Yengeç Burcu Özellikleri Nelerdir?

  27.01.2020
  Yengeç Burcu Özellikleri Nelerdir?

  Yengeç burcu, son derece sadık, sezgisel, şefkatli ve koruyucudur. Yengeç burcu özellikleri arasında en belirgin özelliği sonsuz sadakate sahip olmasıdır. Soğuk bir havası vardır fakat ilk tanışmadan sonra sıcacık bir kalbi olduğu hemen fark edilir. Kimi zaman son derece hassas, karamsar ve kinci olabilir.  Yengeç Burcu Genel Özellikleri:

  • Doğum Tarihleri: 21 Haziran – 22 Temmuz
  • Burç Sembolü: Yengeç
  • Zodyak Elementi: Su
  • Renkleri: Beyaz
  • Uğurlu Günü: Pazartesi, Perşembe
  • Yönetici Gezegeni: Ay
  • Uyumlu Burçlar: Oğlak, Boğa
  • Şanslı Sayıları: 2, 3, 15, 20
  • Güçlü Yönleri: İnatçı, yaratıcı, sadık, duygusal, sempatik, ikna edici, destekleyici, şefkatli
  • Zayıf Yönleri: Karamsar, şüpheli, manipülatif, güvensiz, bağımlı, pasif agresif
  • Sevdiği Şeyler: Sanat, ev temelli hobiler, denizde yüzmek, sevdiklerinize yardım etmek, aile ve arkadaşlarla güzel bir yemek
  • Sevmediği Şeyler: Yabancılar, aileye yönelik herhangi bir eleştiri, kişisel hayatı açığa çıkarma

  Yengeç Burcu Olumlu Özellikleri Nelerdir?

  Yengeç burcunun olumlu özellikleri arasında son derece yetenekli olması yer alır. Hayalperest düşünceleri onun yaratıcı kişiliğini besler. Ailesi ile arasında güçlü bir bağ vardır ve sorumluluk sahibidir. Yengeç burcu, oldukça sabırlıdır ve elini attığı her işin üstesinden gelir. Ayrıca sempatik, duyarlı ve naziktir.
  1. Beceriklidir

  Oldukça yetenekli insanlardır. Her konuda bilgiye sahip olurlar ve bilmediklerini öğrenmek isterler. Boş durmaktan hoşlanmadıkları için bir hobi edinmek isterler. Saatler boyunca sevdiği şey ile uğraşabilirler ve asla sıkılmazlar. Bu sayede kafalarındaki düşüncelerden uzaklaşmış olurlar.

  El yetenekleri oldukça gelişmiştir bu yüzden el işi, yemek yapma gibi hobileri vardır. Ellerine aldıkları her işi layığıyla yerine getirebilirler. Bir şeyler başarmak yengeci her zaman çok mutlu eder, kendine güveni artar.

  2. Naziktir

  Yengeç burcu, burçlar arasında en nazik burç olabilir. Kimseyi kırmak istemez hatta çoğu zaman tartışmalardan kaçar, herkesle oldukça naif ve kibar bir iletişim kurar. Tanımadığı kişilere karşı ekstra bir kibarlık sergiler. Nazik yapısı, herkesin onu sevmesini sağlar. İnsanları bu iyi yürekli tavırları ile kendine çeker.

  3. Sabırlıdır

  Çok sabırlı kişilerdir, asla acele acele iş yapmazlar ve kimseyi buna zorlamazlar. Beklemeleri gereken bir şey varsa beklerler ve bunu yaparken asla şikayet etmezler. Olması gerekenin zamanı gelince olacağına inanırlar.

  Kolay pes etmezler. Beceremedikleri bir işin üstüne giderler ve ısrarla yapmaya çalışırlar. Sabırlı yönleri sayesinde neredeyse her işlerinde başarıya ulaşabilirler hem de sadece doğru anı bekleyerek.

  4. Sempatiktir

  Yengeç burcu, oldukça sempatik bir yapıya sahiptir. Neredeyse herkesle kolay bir şekilde arkadaş olabilirler. İlk zamanlar güven problemi yaşasalar da bundan zamanla kurtulurlar. Sempatik tavırları herkesin onları sevmesini sağlar. Sosyal ortamlarında en çok sevilen kişilerdir, samimi tavırları herkesi mest eder.

  5. Duyarlıdır

  Asla bir canlıya zarar vermeyi akıllarından geçirmezler. Yardıma muhtaç olan her kimse onun yardımına koşarlar. Çevreye ve hayvanlara karşı da oldukça fazla duyarlı ve merhametli bir tutum sergilerler.
  6. Hayalperesttir

  Yengeç burcu, hayal kurmayı ve kurduğu hayal dünyasında yaşamayı çok sever. Yaratıcı bir yapıları vardır. Kimsenin aklına gelmeyecek fikirler öne sürebilirler, unutulmuş olayları tekrar açığa çıkartabilirler. Hayal dünyalarının geniş olması sayesinde pek çok konuda diğer insanlardan üstün olabilirler, meslek seçiminde de bu özelliklerini kullanabilirler.

  7. Ailesine düşkündür

  Oldukça anaç bir yapıya sahiptir. Evine ve ailesine çok bağlıdır, onların mutluluğu, huzuru ve sağlığı için elinden gelen her şeyi yapar. Anaç tavırları karşısındaki kişiye güven verir. Çok iyi bir anne, baba ve eş olurlar. Evlerine bağlı oldukları için özellikle evlendikten sonra çok fazla dışarıya çıkma isteğine sahip olmazlar. Evde aileleriyle beraber vakit geçirmeyi her şeyden çok severler.

  8. Sorumluluk sahibidir

  Sorumluluk duyguları gelişmiş kişilerdir. Onlara verilen görevi layığıyla yerine getirmeye çalışırlar, zorlansalar dahi pes etmezler. Karşılarındaki kişilerinde kendileri gibi sorumlu olmasını beklerler, eğer aynı etkiyi göremezlerse sinirlenirler.

  9. Detaycıdır

  Yengeç burcu oldukça detaycı bir kişiliğe sahiptir. Bir işi yaparken mutlaka en ince detayına kadar incelemesini yapar ve sorunsuz bir iş çıkarmak için elinden gelen her şeyi yapar. Ayrıntılara bu kadar önem veriyor olması onu mükemmeliyetçi biri haline getirir. Her işinin sorunsuz ve eksiksiz olmasını ister, asla yarım iş göndermez.

  10. Hisleri kuvvetlidir

  Hisleri her zaman çok açıktır. Kimin ne düşündüğünü, ne hissettiğini anında anlarlar. Kendilerine yapılan iyi veya kötü bir davranışı saniyesinde çözerler ve önlem alırlar. Bu kadar alıngan ve kuruntulu olmalarının nedeni de bu yüzdendir. Kendilerine söylenen yalanı, arkalarından çevrilen işi hemen anlarlar ve alınırlar. Bazen hisleri tutmayabilir, işler düşündükleri gibi olmayabilir ve kuruntu yapmaya başlarlar. Genelde hislerine çok güvenirler yada kendilerini buna inanmaya zorlarlar.
  11. Duygusaldır

  Yengeç burcu, oldukça duygusal bir kişiliğe sahiptir. Gerekli gereksiz her olaya karşı duygusallık gösterebilir. Mutluyken veya mutsuzken bir anda ağlayabilir. Bu durum toplumda kimi zaman yanlış anlaşılmasına neden olabilir.

  12. Düşüncelidir

  Özellikle sevdiklerine karşı çok hassaslardır, onları düşünmekten kendilerini düşünemezler. Bu duygusal yanları duyarlı olmalarını da sağlar. Yengeç burcundan olan insanlar hayatınızda görebileceğiniz en duyarlı ve hassas insanlar olabilirler.

  13. Anlayışlıdır

  Oldukça anlayışlı bir yapıya sahiptir. Kendini bilen tavırları ve insanlara olan yaklaşımı örnek alınacak cinstendir. Özellikle sevdiği insanlara karşı farklı bir anlayış çizgisi vardır. Genelde kimsenin hayatına karışmaz, herkesin özgür haklara ve fikirlere sahip olduğunu düşünür. Kimsenin hayatına müdahale olmaz, sadece fikir verir yada yardımda bulunmaya çalışır ama asla yönetmez, emirler yağdırmaz.

  14. Tartışma sevmez

  Yengeç burcu, ne kadar alıngan, hassas, kırılgan ve zor affedici olsa da tartışmaktan nefret eder. Yaşadıklarını hep içine atar ve kavga çıkartmamaya çalışır. Eğer sinirlendiği bir şey varsa bunu konuşarak çözmeye çalışmaz, eğer konuşmaya çalışırlarsa ağlayacaklarını bilirler. Eğer yanlarına gidilip ne oldu diye sorulmazsa uzun bir süre böyle kalabilirler.


  Yengeç Burcu Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

  Yengeç burcunun olumsuz özellikleri arasında aşırı derece duygusal olması yer alır. Bu nedenle kimi zaman olması gerekenden fazla alınganlık gösterir. Oldukça şüphecidir ve adeta her taşın altında bir şey arar. Yengeç burcu, sürekli değişen duygulara sahiptir ve bir şeye üzüldüğünde kendisini toparlanması uzun sürer.
  1. Aşırı duygusaldır

  Yengeç burcu aşırı duygusal bir yapıya sahiptir. Neredeyse her şeye karşı duygusal bir havaya bürünebilir. Sevindiği yada üzüldüğü zaman mutlaka gözünden yaşlar süzülür, kendini bu konuda asla tutamaz. Duygusal olması çok hassas bir yapıya sahip olmalarına neden olur. Hassas olduğu için yapısı oldukça kırılgandır.

  2. Alıngandır

  Bir yengeç burcu hayatınızda görüp görebileceğiniz en alıngan kişi olabilir. Bir yengeçle konuşurken mutlaka ağızdan çıkan kelimenin iki kere düşünülmesi gerekir. Çok alıngan kişilerdir, söylenen her sözün altında olur olmadık manalar arayabilirler. Bu yüzden insanlarla iletişim kurmakta zorluk çekebilirler. Alındıkları şeyler çoğu zaman gereksiz şeyler olur, durduk yere kendilerini üzerler. Genelde alınganlıklarını belli etmezler, karşılarındaki kişinin anlamasını beklerler. Bu süreç boyunca konuşmazlar, sadece somurtup otururlar, içlerine kapanırlar.

  3. Kuruntuludur

  Her şeyi kafalarına takar. Birinin şakasına söylediği bir sözü onlar yıllar boyunca unutamayabilir. Her şeyi kafalarında yer ederler. Olayların kötü yanına bakarlar, genelde negatif ve ön yargılı bir yapıya sahiplerdir. Bu durum kafalarının içinin her zaman çok dolu olmasına neden olur, psikolojik hastalıklar peşlerini bırakmayabilir.
  4. Kuşkucudur

  Yengeç burcu, özellikle yeni tanıştığı birine veya yeni başladığı bir işe karşı çok kuşkuyla yaklaşır. Kimseye kolay kolay güvenemez. Güvendikten sonra ise çok iyi bir dost olabilir ancak ilk tanışma evresi onun için çok önemlidir. Detaycı olduğu için her şeyi en ince ayrıntısına kadar inceler ve araştırır. Kendi fikir yapısına ve gelenek göreneklerine uygun kişilerle arkadaşlık kurmak ister.

  5. Zayıf karakterdir

  Güçlü bir yapıları yoktur, çabuk yıkılırlar ve toparlanmaları çok uzun sürebilir. İlginin hep kendi üstlerinde olmasını isterler bu nedenle kendi başlarına kolay kolay bir işin üstesinden gelemezler.

  6. Değişken duygulara sahiptir

  Yengeç burcu, bir anda aşırı mutlu olup bir anda enerjisi düşebilir. Yüzünün ne zaman asılacağı hiç belli olmaz. Aniden kendini çekip, bir köşede mutsuz bir havaya bürünebilir hem de nedensiz bir şekilde. Duygularını çok açık bir şekilde yaşamadığı için ne hissettiğini anlamak çok zordur.

  7. Zor affeder

  Ne kadar anlayışlı ve düşünceli insanlar olsalar dahi bir noktada affetmeyi bir kenara bırakabilirler. Onlar için kızdıkları yada alındıkları kişiyi affetmek çok zordur, onlara yapılan şeyi kolay kolay unutmazlar.


  Daha Fazlasını Keşfet:

  YAZAR BİLGİSİ
  Modanium Özel
  Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.