Oğlak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Oğlak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Oğlak burcu kadını, girişken, pratik zekalı ve esprilidir. Oğlak burcu kadınının özellikleri arasında hassas ve alıngan olması yer alır. Risk almayı sevmez ve karar vermeden önce dikkatlice düşünür. İşini her zaman ciddiye alır ve asla pes etmez. Zekidir ve aynı anda birçok işin üstesinden rahatlıkla gelebilir.Oğlak Burcu Kadını Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 22 Aralık – 19 Ocak
 • Burç Sembolü: Oğlak
 • Zodyak Elementi: Toprak
 • Renkleri: Kahverengi, Siyah
 • Uğurlu Günü: Cumartesi
 • Yönetici Gezegeni: Satürn
 • Uyumlu Burçlar: Boğa, Yengeç
 • Şanslı Sayıları: 4, 8, 13, 22
 • Güçlü Yönleri: Girişken, pratik zeka, mizah, oto kontrol
 • Zayıf Yönleri:  Hassas, alıngan, alaycı, aç gözlü
 • Sevdiği Şeyler:  Görgü kuralları, zamanlama, temizlik ve düzen
 • Sevmediği Şeyler: Risk almak, yalnız kalmak, ciddiyet, düşüncesizlik

Oğlak Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Oğlak burcu kadınının olumlu özellikleri arasında sabırlı olması yer alır. Oto kontrolü oldukça güçlüdür ve dikkatli bir şekilde adımlarını atar. Hırslı, disiplinli ve azimli olduğu için asla pes etmez ve çok çalışarak başarılı olur. Oğlak kadını, aile değerlerine çok önem verir ve sorumluluklarının farkındadır.

1. Sabırlıdır

Oğlak burcu kadını, başladığı bir işi sonuca bağlamak ve sonucun en iyisi olduğundan emin olana kadar bekleyebilir. Sonunda başarıya ulaşmak için sonsuz bir sabır gösterebilir. Çevresindeki olumsuzluklara karşı hemen tepki vermez. Sabırsız davranmayıp bekleyebildiği kadar bekler ve harekete geçmesi gereken zamanı kollar. Yaşadığı sorunlarda morali bozulsa da sonunda mutlağa iyi bir şey olacağına inancı olacağı için asla pes etmez.
2. Asildir

Duruşlarıyla ve davranışlarıyla, olur olmaz her şeyin içine girmeyerek, yerine göre konuşup yerine göre susarak her zaman toplum içinde asil bir görüntü bırakırlar.

3. Dürüsttür

Oğlak kadını, sonu ne kadar yıkıcı olsa da doğruyu yapmaktan ve söylemekten asla çekinmez. Onun için yapılan işin ve söylenen sözün doğru olması yeterlidir. Yalan üzerine kurulu bir düzene asla tahammül edemez. Dürüst olunduğu takdirde affetmeyeceği sayılı şey vardır. Ama yalanın onun hayatında kesinlikle affı yoktur.

4. Oto kontrolü güçlüdür

En sinirlendikleri anda bile bulundukları ortama, karşısındaki insanın konumuna göre kendilerini kontrol edebilmede oldukça yüksek performans gösterebilirler. Sinir sistemleri kendilerini çok zorlasa da duruşlarından ve sakin görünüşlerinden asla taviz vermezler. Haklarını sakin ve sesini kontrol ederek savunurlar.

5. Sorumluluk duygusu baskındır

Yapması gereken, üzerine düşen tüm görevlerin bilincinde olup, yapacakları hiç bir işi aksatmazlar. İhmalkarlığı, önce kendilerine sonra da sorumlusu olduğu kişilere karşı saygısızlık olarak görürler.

6. Hırslı ve azimlidir

Oğlak burcu kadını ile aynı iş ortamını paylaşıyorsanız şüphesiz tek rakibiniz olacaktır. Herkes tarafından en iyisi olarak görünmek ve takdir edilmeyi isteyen bir yanı vardır. Kendisinden başka herkesin başarısına saygısı vardır ama ondan daha üstün olunmasına tahammülü yoktur. Böyle bir durumla karşılaştığında hedeflediği konuma gelene kadar kendisini dahi unutacak kadar çalışıp, istediği yere gelene kadar çabalamaktan asla vazgeçmez.

7. Fedakardır

Sevdikleri insanlara karşı sonsuz bir fedakarlık duyguları vardır. Verdikleri değeri hak ettiğini düşündüğü her insana, kendinden çok şey kısıp karşıya vermekten asla çekinmezler. Bir şeylerden vazgeçmeleri gerekiyorsa sevdikleri için vazgeçerler.
8. Disiplinli ve özenlidir

Onlara verilen her işi önemserler. En iyi şekilde yapmak için büyük bir titizlik ve planla çalışırlar. Hiç bir görevi küçümsemez, yaptığının en iyisi olması için çabalarlar.

9. Misafirperverdir

Misafirperver, hamarat ve özenli bir ev sahibidirler. Evlerine gelen misafirleriyle özenle ilgilenir, hoş sohbetleri ile ortamı her zaman yumuşak tutmayı başarırlar.

10. Eğlenirken Yaşını Unutur

Eğlenirken dünyanın tüm sorumluluklarını bir köşeye bırakırlar. Bir lunaparkta yaşı kaç olursa olsun eğlenmesini bilen bir çocuğa dönüşebilirler. Yada bir konserde 18’inde bir genç olabilirler. Bu yönleri insanlar tarafından pek bilinmez ve bu yüzleriyle tanışıldığı zaman genel olarak çok sevilir.

11. Sinema Tutkunudur

Eğer bir oğlak kadınını sinemaya götüreceksiniz şüphesiz romantik film veya komedi filmine götürmelisiniz. Sinemaya giderek vakit geçirmeyi severler, film tercihi yaparken asla dram filmlerden yana yapmamalısınız. Çünkü ağlamak için para vermekten pek hoşnut olmayacaklardır. Geçirdikleri günün onlara bir şey kazandırması gerektiğini düşünürler bu nedenle anlamlı bir aşk filmi veya gözlerinden yaş gelene kadar gülüp, eğlenebilecekleri filmlerden hoşlanırlar.

12. Aile değerlerine önem verir

Oğlak burcu kadını için evlilik zor bir süreçtir. Bu sorumluluğa kendilerini ne kadar hazır hissetseler de içlerindeki güven korkusu, yanılma şüphesi, pişman olma ihtimalleri bir noktada onları durduruyor.

Evliliğe asla karşı olmamakla beraber kendilerinden çok karşı tarafın hata yapma olasılıklarını düşünerek evlilik kararının uzun süreli bir değerlendirme sürecinden geçmesi gerektiğine inanmaktadırlar. Bu sebeple en uzun sevgililik süreci geçiren burçların başında oğlak burcu geliyor.

Aile değerlerine çok önem verirler. Sevgisine inandığı erkeğe hayatının hiçbir alanında olmadığı kadar fedakardır. Eş seçimini maddi varlık üzerinden yapmaz, doğrucu ve güven doğrultusunda harmanlanmış bir eş onun için ideal olandır.


Oğlak Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Oğlak burcu kadınının olumsuz özellikleri arasında kıskanç ve tutumlu olması yer alır. Hem kıskançlığı hem de inatçılığı nedeniyle ikili ilişkilerinde birçok sorun yaşar. Özgür bir ruha sahiptir ve kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz. Oğlak kadını, kuralcı ve dominant karakteri ile sosyal çevresi üzerinde otorite sahibidir.

1. Kıskançtır

Sahip olduğu çoğu şeyi paylaşmaktan hoşlanmaz. Bunlar için de sevdiği adam, ailesi, en yakın arkadaşı olabilir. En büyük sevginin ve değerin kendilerine verilmesini isterler. Başkalarıyla paylaşmaktan pek memnun olmazlar. Ama ekmeğini, bilgisini, tecrübelerini paylaşıp insanlara fayda sağlamaktan kaçınmazlar.
2. İnattır

Oğlak burcu kadını, bir şeyi kafalarına koymuşlarsa onu mutlaka kabul ettirir ve yaparlar. Karşı çıkıldığı taktirde oğlakların hiç görmediğiniz yüzünü görür, inatları karşısında mağlubiyete uğrarsınız. Onun siyah dediği, beyaz bile olsa siyah dediğiniz sürece oğlakla hem fikir olmak kolaydır.

3. Tutumludur

Gereksiz harcamalardan asla hoşlanmazlar. Kazandıkları her paranın karşılığı onlar için emektir. Emeklerini de har vurup harman savurmaktan haz etmezler. Gerektiği kadar harcama yapıp gerisini biriktirme taraftarıdır. Onlar için yarının ne olacağı hep belirsizdir. İnsanlara olduğu kadar hayata da güvenleri çok olmadığından geleceklerini hesap etme adına fazla tutumlu davranabilirler.

4. İş yaptırmayı sever

Birilerini yönlendirmeyi, iş bölümü yaptırmayı sever yada ona yanlış gelen bir durumda karşı tarafı değiştirmek için çabalarlar ve yaparlar.

5. Hırslıdır

Oğlaklar bir işte fazla hırslandıkları zaman fazla yoğun çalışmalarına, kendilerini ihmal etmelerine neden olabiliyor. Bu durum sağlıklarını olumsuz yönde etkiliyor. Bu süreçte fazla gergin ve tempolu çalışan oğlaklar etrafına da yaydığı negatif enerjiyle insanları sıkabiliyor.

6. Zor Güvenir

Güvenleri bir kez kırılınca telafisi nasıl olursa olsun alsa eski güveni tam anlamıyla geri kazanamaz. Herhangi bir durumu kendi içinde bir yerde saklayarak hatırlatmaları gerektiğinde hatırlatmaktan çekinmezler.

7. Kuralcıdır

Oğlak burcu kadını, kuralcı kişiliğinden dolayı kırılmaz tabulara sahiptir. Tutucu tavırları nedeniyle partnerini ve aile bireylerini oldukça bunaltabilir. Dominant yapılı olmasından dolayı çocuklarına karşı disiplinli ve zorlayıcı bir ebeveyndir.

8. Kısıtlanmaktan Hoşlanmaz

Çoğu zaman hayatındaki insanı kısıtlama, geniş sosyal çevresini daraltma yolunda olsalar da, bu tutumun kendilerine sergilenmesinden hiç hoşlanmazlar. Hata yapmayacaklarına olan inançlarından dolayı kendi ile ilgili kararları yalnız kendileri vermek isterler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.