Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu erkeği, son derece duygusal ve hassas bir karaktere sahiptir. Yengeç burcunun özellikleri arasında nazik, kibar ve şefkatli olması yer alır. Ailesine ve arkadaşlarına bağlıdır ve sorumluluk sahibidir. Kimi zaman utangaç ve gizemli bir yapıya sahiptir. Güvenilir ve dürüst kişiliği ile dikkat çeker.Yengeç Burcu Erkeği Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 21 Haziran – 22 Temmuz
 • Burç Sembolü: Yengeç
 • Zodyak Elementi: Su
 • Renkleri: Beyaz
 • Uğurlu Günü: Pazartesi, Perşembe
 • Yönetici Gezegeni: Ay
 • Uyumlu Burçlar: Oğlak, Boğa
 • Şanslı Sayıları: 2, 3, 15, 20
 • Güçlü Yönleri: İnatçı, son derece yaratıcı, sadık, duygusal, sempatik, ikna edici
 • Zayıf Yönleri: Karamsar, şüpheli, manipülatif, güvensiz
 • Sevdiği Şeyler: Sanat, ev temelli hobiler, denizde yüzmek, sevdiklerinize yardım etmek, aile ve arkadaşlarla güzel bir yemek
 • Sevmediği Şeyler: Yabancılar, aileye yönelik herhangi bir eleştiri, kişisel hayatı açığa çıkarma

Yengeç Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

Yengeç burcu erkeğinin olumlu özellikleri arasında cömert ve yardımsever olması yer alır. Zeki, azimli ve çalışkan olduğu için oldukça başarılıdır. Özgüveni yüksektir, sezgileri kuvvetlidir ve bakış açısı herkesten farklıdır. Yengeç erkeği, sevdiklerine karşı sorumluluk sahibidir ve güçlü bir korumacı kişiliği vardır.

1. Yardımseverdir

Yengeç burcu erkeği, fedakar olarak bilinir ve etrafa karşı yardımsever olan yanı kendisini korumacı bir kişiliğe büründürür. Şüphesiz bir sokak hayvanına yemek veren, yaralı bir hayvanı iyileştiren, dara düşene para veren, sıkıntısı olanın sıkıntısını kendi sıkıntısını bilen erkeklerdir.
2. Korumacıdır

Etrafında haksızlığa uğramış bir insan varsa bir avukata dönüşerek hemen yanlarında belirirler. Kendi hakkını savunuyormuş gibi karşı tarafı savunur korur ve kollar. Korumacı yanlarını her zaman karşı tarafa hissettirir.

3. Duyarlı ve sevecendir

Yengeç burcu erkeği, naif yapılı, insanlara karşı sıcakkanlı ve ince davranışlı, nerede nasıl davranacağını iyi bilen, çevresine karşı duyarlı ve ağırbaşlıdır. Girdiği ortamda davranışlarıyla etrafındakileri kolayca kendisine hayran bırakabilir. Tam bir beyefendi görünüşlerinin yanında, bir o kadar sevecen ve kıpır kıpır yanları da vardır. Sıkıntılarını hep içinde taşıyan ve etrafa hissettirmeyen, ruh hali ne olursa olsun topluma güler yüzlü görünmekten çekinmezler. Bu durumu insanlara olan saygı olarak görürler.

4. Yumuşak kalplidir

Yengeç erkeği, kırmaktan ve kırılmaktan çok çekinir. Bir insanın üzülmesine sebep olmak onlar için taşıması çok zor bir yüktür. Bu nedenle de herkese karşı yumuşak tavır sergilemekten kaçınmazlar. Sinirleri ne kadar bozulursa bozulsun, gönüllerini almak çok zaman almaz, bu kin tutamama özelliklerinden kaynaklanır. Fesat düşüncelere kolay kapılmaz ve insanlara karşı duyarlı yanları oldukça yoğundur.

5. Zekasını iyi kullanır

Zekaları ve sezgileri sayesinde bir sorun ile karşılaştıklarında olayın önce görünmeyen tarafını araştırır, göründüğünden daha kolay ve pratik bir çözümü mutlaka üretirler. Kendilerini geliştirmeye isteklidirler, bu gelişimin toplum tarafından fark edilmesinden ve taktir görmesinden çok hoşlanırlar. Herkesin yapabileceği şeyler üzerine değil, kimsenin kolay kolay yapmayacağı şeyler üzerine odaklanırlar. Bu da onların keskin bir zekaya sahip olduğunun iyi bir göstergesidir.

6. Doğa düşkünüdür

Yengeç burcu erkeği, doğasından kaynaklı denize, suya olan ilgileri diğer insanlara göre biraz daha fazladır. Yüzmek, deniz turlarına gitmek onların en büyük zevkidir. Boş zamanlarında akıllarına gelecek ilk aktiviteler arasında yer alır.
7. Bir yanı daima geçmiştedir

Geçmiş, yengeç erkeğinin her ihtiyaç duyduğunda koşup gölgesinde dinlenecekleri bir çınar ağacı gibidir. Geçmişlerinden, geçmişinde değer verdiği insanlardan, topraklarından, yaşadıklarından asla kopamazlar. Bir yanları bugünde olsa bile diğer yanları hep dünde kalır. Bu özelliklerinin baskın olması aile ve aile değerlerine olan bağlılıklarının temel nedenidir. Çünkü onlara göre ailenin kökleri geçmişe dayanır ve bu köklere bağlı kalmanın yolu geçmişe bağlı kalmaktan geçer.

8. Mizah anlayışı ile dikkat çeker

Yengeç burcu erkeği, girdikleri ortamda hemen dikkat çekebilir. Sevecen, güçlü mizah, etkili ve gösterişli konuşma özellikleri ile karşı tarafın hemen dikkatini çeker ve kısa sürede ortamın gözdesi olabilir. Konuşurken kullandıkları kelimeleri özenle seçerler, konuşmak için konuşmazlar. Birlikte vakit geçirdiyseniz mutlaka günü yeni bir şey öğrenmiş olarak bitirirsiniz.

9. Saygınlıktan hoşlanır

Karşısındaki kişiden sevgi ve saygı beklerler bu konuda da biraz hassastır. Sevilip sevilmemeyi tercih olarak görürler fakat saygıyı bir kural bilirler. Yaptığı işe, tercihlerine, toplumdaki konuşmalarına her zaman saygı görmeyi beklerler. Bu durum onları oldukça mutlu eder ve karşılığını da en iyi şekilde vermeye çalışırlar.

10. Özgüveni yüksektir

Hayatında kendine olan güveni her zaman tamdır. Girdikleri ortamda gerek tavırlarıyla gerek bilgileriyle daima kendine güvenen bir tavır sergilerler. Her konu hakkında mutlaka bir fikir beyan eder.

11. Sezgisi kuvvetlidir

Yengeç burcu erkeği, içgüdüsel bir duygu yoğunluğuna sahiptir. Aldıkları birçok kararda hisleriyle hareket ederler ve çoğu zaman da doğru karar vermiş olurlar. Sadece kendi ile ilgili kararlarda değil çevresindeki insanlar hakkında da sezgileri oldukça kuvvetlidir. Bu özellikleri yakın çevreleri tarafından da fark edilir. Bu nedenle fikrini sorup sezgilerinden faydalanırlar.
12. Sadakat duygusu zirvededir

Oldukça sadakatlidir, eşine, dostuna ve ailesine her davranışında bunu hissettirirler. Aldatmazlar, yalan söylemekten hoşlanmazlar ve verdikleri sözleri mutlaka tutarlar. Bu özelliklerini aileye olan derin bağlarından alırlar ve yetiştirilme tarzı oldukça etkilidir.

13. Bakış açısı farklıdır

Yengeç burcu erkeği, yaradılışı gereği bir olaya herkesin baktığı taraftan bakmaz, farklı bir açıdan bakmayı dener. Nasıl bakarsan öyle görürsün mantığı ile farklı açıdan da değerlendirme yapmayı severler. Her şeyin göründüğü gibi olamadığını düşünürler. Bu sayede çoğu olayı, sorunu rahatlıkla çözüme ulaştırabilirler.

14. Ailesine düşkündür

Yengeç burcu erkeği, doğuştan aile kavramına çok düşkündür. Öncelikleri her zaman ailedir. Evde ve ailesiyle vakit geçirmekten çok daha fazla hoşlanır, evcimen bir yapıdadır.

Yengeç erkeği evlada sahip olan ailede neredeyse hiçbir şikayet duymazsınız. Çünkü genel olarak vefalı ve saygılı evlat konumundadırlar. Çocuklarının gözünde iyi ve fedakar bir baba olmak servet değerindedir.

Eşini oldukça önemserler ve mutlu etmek için küçük sürprizler, incelikler yapmaktan hiç çekinmezler. Sorumluluklarını bilen ve ona göre davranan biri olduğu için mutlu bir yuva sahibi olması olası bir durumdur.

15. Birikim yapar

Çalışkan ve para kazanma sevgilerinden dolayı gençlik dönemlerinin büyük bir kısmını çalışarak ve para biriktirerek geçirir. Bunun meyvesini ise kendi kurduğu yuvasında yer.

Geçinmeyi ve geçindirmeyi çok iyi bilmesinden pek fazla dara düştüğü görülmez. Çünkü arkalarında her zaman bir birikim, güveneceği bir miktar para bulunur. Evin eksiklikleri, harcamaları, kısacası gelir ve giderlerin kontrolü genelde onun sorumluluğundadır.
17. Kalbine giden yol midesinden geçer

Yemek yemeyi çok severler ve onu mutlu etmenin temel yollarından biri şüphesiz güzel yapılmış yemeklerdir. Eşleri yemek konusunda çok titiz davranmalılar. Yapılan yemeğin lezzetli olması kadar özenli bir sofranın hazırlanması da önemli istekleri arasındadır. Ailesiyle, eş ve dostlarıyla kurulu kalabalık bir sofrada yemek yemekten çok hoşlanır.

18. İş arkadaşlarına bağlıdır

Sevecen yapıları sayesinde bulunduğu iş ortamında, beraber çalıştığı insanları arkadaştan çok aileden biri olarak görürler. Samimi bir bağ kurarak herkesle iyi anlaşmayı becerirler. Her arkadaşının sıkıntısına ortak olur, işle ilgili olsun olmasın problemlerini çözmede yardımcı olur, fedakar yanlarını her zaman ortaya koyarlar.

19. Azimli ve çalışkandır

Yengeç burcu erkeği, kolay kolay verilen hiçbir işi aksatmaz. Onlar için aldıkları parayı hak etme oldukça önemli bir ayrıntıdır. Bu sebeple ellerinden geleni yaparak zamanında işini yapar ve bitirirler. Her işi öğrenme, kedini sürekli geliştirme çabası içindedirler. Aynı yerde saymaktan pek hoşlanmazlar.


Yengeç Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Yengeç burcu erkeğinin olumsuz özellikleri arasında aşırı duygusal olması yer alır. Ruh hali sürekli değişir bu nedenle güçlü ikili ilişkileri kuramaz. Genellikle iyimser düşündüğü için aldanabilir ve üzülebilir. Yengeç erkeği, eleştirilmekten hiç hoşlanmaz ve sinirlendiğinde karşısındaki kişiyi kolay kolay affetmez.

1. Aldanabilir

Yengeç burcu erkeği, çevresinde yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmeyi kendine görev bilir, bu özelliklerinden dolayı bazı zamanlarda insanların kötü niyetlerine denk gelebilir ve aldatılabilirler.
Duygusal yönleri ağır bastığı an aklını ve mantığını kullanamadıkları için olumsuz etkilerini görürler. Anlık duygusallıkları geçtiği an sezgileri devreye girer ve bir şeylerin doğru gitmediğini anlayabilirler. Yalnız yine de uğradıkları hayal kırıklığını üzerinden çabuk atamaları zordur.

2. Ruh hali sürekli değişir

Yengeç erkeği, bir anda çok mutluyken bir anda sebepsiz bir moral bozukluğu yaşayabilir. Ya da çok durgun bir haldeyken bir anda güleç bir hale dönüşebilirler.

3. Kolay sinirlenir, kolay sakinleşir

Sinirleri oldukça zayıftır. Bazı insanlar kolay kolay bir olaya tepki vermez, canları sıkılsa dahi sakin kalabilirler. Fakat bu durum onlar için böyle değildir. Beklenmedik bir anda öfke patlaması yaşayabilir bir anda ise hiç sinirlenmemiş gibi davranabilirler. Bu özellikleri naif ve nazik kişiliklere sahip olduklarından dolayı çok fazla çevresindeki insanları kıracak boyutta olmaz, kısa sürer ve sadece kendilerine zarar verirler.

4. Önceliğin sürekli kendisinde olmasını ister

Yengeç erkeği, sevgilisine ve eşine olduğu kadar çevresine karşı da öncelik ister. Aile içinde ve arkadaş ortamında öncelikli olmak onların ruhunu oldukça okşar. İstekleri bencilliğe dönüşmez. Fakat yine de bu davranış herkes tarafından iyi karşılanmaz.

5. Eleştirilmekten hiç hoşlanmaz

Yengeç burcu erkeği, eleştiriye kapalıdır. Saygı duysalar da içten içe o eleştiriler ile kendi kafasında sürekli hesaplaşır, doğruluk paylarıyla savaşırlar. Onlar emeğe inanan karakterler oldukları için yaptıkları her işi bir emek olarak görürler ve yapılan her eleştiriyi emeğe yapılan bir saygısızlık olarak görürler.
6. Kolay affetmez

Yengeç burcu erkeği, hatadan hoşlanmaz. Onlara yaklaşmak, kendinizi affettirmek oldukça güçtür. Bir kez kırıldığında karşı tarafa eski duygularını kaybeder. Affettiklerini söyleseler dahi asla eski samimiyetlerini dönemezler.

7. Aşırı duygusaldır

Aşırı duygusal yanlarının oluşu, sorunlarını birileriyle paylaşmak yerine kendi kabuğuna çekilerek çözmeye çalışmaları, içine kapanık halleri zaman zaman ağır bir yük haline gelebilir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.