Oğlak Burcu Yükseleni Özellikleri

14.10.2019
Oğlak Burcu Yükseleni Özellikleri

Oğlak burcu yükseleni, Satürn gezegeni tarafından yönlendirilir. Eskilerin deyişi ile Satürn’e zaman anlamına gelen Kronos derlerdi. Eğlenceli ve bir o kadar da sorumluluk sahibi olan yükselen oğlak burcu, hem erkekler hem de kadınlar için farklı ve benzer özelliklere sahiptir. Yükselen burçlar, normal burçlara göre daha arka planda kalırken aslında insan yaşamına, en az burçlar kadar etki eder. Davranışların hatta sağlığın bile nasıl bir gidişata sahip olacağını belirler. Bu özelliklere bağlı olarak hayatımızda değişik dönemler yaşayabiliriz. Yükselen oğlak burcu özellikleri ile ilgili Satürn bize ne söylüyor? Hadi, Satürn’e kulak verin!

Oğlak Burcu Yükseleni Genel Özellikleri

Zamanı çok iyi kullanırlar

Zamanı çok iyi kullanırlar. Planladıkları şeyleri hızlı ve düzenli bir şekilde organize edebilirler ve doğru yöntemleri tercih ederler. Başarıyı yakalama konusunda oldukça iyilerdir. Zaman da başarıyı yakalamak için çok önemlidir. Çünkü zamanı doğru kullanan insanlar, çoğunlukla her işe yetişir, hatta tamamladıkları işler sonrasında daha fazla işe bile başlayabilirler. Hedeflenen işi zamanında hatta daha önce tamamlamak, planlı ilerleme de çok önemlidir. Hedeflenen şeye ulaşmada anahtar olay zamanı doğru kullanmaktan geçer. Yükseleni oğlak olan insanlar da iyi organize eden, zaman konusunda dakik olan ve başarıya ulaşan insanlardır.

Hayat dolulardır

Her yaşta genç ve canlı olmayı başarırlar. Onlar için yaşlanmak diye bir şey yoktur. Hatta yaşlandıkça daha azla gençleşen, hayat dolan tek burç olabilir. Yaşıtlarının yanında her zaman daha genç görünürler. Hareketlerinin hızlı ve canlı olması ile dikkat çekerler. Dışarıdan bakıldığında soğuk ve mesafeli görünseler de bu sadece ilk tanışma anı için geçerlidir. Tanıdıkça ve kaynaştıkça aslında ne kadar eğlenceli ve hayat dolu oldukları ortaya çıkar. Sıcakkanlı ve samimi davranışları herkes tarafından sevilmelerini sağlar. Dışarıda doğu olmalarının sebebi yaklaştıkça ortaya çıkar. Sadece hayatın zorlukları karşısında kalan biri oldukları görülür.

İsimlerini duyurmak isterler

İsimlerini duyurmak adına ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Değişik şeyler yaparak isimlerini tüm dünyaya duyurmak onlar için en önemli şeylerden biridir. Öldükten sonra herkes tarafından hatırlanmak ve unutulmamak isterler. Hatta gizliden gizliye heykellerinin yapılmasını bile isterler. Önemli işlere imza atma konusunda üstlerine yoktur. Özellikle idealist yönleri bakımından ileri görüşlü davranıp zeki yanlarını kullanırlar ve başarılı olurlar. Hevesli oldukları için başarmak istedikleri her şeyi en ince ayrıntısı ile araştırıp yapım aşamasına geçerler. Bu hevesli ve başarılı yanları, isimlerini duyurmaları konusunda onara yardım edecektir. Topluma fayda sağlayacak şeyler yapma konusunda çok istekli oldukları için her zaman topluma yararlarının dokunmasını isterler. Ayrıca toplumsal fayda sağlayarak isimlerini daha ön planda, uzun süreli tutacaklarına inanırlar.

İdealistlerdir

Gerçekten idealist ve zeki kişilerdir. Hayatta başarılı olmak için her zaman bir nedenleri vardır ve hedeflerine ulaşmak için ellerinden geleni yaparlar. Kafalarına koydukları şeyi mutlaka ne pahasına olursa olsun yaparlar. İdealleri peşinden koşmaya asla dur demezler. Dakik yanları sayesinde işlerine yetişmek için hiç zorluk çekmezler. İdeallerine ulaşma konusunda inatçı yönlerini de gösterirler. Disiplinli tavırları sayesinde hem çevresindeki insanları hem de kendisini belli bir kural ve düzen içerisinde tutabilir ve yönetebilir.

Her ne kadar eğlenceli ve mizahşör olsa da konu iş ya da hedefleri oldu mu ciddi ve soğuk görünümlü hali geri gelir ve şamataya asla izin vermez. Bir asker gibi disiplinli davranır, etrafındakilerin de ona uymasını ister. Bu kadar ideallerine düşkün ve başarılı olmalarının nedeni asla ödün vermemelerinden dolayıdır. Eleştirilere her zaman açık yanları onları bir adım önde tutar. Çünkü eleştirileri dinlemek her zaman çok fayda ve ders alma sağlar. Hatta çoğu zaman kişiler kendilerini sert bir şekilde eleştirebilir. Bu şekilde kendini yenileyip daha fazla güç ve bilgi kazanır. Bazen bir sonraki deneme için daha iyi sonuçlar elde etmek için kendini düşük gösterebilir, sırtının sıvazlanmasını ve desteklenmek isteyebilir. Bu onları daha hırslı ve hevesli bir hale sokar.

Karamsar olabilirler

En olumsuz özelliklerden bir tanesi fazla karamsar olmalarıdır. Genelde bulundukları işlerde fazla hırslı ve hevesli olmaları ile tanınırlar ancak çoğu zaman hırslarının kurbanı olurlar ve yapamayacakları hissine kapılırlar bu da karamsar bir havaya bürünmelerini sağlar. Her zaman olaylara şüpheci yaklaştıkları için ikinci bir planları vardır ancak bazen planları suya düşecekmiş hissi başarılı olmalarını engeller. Böyle bir durumda kendilerini kapana sıkışmış gibi hissederler. Her şeyin en kötü ihtimalini düşünmek onların sonu olabilir.

Hafızaları iyidir

Ne kadar zeki olduğu gayet ortadadır. Bu zeki yanlarının hafızalarının çok iyi olmasına da katkı sağladığını söyleyebiliriz. Onlara söylenen her şeyi kelime kelime akıllarında tutabilirler. Özellikle başarı konusun da hafızalarının gücünden yararlanabilirler. Bu özellikleri her anlamda ve alanda onlara yardımcı olur. Bir şeyi unuttuklarını ya da yanıldıklarını sandıkları an hemen eski anılara kolaylıkla inebilirler ve hafızalarını kullanabilirler.

Fiziksel özellikleri

Fiziksel özellikleri herkeste değişiklik gösterebilir ve bu doğum haritasına göre belirlenen bir şeydir. Yükselen burçlarda fazla kesin fiziksel özellikler söylemek doğru olmaz. Ancak belli başlı bazı genel özellikler de mevcuttur. Bunlardan bir tanesi kemikli vücuda sahip olmalarıdır. El, ayak, omuz, diz ve diğer kemikli bölgeleri oldukça kemiklidir ve dişleri de belirgin bir şekilde güzelliğe sahiptir. Her zaman güzel ve çekici bir gülüşe sahip olurlar. Genele kısa boylu olan oğlak burcu insanları, esmer tenli olmaya daha yatkınlardır ve saçları da çoğunlukla koyu renkli ve dalgalıdır. Sesleri ise davranışlarını ve kişiliklerini destekler nitelikte sert ve otoriterdir.


Yükselen Oğlak Burcu Kadını Özellikleri

Güvenilirdir

Yükseleni oğlak burcu olan kadınlar, kişilik bakımından en fazla güvenilmesi gereken kişiler arasındandır. Her zaman ve her ne koşulda olurlarsa olsunlar doğru sözden konuşmaktan vazgeçmezler. Kimsenin arkasından konuşmazlar, ne söyleyeceklerse bunu direk yüzlerine söylemek taraftarı olurlar. Bu özelliklerinden dolayı çevrelerindeki insanlar her zaman onlara inanır ve güvenirler. Bir sorunla karşı karşıya kalan kim varsa, yükselen burcu oğlak olan kadınlara danışırlar. Danışmak ve bilgi almak için başvurulması gereken bir insandır.

Karamsardır

Genelde karamsar yönleri ile tanınırlar. Olaylara bakış açıları çoğu zaman iyimser değildir. Ya yapamazsam, ya yetişemezsem gibi sorular hep kafalarını kurcalar. Aslında oldukça hırslı ve dakik kadınlardır ancak fazla şüpheci oluşları çoğu zaman kötüyü düşünmelerine neden olur. Çoğu zaman fazla düşünüp kafalarının içini yorarlar. Orası hep meşguldür çünkü her olay sonunda tartacak ve düşünecek çok şeyleri olur. Fazla kafaya takmak bazen onlar için hastalık derecesine gelebilir.

Sinir ve stres rahatsızlıkları baş gösterebilir. Kuruntu yapmaya çok meyilli bir yapıları vardır ve bir anda depresyona gidebilirler. Melankolik bir havaya bürünmek tam onlara göredir. Kuruntulu ve depresif yapıları bazen insanlardan uzaklaşmalarına neden olur. İçlerine kapanırlar ve hep yalnız kalmak isterler. Tabi bu durum daha fazla iç ses dinlemeye neden olacağı için iyi bir şekilde sonuçlanmaz. Çevrelerinde ki insanlarla sırf bu nedenlerden dolayı mantıklı iletişim kuramayabilir.

Evcimendir

Oldukça evcimen insanlardır. Evlerine ve ailelerine bağlı olarak bir yaşam sürmek isterler. Özellikle gerçek aşk ile temeli atılmış bir evlilik onlar için çok önemlidir. Hem eşleri hem de çocukları ile çok yakından ilgilenir ve samimi bir iletişim halinde olurlar. Evlendikten sonra iş ve küçük geziler dışın da evden fazla çıkmak istemezler. Daha çok evlerinde rahat bir şekilde ve ailesi ile birlikte vakit geçirmek isterler.

Sorumluluk sahibi eş ve anne olurlar. Ev içindeki tüm sorumlulukların farkındadırlar ve her bireye sorumluluk yükleyici görevler verirler. Günlük yaşamların da olduğu gibi aile yaşamlarında da geleneksel yöntemleri tercih ederler. Geleneklere bağlı ve ailelerinden gördükleri bir ev hayatı yaşamak isterler. Ayrıca evle alakalı tüm işlerde de yeteneklerini sergilerler. Elleri, ev işlerine oldukça yatkındır. Evlilikte en önem verdikleri şey gerçek sevgidir. Gerçekten sevilmek ve bunu hissetmek onlar için çok önemlidir. Romantizme de çok önem verdikleri için aşk hayatlarının her zaman uzun süreli ve gerçek olmasını isterler.

Organize edicidir

En önemli özelliklerinden bir tanesi de iyi bir organizatör olmasıdır. Bir toplantı, etkinlik ya da davet olacağı zaman oğlak kadınları hemen işin başına geçmeye hazır bir halde olurlar ve ellerinden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalışırlar. Oldukça hırslı, hevesli ve dakik oldukları için organize etme konusunda üstlerine yoktur. Davet ve programlar da eksiksiz bir şekilde davetli listesi hazırlamak ve diğer tüm işler, onun elinden çıktığı zaman mükemmel bir şekilde hazır hale gelecektir.

Tutarlıdır

Oldukça tutarlı insanlardır. Parayı nasıl kullanmaları gerektiğini çok iyi bilirler. Zevklerine yenik düşmeden daha çok ihtiyaçlar doğrultusunda hareket etmeleri gerektiğinin farkında olan insanlardır. Parayı kazanmak için oldukça fazla çaba sarf edebilirler ve bunun sonunda biriktirmek için de çok iyi bir tutum sergilerler. Başarıya ulaşmak onlar için çok önemlidir ve bu başarı sonucu kazandıkları para da en az başarı kadar önem kazanır.

Cimri değillerdir. Sevdikleri ve kendileri için yüklü miktarda parayı gözden çıkarabilirler sadece parayı nerede ve nasıl kullanmaları gerektiği konusunda çok başarılı davranırlar. İhtiyaçlar doğrultusunda hareket etmek onlar için önemli bir kuraldır. Bunu aile yaşamlarında da sergilerler. Özellikle çocuklarına küçük yaşta bu kuralı aşılayıp nasıl tutarlı olunur bunu gösterirler.

Kariyer yaşamı

Kariyer yapmak ve başarıya ulaşmak çok önemlidir. Her ne kadar aile ortamına ve aşka çok önem verseler de başarılı ol ak ve üst seviye de bir yerce çalışmak her zaman birinci hayalleridir. Parlak zekaları ve çalışkan yanları sayesinde de çok iyi bir iş sahibi olup, yönetici konumuna kadar gelebilirler. İş yerinde her şeyden çok önem verdikleri şey ciddiyet ve disiplindir. İşleri başındayken şakalaşmaktan ve eğlenmekten hiç hoşlanmazlar. Sadece ciddi bir ortam isterler ve tamamen işlerine odaklanırlar. Bu kadar başarılı olmalarının nedeni bu olabilir.

Gerçekten iyi birer takım arkadaşı olabilirler ve çalışma arkadaşlarına oldukça fazla değer verirler ancak her zaman mesafelerini korurlar. Her ne olursa olsun soğukkanlı yanlarını korurlar. Zor bir durum karşısında bile farklı çözümler üretmeye çalışırlar ancak içten içe karamsar yönleri onları yer bitirir. Uzun saatler boyu çalışmak ise tam yükselen burcu oğlak olan kadınların yapacağı bir iştir.


Yükselen Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri

İdealisttir

Yükseleni oğlak olan erkekler en az kadınları kadar idealleri peşinde koşan ve zeki insanlardır. Ne istediklerini bildikleri için hedefe ulaşırken emin adımlar atarlar ve başarıya ulaşırlar. Kariyerlerinde çoğunlukla üst seviyelerde bulunurlar. İş ortamında ciddi olmayı severler. Disiplinli ve dakik yanları kariyerlerinde daha fazla başarılı olmalarını sağlar. Başarısız olmaya da asla tahammül edemezler. Her zaman en üstte olup, otoriter davranışlar sergilemek ve emir verici olarak işte kalmak isterler. Tam olarak iş kolik olduklarını söyleyebiliriz. Hatta çoğu zaman işlerinden kafalarını kaldırmaya, yeni insanlarla tanışmaya ve aşık olmaya vakit bulamazlar.

İlişki yaşamları

Onlar için aşk her zaman ikinci planda kalmıştır. İşlerine o kadar fazla bağlanırlar ki aşık olmaya vakit bulamazlar. Ancak gerçekten birini sevdikten sonra onunla bir ömür geçirmek isterler. Durmadan partner değiştirmek onlara göre değildir. En çok dikkat ettikleri şey ise güvenmektir. Karşılarındaki kişiye gerçekten güvendikten sonra kendilerini açabilirler. Ufak bir yalan bile çok çabuk güvenlerinin kırılmasına neden olabilir. İlişki de sadık olmaya çok önem verirler.

Fazla romantik olmasalar da yeri geldiği zaman güzel sözler söyleyebilirler. İlişkide her zaman dinlenmek ve taktir edilmek isterler, saygı onlar için çok önemlidir. Karşılarındaki kişiye nasıl davranıyorlarsa aynı şekilde kendileri de görmek isterler. Ayrıntılara çok önem verirler bu yüzden iyi bir şekilde dinlenmek ve dediklerinin aynen uygulanmasını isterler. Ciddi ve sert gibi gözükseler de eşlerini ve çocuklarını mutlu etmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Çocukları ile de araları çok iyi olur. Her konuda yanlarında olmak ve yardım etmek isterler. Gerçek bir geleneksel baba tavırları sergilemekten çok hoşlanırlar. Bu onları otoriter olarak hissetmelerini sağlar. Ancak tüm bunların yanında pamuk gibi bir kalpleri vardır. Ailelerine zarar gelecek diye içten içe çok korkarlar.

Tutarlıdır

Parayı nasıl kullanmaları gerektiğini çok iyi bilirler. Fazla ve gereksiz harcama yapmaktan kaçınırlar. İhtiyaçlar doğrultusunda para harcamaya çalışırlar. Harcarken de bencilce davranmazlar önce sevdikleri kişileri düşünürler. Harcama yapmadan önce planlar yapmayı çok severler. Paraları yettiği kadar ve düzenli bir şekilde kullanım planı oluştururlar. Birikim yapma konusunda da çok iyilerdir. Paralarını sallayıp daha fazla ihtiyaçları olduğu zaman kullanmak, oğlak burcu yükseleni olan erkeklerin yapacağı bir şeydir. Seyehat etmeyi de çok severler. Yeni yerler keşfetmek ve oralardan anılar toplamak ve gezmek için biriktirdikleri paralarımı kullanabilirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.