Oğlak Burcu Özellikleri Nelerdir?

23.02.2020
Oğlak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Oğlak burcu, inatçı ve takıntılı yapısı ile ön plana çıkar. Oğlak burcu özellikleri arasında en belirgin özelliği sabırlı ve detaycı olması yer alır. Çalışkan, kararlı ve oldukça hırslı bir karaktere sahiptir. Özgüveni yüksektir ve ilişkisinde son derece romantiktir. Geleneklerine ve ailesine son derece bağlıdır.Oğlak Burcu Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 22 Aralık – 19 Ocak
 • Burç Sembolü: Oğlak
 • Zodyak Elementi: Toprak
 • Renkleri: Kahverengi, Siyah
 • Uğurlu Günü: Cumartesi
 • Yönetici Gezegeni: Satürn
 • Uyumlu Burçlar: Boğa, Yengeç
 • Şanslı Sayıları: 4, 8, 13, 22
 • Güçlü Yönleri: Sorumlu, disiplinli, öz eleştiri, yönetici, kararlı, güvenilir, çekici, stratejik
 • Zayıf Yönleri: Karamsar, alaycı, açgözlü, korkak, acımasız, katı, cimri, her şeyi bilen
 • Sevdiği Şeyler: Aile, gelenek, müzik, abartısız durum, kaliteli her şey
 • Sevmediği Şeyler: Bir noktaya odaklanmak

Oğlak Burcu Olumlu Özellikleri

Oğlak burcunun olumlu özellikleri arasında dürüst ve sadık olması yer alır. Sezgisel olması olaylara farklı bakış açılarından bakabilmesini sağlar. Her ne kadar hırslı ve azimli olsa da son derece sabırlıdır. Oğlak burcu, yüksek özgüveni ve eğlenceli yapısı ile bir ortama girdiğinde tüm dikkatleri üzerine çeker.
1. Karizmatiktir

Oğlak burcu, her ortamda ciddiyetini korumakta başarılıdır. Bu sebeple özellikle iş alanlarında olumlu bir izlenim bırakan karizmatik tavırlarıyla hatırlanır. Konuşmasındaki ciddiyet ve zeka dolu tavırlar karşısındaki insanların onlardan kolayca etkilenmesini sağlar.

2. Dürüst ve sadıktır

En önemli özelliklerinden beri koşulsuz sadakatleri ve dürüstlükleridir. Karşısındaki insana yalan söylemekten hoşlanmayan olumlu veya olumsuz tüm düşüncelerini dolandırmadan açıkça belli ederler.

Sadakatleri yalnızca ikili ilişkilerinde değil hayatlarının her alanında korumaya özen gösterirler. İnançlarına, alışkanlıklarına ve düşüncelerine de sadakatle bağlıdırlar.

3. Sezgiseldir

Doğuştan gelen bu manevi yetenekleri sayesinde karşılarındaki insanların gerçek amaçlarını ve menfaatlerini saniyeler içerisinde çözebilirler.

4. Fedakardır

Oğlak burcu, ikili ilişkilerde sevdikleri için son derece fedakardır. Sevdiklerinin ihtiyaçları söz konusu olduğunda bir an bile düşünmez. Yaptıkları iyilikleri toplum içinde dillendirmez ve  karşısındakini yaralamak adına yaptığı iyilikleri kullanmaz.

5. Sabırlıdır

Hedeflerine ve amaçlarına büyük bir tutkuyla bağlıdırlar. Arzuladıkları şeye ulaşana kadar uğraşırlar, çabalarlar. Yaşadıkları zorluklar onları durdurmak yerine odaklanmalarını daha da arttırır.
6. Hırslı ve azimlidir

Hırsları ve azimleri onları başarıya götüren en önemli araçlardır. Hırslarından ve azimlerinden aldıkları güçle özellikle iş hayatlarında yol alır ve başarılı olurlar.

7. Kendisine güveni tamdır

Kendilerine ve verdikleri kararlara güvenirler. Her zaman söylediklerinin arkasında dururlar.

8. Kendine yeter

Oğlak burcu, bir sorunla karşı karşıya kaldığında bu sorunu başkalarına anlatarak dillendirmek yerine kendi başına çözüm bulmaya çalışır. Sızlanmak veya şikayet etmek yerine olabildiğince sakin kalıp düştüğü bu durumdan kurtulmanın yollarını arar.

9. İhtiyatlıdır

Oğlak burcu, özellikle diğer burçlara oranla daha tedbirlidir. Verilecek önemli kararları aceleye getirmeyecek kadar zeki oldukları için, bir karara varmadan önce mutlaka üzerinde ince ince düşünür ve hesaplayarak bir karara varırlar. Özellikle yeni tanıştıkları insanlara kendilerini hemen açmak yerine, önce onları tartarlar ve onlara güvendikleri zaman kendilerinden bahsetmeyi uygun görürler.

10. Ölçülü ve saygılıdır

Nerede nasıl davranacaklarını bildikleri gibi yanlarındaki insanları utandıracak davranışlar sergilemekten de kaçınırlar. Onlar için iyi bir izlenim bırakmak oldukça önemlidir.
11. Gelenek ve göreneklerine bağlıdır

Her ne kadar öncü burçlar olsalar da gelenek ve göreneklerinden ayrılmak istemezler. Bu alanlarda yapılacak yeniliklere ve değişikliklere hiçbir zaman sıcak bakmazlar.

12. Eğlencelidir

Genellikle biriyle tanıştıklarında soğuk ve mesafeli bir duruş sergilerler. Bu tavırları sebebiyle de sıkıcı olduğu düşünülebilir, ancak gerçek bu değildir. Oğlak burcu kendilerine yakın hissettikleri kimselerin yanındayken rahat ve eğlenceli bir tavra bürünürler.

13. Yalanı ve ihaneti affetmez

Bir kişiye oldukça zor bir güvenme süreci yaşadıkları için bu güvenin kaybedilmesinin geri dönüşü yoktur. Affedici özellikleri neredeyse bulunmaz, ihaneti ve yalanı kabullenemezler. Güvenlerinin kötüye çıkmasını asla unutmazlar, çoğunlukla onlara yalan söyleyen veya ihanet eden kimseleri hayatlarından çıkartırlar.

14. Sabırlı ve disiplinlidir

Oğlak burcunun büyük hedefleri vardır ve çoğunlukla bu hedeflerin kolayca gerçekleşmeyeceğini çok iyi bilir. Sabırları ve disiplinleri sayesinde istedikleri şeye ulaşana kadar emin adımlar atarlar. Sıkıntıya ve umutsuzluğa düşmek yerine kendilerine ve sahip oldukları disipline güvenerek sabırla beklerler. Bu özelliklerinin neticesi olarak da özellikle uzun vadeli işlerde son derece başarılıdırlar.

15. Pratiktir

Özellikle yakın çevrelerinin sorunlarına çözüm bulmaktan ve onlara tavsiyeler vererek kendilerine çeki düzen vermelerine yardım etmekten oldukça hoşlanırlar. Pratik ve sorunun çözümüne yönelik düşündükleri için çoğunlukla verdikleri tavsiyelerde başarılılardır.


Oğlak Burcu Olumsuz Özellikleri

Oğlak burcunun olumsuz özellikleri arasında son derece inatçı olması yer alır. Kendi doğruları vardır ve kimseyi kolay kolay dikkate almaz bu nedenle bazen hataya düşebilir. Hassas bir karaktere sahip olduğu için herkese mesafeli davranır. Oğlak burcu, fazla düşüncelidir ve bu özelliği kendisini karamsarlığa itebilir.
1. İnatçıdır

Kendilerine, yaptıkları işlere ve düşüncelerine sonuna kadar bağlı olan bu inançları kimi zaman inatçılığa kadar gidebilmektedir. Bir konu hakkında fikirleri oluştuğu anda kararları kesinleşir ve onları bu kararlarından vazgeçirmek neredeyse imkansızdır.

2. Hassastır

Özellikle duygularını belli etmeleri konusundan büyük zorluk çekerler. Bu nedenle herkesle aralarına mesafe koyma huyları vardır.

3. Önerileri dikkate almaz

Oğlak burcu kendisine ve planlarına güvenen, hatalı olsa bile başkasının önerisiyle değil kendi verdiği kararlarla hareket etmeyi tercih eder. Bazı durumlarda kendisinden daha bilgili ve tecrübeli kimselerin yardımlarını kabul etmediğinden hataya düşebilir.

4. Karamsardır

Çoğunlukla melankolik bir ruh hali içinde bulunduklarından kolayca karamsarlığa düşebilirler. Aşırı stres altında kaldıklarında veya yoğun bir çalışma süreci yaşadıklarında karamsarlığa düşerek kendilerini sorgulamaya başlar, olumsuz düşüncelerle kendi zihinlerini bulandırırlar.
5. Şüphecidir

Kulaktan dolma, bir desteği olmayan bilgilerden hoşlanmazlar. Bir şeye inanmadan önce mutlaka kanıt ararlar. Onlar için önemli olan söylentiler değil kanıtlardır.

6. Çok fazla düşünür

Oğlak burcu, kendi kontrolü dışında bir şeyi takıntı haline getirebilir ve üzerinde çok fazla düşünmekten kendisini strese sokabilir. Elinden gelenin en iyisini yapmak istediği için çoğunlukla üzerinde uğraştığı konuyla ilgili derin ve sonu gelmeyen düşüncelere kapılır. Kendi kendisine kolaylıkla baskı kurabilir ve hata yapabilme olasılığı konusunda endişelenir.

7. Acımasız olabilir

Sakin ama mesafeli duruşlarıyla bilinirler. Kolay kolay sinirlenmez fakat gerçekten sinirlenirse oldukça can yakabilir. Kibar ve sakin bir tutumun altından söyledikleri kelimeler fiziksel darbeden daha çok can yakabilir.

8. Bekletilmekten hoşlanmaz

Zamanlarını verimli kullanmaya çalıştıkları için oldukça planlıdır. Görüşeceklerini söyledikleri saatte birinin onları bekletmesi ya da hiç gelmemesi sinirlenmeleri için yeterli bir sebeptir ve onlar için affedilmesi güç bir hatadır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.