Arı Sokmasına İyi Gelen Kremler

27.05.2018
Arı Sokmasına İyi Gelen Kremler

Arı sokması neticesinde ortaya çıkan şiddetli ağrı, şişik ve kaşıntı gibi belirtilerin hafifletilmesi ve giderilmesi için kullanılabilecek ilaçlar ile bu ialçların olası yan etkileri yazımızda belirtilmiştir.

Temetex Forte Krem

Yaz aylarında arı veya böcek sokmaları nedeniyle yaşanan şikayetlerde artış görülmektedir. Bu şikayetlerin tedavisi için kullanılacak ilaçların başında ise Temetex Forte Kremin geldiğinin söylenmesi mümkündür. Bu krem, cilt tarafından oldukça hızlı emilen bir yapıya sahiptir. İlacın etken maddesi Diflukortolon Valerat olup arı sokmalarından kaynaklanan şikayetlerin giderilmesinde oldukça etkilidir. İlacın reçeteli ve reçetesiz olarak alınması mümkündür.

Temetex Forte Krem, arı sokması halinde görülen kızarıklık oluşması, ağrı, şişlik ve kabarma görülmesi, yanma ve kaşıntı hissedilmesi gibi etkilerinin kısa sürede giderilmesinde kullanılmaktadır. İlacı kullanmadan önce, arının iğnesinin ciltten mümkünse bir cımbız kullanılarak çıkarılması gerekmektedir. Kremin iğnenin çıkarılmasından sonra arı tarafından sokulan bölgeyi kaplayacak şekilde cilde sürülmesi gerekmektedir. Semptomlar giderilinceye dek kremin günde iki kez uygulanması tavsiye edilmektedir.

Temetex Forte Kremin bazı hassas ciltler üzerinde yanma, sürülen bölgede kıl çoğalması ve iltihap oluşması gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Solerat Krem

Arı ve böcek sokmalarının tedavisi için doktorlar tarafından reçete edilen ilaçlardan biri de Solerat Kremdir. Kremin etken maddesi Mepiramin Maleat, Lidokain Hcl ve Dekspantenol olup vücudun arı tarafından sokulan bölgesine uygulanması halinde şikayetlerin kısa sürede ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Krem antialerjik, antipruritik ve anestezik özelliğe sahiptir. Bu sebeple uygulanan bölgedeki kaşıntının hızlı bir şekilde ortadan kaybolmasını sağladığı gibi sürüldüğü bölgenin uyuşmasını sağlayarak ağrı hissini ortadan kaldırmaktadır. Kremin yedi günden daha fazla süre ile uygulanması sakıncalı olup iki yaşından küçük çocuklarda da kullanılması uygun değildir.

Solerat Kremin, sahip olduğu etken maddeler nedeniyle kullanılan bölgede kızarıklığın artması, yüksek ateş ve his kaybı görülmesi, kan basıncında düşme görülmesi ve kusma gibi yan etkileri görülebilmektedir.

Sistral Krem

Bu kremin etken maddeleri Klorfenoksamin Hidroklorürdür. Arı sokmalarından kaynaklanan şikayetlerin tedavisinde çok hızlı bir şekilde iyileşme sağlamasına rağmen sahip olduğu kimyasal içerik nedeniyle ancak doktor tarafından reçete edilmesi halinde kullanılması gereken bir ilaçtır. İlaç, arı tarafından sokulan bölgeye ince bir tabaka halinde uygulanmasından kısa süre sonra etkisini göstererek ağrı ve kaşıntının geçmesini sağlamaktadır.

Sistral Kremin kullanılmasını takiben solunum problemleri yaşanması, göz kapaklarında ve dilde şişme meydana gelmesi, döküntü ve yoğun kaşıntı yaşanması gibi yan etkilerinin görülmesi ihtimali bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda ilacın kullanımının bırakılarak doktora bilgi verilmesi gerekmektedir.

Ultralan Pomad Krem

Etken madde olarak Fluokortolon ve Fluokortolon Kaproat içeren bu ilaç her türlü böcek sokmasından kaynaklanan şikayetlerin giderilmesinde kullanılmaktadır. Krem, sürüldüğü bölgede görülen kızarıklık, kabartı, şişlik ve kaşıntının hızlı bir şekilde ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Kremin kullanılmasından önce böcek tarafından sokulan bölgenin temizlenmesi ve cilt üzerine lokal olarak günde üç kez uygulanması tavsiye edilmektedir. İlacın kullanılmasından sonra sorunlu bölgedeki şikayetlerin azalmasından sonra günde bir kez kullanılarak tedaviye devam edilmelidir.

Ultralan Pomad Kremin hassas ciltlerde nadiren de olsa görülen, sürülen bölgedeki deride renk değişikliği olması, kılcal damarlarda belirginleşme yaşanması, egzama oluşması, kabartı ve yanma hissedilmesi gibi yan etkileri bulunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.