Balık Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Balık Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Balık burcu kadını, yüksek duygusal zekaya sahiptir ve empati yeteneği gelişmiştir. Balık burcu kadınının özellikleri arasında sadık olması yer alır. İkili ilişkilerinde oldukça başarılı ve güçlüdür. Huzurlu, sakin bir yapısı vardır ve kriz anında iyi bir problem çözücüdür. Müzik, kültür ve sanata karşı ilgilidir.Balık Burcu Kadını Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 19 Şubat – 20 Mart
 • Burç Sembolü: Balık
 • Zodyak Elementi: Su
 • Renkleri: Leylak, Mor, Menekşe, Deniz yeşili
 • Uğurlu Günü: Perşembe
 • Yönetici Gezegeni: Neptün, Jüpiter
 • Uyumlu Burçları: Başak, Boğa
 • Şanslı Sayıları: 3, 9, 12, 15, 18, 24
 • Güçlü Yönleri: Duygusal zeka, empati, sadakat, istikrar
 • Zayıf Yönleri: Hırs, korku, aşırı güven, uyuşuk
 • Sevdiği Şeyler: Sosyallik, müzik, sanat
 • Sevmediği Şeyler: Çatışma, rekabet

Balık Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Balık burcu kadınının olumlu özellikleri arasında sabırlı olması yer alır. Sakin bir karaktere sahip olduğu için hiçbir zaman acele etmez ve güçlü adımlar atarak başarılı olur. Son derece anlayışlı, duygusal, şefkatli ve eğlenceli kişiliği ile geniş bir sosyal çevresi vardır. Balık kadını, oldukça çekici ve alımlıdır.

1. Sabırlıdır

Sabır kelimesi âdeta onun için söylenmiştir. Sakin yapısı ile sosyal çevresinde ön plana çıkar. Uzun bekleyişler için sabretmek onu asla sıkmaz. Er yada geç gösterdiği sabrın sonucunu istediği şekilde alır.
2. Sezgileri Kuvvetlidir

Balık burcu kadını, kimsenin kolay kolay sahip olamayacağı kuvvetli hisselere sahiptir. İç duyguları çoğu zaman doğru söyler ve hisleri doğrultusunda karar vermesini sağlar. Sezgilerine çok güvendiği için gizemli bir yapıya da sahiptir. Bu gizemli görünüşü, dışarıdaki insanlar için merak uyandırır. Bazen insanlar psişik güçleri olduğunu bile düşünebilir.

3. Sanatçı Ruha Sahiptir

Özellikle toplum adına yaptıkları ve hissettikleri onun daha iyi olmasını sağlar. Sanatla, edebiyatla arası çok iyidir. Hem okumayı, ilgilenmeyi sever hem de oldukça yeteneklidir.

4. Duygusaldır

Oldukça duygusal insanlardır. Diğer burçlar gibi duygularını sadece içlerinde değil aynı zaman da dışa da yansıtırlar. Bazen bu yönleri fazla güçsüz gibi gözükmelerine neden olsa da ne kadar iyi kalpli ve merhametli olduklarının bir göstergesidir.

5. Hırslıdır

Balık burcu kadını, hırslı bir kişiliğe sahiptir ve bunu her zaman belli eder. Hedefleri vardır ve bu hedeflerine ulaşmak için her yolu dener. Hırslı olması kimi zaman inatçı yönünü de açığa çıkar. İnatçılığından dolayı kendisinden başka kimseyi dinlemez. Hırslı olmak çoğu zaman başarının anahtarıdır ancak fazla hırs her zaman iyi değildir. Bazen sakin kalmak gerekir ve balık kadını bu dengeyi korumayı çok iyi bilir.

6. Anlayışlıdır

Anlayışlı insanlardır, içerisinde bulunduğu durum ne olursa olsun ilk olarak kızmayı, sinirlenmeyi tercih etmezler. İyi birer konuşmacı oldukları gibi dinleyicidirler de. Bu yüzden ilk olarak karşı tarafı dinlemeyi bilirler. Daha sonra kalp kırmadan çözüm yolu aramaya başlarlar. Her zaman anlayışlı olurlar ve herkesin ikinci bir şansı hak ettiğini düşünürler.

7. Duyarlıdır

Hem çevrelerindeki insanları hem de diğer canlıları oldukça fazla düşünürler. Çoğu zaman kendilerini düşünmeden toplumu, yardıma muhtaç insanları düşünürler. Nerede bir sosyal sorumluluk projesi, yardım kampanyası varsa onu orada görmek mümkündür.
8. Uyumludur

Balık burcu kadını, doğal, samimi ve uyumlu olduğu için insanlarla iletişim kurarken oldukça içten bir şekilde yaklaşır. İletişim kurma konusunda da çok iyidir ve bir ortamdaki sohbete hemen dahil olabilir. Konuşma ve dinleme yetenekleri oldukça gelişmiştir. Bir ortamda kendisini dinletebilir ve eğer söz hakkı karşısındaki kişide ise saygılı bir şekilde dinlemesini de bilir.

9. Sadıktır

Aşık olduktan sonra gözleri başka bir şey görmemeye başlar. O kadar duyarlı davranırlar ki ilişkileri ve daha sonra evlilikleri onlar sayesinde mükemmel geçer. Aynı şekilde partnerlerinden de bu uyumu beklerler.

10. Empati Yapmayı Bilir

Empati kurmak herkesin yapabileceği bir şey değildir. Birinin yerine kendini koymak, onun gibi düşünmeye çalışmak gerekten zor şeylerdir. Bunu yapmak için şefkatli ve merhametli bir kalbe ihtiyaç vardır. Tam olarak bu özelliklere sahip oldukları için kimseye yardım etmekten kaçınmazlar.

11. Eğlencelidir

Arkadaşları ile de araları çok iyidir ve sevdikleri kişiler ile beraber seyahate çıkmayı, yeni yerler keşfetmeyi severler. Bu yüzden gece hayatı dışında eğlence olarak gezmeyi, sohbet etmeyi sever.

12. Çocuklara Şefkatlidir

Balık burcu kadını, çocuklara şefkatle yaklaşır ve çocuklarla arası oldukça iyidir. Çocuklarla birlikteyken çoğu zaman sınırlara aşarak onlarla âdeta çocuk olabilir. Her an yanlarında olmak ve mutlu etmek ister. İstedikleri şeyleri hemen yapabilirler.

13. Aile Bağları Kuvvetlidir

Ailesine her türlü sevgiyi, şefkati ve fedakarlığı sunar. Anaç ruhu onu en sevilen yapar. Her zaman anne babasının kıymetlisi olmayı hak eder. Duygusal yapısı, mutsuzluğa sürüklediği anlarda ailesine sımsıkı sarılarak, yalnız değilim diye kendine telkinde bulunur.

14. Çekicidir

Partnerinin yapması gereken tek şey onların gözlerinin içine bakmaktır. Karşısındakiler onun gizemli bakışlarında kaybolurlar. Suyla hareket ediyorlarmış gibi akıcıdırlar.


Balık Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Balık burcu kadınının olumsuz özellikleri arasında kıskanç olması yer alır. Bu nedenle ilişkilerinde kıskançlığı ile partnerine oldukça zorluk yaşatır. Fazla hayalci ve duygusal olmasından dolayı hayatında kimi zaman hayal kırıklığı yaşar. Balık kadını, karar vermekte çok zorlanır ve ruh hali bir anda değişebilir.

1. Kıskançtır

Dışarıdan ne kadar sakin görünseler de sevdiklerine olan bağlılıkları onları bir anda çılgın birine dönüştürebilir. Canlarını sıkabilir ve hiç beklenmedik, tuhaf tepkiler verebilirler.
2. Fazla Hayalcidir

Oldukça hayalperest olduğu bilindik bir özelliktir. Hayal dünyalarının fazla gelişmiş olması sinirsel ve ruhsal anlamda hastalanmalarına neden olabilir.

3. Aşırı Duygusaldır

Balık burcu kadını, aşırı derecede duygusaldır. Yoğun duygusallığa kapılır ve iyiyi kötüyü ayırt edemez. Mantığı böyle durumlarda devre dışı kalır ve bu durum onu genellikle hüsrana uğratır. Hüsrana uğrasa da asla pes etmez ve yoluna bir şekilde devam eder.

4. Fazla Kararsızdır

Karar verirken ne yapacaklarını bilemezler. Onların karar vermesi uzun bir süreçtir. Onlar ile birlikte alışveriş yapmak tam anlamıyla kabustur. Bir şeyi beğenseler de bir türkü alıp almama konusunda karar veremezler. Saatlerce gezerler ama yine elleri boş eve dönerler.

5. Disiplinsizdir

Disiplinden bir haberlerdir. Motive olmak için fazla çaba sarf ederler ve motivasyonları da çok çabuk bozulur. Pek söz dinlemezler başlarına buyruk yaşarlar.

6. Ruh hali çabuk değişir

Çok değişken bir ruh haline sahiptir. Çoğu zaman kendi bile neden böyle olduğun anlayamaz. Çok mutluyken bir anda depresif bir hal alabilir, gülerken ağlayabilir. Böyle olmasında çevresel faktörlerden çok çabuk etkilenmesinin en büyük rolü vardır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.