Boğa Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Boğa Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Boğa burcu kadını, duygusal olarak güçlü, sadık, sanatsal ve bağımsızdır. Boğa burcu kadınının özellikleri arasında mücadeleci olması yer alır. Genellikle çabuk sinirlenir ve duygularına kimi zaman hakim olamaz. Etrafına yardım ve rehberlik etmekten çok mutlu olur. Doğa, estetik, kültür ve sanata karşı ilgilidir.Boğa Burcu Kadını Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 20 Nisan – 20 Mayıs
 • Burç Sembolü: Boğa
 • Zodyak Elementi: Toprak
 • Renkleri: Yeşil, Pembe
 • Uğurlu Günü: Cuma, Pazartesi
 • Yönetici Gezegeni: Venüs
 • Uyumlu Burçlar: Akrep, Yengeç
 • Şanslı Sayıları: 2, 6, 9, 12, 24
 • Güçlü Yönleri: Mükemmeliyetçi, romantik, duygusal, dürüst
 • Zayıf Yönleri:  İçe dönük, kendini ifade etme, çabuk sinirlenme
 • Sevdiği Şeyler:  Sanat ve kültür, bağımsızlık, liderlik
 • Sevmediği Şeyler: Şiddet, baskı, zorlama, yalan

Boğa Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Boğa burcu kadınının olumlu özellikleri arasında güvenilir ve dürüst olması yer alır. Bu nedenle güçlü ikili ilişkilere sahiptir ve sosyal çevresi oldukça geniştir. Duygusal olarak oldukça güçlüdür; davranışları her zaman nazik ve kibardır. Boğa kadını, çok akıllı ve kararlıdır bu nedenle hiçbir zaman pes etmez.

1. Güvenilirdir

Boğa burcu kadını, yapıları ve sağlam duruşları gereği karşısındaki insanlara güven veren kişilerdir. Bu özellikleri sayesinde çevresinde çok sevilen ve sıkıntı paylaşılan kişiler arasında yer alırlar.
2. Dürüsttür

Yalan söylemeyi insanları kandırmaktan sayar. O nedenle ne başkasına yalan söylemeyi ne de kendisine yalan söylenmesini ister. Bu tavırlarını hayatlarının sonuna kadar sürdürebilecek bir karaktere sahiplerdir.

3. Nazik ve kibardır

Konuşurken ince bir şekilde düşünür ve hesaplar. Düşüncelerini söylemek uğruna kimseyi kırmak ve incitmek istemez. Bu nedenle bunu nazik bir şekilde söylemenin yolunu mutlaka bulurlar.

4. Bağımsız ruhludur

En bilindik özelliklerinden biri de bağımsız ruhlu olmalarıdır. Üstlendikleri proje ve görevlerin üstesinden nasıl geleceğini bilir ve başkasının ona liderlik etmesinden asla korkmaz. Grup çalışmasından ziyade bireysel çalışmayı tercih eder. Fakat aşkta partnerinin kendisine liderlik etmesine pek aldırış etmez.

5. Duygusal olarak güçlüdür

Boğa burcu kadını, duygusal açıdan güçlüdür ve stresle başa çıkabilir. Stresli anları ailesinden veya işinden kaynaklı olabilse de bu durum karşısında şikayetçi olup üzüntü duymaz. Stresli anlardan kurtulmak için bağımsız olmasına ve gücüne güvenir. Fakat onu provoke etmek için sınırlarını zorlamak iyi bir yöntem değildir. Bunu hissettiğinde kızarak tepki vermekten çekinmeyecektir.

6. Sanatsaldır

Doğaya ve estetiğe önem verir. Özellikle tabiatta gezmek, güzel manzaralı yerler keşfetmek ve fotoğraflamaktan büyük keyif alır. Sanatsal alanları ve nesneleri seyretmekten, çevresinde bu nesneleri bulundurmaktan mutlu olur.

7. Akıllıdır

Oldukça zeki ve pratik bir zekaya sahiptirler. Bu yönleri onların çok şey bilmelerine ve bildiklerini uygulamada ise pratik olmalarını sağlar.

8. İyi bir annedir

Boğa kadını, şefkatli olduğu kadar son derece iyi bir annedir. Çocuklarını her konuda kibar ve kabul edilebilir çizgide yetiştirmeye özen gösterir. Çocuklarını geleceğe hazırlarken üzerine düşen sorumluluklarını fazlasıyla yerine getirir.

9. Parayı iyi yönetir

Genel olarak kazandıkları paranın değerini en iyi bilen kadınlar arasında yer almaktadır. Yaptıkları hesap kolay kolay şaşmaz ve bu nedenle harcamalarını çok iyi ve dengeli bir şekilde yaparlar.

10. Doğaldır

Yapay ve kendini farklı gösteren kişilerden hiç hoşlanmaz. İnsanların doğal ve kendileri gibi davranmasını bekler. Bu nedenle kim olduğu, ne hissettiği, ne beklediği gibi konularda dürüst olacak ve kendi kişiliğini gösterecektir.
11. Sadıktır

Boğa burcu kadını, her konuda arkadaşlarına destek ve rehberlik etmekten hiçbir zaman çekinmez. Aynı desteği kendi göremediğinde ise hayal kırıklığına uğrar. Duygusal açıdan kendine partner seçerken oldukça seçici ve zorlu biridir. Taahhüt edilenleri bulması ve hissetmesi biraz zaman alır. Bağlandıktan sonra ise sadıktır ve tercih yaparken zorlandığı gibi ayrılmaya da karar verirken çok zorlanır.

12. Kararlıdır

Bugün düşündükleri ile yarın düşündükleri de aynıdır. Pek fazla karar değişikliği yaşamazlar. Fakat bir kararı alana kadar da oldukça düşünür ve iyice emin olana kadar da acele karar vermezler. Bu nedenle verdikleri bir karardan pişman oldukları çok nadir görülebilen bir durumdur. Bu kararlı yapıları sayesinde hayatta istediği çoğu şeye er yada geç ulaşabilirler. Aynı zamanda çok sabırlı bir yapılarının da olması bu durumu destekleyici bir özelliktir.

13. Pes etmez

Aklına koyduğunu yapan savaşçı kadınlardır. Bu yolda kimsenin ayağına taş koymasına aldırmaz ve o taşları temizleyerek yoluna devam edebilir. İstediklerini elde edene kadar her türlü zorlukla baş edebilmek adına büyük uğraşlar ve fedakarlıklar yapabilirler. Onları istediklerini yapmaktan ve kararlarından çevirmek oldukça zor bir durumdur. Genellikle akıllarına koyduklarından da istedikleri sonuca ulaşana kadar vazgeçmezler.

14. Haksızlığa gelemez

Boğa burcu kadını, haksızlığa ve haksızlık yapan kişilere asla tahammül edemez. Yakın çevresinde olan birinin haksızlığa uğramasına karşı da zaafı vardır. Böyle bir durumla karşılaştığı zaman onu durdurmak oldukça zordur. Elinden geleni sonuna kadar yaparak adaleti en iyi şekilde yerine getirir.

15. Sabırlı ve istikrarlıdır

Karşılaştıkları her sorunda, her sıkıntıda olgunca bir sakinlik sergileyerek beklerler. Başkalarının başına gelse koşa koşa kaçabileceği şeylerde onlar bu duruma dayanarak etrafındaki her şey tuz buz olacak boyuta gelse dahi olgun bir şekilde onları düzelmenin bir yolunu bulurlar.

16. Vefalıdır

Genel olarak nankörlükten uzak kadınlardır. Yapılan iyiliği de kötülüğü de kolay kolay unutmazlar ve mutlaka karşılığını farkında dahi olmadan olsa verebilirler. Özellikle zor zamanlarında onlara uzanan elleri asla unutmazlar ve bu durumun değerini en iyi şekilde bilirler ve ona göre davranırlar.

17. Merhametlidir

Kendi dünyalarında, dışarıdan bakıldığında pek fazla görünmese de içten içe beslediği büyük bir merhamet duygusu vardır. Sert ve soğuk duruşları olsa da içlerinde barındırdığı bir duygusallık bir merhamet vardır. Merhamet duygularının karşısındaki insanlar tarafından kullanılmasına karşı bu duygusunu pek belli etmek istemezler fakat oldukça derin merhamete sahiplerdir. Gizliden gizliye insanlara yardım edebilen, birileri için kendi derdiymiş gibi gizli gizli üzülmeye çok meyilli kişileridir.
18. Öngörüsü yüksektir

Boğa burcu kadını, ileri görüşlüdür. Bir konuyla ilgili düşüncelerinde genel olarak haklı çıkabilir. İnsanları analiz etmede de çok başarılardır. Birini sevmediği zaman mutlaka o kişinin bu durumu destekleyici olumsuz bir tavrına denk gelmiştir. Bu nedenle biri hakkındaki düşüncelerinde çok az yanılma payı vardır. Ön gördüğü konular hakkında düşünür ve karşılaşabileceği her noktayı hesaplayarak adım atar. Böylece çoğu zaman isteği yere başarıyla ulaşır.

19. Eşitlik anlayışı oldukça fazladır

Hem sevecen hem de arkadaş canlısı bir yapısı vardır. Bu kişilerin çevresine bakıldığı zaman bir sınıf ayrımı yapmak çok zor olabilir. Onlar her insanı eşit görür ve sohbet edebildiği herkesi çevresinde barındırabilir. Bu bir bilim adamı da olabilir, bir sokak serserisi de olabilir. Kişinin ne olduğu, hangi koşullarda yaşadığı, konumunun ne olduğu onlar için arkadaşlık yapmak için aranan nitelikler arasına girmez. Başkalarının hayatı, kendi kendi hayatını etkilemediği sürece gerisi ile ilgilenmezler.

Hayattaki herkesin eşit olduğuna inanması çevresinin geniş olmasında önemli bir rol oynar. Her durumda kendisini ortaya koymayı sevdiği gibi, karşısındaki insanın da vasfı ne olursa olsun kendilerini ortaya koymasını beklerler. Bu eşitlik anlayışı çevrelerinde garip insanların, tuhaf arkadaşlıkların doğmasına sebep olabilir. Fakat bu durumu kısa bir süre de fark edebilir ve eğer rahatsız olursa bu gibi insanları çevrelerinden uzaklaştırabilirler.

20. Soğukkanlıdır

Boğa burcu kadını, karşılaştığı her olumsuz durumda sakin kalabilmeyi başarır. Dayanıklı ve güçlü yapısı vardır, bu nedenle onu kolay kolay çığlık çığlığa göremezsiniz. Üzüntüsünü kolay kolay dışa vurmak istemez. İçten içe çok üzülse veya korksa da bu duyguları pek fazla kendisine yakıştırmaz; en azından duruşuna bunu asla yansıtmaz. Daha çok sakin kalarak sakinleştirici taraf olmayı tercih eder. Bunun en temel sebebi de bardağa her zaman dolu tarafından bakmayı tercih etmesidir.

21. Hayatı yavaş ve sakin yaşar

Fazla hareketliliği hayatlarında pek fazla istemezler. Konfora ve rahatlığa düşkün olmaları nedeni ile devamlı koşturma gerektiren bir hayatı yok sayarlar. Hayatını da işlerini de daha çok sakin sakin ve sindire sindire yapmak isterler. Bu da emin olma ihtimallerini yükseltir.

Acele ile asla karar vermezler. Verdikleri kararı hesaplı ve planlı verirler ve bu kararlarından da kolay kolay geri dönmezler. Genel olarak da başarılı olurlar ve hayatlarının hiçbir alnında ani değişiklikler istemezler.

22. Çok iyi bir dinleyicidir

Bir şeye odaklandıkları zaman, kafasından başka şeyler geçmez ve sadece ana odaklanırlar. Bu nedenle ayrıntı atlamaz ve yeri geldiğinde dinlediğini mutlaka kullanır.

23. Gözlemcidir

Boğa burcu kadını çok iyi bir gözlemcidir. Çevresindeki insanların nerede ne zaman ne dediklerini bildiği için gerektiği durumda en iyi şekilde karşılık verebilir. Bu nedenle onu kandırmak imkansıza yakındır. Çünkü kendi sözlerinizle sizi alt edebilecek keskin bir zekaya sahiptir. İyi bir gözlemci olduğu için yakın çevresi tarafından sürekli danışılarak fikri alınır.
24. Ailesini düşkündür

Yoğunlukları ne düzeyde olursa olsun aileye ayıracak bir vakitleri mutlaka vardır. Eşiyle vakit geçirmekten, ilgilenmekten oldukça hoşnut olurlar. Dünya bir yana aile bir yana mantığı ile oldukça da korumacı bir tavır sergilerler.

25. İyi bir aşçıdır

Boğa kadını, yemek yemeğe oldukça düşkündür. Kolay kolay öğün atlamaz ve yemeklerini özenle seçer. Yemek yemeye olan sevgisi, yemeğini kendi hazırlamasına neden olur. Her çeşit yemek yapmaya yatkın becerisi vardır. Çoğunlukla yaptığı yemekler çevresi tarafından da beğenilir. Farklı yemekler yapmayı ve denenmemiş tatlar üretmeyi sever. Bu yönü ile partnerinin ve ailesinin beğenisini kazanır.

26. Misafirperverdir

Müsait oldukları her anda yakınlarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyarlar. Misafirler için hazırlık yapmak, yemekler yapmak, güzel bir sunum hazırlamak onları rahatlatan bir hobi haline gelebilir. Evine gelen misafirlere karşı güler yüzlü ve sevecen davranırlar.

27. Titiz ve düzenlidir

Evinin temizliğine ve düzenine çok önem verirler. Kişisel bakımlarına ve temizliğine de oldukça önem verirler. Düzen ve temizliğin olmadığı bir yerde kendilerini asla iyi ve güvende hissetmezler.

28. Otoriterdir

Disiplinli ve sorumluluk sahibidir. Otorite her zaman ondadır ve kontrolün onda olmasından hoşlanır.

29. Tatil vazgeçilmezidir

Ne kadar yoğun bir evi-iş hayatına sahip olurlarsa olsunlar boğa kadınları mutlaka dinlenmeye ve tatil yapmaya ayıracak bir vakit bulurlar. Onlar için şehirden kısa bir süreliğine de olsa ayrılmak değişiklik anlamında sevdikleri nadir şeyler arasındadır. Denize, kuma ve güneşe olan merakları kadar; dağlık, orman ve tarihi yerlere de çok fazla merakları vardır. Çünkü sanatçı ruhları benliklerini her zaman gelişime ve bilgiye yöneltir.

Hem kalabalık bir arkadaş gurubu hem de ailesi ile tatil yapmaktan, kendilerine vakit ayırmaktan ve eğlenceli anılar biriktirmekten hoşlanırlar. Planlı tatiller yapmak kadar, ansızın çıkan tatil fikirlerinden de çok hoşlanırlar. Genel olarak ve mekan ve konaklama yerlerini kendileri belirlemek isterler. Aksi taktirde kendilerini rahat ve hijyende hissetmedikleri yeri zindana çevirebilirler. Fotoğraf çekme hobilerini en çok tatilde ortaya çıkarırlar. Hatırlamak istedikleri her anı fotoğraflamak isterler.
30. Sinema tutkunudur

Boğa burcu kadını, boş vakitlerini film izleyerek değerlendirmekten çok hoşlanır. Yerli yada yabancı filmlere ayrı ayrı ilgi duyar. Tek başına film izlediği zaman genellikle sakin, romantik, romantik komedi türü filmleri tercih eder. Kalabalık bir ortamın filmi ise tartışmasız komedi filmi olsun ister. Hep beraber eğlenmenin güzel bir yolu olarak bunu sıklıkla kullanır.

31. Alışveriş yapmaktan büyük keyif alır

Onlar için alışveriş yapmak, yeni şeyler almak, mağaza mağaza dolaşmak, elleri dolu sokaklarda dolanmak rahatlatıcı bir o kadar da ruhlarını yenileyen bir etkinlik gibidir. Günün büyük bir kısmını alışveriş yaparak geçirmek onlar için yorgunluktan ötürü saatlerce dans etmeninin keyfini verir. Genellikle tek başına alışveriş yapmaktan daha çok hoşlanırlar. Çünkü; yanlarında biri varken kararsızlığa düşme ihtimalleri onların durumdan zevk almalarını engelleyebilir. Bu sebeple tek çıktıkları zaman daha kaliteli ve güzel vakit geçirdiklerini düşünürler.

32. Müzik dinlemeyi sever

Her türlü müzik dallarına ilgileri vardır. Kendileri için müziksiz bir hayat anlamlı sayılmaz. Yolda yürürken, temizlik yaparken, çalışırken, hatta uyurken dahi müzik dinlemeyi severler. Dinledikleri şarkılara anlam yüklemeyi severler. Kendilerinden bir parça buldukları şarkıları aylarca dinleyebilirler. İfade etmek de zorlandıkları duygularını müzikle dışarı vurabilirler. Konsere gitmek, dans etmek, müzikli ortamlarda vakit geçirmek, eğlenmek için başvurdukları yollardan biridir.

33. Çalışkan ve üretken yapıdadır

Boğa kadını, her zaman başladığı bir işi asla yarım bırakmaz. Sorumluluklarını yerine getirmede oldukça iyidir. İşlerini ertelemez ve zamanını çok doğru kullanır. Kolay kolay yorulmayan, güçlü ve sabırlı yapısı ile özellikle iş hayatında oldukça başarılıdır. Çalışma hayatında vücudu daima aktif, zihni ise sürekli fikir üretmeye müsait haldedir. Çalışkanlığı sayesinde adını kolayca duyurabilir ve herkesin çalışmak isteyeceği kişiler arasında ilk sıralarda olabilir.

34. Pratiktir

Sakin yapısı, iş hayatında evhama kapılıp bir işi eline yüzüne bulaştırmaktan onu her zaman korur. Bir işi her zaman daha pratik yolla yapmayı denerler ve bu konuda da oldukça başarılı olurlar.


Boğa Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Boğa burcu kadınının olumsuz özellikleri arasında inatçı olması yer alır. Verdiği kararlar doğrultusunda hareket eder ve asla geri adım atmaz. Kendisine yapılan hataları unutmaz ve kin tutar, bu nedenle sinirlendiğinde kırıcı olabilir. Boğa kadını, gereğinden fazla kıskanç olduğu için ikili ilişkilerinde sorun yaşar.

1. İnatçıdır

İnatçı olduğu için kolay kolay aklına koyduklarından, kararlarından ve isteklerinden geri dönmez.
2. Kin tutar

Tam olarak kendilerine yapılan iyiliği unutmamaları onlarda vefa, kötü şeyleri unutmamaları da kin duygusunu geliştirmektedir. Bu nedenle bazen kinci tavırları zor affetmelerine ve etrafındaki insanları kolay silmelerine neden olabilir.

3. Sinirlendiği zaman kırıcı olabilir

Boğa burcu kadını, sakin ve güçlü yapısı ile bilinir. Yaşantısı boyunca çabuk sinirlenen ve çizgisini bozan kadınlardan değildir. Asil bir duruşa sahiptir ve üzerinde durduğu çizgiyi kolay kolay bozmaz. Fakat zaaflarına dokunulan konularda sakinliğini bir yere kadar koruyabilir ve ani bir sinir patlaması yaşayabilir. Bu durumda karşısındaki insanı hiç olmadığı kadar kırabilir ve sözleri ile dövebilir.

4. Görüşünün aksini kabul etmez

Kararlı tavırları çoğu zaman görüşlerine de yansımaktadır. Bir konu hakkında hissettikleri, öngörüleri de onlar için değişmez olabilir. Bu nedenle karşısındaki insanın görüşünü kabul edemez ve bu durum zıtlaşmaya yol açabilir. Sabit görüşlü olmaları ve aksini kolay kolay kabul etmemeleri olumsuz sayılabilecek özelliklerin başında gelmektedir.

5. Kıskançlığı abartabilir

Olumsuz yönlerinin en ağır basan yönü de içlerinde kolay kolay bastıramadığı kıskançlık duygusudur. Çok istedikleri bir şeyi elde edemeden başkasının onu elde etmesini kabullenmekte zorluk çekebilir. Bu duyguyu zaman zaman sakince kontrol altına alabilirler fakat aşık oldukları zaman iş kontrolden çıkabilecek bir boyuta taşınabilir. Aşık oldukları adama karşı kıskançlık duyguları daha yoğun ve kontrolü zordur.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.