Boğa Burcu Yükseleni Özellikleri

23.10.2019
Boğa Burcu Yükseleni Özellikleri

Yükselen burcu bir kişinin giydiği kıyafeti gibidir. Seçilen kıyafete göre dışa yansıyan kişininde görüntüsü değişir. Hem kendimizi ifade etmemizi sağlayan hem de bizi koruyan bir araçtır. Dürtüsel ve kim olduğumuz hakkında bilgiler verir. Boğa burcu yükseleni, kişinin doğduğu anda gökyüzünün doğusunda boğa takım yıldızının yükselişe geçtiği anlamına gelmektedir.

Boğa Burcu Yükseleni Genel Özellikleri

Boğa burcu, burçlar içinde en dengeli burçtur. Bu yönü ile diğer burçlarında işaretlerini bu yönü ile etkiler. Pratik yöntemsel zekaları, zevklerine düşkün yapıları, ince ayarlanmış duyguları, güzelliği gören gözlere sahiptir. Genellikle sadık, kararlı,nazik, yumuşak huylu, çalışkan, yardımsever, birazda tutumlu bir yapıları vardır.

Fazla İnatçıdırlar

İnatçı ve sabit fikirli yapısıyla dikkat çeken yükselen boğa burcu, hayatın her anını tutku, mutluluk ve dünyevi zevkleri karşı koymadan yaşamayı sever. Yaptıkları bir işte hedefe ulaşana kadar çalışırlar asla işten vazgeçmezler. Çok inatçı yapılarının olması onları daima başarıya taşır. Asla değişikliklerden hoşlanmazlar ve yanındaki insanları yarı yolda bırakmazlar. Fiziksel olarak güçlü, zihinsel olarak kararlı ve sert bir yapıya sahiptir.

Zeki gözlemci ve sorumlu

Her zaman sorumluluk sahibi olmuşlardır. Onunla yapılacak en son şey kafa kafaya gelmek olacaktır. Onların kişilik özelliklerini yöneten dünyadır. Boğa bilgili, net, hitabeti etkili iyi bir dinleyicidir. İyi gözlem yapar ve akıllıca süzgecinden geçirir. Öğrendiklerini ve gözlemlerini saklayan gerektiğinde kullanmak için saklayan bir veri tabanı gibidir.

Sanatçı Gözüne Sahip

Gücün ve bereketin sembolüdür. Ayrıca sanatsal bir ruhları vardır. Ya ilgilendikleri bir hobileri yada sanatın en önemli müşterileridir. Sanata ve sanata verdikleri takdir ile dikkatli bir göze sahiptir. Her şeyin göze estetik olarak nasıl göründüğü? nasıl görünmesi gerektiği? konusunda görüş bildirmekten kaçınmazlar. Yaşamı sanat formunda hissetmek onların doğalarında var.

Sevgiye Önem Verirler

Zamana kıymet verirler. Hayatlarının her anını mutluluk ve tutku ile yaşamayı seven insanlardır. Hayatı yaşamayı iyi bilirler. Sevgiye fazlası ile önem verirler, sevginin hayattan keyif almalarına olanak sağladığını düşünürler. Yükselen boğa burcu için mutluluk dünyada ki bir çok şeyden daha önemlidir. Bildikleri, emin oldukları yoldan asla sapmazlar. Kendilerine haksızlık yapıldığı zaman ses çıkarmadan duramaz ve gerektiğinde tepki göstermekten çekinmezler.

Cana Yakınlardır

Uyumlu, cana yakın ve stabil kişiliğe sahip olurlar. Sevgi dolu, kalıcılığı seven ve sadık karakterleri vardır. Konforlu hayata ve iyi yemek yemeye düşkün olurlar. Doğayı da çok severler. Pastoral hayatın içinde olmak, olmadıklarında ise bulundukları yeri ona uygun dizayn ederler. Ait olma isteği ağır basar.

Risk Almayı Sevmezler

Hayatlarında risk almayı sevmezler. Oluşabilecek değişiklikler karşısında oldukça direnç gösterirler. Sabit fikirlilikleri yüzünden alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmezler. Bu özellikleri boğaların aile ve dostlarını her koşulda sahiplenmelerini sağlar. Kendi yarattıkları dünyanın, düzenin dışına mecburiyetler dışında çıkmazlar. Başka insanların bir şeyler dayatmasına tahammülleri asla yoktur. Herhangi bir otoriteye boyun eğmeyi ve irade dışı bir iş yapmayı kabul etmezler. Onunla kafa kafaya gelmeyi tercih etmezsiniz.

Sosyal Yaşantıya Düşkünlerdir

Yükselen boğalar üzerinde Venüs olumlu yönde etkileme sağlar. Diplomasi, nezaket ve sosyallik gibi özellikleri vardır. Arkadaşları ile zaman geçirmekten keyif alırlar. Özellikle dinlemeyi severler. İki dinler bir konuşurlar. Lüks elit mekanları tercih ederler.

Pratik Zekaya Sahiplerdir

Kilo almaya eğilimli ve sağlam vücuda sahiptirler. Bazı olaylar karşısında hızlı çözüm üretebilir, pratik zekaları gelişmiştir. Ayakları yere sağlam basar. Fazla kıskançtırlar ve sahip oldukları şeyleri asla başkaları ile paylaşmak istemezler.

Maddiyata Önem Verirler

Ayağını yere sağlam basan, kararlı, güvenilir bireylerdir. Damak zevklerine çok düşkünlerdir. Büyük servet sahibi olmak yaşamlarının temel içgüdülerinden. Güven ve huzur içinde olmak onlar için çok önemlidir. Para, mal ve mülk için mücadele ederler. Lüks yaşama düşkündürler, gösterişli ama huzurlu bir ev, lüks ve konforlu bir araba onlar için vazgeçilmezdir.

Kişilik Özellikleri

Sessiz, içe kapanık, sakin yapıları yeni insanlar ile tanışmaya çok müsait değildir. Bazen yeni tanıştıkları insanlara karşı kaba tutumları olabilir. Karşısında ki insanı iyi dinlemek ve önem vermez ise kinci ve çekingen bir tutum takınabilirler.

Duygusal yapıya sahiplerdir. Girdikleri her ortamda fiziksel olarak keyif almak isterler. Verilen görevleri hızlı şekilde yerine getirirler, son derece gayretlidirler. Başkaları tarafından ortaya sergilenen çabayı taktir ederler.

Kendi ilke ve değerlerine karşı katıdırlar. İlkeleri değişmelerine karşı engel olur. Doğru olanı takdir eden, başkalarını etkileyen, çok sevecen ve çekici bir kişilikleri vardır.

Güçlü Görünürler

Sağlıklı ve güçlü görüntüleri olsa da, zayıf yönleri çoktur. Çoğu zaman sinir sistemi ile ilgili rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalırlar. Mayıs ayında doğanlar normale göre biraz daha kilolu olabilirler. Toprak grubunun bir üyesi olmaları onları dengeli ve sabit görünmelerine sebep olur. Sakin, sarsılmaz, sessiz ve kararlı bir yapıya sahiptir. Onları tanımayan kişiler üzerinde ilk bıraktıkları izlenim kibirli, kendini beğenmiş hatta züppe diye tabir edilebilir. Fakat bu görüntü aslında onların öz sorumluluğundan kaynaklı olduğunu, kendini geliştirmek için harcadığı zamanı ve bilgiyi gördüğünde bu düşüncesinden utanacaktır.

Fiziksel Özellikleri

Durgun bir görünüme sahip ve genelde kısa boyludurlar. Çoğunlukla mükemmel dudak, burun ve kulağa sahiplerdir. Aydınlık güzel bir yüzleri ve parlak büyük gözleri vardır. Hoş bir görünüme sahip kişilerdir.

Olumsuz Özellikleri

Yükselen boğalar enerjilerini sağlıklı şekilde dışarı atamadıkları zaman olumsuz özellikleri ortaya çıkar. Somut ve maddi değeri olan konular için düşkünlükleri çok fazla artar. Eğer kendilerinde olanlar başkalarında fazla ise anında kıskançlık beslemeye başlarlar. Sahip oldukları şeyleri asla başkaları ile paylaşmaz, sadece benim diyerek insanlardan uzaklaşırlar. Kendilerinden bir şey istenmesini asla istemezler. Hep alan, almak isteyen ama asla vermeyen insan haline dönüşürler. Rahatlarına fazla düşkün hale gelirler. Bu da etraflarında tembel algısı uyandırmaya başlar.


Yükselen Boğa Burcu Kadını Özellikleri

Aklınıza gelebilecek ne kadar olumlu sıfat var ise hepsi yükselen boğa burcu kadınında toplanmıştır. Cazibe, sanat, estetik, bakım, güzellik, asalet daha bir çok şey. Çok kolay şekilde tüm dikkatleri üzerlerinde toplayabilirler. Venüs’ün etkisi onların üzerlerindedir bu nedenle tüm güzellikler onların üzerine sirayet eder.

Güvenilir Karaktere Sahiplerdir

Sabırlı ve son derece güvenilir karakterleri vardır. Aklınıza gelebilecek her işe elleri yatkındır. Becerikli yapıları sayesinde el attıkları her işin altından kalkarlar.

Çekicidirler

Boğa yükseleni kadınlar oldukça çekici ve tutkuludurlar. Partnerlerinin de öyle olmasını ister ve önem verirler. Rahatlığa ve hayattan zevk almaya çok düşkünlerdir. Sahip oldukları her şeye sadece benim mantığı ile yaklaşırlar. Kendilerine ait olan şeyleri asla başkaları ile paylaşmazlar. Kendinden fazlası başkasında mevcut ise onu fazlası ile kıskanabilirler.

Doğayı Hissetmek İsterler

Toprak mensubu oldukları için doğayı hayatlarına yansıtarak yaşamaya çalışırlar ve bu konuda oldukça iyidirler. Her zaman doğayla iç içeymiş gibi hissetmek isterler. Bu nedenle gerek iş yerlerini gerekse evlerini bahar havasına sokarak, doğanın tüm güzellikleri ile haşır neşir olurlar. Doğada ki tüm canlılara, hayvanlara ve çiçeklere büyük bir sevgi beslerler.

Sıcakkanlıdırlar

Dahil oldukları her ortamda çekici yapıları sayesinde tüm ilgiyi üzerlerine çekmeyi başarırlar. İlk başta dışarıdan bakıldığı zaman soğuk gibi görünse de, insanlar onları tanıdıkça aslında ne kadar sıcakkanlı ve sevecek oldukları anlarlar.

Kıskanç Yapıları Vardır

Yükselen boğa burcu kadını, aşk hayatlarında partnerini çok fazla kıskanırlar fakat bunu kolay kolay belli etmezler. Karşısındakini sıkmadan durumu iyi idare etmeyi bilirler. Sadıktır ve sadakat konusuna ayrı önem verirler. Partnerinin kendisine romantik sürprizler yapmasını ve değer vermesini isterler. Kaba, maço tavırlar sergileyen, anlayışsız romantizmden uzak erkeklere tahammülleri yoktur ve hayatlarında görmek istemezler. Kovalanmaktan hoşlanırlar, çünkü o aşka gitmez, aşkın ona gelmesini ister. Fakat kovalarken aptal konumuna düşmeyin. Onu elde edeyim, etkileyeyim derken antipati toplamayın.

Maddi Değeri Yüksek Hediyelerden Hoşlanırlar

Oldukça pahalı ve gösterişli hediyelerden hoşlanırlar. Bu nedenle aslında hayatlarında ki insanın işi pekte kolay olmaz. Eğer bir boğa kadınını etkilemek istiyor iseniz, özel tatil turları, lüks bir restoran, pırlanta ya da zümrüt gibi pahalı seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız.

Fedakarlık Yapmaktan Kaçmazlar

Eğer gerçek anlamda seviyor, güveniyor ve sevildiğine inanıyorlar ise, partnerleri için maddi ve manevi her şey için fedakarlık edebilir, kendisi için de fedakarlık yapılmasını isterler.  Sevdiği için hoş sürprizler yapmak onun için sevgisini göstermenin bir yoludur.


Yükselen Boğa Burcu Erkeği Özellikleri

Son derece geniş omuzlu ve çekici bir vücuda sahip kişilerdir. Giydikleri her şeyi kendilerine yakıştırırlar. Yükselen boğa burcu erkeği için en temel özelliklerinden biri inatçı olmalarıdır. Bilseler ki dünya başlarına yıkılacak yine de kararlarından asla dönmezler. Yeter ki bir karar alıp aldıkları karara inansınlar, iki dünya bir araya gelsin asla yollarından vazgeçmezler.

Fazla Sinirlilerdir

İlk başta çok uyumlu, sakin ve sessiz görünürler. Fakat sinirlendikleri zaman uyumlu kişiliğinden eser kalmaz. Onları sinirlendirmek yapabileceğiniz en yanlış şeydir. Sinirlenen boğa yükseleni erkeğini tanımak çok zordur. Bir anda değişirler, kırıcı ve yıkıcı karaktere dönüşürler. Bu nedenle kendilerini sinirlendiren kişilere inanamayacağımız kadar zor anlar yaşatabilirler.

Asla Pes Etmezler

Kolay kolay asla pes etmezler. Bu karakteri sayesinde önünde ki tüm hedeflere kolaylıkla ulaşırlar. Çok başarılı olurlar bunun nedeni de inatçı ve pes etmeyen karakterinin baskın olmasıdır.

Gerçek Dostlardır

Sadakatin önemini bilen ve sıkı bir dost oldukları için çevresinde ki kişilerinde gerçek dost niteliğine sahip kişilerdir. Herkesle kolayca arkadaşlık kurabilirler fakat dost seçerken seçici davranırlar buda bazen onlara zorluklar yaşatabilir. Ayriyeten dost olduktan sonra, dostlarını asla yarı yolda bırakmazlar. Her zorlukta her koşulda dostlarının yanında olmaya razı olurlar.

Lüks Yaşamı Severler

Ayakları yere sağlam basan, sağlam bir duruşları vardır. Aile, iş ve arkadaşlık hayatlarında iyi bir saygınlık oluşturmayı sağlarlar. Lükse ulaşmak için para harcamaktan korkmaz ve lüks yaşamı severler. Harcamalarını asla savurgan yapmazlar. Alın teri ile para kazanır, kazandıkları paraların değerini bilirler. Lüks harcamalar yapsalar bile seçici olurlar. Son derece güvenilir ve hepsi iyi birer aile babasıdırlar.

Başarılı, Zorlu ve Zengin

İnatçı oluşu iş hayatında onu ayakta tutan mücadele ruhu veren bir yönüdür. İş dünyasında kullanılan taktikler karşısında inatçılığı onu zorlu bir rakip yapar. Bu kadar başarılı ve kariyer sahibi olmanın altında iyi bir yaşamın tadını çıkartmak yatar. Boğalar için nihai sembol başarılı olmak ve hayatın tadını çıkartmaktır. Göz kamaştıran etkileyici bir eş, görkemli gösterişli bir ev, lüks bir araba finansal başarısının bir göstergesi olacaktır. Eşyalarını severler, onlardan ayrılmakta zorlanırlar.  Maddi eğilimleri ile bencil görünen bir yanları da vardır.

İyi Bir Dinleyici

Konuşma ikizler burcunun bir özelliği olduğu gibi, iyi bir dinleyici olma özelliği de boğalara has bir özelliktir. Dinleyerek konuşma yönlerini geliştirirler.

Aşk ve İlişkiler

Venüs’ün etkisi ile maço bir cazibesi vardır. Fakat bu cazibe onu iddialı ve saldırgan yapmaz. Görünüşü ve karakteri erkeksi olsa da yumuşak bir yanları vardır. Aşık olduklarında derin duygularla severler. Sevgileri göstermekten çekinmezler. Sevgiliye hediye alma, yatak odasını gül yaprakları ile donatma, aynaya not bırakma, pahalı akşam yemekleri, ilahi bir aşk, rüyada olmak gibi güzel ve kaliteli. Fakat unutulmaması gereken, o değil aşk ona gelmek zorunda çünkü kovalamaktan hoşlanmaz. O yüzden onlara playboy demek doğru olmaz.  Onlar için ciddi bir ilişkiye girmeleri ne kadar zorsa o ilişkiden gitmeleri de o kadar zordur. Bu tarz bir ayrılığın etkisinden çıkmaları ise yıllar alabilir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.