler evliliğe gitmeye de bilir. Kafalarında olduğu gibi ilişkilerde de karışık hissederler. Çok iyi anlaştığı burçlar ile hem arkadaşlık yapabilir hem de ilişkilerini evliliğe taşıyabilir.

 • Evliliğe karşı düşünceleri

Ne kadar aile ortamını, aşık olmayı ve sevdikleri kişilerle bir ömür vakit geçirmeyi sevseler de evlilik hayatlarında çoğu zaman zor bir insan olabilirler. Bunda fazla karamsar, hayalperest ve dengesiz olmaları etkilidir. Çok mutluyken bir anda depresyona girebilir ve yalnız kalmak isteyebilirler. Bu dönemde de ev ile iletişimlerini azaltıp, küçük bir çocuk gibi davranırlar. Yada iş ortamlarında olduğu gibi kendilerini yetersiz görüp umutsuzluğa kapılabilirler. Kötü anne, eş olarak hissedip bunun hayallerini kurarlar ve ev ortamının huzurunu kaçırabilirler. Bu yüzden suyuna gitmek, değer göstermek çok önemlidir. Her ne kadar evlilikte iyi olsalar da böyle kötü ve değişik yanları da vardır.

Yengeç

Her ikisi de hem arkadaşlık hem de ilişki konusunda oldukça uyumlu iki burçtur, ikisi de birbirlerini güzel bir şekilde tamamlarlar. Zamanla, samimiyet kuruldukça aralarındaki uyum daha da artar ve beraber vakit geçirmekten daha fazla zevk almaya başlarlar. Sevdikleri ve sevmedikleri şeyler benzerdir bu yüzden hayata aynı pencereden bakmayı başarabilirler. Duygusallık ve alınganlık konusunda sıkıntı yaşayabilir veya birbirlerine destek olabilirler.

En iyi anlaştığı burç kendi gibi su üyesi mensubu olan yengeç erkekleridir. İlk tanıştıkları andan itibaren duygusal çekim ile birbirlerinden etkilenirler. İkisi de çok romantiktir ve ruhlarına hitap eden büyüleyici bir aşk yaşarlar. Yengeç erkekleri anaçtır ve anaç ruhla şefkat gösterir. Ortak zevkleri vardır. Birlikte romantik müzikler ile eğlenirler ve duygusal filmler de ağlarlar. İkisi de zor zamanlarda birbirlerinin arkasında durmasını bilir. İkilinin evlenmek için uzun senelere ihtiyacı yoktur. Tanışıp bir iki kere oturup kaynaştıktan sonra evlilik kararı almakta gecikmeyeceklerdir.

Hiç organizasyon insanı olmadığı için, düğün organizasyonunu, mekanı, davetiyeleri, programları, oturacakları evi büyük titizlik ile yengeç erkeği hazırlar. Renkli zevke sahip olan balık kadını evin mobilyalarını kendisi seçer. İkisi de evcimen yapıda olduğu için, boş zamanlarının çoğunu birlikte evlerinde geçirirler. Yengeç erkeği çocuklara düşkündür iyi bir eş olmanın dışında sorumluluk sahibi iyi bir ebeveyn adayıdır. Ev işlerinin sorumluluğunu fazla üstlenmeyen balık kadınına, yardım ederek denge yakalayabilirler. Kurduğu hayalleri, yengeç erkeği karşılamaya hazırdır.

Akrep

Anlaştığı burçlarla hem arkadaşlık hem de ilişki konusunda anlaşabilir yani her ikisini beraber götürebilir. Anlaşamadığı burçlarla ise ne arkadaş olarak kalır ne de evlenebilir. Akrep burcu ile olan ilişkisi de buna bir örnektir. Hem arkadaşça hem de eş olarak birbirleriyle güzel bir uyum yakalayabilirler. Hem sevdikleri şeyler hem de romantik yanları birbirlerine benzer. İkisi de değişik bir çekiciliğe sahiplerdir ve bunu birbirlerine karşı da kullanabilirler. Bunun sonucunda da ortaya tutkulu ve uzun soluklu bir evlilik çıkar.

Sevdiklerinde körü körüne bağlanan yapısı ile kendisi gibi su grubundan olan akrep erkeklerinin çekimine karşı koyamazlar. Akrep erkeği derin ve anlamlı bakışları ile balık kadınını etkiler. Akrepler tutkuludur ve dolu dizgin aşk yaşarlar. İkisi de insanlara kolay kolay güvenmezler. Fakat akrep erkeği sadakati balık kadınında bulur. İkisinin de hisleri kuvvetlidir ve birbirlerinin beklentilerine anlayış ile karşılık verirler. İlişkiyi dengede tutan kişi balık kadınıdır. Akrep erkeği ise ilişkiye yön veren taraftır. Çok fazla çatışmanın yaşanmayacağı, huzurlu bir evlilik söz konusudur.

Akrepler baskın taraftır ve düğün organizasyonunu kendi istedikleri gibi organize eder. Sade bir nikah yerine, coşkulu bir düğün tercih eder. Düğünden sonra aşkları dolu dizgin devam eder. Evlilik hayatında uyumlu olmasından dolayı birçok kararı akrep erkeğine bırakır. Bu dönemlerinde akrepten destek alır. İkisi de fedakar anne baba olurlar. Gel gitlerin, sorunların az olduğu bir evlilik hayatları olur.

Boğa

Bu iki burcun uyumu kesinlikle evlilik için çok idealdir. Her iki burcun birbirine olan tutkusu ve bağlılığı yıllar geçse de asla bitmez hatta her defasında artar, evlilik çok uzun seneler boyunca ilk günkü ateşini korur niteliktedir. Özellikle romantiklik konusunda birbirleri ile yarışabilecek cinsten bir ilişki yaşarlar. Her ikisinin de sanata olan düşkünlüğü, şiirler, edebi sözler ve özel günlere verilen değer her geçen gün aralarındaki bağ daha da artacaktır.

Zodyak’ın en uysal burçları boğalardır. Venüs gezegeni sayesinde kadınlarının ilgisini çekerler. Negatiflikten huzursuz olan, soğukkanlı ve sakin boğa erkeğinden olumlu yönde elektrik alır. Boğa erkeği de güvenilir, naif ve kibar yönünden etkilenir. Bu evlilikte sabır ve hoşgörü hakim olur. Boğa erkeklerinin sahiplenici yönünü severler. Her ikisi de sadıktır. Huzurlu bir evlilik yaşamaları için engeller aşılamaz boyutta değildir.

Boğa erkekleri kolay kolay kimseden etkilenmezler. Oldukça seçicidirler ve ince eleyip sık dokurlar. Fakat sevdikleri zaman tam anlamıyla bağlı ve sevecendirler. Evlilik aşkı öldürür diyenlere inat, hayatına aldığı kişi ile evliliğini sonsuza kadar sevgi içinde sürdürebilir. Balık burcu için biçilmiş kaftandır çünkü onun ayakları yere basan, sahiplenen, güvene önem veren temel özelliklere sahip hayalindeki beyaz atlı prenstir.

Boğa burcunun da güzelliklere karşı kayıtsız kalmaması, romantizm ihtiyacını gidermede karşılıklı uyum yakalamaları mümkün olacaktır. Bu kadar duygusal ve değişken bir kadın ile sabit ve kuralcı boğa erkeği aralarındaki sorunlara fazla tepki göstermezler. Genelde yüksek sesle tepki vermeyi sevmeyen boğa benzer durumlarda uzak durmayı ister. Kırıcı olmadan yıkmadan huzurlu ve aşkla bir yaşam idealidir. İdealleri için elinden geleni yapmak ister.

Başak

İki burç birbirlerinin karşıt işaretleridir. Birbirlerinde olmayana sahiptirler ve birbirlerini tamamlama yeteneğini ile ikisi de daha iyi birey olmaya adaydır. Başakta gördüğü özgür ve gelenekselci yapısı ile kendisinde olmayan her şeyi ifade eder bu nedenle ona uyum sağlamaya hazırdır. Ayrıca başak erkeğinin dünyevi görüşü ve yardımsever yapısı ilgisini çeker.

İkisinin anlaşması tipik özellikleri açısından bakıldığında zıtlıkları karşımıza çıkartır. Biri hayalperest diğeri gerçekçidir. Burada önemli olan her ikisinin de birbirlerinden öğrenecekleri çok şeyin olduğunun farkında olmaları ve birbirlerini değiştirmeden kendi yaptıklarını yapmaya istekli olmaları gerekir. Eğer bunu başarırlarsa dillere destan bir ilişki için tüm her şey hazır demek doğru olur.

İkisi de astrolojinin mütevazı burçlarındandır. Başak erkeği baştan aşağı partnerini inceler çünkü seçicilikleri ile tanınırlar. Eğer adaylarını kusursuza yakın bulurlar ise kalplerini sonsuza kadar açarlar. Başak erkeğinin üretken ve alçakgönüllü kişiliğinden etkilenirler. Farklı karakterleri olsada bu durum ile mutlu evlilik yaşamalarına engel değildir. İki burçta fazla sosyal değildir. Evde birlikte keyifli vakit geçirirler. Huzursuz ve takıntılı huyları olan başak erkekleri, duygusal, sulu gözlü partnerini hoşgörü ile karşılayacaktır.

Başak erkeğini bulduklarında, evlilik için doğru insan olduğunu anlarlar. Sevdikleri zaman tam bağlanırlar. Başak erkekleri düğün organizasyonu için istekli, heyecanlı olur. Tüm düğün organizasyonunu sorumlulukla üstlenir. Detaycı yapıları sayesinde mükemmel ve eksiksiz bir davet organize ederler. Lüksten ve gösterişten kaçınırlar. Nezih bir düğün mekanı idealdir.

Başak erkekleri partnerine oranla daha hamarat ve ev işlerinde daha ustadır. Yaşadıkları alan kesinlikle tertemiz ve derli toplu olmalıdır. Eşlerine son derece bağlı olan başak erkeği ile hoşgörülü eşi ile evliliği son derece huzurlu ve mutlu olacaktır.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.