Kurdeşene İyi Gelen Kremler

27.05.2018
Kurdeşene İyi Gelen Kremler

Ürtiker olarak da bilinen kurdeşen, kaşıntı veren bir rahatsızlık olup cilt üzerinde görülen renk değişimleri ile kendini göstermeye başlar. Deri üzerinde görülen kurdeşenler, kırmızı, pembe veya et renginde olabilmektedir. Bunlar bazı durumlarda batma hissi ile birlikte acı verici özellikte olabilir. Bu rahatsızlık genel olarak kullanılan ilaçlara bağlı olarak veya hastadaki gıda alerjisinden kaynaklanan nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Kurdeşen, çoğu durumda kullanılan ilaçlarla tedavi edilebilen geçici bir sorun olsa da bazı durumlarda alerjik reaksiyonun şiddetine bağlı olarak daha ağır tedavi gerektiren bir rahatsızlıktır. Aşağıda bu rahatsızlığın tedavi edilmesinde kullanılan ilaçlar hakkında bilgi verilmiş olsa da bunların doktor denetiminde kullanılması gerektiğini belirtmek isteriz.

Advantan Krem

Advantan Krem

Etken maddesi Metilprednizolon Aseponat olan kortizonlu bir kremdir. Advantan krem, kurdeşen nedeniyle deride meydana gelen kaşıntının artması ve hastayı aşırı rahatsız edecek boyuta ulaşması halinde doktor tarafından reçeteye yazılarak kullanılması istenir. İlacın reçetesiz olarak alınması da mümkün ise de içerdiği kortizon nedeniyle bu durum tavsiye edilmemektedir. Yan etkileri arasında kullanılan bölgelerde kıllanmanın artması, şişlik ve kızarıklık görülmesi yer almaktadır.

Solerat Krem

Etken maddesi Mepiramin Maleat, Lidokain Hcl ve Dekspantenol olan bu krem kaşıntı rahatsızlığının yaşanmaya başlanması üzerine ilgili bölgeye sürülerek uygulanır. Krem, kurdeşen kaynaklı kaşıntının tedavisinde kullanılmasının dışında iltihap giderici özelliğe de sahiptir. Bu kremin yan etkileri arasında hastalardaki batma hissinin ilerlemesi, kremin sürüldüğü bölgede ağrı görülmesi veya kızarıklıklar meydana gelmesi bulunmaktadır.

Systral Krem

Alerjik reaksiyonların ve belirtilerinin giderilmesinde kullanılan Antihistaminikler grubunda yer alan bu ilacın etken maddesi ise klorfenoksamin hidroklorürdür. Bu ilaç ciltte oluşan alerjik reaksiyon ve kurdeşen rahatsızlığının tedavisinde, doktorca gerekli görülmesi halinde hastaya reçete edilir. İlacın rahatsızlığın görüldüğü bölgeye doktorun kullanılmasını istediği şekilde uygulanması gerekmektedir. İlacın yan etkileri arasında uygulanan bölgede kızarıklık görülmesi ve batma hissinin artması bulunmaktadır.

Stilez Krem

Etken maddeleri Mepiramin Maleat, Lidokain Hcl ve Dekspantenolden meydana gelen bu ilaç kurdeşenden kaynaklanan kaşıntıların hastayı aşırı rahatsız etmesi neticesinde doktor tarafından yapılan kontrol sonucunda gerekli görülmesi halinde reçete edilmektedir. Kaşıntının yanı sıra iltihap giderici özelliği de bulunan ilaç, sorunlu bölgeye doktorun tavsiye ettiği şekilde sürülerek kullanılmalıdır. İlacın kullanıldığı bölgede kızarıklık ve kabarma olması gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Sistral Krem

Bu ilaç, etken maddesinin Klorfenoksamin hidroklorür olması nedeniyle kurdeşenin aşırı kaşıntılı olarak görülmesi durumunda kullanılmaktadır. İlaç aynı zamanda antihistaminikler sınıfında yer aldığından alerjik reaksiyonlar sonucunda meydana gelen kaşıntıların ve böcek ısırmasından kaynaklanan kaşıntıların tedavisinde de kullanılmaktadır. İlacın doktorun reçetede belirttiği şekilde kullanılması gerekmekte olup sürülen bölgede yanma ve batma görülmesi gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Eumovate Krem

İlacın etken maddesi Klobetazon Butirat olup kurdeşen ve egzama gibi rahatsızlıklardan kaynaklanan iltihaplanmalar, deri üzerinde meydana gelen kabarmalar veya aşırı kaşıntı hissi yaşanması hallerinde kullanılır. Kortizonlu bir ilaç olup doktor tarafından reçetede edildiğinde kullanılmalıdır. Genel olarak rahatsızlığın görüldüğü bölgeye ince bir tabaka şeklinde sürülerek kullanılır. İlacın yan etkileri arasında sürüldüğü bölgede aşırı kıllanma olması, yanma ve batma hissedilmesi yer almaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.